Reklama

.

.

sobota 27. května 2017

Bomba v Putinových rukách: Silnější než atomová! Klíč k tajemství dneška. Proč je Rusko tak vojensky silné? Pentagon má těžkou migrénu. Látání děr a procitnutí do reality. Kolik papírových dolarů je za dřevěný rubl?

Konstantin Dušenov
25. 5. 2017   ProtiProud

Konstantin Dušenov přináší exkluzivní rozbor příčin, proč je Rusko v současnosti tak vojensky úspěšné - a zároveň dost silné na to, aby udrželo strategickou paritu se Západem, přestože má pouze desetinový rozpočet na obranu

Prohnaný Putin, nenasytné Ministerstvo zahraničí USA, dravý Pentagon. Moderní svět je plný tajemství a záhad. Spousta lidí například nedovede pochopit, jak je možné, že Rusko se svým ročním vojenským rozpočtem ve výši pouze 50 miliard dolarů, dokáže stále udržovat strategickou paritu s USA, jejichž „obranný“ rozpočet překračuje sumu 600 miliard!?

A jestliže budeme počítat vojenský rozpočet celého NATO, dojdeme k fantastické částce – tisíc miliard, tedy bilión dolarů! Tolik Západ každoročně utápí ve svých vojenských potřebách: především na tzv. „Zadržování ruské agrese“. Je to dvacetkrát více, než si může dovolit Moskva!

Někdo se chytá za hlavu


Ale Moskva se kupodivu strachy netřese. „Během příštích tří a půl let se úderný potenciál ruských vysoce přesných zbraní, jimiž se vybavují naše ozbrojené síly, zvýší čtyřnásobně,“ řekl Vladimír Putin v Kremlu 23. března 2017, když blahopřál generálům a admirálům právě jmenovaným do nejvyšších velitelských pozic. Je také dobré připomenout, že ruský ministr obrany Sergej Šojgu již v roce 2013 upozornil, že do roku 2021 se množství vysoce přesných ruských raket s velkým doletem zvýší až třicetinásobně!

Když to slyšeli američtí „jestřábi“ v Pentagonu, propadli chmurám. Oni totiž již před půldruhým rokem ekonomové pracující pro tehdejší vládu prezidenta Obamy vypočítali, že aby vyvinuli spolehlivá protiopatření proti ruským „smart“ raketám Kalibr, museli by během následujících 15 let investovat navíc - čtěte dobře - jeden bilión dolarů! A teď se ještě ukázalo, že kdyby se měli podobným způsobem zabývat ruskými raketovými systémy Bastion a Iskander, tak pro Trumpovu vládu tato již tak fantastická částka vzroste minimálně na dvojnásobek, tedy na 2 bilióny dolarů!

Asi je vám jasné, kdo a proč se nyní chytá za hlavu.

Vykradou sami sebe 

 

Zkrátka a dobře to vypadá tak, že má Putin v rukou bombu strašnější než jadernou - bombu finanční. Bombu, jejíž ničivý potenciál spočívá v tom, že rozmetá blahobyt přesyceného Západu tím, jak neúměrné náklady bude obnášet odražení neúprosně rostoucí „ruské hrozby“. Ovšemže i v Rusku jsou mnozí nenapravitelní škarohlídi, kteří tomu odmítají uvěřit. Neustále vyvolávají paniku a tvrdí: „Při takovém poměru výdajů nemá Rusko nejmenší šanci postavit se Západu ve vojenské oblasti. Faktům se čelit nedá. Všechny ty řeči o rostoucí moci Moskvy jsou pouze lží a tupou propagandou Kremlu.“

Ano, fakta jsou fakta. Reálná fakta je však třeba znát a umět interpretovat. Jistě, vojenské rozpočty zemí NATO jsou obrovské, navíc v nejbližší době budou růst ještě vyšším tempem. Agentura Reuters nedávno přinesla zprávu, že prezident Trump rozhodl o tom, že již v následujícím roce se vojenský rozpočet Pentagonu navýší o 54 miliard dolarů. Když Trump v Kongresu přednesl programovou řeč, tak celému světu předestřel plán na „největší nárůst vojenské moci Spojených Států“, který má vyvrcholit „vybudováním nejsilnější armády v historii lidstva“.

Ve skutečnosti však Washington nemá peněz nazbyt, naopak má ohromný každoroční deficit rozpočtu ve výši 800 miliard dolarů a astronomický státní dluh ve výši 20 biliónů, který mimochodem dále roste mílovými kroky. Za těchto okolností lze zvýšení nákladů Pentagonu dosáhnout pouze na úkor tzv. „vnitřních rezerv“, jinými slovy okradením jiných amerických ministerstev a institucí. Proto bylo mimochodem oznámeno, že například programy americké Agentury pro ochranu životního prostředí budou výrazně redukovány. Krácen však bude i rozpočet všemohoucího Ministerstva zahraničních věcí, které tak přijde o značné prostředky na „zahraniční pomoc“ spojencům USA.

Nicméně ani těch 54 miliard pro Pentagon nebude představovat nic zásadního. Ekonomové spočítali, že na pouhé udržení současné úrovně amerických ozbrojených sil je třeba každoročně přidat minimálně 80 miliard dolarů.

