Reklama

.

.

středa 10. května 2017

Dolejš o "programu" KSČM - ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNĺHO DĚNĺ PŘED ŘĺJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENĺ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY - 1.část


Radim Valenčík
10. 5. 2017 blog autora

Na úvod tohoto článku stručná poznámka: Článek vychází z toho, co jsem napsal před několika dny. To, co prezentuje Dolejš není program, ale soubor priorit. Od programové strany se čeká víc. Na oslavách Prvního máje jsem o tomto problému hovořil s řadou osob. Většina z nich můj kritický názor sdílela. Část rozhovorů jsem měl přímo v době, kdy Jirka Dolejš měl projev. Nelíbil se.
První část:

Jako další příklad programové prázdnoty všech současných mainstreamových politických stran současného establišmentu uveřejňuji rozhovor s místopředsedou KSČM Jiřím Dolejšem pro Haló noviny vedený Jaroslavem Kojzarem, viz:

http://www.halonoviny.cz/articles/view/45388258

Okomentuji ho obdobným způsobem jako před pár dny projev Petra Fialy na programové konferenci ODS, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/4481-fiala-z-ods-skvela-ilustrace-zkazenosti-stran-1.html

(a dalších pět pokračování).

I tentokrát jsem si dělal průběžně poznámky k jednotlivým pasážím, i tentokrát mě zajímalo, zda a jakou formou se v obsáhlém rozhovoru objeví to, co je v současné době tím nejdůležitějším:

Identifikování, pojmenování a případná analýza příčin současných (rychle narůstajících) problémů, na základě toho pak navržení cesty jejich řešení.

Bez toho se nemůže obejít program žádné politické strany, která nechce posloužit jen jako fíkový list kamuflování příčin současných problémů a tudíž i jako nástroj matení veřejnosti.

Pár technických poznámek k následujícímu textu:

1. Zveřejním ho celý včetně otázek, které J. Dolejšovi byly položeny.
2. Důležité, jak v projevu J. Dolejše, tak ve svých poznámkách, zvýrazňuji tučně.
3. Vystoupení J. Dolejše je uvozeno iniciálami J.D. tmavomodře, mé poznámky jsou uváděny průběžně, vždy k příslušné pasáži, uvozeno iniciálami R.V. červeně (viz úprava NR).
4. Snažím se důsledně používat stejný metr k poukázání na programovou prázdnotu všech politických stran.

Nyní již text rozhovoru J. Dolejše s mými poznámkami.

* Programy politických stran a hnutí se tvoří anebo již byly vytvořeny. Jak jsou na tom komunisté?

J.D.: S čím přesně půjdou ostatní do voleb, se teprve dovídáme. Volební sněm ANO byl letos v únoru, ale Babiš se tradičně víc než na program soustřeďuje spíše na marketing. ČSSD měla sjezd v březnu, ale program, se kterým chce mířit více doleva, chystá až na červen. ODS prezentovala svůj program Pro silné Česko právě nyní. TOP 09 zatím jen předvedla Vizi 2030, kde akcentuje otázky liberální svobody, konkrétní volební nabídku ale teprve ukáže. A lidovci jen nedávno uzavřeli volební dvojkoalici se STAN, která nabízí jakýsi facelift a sliby kvality a profesionality. Oba subjekty se teprve musí na volebních konkrétech dohodnout.

R.V.: (Už první odstavec vede k určité pozornosti. Hlavním nedostatkem všech stávajících programových prezentací, o kterých J. Dolejš hovoří, je že nepojmenovávají a ani se nesnaží pojmenovat příčiny současných problémů. V době historického excesu, kdy problémy velmi prudce narůstají, hromadí se, neřeší se, zauzlují se, nemůže se žádná politická strana tvářit, že ji nezajímá jejich příčina. Zvláště pak, pokud se jedná o stranu programového typu. Uvidíme, jak se s pojmenováním příčin současných problémů J. Dolejš vyrovná v dalších pasážích.)

