Reklama

.

.

čtvrtek 18. května 2017

Babiš a Zeman nevyhovují společné koalici ČSSD, ODS, TOP09 a KDU-ČSL s mírnou podporou KSČM. Rozdíl mez Babišem a těmi druhými je ten, že šel se svou kůží na trh. Druhá strana na čele s ČSSD, Kalouskem a spol jen v nevkusném divadelním kusu představuje smečku uslintaných hyen.

Pavel Letko
18.5. 2017 E-republika


Působení ČSSD, TOP 09 a ODS lze přirovnat ke státnímu převratu. Demokratické instituce jsou zpochybňovány, je vytvářen nátlak na oponenty prostřednictvím vyhrůžek, dehonestací v médiích a pořádáním různých demonstrací. Parlament se proměnil ze zákonodárného orgánu v nástroj likvidace politické konkurence. Dnešní stav snese srovnání se státními převraty, jež organizovali komunisté i fašisté a které skončily totalitou, bezprávím, organizovaným násilím a omezením práv a svobod. Právě teď sledujeme v přímém přenosu tragikomickou demontáž demokracie.

Komentovat domácí politickou scénu je čím dál obtížnější. Celá politika se scvrkla na pouhopouhý boj oligarchů o moc.

Nemáme na výběr mezi Babišovým korporátním fašismem a řekněme Sobotkovou liberální demokracií. Nikoliv. Sobotka, Kalousek nebo Bělobrádek již nepředstavují žádnou liberální demokracii. Představují jen zájem skrytých oligarchických uskupení proti Babišovi. Přičemž působení ČSSD, TOP 09 a ODS lze již přirovnat ke státnímu převratu. Demokratické instituce jsou zpochybňovány, je vytvářen nátlak na oponenty prostřednictvím vyhrůžek, dehonestací v médiích a pořádáním různých demonstrací.

Parlament se proměnil ze zákonodárného orgánu v nástroj likvidace politické konkurence. Dnešní stav snese srovnání se státními převraty, které organizovali komunisté i fašisté s výslednou totalitou, bezprávím, organizovaným násilím a omezením práv a svobod. Právě teď sledujeme v přímém přenosu stejně tragikomickou demontáž demokracie, jakou jsme byli zvyklí sledovat ze záznamu padesátých a třicátých let minulého století v Československu a Německu. Dojmy jsou vydávány za fakta, na oponenty je vytvářen existenční tlak s vyhrůžkami kriminalizace.

Veřejnosti jsou předkládány anonymní zdroje jako fakta, fámy se stávají „seriózními“ argumenty projednávanými se vší „vážností“ nástroji moci soudní, výkonné, i zákonodárné. Demonstrace nejsou ani spontánní, ani vedené za určitým účelem. Například za vyšší mzdy, pro či proti uprchlíkům apod. Jsou vedeny „proto“. A to je jistě velký pokrok proti dobám, kdy byly vedeny ve jménu „národa“ nebo „diktatury proletariátu“. Deklarovaný důvod demonstrace je tedy vždy neuchopitelný, cílem je totiž rozvrat stávajícího a nastolení budoucího „nového řádu“. V tomto boji ztrácí naprosto smysl hovořit o pravdě a lži. Tento boj nemá s pravdou, láskou, demokracií a lidskými právy vůbec nic společného. Je jen otázkou, zda minulé jakž takž svobodné volby už byly, nebo ještě optimistům zbývá ještě alespoň jedna reálná poslední naděje.

Rozložení mocenských skupin

Střetávají se dvě mocenské skupiny. Jedna je reprezentována ČSSD, ODS, TOP 09 a KDU-ČSL s mírnou podporou KSČM. Druhá je zastoupena Babišem se svým ANO s mírnou podporou „národovců“ a prezidenta. Fér se nehraje a hrát také nebude. První skupina zde vládla 26 let, rozdala si republiku a na naší budoucnost uvalila biliónové dluhy. Bojí se natolik ztráty vlivu, že překonala vzájemné antagonismy a spojuje se v jeden blok. A to je jejich plus, jedná se o nezbytný předpoklad úspěšného převratu.

V čem spočívá konec demokracie


Do této doby bylo možné tvrdit, že demokracie spočívá na konkurenci a střídání moci. Elity se však seskupily do jednoho bloku a vítězové tohoto zápasu na život a na smrt se již rozhodně u ničeho střídat nebudou. Babiš sice doposud patřil k podílníkům na moci, chtěl však víc a stal se tak nenáviděným odpadlíkem. Mafie dezerci neodpouští. Natož konkurenci. Dnes je už všem jasné, že je třeba policii, soudy i vládu dostat pod jedna mocenská křídla.

Nelze nadále trpět rozbíjení státu zatýkáním milenek premiéra, natož když jsou pověřeny důležitými úkoly od kmotrů z Monaka. Nelze také kriminalizovat policisty spolupracujícími s kmotry i politiky. Všechna taková odhalení očerňují stát v očích daňových poplatníků a demoralizují obyvatelstvo. Za majetkové trestné činy je třeba trestat jednotlivce či konkurenční gangy, které nechtějí platit výpalné. To platí o MUDr. Rathovi i dalších. V těchto případech anonym zajistil opravdovou spravedlnost zcela v duchu „nového řádu“.

Podobně nám spravedlnost zajišťují anonymní udání na odpadlíka Babiše. Udání všech kauz, od Čapího hnízda přes dluhopisy až po odposlechy, jsou dílem anonymů. Jen naiva si může myslet, že jde o náhodu.

Prostě tu máme bdělé spoluobčany. Jenže tak to ve skutečném životě nechodí. Jen v těchto případech je některým anonymům prostě dopřáno více pozornosti a některým zase méně. To je opět znak našeho „nového řádu“.

Tragikomické argumenty

Argumenty, která slyšíme nebo čteme v „seriózních“ médiích, připomínají spíše debatu v restauraci před zavíračkou. To platí o celé aféře s odposlechy. Ta ukázala, že Babiš je zcela bezradný a bezbranný. Nelegální odposlechy, zcela zjevně a evidentně sestříhané, jsou předmětem „vážné“ debaty v parlamentu. To už není parlament České republiky, to je parlament „nového řádu“. Parlament totalitní fašistické republiky. V něm žádné racionální argumenty neplatí. Za normálních okolností by série tří odposlechů měla začít a skončit v nějakém zábavném pořadu, třeba v Bubílkové „S politiky netančím“ nebo v některém z televizních dílů rodiny Krausových.

