Reklama

.

.

pondělí 22. května 2017

Česku hrozí žaloba, pokud nepřijme přes 2000 uprchlíků. Jde o nepřijatelný zásah do národní suverenity, tvrdí země V4

22.5.2017  e-sondy

Česká republika má v rámci relokací přijmout 2691 migrantů. Pokud do příštího měsíce nezačne plnit plán, Evropská komise proti ní zahájí řízení. Problém přitom není jen na straně ČR, ale také Itálie.

Do září letošního roku si mají členské země EU rozdělit celkem 160 tisíc migrantů z Itálie a Řecka. Zatím jich však bylo relokováno pouze 18 770. Unie proto pohrozila, že pokud země nezačnou své závazky plnit, zahájí proti nim řízení, které může skončit i finančními sankcemi.

Relokace podle poslední zprávy Komise plní Finsko a Malta, ostatní země EU včetně Německa či Francie by měly na přijímání migrantů více zapracovat. Nejhůře jsou na tom země Visegrádské skupiny a Rakousko, které se relokacím nadále brání. Česká republika dosud přijala 12 lidí, zatímco Polsko a Maďarsko ani jednoho člověka.

„Pokud s tím země do příštího měsíce nic neudělají, Komise již nebude váhat a využije své pravomoci k tomu, aby zahájila řízení o nesplnění povinnosti,“ prohlásil eurokomisař pro migraci Dimitris Avramopoulos. Sama Unie přitom nyní čelí žalobě ze strany Polska a Maďarska.

Polsko a Maďarsko si u soudu stěžují na uprchlické kvóty. Země kritizují povinné přerozdělování migrantů zejména proto, že se jedná o zásah do národní suverenity. Systém je navíc nefunkční, neboť relokace se uskutečňují ve velmi omezeném počtu. „Staré členské země se na začátku předháněly v tom, kolik lidí přijmou. Skutečnost je ale jiná,“ prohlásil v Bruselu ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

ČR namísto přijímání uprchlíků přispívá k řešení migrační krize finančními příspěvky. Potvrzuje to i europoslankyně Martina Dlabajová (ANO, ALDE). „Sama jsem se o tom přesvědčila během své nedávné parlamentní návštěvy uprchlických táborů v Jordánsku.“

Česká republika by měla do konce září letošního roku přijmout 2691 migrantů. Chovanec však naznačil, že problémem není jen nesouhlas země se systémem relokací, ale také postup ze strany Itálie, která nereagovala na předchozí nabídku Česka přijmout dalších deset osob.

V souvislosti s relokacemi je často skloňována bezpečnost. „Komise nemůže požadovat po členských státech, aby jakýmkoliv způsobem omezily bezpečnostní kontroly u relokovaných osob,“ uvedl europoslanec Miroslav Poche (ČSSD, S&D).

Bezpečnostní kontroly uprchlíků sice Komise nezakazuje, totožnost osob a jejich právo na azyl v Evropské unii však určuje Itálie a Řecko. Členské státy pak mohou odmítnout přidělenou osobu pouze v případě, že mají přiměřený důvod považovat žadatele o azyl za hrozbu pro národní bezpečnost či veřejný pořádek.
„S relokacemi v rámci frakce S&D souhlasíme, ovšem pouze na dobrovolné bázi,” dodal Poche.

Řešení migrační krize je jednou z priorit Malty, která předsedá Radě EU. Ve svém návrhu Malta trvá na zachování systému relokací s tím, že země by mohly část svých závazků spojených s přijímáním migrantů nahradit finančním příspěvkem. České ministerstvo vnitra s některými maltskými návrhy souhlasí. Jedná se například o snížení lhůt pro řízení žádosti o azyl. Malta však prosazuje stálý systém relokací, který je pro ČR neakceptovatelný.

„Trvalý přerozdělovací mechanismus nevidím v žádném případě jako řešení, které by bylo pro členské státy přijatelné, natož efektivní, což se již v praxi několikrát ukázalo,“ uvedla europoslankyně Dlabajová.