J.D.: KSČM postup k volbám projednávala už na podzim loňského roku. To se ještě spekulovalo o dřívějším termínu voleb, a tak byla celá příprava původně orientována na březen a duben. Dnes už víme s jistotou, že parlamentní volby budou 20. a 21. října, takže je ještě čas a zvláštní zasedání ÚV na duben bylo zrušeno. Přesto byly programové návrhy KSČM v hlavních rysech již připraveny. Projednala je jak programová komise ustanovená VV ÚV KSČM, tak odborné zázemí a stínová vláda. K programovým otázkám se vyjádřily mnohé okresní a krajské nominační konference. K námětům pro aktualizaci programového zaměření proběhla 19. března t. r. i pracovní konference. A vyjádřili se také jednotliví krajští lídři, schválení na březnovém zasedání ÚV KSČM.

R.V.: (Tak to na tom pracovalo hodně chytrých lidí. Už se těším, jaký bude výsledek této týmové práce v podání J. Dolejše.)

* Byly na březnové programové konferenci KSČM zvlášť vyzvednuty některé body, jež se mají stát součástí volebního programu?

J.D.: Tato konference sloužila především pracovní výměně názorů. Vedle programových námětů bylo diskutováno i sociální rozvrstvení voličů a způsoby jejich oslovení. Chceme-li na podzim získat více jak tři čtvrtě milionu hlasů, musíme na každého člena získat až dvacet hlasů od lidí s různými sociálními zkušenostmi a zájmy.

Vyzvednuty byly zejm. otázky řešení příjmové chudoby, strategické posílení veřejného sektoru, otázky míru a bezpečnosti i větší participace a samosprávy.

R.V.: Zatím mě J. Dolejš jen napíná. Jedna věc je "vyzvednout otázku", druhá věc je pojmenovat příčinu současných problémů, příčinu toho, proč se problémy hromadí, proč se neřeší, proč se programy stran staly jen definováním priorit.

J.D.: Doporučeno bylo připomenout, že KSČM je strategicky za alternativu vůči kapitalismu i za strategii trvale udržitelného života. Nad rámec přípravy volebního programu byla připomenuta i potřeba péče o teorii, analýzy rizik multipolárního světa a po volbách seriózně připravit možné oblasti další aktualizace dlouhodobého programu strany směrem k X. sjezdu.

R.V.: KSČM může být "strategicky za alternativu vůči kapitalismu" – doufám, že se myslí jeho současný stav – pokud ovšem pojmenuje příčiny problémů, se kterými se potýká.

* Jsou některé cíle z minulého programu platné i dnes?

J.D.: Samozřejmě. KSČM své důležité programové cíle s těmito volbami přeci nezahodí. Většina z nich zůstává v platnosti. Nebyly dosud realizovány, i přes to, že některé si vypůjčili i naši konkurenti např. z ČSSD. Třeba progresivní zdanění velkých korporací a oligarchů či založení komerční banky ve vlastnictví státu pro financování národních, krajských i obecních projektů a pomoc českému podnikání. Jsme stále proti zvyšování spoluúčasti pacientů či za vznik jedné zdravotní pojišťovny. Stále trvá náš dlouhodobý cíl přijmout zákon o obecném referendu či na řešení čeká náprava dopadů církevních restitucí. Také je bohužel čím dál potřebnější náš trvalý úkol odporu vůči militarizaci a fašizaci společnosti, proti šíření nesnášenlivosti a diskriminace.

R.V.: Tady už se začínám bát, že se od J. Dolejše odpovědi na otázku příčin současných problém nedočkám. Jak je možné hovořit o výše uvedených tématech bez pochopení příčin současných problémů a jejich provázanosti?! Tím se přece i KSČM, která si vytváří image trochu radikálnější a trochu alternativnější strany přidává k mainstreamu ostatních politických stran, které společně kamuflují příčiny současných problémů. KSČM jako by zapomněla na historii komunistického hnutí, které v úspěšných dobách vycházelo z přesné analýzy stavu kapitalismu a identifikování konkrétních, dobových příčin jeho selhávání.)

