Reklama

.

.

pátek 12. května 2017

Babiš mimo hru

Stanislav Vozka 
12. 5. 2017 ProZítřek
Andrej Babiš se už v roce 2013 stylizoval do pozice hloupého Honzy, který nerozumí dobře česky a politika ho chvílemi udivuje, chvílemi děsí. Většinu času to vypadalo, že vlastně ani neví kde ty miliardy, které mu říkají pane, našel. Jeho političtí spoluhráči – spolupráči dlouho čekali, že se hnutí ANO zlikviduje samospádem. Ono však vykázalo pozoruhodnou životaschopnost (srovnejme třeba s VV) nejen ve vládě, ale i v krajích a obcích. A k tomu Andrej cpal do státní kasy miliardy daní se stejnou lehkostí, s jakou si je cpal dvacet let do své kapsy.

Není divu, že přízeň voličů závratně rostla. Možnost, že ANO vyhraje volby se ziskem více než třiceti procent se najednou zdála zcela reálná. Babiš nesahal jen po teplých místečkách politiků, on si dovolil sáhnout na samu podstatu naší skvělé demokracie. Kdyby vyhrál parlamentní volby stylem 5:1, vyšlo by najevo, že slavná demokracie nemá vůbec žádné pojistky ale zato vybité baterie. Bylo třeba konat.

I návštěvníkovi z Plejád je jasné, že do výkonného řízení státu (kraje, města) se nemá co plést člověk, který z takové činnosti má výhody prospívající jeho majetku. Stát není firma se všemi náležitostmi, ale na trhu se jako firma chovat má. Zadává ohromné množství zakázek a směruje obrovské toky investic. Proto nesmí dovolit, aby v jeho kurníku přebývala škodná. Co kdyby si BMW najal jako obchodního ředitele člověka, kterému patří padesát procent akcií Mercedesu? Myslíte, že by stačilo, kdyby dotyčný převedl své akcie na manželku?

Takové řízení by BMW dlouho nepřežila. Ale právě tak to chodí ve všech západních demokraciích, které nemají žádné pojistky proti tomu, aby do výkonných vládních funkcí neusedali lidé nepokrytě stranící svým firemním chlebodárcům – nebo sami sobě, jako Andrej Babiš. Nesmyslné tanečky se svěřeneckými fondy jsou jen ubohou snahou o zakrytí nahého císaře.

Všichni, kteří tam nahoře spolu mluví to vědí. A všichni bojují za to, aby se nic nezměnilo, protože na tom vydělávají. A protože jsou zkušení a boji v parlamentu zocelení, vědí, že všechny ty věcí se musí dělat hezky potichu a ve shodě. Ale miliardář zastupující víc jak třetinu voličů ministerským předsedou? Miliardář, který pochopitelně ví jak to na českém zadním dvorku chodí a který možná skutečně pojal nápad tomu zatnout tipec?

Nikdo nesmí vyslovit kouzelnou pravdu, že vada je v systému. V systému, který nezmění ani dvacet tisíc demonstrantů na Václaváku. Protože ho změnit nechtějí – možná proto, že z něho sami tyjí. Protože jim zřejmě vyhovuje způsob vlády, který dovoluje těm, kteří vládnou, aby nejen kontrolovali sami sebe prostřednictvím policie, které velí, ale aby nadto státní struktury využívali k boji mezi sebou.

Neznám ani jednoho člověka, který by věřil tomu, že Babiš nevyužívá ke svému prospěchu média, která vlastní. A upřímně řečeno, proto si je přeci koupil. Taková už je svoboda podnikání. Hraje se často bez pravidel a každá výhoda se počítá. Pokud bankéři a podnikatelé po sobě nejdou na nože, nemůže a nemá stát zasahovat.

Je ale skutečně na pováženou, že politici na plný úvazek zachraňují svou potápějící se bárku tím, že Jonáše ve svém středu obviňují ze lži na základě jakýchsi umulousaných a sestříhaných nahrávek, ke kterým se nezná ani ten kdo je pořídil. Že se dokonce v tom smyslu usnesou parlamentní většinou? Kde je presumpce neviny? Kde je nestranný soud?

