Reklama

pondělí 29. května 2017

Bez Babiše a bez Zemana

Zdeněk Hrabica
29. 5. 2017
Stále více se přikláním k mínění, že i mezi českými politiky v této nové, prý převratné době, jsou zjevní psychopaté, nefachčenkové i dokonce lidé štítícící se fyzické a duševní práce. Mnozí jsou blízcí rozšířené profesi, zvoucí se nyní tisková, tiskový mluvčí. Jsou zrobotizovaní. Floskule o tom, že mají silný mandát spíše naznačuje, jak chudí jsou duchem.


Z našeho života zmizel Švanda Dudák, odešlo Kvítko, Humoristické listy, utopil se Dikobraz. Zkratce kritiky poměrů ve verši či aforimu věren zůstal snad již jenom básník Jiří Žáček. Sláva mu. Bonmoty umí Miloš Zeman i Karel Šíp. Půda nerodí novou poezii; ta - co rozkvete zplaní a odejde v dáli. Ta - co má naději na život, je udušena.

Z úst Bohumila Sobotky se objevilo předvolební heslo. Bez Babiše a bez Zemana. Již Vladimír Iljič napsal stať „O heslech“. Georgij Plechanov nám zanechal spis „O úloze osobnosti v dějinách“. Nebyli jediní. Ke všem se občas vracím a měřím jejich výroky na vzdálenost času.

Nejsnadnější ze všeho by bylo zatracovat a vyjevovat se jako to předvádí Daniel Hermann. Každý, kdo mu v daném okamžiku oponuje, jako nedávno Josef Skála - je stalinista. Co pak v oplátku k jeho mínění má člověk usoudit o něm? Přiznám se, že nejsem příznivec kolovrátku rétoriky Miroslava Kalouska o jednom a tomtéž, nelichotí mi úsměvy Pavla Bělobrádka nad sudetskými Němci. Pozadu za ním mi nezůstává člověk v jeho stínu Marián Jurečka. Petr Gazdík z blíženců KDU-ČSL běží v závěsu. Docela parta hic. Svatý Václave, vévodo české země, pěli unizono na svém víkendovém sletu se spojenci a se svými blízkými.

A co říci k předsedovi vlády Bohumilu Sobotkovi? Zdráhám se, lepší by bylo mlčet. Pamatuji, když jsme služebně přijížděli na kontrolní cestu do jedné instituce a tam naši podřízení, každou svou odpověď začínali – My si myslíme – a my si v duchu na jejich sebevědomí odpovídali – Nevědí zhola nic. Vyvarovávám se užít tehdejší naši podvědomou lascivní odpověď, která nám běžela hlavou. Stejně jsme si odpovídali v duchu, když se oháněli výroky – Můj okres, moje organizace...Nahrál mi Zdeněk Zbořil, když Sobotkovi dneska přisoudil stále větší zahledění samého do sebe, narcismus. Já, já, trochu urputný mamánek. Snad k tomu napomohla jeho výzva Bez Babiše a bez Zemana bude tato země krásná i jeho odhalení případných kandidátů ČSSD pro přímou volbu prezidenta.

Proč tomu tak je? Slovo není pták. Ani nechci přílišným analyzováním ztrácet drahocenný čas.

Mám po ruce útlou knihu Václava Krofty „Politika v epigramu“, vyšla brožovaná krátce po poslední válce v nákladu 1 500 výtisků.

A odpověď, která mne uspokojuije jsem našel na straně 21, ve verší „Zřejmý důvod“:

„Proč politice tolik lidí/se věnuje dnes v republice naší?/Příčinu znáte jistě pravou:/ živit se hubou vždy je snažší,/ než rukama a hlavou.“

Až roztočí se kolovrátek některého z českých politiků, až se budou dohromady snažit vyjádřit heslo, výzvu, deklamaci, srovnejte vše s předchozím veršem.

34 komentářů :

 1. Postavit je všechny ke zdi.
  Tyhle kreatury nemají právo na nic.
  Vlastizrádci!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sabotka je bakaláč, merkelpucflek a soroškádes.

   Smazat
  2. 22:32
   Spravne!
   Jen defenestraci se muze Cesko zbavit nevolnictvi
   Horni Dolni

   Smazat
  3. Kompletně nevolitelna politická třída Smejdu promluvila ústy senochrupa Sobotky
   Jsme všichni stačí a stačí zůstaneme.To si měl ten Sobotka napsat aby udělal svou stranu KAPUTT!

