Reklama

středa 3. května 2017

Bílá dáma dává mat?

Ilony Švihlíkové
3.5. 2017   !argument
Komentář  o jedné šachové partii, která se dnes rozehrála o osud vládní koalice.
Na politické šachovnici se dějí se zajímavé věci. Souboj bílých a černých figur nevypadal pro bílé vůbec dobře. Bílá dáma prováděla nesmyslné tahy, šachovala jako zběsilá, aby se pak následně vždy stáhla.


Bílá dáma si také dobrovolně sama „vybíjela“ figury svojí vlastní barvy. Ukázalo se, že než krotit střelce, raději se jich sama ráda zbaví a zůstane na šachovnici sama, obklopená sadou pěšáků, kteří přes ní touží stát se dámou. Zároveň ale bílá dáma přijímala rady o těch, kteří na šachovnici sice vůbec nejsou, ale jejich představy o hře narážely nutně stále více na realitu.

Černá dáma se ani nemusela moc snažit, aby ve hře dominovala, protože strategie chaosu v bílých řadách stačila sama o sobě. Černá dáma sice byla pod tlakem od začátku, a taky musela v průběhu hry obětovat řadu figur, a někdy se i z výpadu stáhnout zpět. Ale zdá se, jako by nyní pro hráče i pro pozorovatele bylo překvapením, že černá dáma je skutečně černá.

Bílá dáma se svým šachováním a svou nemožnou hrou dostala do pasti. Její garde vůči černé dáme nevyšlo. Bezesporu k tomu přispělo také to, že má tendenci naslouchat figurkám, jejichž potenciál škodlivosti je značný a strategické či taktické schopnosti, soudě podle výsledků v minulosti, slabé nebo žádné.

Bílá dáma se zahnala do kouta, a nakonec se odhodlala k tomu dát šach mat i za cenu, že tím ukončí celou hru. Žádná spektakulární oběť se nicméně nekoná, bílá dáma si tak jenom rozvazuje ruce. Její osud na domácí šachovnici je s největší pravděpodobností zpečetěn, takže možná pokukuje už na šachovnici jinou, na níž asi nebude dámou, ale jen pěšcem. Koneckonců nebude první bílou dámou, která by takto dopadla. Zdá se, že když si nechala od bývalé odstraněné bílé dámy takto radit, automaticky tím také přebrala i „její“ tahy a následně možná i osud.

Co se bílých figur na šachovnici týče, ty tak mohou získat trochu času na vydechnutí, k přípravě na boj o další šachovnici, která se odehraje velice brzy.

Budou to mít těžké, protože – jsa zdecimovány – nemají moc času, aby se vzpamatovaly a zabojovaly o svůj návrat na šachovnici v plné síle.

Nestává se to tak často, ale do své význačné role vstupuje král. Jeho manévrovací prostor sice není velký, ale jeho schopnost hrát rošády mu ho značně rozšiřuje.

Otázka, která teď rozhodne o osudu nedokončené partie je, jakou strategie zvolí nyní král? Jsou mu bližší černé, nebo bílé figury, kterým z minulosti nemůže stále ledacos odpustit? Nebo na šachovnici vtáhne někoho úplně jiného a rozjede novou partii? Nezapomínejme, že král také může šach mat bílé dámy odmítnout – a donutit figury, aby pokračovaly ve hře. Jen ta bílá dáma už bude ze hry venku…Možná si pak vzpomene na to, že šachy a ani politika nejsou hazardní hra a riskovat se v nich vyplatí jenom, když je 100% jistota, že oponent už nemá vůbec žádné tahy v zásobě.

60 komentářů :

 1. Hezké. Bohužel bílá dáma si nic jiného nezaslouží než kopanec kamsi, zradila úplně všechno a všechny, občany vlastní země pohrdá, lísá se k Bruselu a církvím, vzala si poradce z ciziny místo zástupců naší země ... a dalo by se pokračovat. Pokud někdo toto individum ještě navíc nějakými čachry vyšle do Bruselu, doufám, že to už snad konečně pohne občany, aby vyšli do ulic. Patří k lopatě!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Autorka má skvělé postřehy a hluboký prognostický náhled. Škoda, že není vidět tam, kam patří. To je na špici. Bohužel má pravdu. Černá dáma je ještě černější, než si myslíme.

