Reklama

.

.

středa 24. května 2017

Byla Sobotkova vláda prospěšná lidem a zemi? Účet Sobotkovu kabinetu předkládá Jaroslav Kuchař. Podnikatel, ekonomický poradce a předseda hnutí Cesta odpovědné společnosti.

Sobotkova vláda je tou nejhorší vládou v novodobých dějinách.
Hodnocení to nejprostší a nejjednodušší: „Po ovoci poznáte je…“

Zahraniční a bezpečnostní politika.

Prosadila novelu branného zákona, která umožňuje odvelet na zahraniční mise nejen vojáky profesionály, ale všechny vojáky v záloze. Tedy všechny, kdo se stali v minulosti branci. Do 60 let věku.

Dále probíhá pokus změny ústavy (projednání v tomto měsíci), aby jen na základě rozhodnutí vlády, bez souhlasu parlamentu, mohla na území ČR pobývat a vzdušný prostor používat cizí vojska až po dobu 60 dnů. A na stejnou dobu vyslat armádu ČR do zahraničí. Pár vládních úředníků tedy může zemi zatáhnout do války dřív, než parlament bude reagovat.

Když pomineme různá rétorická cvičení, vláda nijak nereagovala na zhoršení bezpečnostní situace z důvodu migrační krize, nesnažila se reálně prosadit a zajistit obranu schengenských hranic ve spolupráci s dalšími evropskými zeměmi.

Nedokázala se postavit politice EU, ani dojednat společný postup se zeměmi V4.

Vedla podlézavou politiku vůči Německu i EU.

Podílí se aktivně na eskalaci napětí vůči Rusku.

Neohradila se vůči politice spojenců na Blízkém východě, přičemž migrační krize je zjevným důsledkem této politiky. Přechází mlčením spojeneckou politiku vůči Saúdské Arábii a Kataru, které velkým dílem financují ISIL. Alespoň má tolik soudnosti, že ponechává ve funkci velvyslankyně v Sýrii Evu Filipi, která důsledně a nestranně hájí české zájmy v oblasti.

Důsledky:

Nejsme nijak chráněni před riziky migrační krize a jejími potenciálními důsledky v západní Evropě. Můžeme jen doufat, že bezpečnostní složky konají i třeba za zády politiků.

Dá se předpokládat, že ani v režimu „tajné“ nijak nereflektuje rizika našeho spojenectví s euroatlantickými strukturami (hájícími zájmy vojensko-bezpečnostního komplexu a obdobných struktur, nikoliv občanů) a stává se spolupachatelem všeho násilí, které je důsledkem této politiky tzv. spojenců.

Nejhorší možný scénář: pokud NATO (přesněji mocenské skupiny, které ho ovládají) pískne, velké množství Čechů bude stát v plné polní třeba na Ruských hranicích, než se kdo naděje. Že si to neumíme představit? Že to není možné? Zeptejte se židů z roku 1938…

Demokracie, spravedlnost a svoboda slova.


Vojenské zpravodajství má v rámci zajištění kybernetického prostoru dostat právo sledovat, ale také ovlivňovat a blokovat internetový provoz. Naprostá většina nezávislých odborníků se shoduje, že tento systém bude nefunkční a hlavně zneužitelný pro šmírování v podstatě kohokoli. Má se projednávat teď v květnu ve druhém čtení.

Ministerstvo vnitra zřídilo útvar, který si rychle získal nálepku ministerstvo pravdy. Má nám říkat, co je pravda a co není, sleduje tzv. proruské (rozuměj protirežimní) weby a spolupracuje s agenty cizí moci (neziskovky placené ze zahraničí). Tím narážím na americký zákon, který určuje povinnost označit organizace žijící z příjmů ze zahraničí přízviskem „agent“.

Dalším „skvělým“ výsledkem vlády je tzv. protiteroristická novela trestního zákoníku, která je již v platnosti. Zde se zavádí pojem teroristická skupina, jejíž definice je vágní, a co je nejpodstatnější, k zatčení a odsouzení až na 12 let stačí pouhé plánování teroristického činu, nikoliv jeho spáchání. O zneužitelnosti si jistě každý udělá představu sám.

Vláda prolomila domovní svobodu zakotvenou v ústavě.

Provedla novelu volebních zákonů a zákona o politických stranách a hnutích, kterými dále ztížila možnost malým subjektům ucházet se o hlasy občanů.

Jen takovou drobnou třešinkou na dortu je snaha o vykastrování protikorupčních zákonů, která má podobu vyjmutí většiny významných podniků s majetkovou účastí státu z povinnosti zveřejňovat smlouvy. Zde ovšem v rámci objektivity je potřeba říct, že ANO nesehrálo negativní úlohu.

Vytvořila mnoho dalších restrikcí a omezení, příkazů a zákazů ve valné většině zbytečně ztěžujících život občanům a drobným podnikatelům a živnostníkům.

Důsledky:

Omezování svobody slova, na první úrovni a nejlépe autocenzurou, jako za komunismu. Na druhé úrovni možnost blokování šíření režimu nevhodných informací a případná perzekuce nepohodlných podle stupně nebezpečnosti pro režim.