Šestého prosince 2016 tehdejší zástupce ministra obrany USA Robert O. Work prohlásil: „Ozbrojené síly USA se potýkají s mnoha problémy, které je třeba řešit dříve, než se budeme zabývat zvyšováním vojenské síly. Jenom Na to, abychom zalátali díry v našem vojenském rozpočtu, je třeba každoročně navýšit rozpočet o 88 miliard dolarů. To je to první, na co čekáme. Pokud tyto peníze nebudou, budeme muset začít likvidovat lodě a letadla, nebudeme mít jinou možnost…“

Rozvoj a stagnace


A teď pojďme hovořit o tom hlavním: jak dokáže Rusko udržovat vojenskou paritu se Západem, když dává na obranu dvacetkrát méně než blok NATO? A ono to skutečně jde. Všechny řeči o „žebráckém Rusku“ s nezadržitelně se snižujícím vojenským rozpočtem jsou lži. Jak říkají mágové: „Dávejte nyní pozor na ruce, pánové!“

Za prvé, Rusko má odlišnou vnitřní strukturu výdajů na obranu. Když Američané investují do odborných výzkumů, experimentů a vývoje nových technologií, jedná se o méně než třetinu ročního vojenského rozpočtu. Rusko naopak má tuto oblast za nejvyšší prioritu a vydává na vývoj zbraní a výbavy svých ozbrojených sil více než dvě třetiny prostředků určených pro Ministerstvo obrany. Kromě toho podíl prostředků určených na státní zbrojní program neustále roste. V roce 2013 činil 30 %, v roce 2014 již 44 %, a v roce 2015 celých 62 %. A údaje za minulý rok budou ještě vyšší.

A za druhé: Hlavní položkou amerických výdajů - více než 66 % - je udržování obří vojenské infrastruktury. Obnáší více než 1000 vojenských základen po celém světě – plus mnoho těch, které se nacházejí přímo na území USA. Do téže kapitoly patří výplaty a penze pro 2 milióny lidí pracujících pro Pentagon, a neznámý počet vojenských vysloužilců, kteří se účastnili války v Iráku, Afghánistánu a na dalších zámořských „horkých místech“. Rusko vydává na tytéž položky ne více než 20 % svého vojenského rozpočtu. Jak je všeobecně známo, nemá takovou zbytnělou vojenskou infrastrukturu v zahraničí a pro Ministerstvo obrany momentálně pracuje ne více než 850 tisíc vojáků a civilních zaměstnanců.

Jednoduše řečeno, ruský vojenský rozpočet je „rozpočtem rozvoje“ s jasným důrazem na maximální využití všech nejnovějších vědeckotechnických poznatků. Zatímco vojenský rozpočet USA je „rozpočtem stagnace“, který sotva umožňuje udržet již existující vojenskou infrastrukturu, techniku a zbraně.


Proč je dřevěný rubl lepší než papírový dolar


Ale to není všechno. Důležité je, že rubl uplatňovaný v rámci ruského vojensko-průmyslového komplexu, je výrazně podhodnocený. Oficiální hodnotu měny totiž určuje burza, tedy měnoví spekulanti. Jenomže v ruském obranném průmyslu funguje plánované hospodaření, v podstatě tak, jak tomu bylo v sovětských dobách. Například 17. února 2017 vyšla další vládní vyhláška (č. 208), která se nazývá „O státní regulaci cen na výrobky dodávané v rámci národní obrany“. Ruský vojensko-průmyslový komplex není orientován na maximální zisk, ale na kritérium „nákladů a efektivity“. Důraz je kladen na výrobu maximálního možného počtu kvalitní, ale současně levné vojenské techniky. Proto i poměr rublu vůči dolaru je zde zcela odlišný…

Oficiální kurz dolaru vůči rublu je za poslední období kolem 1:60. V některých oblastech, řekněme ve sféře služeb, to může být blízko pravdy. To znamená, že v ruském hotelu dostanete za 60 rublů stejné služby jako v americkém za 1 dolar. Je to možné, nebudu se přít. Avšak v oblasti obrany je měnový poměr úplně jiný. Na to, aby Rusko vyrobilo tolik vojenského materiálu, kolik vyrobí USA za 1 dolar, nepotřebuje 60 rublů, nýbrž mnohem méně.

Kolik? To lze zjistit tím, že porovnáme cenu americké zbraně na světovém trhu a cenu analogického zbraňového systému pro ruské ozbrojené síly. Jednoduše řečeno: porovnáme, kolik chtějí Američané za svůj tank nebo letadlo, když ho prodávají svým spojencům, a na kolik vyjde tank nebo letadlo stejné kategorie, ovšem vyrobené v Rusku a dodávané ruskému Ministerstvu obrany.

Procitnutí do reality


A tehdy se dostaví úžasná zjištění. Ukáže se, že směnný kurz dolaru vůči rublu je ve vojenské oblasti ne 1:60, ale nejvýše 1:10! A pokud to počítáme poctivě, tak ve vztahu k paritě kupní síly činí ruský vojenský rozpočet ne 50, ale přinejmenším 300 miliard dolarů!

A zde je klíč k tajemství, jak je možné, že Rusko, tak chudé, udržuje strategickou paritu s bohatým Západem…

Navíc, pokud reálný ruský vojenský rozpočet dosahuje poloviny amerického, tak některé specifické vojenské výdaje má Rusko dokonce vyšší než USA. Ostatně, počet ruských vojáků je 2,2 krát menší než má Pentagon. To ve výsledku znamená, že na výstroj, výcvik a udržování jednoho ruského vojáka má Rusko více prostředků než USA!

A zde je také příčina ruských úspěchů. Mnohá vítězství v Sýrii, přezbrojení armády i námořnictva, udržení se na špici ve vývoji nových generací zbraní, obnovení ruské vojenské infrastruktury - a další „nevysvětlitelné“ jevy v rámci vojensko-strategické rovnováhy sil za posledních 10 let.

Je tu ještě jedno vysvětlení: Bůh je na straně Ruska.

Zdroj.