Komediální sestřih dialogu Babiše s jakýmsi Přibilem řeší Bezpečnostní rada státu! Vypovídací hodnota takto sestříhaných dialogů je prostá a čistá nula. Žádný soud by je nemohl přijmout jako důkaz čehokoliv, a to ani ten náš soud nedokonalý, český. Jako důkaz tyto komediální výstupy naopak může přijmout jen onen „nový řád“, který nám tluče na dveře a křičí prostřednictvím Báry Štěpánové z Václavského náměstí. "Proč? Proto!" (Záznam celé demonstrace z 10.5. z Václavského náměstí s tímto názvem zatím zmizel z youtube. Nicméně se k ní možná ještě vrátíme. Doložila pokus o státní převrat a totalitní myšlení pořadatelů více než co jiného.)

Další volby nemohou být svobodné

Tragikomických "argumentů" lze samozřejmě sypat z rukávu deset denně. Soudný střízlivý volič by nemohl volit tzv. tradiční strany ani omylem. Tyto strany už může volit jen prvovolič, člověk, který právě tak trochu spadl z Marsu. Jinak těžko hledat důvod, proč volit ODS, TOP 09, ČSSD. Pokud tedy volič přímo nepatří k bratrstvu kočičí pracky a už má nějakou výhodu, nebo ji očekává. Takových lidí ale z principu nebude většina.

Snad jen u KDU-ČSL může být přítomen i jiný motiv, a to sice že zastupuje jakousi křesťanskou politiku. Nu, nezastupuje, sami politici to vědí nejlépe. Nicméně účast politiků na poutích či v kostele, zvláště před volbami, může být pro voliče dostatečnou motivací. Poslední volební průzkumy tedy oprávněně tradiční strany vylekaly. Vypadá to na debakl. Ten však není možné připustit, jde o moc, a proto nastupuje argument „nového řádu“. Základní tezí je, že Zeman nesmí být znovu zvolen prezidentem a Babiš musí z kola ven. A zde je zásadní argument: Proč? Proto!

Dnes už to víte, milí voliči.

Dnes už je nám vše objasněno. Přemýšlet není třeba, když se kácí les, létají třísky. Proč? Proto!

Jdeš s námi? Ne? Tak to seš teda v maléru. Centrum hybridních hrozeb si na tebe pod odborným vedením pornoherce Jandy posvítí. Janda totiž nebere podvodné dotace na nějaké pitomé projekty se zvířátky jako Babiš. Janda je dotován proto, aby sledoval, zda nějak nevybočuješ z linie strany „nového řádu“, občane. Kdo nejde s námi, jde proti nám. To je jasné. Pro ODS je do funkce ministryně nepřijatelná Alena Schillerová „protože je příliš spjatá s hnutím Ano“.

Nejde s ODS, je tedy proti nám, nové koalici nového řádu ČSSD, ODS, TOP 09 a KDU-ČSL s mírnou podporou KSČM. My už si můžeme dovolit lidem i bulíkovat o tom, kterak jsme vybírali ministry za ODS podle odbornosti, a nikoliv podle toho, zda to byli naši kamarádi, hoši co spolu mluví. Kdepak, lidé už si nic nepamatují, a tak se jim dá nakukat úplně všechno. I to že Země je placatá a Pepa z Honkongu byl legálním sponzorem vzorně hospodařící demokratické strany. ODS nominovala do ministerských postů zásadně odborníky nijak nespjaté s politikou ODS a také s čistým podnikatelským štítem. A to nejen po stránce trestněprávní, ale zejména po stránce etické. Dalík a Řebíček mohou být takovou ochutnávkou pro milého čtenáře a potenciálního voliče. O deseti milionech úplatků, pardon poplatků, pardon kabelkovném pro milenku premiéra Nečase ani nemluvě. To bylo spiknutí státních zástupců proti legálním dárečkům a poradcům až z Monaka. Ano, politici ODS a ČSSD v žádném konfliktu zájmů nikdy nebyli, vždy zastupovali zájmy těch, kdo je platili. Babiš je neplatí, a proto je logicky ve střetu zájmů.

Vážně míněný argument

Podle známých pravidel všech podvodníků musí být na každém šprochu pravdy trochu. Tak i Sobotka v hledání důvodů proč nejmenovat dosavadní náměstkyni ministra financí Alenu Schillerovou do funkce ministryně uvedl vedle nesmyslů jeden argument míněný vážně:

Paní Schillerová, rovněž ve spolupráci s generálním ředitelem Janečkem, prosazuje a obhajuje současný silně represivní způsob přístupu ke správě a výběru daní. V poslední době však roste podezření, že tento postup daňové správy poškozuje a likviduje i poctivé firmy

Ano, roste podezření, že finanční správa jde mj. i po kamarádech naší zbrusu nové koalice. A to bychom se na to podívali. Zlepšil se výběr daní, rozpočet skončil přebytkem. To je přece katastrofa. Nepoučený volič by se mohl radovat, neuvědomuje si, že přebytek jsme si mohli krásně rozdat, ba nějakou tu stovku miliard navíc - a prostému lidu poslat Kalouskovu složenku, aby lidé věděli, zač je toho loket. Jestliže se zlepšuje výběr daní, je třeba si také uvědomit, že ty daně musejí být u někoho vybrány. A to zpravidla u podnikatele, který dává všem práci a odříká si největší krajíc. Navíc sponzoruje naše strany, což Babiš nejenže vůbec nečiní, ale dokonce to ani nemá v úmyslu.