   Smazat
  4. Nádrizeny orgán tohoto webu je ministerstvo cenzury ČSSD které mi tady napsalo,že bude měnit texty tedy cenzurovat jak chce proto tedy platí že jsou to sraci a sraci zustanou

   Smazat
 2. https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201705295376697-sokujici-vysledek-Cechy-garant-bezpeci/

  OdpovědětSmazat
 3. Hele, autore, hezky jste to možná napsal, ale chybí tomu šťáva a koření! Takže jste splnil svůj osobní úkol a dal jste si fajfku o dalším průběžným plnění pětiletky!
  pozorovatel faktů

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic ti nebrani to napsat lepe.
   Leda ze by ti branila lenost, strach ci poslusnost vrchnosti, tedy clovecenstvi

   Smazat
  2. A pridej stavu a koreni

   Smazat
  3. Opravdu chcete znovu volit ČSSD, která své voliče vždycky nakonec zradila?
   Opravdu chcete znovu volit ODS, které na voličích nikdy nezáleželo a podporovala vždy jen zájmy tunelářů a podvodníků?
   Opravdu chcete znovu volit TOP 09, jejíž předsedové mají na rukou krev (českých parašutistů a kosovských Srbů) a jejíž poslanci volají po (atomové) válce proti Rusku?
   Opravdu chcete znovu volit KDU-ČSL, která ač podle názvu křesťanská spojí se třeba s ďáblem (nebo aspoň s Landsmanschaftem), jen aby mohla usednout ve vládě?
   Opravdu chcete znovu volit ANO BUDE LÍP, které se podílelo na všech lumpárnách a podvodech poslední vlády a posledního parlamentu a přitom dobře ví, že líp už bylo?

   Zní-li vaše odpovědi ano, pak vám není pomoci a dostanete to, co si přejete a zasloužíte.

   Pokud odpovíte ne, hledejte toho, kdo naplní vaše představy o vašem životě v naší vlasti a tomu dejte svůj hlas.
   A když nepůjdete k volbám?
   „Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To bude trestem za vaši neochotu podílet se na politice.“
   (Platón, 400 př.n.l.)

   Smazat
 4. Předseda ČSSD a premiér vlády prohlásil, že jeho vizí je Česká republika bez Zemana a Babiše. Pokud je tomu tak, pak je Sobotka i celá ČSSD naprosto vyhořelá. Je velmi smutné, pokud je vizí ČSSD provádění politiky bez účasti Zemana a Babiše. Realita je poučí. Snad by vize politické strany měla býti úplně o něčem jiném, než je provádění politiky bez Zemana a Babiše. Z mého pohledu je Sobotka buď nemocný, nebo naprosto neschopný politik.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A podnikatele zlodeji, nebot kdo podnikatel to zlodej, se msti za to ze by mohli platit dane skrz EET

   Smazat
  2. Já bych to upřesnil, chtěl bych naší zemi bez Babišů, bez těch, kteří vlastní náš průmysl, naše hospodářství kterým sloužíme v jejich továrnách, kteří nás vykořisťují. Bude li tu někdo inteligentnější než Zeman,budiž. Herman, Halík, Horáček,... to promiňte. Ale jestli bychom ty babišovce odstranili, nebyla by to zhoubná cesta k tomu co už tady bylo a co jsme sameťákem odstranili?

   Smazat
  3. Cože jsme to "sameťákem" odstranili??? Jestli se nepletu, tak vládu jedné strany, aby byla nahrazena tzv. demokracií více stran a zároveň jsme prodali, co se dalo, možná včetně sebe...

   Smazat
  4. Ano, děkuji, zcela jste mne pochopil.

   Smazat
 5. Kdo veri Zemanovi a Babisovi je idot!!! Ty jsou tak pruzny politici , ze jsou schpni zmast kazdeho :HLAVNE SVE VLATNI LIDI!!!! Babis dela BALIK penez , Zeman ho kryje a vse se pohybuje k stastny Neokonskym Zitrkum. Zeman je jen obdoba Trumpa v ceske versi , Trump ma cepicku na hlave, Zeman nadava a mluvi sproste aby mel BLIZE k lidem???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi cynicky nevolnik
   Amerika je s Trumpem spokojena

   Smazat
  2. 1:03
   Vážený pane, paní, nevím neumíte se ani podepsat. Musím Vám říci - kdyby blbost kvetla Vy jste samý květ.
   Václav

   Smazat
  3. a blb zůstane blbem

   Smazat
 6. 1:03 tys‘ obraz onoho „Boží prostoto“! Nechápeš, že každý v postavení politika má pouze určité možnosti k ovlivnění událostí v zájmu cílů, které sleduje, ať už je deklaroval a proto byl zvolen (nebo vybrán?) nebo ne. V případě Zemana coby prezidenta ČR by v první řadě mělo jít o udržení politické rovnováhy, jak byla dána volbami, což znamená respektovat vůli voličů. Atak na Babiše je pokusem tyto poměry zvrátit a tomu, pokud se díváme na výsledek prezident Zeman v rámci možností funkce bránil. Zemanovy vulgarity ani nedůstojná gesta vůči předsedovi vlády beru za nedůstojné prezidenta republiky, jsou ovšem daleko menší tragedií, než by bylo zvolení kteréhokoli z tehdejších kandidátů, najmě pokrytce a zaprodance, „knížete“ Schwarzenberga, krom jiného i občana cizího státu, tedy člověka s protichůdnými závazky. Podobně, jak u mladého Dientsbiera. Už jen ta jména.