89 komentářů :

 1. Ať si naše média kecají, co chtějí, Rusko není žádný agresor, ale do budoucna jediná naděje pro svět. Je mi na blití z hlupáků v této republice, co plivou na Rusko a oslavují Německo - jako by nás ti druzí nejen neobsadili, ale ani nechtěli totálně zničit. Je to hanba. Slovani patří ke Slovanům a s tím nic hlupáci zblblí ČT a placení Západem (tím úúúžasným krásným Západem, co nás má za podřadný národ) nenadělají. Držím Rusku palce a je to také jediné, z čehož čerpám naději v současné době plné lží, podvodů, zla a nenávisti ve světě.
  Přečtěte si také nějaká proroctví, než budete zasvěceně plivat na zem, která má pouze tu smůlu, že leží USA a Západu tolik v žaludku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není co dodat, souhlasím.

   Vymazat
  2. Naprosto souhlasím.

   Vymazat
  3. Souhlas, taky doufám v Ruskou sílu. Bylo by zajímavé, kdyby někdo udělal anketu, s kým by chtěli Češi vojensky spolupracovat. Asi by to byl zajímavý výsledek.

   Vymazat
  4. Souhlas, jednoduše ale mohl autor napsat, že šroubek do palubní desky amerického vrtulníku stojí na naše 30 000. To pak není co řešit.

   Vymazat
  5. "...Prehľad pre začiatočníkov...Pyramída hierarchie svetovej moci.."
   http://www.quintus-sertorius.net/news/pyramida-hierarchie-svetovej-moci-strucny-prehlad-pre-zaciatocnikov/

   Vymazat
  6. Spravodlivé rozhorčenie.

   Vymazat
  7. 17:18 Dobře napsané souhlas.

   Vymazat
  8. Souhlasím.
   emeritní kapitán

   Vymazat
  9. Ten, kdo se v SSA dostane ke zbrojní zakázce, tomu se splní Americký sen, i kdyby dodával armádě jen toaletní papír. Koupí rolku za 20 centů a prodá za 5 dolarů. Vazalové potom musí "kakat" 2% HDP, aby nakrmili Americké lehkoživky a zbrojařský dolar je rovný zbrojařskému rublu, jestli na tom ten papírový dolar není hůř. ČR je na tom o to hůř, že ty 2% musí platit z peněz, které Češi vydělají svým otrokářům, ale okamžitě se odvezou. Do HDP se tyto peníze jen započítají, jinak se nijak v našem rozpočtu nezúčastní.
   Dobře vymyšleno.

   Vymazat
  10. 100% pravda

   Vymazat
 2. Pokud Moskva blafuje své schopnosti ubránit se agresi Západu, je to celkem pro lidstvo dobré. Pokud ovšem Západ mluví o svých záměrech rozpoutat válku proti lidstvu, pak je to horší než zlé. A že by taková politika, která je celkem kopií politiky Hitlera, potěšila nějak lidstvo, se zrovna asi říci nedá. Snad jedině militaristy Západu a jejich nadřízené zbrojaře.
  Ten demokratický přístup USA a spol. k zabíjení ukázalo povraždění asi 130 žen a dětí bombardováním v Sýrii s údajem, že povražděny byly ženy a děti islámských bojovníků. Nutno pogratulovat schopnostem USA, že jejich bomby si dovedou přesně vybírat rodiny nepřátel, jen se divím, proč si za terč vraždění nevyberou rovnou islámské bojovníky. "Hrdinové" jako z mančestru nebo Manchestru?

  OdpovědětVymazat
 3. ano som na strane Ruska ;-)

  OdpovědětVymazat
 4. ŠOKUJÍCÍ PRAVDA O USA
  • 200 let terorismu USA:
  www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
  www.olser.cz/9947/200-let
  • agresia USA:
  www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
  • státní dluh USA je 65 biliónů dolarů:
  https://search.seznam.cz/?q=statni+dluh+usa+je+65+bilionu+dolaru&oq=statni+dluh+usa+je+65+bilionu+dolaru&sourceid=szn-HP&sgId=6RuUuMIlhjJT4bxIuefZkhwokS-MknmMTnmoYG4iTL%3D%3D&thru=&su=&aq=
  • http://svobodnenoviny.eu/tajne-dokumenty-odhaluji-krvavou-historii-cia
  • www.novarepublika.cz/2017/04/paul-craig-roberts-vlada-kretenu.html
  • http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/boston-globe-usa-brzy-zkrachuji-pokud-budou-tolik-utracet-na-valky
  • http://narodnidemokracie.cz/a-dost-je-nejvyssi-cas-zastavit-rozpinavost-usa-a-nato-v-ceske-republice
  • dalajláma:
  www.instory.cz/2105-sokujici-odhaleni-na-vyplatnici-cia-byl-dlouha-leta-clovek-u-ktereho-byste-to-nikdy-necekali.html
  • IS popravuje a řeže hlavy (video):
  http://videos.videopress.com/2bvZPwin/syrian-soldiers-beheaded_hd.mp4
  • seriál o 11. září:
  www.casopis-sifra.cz/clanky/serial-11-zari
  • stop imigraci (video):
  www.facebook.com/stopimigraci/videos/916121041810668
  • http://byznys.ihned.cz/c1-63221970-usa-cina-nejvetsi-ekonomika-sveta-po-150-letech
  • www.novarepublika.cz/2017/03/michael-snyder-11-otresnych-skutecnosti.html#more
  • http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ohromujici-statni-dluh-usa-je-65-bilionu-dolaru-a-ne-18-bilionu
  • www.eurasia24.cz/nazory/781-dojmy-z-vyletu-do-usa-prilis-mnoho-spiny-a-rozkladu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. HLOUPI HLOUPI VSECHNO KOUPI!!!

   Proc vsemu verit , kdyz hlava posvedcena neco napise !!! Vatikan povida pohadky 1000 let , Faraon V EGYPTE blbnul lidem hlavu 5.000 let , ze je BUH!!! a to nemel internet!!!

   Ty Musis byt BLBY INTERNETOVY MAMELUK!!!
   uplna GUMA!!!