Suma sumárum

Neboli podtrženo a sečteno, Babiš a Zeman nevyhovují společné koalici ČSSD, ODS, TOP09 a KDU-ČSL s mírnou podporou KSČM. Tyto strany daly stranou do této doby hlásané ideje, které je měly naprosto zásadně rozdělovat. Kdyby tyto zásady a ideje měly být brány vážně, byl by Andrej Babiš miláčkem ODS a TOP 09. Dokázal, že to dokáže. Dokázal se postarat o sebe. Je příznivcem nízkého zdanění a ztělesněním podnikatelského úspěchu. Jenže dívejte se dobře. O ideje vůbec nejde, milí voliči. Jde jen a pouze o moc.

Rozdíl mez Babišem a těmi druhými je ten, že šel se svou kůží na trh. Nezůstal v pozadí jako jiní a nevyslal dopředu jen své prodloužené ruce. Ti mohou politiky měnit, jak se jim zlíbí, přičemž skutečná moc zůstává v jedněch a těch samých rukou. Babiš vylezl z anonymity a platí za to. Dehonestací své osoby, své rodiny, svého podnikatelského úspěchu. Možná skončí ve vězení, možná přijde o život. Všechno je možné, hra o moc je, když na to přijde, i hrou o život. Mně osobně Andrej Babiš není sympatický vůbec ničím, kromě jediného - odvahou vystoupit.

Druhá strana však postrádá i tento vklad a nic jiného v ruce nemá. Jen v nevkusném divadelním kusu představuje smečku uslintaných hyen.

73 komentářů :

 1. Vždycky jsem volil, jako nejmenší zlo KSČM. Teď už nebudu, nemá to vůbec smysl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Komunisty jsem volil také a ze stejného důvodu. Po loňském sjezdu, kdy se aparátčíci zakopali ve svých pozicích a Skálu vystrčili na vedle stojící židli "ideologa", jsem řekl dost.
   Jsou to hajzlové, kterým z komunismu zůstal jenom název.

   Vymazat
  2. Mohl by mně autor článku Pavel Letko zde vysvětlit, jak dospěl k tvrzení, že KSČM poskytuje jakousi "mírnou podporu"?! A to také prokázat argumenty a důkazy. Nebo to
   lze považovat za jeho osobní útok vůči KSČM, která nejede v žádných dosavadních zlodějinách?!
   komunista

   Vymazat
  3. 15:12 8.5 2017 na výročí osvobození u Zlatého Jelena mluvil Mgr Ivo Pojezný, poslanec za KSČM, přesně v tom smyslu, který tady popisuje pan Letko. A ještě k článku 14:35, také jsem očekával, že po sjezdu právem zastane křeslo předsedy pan Skála, ale jak je vidět nezměnilo a nezmění se vůbec nic. Korýtko bude následovně patřit nic neříkajícímu, chrápajícímu Filipovi, Dolejš bude dál sklízet chválu od Kalouska a spol. Jděte s touto stranou poserů k šípku, jsou tady přesně jako ty ostatni strany, na dvě věci !

   Vymazat
  4. Za první republiky byli komunisté ostrá rvavá opozice. Postupně si u lidí získala kredit, který zesílil po velkých obětech, které KSČ za okupace položila na erb samostatné republiky v odboji. - To ale byla jiná KSČ. Dneska jsou nevýrazné bláto, měkký tvaroh.

   Vymazat
  5. Pro lidi je KSČM jako destilovaná voda - bez chuti a bez zápachu. Zato vedení KSČM je jak zatuchlá a zapáchající bažina.

   Vymazat
  6. Státní převrat, přirovnávání k fašismu atd. to asi všechno napsal znovu Andrej Babiš, má teď víc času.

   Vymazat
  7. Vypadá to na šíření poplašné zprávy.

   Vymazat
  8. P.Letko produkuje největší bláboly, jakých jsou babišovci schopni.

   Vymazat
  9. 17:42

   Pavel Letko asi nebude "babišovec". Ovšem nevím, jak označit ohánění se výrazy jako "parlament totalitní fašistické republiky"?
   Lehkomyslnost?
   Hloupost?
   Nevzdělanost?

   Vymazat
  10. Jan Kopecký-Tyto výrazy se dají označit
   pouze slovy blízkobudocnostní pravda.
   Pokud to nechápete,je to hloupost nebo
   podpora stávající politiky?To znamená
   vlastzrádné!Lehkomyslnost,nevzdělanost
   nebo stejná snaha o vymazání českého
   národa ze světa?Nejspíš všechno spolu
   dohromady.Zvláště částečný souhlas s
   přispěvovatelem 17:42.Vyhnat Babiše je
   správné,stejně jako jeho členy např.
   Zlatušku,Langšádlovou,Stropnického atéž
   Krnáčové.Jeden horší než druhý!
   Petr Majevský

   Vymazat
  11. Nevím koho volit, ale vím, že nebudu volit TOP09 a KDU-ČSL, viníky církevních restitucí a škůdce naší země. bv.

   Vymazat
  12. jestli jste tim myslel komunisty ze všech stran tak jste nečinil dobře ale nesmunite nejste určitě osamocen

   Vymazat
 2. Jediná šance SPD.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Individualista Okamura není dostatečně inteligentní aby pochopil co voliči chtějí v jejich desateru.Zpupne zablokoval i diskuzní rubriky na svém stranickém webu.I kdyby byl z nouze zvolen nemá schopnosti řídit ale spíše se dát fotit.
   Celá polít.trida prizivnickych SMejdu ví že musí znovu ukrást voličům jejich hlas a tedy i jejich moc.,,Babiš zastupuje NWO a to je vidět.Ptosazuje cenzuru a podřízení nasich vojáků Berlínu a novému Wehrmachtu.

   Vymazat
  2. 14:44
   Jak to tak čtu ty musíš inteligencí překypovat. Proč nekandiduješ. Okamurova strana je jediná která je v tom našem chlívu volitelná.
   Václav

   Vymazat
 3. Autor píše: Do této doby bylo možné tvrdit, že demokracie spočívá na konkurenci a střídání moci.
  Já tvrdím, že tvrdit je možno i nesmysl. a to jeho tvrzení, že demokracie spočívá na konkurenci a střídání moci je nesmysl. Demokracie je přece trvalá vláda lidu. Lid nemůže sám sobě konkurovat a střídat se u moci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hyba v úvaze. V demokracii se u moci střídají různé politické koncepce a lid ve volbách rozhoduje, které chce dát přednost. Dnes jsou strany v parlamentu nevolitelné, protože mají jedinou a všechny stejnou koncepci - koryta a prebendy.