* A nyní konkrétně: co bude hlavními programovými cíli komunistů?
(R.V.: Tady mě mrzí, že se J. Dolejše na příčiny současných problémů J. Kojzar nezeptal. Proč? Nechápu.)

J.D.: Základní programové texty budou vlastně dva. Připraven je nejen obšírný komplexní volební program, ale i jeho stručnější, na jeden list koncentrovaný výtah, jakýsi volební manifest KSČM. Zcela jednoduché zprostředkování vybraných volebních cílů voliči budou mít na starost různé propagandistické nástroje, hesla, plakáty a různé tiskoviny včetně formátů užívaných elektronicky zejména na sociálních sítích. Propagandistické priority jsou odpovědí i na volání po jakémsi reklamním »x-teru« a připravují se souběžně s programovými texty, aby byly včas k dispozici.

Z hlavních programových cílů lze za určitý základ označit úctu k práci jako základní jistotě. Tudíž nám jde o ****právo na práci a spravedlivou odměnu. Také prosazujeme garance dostupných a kvalitních veřejných služeb. Rovněž vymahatelnost Listiny základních práv a svobod a ochrana ohrožených společenských skupin. Také odpor vůči prorůstání ekonomické, politické a mediální moci. Důležité je vzdělání podle schopností, a ne podle peněženky. Nebo snížení závislosti na dovozech potravin. Nadále jsme proti účasti v zahraničních vojenských misích bez mandátu OSN. A jsme proti nevýhodně připraveným smlouvám jako TTIP či CETA.

R.V.: (To je všechno hezké, ale je to jen definování priorit. Nikoli program, který je založen na získání lidí pro jejich aktivní účast při řešení současných problémů. Je to náhražka programu určená k posílení pozic politických rentiérů, kteří se živí tím, že se vydávají za alternativu.)


(Pokračování zítra)

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4527-volby2017-093-dolejs-o-programu-kscm-1.html

34 komentářů :

 1. Jediné řešení je znárodnění všech podniků , ponechat pouze řemeslníky s 2 zaměstnanci !! Ovšem znamenalo by to nejen demonstrace poskoků kapitálu , ale embargo od západu a jakousi barevnou revoluci !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No právě anonyme 17.45- a všichni bychom tady chcípli hlady. Jsme závislí ve všem na dovozech. Jen kvůli tomu,aby podvedení a okradení občané nikdy nemohli protestovat, byla zlikvidována především naše potravinová soběstačnost, hned poté dostatečná energetická soběstačnost, výrobní a průmyslová soběstačnost, oděvní soběstačnost. Dokonce prodali i naši vodu - chcípli bychom hlady a žízní. Možná by nám vypomohlo Rusko nebo Čína, nebo KLDR? Nebo by nás všichni pustili z ruky jako horký brambor, aby si nerozlili ocet s militantním západem, když už je jasné, jak tito lúzři rozpoutávají a poté řeší ve všech státech povstání a krize? To, že jsme byli úplně zbaveni soběstačnosti ve všem, bylo provedeno na politické zadání západu. Co nejrychlejší devastaci a rozklad společnosti ČR potřebovali. Za to právě naši luzři, kteří se od listopadu 1989 střídají ve vládě,dostali svoji moc nad národem, nad naším životem i smrtí, a k tomu imunitu před zákonem a pytle zlaťáků. Jsme jejich rukojmí, jimž oni drží pistole u našich hlav. Nebudeš šlapat jak my poroučíme- zahyneš. Tak je to nastaveno. A kdybychom se i přes to zmohli na odpor a byli ochotni obětovat další životy vedle těch, které už jsme obětovali při násilném zavádění demokracie, naše mrňavá země - ten plivaneček uprostřed Evropských šíbrů, by byl srovnán se zemí asi tak za týden.Pochybuju, že by jim to trvalo déle. Srovnali by nás se zemí jako středověcí žoldnéři nějakou vesnici. Takže to máme na všech frontách tím posraným navrch, a nikdy už se to nezmění, "sametovým" převratem zcela určitě ne. V roce 1989 bránili šmejdi jen své funkce a pozice nadlidí, a ty si ubránili, jsou zase nalezlí všude, kde je postavení, moc a platy. Protože tehdy majetek tady nikdo neměl. Dovedete si představit, jaká řež by nastala teď, až by šmejdi by bránili to, co si nakradli?