   Tohle je kopie co uz jsem napsal , precti si to a napadni mne !! PODISKUTUJ !!

   Rekni ze jsem VUL a prines svoje Argumenty!!! at mam legraci .

   Slepy Slepyho vede!!
   >>>>>
   Kopie meho clanku z minule::::

   Anonymní27. května 2017 7:20

   Je to protoze nepochopili Sokratovskou moudrost :: to je : VIM ZE NIC NEVIM!!!!"

   Kdyz clovek pristupuje k nejake skutecnosti jako Americky Dluh a mysli ze vi!!! tak je ztraceny v NEKONECNE MLZE BLABOLENI z Medii ktere kazdy z nas nosi v HLAVACH diky PSYCHICKEMU UTOKU z MEDII!!!

   Clovek si musi sednout s tuzkou v ruce ke stolu a opta se : jak mohu spocitat muj ODHAD na DLUH USA ..

   Pak udela svuj maly vyzkum a Zjisti mozna , ze to neni ani zdaleka jasne!!!

   Pak udela cemuz se rika TOK PRIJMU A VYDAJU a zjisti , jestli za tu dobu bylo mozno udelat takovy MANKO!!!

   Podle meho nazoru nikoliv!!! protoze Amerika je Potraviny exportujici zeme!!!

   A nejvetsi polozky jsou bydleni a Potraviny.

   Ja jsem odhadl , ze asi prumerna rodina mozna delala Manko mesicne okolo $100,- ci mene coz by melo dat za 30 let okolo 2 billionu $$dolaru.

   Cemuz rikaji Americani $2 triliony..rovno

   dluhu z Cina + Rusko +Japonsko.

   Tech 65 bilionu je podle mne nesmysl !!!! ABSOLUTNIHO FORMATU.

   Jinak si myslim ze jsi Analfabet a vygumovany MAMELUK ktery si mysli ze vetsina medii ma vzdy !!! Pravdu. Idiotske!!

   S uctou BroukPytlik

   lezici v brlohu a divici se TRAPENI !!! LIDSKEHO DUCHA!! a plakajici nad lidmi naroda ceskeho!!!

   Vymazat
 5. Možná existuje ještě další vysvětlení. Poměrně jednoduché. Ruská ekonomika na tom není tak špatně, jak protistrana doufá.

  OdpovědětVymazat
 6. Pouze pro toho, koho to zajima !

  Dejiny Slovanu jsou zname od 900-800 B.C. podrobne !
  Vse, co je pred uvedenym datem je slozeno z mozaiky
  informaci , ktere byly od sebe vzdalene puvodem...
  SKYTHIANS, CIMMERIANS, ALANS - vsichni puvodem z dnesniho Iranu (Arijci) jsou prarodice Slovanu.

  Slovane jsou MIX techto antickych narodu / kmenu.
  Odkud vsak prisly tyto kmeny tam, kde je dnesni Iran, Aralske more a Vychodni brehy Kaspickeho more ?

  Oni se tam postupne objevili po ustupu ledovce
  pred 15 000 lety. (Klimaticke zmeny.)
  2000 let B.C. zacala vysychat oblast kolem Aralskeho more a Slovane odesli tam, kde prameni velke ruske reky. Volha, Dnepr, atd.
  S pribyvajicim vekem prislo mezi Slovany k deleni na vetve. Bulhari , Polaci, Cesi, atd.

  Takze evropske narody, ktere maji spolecnou kolebku a prarodice jsou blizsi , nebo vzdalenejsi pribuzni.

  Jine narody, patrici k Hamitum, Semitum, Drvidianum, Finnum, jsou rozdilene svymi GENY a prarodici.

  Kdyz analyzujete geny ruske a germanske, tak rozdil mezi dvema je 6 x mensi, nez treba geny Semitske a Germanske.

  Proto invaze do Evropy, kterou zavinila Merkerova zarucuje valku kultur a hodnot.
  Tato baba Evrope velmi ublizila.
  nick honolulu


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z mého studia příslušných zdrojů to nahoře neodpovídá jazykovým, antropologickým a historickým výzkumům.

   Vymazat
  2. PRACKY PRYČ OD HONOLULU

   Vymazat
  3. Honolulu píše zase, jak je u něj už zvykem, blbiny a idiocie. Rozbíjí diskuze jako pravý troll. Proč toho člověka redakce trpí?

   Vymazat
  4. Neodpovídat na jeho blití, ignorovat dementa.