Andrej Babiš píchnul do rozpadajícího vosího hnízda hnán velikášským přesvědčením, že hmyz v něm sídlící je hloupý, zesláblý a neškodný. Neřekli mu, že rozpadlé vosí hnízdo jen maskuje vchod do podzemních prostor, jejichž obyvateli jsou obrovští inteligentní sršni, kteří neradi, když je někdo ruší v meditacích. Ale stalo se a sršni zasáhli. Vosičky teď předvádějí možné i nemožné aby jejich zásah zakryly. A za prací spěchající voličské včelky přihlíží a dobře se baví. Baví se a nevadí jim, že místo pracně sesbíraného medu nakonec dostanou jen cukrovou náhražku.

- - -

34 komentářů :

 1. Výborně napsané,ale vysvětlete to neinformovaným voličům a těch je mnoho,takže s tím nehne ani prezident.To podstatné napsat od autora by bylo záhodno,že si to dosavadní strany způsobily sami,tak se voliči zase chytli jiné naděje.Víme moc dobře,jaké byly vkládané naděje do ODS,ale za své působení,musela strana skončit na smetišti.To samé TOP,VV.KDU-ČSL,lavíruje na všechny strany a s křesťanstvím nemá nic společného,ba ani s prvorepublikovou.ČSSD je to podobné,úplně zradila levicovou politiku.Komunisti no to je to nejhorší co mohlo nastat po sametové,ani ryba ani rak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Setkal jsem se s nazorem, ze se jedna o podnikovy archiv OKD, ktere prejdou pod DIAMO s.p., cimz tyto smlouvy spadnou pod gesci MFCR. A do toho ty vykriky demonstrantu, ze MFCR nesmi byt obsazeno nikym z ANO. No je asi pravda, ze by ty Babisovy media, mely razem o cem psat ;-)

   Vymazat
  2. President ODS nám přinesl kapitalismus bez přívlastků ve skutečnosti znamenající karneval ohnutých hřbetu a nizkych platů.
   Dost bych se nastal,kdyby zdejším intelektuálům a papír tygrum mapa se začít ptat co že to vlastně jsou ty přívlastky.
   O ní se však budou odmítat na to ptát neboť by se mohlo stát,že přestane to ohýbání hřbetu a dokonce hrozí nebezpečí,že nová polít.doktrina tzv Neomarxismuas se svou diktaturou HUMANISTU plynule postupující k diktatuře islamistů se může začít HROUTIT

   Vymazat
  3. Autor by neměl zapomenout na dvě usnesení sněmovny parlamentu proti Babišovi, přijaté velkou většinou, a také na 20 tisíc demonstrujících proti němu v Praze a další tisíce jinde. A pokud jde o tu presumpci neviny, tak sám velký prezident Zeman řekl opakovaně, že u politiků platí presumpce viny, pokud to ovšem nemyslel jen pro některé.

   Vymazat
  4. Rabis je znám jako vynálezce 11.prikazani Nedokazes.Zajistuje přes Jourovou cenzuru,přes ministerstvo války podřízení našich vojáků wehrmachtu,nedá na ČNB porušující zákon o ČNB trestní oznámení prý proto,že peníze nejsou jeho věc,je toho celá kupa a že je neomarxista a chce diktaturu humanistů,ktera přejde do diktatury imamistu s jejich ka-ka rámem a ukradenými autobusy,které budou jeho voličům projíždět přes bricho-to nám sdělit nechce.

   Vymazat
 2. Padne tedy EET?!!!!!!!!!!
  A bez Babise padne ekonomika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. EET v žádném případě nepadne. Sobotkovi a Euistům se akorát jako viníka za EET podařilo nastavit Babiše. Jde o kontrolu nad cash peněžními pohyby a plánem je přechod do "pevného jádra Uhnie" a Eura. Zřejmě to má šanci přijít dříve bez Babiše.