   Smazat
 2. za OKD patří do lochu s bakalou a že bych tuhle vládu litoval ani omylem

  OdpovědětSmazat
 3. Smutné je, že černá dáma je mnohem větší bestie než bílá dáma, neboť sbírá kompromitující materiály proti všem bílým figurám a umím si představit, že nejen proti nim. Moci vytáhnout kompro na kohokoliv se časem může ukázat jako rozhodující faktor každé další příští hry.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:29
   Ani nemusí sbírat kompra. bílý blb je dává darem. Nikdo ho nenutil aby vzal do vlády černoprdeláče, kteří každou dosod utvořenou vládu spolehlivě zlikvidovali.

   Smazat
 4. to 22:29
  Někdo slyší růst trávu natož pak ještě šustění kompromitujících papíru. Ale nakonec, schvaluji konání černé dámy, ty materiály, které shromažďuje o bílých vykradačích je pomohou dostat ze hry, hrabali z našeho více než 25 let a nyní se bojí, že budou muset vracet, proto ta křeč bílé dámy. Jednou to muselo prasknout.

  OdpovědětSmazat
 5. Ba ne madam,
  idioti šachy nehrají...nejde jim to.
  Tahle hra je primitivní handl.
  Chceš trafiku ? Tak polož prosperující vládu*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šachy jsou zákeřnou hrou, ve které soupeři permanentně na sebe připravují léčky, obvykle s nabídkou lákavých obětí z vlastních řad. Nejsem si jist zda v daném případě je porovnání s hrou šachy zcela na místě. Ale budiž, pobavit může.

   Smazat
 6. Čeští vědci z Agrofertem sponzorovaného Centra pro výzkum a techniku v Brně přišli s teorií, která podle nich dokazuje, že za všechno zlé a špatné na tomto světě může Kalousek. Podle vědců, kdyby Kalousek neexistoval, lidstvo by žilo v mírů, naprosté harmonii s přírodou, technologicky by bylo o stovky let napřed a bylo by schopno kolonizovat vesmír.
  Podle vědců obklopuje Kalouska temná aura, která uvrhuje celý svět do temnoty. Teorie napovídá dokonce i tomu, že je dost možné, že Kalousek je ve skutečnosti zlým démonem, či dokonce samotným Ďáblem.
  „Kalousek přitahuje smůlu. Podle naší teorie je bývalý ministr financí ztělesněním čirého zla. Nebýt jeho, svět by nebyl místem plným válek, korupce a zločinů, ale místem prosperity, míru a objevování,“ sdělil naší redakci Adam Mičula, vedoucí Centra pro výzkum a techniku v Brně.

  Podle vědců dále Kalousek není obyčejným smrtelným člověkem, ale nesmrtelnou entitou, která je odnepaměti provázaná s historií lidstva.

  „Tato bytost má spoustu jmen. Satan, Lucifer, Ďábel, Gaunter O’Dimm… U nás je známá převážně pod jménem ‚Kalousek‘, je pravým opakem Boha. Rád si se svými obětmi hraje, nechává je trpět, zadlužuje je,“ dodává Mičula.

  Historické záznamy zmiňují osobu jménem „Kalousek“ poměrně často. Zajímavé je, že tato osoba se vždycky vykytuje u nějaké zlé události. I její popis je téměř vždy stejný.

  „A byl to on, skoro plešatý muž s brýlemi, mezi lidmi zvaný Kalousek, který rozhodl o upálení mistra Jana Husa,“ píše se v jednom z dochovaných deníků, popisujících upálení mistra Jana Husa.

  Podobných podivností je ale mnohem více. Podle některých záznamů sehrál Kalousek svoji roli i například u potopení Titanicu. Podle jiných písemností zase muž jménem Kalousek ukřižoval Ježíše Krista. „A bil Kalousek kladivem do hřebů tak silně, jak jen mohl. A smál se. Ó bože, jak jen se smál,“ stojí v jednom z dochovaných záznamů. Tohle nemůže být náhoda…

  Brněnské Centrum pro výzkum a techniku vzniklo teprve před třemi lety, ale i za tak krátkou dobu má na svém kontě spoustu důležitých vědeckých objevů. Z dlouhé řady úspěchů můžeme například vypíchnout studii, která dokazuje, že EET je nejlepší věc na světě nebo důkaz, že jen díky ANO má Česká republika naději na budoucí prosperitu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když nemám smysl pro humor, tak jsem raději vážnej...