Doufám, že jen teoretická možnost: Vy a vaši kamarádi se někomu znelíbíte třeba kvůli svým názorům. Naše milé agentury to zachytí, připraví kompro materiál a jdete do chládku na delší dobu než leckteří vrazi.

Chcete něco změnit ústavně konformní cestou? Chcete vstoupit do politiky? Stačí drobné pochybení a ůřad vás může sankcionovat likvidačním způsobem.

Boj proti korupci pro ně znamená, že se snaží zablokovat penězovody ostatních a své nechat otevřené.

(Ne)podpora malého a středního podnikání a zaměstnanosti

Vláda formou pobídek a daňových úlev používá peníze daňových poplatníků k podpoře zahraničních investic, jejichž výše již překročila sto miliard korun (!) za rok.

Naproti tomu podpora malého a středního podnikání je řádově nižší. Bez programů EU by byla zanedbatelná. Navíc o dotacích již víme své, že.

K tomu připočítejme EET: plošnou buzeraci statisíců živnostníků a drobných podnikatelů, kde dodatečné výnosy jsou velmi pochybné, a pokud nějaké budou, stěží pokryjí náklady spojené s navýšením nákladů na nezaměstnanost a sociální podporu těch, kteří to raději zabalí. A to nemluvím o aplikaci presumpce viny, vytváření fízlovského státu, který a priori podezírá všechny. Přesně tak se chovají totalitní režimy.

Další perličkou důsledků aktivit vlády je navýšení počtu státních zaměstnanců o více než 30 tisíc na celkových 445 tisíc lidí s průměrným platem téměř 29 tisíc korun. Za císaře pána byl jeden státní zaměstnanec na cca 120 lidí. Dnes je tento poměr cca 1 : 10.

Důsledky:

Vláda neadekvátně podporuje zahraniční investice často u výrob s nízkou přidanou hodnotou, s nízkými mzdami a rizikem, že po odčerpání výhod se přesunou zase jinam.

Místo skutečné podpory domácího malého a středního podnikání skrze inovační centra, spolupráci s vysokými školami, podporu konkurenceschopnosti a transferu potřebných znalostí podnikatelům atd. vidíme pouze deklarovaný zájem a líbivou strategii podpory, ovšem pouze na papíře.

Vláda podporuje byrokratizaci, tedy další růst nenasytného bumbrdlíčka, který dále zvyšuje daňovou potřebu státu a produkuje další nepotřebnou agendu přesně podle Parkinsonových zákonů.

Prosazování ideologie kulturního marxismu.

Vláda podporuje vměšování státu do rodiny, ať je to vyhrožování OSPOD v případě neakceptování politiky inkluze ve školách, udržuje nejpřísnější pravidla pro očkování v celé Evropě atd.

Gender a LGBT agenda není postavena na rovnocennosti a respektování přirozeného řádu, ale na předpokladu, že vždy většina utlačuje menšinu. A tak se v parlamentu baví o „právu na dítě“ pro ženu, která se jen tak rozhodla být matkou – bez muže, zákony se změní tak, že homosexuální páry, spíše než aby adoptovaly již narozené děti, zaplatí si „početí“, případně „odnošení“ a stává se z toho velký byznys. Tady se najednou na práva dětí nehledí.

Některé menšiny jsou podporovány způsobem, který umožňuje, aby jejich občanská práva nebyla svázána s občanskými povinnostmi. Proto se chovají paraziticky, aniž to vládu jakkoli rozrušuje.

Důsledky:

Tradiční rodina je považována za přežitek, ztrácí na významu. Pokud si myslíte něco jiného, jste vyvrhel. Barnevernet na vás.

Vaše dítě patří státu. Vše zakryto velmi líbivými slovy o právech dítěte.

Většina má spíše povinnosti, menšiny spíše práva.

Devastuje to společenskou soudržnost a podporuje vypjatý individualismus. Tím se rozpadá hodnotový systém, který společnost stmeluje.

Shrnutí

Vláda nám tvrdí, že „situace je nadmíru výtečná“ (po vzoru bývalého primátora Němce, který tak komentoval povodňovou situaci v Praze pár hodin před zatopením metra).

Ve skutečnosti je demokratický politický systém v kolapsu, ekonomický na JIPce. Stojíme na hraně korporátní totality, jsme ve vážné mezinárodní bezpečnostní krizi, čelíme rozpadu společenské soudržnosti, nevážíme si tradiční rodiny a přirozených hodnot, nerespektujeme přirozený řád. A „naše“ vláda tyto negativní trendy vědomě akceleruje v zájmu nikým nevolených, domácích i zahraničních mocenských struktur.

Sobotkova vláda je tou nejhorší vládou v novodobých dějinách.

56 komentářů :

 1. Souhlas s článkem bruselskou zastupitelskou vládu nenávidím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli občané odvolí ve stejné linii stejné zločinecké bandy nacistických gaunerů a zlodějů, staneme se na dlouhá léta definitivně ovčany a draze za to zaplatíme.Myslím, že rok 2018 bude pro Evropu a zdegenerovanou, prohnilou EU, velmi rozhodující.