   Vymazat
  2. Dovedete si představit, jaká řež by nastala teď, až by šmejdi by bránili to, co si nakradli?

   Dovedeme. Podle Ukrajiny.

   Vymazat
  3. Může voličům KSČM vysvětlit, jak je možné, že vedení strany se zmocnila zkorumpovaná klika Filip, Dolejš a Kováčik i naprosto apolitickému člověku je zřejmé, že tito mají ke komunistům, dál jak do Paříže ! Základní priority jsou na požadavku přijetí zákona "O prokázání původu stávajícího majetku" , nad hranici cca 10 milionů na osobu! Přitom se nemůže ani v nejmenším jednat o retroaktivitu, protože se bude zkoumat nynější stav majetku ! Od toho se musí dít náprava společenských poměrů, dále vystoupit z agresivního paktu NATO a v žádném případě se nezúčastňovat amerických válek ! Obnovit podporu JZD a domácí produkce ve státních či polostátních podnicích, okamžitě zrušit obchodní embargo s Ruskem atd. KSČM musí denně seznamovat lidi jak se rodili u nás miliardáři na úkor státního majetku!!

   Vymazat
  4. 18:11 napsal k požadavku na „Leninské“ řešení situace: „No právě anonyme 17.45 - a všichni bychom tady chcípli hlady. Jsme závislí ve všem na dovozech. Jen kvůli tomu, aby podvedení a okradení občané nikdy nemohli protestovat, byla zlikvidována především naše potravinová soběstačnost, hned poté dostatečná energetická soběstačnost, výrobní a průmyslová soběstačnost, oděvní soběstačnost. Dokonce prodali i naši vodu - chcípli bychom hlady a žízní.“ K tomu dodávám: To jsme si ráčili vyzvonit klíči, protože pod tlakem západního embarga nezbývalo na banány po celý rok, na devizové přísliby k cestám bůhvíkam, občas výroba nepokryla spotřebu klosetpapíru, průmyslového zboží bylo málo, i když nakonec všichni měli všechno ... Dnes do nás horem dolem cpou kde co, potraviny jsou maketami, průmyslové výrobky obsahují kurvítka, textil je nejnižší gramáže ... Vyhnout se tomu póvlu znamená mít příjem nejméně poslance nebo senátora. Díky, disidenti, díky OF, díky ODS a její klony, díky privatizátoři a tuneláři, dík i tobě, Církvi svatá Římskokatolická ...

   Vymazat
 2. Proboha! Dolejš není nic jiného než klasický typ pařížského kavárenského komunisty. Žvásty, žvásty, žvásty...

  Pepo Milan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proboha - a vy račte být co Pepo? Vy byste řečnil holt jinak. Jirka Dolejš je velice sympatický, obyčejný kluk ( nebo byl?) žádný podělaný korytář, zrádce, stranický turista, a žádné z těch intrikánských ctností, jimiž se jeho bývalí straničtí( nyní členové jiných partají) kolegové přiděli, než začali jako nadlidé s imunitou na kusy trhat ČR, ze které si udělali trhací kalendář. Jenže KSČM už je 27 let orel, jemuž utrhali křídla. A jako takoví mohou jen velice - velice málo. Ale ještě není všem dnům konec, všeho do času, a všechno zlé je nakonec vždycky pro něco dobré. Političtí šunti si teď vytrhávají brka navzájem, a tak zuřivě, že z nich můžou za chvíli zůstat jen dohola oškubané slepice. A pak je i ten orel bez křídel rozsápe, a jako dodělávající mršiny nechá zlikvidovat dravé zvěři. Smutné konce. A vy si ty svoje diskuzní žvásty - žvásty - žvásty - taky odpusťte, vysokoškoláka nejsou hodny.