   Vymazat
  2. 15:55

   Nevolitelné? To je obvyklá hrubá chyba v úsudku:
   Pro někoho volitelné nejsou, pro jiného ano.

   Vymazat
 4. Naprosto trefné,není co dodat,vše řečeno.Jen pro anonym 13:40 komunisti jsou už dávno mrtví a spasit tento národ nikdy nemohli.Proč? Stejně jako kapitalismus tak i komunismus byl test na světové dění a řízení lidí.Vysledek : kapitalismu propadl a komunismus dostal jedničku.Co to znamená? Zničení SSSR a jeho satelitů a nastolení světového komunismu ,ale pod taktovkou GP.Proč ? Protože dokázal jak se lidi drží u huby.Ostatní je jen blbé divadlo !!Učitelé gramatiky polibte si !!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velice dobrý a pravdivý článek o českém rybníčku,zváště slova o boji starých stran s novým hnutím a nepřímo tak i lobujících "byznysmenů"mezi sebou.Ostatně za ANO stojí snad jen jeden,ale ze starými "dobrými" stranami,ČSSD,ODS,TOP.KDU,jich stojí mnoho.A mnoho z nich zde ani nežije a daně platí v "rájích"(Ritig,Bakala,Tykač a další).Toto samozřejmě Sobotkovi,Kalouskovi,Bělobrádkovi,Fialovi nebo Stanjurovi nevadí.Jde jim vůbec o Česko ? Obrovské úniky na daních jim nevadí,asi přejí daně Monacu,Lucembursku nebo Maltě ,náš stát má peněz zřejmě dost !Starým stranám vadí jenom,když se mezi ně míchá někdo další a chce dělat alespoň trochu pořádek.To hned poukazují na kde co,také na to co samy ony vymyslely a schválily - korunové dluhopisy a jejich nezdanění (Kalousek,Nečas a Sobotka).Je třeba si uvědomit,že současné fňukání pana Sobotky a spol.,není nic jiného než hra o voliče.O ty voliče co jim skočí na špek a dají jim opět důvěru,že něco zlepší. Karel z Plzně

   Vymazat
  2. zkuste třeba seznam posrancu a sernatoru kolik je tam mrtvich komunistu a nemusite počitat hradniho vovara či koblihu o soudech policii a armadě nemluvě

   Vymazat
 5. Babiše jsem nevolil a ani volit nechystal. To, že dnes proti němu stojí pevná jednota "národní fronty" bok po boku, ODS vedle socanů, komunisté vedle Kalouska, mi napovídá, že ten nejhorší nemusí být Babiš, ale tahle parta hajzlíků.
  Ještě nejsem pevně rozhodnutý, ale zdá se, že události, ale zejména chování naší národní fronty, vyřešilo mé dilema s výběrem partaje při příštích volbách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babiš má za úkol zlikvidovat zbytky Střední třídy a jejich majetek přesunout NWO oligarchům.To je nyní vidět obávy že když se dostane k moci odebere peníze i jim jsou na pořadu dne.
   Babiš se domnívá,že jeho bhnuti jednoho muže se dostane na peníze VSECH nejen na ohnuté hřbety občanů v jeho režimu nízkých platů stacicicich jen na jídlo s najem.

   A to už žádná sranda není.

   Vymazat
  2. 14:57 A taky jsi na to navozí migranty.Odpad telička prý by jsme je měly vzít 120000.Kousků pozvou jsi rodiny a za 2 generace bude Čechů méně a pak začne ta pravá láska a pravda

   Vymazat
 6. I když se jednoho či druhého psychopata, ať už je z jakékoliv strany, zbavíme, nic si nepomůžeme. Zase tam bude nějaké jiné s prominutím hovado. Ten problém je v systému, lidé si to uvědomují, a proto ta jejich nízká účast ve volbách atp. Buď se řekne, že systém je v pořádku a že je tedy třeba aby se lidé angažovali v tomto současném systému vládnutí, anebo tomu je naopak. To prvé si může dnes po tom všem myslet jen blázen. Ovšem má-li se něco změnit, je zdá se nezbytné, že se lidé musí na něčem sjednotit. Třeba, že by vůbec nikdo nepřišel k volbám a systém by se proto měl zhroutit. Ovšem tato varianta ale nefunguje, protože už teď máme precedens v senátu a senátorech zvolených při 15% účasti nějakou polovinou z těchto patnácti procent, tedy sedmi/osmi procenty lidí. To představuje zcela nelegitimní moc, která si však vesele vyskakuje a podává žaloby na presidenta zvoleného napřímo miliony lidí. Lidé se tedy musí sjednotit s cílem vynutit si změny či nahrazení nefungujícího systému. Je třeba si ovšem uvědomit, že máme co do činění s vlnkou na českém rybníčku, ale zdejší loutky žádnou reálnou moc nemají. Vše důležité se rozhodujem, rozhodlo a rozhodne jinde, a to mají v rukou ostří hoši, které přímo vidět není a snadno srazit do příkopu nelze. Proto změna na rybníčku musí být brutální, systémové a ne jen kosmetická. V zájmu současné moci je to nedopustit a dál tahat lidi za nos, že tu jsou od toho, aby si je zvolili.

  OdpovědětVymazat
 7. Chystají se spáchat další podvod na lidi. Po tom všem, co lidé v posledních letech s tímto neblahým způsobem této nešťastné evropské unie zažili, tyhle TOP09 spolu s KDU-ČSL a ČSSD pochopili, že integrace s bankrotáři v eu jinak než podvodem na lidech nepůjde. Lidi celou tuhle sprostotu definitivně prokoukli, když si uvědomili , že to co se jaksi provalilo v plné nahotě (a nebyly to okurky ani banány z portugalské madeiry) a nešlo ukrýt před veřejností pod nánosem hesel o budování světlých zítřků, je jen vrchol obrovského ledovce skrývajícího se zákeřně pod hladinou...Proto Sobotkova pomocná ruka při obraně demokracie Kalousek říká jasně, že jim jinak ujede vlak. Teď lidi chtějí strčit do tohoto dobytčáku a odvést do říše. Jinak než podvodem to ale nepůjde. I v tomto světle je třeba nahlížet na jejich zoufalství, které Sobotka s Kalouskem a KDU-ČSL předvádějí. Úkolem této generace je tyto drzé politiky odstavit od moci, co do preferencí již zbývá pro tyto tři subjekty jen kousek, je třeba jim to dopřát.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně! Více dotací pro Agrofert a privatizovat zbytek - taky pro Agrofet. To všechno vyřeší...