   Vymazat
  2. Navím, do je Jaroslav Kuchař, ale výrokem že to je nejhorší vláda v novodobých dějinách se dostal na hranici poplašné zprávy, navíc zcela nepodloženým. Je to jedna z nejstabilnějších vlád, s dobrými hospodářskými výsledky, slušným mezinárodním postavením, bez migrantů, vláda která po utiskovači Kalouskovi zlepšila sociální postavení mnoha nejpotřebnějších.

   Vymazat
  3. Zadlužili tento STÁT mnoho krát než komunisté, pobírat jejích majetky a prodat je do otroctví aspoň část dluhu by bylo!!!

   Vymazat
 2. jak se vyznat ve světě, ovládaný klany ...
  http://www.zvedavec.org/komentare/2017/05/7270-system-globalni-vlady-oligarchu-aneb-o-zdanlive-valce-klanu-cast-1.htm

  OdpovědětVymazat
 3. Sobotka nebo Havel stejna svoloc

  OdpovědětVymazat
 4. Nebylo by marné dohledat kolik "politiků" sedí za peníze poplatníkův parlamentu 10 a více let. jsou mino realitu žití občanů v Česku. Podobná situace je v tolik nepotřebném senátu. Potřebujeme vůbec "polililiputy" tipu Sobotka, Kalousek, Bělobrádek, Benda či Babiš? Socani jsou evropská mrtvola, pánbíčkáři dávno měli být upáleni a pravice? Ta neví nic o konstruktivní politice. Možná komunisté si zaslouží uznání, za vydrž a jednotu. Nevolím dosti dlouho, ale půjdu a řeknu své ANO. Ne z přesvědčení, ale za tu "maškarádu" co byla vykonstruovaná a prezentovaná trojicí Sobotka, Kalousek a Bělobrádek, proti této straně a Babišovi i když mě ten člověk nezajímá. Je třeba najít diktátora proti idiotům sedící v Bruselu, který by hájil naši státnost. Ve starém Římě tomu tak bylo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejdřív jděte tak na dva měsíce na brigádu do Babiš-Burešova podniku. Budete vyléčen. Koblihářství je nemoc z neinformovanosti...

   Vymazat
  2. Anonymní24. května 2017 23:05
   „.. půjdu a řeknu své ANO.“
   „Je třeba najít diktátora ..“
   Gratuluji, že už jste si toho diktátora našel. Ale pro demokraticky smýšlející voliče, to přijatelná alternativa není. P.K.

   Vymazat
  3. Obávám se, že v ano je různorodá směs odpadlíků ze všech vyjmenovaných zkompromitovaných stran a babiš nás vtáhne do evropské řiti ještě víc když mu z toho něco kápne.

   Vymazat
  4. Bohužel se diktátor nenajde jen tak sám od sebe, musí být zvolený, tak to bylo ve starém Římě, to za 1. Mě jsou nějaké koblihy u pr... a fakt nevím jakou spojitost mají s politikou a informace nemá 90% občanů v CZ to za 2. Tady se kdejaký hejhula ohání demokracií a já se ptám, co to je ta demokracie, válka v Jugoslavii či Iráku, slyším slovo demokracie a říkám si, kde zase bude válka a vraždění ve jménu demokracie to za 3. To je pravda, český volič volí odpadlíky a přehlíží jejich podvody např. Kalousek, jsou voliči tak mentálně omezení, to za 4. Všichni co chtějí býti zvolení si nesáhnou na výdobytky parlamentu a nikdy nic pro občana neudělají, potřebujeme referenda uzákonit a snadno odvolat ty štěnice z parlamentu to za 5.

   Vymazat
 5. Tak jak se po předchozí hrůze dostali k moci, tak zase musí vypadnout...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale koho místo nich?

   Vymazat
  2. 23:18 : Podívejte se na www.aliancens.cz .

   Vymazat
  3. Ale dej s těma zoufalcema pokoj.

   Vymazat
 6. Blábol!
  Takže pokles nezaměstnanosti na polovinu nic neznamená? Přebytkové hospodaření v roce 2016 také ne? A co růst minimální mzdy na 11 tisíc?
  Nechci je glorifikovat, jen u "nejhorší vlády v dějinách" bych to nečekal.
  Nářek nad EET je směšný. Podobné systémy jsou všude ve světě a je tam normální daně platit. Pokud se živnostníkům nedaří, ať jdou dělat zaměstnance. VŠUDE jsou inzeráty "přijmeme..." a prodavač v Lidlu dnes vydělá 22 tisíc...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní24. května 2017 23:22
   „Přebytkové hospodaření v roce 2016 ..“
   To bylo pouze takové slohové cvičení. Realita je taková, že v roce 2016, se zvýšilo naše zadlužení o dalších cca 100mld Kč. P.K.

   Vymazat
  2. 23:39 To o zvýšení zadlužení říká Kalousek a Fiala? Zdá se, že vy věříte každé "pravdě", kterou hlásají. I vaše fráze o "demokraticky smýšlejících voličích" v 23:34 je také z jejich dilny.