   Vymazat
  2. Milý 18:22,

   Já proti Jirkovi Dolejšovi taky nic nemám a KSČM když můžu, tak pomůžu.

   Akorát vás jemně chci upozornit, že podle mé zkušenosti velká část členské základny a sympatizantů KSČM by se vyjádřila ještě daleko důrazněji. A je to ta lepší část.

   Umíte si představit, co by vám řekl Lenin na toho vítězného orla bez křídel ?? To byste si za rámeček nedal. Radši vám ocituju jiného klasika: "v násadě lopaty jsme pak objevili rukopis Cimrmanovy bojovně prorakouské básně nazvané Svou pravdu nebudeme skrývat".

   VR

   Vymazat
  3. No - snad máte recht anonyme 18.31.Je pravda, že Pavel Kováčik, nebo Vojtíšek Filip by třeba mluvili jinak a důrazněji, přesto si nemyslím, že rozumný orel bez křídel ( a na tom trvám) by si mezi těmi supy a vejry nějak kurážně vyskakoval. Ale až z nich budou oškubané slepice...
   S Vladimírem Uljanovem bych se měřit věru nechtěl,ale vy si dovedete představit, co by nám asi tak Lenin řekl, kdyby tady dnes toto všechno viděl, a ještě by se dozvěděl, že jsme si to tady de facto nainstalovali všechno sami, jeden každý v naději, že na něj při dělení kořisti taky vyjde nějaký ten pytel zlaťáků? Jak dlouho budeme "neskrývat" svoji pravdu, než si toho vůbec někdo všimne? Až budeme konečně v pohodě a bez bolesti na duši ležet v dřevěným spacáku?

   Vymazat
  4. 18:53: Nic ve zlém. Podívejte - tady vystupuju jako anonym, v reálném a profesním životě jsem si přihlášením ke KSČM udělal občas i problémy (směšné ve srovnání s tím, jaké problémy má velká část národa, člen strany nejsem a nikdy jsme nebyl právě proto, že některé zde zmíněné věci neberu, současně jsem se tak ovšem připravil o možnost více profitovat z politických prebend - říkám to na rovinu, jak to je). Vojta Filip taky není špatný chlap a mluví důrazněji než Dolejš, ale to je taky tak všechno. Dlouhodobě. Není nutné si naprázdno vyskakovat, tomu by se i ten V.I.L. vysmál, ale před jedním se nedá uhýbat: říkat lidem, že jsou komunisti a komunismus alternativa a vysvětlovat jim, proč. A prvně o tom musí být člověk sám přesvědčený. Jirka Dolejš tomu sám naprosto nevěří a dává to najevo a já bych mu to neměl za zlé, akorát nevím, co dělá ve straně, která si říká komunistická (vlastně vím a vy to víte taky, ale toho nechme). Lidi, kteří tomu věří a jsou schopni to lidem říkat, v té straně pořád jsou, ale naopak jejich vliv na vedení je mizivý. Jsou takoví pořád i kolem té strany a články doc. V. jsou toho nejlepším svědectvím: na koho asi myslíte, že se snaží apelovat ? Na stávající ČSSD nebo Okamuru ? "Dole" vidím, že by se pořád našli i ti nejmladší, kteří by o opravdovou komunistickou stranu stáli, ale jejich zájem často rychle končí, pokud v sobě například nemají špetku kariérismu. Ani toto neodsuzuju, abchom si rozuměli, funkce na komunální nebo krajské úrovni za KSČM zas není takové terno. (Ale nikam to ani nevede a nepovede. Kde je dneska bývalá italská KS, která byla všude ?? No, fakticky produkuje figury jako Renzi nebo Mogheriniová. Děs běs.) Poslední dobou je to jednoznačné - kdo hledá alternativu, končí stále častěji jako příznivec "SPD". Protože Okamura se nebojí aspoň tu přímou demokracii natvrdo slíbit. A stokrát si můžeme říkat, že je to ve finále humbuk, nikdo tomu neuvěří.