   Vymazat
 8. Zkurvenci zkurvený, nejenže dvacet let tunelují zdravotní a sociální zabezpečení všem, nejen důchodcům, ale ještě mají tu drzost, že oblbují obyvatelstvo jakousi demokracií. Většina z nich šla do politiky, protože se neuměli normálně uživit a takhle žvaněním si vydělají víc. Vytvářejí nesmyslné zákony, nemají žádnou odpovědnost a při jakémkoliv bububu sdělovacích prostředků zalezou, protože se bojí a jsou si nejistí. Neskutečný bordel, defenestrace je legální metoda každého nasraného národa.

  OdpovědětVymazat
 9. Problém je, že není naprosto koho volit jako alternativu. Souhlasím s tím, že komunisti, které jsem také volil na protest proti neomarxistickým pseudodemokratům se sami odepsali a neskýtají nic. Tomio i kdyby skutečně zdvihl prapor odboje proti zločinné politické mafii a lumpenkavárně bude osamocený jako dnes president Zeman a bude v pozici jako on. Snad je to poslední čestný samuraj. Takže co dál? Jak dál? Co pozitivního nás může čekat? Jedině zásah z hůry jako mockrát v naší historii. Jenže dnes jde znovu o holé přežití národa jako takového a to si mobily a tablety debilizovaná mládež vůbec neuvědomuje. Neuvědomují si, že je žádný hospodářský zázrak ani blahobyt nečekají. Žijí bídně teď a co bude zítra neřeší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zázrak čeká jen mimoň. Praktický člověk volí ty, co prosazují nejdůležitější praktické věci!
   1) Zvýšení minimální mzdy
   2) slušnou valorizaci důchodů
   3) co nejdřívější odchod do penze a tím snížení nezaměstnanosti.
   Všechno to má v programu KSČM. Plané výkřiky "všeci kradnů" jsou na nic a nic to nezmění. Dokonce lepší výběr daní, když výsledek půjde na dotace na řepku je pro lidi na nic....

   Vymazat
  2. Anonymní18. května 2017 15:24
   „Tomio i kdyby skutečně zdvihl prapor odboje proti zločinné politické mafii a lumpenkavárně bude osamocený ..“
   O to právě běží, kolik dostane procent. Když dost, tak nebude osamocený. Jelikož kromě něj, už opravdu není koho volit, měl by dostat určující počet hlasů. Potom již bude zákon o referendu na dosah ruky. Potom systém umožní občanům, právo posledního slova. To by měl být náš cíl. Navíc, SPD má v programu vyhlášení referenda o vystoupení z EU. P.K.

   Vymazat
  3. 15:24 23:25

   Pitomio je volba pro pitomce. Pod jeho "praporem odboje" si budou připadat důležití.

   Vymazat
  4. Rozhodně nemáme všichni stejný cíl. Já mu na ty jeho referenda určitě neskočím. Já zákon o referendu nepovažuju za nic samospasitelného, ba naopak.

   Vymazat
  5. Anonymní18. května 2017 23:33
   Jestli si myslíš, že jseš Chytrolíno, tak jseš hodně mimo.

   Vymazat
  6. 23:33 pitomec nadává do pitomců, jak typické pro pitomce.

   Vymazat
  7. 16:31 Vidím to také tak. Volit Okamuru znamená dostat s ním do do sněmovny další neodhadnutelnou partu s nulovým koaličním potenciálem. Volit ANO sice znamená možnost vystrnadit ze sněmovny některé tradiční škůdce, ale zato se upevní pozice lidí typu Stropnický, Zlatuška, Telička, Jourová a pod. Takže přes všechny výhrady zbývá opravdu jen KSČM.

   Vymazat
  8. Nemá cenu se dohadovat s provokatery případně blby kteří programově dehonestují SPD. Prostě mají strach z přímé demokracie. Jsou to ti kteří prosazují stranické smlouvy o ožebračování našeho lidu a státu.
   Václav

   Vymazat
  9. Volitelná alternativa je Aliance národních sil. Má komplexní program změny systému, sdružuje neparlamentní subjekty a vyrůstá zezdola, od řadových lidí.

   Vymazat
  10. 6:27 Václave, racionální hodnocení situace není ani provokace, ani blbost. Blbostí je fanatická víra, že samotná SPD s dosažitelnám počtem poslanců dokáže něco prosadit. Řekněte nám prosím svůj názor na to, jaké voliče (kterých stran) doufáte přesvědčit, aby volili SPD.
   Totéž platí pro 8:11. Dokud je ANS pro média "neviditelná", nemá bohužel žádnou reálnou šanci být volena. A média mají v rukou přívrženci ODS a TOP09. Proto dostanou dost hlasů i od ovcí, které stříhali dohola.