   Vymazat
  2. Bez Babiše třeba padnou zvýhodnění, která pro boháče nastavil Kalousek a Babiš v nich samozřejmě jako zlodějský miliardář pokračoval, jsou to : "zastropování" sociální a zdravotní daně při výdělku nad 100 000 Kč/měs., odpuštění DPH u osobních vozů pro podnikatele bez ohledu na cenu, "rovná" daň z příjmu bez ohledu na jeho výši ! Dále finanční správa nekoná při zneužití zákona u korunových dluhopisech !!

   Vymazat
 3. Souhlasím výborně napsané, klobouk dolů!!!!
  Nejsem sympatizant p. Babiše , ale ten řev pražské kavárny je blahodárný pro moje uši. Proto do pražské žummpy na žádnou manifestaci nikdy nepojedu. Výjimkou by byla devenestrace parlamentua senátá.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lépe bych to nenapsal.
   lada

   Vymazat
 4. O med už dávno nejde - ani tam, kde mají královnu.
  (ostatně, kdyby aspoň cukr ... dnes je to jenom umělé sladidlo, co se rozdává občanům)

  OdpovědětVymazat
 5. Já zase neznám člověka, který by věřil veřejnoprávním médiím. Babiš ovlivňuje svoje noviny, jsou jeho a každý to ví a podle toho čtenář může věřit-nevěřit, kdo však ale ovlivňuje českou televizi a rozhlas, že vyrábí jednostranné informace jako na běžícím pásu ? To už nikomu nevadí? A jsme u uplatňování dvojího metru. Jak mravné, jak povznášející zjištění to je.Dokud se budou uplatňovat dvojí mravní principy, dvojí metry podle toho jak se to momentálně někomu hodí, žádné nápravy se nikdo nedočká a nic se nezlepší. Podnikat by se mělo v české republice podle zákonů a ne podle toho kdo to je a co sleduje.Platí to i pro daně. Někdo je platí, někdo ne a někteří je mají rovnou odpuštěny, že pane Kalousku ? Dluhy se také mají platit tvrdí naši představitelé, ale také to platí jen pro chudé a někteří mohou mít i 300 milionů dluhů a smějí se, že platit nebudou, že je to tak pane Sobotko ? Ústavu sice máme, ale kolik je výkladů ? Přece tolik kolik je právníků a různých rozumbradů.V českém právu se už těžce orientuje i odborník, co má potom říkat laik.Kdysi jsem říkal svým obchodním partnerům, buď budete smlouvy psát srozumitelně, nebo s vámi nic nepodepíši a obchod nebude. Slib, závazek podáním ruky, co to dnes je ? Jak chcete žít spokojeně ve společnosti kde všichni mlží a pravda jen pojem neznámý. Svět se zbláznil a proto nemá právo žít.

  OdpovědětVymazat
 6. Kdyby byl oligarcha čistý tak by kavárníky rozsekal na kusy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní12. května 2017 10:03
   To je hezká myšlenka, ale vraťme se zpátky na zem. Čistý oligarcha, je dost velký protimluv. Čistými prostředky, se nelze stát oligarchou. P.K.

   Vymazat
  2. P.K. Já vím a proto to píšu.

   Vymazat
  3. Kdyby ten Rabis byl čistý neprosazoval by korporátní fašistickou oligarchicke tyranii ohnutých hřbetu a nizkych platů,ale sociální stát,který záměrně chybí v prvním článku Ústavy,aby jeho zbytky mohl vykrást,Kdo to neví tak ať se ho zeptá proč chce zprivatizovat tedy ukrást i to už dnes zubozovane zdravotnictví!