   VR

   Vymazat
  5. VR-je to jednoduché, nekomunistické ale platí to i pro ně! "Kdo chce zapalovat, musí hořet"!

   Vymazat
  6. Pan soudruh Dolejš, to je ten pravý!! Ano pravý, protože on nemá s levicovými názory společné ani uložení pindíka ve slípech. A ti další dva výtečníci Filip a Kováčik - škoda slov. Poslední komunista v Česku byl Míla Ransdorf. Čest jeho památce a hanbu na hlavu jeho hrobařů, což jsou ti tři zde jmenovaní.

   Vymazat
 3. 18:11... Ono to neni ani zdaleka tak cerne, jak to vidite.
  Vy muzete SNADNO, rezehrat velmoci proti sobe a mit z toho benefit..
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. sorry, k tomuto doporučení by více seděl nick hollywood. no hard feelings :-)

   Vymazat
  2. Ahoj Nicku - já jen DOUFÁM že to není tak černé, jak to vidím, a také vím, že kaše se nikdy nejí tak horká, jak se uvařila. Protože "doufat" musí člověk pořád, ta "naděje" musí někde být, aby život jednotlivce měl smysl. Spousta lidí už svůj život dobrovolně ukončila, protože přestali doufat, naděje je opustila. Ale nevěř, že my -ČR - bychom mohli mít z čehokoliv benefit. Nikdy - v celé historii jsme ho neměli, práci našich dědů a pradědů, a pracovitých a skromných předků, vždycky nějací sebestřední nýmandi stačili znehodnotit, a vždycky jsme začali - jak se říká - od píky. Nikdy se tady nestalo to, že by se na stávající nastavělo nové, a zem by rostla, vzkvétala, vyzrávala, a měla úroveň. Tady se vždycky všechno co funguje, do mrtě zboří a zničí, a lidem se vnutí jiný model země, něco jiného, většinou horšího a neužitečného. Včetně přejmenovávání ulic, letišť, boření soch a tryzen, na to jsme kadeti. Od pankejtu k pankejtu, ale nikdy ne kupředu. Nová jména, nové sochy, nové tryzny. A teď - 27 let po roce 1989 - je úplně všechno v šíleném stavu. Zničené zdravotnictví a školství je přitom tou nejhorší tragedií, která české řadové občany potkala, protože to nelze odnikud dovézt, a když zdravotnický personál špitálu s.r.o je na nemocného člověka arogantní jak prase, - kam se máme obrátit? Do Německa? A kam jinam máme poslat naše děti do školy, než do té zkurvené a protičeské? Ani TV - ani internet už nelze brát vážně, když všichni jen lžou a manipulují s námi. U nás je to fakt těžké Nicku, buď rád, - buď strašně rád, že jsi tady odsud pryč.

   Vymazat
 4. Jsem předválečný, v partaji jsem nebyl a ani už nebudu.
  Bez "dělnické třídy" je KSČm nic. Ještě za první republiky či okupace to byla významná síla. V době své vlády se z ní stala většinou výtah pro karieristy a "soudruhy" kamarády. Tak jako dnes věční "poslanci" a aparatčíci jak v partaji tak v odborech. Na jejich obhajobu snad jen to, že to u těch dolních většinou bylo gratis. Sám jsem byl chvíli ve výboru ROH a jelikož se schůzovalo po směně, musel jsem si brát na ten den do práce auto. Autobus jel jen na směny, ranní, odpolední či noční.
  Dnes už se nemá partaj o co opřít. Stala se jen takovým nechtěným přívěskem této "demokracie".
  Ale jelikož nemám koho bych volil, volím právě je. Jen tak, abych byl volič. Také proto že si s nimi stále někdo vytírá řiť a mele cosi o nebezpečí komunismu.
  Altman