   Vymazat
 10. Proč tak opatrně. Žijeme v židofašistické diktatuře. Jen diktátoři stále ještě hledají cestu jak to veřejně přiznat těm, kteří to stále nepochopili a nevšimli si, že naši milovaní a adorovaní parazité již dávno odložili všechny masky svobody, demokracie, pravdy, lásky a jiných lží a keců a vystrčili své pravé smrduté, uslintané a nekonečně nenažrané fašistické tlamy a rypáky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Celý život se snažím žít tak, abych mohl mít čisté svědomí a nikomu neubližoval. V roce 1989 jsem byl velice potěšen jak se "sametově" podařilo skoncovat s režimem,který nesnášel lidi kteří nějakým způsobem vyčnívali, protože byli chytřejší než vládnoucí aparátčíci. Proto jsem uvítal /neznalý obyčejný občan/ ty, kteří začali vládnout. Bohužel během času i když říkali "nejsme jako oni" byli "jako oni" a to co v padesátých letech komunisti ukradli rozkrádaly pro sebe a své známé aniž by ve většině případů to vrátili těm, kterým to bylo ukradeno. Po pádu OF jsem volil soc. dem. v domění, že ona bude dbát na prospěch občanů republiky a neúčastní se politických intrik. Přeskočím několik let vlády ODS, největší zadlužitele státu /Kalousek/ a velkou naději jsem vkládal do vlády v r. 2013. Bohužel Sobotka se ukázal jako člověk bez charakteru, pokud měl prospěch nikdo nevadil. Protože však některými činy jej voliči přestali v potřebné míře podporovat ukázal pravou tvář svého charakteru a za pomocí "zelináře" hledat cesty k odstranění člověka který mu v preferencích vadil. Celá tato klerikosocialistická klika vymýšlí věci, které normálnímu, čestnému člověku jsou nepochopitelné a tito pánové So+Bě+Ka ukazují, že jejich charakter a jejich sliby a dojednané smlouvy jsou stejné jako byla mnichovská dohoda, t.j. cár papíru. Apeluji na voliče, aby vzali rozum do hrsti a příští volby vybrali zástupce do parlamentu podle toho, co ti co tam dnes jsou ukázali a vybrali zástupce podle toho jak je znají a jak se chovají a ty vlezdoprdelky a přísavky státního rozpočtu poslali na politické smetiště. Přeji všem voličům, aby přemýšleli a měli k dispozici tu "správnou" ruku H.B.

   Vymazat
  2. No jo H.B., v něčem máte pravdu. Mně z toho vychází volit ODS. Nic lepšího se zatím nerýsuje.

   Vymazat
  3. 21:27 Pokud patříte k těm, kterým Babiš omezil zlodějny, tak vás chápu. Fiala s Kalouskem vám jistě znovu umožní okrádat stát. Jako to bylo i s těmi nezdaněnými úroky z korunových dluhopisů, které dnes tak vyčítají Babišovi.

   Vymazat
  4. 17:04 tvrdí, že „v padesátých letech komunisti ukradli rozkrádaly pro sebe a své známé aniž by ve většině případů to vrátili ...“. Kolik toho ti komunisté ukradli pro sebe, když nic ze znárodněného jedinci osobně ani neužívali, ani nedědili? Kdopak z komunistů vlastnil banku, Škodovku či Poldi? Jakpak dlouho byl kterýkoli z komunistů jejich generálním ředitelem? Jakpak majetné potomky zanechal Gottwald, Zápotocký, Novotný, Svoboda či Husák? Jakýpak nadprůměrný majetek byl prokázán poslední komunistické nomenklatuře, třeba Jakešovi? Kolik vydělávala uklízečka a kolik ředitel podniku za komunistů a jaký je poměr takových výdělků dnes? Není nutné onomu režimu fandit, sluší se ale nelhat!

   Vymazat
 11. Za peníze všechno!
  Bývalý estébácký fízl Babiš-Bureš si může za peníze najmout desítky pisatelů podobných zvratků.
  Dokud mu nebožtík Gross dělal poskoka a Bureš si na dluh za pakatel kupoval firmy, které pak tuneloval, nepotřeboval do politiky. Paroubek mu na ruku nešel, Sobotka také ne a ostatní partaje už měli najmuté jiní.
  Všichni, co se před volbami nechali koupit na plakáty, teď poznávají Burešovy praktiky! Najímá si JINÉ populární osobnosti, aby mu ty dosavadní nepřerostly přes hlavu a on nedopadl jako Okamura. Pro jistotu se ovšem i tak pojistil a on osobně může změnit kandidátky i ve Zlámané Lhotě.
  Autor oslavné ódy na estébáka připojil k bývalým vládním stranám i KSČM. Nechápu proč... vlastně ano.. jde o to namluvit lidem naštvaným na kapitalismus, že kapitalista Bureš jim bude zvyšovat mzdy a důchody... směšné... PROČ TO NEDĚLÁ VE SVÝCH FIRMÁCH????? Burešovi zaměstnanci patří mezi největší nuzáky. Protože jsem mezi ně kdysi patřil, vím, jak "milují" svého zaměstnavatele. Kdyby mohli volit jen oni, estébák ve sněmovně nebude...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:26 Sobotka nešel Babišovi na ruku a nenechal se koupit, poněvadž je to tvrdý muž, pevných morálních zásad.

   Vymazat
  2. 16:26 vám už pomůže asi jenom jedno, jít na Václavák ke koni a postavit se mu pod záď a čekat, dokud shora něco nespadne. Holt, komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.

   Vymazat
  3. 16:34
   To musí být hodně hloupá ironie - nebo pisatel tohoto příspěvku je pacient léčebny pro duševně choré.
   Václav

   Vymazat
  4. Autor tohoto "novinářského" exkrementu to napsal pro primitivy a ti také s touto sračkou vyjadřují souhlas. Soudný člověk si musí nad touto probabišovskou agrofertní špínou jen odplivnout.

   Vymazat
 12. U voleb bude rozhodovat jediné - zda lidé zvolí natisty (přívržence teroristické organizace NATO a válečné agrese chtivých USA) Babišem počínaje a Trautenberkem konče, nebo zda zvolí antinatisty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Natisto", to bude stranda, až ANO dostane ústavní většinu, to bude mazec, to se bratr Kalousek po.ere.

   Vymazat
  2. 17:24 - tak to se snad nestane.

   Vymazat
  3. Trautenberk, slintající senilní figurka s kalhotami vystlané plenami, podporující nacismus s tendencemi válečného štváče a nenávistí ke Slovanům!K takovým kreaturám nelze mít úctu.