   Vymazat
 7. Osobně se nedomnívám, že závody ve zbrojení jsou dobré... škodí ekonomice, přírodě, lidem - zdroje i peníze vynaložené na zbraně se dají použít podstatně lépe :(. Nevím, zda je pravda, to co Kreml tvrdí o své obranné síle, nicméně to, že USA dosud Rusko nenapadly a nerozkradly, ačkoliv je to základem jejich snažení od rozpadu SSSR, je asi dostatečným důkazem. Na druhou stranu si musíme uvědomit, že Rusko má na své straně řadu nezanedbatelných výhod ekonomických i strategických (což je asi důvod proč snahy všech okupantů ovládnout Rusko až dosud ztroskotaly (nejblíž úspěchu byl pokus ovládnout Rusko skrze opilce Jelcina)...
  Rusko je soběstačné prakticky ve všech významných surovinách (nejen energetických) - a navíc po období Jecinova rozkrádání Ruského nerostného bohatství západními spekulanty, Putin vrátil kontrolu zpátky Rusku (to je hlavní důvod, proč ho západ tak nenávidí - zabránil zlodějům v loupeži).
  Ruský státní dluh představuje (v přepočtu na % HDP) pouze bagatelní zlomek průměrného dluhu členské země EU či USA o proti tomu má Rusko významné rezervy (na rozdíl od západních zemí, které nemají žádné) - které mimochodem významně překračují ruský státní dluh.
  Rusko je rozlehlá země, se vzdálenostmi a přírodními extrémy, které zatím Rusům pomohly porazit každého nepřítele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (19:00):
   Souhlasím s vámi.
   Takové hromadění až tak ničivých zbraní, stejně jako kumulace podobně ničivých státních dluhů (na straně Západu) nejen, že riziko války nesnižuje, ale zvyšuje.
   Až dosud se všichni západní, kteří zbrojili pro války "na sekyru", vždy snažili o to, aby své vítězství ve válce zúročili nejen v mocenské ovládnutí poražených, ale aby na jejich bedra přenesli válečné (i předválečné) výdaje.
   Nedivím se proto Rusku (jeho představitelům i jeho lidu), že o takovou budoucnost nestojí.
   Nikdy o ni nestáli.
   A také i proto vždy zůstali hrdým národem. I přes špatná léta a období, kdy takřka "ryli držkou o zem".
   Je to zápas "Davida s Goliášem", a jeho výsledek rozhodne jak schopnost "davida" efektivně řídit a dosahovat racionálních (chytrých) řešení, tak i jeho odhodlanost. A to jak v diplomacii (tj. zahraniční politice), mezinár. obchodě, tak i v policie vnitřní (v té ale Rusko ještě zdaleka nevyhrálo ..).

   Vymazat
  2. Je to nějaká fantasmagorie.Můžete mi prozradit proti komu Rusové bojují? Je fantastické,že se opět staví na nohy, kdy je zradili vůdcové jako Gorbačov s opilcem Jelcinem.Když byli na samém dně tehdy možná měli ušáci šanci. Jen jako přizdisráči spoléhali opět na své spojence, kteří to vybojují za ně.Jsem zvědavý jak mi se zvednem z toho marasmu do kterého nás zavlek taky opilec Havel.
   lada

   Vymazat
 8. Něco na tom článku bude, nakonec to potvrzuje i sama historie. Jeden z posledních zcela jasných důkazů byla Vietnamská válka kde amici dostali doslova na prdel a z Vietnamu doslova utekli a ani jim nepomohly B52, které to tam ničily kobercovýmí nálety. Inu amík není ochoten bojovat pokud nemá 3x denně teplé jídlo, chlazenou kolu, denně čisté prádlo, večer sprchu v teplé vodě, televizi, armu telefonické spojení s domovem....a to vše něco stojí. Naproti tomu Vietnamec, rusák, afgánec...klidně je o hladu a žízní, chodí pěšky, je špinavý a zavšivený, nepotřebuje mobil ani televizi, stačí mu kalašnikov a dostatek nábojů. Proto rusáci nepotřebují biliony na válku jako američané a dosahují stejných ne-li lepších výsledků.Zbraně obě strany mají v podstatě stejné, takže je to někde v morálce a v důvodu proč bojují.

  OdpovědětVymazat
 9. Síla Ruska je v něčem úplně jiném. Car národ terorizoval a plenil, lidé žili v zemljankách,jedli svoje čerstvě narozené děti aby přežili(rozhovor amerického novináře Reeda s Leninem). Neskutečně trpěli. Za Stalina to bylo o něco lepší a za generálních tajemníků ještě o něco více. Ale ruský národ vždy za svými vůdci stál a byl se schopen obětovat pro svou vlast. Opakuji, pro svou vlast. A nevadilo Rusům, že je vedl Gruzínec Stalin nebo Ukrajinec Brežněv. Rusko nade vše a já mu to nezazlívám. M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen doplním, postaví se národ na stranu našich vůdců v rámci NATO, proti těm, které nám tato organizace přiřkne a vnucuje za nepřítele? No já se dokonce postavím proti našim vnucovaným islámským přátelům úplně klidně.Je mi líto, že jen já a ne národ.

   Vymazat
 10. Nejpravděpodobnějším důvodem pro rostoucí převahu Ruska je lepší využití rozumu v politice i vývoji a výrobě zbraní.
  Samozřejmě, postavení menšího ale tvrdšího Davida dává tušit jeho vítězství.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA jsou vykradené, parazit zahubil hostitele.

   Vymazat
  2. PRACKY PRYC OD RUSKA
   PRACKY PRYC OD AMERIKY
   Evropa at dal pacha sebevrazdu, evrohlupaci
   A havelsko at si dal rochni v nevolnictvi nez pujde na jatka
   Za cinkani klicu od havohlupaku

   Vymazat
 11. Rusko nema prevahu a bojuje o zivot
  Amerika taky
  A Evropa uz boj o zivot prohrala
  Rikitan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko nemá převahu, má ale stále vynikající raketové odborníky, zatímco USA už Manfreda von Brauna a jeho 1500 techniků už nemají, ani už nemohou těžit z vynálezů Německa jako mnoho let po válce.
   I proto se jim nedaří v letecké technice viz F-35 i jinde.

   Vymazat
  2. Kde beres informace, ty jamesi bonde?
   Cislo jedna nebezpeci je ze zapad se pokusi odzbrojit Rusko preemptivnim uderem
   Jedina obrana Ruska je pak pokud si udrzi duverohodny potencial pomsty

   Vymazat
  3. Rusové jasně prohlásili, že když budou chtít Amíci rozpoutat válku, pak provedou preventivní první úder!

   Vymazat
 12. Honolulu teď si nechte ještě udělat genetický test. Možná budete překvapený do jaké haploskupiny patříte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Osobni utok jako odpoved na obecny argument! Vystavuju ti cervenou kartu za slabou logiku

   Vymazat
 13. Tam asi nenakupují letadla za trojnásobek ceny než mají a k tomu ještě nejsou boje schopná!KAPITALISMU SE SÁM SEBE POŽÍRÁ.Prostý lid už na něj nestačí makat !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kapitalismus je otrokarstvi
   Privatizace byla chyba
   Kapitalisty je treba zlikvidovat

   Vymazat
  2. A jak si teda tu ekonomiku představuješ? Znárodníme firmy a do čela postavíme národní správce? Ale to už ntady bylo. A jak to dopadlo...

