Reklama

.

.

pondělí 29. května 2017

Bez Ruska a Číny je "velká sedmička" k ničemu

29. 5. 2017     zdroj
Bývalý předseda Evropské komise Romano Prodi nazval poslední summit G7 v Itálii k ničemu. Podle něj bez účasti Číny a Ruska nebude z těchto setkání užitek. Jak poznamenal expert, hlavním úkolem těchto setkání nejsou až tak konkrétní řešení, jako možnost provádění dialogu. Ale na posledním summitu nezafungovalo ani toto. 

A viníkem nazývá Prodi Donalda Trumpa, který demonstroval "naprostou návaznost na svou předvolební kampaň". Evropa by se měla zaměřit na své problémy a hledat možnosti jejich řešení.

Co se týká celosvětové situace, sedm zemí, které se účastní summitu, je zjevně málo. Při nepřítomnosti Číny, Ruska, nedostatku celkové globální koordinace se všechno komplikuje", je přesvědčen Prodi. V Eurasii se formuje její vlastní "velká osmička". Poté, co se k ŠOS připojí Indie a Pákistán, bude počet obyvatel členských zemí 43-44% světové populace, jejich HDP dosáhne asi 33 bilionů dolarů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. Agresívní válkychtivé země v čele s Emerikou budou tak dlouho vyrývat a provokovat, že nás nakonec naštvou a dáme jim na rypák a přes jejich nevymáchanou držku!
  odborný prognostik (ne samozvaný šaman Klaus\Dlouhý)

  OdpovědětVymazat
 2. Zaměňovat Klause s Dlouhým, kluky z prognosťáku, je nesmysl. Co do charakteru je Klaus, proti Dlouhému, charakter a mravní velikán. Napsat proč, byl bych nejspíš vymazán.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen pis
   Oba jsou svoloc

   Vymazat
  2. Poslouchej ty zmetků president ODS tu přivlekl kapitalismus BEZ PRiVLASTKu tedy to co vidíme nyní jako karneval ohnutých hřbetu ,nízkých platů a korporatni fašistické tyranie oligarchů demolujicich a vykrádání čich dál celou republiku.Nasi povedení yntelygentovi jako ty se ho nezeptali jaké že to přívlastky jsou a ty nevzdelany senochrupovi to taky nevis.Jinak by jsi tu nepsal takový maras a nedělal si ostudu psát takové. Sracky o zlodějové a podrazakovi velikosti mamuta.

   Vymazat
  3. ODS by se měla přejmenovat na stranu politických nebožtíků vedoucí politickou třídu nynějších nevolitelných Smejdu.kteri se chystají znovu ukrást volbami hlasy voličů a spoléhají,že to jsou a budou jen chomoutu.
   No aby se nesetkali do vlastní nohy.Udelali by dobré když se spolu s ostatními nevolitelných Šmejdy začali modlit k Desateru voličů a dali si ho do jejich šrot Programu,dříve než se věci chopime my sami voliči a vyvoláme k životu naše hnuti Tři hvězd a program budování síly proti síle o kterém ti zmetci ještě neví jak už probiha .

   Vymazat
  4. Smrt kapitalismu bez přívlastků ať žije OSV Obcanska společnost volicu v poctu 8 395 132 dušiček.
   Ano preceda ma pravdu!!Do toho a bude hotovo!

   Vymazat
  5. Psát o Klausovi jako mravním velikánovi může jen jemu podobný smrdutý dědek provokatér který disponuje tak krátkou paměti,že konverguje k NULE

   Vymazat
  6. 13:50 čti pořádně, Klaus proti Dlouhému! Tedy ne absolutně.

   Vymazat
  7. Jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet

   Vymazat
 3. NATO uspesne zautocilo PROTI NEPRATELUM , postavenim NOVEHO VELITELSTVI V BRUSELU ZA MNOHO MILIARD EURO.
  Urednici budou VYZBROJENI TEZCE novym kancelarskym nabytkem , klimatizaci a tez nejnovejsimi toaletami v pripade kdyby se octli v nebezpeci !!!
  NEJDRIVE LUDRA VITA A POTOM ZASE ZVANI O samostane EU !!
  Eu mela byt nezavisla od sameho zacatku , nebyl zadny duvod se na nekoho veset !
  Trump se na ni zamracil a nepodal ji ruku a ted pozaduje a rozkazuje celemu EU , co ma delat a co nikoliv.
  Politika urazenych zlaz , bohuzel nikdy nemela uspechy...
  A nebude..
  PAW

  OdpovědětVymazat
 4. Předseda má pravdu!

  OdpovědětVymazat
 5. Rusko a Čína je nepotřebují mají svoje velké země.

  OdpovědětVymazat
 6. Rusko samo deklarovalo,že jeho účast není na
  pořadu dne.Tzv.skupina G7 se sama postavila
  do role elity.Jen je málo pravděpodobné,že se
  tak budou tvářit i ostatní.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 7. S těmi, co ze sebe dělají "lidskou elitu " či V.I.P. je to již předem špatné: buď je to studijní materiál pro doktora Davida, v lepším případě, ale většinou už pro prim. Chocholouška. S tím ale my nic nenaděláme, to si musí jmenovaní poradit sami a samozřejmě jejich zřízenci s kazajkami - svěracími. I když mnohým by slušely náramky, ale tím disponuje jiná kategorie elit či vip.
  Jednou a myslím, že to nebude dlouho trvat, se ti, co dnes hajlují se Západem, budou vtírat Východu se svým "zdrávstvujtě továryši". Ale o tom je politika, samozřejmě, že ne česká, v ní je přesah blbosti olbřími a vedení tak dlouhé, že budeme poslední, kdo otočí svoji korouhvičku k novým větrům.

  OdpovědětVymazat