   Vymazat
 13. Sobotka musel bezpodmínečně zlikvidovat Babiše, protože od počátku roku začal pouštět do médií fantasmagorické socdemácké sliby, na co všechno se mohou voliči ČSSD těšit (letos jsou totiž volby), ale na tyto sliby a návrhy Babiš vždy lakonicky reagoval, že je to nesmysl, že na to stejně nejsou a nebudou prachy v kase. Pochopitelně by je sám Sobotka po volbách odpískal také jako nereálné. Babiš mu tak nepřímo hatil akceptovatelný výsledek ve volbách. Poslední fantasmagorie o urychleném přijetí eura je posledním předvolebním výkřikem. Sobotka se mezitím stal hrdinou pro pravicové strany. To mu ale moc nepomůže, protože ČSSD ve volbách natolik propadne, že "státotvornou" opozicí s lepším volebním výsledkem zůstane na levici už jenom KSČM a pravice se nakonec obejde i bez Sobotky. Tady už asi zbývá jenom nějaký dobrý flek v Bruselu :-)

  OdpovědětVymazat
 14. ČSSD vyřízení, ODS, KDU a TOP na hranici volitelnosti, jsou v hajzlu a ty tzv. komunisty už lidi prokoukli také.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:42
   Komunisti zrovna tak jako soc.dem jsou trapné nahrážky původních stran.
   Václav

   Vymazat
 15. Musím konstatovat, že jsem nepochopil, jaké pozice zaujímá pan Letko. Popisuje boj mezi profláklými mainstreamovými stranami a klikou Zeman – Babiš. Nemainstreamové názory, jsou tradičně proti mainstreamovým stranám a tradičně straní prezidentu Zemanovi. Bohužel, bez soudnosti.
  Je třeba si ujasnit, jaká nebezpečí nám hrozí. Podle mého názoru, je největším nebezpečím současnosti, snaha o likvidaci národního charakteru evropských států. Je to v zájmu třídy tiskařů peněz, aby se jim lépe ovládaly velké celky, a potřebovali k tomu, méně honicích psů. Jaké útrapy to přinese miliónům Evropanů, je jim volné, jejich zájmy jsou v první řadě.
  Ovcím se to prodává jako nutnost, které je třeba jít v ústrety. Jenom důvěřujte tiskařským psům (v našem případě komisařům EK), ti se o vše postarají. Pouze jim předejte veškeré pravomoci a dělejte, co Vám řeknou.
  Těmto výzvám dopřávají sluchu a dále je zapracovávají do našeho zákonodárství, mainstreamové strany. Proto ten odpor občanů vůči nim. Ale někteří přehlížejí, že podobně se chová i Zeman. Budoucnost vidí v jádru EU a Euro by přijal nejraději již vloni. Avšak nijak se nevymezuje, proti snahám potlačovat národní charaktery evropských států. Proto je pro mě stejně nevěrohodný i se svým komplicem Babišem, který podle pana Letka „měl odvahu vystoupit“, podle mého učinil krok k fašizaci našeho zřízení.
  Nenechávejme se oblbovat a hlídejme si, kdo má na zřeteli naše národní zájmy. Z výše uvedených aktérů, k nim nepatří nikdo.
  Přes veškerou kritiku Zemana, ho ze současného výběru, nejspíš budu volit i nadále. Ale uvítal bych nabídku nějakého více národoveckého kandidáta. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Domnívám se, že pan Zeman to trochu s tím nadšením pro evropskou měnu a celkovým nadšením pro EU trochu přepískl, ale jako starý ješita si to pochopitelně nepřizná, ale zdá se mi, že jeho původni nadšení je podstatně menší a začíná i trochu couvat. Ale, kdo není bez chyby ??? Volit ho budu také !!!

   Vymazat
  2. 20:10 Nejste vy novinář? Stejně totiž zkreslujete postoje Zemana. Jestli je takový podporovatel DNEŠNÍ EU jak ho vidíte, proč tedy fanatičtí eurohujeři prohlašují, že se za něj stydí a pořádají proti němu demonstrace? Proč se jako jediný z EU účastní akcí, které jsou v zájmu ČR, ale nejsou mu "doporučovány"? Jak to, že je otevřeně proti islámské imigraci a proti sankcím, když to v EU není "politicky korektní"? Zkuste jmenovat politickou sílu, která by alespoň teoreticky mohla navrhnout a prosadit více "národoveckého" kandidáta.

   Vymazat
  3. Aliance národních sil - Národní demokracie:
   chtějí vystoupit z NATO, chtějí neutralitu, vystoupit z EU, nepřijímat migranty, mají sociální program, mají rozumný ekonomický program.

   Vymazat
  4. Anonymní19. května 2017 7:16
   Můžeme znát toho kandidáta?

   Vymazat
  5. Anonymní19. května 2017 2:23
   „K otázce přijetí eura je otevřený, chce ho přijmout, co nejdříve to bude možné, ..“[
   „Je zastáncem Evropské unie, ale je eurofederalistou, vystupuje tedy proti extrémnímu centralismu v EU.“
   „Společnou fiskální politiku považuje za potřebnou.“
   To jsou Zemanovy postoje, v rychlosti převzaté z Wiki. Mluví jako liška, ale jde neomylně k NWO, tedy ke ztrátě našeho sebeurčení. Nejdále zašla v našem znesvéprávění EU. Ale k podobnému cíli našlapuje také nový četník Čína, které by Zeman nejraději prodal celou republiku.
   Nová hedvábná stezka se může jevit jako zajímavý projekt, na kterém vydělají všichni. Ale obávám se, že to bude spojené s nějakým čínským TTIP. Že účastníci budou muset podepsat nějaké tisícistránkové smlouvy, které silně omezí jejich suverenitu.
   Celá situace je jistě hodně složitá a s mnoha mocenskými zájmy. A běžný člověk nemá šanci všechny léčky prohlédnout. Ale domnívám se, že je v našem zájmu, nepodporovat globalizační kroky, které nás znesvéprávňují a aktivně vyhledávat spojence s podobným pohledem. Nejraději mezi státy střední Evropy. P.K.