   Vymazat
  3. Dopadlo to dobře, jen komunisti to ve finiši podělali. Takže repete.

   Vymazat
  4. 22:56 fungovalo to narozdil od havlismu

   Vymazat
  5. Dopadlo to dobre, jen v roce 1989 udelaly Lidove Milice chybu ze nehuatili Havla a jeho zber a ze neubranili Republiku Lidu
   Je treba to zkusit znovu, s tezsimy pendreky na vlastizradce

   Vymazat
 14. Určitě je to mimo téma, ale je to velmio zajímavé, proto to zde dávám,.
  Přeposílám, ale nechce se mi tomu věřit. Polská tv stanice TVP INFO informovala polské občany o tom, co EU, USA a
  NATO "upekly".


  Samozřejmě, hlásná trouba protektorátního režimu v Praze, ČT24, nám, občanům
  České republiky, "zapomněla" tuto informaci přinést.

  Na setkání Visegrádské skupiny v Praze předloží Frank-Walter Steinmeier
  devítistránkový dokument vzniku Evropského superstátu.

  Členské státy se vzdají:

  1) vlastní armády, vlastních tajných služeb, vlastního zákonodárství,
  vlastního daňového systému, vlastní měny

  2) kontroly nad státní hranicí včetně systému a procedury vpouštění a
  relokace migrantů

  3) vytvoření společného vízového systému, společnou zahraniční politiku
  transformace NATO

  V preambuli textu vlády Francie a Německa oznamují: "Naše státy sdílejí
  společné předurčení a společný žebříček hodnot, které dávají předpoklad
  ještě hlubšímu sjednocení našeho obyvatelstva. Budeme tedy usilovat o
  politickou unii v Evropě a zveme další Evropany k připojení k projektu."

  * Vznikne společná armáda „European Security Compact” na principu„ ohrožení
  jednoho státu/ohrožení všech států“

  * Rozvědka a kontrarozvědka bude podřízena jednomu centru

  * Bude zvětšena pravomoc „Evropského veřejného žalobce“ a vznikne jednotný
  trestní zákon

  * Národní státy nebudou mít právo rozhodovat o migraci a nebudou mít vlastní
  azylovou politiku


  * Rozmístění migrantů bude povinné a bude respektovat rovnoměrné rozdělování
  uprchlíků a národní státy to nebudou moci odmítnout


  * Německo a Francie už ve jménu EU začaly jednat se severoafrickými zeměmi
  na nejvyšší úrovni o pravidlech migrace a rozšíření dialogu na toto téma


  * Bude zavedena jednotná měna euro pro všechny členské země, otázka nezní
  zda, ale kdy bude přijato

  * Bude zaveden jednotný daňový systém a bude odstraněna konkurence v daňovém
  systému mezi jednotlivými zeměmi…“

  To je tak ve zkratce všechno. Takže je to tu, vážení. Když jsem to četl,
  vzpomněl jsem si okamžitě na Mnichovskou dohodu 1938…

  Tohle je naše prostá likvidace a podle všeho evidentní příprava na válku. Je
  to otevřená realizace Nového světového řádu v Evropě /NWO/.

  Celý text, s nímž Steinmeier vystoupí v Praze, si můžete přečíst tady:
  http://www.tvp.info/25939587/(http://www.tvp.info/25939587/) [2] (polsky)

  Nezdá se, že by šlo o fake, nebo hoax. TVP INFO je polská veřejnoprávní
  televize.  A o tomto všem by měli za nás rozhodovat současní samozvaní
  psychopati.

  Tak už vím, proč Velká Británie vycouvala z EU. Také proč začíná aktivně
  couvat Maďarsko.
  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evropa, to zas bude drzkopad

   Vymazat
  2. Ne, to není žádný fake. Přečtěte si Bílou knihu o budoucnosti Evropy (je na internetu), kterou vydala EK. Tam v podstatě je uvedeno to, co píšete 21:11, i když poněkud méně brutálně.

   Vymazat
  3. Český vlastenci volme SPD aby jse tohle nestalo. Pryč s fašistickou eu.

   Vymazat
  4. No to ale přeci už známe, to jsme si užívali 300 let pod habsburky. V červnu vystoupí Jean-Claude Junkers na Univerzitě Karlově s proslovem
   "Budoucnost Evropy"; ač znalý franštiny i angličtiny, v NĚMČINĚ. Nejspíš tu vizi zmastil se Steinmeierem a jejich vůdkyní.

   Vymazat
 15. Každý superstát končí likvidací.Skončily říše
  egyptská,perská,3.říše a další.Letošní volby
  se stávají stále důležitějšími a voliči jsou
  pořád na stejné úrovni.Nedopadne to dobře.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zadne volby v nevolnicke evrope nejsou
   Hlupaci evropani si zvoli ty same grazly a nechaji se vyvrazdit

   Vymazat
 16. Jiri 20:16
  Je dobre, ze jste se o tom zminil !
  Zde mate jazykove zdroje :

  ENGLISH : brother, mother, father.
  GERMAN : bruder, mutter, vater.
  LATIN : frater, mater, pater.
  GREEK : phrater, meter, pater.
  OLD PERSIAN and AVESTAN : bratar, matar, pitar.
  INDIAN (Sanskit) : bhratar, matar, pitar.

  My CESI (ceska narodnost) patrime na 100 % do teto rasove arijske skupiny, ktere se rika SLOVANE, a to do jeji severni vetve spolu s Teutonci a Balty.