  OdpovědětSmazat
 7. Tak, demokraty vládnoucí v demokratické zemi bychom měli, ještě vyměnit lid aby se nestávalo, že by volby otřásaly zavedenou demokracií.

  OdpovědětSmazat
 8. Pane Hrabice Váš článek se mně velice líbil. Nejvíce závěrečný verš, který neztratil nic na své platnosti.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 9. Zemana a Babiše, ANO. Ale pokud možno bez Zemana a Babiše. Jenže bohužel druhý Zeman není a bez Babiše by nebyli jeho "ministři". Kdo by pak zvyšoval výdaje z EET na naši "obranu". Hlásí se k tomu i socani či černí bělobradí, jenže ti se skoro nedostanou do žvanírny.
  Jinak, marně přemýšlím před kým se máme bránit, když invazní mohanedání jsou vítání.
  Altman

  OdpovědětSmazat
 10. Zbožná přání Sobotků, Hermanů po vyzmizíkování různých politiků určitě nevyslyší aspoň ta myslící části českých voličů. Právě v těchto "vizích" projevují svoji slabost a NESCHOPNOST SE PŘEDVÉST JAKO LEPŠÍ, NEŽ KRITIZOVANÍ.
  HERMANOVY POVZDECHY O SVÝCH ODPŮRCÍCH JAKO STALINISTECH JE NUTNÉ HODNOTIT, JAKO POVZDECHY HITLEROVCE.
  A SOBOTKA? SNAD SI NEMYSLÍ, ŽE POMLOUVÁNÍM OPONENTŮ ZACHRÁNÍ SEBE A SVOJI PARTAJ V POLITICE - ON BUDE HISTORICKY NEJVĚTŠÍ JEJÍ HROBAŘ. A TO VŠE ZA VYDATNÉ PODPORY TĚCHTO ŠTĚNIC V KABÁTĚ ČR TZV. "VEŘEJNOPRÁVNÍMI MEDII".
  NAJDĚTE NĚKOHO LEPŠÍHO, NEŽ JE ZEMAN?! Kde ale brát, když nejsou! Molekulární vědátoři, veksláci, karbaníci, špatní lékaři či další loutky v rukách politických kejklířů? Těm by se to hodilo, ale národ přece pro politické kšefty ze sebe nemusí dělat blbce a volit, koho mu partaje nastrčí!
  A Babiš, to je zatím ne zcela jasný fenomén? Boháč a v politice - zatím co ostatní řídí své politické loutky, také ty Bohouše, ze zákulisí. A on se jde prát do 1. linie s těmi, co zde vesele čtvrt století rozkrádali stát a okrádali občany. Toho bych si určitě v politice nechal, aspoň na pozorování na další volební období. Kdo che prospět sobě, rodině, státu - ten určitě nebude volit soc. dem., TOP 09, ODS a lidovce.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, že by zde neexhibovali agresivní fašistoiní existence, těch je tu dost, ale Váš příspěvek se navíc jeví jako názor primitivní voličské ovce okouzlené lidmi, jakými jsou Zeman a Babiš a o které by si soudný člověk neměl ani opřít kolo.

   Smazat
  2. Pane Šebku, vypadáte dobře a ta bílá čepice Vám sluší, škoda jen, že pod ní toho už moc není. V.J.Horák

   Smazat
  3. Pane Šebku, jaká kriteria výběru člověka jste si stanovil k takové laskavosti, že se o nšj uráčíte opřít čísi kolo?

   Smazat
 11. jo bez ano čssd kdu ods top09 samý vlastizrádci a vítači.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím, nevím, ale zdá se, že větší část zdejších přispěvatelů dá víc na mezistranické štvanice, než na reálnou politiku jedmotlivých politických stran a jejich reprezentantů. Vezměme KDU-ČSL, pány Hermana, k němu Bělobrádka a teď i Gazdíka, TOP 09 pana Kalouska, madam Langšádlovou, knížete Schw a občana Štětinu v E parlamentu! To ti ČSSD a málem i ANO mi přijdou co neviňátka.