  OdpovědětVymazat
 5. ŠKODA, ŽE AUTOR NEROZUMÍ ČESKY, JINAK BY VIDĚL, ŽE UVÁDĚNÉ PRIORITY JSOU PRÁVĚ AKTUÁLNÍM PROGRAMEM KSČM (NEJSEM A NIKDY JSEM NEBYL S TOTUO STRANOU SPOJEN, ALE TO NEZNAMENÁ, ŽE JSEM NEVIDOMÝ A HLUCHÝ). KOMUNISTÉ SI VÍCE JAK ČTVRT STOLETÍ ODPOČINULI OD VLÁDNUTÍ A NA DRUHÉ STRANĚ JSME PŘESYCENÍ POLITIKY DOŽIVOTNĚ DO POLITIKY VELKOKAPITÁLEM ODSOUZENÝCH "PROFÍKŮ". DOPŘEJME SLUCHU, MYSLÍM, ŽE NEJSEM JEDINÝ, KTERÝ SOUČASNOU PODOBU VLÁDY KAPITÁLU AŽ TAK NEMUSÍ, STEJNĚ JAKO HRU NA DEMOKRACII - JEN PER PUSAM A PES UTEK - POTŘEBUJEME, ABY NĚKDO ZAŠŤOURAL TROCHU HLOUB DO ZKORUMPOVANÝCH STRAN TYPU SOC. DEM, TOP 09, ODS, LIDOVCŮ A PODÍVAL NA JEJICH KMOTRY, LOUTKOHERCE, FÍZLY. A CO SE UZKAZUJE JAKO VŮBEC NEJDŮLEŽITEJŠÍ. POZOR OBJEVILO SE NEZAKRYTĚ VYHROŽOVÁNÍ V MEDIÍCH, ŽE POKUD SI ČEŠI ZVOLÍ ZEMANA A ANO, TAK ŽE TADY ROZTOČÍ PRAVÝ BANDEROVSKÝ MAJDAN. TAK TEDY VÍME JIŽ, S KÝM MÁ SOBOTKA, KALOUSEK, FILA ATD ČEST "KOUTI PIKLE" PROTI STÁTU, POD ČÍ KURATELOU TAK BUDOU ČINIT A V ČÍ PROSPĚCH. ŹE NE OBČANŮ A STÁTU JE DNES NA BÍLEDNI

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč píšete kapitálkami? Nedá se to číst!

   Vymazat
  2. Proto, že se považuje za pana moudrého a důležitého. Přeci jeho "výplody" je povinen každý číst!

   Vymazat
 6. Ať se na mne nikdo nezlobí,ale pan Jiří Dolejš
  byl jako poslanec jedním z těch politiků,kterým
  jsem psal.Sice k jeho cti musím přiznat,že to byl
  jeden z mála,který mi odpověděl.Ovšem po výměně
  několika mailů jsem vyrozuměl,že tato strana je
  na stejné straně s ostaními.Podporuje členství v
  EU,což znamená,že souhlasí s okleštěním české
  suverenity.S členstvím v NATO sice nesouhlasil,
  ale nijak výrazně proti nevystupoval.Ze strany
  se stala běžná partaj parlamentního stylu.Jen
  mě zaráží,že dovolí kandidovat Semelové,která
  je doopravdy vzývatelka stalinského typu.Zdá se,
  že vedení partaje je trochu vzdálené členské
  základně a asi i sympatizantům.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 7. Jediná skutečná alternativa je Aliance národních sil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...která dostane jen pár hlasů na úkor SPD Okamura - jediné alternativy!

   Vymazat
  2. Hádáte se zbytečně - Okamura je pro mnohé vůdce, ale jeho "program" není reformní a není ani pro změnu nespravedlivého systému, jen pouhá kosmetika.
   ANS má slušný program, ale nemá vůdce. oboje špatně.