   Vymazat
  4. Anonymní 12.května 2017 18:41

   Konečně si někdo všiml, že Babiš "investuje" do zdravotnictví.
   Proč musel odejít ministr Němeček? Nebyl náhodou proti zákonu o univerzitních nemocnicích? To je další krok k posílení soukromého sektoru.
   Předchozí výrazný krok v tom směru udělala ČSSD převedením nemocnic na kraje. Od té doby si soukromí lékaři nechávají pacienty, na nichž vydělají a ty ostatní posílají do veřejných zdravotnických zařízení.
   O zubařích raději ani nemluvě...

   Vymazat
 7. Žádný "levicově" smýšlející člověk by neměl adorovat nějakého "hodného" milionáře (dnes už spíše multimilionáře).
  Babiš velmi dobře rozehrál velmi populistickou hru na spravedlnost v podnikání, kterou sám moc nedodržoval. Proti EET nemám nic vážného. S tím ale měli přijít naši "socialisté". Jenže oni jsou socialisté jen na papíře, navíc se i toho názvu straní a říkají si sociální "demokraté".
  Jenže Babiš podle mne rozehrál to EET jako návnadu pro méně chápavé, aby hlavně dostal do vlády všechny ty darebáky a poskoky "německé unie", NATa a USA. O koho se jedná snad ví každý. V případě svého velkého vítězství ve volbách by pak začal upouštět páru a časem systémem vyjímek by vrátil do podnikatelského lůna všechny ty ulívače.
  Altman

  OdpovědětVymazat
 8. Dobrý článek, plně s ním souhlasím.
  Zeman udělal velkou chybu, že se s Babišem spolčil a že ho podporuje.
  Tato vládní krize stáhne dolů Babiše i Zemana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si to nemyslím. Určitá část Zemana asi volit nebude. Paradoxně, Zeman nemá co ztratit. On svého cíle dosáhl. Navzdory intrikám systému a do něj zapojených pol. stran, se stal prezidentem. Tratit můžeme pouze my, když ho vystřídá nějaký Horáček. A pokud to tak voliči zařídí, plně si to zaslouží. A nám zbývajícím nezbývá, než se demokraticky podřídit a vypít si ten kalich hořkosti s nimi. Cena za poznání může být někdy hodně vysoká...

   Vymazat
  2. 11:06 část obyvatel volit Zemana bude i kdyby se spojil s ďáblem, nevadí jim to. Ale ostatní, kteří ještě třeba váhají, ztrácí s takovým exotek trpělivost a to se Zemanovi může vymstít.
   Ostudy už nadělal naší republice dost.
   Horáček a nebo někdo jiný rozhodně nebude horší jako Zeman.

   Vymazat
  3. Uz jen mit zdrobnele jmeno je smesne, a president dluhos? To uz je uplne mimo

   Vymazat
 9. Dlouhodobě zastávám názor, že nejefektivnější vládou je vláda osvíceného monarchy, nebo diktátora. Systém vždy snáz zvládne nároky jednoho kradnoucího krále, nebo diktátora, než dvou set poslanců, téměř stovky senátorů a těžko odhadnutelného počtu jejich loutkovodičů.
  Přes všechny nedostatky, skryté, nebo zjevné vedlejší úmysly, by mohla být vláda Babiše menším zlem, než stávající, stále prohnilejší a stále nenasytnější systém.
  Osobně mne zaráží vzácná názorová shoda všech parlamentních stran. Zatím to vypadá, že jsou všichni proti Babišovi. Že si notuje Kalousek s Fialou, není nic zarážejícího. Že se k nim ale přidal Sobotka a za rohem k nim hýká i Filip, to už za pozornost stojí. Všichni poukazují na nahrávky, jako důkaz Babišem ohrožené "demokracie". Ale nikdo nezmiňuje jejich obsah. Může být poctivý a upřímný člověk vydíratelný? Asi těžko. I když šmírování dvakrát neuznávám, alespoň pro mne není v této kauze hlavním viníkem Babiš, ale ti, které mohl (chtěl?) vydírat. Ti něco jiného dělali a říkali a něco jiného sdělovali veřejnosti.
  I když jsem Babiše nevolil a ani volit nechystal, začínám o tom vážně uvažovat. Jednota našich "demokratů" je opravdu zarážející a vnáší do mne spoustu pochybností o jejich kvalitě.


