Reklama

pondělí 15. května 2017

Brusel a Berlín připravují těžkou volbu pro Macrona

Dmitrij Něrsesov
15. 5. 2017   Pravda, překlad České národní listy

Vítězství Emanuela Macrona v prezidentských volbách, neznamená konec bitvy o Francii. Jako hlava státu bude horlivý zastánce evropské volby a sloganu „Více Evropy!“ riskovat, že bude v mimořádně obtížné situaci. Brusel a Berlín již předložili své požadavky, které mohou srazit bývalému bankéři podporu voličů.


Když vyšlo najevo, že většina volících Francouzů dala přednost Emmanuelu Macronovi,

Evropa vydechla úlevou . Nadto ještě vyhrál člověk výslovně prohlašující, že je pevně odhodlán nejen udržet Francii v Evropské unii, ale také udělat vše pro posílení evropské integrace.

Nicméně si málokdo v této souvislosti může dovolit přehlížet, že tyto volby rozdělily zemi. Volební účast byla rekordně nízká, a třetina, která hlasovala, byla ve prospěch opačného tábora - Marine Le Pen, požadující, aby Francie vystoupila z EU. To znamená, že evropská perspektiva protlačovaná Macronem není atraktivní pro poměrně velký počet spoluobčanů.

Pro vítěze je přirozené, že chce být prezidentem všech Francouzů. K tomu je zapotřebí brát v úvahu názory těch, kteří nechtějí více Evropy, nechtějí aby Brusel působil jako Gosplan (viz Státní plánovací komise - pozn.NR), aby přísně reguloval vše, co se děje v zemi. Ale chtějí, aby hospodářská politika Francie byla určována ne v Berlíně, ale v Paříži.

Macron je si všeho dobře vědom. Okamžitě začal mluvit o potřebě reformy EU. To, co je v sázce, není zatím jasné, ale připomíná to analogii se stejně horlivým stoupencem posilování a reformy EU, bývalým britským premiérem Davidem Cameronem. I on začal s myšlenkou reformovat Evropskou unii, požadoval „více Evropy, ale méně Bruselu“, a pak přešel k ultimátům a skončil referendem, které vyvádí Británii z Evropské unie.

Macron je právě na začátku. Půjde ve stopách Camerona?

Tato pravděpodobnost je veliká, a velmi se jí bojí evropští lídři, stejně jako „hlavní europejec“ - Německo. Pro Berlín jsou jakékoliv manévry Paříže, jakýkoliv náznak neloajálnosti k projektu evropské budoucnosti, velká hrozba. Neboť bez EU se Německo nevyhnutelně promění v jednu ze tří desítek zemí Evropy, opět ztratí možnost nastolit svůj pořádek v této nové říši.

Proto první věc, kterou udělali Brusel a Berlín, byla, že připomněli Macronovi kritéria, podle kterých musí držet kurs, pokud chce potvrdit svou úlohu skutečného Evropana. Jako první vznesla Evropská komise potřebu dodržovat základní pravidlo platné v eurozóně: deficit státního rozpočtu by neměl překročit tři procenta HDP. Francie doposud nebyla schopna dodržovat toto pravidlo.

Upřímně řečeno víme, že pátá republika není jediným porušovatelem. Patří k nim i Španělsko a Portugalsko, nehledě na Řecko. Všechny tři země jsou pod zvláštním dohledem Bruselského Gosplanu (Evropské komise), která, zdá se, má v úmyslu zpřísnit opatření proti neukázněným členům EU. To je nejdůležitější požadavek, na kterém striktně trvá Berlín - hlavní finanční centrum EU - na pozadí řecké krize. Na základě požadavku učinilo tento týden opatření Portugalsko. A Evropská komise vyjádřila naději, že Francie rovněž přijme veškerá opatření ke snížení svého schodku. To umožní Bruselu vrátit jí status „slušného člena klubu.“

Pro Francii to, mimo jiné, znamená škrty ve vládních výdajích, ztráty pracovních míst, ve veřejném sektoru by se mohly zmrazit důchody a sociální programy, a mnoho dalšího, což již bylo zkoušeno Macronem jako ministrem hospodářství a vedlo k všeobecné nespokojenosti v celé zemi. Jinými slovy - pro Francii, která zůstala v Evropské unii, se objevil řecký scénář.

Ale v Portugalsku k němu nedošlo. Proč nemohou využít tuto zkušenost Francouzi?