   Smazat
  2. MŇO, HYPOTÉZA ONOHO CENTRA OHLEDNÉ KALOUSKA JE DOST MOŹNÁ PRAVDIVÁ. KALOUSEK PRECE PUVODNÉ POCHAZÍ OD STRANY PAPEŹENCU. DO CEHOKOLI ZATAL DRÁPY TO DUSLEDNÉ ZNIĆIL. JAKO SE MA NARODIT NOVY JEZIS, TAK SE DA CEKAT, ZE SE ZRODÍ I NOVY NICITEL. UZ JEN TO JMENO TO NAPOVIDA. JMENO NOCNIHO TVORA A V NOCI PŔECE CHODI PŔISERY.

   Smazat
  3. Zkráceně:
   Už měl dávno viset Kalousek, ten kriminálník.

   Smazat
  4. to 23:07
   Zlo je věčné a provází člověka od jeho zrodu. Pokud je Kalousek zhmotněním toho zla pak je výzkum pravdou.

   Smazat
  5. Jmenovaný emeritní ministr financí, nepotopil Titanik, neupálil Husa ani neukřižoval Husa. Jen pod kobercem leží výnosné akce z jeho působení v armádě či funkční přátelství s pánem na zámku v Bechyn a možná i další pro republiku "přínosné" akce z jeho řízení státních financí ( nedovedu posoudit).

   Smazat
  6. 8:36
   ..raději bych byl humanista.
   Lidi typu Kalouse a podobných kolaborantů bych humánně poslal do montoven a ubytoval v přidružených ubikacích.
   Nechal bych jim ceny nájmů a energií a speciálně paní Marxové bych dal jednadvacet korun na hodinu.
   Kdyby umrzla a nebo chcípla hlady, byl by to jasný důkaz že nechce pracovat*

   Smazat
 7. Německo v záplavě žádostí přiznalo status uprchlíka Zemanovi. Došlo k omylu, tvrdí prezidentův mluvčí
  --------------------------------------------------
  Německé úřady dnes opět odmítly projednat stížnost české strany proti bezdůvodnému zadržení Miloše Zemana při mezipřistání ve Frankfurtu nad Mohanem. Český prezident zůstává již druhý den v prostorách frankfurtského letiště, kde měl podle informací německé cizinecké policie požádat v pondělí večer o udělení uprchlického azylu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na pravidelném brífinku popřel spekulace bulvárních médií o špatně pochopeném bonmotu české hlavy státu, který byl údajně pronesen v nevhodnou chvíli na nevhodném místě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Větší blbinu jsem neslyšel,ale komediant jsi dobrej.....!

   Smazat
  2. 23:43
   dost ubohý pokus o humor

   Smazat
  3. Pro koho to píšete? Tady pláčete na špatném hrobě. Běžte někam jinam, kde vás určitě ocení. Jsou i takové servery.

   Smazat
  4. Nechej mně hádat, buď jsi analytik z Masarykovy university nebo přímo analytik z Evropských hodnot. Něco tak "vtipného" se fakt nevidí.

   Smazat
  5. Jak vidím, někdo skutečně všímavý klade -správně- rovnítko mezi Masarykovou universitou v Brně a Evropskými hodnotami pornoherce. Tak skutečně dopadla brněnská universita, zvláš´te humanitní obory. Velmi smutné. Co je to Brno vlastně za město? Pořádají pochody "vyhnaných Němců" zpátky do Brna! Vskutku, KOCOURKOV.Hloupost, malost, zakomplexovanost, vlezdoprdelismus.

   Smazat
  6. :) Sem si poprskal obrazovku! Zeman - ta ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald - se sice ohání Švédskem, ale tam by mu nedali ani asyl, ani sociální dávku!

   Smazat
  7. 10,09
   Nauč se česky ty vylitej geronte z azyláku:-)

   Smazat
 8. Množné číslo jsouce zdecimovány. ( jinak jsa zdecimován, jsouc zdecimována)

  OdpovědětSmazat
 9. tady eu v akci:

  https://cz.sputniknews.com/politika/201705035226154-britanie-nemecko-eu-vmesovani-volby/

  OdpovědětSmazat
 10. Švihlíková mě hrozně moc vzrušuje. Hned bych jí do její šachovnice šoupl mého bílého krále.

