Reklama

.

.

neděle 28. května 2017

Bojovníci z organizace Islámského státu opouštějí pevnost Raqqa a jdou na smrt.

Sophia Mangal
28.5.2017  Syrské mediální centrum (SMC)

Spojené státy
26. května sestavily z Kurdů ​​a z arabských jednotek tzv. Syrských demokratických sil (SDF) útvary, připravené zajistit bezpečnost teroristů ISIS, pokud opustí Raqqu v příštích několika dnech. Informovala o tom syrská ARA News.
Kromě toho, shodně se zdroji z velení SDF, které si přály zůstat v anonymitě, Kurdové ve spolupráci s vojsky Spojených států vytvářejí koridory, které umožní teroristům přesunout se do Palmyry a dalších měst řízených syrskou vládou. Washington se snaží vyhnat teroristy a jejich rodiny z města, a aby je vyhnali organizují masové nálety mezinárodní koalice nebo syrských vojsk za pomoci ruského letectva, dodal zdroj.

Takové incidenty již nastaly. Íránská zpravodajská agentura MEHR dnes (26.5.2017) oznámila, že ruské letectvo zničilo 32 nákladních automobilů s namontovanými děly o vysoké ráži. Více než 120 teroristů Islámského státu uprchlo z Raqqa do Palmyry. Nový zpravodajský web The Baghdad Post ve čtvrtek napsal, že teroristé z neznámých důvodů zanechali řadu čtvrtí Raqqa opuštěných. Zdá se, že bojovníci se snažili použít koridory stanovené USA, aby odjely směrem na Palmyru, a cestou tam byly zasaženy ruskými tryskáči.V tomto ohledu jsou syrští vojenští analytici přesvědčeni, že Washington získal perfektní postavení v oblasti ISIS v Raqqa. Na jedné straně Američané chtějí ukázat světu svou "humanitární misi" v Sýrii tím, že vytvoří "bezpečnostní koridory" pro teroristy a jejich rodiny, zatímco na druhé straně tlačí militanty z pevnosti IS, aby je odsoudili k smrti v krupobití leteckých bomb.


11 komentářů :

 1. A o co se ti jedna Mangalova???? ISIS islamista je proste terorista a proti teroristum se musi bojovat vsemi zpusoby. Jsou neprevychovatelni takze kazdy zpusob boje proti nim je OK. Zadnou litost jakym zpusobem a jakymi prostredky se neutralizuji. Oni s nami taky nemaji zadne slitovani. Jestli se ti to nelibi, popadni burku a vyraz k nim. Muzes je presvedcovat, aby se dobrovolne vzdali.

  OdpovědětVymazat
 2. Plán je to od USA opravdu "mazaný". Osvobodí Rakku, ušetří munici a ještě jim Rusko názorně předvede, jak se mají teroristé efektivně a bezpečně sprovodit ze světa v otevřené krajině, ne ve městě. Není na zkušenost
  Otázkou zřejmě zůstane, z které "hlavy" ten plán pochází.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Treba konecne Trump a Putin planuji spolu
   Bylo by to hezke

   Vymazat
 3. Účel to má jediný. Spomaliť postup oficiálnej sýrskej armády na Rakku a zároveň svojimi zástupnými armádami obsadiť čo najväčšie územie Sýrie najme oblasti s ropnými náleziskami.

  OdpovědětVymazat
 4. Je to svinstvo. Trump takto zahájil boj proti ISIS. Nejde o ISIS jde o to jak to opět rozvařit v Syrii. Nic nového jenom výhodný manévr. Teď budou vykládat kolik tam zemřelo nevinných lidí. Pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí.

  OdpovědětVymazat
 5. Je to prosté, chtělo by to vytlačit Amíky i s jejich koplici ze Syrie a to navždy. (mrtvej Amík dobrej Amík.

  OdpovědětVymazat
 6. Od armády USA se nemůže čekat nic dobrého.Jejich
  sliby jsou jak předvolební sliby českých politiků.
  Vždy ta jejich slovy a činy hledej něco,co je pro
  ně výhodné.A tím mír v Sýrii rozhodně není!
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 7. Humanitární koridory pro odřezávače hlav - zase další noční můra - můra Nové magorské doby. A pak že ten Trump je závan čerstvého vzduchu - vůbec ne - ten závan je opět z původní americké žumpy, smrdí to stejně jak předtím.

  OdpovědětVymazat
 8. Snahou Ameriky bylo a je co nejvíce uškodit Asadovi.V.J.Horák

  OdpovědětVymazat