   Vymazat
  3. Souhlas s tím, že Kuchařův seznam není úplný, je poněkud jednostranný, chybný v několika detailech a i hodnocení je trochu sporné. Ale vcelku jde o dobrý základ k vystižení trendu, který stojí za diskusi a doplnění, úptavu či upřesnění.
   K poklesu nezaměstnanosti - ani v nacistickém Německu nezaměstnanost nebyla. Otázka nynější nezaměstnanosti v ČR není jen její nízká výše, což je pozitivní, ale také důvod, kdo ji snižuje - a to jsou bohatě investičně podporované zahraniční korporace s vysokou produktivitou práce, zatímco tuzemské firmičky, které by zaměstnaly ještě více lidí, protože nemají tak produktivní technologie, jsou podporovány jen dotačními drobky.
   Po Kuchařově kritice EET je vhodné si přečíst analýzu číselně vyfutrovanou od Jardy Ungermana (casopisargument.cz). EET je správný krok, ale musí následovat další krok - proti daňovým rájům, aby stíhaní nepoctivců nezůstalo jen u rybiček.
   Sobotkova vláda je nejhorší proto, že je poslední v řadě vlád, které postupně přikládaly cihlu k cihle té současné stavby kolonie zvané Česko. Je otázkou názoru, zda je horší ten, kdo přidává plyn a zvyšuje kvantitu, nebo ten, kdo přehodil výhybku k jiné kvalitě.
   KR

   Vymazat
  4. 4:26-To o tom zadlužení ke zpráva ČSÚ,
   kde je jasně psáno,že se dluh zvýšil
   o 100 miliard.Ve stejné době vládnoucí
   garnitura zveřejnila,že má přebytek asi
   60 miliard.Já věřím spíše ČSÚ než vládě.
   Každá socanská vláda hospodařila údajně
   s přebytkem a přitom dluh neustále rostl.
   Takže je jedno,zda byl na financích ten
   Bruselí vyhlášený nejlepší ministr financí
   nebo socanský ministr.Nakonec se ukáže,
   že kromě vytunelování státu v letech po
   převratu následují církevní"restituce" a
   po nich doba Sobotkova působení na MF se
   škodou řádově desítek miliard.Není mezi
   nimi žádný rozdíl.Bez ohledu na to,kdo v
   tom křesle sedí.Malá domů se provádí za
   každé situace.Proto politici lpí na EU.
   Teď už jsou k zprivatizování jenom a pouze
   evropské dotace.Stát má poslední firmu
   napůl se soukromníky a to je ČEZ.Vláda ho
   chce rychle prodat,aby zbylo něco pro ně.
   Petr Majevský

   Vymazat
  5. 23:22 neobtěžuj se psaním takových komentů. Totéž si poslechnu v ČT a ČRO i jinde nebo přečtu v kdejakém plátku od profesionálu. Ty tady šmudláš mizernou napodomeninu

   Vymazat
 7. 1948, 1968, 1988-9, 2018 ? Blíží se čas významné změny a všechny události tomu nasvědčují.

  OdpovědětVymazat
 8. Tak jsem viděl předvolební reklamu Socanů s podporovatelem ukrofašistů min.ZV Zadolárkem a předsedou Poslanecké sněmovny volem Hamáčkem s textem něco ve smyslu "jsme pro jízdné zadarmo pro důchodce a studenty...".To zřejmě měli ti dva čuráci namysli tu jejich poslední jízdu:důchodců do krematoria,kam by je nejraděj poslal ten Sobotkou nominovaný nový min.fin.nějaký býv.ředitel Microsoft.cz Pilný z ANO a studentů na východní frontu,kterou pro ně ten blb Hamáček chystá seč mu síly stačí jak návrhy branného zákona,tak podporou NATO a jeho agresivní politiky směrem Rusku...
  To si opravdu právě tito výše jmenovaní myslí,že lidi jsou pitomí a že je budou volit za to všechno,co tu v poslední době předvedli??!!
  Jejich sebevědomí a neschopnost sebereflexe je naprosto bezhraničná...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ano jsme pitomí. Jinak by to tu nevypadalo tak, jak vidíme.

   Vymazat
 9. USSA a hrdý zislamizovaný Západ se připravuje na válku s Ruskem.Vše tomu nasvědčuje!

  OdpovědětVymazat
 10. Vůbec nechci vychvalovat současnou Sobotkovu vládu. Bylo to takové drobné vylepšování kapitalismu po socansku, které stejně nic zásadního vevyřeší. Ale bohužel, lidi mají strašně špatnou a krátkou paměť, protože v porovnání s předchozími tragickými pravicovými vládami je tato přece jen o level výš. Samozřejmě, že v mnohém hluboce zaostala za svými sliby, přesto, v porovnání s předchozími pravicovými neoliberálními experimenty a podfuky, mi tato vláda nepřipadá až tak hrůzná, jak píše pan podnikatel.
  Jirka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 4:06 Jirko, souhlasil bych s vámi, kdyby se v případech Sudeťáků, Ruska, Dalajlámy, NATO a akcí AntiBabiš a AntiZeman nedrželi za ruce právě s těmi pravicovými neoliberály. Tím to u mnoha lidí prohráli už před krajskými volbami. Na rovinu to nikdo neříká a oni sami si to bohužel ani nedokáží přiznat.

   Vymazat
  2. A hlavně církevní restituce !!

   Vymazat
 11. a ostravacy nejsou na programu dne - a vo tom to je ....

  OdpovědětVymazat
 12. Žádná vláda od roku 1989 ,jen peníze nic jiného ! ČLOVĚK JEN DŘE A ONI TENTO stát rozkradli . Lide se mají lépe prd jen na oko !