   Vymazat
 8. KSČM pro lidi jak destilovaná voda - bez chuti a bez zápachu. Zato vedení KSČM jak zatuchlá a zapáchající bažina.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Měli si zvolit pana Skálu a byl jsem jejich, ale šmejdi jim nakukali, že je radikální, tak ať jdou do prde.e. Strana mírného pokroku v mezích zákona, kterou když potřebuje Kalousek, nebo Sobotka, tak je podpoří.

   Vymazat
  2. 21:59 souhlas zbytečné drobení sil je třeba podpořit SPD

   Vymazat
  3. SPD? Židé jsou moudří lidé a mají moudrá přísloví a jedno říká, nedej hlupákovi dvakrát stejnou šanci.

   Vymazat
  4. 22:47-O některých vládnoucích(špatně) stranách to platí ale že by nám vládla SPD,

   Vymazat
 9. Znáte to přísloví. Tak dlouho se volí ČSSD, až vám Sobotka prodá střechu nad hlavou. Ale že to to musela být pořádná pecka, než jejich voliči pochopili. Říkali panu prezidentovi na TV Barabdov, že je ČSSD na 12% preferencí, to znamená podle toho jak lžou, že by se nemuseli dostat do parlamentu a potom by to hnízdo pravdy a lásky mohl Babiš zlikvidovat.

  OdpovědětVymazat
 10. KSČM jsou v dnešní době jen korytáři a mladí lidé je volit nebudou nebo jsou zmasírovaní ze školy o zlém socialismu takže od nich změnu čekat nemůžeme

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V KSČ jsem byl 21 let. Po převratu členem KSČM jsem byl 8 let. Z KSČM jsem vystoupil z důvodů zde uvedených ve více komentářích.
   Především z důvodů oportunismu vedení KSČM.
   Ale komunistem jsem zůstal nadále.

   Vymazat
 11. Jak může mít "ANS" vůdce, když nikoho z nich nikdy nepustí do médií???? Jak se o těch lidech vůbec dozví voliči? Kdyby nebyl Okamura v televizi, když byl mluvčí cestovek, nebyl by ani zvolen za poslance! A teď si Okamura platí alternativní média a nechce, aby ani v nich vystupoval někdo, kdo by ho ohrozil!!!!! Takže i on má zájem, aby po žádném novém vůdci nebylo nikde ani vidu ani slechu. A někteří ze čtenářů NR mu to žerou a padaj na zadek z toho, jaký je to velevůdce!

  OdpovědětVymazat
 12. dolejš a filipek nemastni neslany a nečitelny ale zato horlivy svazaci s vydatnou davkou zkaženeho masla na hlavě randsdorfovy nesahaji ani po ty pověstne kotnikčky

  OdpovědětVymazat
 13. Proč nemohl být předsedou KSČM zvolen Josef Skála? Mechanismus je prostý. Okresní výbory (KSČM) se vší pravděpodobností zaměstnávají buď něco jako předsedu, tajemníka, koordinátora (nebo jak to nazývají), potom ještě nějakou tu, asi straně oddanou administrativní sílu či síly, možná i podobně osvědčeného údržbáře nebo domovníka. Nějak tak asi i na Kraji. Všichni tito straničtí „profesionálové“ jsou závislí na dotacích z ústředí a jsou, ať už právem nebo neprávem přesvědčeni, že na tom pytli peněz drží palec kdo? Rozumí se, že šéf strany s věrnými pobočníky! Potom je samozřejmé že, co jim síly stačí, profiltrují, zmasírují a zagitují členy orgánu (za svůj okres, kraj), který volí (na „sjezdu“?) vedení té jejich strany tak, aby to jimi vydobyté sesle neohrozilo. Proto tam sedí, jako na věky, nemastný, neslaný Filip, Kováčik, Dolejš a nevím kdo z podobných další. U ostatních, podobně „zavedených“ stran to nevidím jinak, mění to leda volební havárie. Asi tak s omluvou za ne dost podrobnou znalost organizační struktury KSČM a její terminologie.

  OdpovědětVymazat