  Ve stredni vetvy jsou Celto-ligurians, Celts a dasich nekolik nedulezitych.

  VELMI DULEZITA jizni vetev, zahrnuje latin/italic = RIMANY a Reky. To jsou vasi bratranci !
  (T.j. z knihovny antiky, ktera byla vydana v Bostonu, New Yorku, Chicagu, Atlante, atd. atd + 10 mest.)
  nick honolulu


  OdpovědětVymazat
 17. EU prosazuje to, o co se snazil, jak Napoleon tak Hitler.

  Nekdo by mohl namitnout a co provincie ujarmenych narodu v RISI RIMSKE ? - Platily dane za obranu, a to bylo vse.
  Blaznoviny, nabozenstvi, zviky to vse bylo Rimanum lhostejne.
  EU - tyranizuje na rozdil od Rimanu ve vsem a znasilnuje mysleni.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, pokud nezvládáš základy češtiny prvního stupně základní školy, tak se na to raděj vyprdni.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 18. A jsme u toho co mnozí viděli na vlastní oči bezprostředně po druhé světové. Odsunovaní němci se zaťatými pěstmi hrozili našim" počkejte, my se vrátíme a pak běda vám". Nic nového.

  OdpovědětVymazat
 19. To, co se deje - INVAZE kulturne a genove odlisnych narodu do Evropy neprinese nic dobreho !
  TO RIKAJI DEJINY a ja na to NEMAM vliv, tak mi nenadavejte.

  Evropa byla nekolikrat ve velkem ohrozeni a veskerou tihu neslo slovanske (arijske) Rusko na vychode a na jihu to byli Rimane (take skupina arijska)...Vy Cesi patrite k nim, at se to nekomu libi, nebo nelibi. Byla to vule kralovny prirody !

  Kdyby Rim prohral Punske valky, tak dnes NEEXISTUJETE !
  Prvni 264-241 B.C. nejdelsi.
  Druha 2018-202 B.C. nejtezsi.
  Treti 149-146 B.C. nekrvavejsi.

  Kdyby Carles Martel prohral bitvu u Tours, 732 A.D., tak dnes neexistujete.
  Ceka vas boj ! Vas velitel se uz brzy narodi. (Je predpovezeno !)
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 20. Co zastreleny cikan v Chomutove
  O tom se nepise?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale píše. Dokonce to bylo i v ČT24 a na Nově i Primě v hlavních veřčerních zprávách.

   Vymazat
 21. 22:54... NEZIJI V CESKU padesat let ! Mam pravo neznat ceskou gramatiku.

  Take nepisi k vuli gramatice, ale udalostem v dejinach , ktere lide jako vy zamlcuji.

  Pani UCITELKO ! Az budeme mit moznost, my vas zkopeme ze schodu skoly, protoze mate popletene priority a soustredite se na gramatiku cizince, misto, aby jste se soustredila na ohrozeni existence naroda.

  Pani ucitelko ja slysim anglictinu od rana do vecera a cestinu neznam a nepamatuji si ji. Vy malicherna (cenzurovano), zlomyslna a skareda babo !
  Kdyz nemate co rict k thematu, tak mlcte !

  kdybych umel psat cesky, tak napisi dopis presidentovi Zemanovi o tom co se deje na politicke scene Ameriky, kdo je kdo a o co usiluje.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, ty vole, ty nepíšeš ani podle žádné staré gramatiky.

   Vymazat
  2. 23:25 to vis, Honolulu neni zapecnik jako ty, ty umis jen blbe a nudne cesky
   Bez Honolulu byli jen hloupi a nudni kvicici cesi
   Ty krome gramatiky nemas co rict

   Vymazat
  3. Lepší mlčet, než plácat hovadiny jako honolulululu.

   Vymazat
  4. 5:56 je honolulu, píše si sám pochvaly a odpovědi, je to dement.

   Vymazat
 22. 21:03 MOTROKU..! Proc se staras o osobni veci ? ? Samozrejme jsem ho mel , ale proc a od koho neni tvuj byznys.
  Kazda nemocnice kazdeho, v Americe zarazuje do jedne z nekolika skupin. T.j. z mnoha duvodu. Kazdy vi, ze mezi lidmi je rodil a ruznym skupinam hrozi ruzne nemoci.
  Motroku mel jsi test od veterinare, proc takove zakladni veci nevis ?
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Monty, ty nepises spatne, ale nedrbej myho kemu Honolulu

   Vymazat
  2. Vy dva kemové, založte si svůj blog a tam si kecejte ty svý pitomosti donekonečna. Tady jen zasíráte slušné diskuse.

   Vymazat
 23. 23:25 Je to dva dny co zde byl anonym, ktery vyhrozoval NR za vulgarity / utoky, soudem, ktere se zde objevuji. Proc se zacinas znovu vracet k osobnim utokum ?
  Nenadavej, nebo budes hledan !
  nick honolulu  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On uz je hledan, FBI si na nem smlsne

   Vymazat
 24. 22:54 & 23:25...Ale tobe NEJDE vubec o Cestinu , tobe jde o NACIONALISMUS , ktere propaguji dejiny a tebe ohrozuji.
  Nemej strach !
  Az k tomu prijde tak uteces z Ceska, jako jsme utikali my z JAR.
  A kdyz neuteces, tak dostanes stejne zachazeni, jako dostlali nasi lide , kteri neutekli.
  Musis uznat , ze je to ferove jednani.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z meho hlediska : je lepsi odejit nezli ohnout hrbet, a neprimo libat boty nekomu vetsimu!!!

   Po roce 1968 jsem si pral aby odeslo milion ci dva Cechu a udelali silny narod jako Zidi.

   Coz se nestalo , protoze Cesi jsou lini a nemaji silne moralni principy po 200 letech pod Rakouskem a nechali se koupit slibama.