  OdpovědětVymazat
 13. A cesti nevolnici si zvoli na podzim ty same
  Cenzor me maze za pravdu
  Klidne bych se vsadil ze mam pravdu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:37 Koukám, že Horní-Dolní přešel do ilegality a je mu to prd platné. Ty vaše slinty jsou pořád stejné.

   Vymazat
 14. Blbost, odvod záložáků do šedesáti let věku, neboť záložáci jenž sloužili před hadrákem skládali přísahu socialistické vlasti nikoliv DEMO-gracii takže komediant a ostatní politici mají smůlu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A můžou si na "Bělěhrad" táhnout sami. Těm co na východní hranici půjdou bych poradil přeběhnout na druhou stranu.

   Vymazat
 15. Bruselský protektor Sobotka a Bělobrádek,plus ANO,kde je každý "pes jiná ves".Což je trochu lepší než ČSSD či KDU,kde každý "pes" stojí za .....!Brusel a Merkel,dvě stejně těžké váhy jsou již zcela ovládány globalistickými vůdci a naše poddajná vláda je pouhý vykonavatel jeho vůle,ikdyž se často naoko vzpouzí a říká ne,ne,ne,vzápětí udělá ano a 2 krát tolik - viz nenápadné přijímání muslimských džihádistů.Když nastoupil Martin Stropnický na ministerstvo obrany,tak měl svoji a nikoliv špatnou vizi a snahu být spravedlivý,měl v sobě slušnost,pravdomluvnost a snad ještě i v jeho věku věřil,že svět je v podstatě dobrý.Chtěl opravdu konat dobro.Pak navštívil zasedání NATO.kam s touto vizí také odjel,a vrátil se jako spráskaný pes,a velice poslušný a od té doby již naprosto zapoměl na svoje ideály.Stal se poslušnou loutkou.A takovým se stal každý,který do vrcholové politiky vešel.Proč?No nikdo z nich není starý dobrý Old Schatterhand a Vinnetou,aby šel doslova hlavou proti zdi.Samosebou jsou i u nás borci,kteří jsou furt stejní a nezměnili se,namátkou Schwarzenberg Kalousek,Hermann a spousty dalších.Ale že se i s "šéfy" zeměkoule,nadnárodními občany jako jsou ku příkladu Rot. a Roc., také dají hrát šachy a možná i neprohrát se dnes,byť potichu pokouší prezident nejmocnějšího státu světa a už to začíná být i vidět.Držím mu palce. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 16. Je mi líto voličů socanů, jsou to většinou závisláci na příjmu od státu, nebo přímo opravdu postižení. Ti hendicapovaní, neuvěřitelně ČSSD důvěřují a nepřipouští si, že to je právě ČSSD, která nic nevytváří a jen svými straníky konzumuje.
  Ostatní prlamentní strany nejsou lepší, alespoň se však neohánějí sociálností.
  Byl tu pokus řídit stát jako firmu, zřejmě úspěšný a to všem vychcánkům, co obsadili parlament vadí.
  Závist je nejhorší vlastnost v tomto národě, plném pinglů a slouhů. Na vlastní nohy se tu dokáže postavit málokdo.

  OdpovědětVymazat
 17. S hodnocením lze souhlasit, jenom mi tady chybí, pokud jsem to nepřehlédl, vina za zavedení církevních restitucí. Sláveček kudrnatej nám něco jiného slibuje a jiné dělá. Z lidí ná neskutečnou bžundu a myslí si že roste do nebe, jenže volby mu to spočítají. V žádném případě nikdy nedejte na výsledky předevolebních průzkumů, větší lež snad ani neexistuje.

  OdpovědětVymazat
 18. Také poděkuji za výborný článek.
  Bude dobře,když oba protagonisté vypadnou z politické scény,jak Babiš,tak i Sobotka.Jenže čekají zástupy dalších židů,ovládnout politiku u nás.Proč jdou politické strany na smetiště dějin,ve všech stranách to řídí židé,takže se podivujeme,že vlastně není rozdíl v jejich vládnutí.Tam jasně píše,že jen státní administrativa přijala 30 tisíc lidí navíc,podobně je to i podniků,kde se přijalo více lidí,co dotuje stát.O těch zahraničních investicích je to také výborně doloženo,kdyby takhle stát podpořil domácí podnikatele,určitě by se zvedla zaměstnanost a snížily náklady státu,takto jde mnoho mld.podpory zahraničním investorům pryč,nejen na daňové úlevě,na zisku.To zavedení EET,není pomoc domácímu podnikání,ale jeho likvidaci,ohánět se neplacením daní,je hodně primitivní,když mld.daní utíkají jinde,ale několik milionů od domácích podnikatelů,státní rozpočet nezachrání.Ještě jsem nezaznamenal,rozumnou poznámku,proč někoho,aby řekl,OSVČ nemá placenou dovolenou,nemá placené státní svátky,také různě placenou nemocenskou,práci si musí shánět sám a mnoho dalších nákladů,ale závist nezná mezí.