  OdpovědětSmazat
 11. Skvěle napsáno:-)

  OdpovědětSmazat
 12. Mně šokuje jedna věc, jak se ted´ každý staví na stranu Bureše, větší žumpa než Bureš, je tu už jen Kalousek, spící kníže a Štětina. Jak se podařilo Burešovi vytvořit před národem o sobě obrázek hodného dobrotivého strejdy, který to myslí s tímto národem dobře? Bureš je produktem americké ambasády v Praze, tedy člověk, který slouží americkým zájmům u nás, a má své americké poradce a psychology,kteří mu navenek pomáhají vytvářet tento výraz dobrotivce. Jak to napsal jeden politolog u nás, nedívejte se na to, co Bureš říká, ale sledujte to, co jeho lidi dělají (Stropnický, Jourova, Telička, Zlatuška atd.).Každý by si měl odpovědět na otázku, jestli to bylo fér, co předvedl Bureš s těmi daněmi? Nebylo, takže to co dělá Sobotka je správné, otázka, proč to začel ted´, je přece už podružná. Myslet si někdy, že na alternativě není stádo,to je chybné, stádo o něco menší než jinde, ale stále to bučící stádo bez svého vlastního úsudku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale že jim Babiš pěkně rozebral v parlamentu, všechny rozkrádačky. Chápu, proč ho nemají rádi.

   Smazat
  2. Kdyby byl Babiš produktem US ambasády, tak kolem něj chodí Kalousek pořadovým krokem a salutuje. Co udělal Babiš? Použil Kalouskův vynález a doposud to nevadilo!? Přestaňte oblbovat, lidi na vás už s...u.

   Smazat
  3. Dristala Bureš keca v Prdlamentu,ale aby podal trestní oznámení na ty zloděje to on neudělá,Jeho NWO mu dovoli pouze kecat

   Smazat
  4. Lidi budou za koblihu a strejcovské řeči v TV volit vlka, VLKA MEZI OVCE pustí ta jejich naprostá hloupost, jako když Němci ve 33. zvolili Hitlera. Přestože si mohli přečíst Mein Kampf, kde se nic z hitlerovských záměrů neskrývalo. Dnes si adekvátně mohou dohledat Babišovy činy, a to ne, za koblihu dají hlas stvůře. ještě bohužel na měkkýše Sobotku budeme vzpomínat. Ale oni ti měkkýši vždycky dláždí cestu stvůrám.

   Smazat
  5. Jasněěě - je to agent Síájeeej - nebezpečnej a věru zlej! A ty si čí agent ty putleroffská nádhero!:)))))))

   Smazat
 13. To všechno jsou jenom hrátky pro hlupáčky, rozuměj voliče, kteří opět sednou na lep. Protože jak říká V. V. Pjakin "Každý v míře pochopení pracuje pro sebe a své zájmy a v míře nepochopení pro toho, kdo toho zná a chápe více".

  OdpovědětSmazat
 14. Ale tlustá je ta paní jako prasátko. Chtelo by to cvičit!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Král je mrtev, ať žije král!

  OdpovědětSmazat
 16. Jaký byl názor Sobotky na Babiše,když skládal vládu nevím,ale mohl tušit co jako majitel Agrofertu bude dělat.Babiš přerostl přes hlavu Sobotkovi,tak jako Kalousek Nečasovi.Kdo ovládá MF ovládá i vládu a to neměl Sobotka dovolit.Už můžeme jasně říci,že Babiš toho místa využil.ale i zneužil.
  Použiji to starší rčení,poctivou práci ještě nikdo nezbohatl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli někdy někdo něco zneužíval tak to byli politici zejména ti po roce 1989, zneužili důvěru občanů této země na 100%. pokud by konali ve prospěch občanů nikoli ve prospěch svých kapes, nemusel být A. Babiš v politice. Jak je možné, že při vyšších nákladech je dnes ve státní kase přebytek, hospodářský růst byl v minulosti často vyšší a přesto byl vykazován stále vyšší schodek a zadlužení. Babiš ve svém podnikání konal tak, jak to zákony naservírovali geniální politici, žádný trestný-to by už měl 100% na krku trestní stíhání.