  PS
  Proč nevadil těmto lidem Babišův majete, vč. vlastnictví médií, hned na začátku? Proč ho nechali vstoupit do vlády a usednout na křeslo ministra financí? Nebo očekávali, že se do stávajícího systému zapojí a nechá ho nerušeně fungovat dál?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vas nazor presne vyjadruje stav, do ktereho se nas snazi NWO vmanevrovat!!! Abychom si prestali verit sami sobe. Jak rika p.Okamura: "lide si umi vladnout, ale musi k tomu mit relevantni informace". Proto se nas snazi nase massmedia vmanevrovat do tohoto stavu malomyslnosti. Staci jim proste nepodlehat a vsechno bude OK.

   Vymazat
 10. Babišovská opozice na jednu stranu řve , že má prezident konat podle ústavy a na druhou stranu se sama chystá porušovat ústavu a zakázat Babišovi účast v politickém životě. Každý miliardář má ve vládě nasazeného svého poskoka, který pracuje pro něj. Na toho však nevidíme, na Babiše ano. Proto zasedněte a předělejte ústavu páni politici.

  OdpovědětVymazat
 11. Řekl bych, že jádro článku, je obsaženo ve větě: „Nikdo nesmí vyslovit kouzelnou pravdu, že vada je v systému.“
  Systém, tedy současný neoliberalismus, se soukromými vlastníky peněz, nás skutečně vede do záhuby. Využívá k tomu naše zastupitele, které prostřednictvím financí odtrhává od národa. Všichni vidíme, že nekráčíme po správné cestě a drábové z EK, nás ještě popohánějí k rychlejšímu tempu.
  Současný hon na Babiše, který nám systém předvádí, je typická ukázka jeho fungování. Používání dvojího metru, neboli pokrytectví, ukazuje na nedostatek zákonnosti, které Babiš (spolu i s jinými) využívá. Jakkoliv je zřejmé, že se jedná o účelovou štvanici, jejíž konkrétní důvody jsou nezasvěcenému skryté, nelze Babiše obhajovat. On netouží, tento systém měnit, on je jeho součástí a využívá ho ve svůj prospěch. Přičemž je možné, že už zasahuje do revíru mnohem větších ryb a proto jejich honící psi, pracují na jeho usměrnění. Alespoň vidíme, kdo jsou ti psi.
  Někteří diskutující, by již ze zoufalství nastolili tyranii, nebo jak říkají, vládu osvíceného vládce. Osvícený vládce dosti rychle ztratí lesk, jakmile získá absolutní moc. Nevím, zda je vůbec možné, aby to dopadlo jinak.
  Pro demos, je nejpřijatelnější demokracie, která nikoho nevylučuje z účasti na rozhodování o věcech obce. Zastupitelský systém, je však demokracii dosti vzdálen. Je třeba, zavést prvky přímé demokracie, jako je zákon o referendu a o odvolatelnosti politiků. To by byl velký krok k tomu, aby se občané mohli podílet na řízení státu a mohli vyloučit politiky, kteří pracují pro někoho jiného.
  Tento systém však nezavedou honící psi současného uspořádání, ani ten Babiš. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Jen bohužel se té "přímé demokracie" nedočkáme. To by musel skončit kapitalismus.
   I kdyby za současného stavu "demokracie" vyhrál volby někdo, kdo by měl politickou sílu to uvést v praxi, dočkal by se zřejmě buď zákazu činnosti, nebo zrovna vojenskopolicejního zásahu, s požehnáním EU a NATa.
   A v Praze by byla okamžitě demonstrace na podporu "demokratů". V čele se Štěpánovou a Kalouskem.