  OdpovědětVymazat
 19. Jak to bude vypadat po volbách ? Je to jednoduché si namodelovat.
  ANO 26 % hlasů
  proti němu bude stát
  56,5 % hlasů, protože se ČSSD, Komunisti, ODS, TOP, KDU i Okamura opět sjednotí proti Babišovi (ukázali nám to již v parlamentu nedávných dnů).
  Babiš nepostaví vládu a opět bude vládnout Sobotka bez ohledu na vše minulé. Je to blbá vize ale velmi reálná. Bohuš už nám ukázal, že v tomto ohledu je velmi protřelým politikem. Lidé se naštvou a budou demonstrativně volit Zemana, takže ten to má jisté na další roky, ale co my? Při této konstrukci už ani nezáleží jaké co budou
  ukazovat předvolební průzkumy.Prostě správná parta kluků se jednotně postaví proti jednomu co je ohrožuje.To je příběh ze života.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:27
   Ale Babiš je skutečně čisté zlo, jeho populistická strana je složene z absolutně nesourodých částí a sjednocuje je pouze Adolf BABIŠ.
   Václav

   Vymazat
 20. Sobotkova vláda že je tou nejhorší vládou? Z hlediska obyčejného pracujícího mi to tak nepřijde. To tu byly horší vlády. Ale z hlediska Čecha, který vnímá tu hrůzu našeho ohrožení a oni to jen zhoršují, to vidím jako autor. Myslíte si však, že by to předchozí vlády řešily lépe? Ne, takového našeho Orbána se silnou stranou tu nemáme.

  OdpovědětVymazat
 21. DĚKUJEME ZA POVZBUDIVOU BILANCI PŮSOBNOSTI SOUČASNÉ VLÁDY, NEMYSLÍM, ŽE BY SE ALE AŽ TAK VYMYKALA OD PŘEDCHOZÍCH. JISTĚ JE PARADOXNÍ, ŽE JEDINÉ POZITIVNÍ - TJ. BILANCE ROZPOČTU PŘI SLUŠNĚ STOUPAJÍCÍCH PLATECH A DŮCHODECH JE ZATRACOVÁNA A STRŮJCE TOHO JEDINÉHO POZITIVA JE LIKVIDOVÁN KONSTRUOVANÝMI DENUNCIACEMI. SOUČASNÁ KONSTELACE A VELKÉ VOLEBNÍ POCHOPENÍ OBČANŮ PRO ČESKÉ DEFRAUDANTY VŠAK NEDÁVAJÍ VELKÉ ŠANCE, ŽE BY MOHLO BÝT LÉPE, SPÍŠE NAOPAK. POKUD LÉPE, TAK ZASE NA DLUH, ČÍLI HŮŘE.
  K DISKUTUJÍCÍMU: Je to jistě paradoxní, ale občané si nechají likvidovat politiky, kteří jsou na jejich straně, bez vážnějšího odporu a chodí chválit na Václavák největší soudobé zločince v české politice.
  Znáte lepšího kandidáta na prezidenta, než je Zeman? Já ne. Až bude takový kandidovat, budu ho volit místo Zemana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:09 Ta paradoxní situace tu panuje od roku 89. Lidé díky vymývačům mozků likvidují politiky, kteří jsou na jejich straně a podporují největší poškozovatele vlastních zájmů. Jenže každá blbost jednou odkvete a přijdou hořké plody.

   Vymazat
 22. Mám takový dojem, že jakákoliv vláda, která by byla vznikka v roce vzniku Sobotkovi vlády by byla stejně na dvě věci. Prostě v té politické žumpě nebylo z čeho vybírat.
  Proto prosím všechny zodpovědné voliče aby volili stranu která zajistí přímou demokracii, hmotnou zodpovědnost, odvolatelnost politiků a referendum o účasti EU a NATO
  Václav

  OdpovědětVymazat
 23. V článku je napsáno, že nový branný zákon - s povoláním vojáků do do 60 let věku atd. již je schválen a možnost adopce dítěte homosexuálním párem - toto fakt je pravda? Pokud vím o tom novém branném zákonu se mělo terpve jednat. A s těma homosexuály jsme již opravdu tak hluboko na hlavu padli? /ostatně jestli opravdu ten zákon je schválen, a zdá se že ano, tak v případě toho zákona jsme rovněž hluboko na hlavu padli/. Někdy si myslím, že zemřít v takovém světě bude úleva. Horší bude, jestli nastane situace, když živí budou závidět mrtvým. Podpis: Otravný pisálek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Důležité je pozor,komu budou přísahat,velice důležité.Budou tam chtět vsunout podřízenost EU a tím docílí nenápadně co tady již probíhalo.Stvoření legální evropské armády,nelegální již funguje a proto je potřeba ji zlegalizovat.A to ten šašek počmáraný chce provést.To je neuvěřitelně velká hrozba,PŔÍSAHA ! A co se týká našich teplých chlapců(gueerů)? smutné je,že sami heterosexuálové na tom máme těžký podíl a necháváme ze svých dětí tyto teplé chlapce tvořit.Tepelnost těchto chlapců není otázka dědičnosti a vytvor společnosti.Jinak tento druh pojde u plotu jako prašiví pes,sám a sám.Je to vlastně eunuch,nic. Na nás heteráky budou vzpomínat naše ale naše děti.A to je to co nám feministky,lesbi,teplí chlapci,ženy kterým je brána jejích ženskost a jsou v podstatě zoufalé,to je to co nám závidí,Feminismus,je sebevražda heteráků.Učitelé gramatiky polibte si.