   Smazat
  2. to 8:11
   Souhlas, podnikání se řídí zákony, nebo snad ne ? Takže Babiš podniká podle platných zákonů a všelijaké jiné výklady a domněnky jsou mu u zádele. Pokud se to někomu nelíbí, mohl ty zmrvené zákony dávno už opravit. Bohužel, tady zákony vznikají na základě poptávky tak aby je bylo možno doslova zneužít. Takže nestěžujte si na Babiše, nedělá nic proti současným zákonům. A když má Babiš zájem některé zákonné lapsusy snahu napravit, tak mu podvodníci nadávají viz EET.

   Smazat
  3. "A když má Babiš zájem některé zákonné lapsusy snahu napravit, tak mu podvodníci nadávají viz EET."- EET je maskování. Babiš je samá poctivost (na malé človíčky), celej Vocílka (od Tyla). Ve svém podnikání používá bezostyšně LEŽ jako PRACOVNÍ METODU. Na Slovensku s touto metodou uspěl Mečiar, tak to další STBák s pomocí presstitutů zkouší i v Čechách na Švandy-dudáky. "CHROBÁČIK" (brouček) Mečiar nadělal pod Tatrami takovou paseku v právní oblasti, že s ní mají bratia hlavu v pejru dodnes. Tyl si musel v té pohádce pomoci zázrakem, aby Švandu-dudáka ochránil před zlou mocí. To dnešní dudáci to Babišovi baštěj´ "i s navijákem" - ti mu "to hoděj´" a ještě si to zdůvodněj´. sck

   Smazat
  4. 10:07 něco vám uniká. To, že pod vedením oligarchy Babiše je zaváděna přísnost na chudé, na jejich náklady, zatím co totéž neplatí a platit nemá pro bohaté s možnostmi a prostředky na daňovou optimalizaci. Ostatně, krom motivace najspíš v závisti, co víte o EET? Právě tak pracuje pan Babiš. Ostatně, laskavě si povšimněte, že svoje zázraky předvádí v období konjuktury. Tu samozřejmě ani nevymyslel, ani nepřivolal. Vy všichni prostodušší důvěřivci!

   Smazat
 17. Putinovi agenti (včetně filipa, zemana, klause, olezlého robejška, vyvadila, bašty, kotrby, petránka, eichlera, kollera, haase, paroubka, žantovského, foldyny, schneidera, zbořila, krejčíka, jírovce, procházkové, spencerové, syrečka a mongoloida pitomia) a čecháčkovští sockovští a trolovští hňupi, reprezentovaní Parazitickými Listy, se poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Agentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné p-dele. Kdy už konečně začnou prchat do ráje SSSR ?
  Jak dlouho se ještě vydrží ruský car s čínským chánem na sebe usmívat ??? Co myslíte ?
  Chlastoslovanské barbarské Kartágo, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu bolševizmu. A stejně jako dříve francouzské třetí císařství, osmanská říše a německá třetí říše či japonské císařství. Čínský chanát přijde na řadu později. Řešení na konci příspěvku.
  Blbou Evropu budou muset zachraňovat opět USA, jako v obou světových válkách ?
  Čína bude jejich hlavním spojencem ? Blbí čecháčkové budou jenom čumět na drát.
  Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.
  Český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejkovští modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jako vůči Západu).
  Začal s tím úlisný agent a rozvraceč EU - kleptoman Klaus a jeho poskoci hájkové, zahradilové a insemínové. Zeman je jen ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald. Ten ale ještě nestihl lézt zároveň do řiti i Číńanům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyměň si bryndák, ty hyeno skvrnitá.

   Smazat
  2. Slintá a škube sebou v posledním tažení, ten polochcíplý smraďoch v 8:35. Kdo bude po něm ty zvratky uklízet až zdechne? Možná jeho komplic Štětináč, který na to použije použité pemprsky jistého Scheissenberka za vydatné pomoci sudetoněmeckého ministra Hermana, pravé to ruky jeho kamaráda Posselta.