Portugalsko nevybuchlo kvůli tomu, že velmi významná část jeho obyvatel (asi 20%) opustila zemi, která již není přeplněná, a navíc nebylo podrobeno masivní invazi přistěhovalců. Francouzská je situace odlišná: přistěhovalců přibývá každý den více a více. Proto veškerá úsporná opatření, a to ještě při zachování plateb migrantům, která se zavázal přijmout Macron, povedou k absolutnímu ožebračení obyvatelstva.

Takže Francii hrozí to, co Řecku, a ne Portugalsku. A tedy Macronovi.

Ale bruselskými pravidly tyto problémy nekončí. V těchto dnech kandidát na post spolkového kancléře Německa, Martin Shulz, vystoupil s návrhem vytvoření jednotného rozpočtu eurozóny. Toto téma je blízké i jeho soupeřce, současné kancléřce Аngele Merkelové .

Schulzova slova znamenají, že bez ohledu na výsledek voleb v Německu, bude Berlín protlačovat sjednoceny rozpočet eurozóny. A od Paříže budou Němci požadovat, aby podpořila plán.

To znamená, že Macron, pokud bude chtít zůstat věrný svému evropskému kursu, bude muset nejen přijmout úsporný rozpočet, ale i předat řízení do Bruselu a Berlína.

Půjde na to? Bude kapitulovat před tlakem neústupných eurointegrátorů a proměnění Francii v „marku“ (územní jednotku) germánského Eurosvazu? A jak se bude v tomto případě vyrovnávat s protesty, které se nevyhnutelně zemí přeženou? Jak zachránit demokracii? Jak bude brát do úvahy odlišná stanoviska?

Nebo se Macron bude snažit trvat na myšlence reformy EU, čímž se proces integrace zastaví a skončí, a vstoupí tím do konfliktu s Německem? A jak rychle v těchto podmínkách půjde do spojenectví s Británií, hledajíce podporu proti diktátu Bruselu a Berlína?

Na jeho volbě bude záviset výsledek bitvy o Francii.

- - -

12 komentářů :

 1. Francie je už "ztracena" a ten rothschildovskej šašek ji ruku v ruce s EU-věrchuškou jen dorazí.
  Evropu a její skvělé a vyjímečné národy čeká velice chmurné období za které si můžou samy svým liknavým přístupem k sionistické otravě a tolerováním korupce a zrádců ze svých tzv.elit...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Něco na doplnění:

   http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10369-macron-psychiatr-psychopat

   Vymazat
 2. Mít parlamentní volby hned po volbách prezidentských, není jen nějaká náhoda. Buržoa to má dobře vymakané.
  Francie není jediná, která má "štěstí" na hloupého, no spíš dobře připraveného, "prezidenta".
  Ten předchozí i ti vzdálenější jsou toho dokladem.
  Snad ten Do Gaulle byl trochu vyjímkou. To s tím "natem" byla dost troufalost.
  No a teď, dokud je ta masa hlupáků a jistina barevných stále v patřičném tranzu, se bude volit parlament.
  Takže jistota že makaron a comp. nejmíň rok bude ok.
  Pak už to půjde jako obvykle. Demonstrace, stávky a nepokoje. Jenže od toho tam mají ten totalitní "vyjímečný stav". A tak to bude o to zajímavější.
  No a od druhého roku toho poskoka siobankéřů, to půjde z kopce.
  Pro příště zase vyberou jiného skokana a divadélko se bude opakovat.
  Ale mají opravdu demokracii. Pro hlupáky a bezmozky.
  Altman

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dějiny se opakujou,dědka De Gaulla odstavili od moci stejní fešáci s kupírovanejma oháňkama,kteří stojí za tím nainstalovaným rothschildovským gerontofilním bisexuálem Macronem,akorát jsou o dvě generace starší a chytřejší a ti požírači slimáků jsou pořád stejně blbí,proto k tomu stačily jen ty trapné volby a před nimi krapet masáže...
   Ano,jak píše 10:33-další fáze je vláda oligarchů navenek presentovaná stranami typu babišovského ANO-směska politicky bezpohlavních kariéristů,lačnících po moci a penězích,které po čase rozplynou a zůstane jen novodobá oligarchistická šlechta...řítíme se na Ukrajinu do Orwellistánu a tupý lidský dobytek tomu nadšeně tleská svými od práce mozolnatými kopýtky a hýká,až mu hlas přeskakuje...

   Vymazat
  2. Revoluce v Evropě se odkládá.