   Vymazat
 24. Přečet jsem si první větu a hned mě bylo jasné že musím dodat to co v článku není.Ne jen Sobotkova vláda,ale všechný strany v koalici účastněny.To jest: ČSSD,TOP09(mimochodem fašistická strana),KDUČSL,ANO,ODS a přicmrdávači ,strana zelených.Takže mějte paměť nachystanou u voleb.TO JSOU STRANY NAPROSTO NEVOLITELNÉ !!!! Ale koho? No tak nikoho!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 25. S autorovým tvrzením o tom, že Sobotkova vláda je tou nejhorší vládou v novodobých dějinách, nelze souhlasit.
  Ne, že by autor ve všem, co o ní uvádí, neměl pravdu! Byly zde ovšem i takové vlády, které i tuto Sobotkovu v negativních dopadech svého "vládnutí" hravě překonávaly.
  Vzpomeňme např. na dobu nedávnou a konání Schwarzenberga ve funkci ministra ZV (jeho vstřícné postoje ke všem hanebnostem Západu, vč. agresí na Blízkém- a Středním východě, agrese proti Lýbii, odtržení Kosova a Metochie od Srbska ..). Není třeba pochybovat o kontinuitě jeho linie, pokud by v té funkci (či i té prezidentské) zůstával.
  Ministra Kalouska a jeho rekordní "zářezy" do státního rozpočtu, do průběžného důchodového systému atd., které spolu s pravicovými experimenty vedly k podlomení ekon. růstu, snad ani netřeba připomínat.
  Ministry zdravotnictví či sociálních věcí (Hegera, Drábka s jejich suitami) také ne ...
  Ano, Sobotkova vláda je loutkovou převodní pákou zájmů nadnár. korporací a nadnár. politických organizací, tedy převodní (obslužnou) pákou globalistů. Tím ovšem byly plus/mínus všechny předchozí vlády (vč. Zemanovy), z nichž všechny pravicové vskutku ukázaly, že ekonomický růst dokážou spolehlivě utápět. Klausovy skončily v "záchranných" balíčcích, ty tupolánkové-kalouskovské ve stejných propadech a krizích.
  Nelze říci, že by všechny "systémové" partaje byly stejné. Jsou lepší i horší. Ale ani jedna z nich důsledněji nehájí zájmy lidu této země.
  Proto jsou nevolitelné. Do jedné ...

  OdpovědětVymazat
 26. Nepochybně se máme mnohokrát lépe. Za socíku jsme si nemohli koupit skoro nic. Ti darebáci nám ty půjčky neumožnili.

  Dneska si můžeme koupit cokoliv, co nás jen napadne.
  Stačí si vzít půjčku, pak druhou a třetí. Čtvrtou pak na splácení té prvé a další na splácení té druhé. Tu třetí už nesplatíme a nakonec nemáme nic.
  Jako bonus pak ztráta bytu, domu a nakone provaz.
  Jak říká kapitál, JSME TU PROVAZ !
  Altman

  OdpovědětVymazat
 27. Tady mně napadají dvě písně, nebo spíš fragmenty textů od skupiny Elán.
  Oblečtě si dresy keď sme takto v kope, aby bolo jasné, kto za koho kope
  a ten druhý fragment- menim veci po svojmu mám všemocného stryka, politika je len pre tých ktorých sa to týka.

  Jak trefné, viďte

  OdpovědětVymazat
 28. V kapitalistickém režimu jakákoliv vláda pracuje pro kapitalisty ! Jejím hlavním úkolem je zajistit rychlý přechod daní do kapes kapitalistů !!

  OdpovědětVymazat
 29. S touhle prolhanou PROPAGADNDOU - kdo vas najal ?!

  Jiste ze byla tahle vlada ekonomicky jedna z nej-uspesnejsich za posledni dve dekady, a to predevsim diky CSSD, diky tomu, ze prestali nesmyslne setrit a pridali penize lidem ve stredni vrstve, kteri je dale utrati doma...

  Sice to brzdil Babis, ktery zabranil zvyseni dani nejbohatsim, sektorovym danim a danim z dividend, zato si doslapl na stredni tridu pomoci EET. Takto vybrane penize naopak ekonomiku brzdi...

  Presto byla v souctu tato vlada velmi pozitivni...


  Zejmena navyseni statnich zamestnancu, to ze dali slusnou praci 30,000 lidi, ekonomice celkove vyznamne prospeje. Co je lepsi? Budizknicemu na urade, ktery slusne penize utrati u ruznych obchodniku takze se vsechny vrati na danich zpet, a navic nemusi šponovat trh prace do krajnosti shanenim prace u podnikatelu, nebo prizivnik na davkach, ktery ma sotva na jidlo, kdyby byl nezamestnany ?! Cim vic prace budou delat roboti, tim vice úředníků bude muset stat zamestnat, aby nebyli nezamestnani... Je to dobre, kdyz je stat zamestnavatel a prospiva to temer vsem krome velko-kapitalistu, kteri nemohou stlacit platy prilis dolu, protoze neni masivni previs poptavky po praci nad nabidkou...