   Smazat
 12. Morava by se měla odtrhnout a vzít si zpátky
  všechny moravské zmrdy,ať Topolánek,Nečas či
  excelující Sobotka.Tam jim určitě Zeman nebude
  překážet.Jen musí odejít všichni,co jsou z Moravy.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Do Moravy se nes.erte. Tady si umíme udělat pořádek bez Pražáků A ti jmenovaní? Ti dávno Moravu zradili za jidášský (pražský, berlínský a bruselský) groš podle hesla poturčenec horší Turka, v tomto případě počeštěnec horší vych.aného čecháčka.

   Smazat
 13. Tak ty kolovrátky českých medialhářů se točí pilně a neochvějně. Tak dnes v úterý 30.5 nám naši hrdinní ochránci oznámili, že se v policejním autě vyboural úředník z pražského hradu - a pak ztišeným hlasem jsme se dozvěděli, že se vyboural policista (samozřejmě, že za to nemohl!)- řidič superrychlého BMW za 4,5 milionů, které by chtěla firma prodávat v rámci výdojného české policiji a ve voze jedoucí úředník s bouračkou nemá nic společného. Ale byl přece "z hradu". V zápěti jsme se dozvěděli, že se tak stalo, když Zemanovi byl vůz předváděn někde v Brně ve 22 hodin večer, zatím co Zeman spal v tu dobu v posteli asi 60 km od místa nehody. Prostě co se hodí ve štvanicích české plitické galérce proti Zemanovi, to se použije. T6o tak, Zeman znovu zvolen občany prezidentem! Tomu se musí zabránit, i kdyby měla galérka buď zavraždit Zemana nebo pobít ty tvrdé české palice, co ho volí!
  Druhá, tentokrát protibabišovská bomba byla vržena dnes v poledne panem Bělobrádkem na vždy "objektivní" ČT. I on musí přece špinit Babiše, aby zachránil luďáckou černo...nickou chátru před propadem ve volbách. Babiš předložil první návrh rozpočtu, ale on, Bělobrádek potřebuje dotace, dotace a dotace do zemědělství, neb buď mrzlo, nebo bylo teplo, sucho nebo mokro, svítilo nebo nesvítilo slunce, prostě v Česku se ještě nyní za 25 roků nikdy neurodilo. (Proto z dřívějšího vývozu zemědělských komodit a potravin jsme se stali dovozci!!! Produkce masa je pod 50 % těžkých dob "socíku"!) Pak potřebuje dotace na vodovody a kanalizace, které jsou v Česku zdevastované současnými majiteli či nájemci - a to vzdor tomu, že vodné a stočné místy dosáhlo až stonásobku ceny za socíku, kterou si po léta pečlivě vybírají zahraniční firmy!!! Takže občan uživatel platí vodné-stočné 2 x, jednou :provozovateli" a jednou svými daněmi zase provozovateli, za podpory lidovců. To se to krade, co! No a třetí katastrofa Babišova rozpočtu - nesype miliardy na aplikovaný výzkum, který dotují zase daňoví poplatníci, aniž by z toho měli nějaký užitek. Pan Bělobrádek opomenul sdělit, kam plynou zisky z aplikovaného výzkumu, když se do něj lejí desítky miliard z kapes občanů. A pak další: málo je na zbrojení, přece války musíme vést, cizí země musíme okupovat jinak se NATO nezavděčíme! Nějak se ale nezmínil, jak si zase politici budou přilepšovat na svých platech, jak stoupají náklady na byrokracii a také vůbec nešpitl, že by se měly zlepšit platy učitelů (berou za svoji práci sotva čtvrtinu až třetinu platů soudců!!! Což je jistě skandální již s ohledem na odpovědnost z výkonu povolání u učitelů! Takže pan Bělobrádek si myslí, že když "strhal" návrh rozpočtu, který po sobě zanechal Babiš, že tím získá hlasy pro lidovce. Klasika: sliboval z cizího a z toho krev neteče, ale ani se nezmínil také o důchodcích. Zato podle něj Babiš neumí počítat, vše špatně - "my černo..delníci, my bychom se státní kasou dovedli udělat tóčo". To je vzkaz lidovců voličům a snad voliči pochopí, že musí udělat "tůdle".
  Ale s tím soudem nad Moraváky panem Majevským až tak nesouhlasím. Praha se zatím nedokázala vymanit ze svého povýšenectví a to že si kryje záda právě blbci z Moravy ukazuje její kazisvětnost (kazisvětovost?). Byla to Praha, která se podepsala na úpadku Brna a celé Moravy a tak se nesmí divit, že volí lidovce a soc.demáky, kteří pak z Prahy ten úpadek dovrší už jako Pražáci.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.