   Zazvonil zvonec a pohádky je konec.
   Volby skončily, volební místnosti se zavřely, výsledky jsou sečteny a zkontrolovány. Vítěz je vyhlášen a jeho příznivci mohou slavit.
   Skutečně má Francie důvod k oslavám? A celá Evropa s ní?
   Vítězství E. Macrona ve druhém kole prezidentských voleb ve Francii znamená, že změny ve fungování EU se odkládají, přinejmenším o dalších pět let. Nic na tom nezmění ani následné francouzské parlamentní volby příští měsíc. Pokud zvítězí strany blízké prezidentovi Macronovi, dojde k utužení “francouzsko-německého přátelství“ a Brusel, Berlín a v jejich vleku Paříž pojedou dál ve stejných kolejích a stejným směrem. Pokud zvítězí strany s jiným programem, dojde k douhodobé disonanci prezidenta na straně jedné a vlády a parlamentu na straně druhé, Francie se bude dál zmítat v imigračním chaosu, bude dál prodlužovat vyjímečný stav a bude se dál propadat do ekonomické závislosti na Německu. Současné neřešené problémy budou narůstat, bude jich přibývat a dříve nebo později dojde k radikální vzpouře velké části obyvatelstva. Začnout to odbory, protesty doprovázené násilím se rozšíří po celé zemi a následně se přelijí do ostatní Evropy. Výsledkem můžou být předčasné volby, stanné právo i občanská válka.
   Podzimní volby v Německu už nic nového nepřinesou. Ať zvítězí A: Merkel nebo M. Schulz, německá politika ekonomické rozpínavosti a evropsko-vůdcovské sebestřednosti se všemi průvodními jevy a důsledky bude pokračovat. Posledním stéblem naděje tak zůstávají parlamentní volby za rok v Itálii a možná (pokud se budou ještě někdy nějaké konat) ve Švédsku. Ale to je dnes už jen zbožné přání.
   Evropská unie spěje do krvavé budoucnosti a my s ní. A ani Andrej Babiš nás nezachrání.

   Vymazat
 3. Altman Příště už žádný kandidát nebude. Jak udělají makrelystán tak budou vládnout nevolení bez voleb.Boj o ČR bude na podzim.

  OdpovědětVymazat
 4. Frantíci jsou tak blbí, že si kopou vlastní muslimský hrob!

  OdpovědětVymazat
 5. Bitva Makrona o Francii a EU? to je ale blbost.Bitva USA ,části GP a Makrona o EU to je ten boj.Německo jako už vždy ( období před 2.svět.válkou)vycítilo možnost legalizace třetí říše.GP po zkušenostech z Hitlerem do toho nepůjde,tu moc Nemecku znovu nedá.Snadnější cesta získat státy Evrpské je v EU.Jsem zvědav co řekne Merkel na to co prohlásila" Je potřeba větší spolupráce z Ruskem",co těď po debaklu ve Francii řekne.Jako kdyby v dálce hovořil Hitler a část Hitlerbruselu,nemáte ten pocit?Bude sranda nebo pláč?!?!?Učitelé gramatiky polibte si!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Le Pen to řekla přesně : bude Vám Francouzi vládnout žena ... Francouzi si vybrali Merkelovou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PAW
   Jo, jde to s nima s kopce. Jeste nebyl poradne ani president a uz hopkal za Merkel.
   Tim dal najevo ze starosti o EU maji daleko, daleko
   dulezitejsi prednost, pred obcany a jeho volici...A kricel o tom hlasite.
   Jinymi slovy, cokoliv EU udela proti frantikum , je to predem schvaleno "francouzskym Presidentem" ...
   To vypada jako spatnej sen..
   A mezitim teroristi nemusi mit zrejme zadne starosti ...

   Vymazat
 7. Nechne Francii Francií.Občané rozhodli o novém
  prezidentovi a my na tom nic nemůžeme změnit.
  Uvidíme,jak se situace bude vyvíjet a co přinese
  nám.Domnívám se,že to nebude nic dobrého.České
  volby dopadnou asi stejně,protože český volič
  příliš nepřemýšlí a volí podle tradice.Někdy víc
  a někdy míň.Proto jsou u vesla stále stejní lidé.
  Národu to nevadí a jen platí a platí.Zase budou
  Čecháci nadávat na internetu a těšit se na další
  volby,jak to těm nahoře ve volbách vytmaví.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 8. Každopádně,Macron bude požadovat jednotný stát EU ze vším všudy.Tak jako je řízena z USA Merkelová,to samé hude Macron.Pak se bude lépe řídit Evropa,když bude jedna vláda EU v Bruselu.Podle posledních zemských voleb v Německu,tak Merkelová povládne dál a je posílení pozic EU neodvratné.Snad jen útěcha,Macron zazářil jak kometa a myslím,tak i dopadne,že shoří,až se dostane do lidské atmosféry.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.