  > vláda nijak nereagovala na zhoršení bezpečnostní situace z důvodu migrační krize,
  > nesnažila se reálně prosadit a zajistit obranu schengenských hranic
  Vzdyt sprostě lžete !
  Nasi policiste pomahali pri hlidani balkanske cesty tusim ze v Srbsku.
  A zadne azylanty tu nemame, i presto ze se nepostavili celem jako polaci nebo madari, i Sobotkovo-Chovancova strategie fungovala, to je hlavni...


  > ztížila možnost malým subjektům ucházet se o hlasy občanů.
  Male subjekty tady FRAGMENTUJÍ levici a zabranuji jakemukoliv odporu vuci establishmentu. Jsou tak nejvetsi skudci tohoto lidu, to male strany zabranuji, aby se lide spojili a neco dokazali !
  A pokud se nejaky preci-jen vzmuze na svych par procent do parlamentu, tak SKODI jak muze, viz VV,Zeleni, ANO...


  Shrnuti - je to odporna a prolhana propaganda nejakeho nejmenovaneho pravicoveho škůdce, kteremu vadi, ze levicova vlada byla _celkem_ uspesna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opusi,co to meleš za píčoviny,tahle vláda definitivně zlikvidivala naší státnost a zadělala nejvíc ze všech za víc,než celé dekády na likvidaci národa!!!

   Vymazat
  2. 10:11
   Františku!!!! jen ho nevomlouvej kudrnáče!
   Pomni co se děje!Hordy před branami,státnost v hajzlu!Máš dneska smířlivou?:-0!
   jituš

   Vymazat
  3. > 14:01
   > zajistit rychlý přechod daní do kapes kapitalistů
   Je velka otazka, KTERYCH kapitalistu.
   Jsou nasi mali podnikatele, cast tzv. stredni tridy (dalsi nemala cast stredni tridy jsou statni zamestnanci), a presun penez do "kapes" tehle stredni tridy je pro stat a potazmo i obyvatele uzitecny, protoze oni to obvykle nikam do ciziny nevyvezou a jeste zatepla to otoci doma, nechaji si postavit domy, koupi si auto (nejlepe pokud Škodu), otoci ty penize domacim remeslnikum a obchodnikum, kteri z toho zase odvedou dane a zase to otoci jinde "Doma"...
   Takhle to je v poradku.

   Pak jsou ale velko-kapitaliste, kteri veskery zisk vyvezou do "Daňového ráje" - spis by se melo rikat do Brlohu Daňových Loupežníků - a takove penize jsou definitivne ztraceny.
   Rocne takhle z republiky odtece cca 300 Mld Kc na dividendach...

   A tyhle zisky Babis zabranil zdanit, jak chtela Levice, aby aspon cast z nich zustavala doma...

   (Ve srovnani s temi penezi na dividendach do ciziny - co jsou cirkevni restituce s 2Mld Kc rocne? Ktere zustavaji "Doma", ktere zivi Kněze, kteri alespon cast nasi populace duchovne zuslechtuji. Pokud stat plati muzea a divadla, mel by zcela stejne platit i kostely, kam chodi vic lidi a uzitecneji nez do nejakeho zbytecneho Muzea... To jen na okraj...)

   > 15:48
   Opuse 123 znam z diskuse na Zvedavci...? Jeden z celkem inteligentnich lidi tam...

   > zadělala nejvíc ze všech za víc
   Lžete nebo se mylite. Nejvic nas zadluzil Kalousek, PROTOZE chtel nejvic setrit na nasich lidech...

   Stat neni domacnost, a to, co da obcanum do obehu, se mu vraci a je to plus protoze to Proudí, kdezto co "ušetří" a da to bankerum, to je minus, protoze to v tom narodu chybi v Oběhu...

   > zlikvidivala naší státnost
   > 18:20
   > státnost v hajzlu
   Muzete to srovnat s nasimi sousedy?
   Jako jestli ta nase vlada s tim mohla delat neco vyznamne lepsiho nez sousede?
   Nemohla...

   Navic hlavni problem je Lisabon z cca 2009 .
   Tam se to vyznamne zmenilo k horsimu s tou zbytkovou statnosti...

   > 18:20
   > kudrnáče ...
   Nejsem kudrnac.

   Je trochu zajimave (a smutne) sledovat, jak jste tu schopni se vyporadat s disentnim (nesouhlasnym) nazorem...

   Jste tu ponekud v bubline a vsichni si tu notujete nadavanim na Sobotku, jen vam jaksi nedoslo, ze v tehle kotline tu ted nikdo _Reálně_možný_ lepsi neni, a ze svym nepravdivym reptanim jen privede zpatky Kalouska nebo Bureše k moci...!
   (Nebo prijede Hrdina na bilem koni a ziska ohromujicich 40% ve volbach a zachrani nas pred vsemi temi Šmejdy? Sotva. Spis prijde gangster Bureš, co nakradl miliardy jako podnikatel a OD TEĎ už PRÝ krást nepotřebuje, zato ale ze stredni tridy vyzdima co to jde, vsechno co ulevi Boháčům navrchu vcetne sebe...)

   Vymazat
 30. je to penis výzorovo aj rozumovo

  OdpovědětVymazat