   Vymazat
  6. 10:54 Váš druhý citát z Wiki přece vyvrací vaše následující tvrzení. Nebo jste ho nepochopil? Model toho, jak by měla EU fungovat, existuje v mnohonárodnostním Švýcarsku. Tam jsou rozhodovací pravomoci vyváženě rozděleny mezi obce, kantony a stát se skutečnou demokracií prostřednictvím referend. Švýcarsko akceptuje z nařízení EU jen to, co uzná za vhodné. S cizím státem Lichtnštejnskem má společnou fiskální a vojenskou alianci, ale není v NATO. Prostě provádí to, co je užitečné pro všechny vlastní občany. Zbudovalo i vlastní "hedvábnou stezku", když za ohromných nákladů podkopalo Alpy. Ekonomicky se s ním samozřejmě nemůžeme měřit, ale politicky je to ten nejlepší příklad.
   Veškerý odpor proti Číně u nás pramení jen z toho, že tam vládnou komunisté. Kdyby to byla "standardní demokracie", tak se všichni přethnou snahou s ní spolupracovat. Ale takto se bojí, že si čína pohlídá, aby její STÁTNÍ investice nebyly rozkradeny, jak je u nás zvykem.

   Vymazat
 16. A co když nejde vůbec jen o nějaké ztráty preferencí z průzkumů k volbám, ale o něco zcela jiného? Jako vždy o prachy.

  Energetická firma ČEZ uvažovala o prodeji uhelné elektrárny Počerady proto, že chce postupně opouštět výrobu elektřiny z uhlí a přiklánět se více k obnovitelným zdrojům. O prodej měla zájem finanční skupina Czech Coal finančníka Pavla Tykače. Kdo je Pavel Tykač (Motoinvest) lze najít na http://topcz.net/tunel.html . Tykač nabídl cenu 10 miliard Kč a vedeení ČEZu se to moc líbilo. Jen pro informaci výsledky hospodaření as. Počerady za poslední roky:

  Elektrárna – tržby za minulý rok 7,7 miliardy Kč (!!!).
  A teď to hlavní:
  zisk 2016 439 mil. Kč
  zisk 2015 262 mil. Kč
  zisk 2014 -624 mil. Kč obrat 7,7 miliardy (+ cena podniku se účetně snížila o 20 miliard!!!)
  zisk 2013 3500 mil. Kč (a to je to oč se hraje!!!!) obrat 11,5 miliardy
  https://www.cez.cz/edee/content/file/o-spolecnosti/dcerine-spolecnosti/dalsi-spolecnosti/epc-vyrocni-zprava_2014.pdf

  Dá se říci, že prodej elektrárny Počerady jako špičkového zdroje v podstatě v nejlepším případě za dvouletý zisk je jasnou zlodějnou (uváděná cena 10 miliard nejsou finance, ty jsou tak půlka – roční zisk, který Tykač ihned získá půjčkou koupené elektrárny na svůj účet). Také je jasně vidět, že elektrárna po volbách kreativně účtovala a asi účelově prodávala elektřinu tak, aby snížila zisk (tj. o jejím prodeji bylo rozhodnuto po nástupu ČSSD k moci.

  Vše bylo na dobré cestě, ale zadrhlo se to na nesouhlasu dozorčí rady, kde má Babiš své poddané. Není divu že ČSSD panikaří – vazby Tykače a ČSSD například pomocí půjček, nebo přímo vazbou Marksová – manželka Tykače jsou uvedeny přímo v mainstreamu. No a o tom, že Tykač ovládá ČSSD prostřednictvím Novotného si můžete také zaspekulovat.

  Před 10 minutami jsem si přečetl na webu iRozhlas.cz, že dozorčí rada ČEZu nedala souhlas s prodejem, takže prodej spadl. Dá se říct, Babiš vyhrál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nějak úplně nevím, co z té tvojí divoké spekulace plyne? Zejména s ohledem na to, že prodej zmíněné elektrárny padl.

   Vymazat
  2. Z toho vyplývá, že toto může být důvod nepřátelství mezi Zubatou Pleší a Burešem.

   Vymazat
 17. Prodej zmíněné elektrárny padl dnes! Ne před týdnem, nebo 14 dny, kdy začal hon ČSSD na Babiše a požadavek na jeho odstoupeníz funkce MF, t.j. funkce, která z titulu majoritního vlastníka akcií ČEZu (stát vlastní 51% akcií a spravuje to MF), měla rozhodující slovo k zamýšlenému prodeji. Klikni si na ten odkaz co jsem vložil o Tykačovi a vzpomeň si na Bakalu, Sobotku a OKD.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Počkej počkej, ten odkaz k Tykačovi nemá moc smysl číst, protože je to nějakej nepodepsanej pamflet, takže o ničem. Ale to je fuk. Stát nevlastní v ČEZu 51% akcií, ale i to je fuk. A i další lži jsou v podstatě fuk.
   Rozumím těm tvým spekulacím správně tak, že celé to divadlo s odstřelením Babiše má na svědomí Tykač?
   A Babiš mu to překazil?

   Vymazat
 18. pokud by se někomu zdálo, že řeč o státním převratu je nadnesená, může mrknout na obdobný vývoj ve Francii
  https://www.novinky.cz/diskuse?id=486066&articleId=/zahranicni/evropa/438238-ve-francii-meli-tajny-plan-ochrany-republiky-pro-pripad-vitezstvi-le-penove.html&sectionId=742

  OdpovědětVymazat
 19. Nechápu, o čem tady, vlastenci meditujeme? Okamura - samuraj nám to sám nevyřeší. I Blanických rytířů byla taky celá armáda. Inu, musíme SPD volit, ale ne 5%, ale 10 x víc, protože jediná cesta jak stohoven je odhlasovat přímou demokracii, tedy musíme mít většinu. Pak může být czexit z EU,z NATO, které už dalo pod velení skopčáků polovinu naší armády, která má vykrvácet na ruské frontě. Když se toto nepodaří, tak už budeme po zbytky našich dní, my Češi,Moravané, Slezané, rýt ústy v bahně. A když budeme mít velkou kliku, tak se nám podaří se zase dostat aspoň na kolena. Tak to vysvětlete svým mladým! A ne, že:" Jsme slabí, malí. Dosti těchto řečí, jen kdo tak zoufá, sláb a malý jest". J.S.

  OdpovědětVymazat
 20. Tento národ je tak blby že bude stále volit dementy České republiky ale až dojte na každého z vás ,si vzpomenete až budeš mít kudlu pod krkem!!!!

  OdpovědětVymazat