   Smazat
  3. Ten anonym v 8:35 není nikdo jiný než Pornojanda. Většího debila totiž nemohla celá zeměkoule zplodit. Měl by raději opět ukazovat svou připosranou řiť na YouTube teploušům.

   Smazat
  4. Ad 8:35: Neskutečný blábol a navíc dlouhý!

   Smazat
  5. Pornojando proč nenavrhnete Putina na Nobelovu cenu míru.Je to nejlepší nás generalissimus.Zabira celé poloostrovy beze ztráty jediného samopalniku,no že to je na Nobelovku ty Pornosraci?

   Smazat
  6. 9:40

   Hitler také zabral Čechy a Moravu bez jediného výstřelu. Navrhni ho posmrtně na nobelovku, demente.

   Smazat
  7. to 9:40
   Jseš hlupák. Např. Místecké kasárny v době obsazování zahájily proti okupantům střelbu, normálně se bojovalo, až za několik hodin přišel rozkaz z MO, že se mají vzdát a neklást odpor. Pokud nejseš líná veš tak si to snadno najdeš na netu.

   Smazat
  8. Taky se ti líbí texty Bořka Pauka? Ten pěkně tyhle kurvy putlerský vytáčí, asi do ruda, ale protože to je jejich původní barva, tak to není na pohled znát, ale podle pištění a kvikotu jo:)))) a to se mi líbí!

   Smazat
  9. Rád bych viděl toho, kdy by se onanoval slabikováním těch sraček, které tady zasmrděla do éteru ta protoplazma v 8:35. Vyššího živočicha si nelze představit. Ty jeho psí blitky by nestrávil ani žralok a bylo by mu z nich šoufl.

   Smazat
  10. Nekopíruj trolle hloupě to cos nesmyslného naplácal mimo námět, ke kdejakému článku, kteý se tobě, nebo tvému pánu nezamlouvá. Je to trapné.

   Smazat
 18. Jako vždy naprosto trefné.Naučil jsem se přečíst uvodní nadpis a toho kdo píše,tím vím jestli číst nebo nečíst,tohle jsem si přečetl velice rád ikdyž je mě to jasné.Příklad - Pokud vidím název článku a autora třeba Novotného ml. - nečtu a rovnou píši , debil,psyhopat,ztráta času hňupa čísti , to čtení přenechám jeho hňupům.Dobrý článek!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajisté, vážený, totéž nejspíš máte protistraně za zlé. Pak se jedni ani druzí valně nepoučíte. Sami jste své nesvobody autory.

   Smazat
  2. 14:44- Vy jste "nějaká(jaká) třetí strana?

   Smazat
 19. Nejen autoři článků, ale i my anonymní a obyčejní se považujeme za literárně zdatné grafomany a tak, každý dle svých schopností, ač mnohdy velice omezených, komentujeme, komentujeme, diskutujeme. Zkrátka užíváme si té svobody. Jaké to štěstí!!!

  OdpovědětSmazat
 20. Zřejmě je marné, zde hledat hodného a zlého. Všichni vědí o všech, jakou má kdo za sebou špínu, a doposud to žádnému nevadilo. Nyní ČSSD ztrácí preference na úkor ANO, tak museli něco udělat. Takže až nyní, si někdo uvědomil, že s Babišovým nabytím jeho firem, nemusí být všechno v pořádku. Také se ukázalo, že s kaloukovým nástrojem korunových dluhopisů nemusí být všechno v pořádku. Je normální, aby banky vydávaly za mnoho milionů, korunové dluhopisy? Existuje snad jiný důvod, než jejich daňové zvýhodnění? Babiš se s nimi svezl také.
  Ale už z principu, by Babiš jako žadatel o dotace, neměl být mezi těmi, kteří o jejich přidělení rozhodují. P.K.

  OdpovědětSmazat
 21. Nebuďte na Babiše tak zlí.Ze Slovenska ho hnali
  svinským krokem a tak přišel sem.Tady jenom využil možností,které mu dávaly zákony,schválené po roce
  1989.Dříve sloužily pro rozkradení státu a tomuto
  slovenskému ksindlu k proniknutí mezi smetánku
  a nakonec do vrcholné politiky.Pravými viníky jsou
  čeští voliči a politici.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane P,Majevský- Považoval jsem Vás za chytřejšího. No co, stane se. V.J.Horák

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.