   Krome toho se bali ze ztrati malo co maji!!!
   a nechteli prilis tahat!!

   Potom logicky NAPADAJI EMIGRACI !!! coz je pro ne JEDNODUSI NEZ SE PODIVAT DO SVE MALE DUSICKY a ucit se!!!!!!!! co je pravda. Nemohou prijmout odpovednost za sve skutky a rikat si pravdu a vychodisko =>> NENAVIST K EMIGRACI coz jako usite podle jednani psychologie NEUROTIKU!!!

   Cesi jsou neuroticky NAROD !! jen si to priznejme!!!

   Ja vim ze se nikdo se mnou neovazi o tom vazne diskutovat , protoze je to Neochvejna pravda , ktere se bojite podivat do tvare!!!

   Tomu se rika odmitnuti REALITY!!!!

   S uctou BroukPytlik

   Vymazat
  2. Zde mas pravdu, Pytle ale to tve lisani je trapne

   Vymazat
  3. Nechte cechy na pokoji , prasata..
   PAW

   Vymazat
 25. 23:18 ... To co jsem napsal je z knihovny antiky. Ty nemas pravo a I.Q. urcovat, co se smi cist a cist nesmi. Krome toho jsi osobni urazkou jednal proti pravidlum na Nove Republice..
  Nemas strach, ze te bude soudit ten, co zde vyhrozoval Dvorakovi pred 2 dny ?
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 26. Panove, nam nevadi, ze mnozi mate jine nazory, nez mame my Nacionaliste ! Na to mate pravo ! Nam vadi, ze mate dvojite meritko na vse, co je proti pravidlum a zakonum.

  Zakazovat lidem co smi a nesmi cist, to prece delaji pouze NACISTE , napr. dr. JOSEPH GEOBBELS .

  23:18... Ty se hlasis k NACISTUM ? Chystas se palit knihy NACISTO ? Ja budu chranit moji antickou knihovnu vsim co mam a az prijdes, tak te to bude moc bolet.

  Osobne jsem rad, ze tak jednate protoze to budi vuci vam OBROVSKOU NENAVIST a ta vas znici. To nerikam ja, to rikaji dejiny.

  Velmi rad bych vam napsal process, ktery casem nastane. Vim to z dejin, ale cenzura to smaze, tak nemohu.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 27. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 28. 2:14... Pane perverte, porusil jste pravidla Nove Republiky, ale protoze jste homosexual, t.zn. svinak privilegovany, tak vam to projde.
  Me neprojde ani slovo Hurvinek.
  A podepisuj se zvrhliku !
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  POZOR, POZOR POZOR, volam toho bezcharakterniho politickeho hnusaka - z clanku napsaneho Vlkem o Cz. televisi, ktery vyhrozoval legalni akci proti Dvorakovi ! Prispevkare 18:36 !
  Zde je demonstrace, (2:14), toho kdo dela vulgarty. Samozrejme se nebudez vyjadrovat k tomu co se ti nehodi do tve podradne agendy ty SATANE.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane honolulu my Vas nemazeme my jsme radi ze vas mame ,vzdyt vsichni netrpelive cekaji na vase analyzy ,co dela Trump?
   Vasek pro pratele Vasik

   Vymazat
  2. Trump cechum vymenil homofila za slusneho velvyslance
   To by ti zatim melo stacit Vasiku
   Me to staci

   Vymazat
 29. Ja a muj manzel Buk se jen ptame co tolik kriku?Radi bychom vas pozvali na nase seance po pulnoci ,spousta legrace a vam by se mistre odlehcilo ,tlaci se vam to na mozek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kazdy kdo mysli ma problemy kdyz se mu vlastizrada tlaci na mozek

   Vymazat
 30. Rusům tak jako tak nic jiného nezbývá. Mají na výběr pouze dvě alternativy. Buď se podvolit, nebo se snažit bránit. A protože i v Rusku mají kapitalismus, podvolení by znamenalo likvidaci ruských oligarchů a rozebrání zdrojů jejich bohatství západními oligarchy. A protože mnoho boháčů by raději zemřelo, než by se stalo chudými, nepodvolí se.
  Mám pocit, že se rozpoutal nový závod ve zbrojení, podobný tomu za vlády Reagana. Strany si pouze vyměnily role.
  Když sleduji, kolik předražených krámů nakupují západní armády a jak efektivně dokážou využít finance Rusové, připadá mi, že tenhle závod západ nikdy nemůže vyhrát.

  OdpovědětVymazat
 31. Ještě malý dodatek. I když jsme denně krmeni bludy o ruské agresi, každému soudnému člověku je jasné, kdo je v současnosti agresorem a kdo se brání.
  Na vojně nás kdysi učili poměr sil obrana - útok. Zjednodušeně. Na bránící se družstvo měla útočit nejméně četa. Na bránící se četu nejméně rota, na rotu prapor, na prapor pluk,...
  To Rusům značně zjednodušuje a zlevňuje možnost obrany. Proč vyrábět tisíce moderních letadel, když vyjdou mnohem levněji tisíce protiletadlových raket. Proč vyrábět tisíce moderních tanků, když vyjdou mnohem levněji tisíce protitankových raket. Nová vojenská koncepce Ruska vysvětluje mnohé. V ní se jasně říká, že si Rusko vyhrazuje právo použití jaderných zbraní jako první i v případě napadení konvenčními zbraněmi, pokud by se tato válka nevyvíjela v jejich prospěch.
  Je zřejmé, že Rusové neškudlí na jaderném arzenálu a jejich nosičích. To ostatní je druhořadé.
  I z toho vcelku jasně vyplývá, kdo je potenciální agresor a kdo se chystá jenom bránit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud ztrati moznost druheho uderu tak zemrou

   Vymazat