   Vymazat
  2. Anonymní12. května 2017 13:15
   Neříkám, že jste úplně vedle, ale dám Vám takové přirovnání z třeba fotbalu. Když v lize má hrát např. poslední z tabulky s prvním, také si neřeknou, to nemá cenu hrát, napište třeba, že jsme 7:1 prohráli. Nastoupí a může se zjistit, že dva přední borci favorita léčí nějaký úraz a naopak přední borec outsidera je v mimořádné formě a hle, přihodí se „odborníky“ neočekávané vítězství.
   Lidová moudrost to říká ještě lépe: Nestahujme kalhoty před brodem. P.K.

   Vymazat
  3. P.K.-jistě, máte pravdu, jen mi někdy napadá "hříšná" myšlenka volit a odvolávat "diktátora". Dát mu moc politickou ale pojistku(armádu) ponechat v kompetenci "senátu".

   Vymazat
  4. PS. Diktátora i Senát by volil "plebs" dle "přímé demokracie". Nejsou nějaké takové studie?

   Vymazat
  5. Miroslav Povolny12. května 2017 23:53
   Pane Povolný, podle mého názoru, je možné všechno. V historii existovalo nespočet uspořádání, jako tyranie, republika, triumvirát, principát, táborská republika, monarchie, konstituční monarchie, fašistický stát, vláda sovětů a současné uspořádání. Možná jsem jich ještě pár stovek vynechal. Vždy je to výsledkem nějakého mocenského boje, poměru sil a odhodlání.
   Chce-li se někdo (některá společenská, nebo sociální skupina) mít lépe, musí si uvědomit svou sílu a vyburcovat své odhodlání pro to něco udělat. Je-li požadavek přiměřený mobilizačním schopnostem, tak mají šanci uspět.
   Chápu, že v současnosti jsme dost v kleci, ale rád bych věřil, že je reálné získat zákon o referendu a o odvolatelnosti a trestní odpovědnosti politiků (volím SPD – Tomio Okamura). Tím by se zlepšila naše možnost, rozhodovat o svých záležitostech. Ukázalo se, že přenechat veškeré rozhodovací pravomoci politikům, je cesta do pekel. P.K.

   Miroslav Povolny12. května 2017 23:59
   „PS. Diktátora i Senát by volil "plebs" dle "přímé demokracie". Nejsou nějaké takové studie?“
   To je možná otázka na pana Valenčíka. Ten vypracovává různé studie. P.K.

   Vymazat
 12. Zase dalsi, kdo nepochopil.

  V tehle republice nekradli politici, ale predevsim Oligarchove. Predevsim Babiš tu dvacet let kradl a lobboval, a kdyz mu zacaly vysychat nitky moci politickeho lobbovani, sel krast do nejvyssi politiky sam...

  Ze lepe vybira dane. Z KOHO? Lepe vybira dane ze stredni tridy, z malych podnikatelu. Zato ale zabranil zvyseni dani tem nejvyssim, vcetne sebe...

  Svuj giganticky majetek ziskal samymi gigantickymi podvody, vcetne na zacatku Agrofertu, vcetne Kosteleckych uzenin, vcetne Chemopetrolu atd... Podvody s dotacemi, podvody s danovymi optimalizacemi...

  Ze vlastni a ovlivnuje media nevadi tolik, jako to, ze opakovane a verejne LHAL, ze to nedela. V tom je problem, protoze tenhle smejd nejenom ze dvacet let krade a "optimalizuje", ale i lže kudy chodi...

  Strany, budovane odspodu, jsou jedinou moznou cestou Demokracie. Maji prostredky na odstranovani smejdu. Jiste se vsude - a zejmena v ateistickem Česku, najdou lide, kteri kradou a "optimalizuji". Jenze prave Strany maji demokraticke prostredky (volebni sjezdy) na to, jak tyhle lidi eliminovat. PR projekt oligarchy, sestaveny a zaplaceny shora, takove prostredky nema. ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle
   http://forum24.cz/tajna-analyticka-zprava/
   predevsim doporucuji precist tem, kdo nechapou, co za šmejda je Babiš...

   Vymazat
 13. Babis je smejd, jeho protivnici jeste vetsi smejdi

  OdpovědětVymazat