Podobně se na to dívají i ostatní státy Visegrádu a podle slovenského ministra vnitra Roberta Kaliňáka dokonce i mnozí další. „Země, které před dvěma lety relokace obhajovaly, dnes přiznávají, že to byl špatný krok.”

41 komentářů :

 1. Jaképak cavyky, vyzvat všechny vítače ať splní svojí vlasteneckou povinnost a přijmou je na vlastní útraty a starají se o ně až do doby než se "plně integrují".

  Jednoho bych už měl, jmenuje se jakýsi Pavel Novotný, prej novinář. Určitě by šel rád příkladem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Další je ministr bez porfeleje Dienstbier z Emeriky!

   Vymazat
  2. Kvóty, žaloby... ap.

   To celé je jen divadlo pro tu mlčící většinu,
   v zákulisí je již připraven podrobný scénář
   postupné invaze, převážně muslimských vetřelců,

   neboť zuřivost Evropské komise je směřována
   pouze na Polsko a především na Maďarsko.

   ČR není vůbec zmiňována, protože tou
   pokryteckou sebrankou v čele s tím ubožákem
   premiérem a jeho hlavním našeptávačem Špidlou,
   je již vše, co přichází z Bruselu, schváleno.

   A ona mlčící většina
   se jaksi utěšuje tím,že tady zatím "skoro nejsou"
   žádní vetřelci a naivně doufá, že to tak bude
   i nadále.

   Česká společnost je natolik rozpolcená,
   že se nedají předpokládat masivnější protesty,
   lidé budou sice brblat,
   ale zvyknou si...

   Souhlasu netřeba.

   Vymazat
 2. MUSÍME pomáhat utečencům!!!!!!

  SS instalovaly IS, EU jim zdatně sekunduje!!!!

  Smrt Asadovi a dalším diktátorům!!!!!! Kadáfí je již mrtvý, Husajn také!!!

  Naši spojenci jsou státy jako Saudská Arábie, Katar a další demokratické země, kde veřejně sekají hlavy a kamenují za to, že někdo popře existenci Alláha!!!

  Vivat Saudská Arábie, Katar, SS, Izrael a EU!!!! Případně i Ukrajina!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Buď jsi blbý vítač nebo negramotný ironik! V každém případě píšeš tupožvásty a sráčkoprdy!

   Vymazat
  2. 003 Nepochopil si sarkazmus...:)...

   Vymazat
 3. Vrátiť nazad,a ako ích doviezli nech si ích berú naspäť.Radšej budem počúvať hlahol zvonov s kostolných veží,ako rev mezuína s minaretu.

  OdpovědětVymazat
 4. Mne sa tak zdá že nám ich chcú nie len nanútiť,oni nás chcú konvertovať na ideologiu smrti,nie som ovca na porážku.Slovenské hory sú zaťiaľ nevirúbané a v hore každí strom strieľa.Bacha na to,aj Kiska môže skončiť ako dr.Jozef Tiso.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hľa, entita, snažíš sa na n-tú, ale je to k ničomu! Najprv sa nauč poriadne slovenskú gramatiku!

   Vymazat
  2. 0:07 neterorizuj, gramaticky ssmane, nebo Curda

   Vymazat
 5. Sralbotka to zvládne!?!?!?!

  OdpovědětVymazat
 6. Mal som na v povedomí rok 1944 August,lenže spojencov nemáme.Predkovia naši koľko krvi vicedili len naše pokolenie si to nevšíma.Je to v tejto pohnutej dobe aktuálne.IDE NÁM VŠETKÍM O PREŽIŤIE,NEDAJME SI VZIAŤ SVOJE KORENE,vi máte Češi ešte šancu zvrátiť svoj osud.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hľa, entita, snažíš sa na n-tú, ale je to k ničomu! Najprv sa nauč poriadne slovenskú gramatiku! A neprzni nám verejne slovenčinu! Lebo si Ťa nájdem a valaškou vyšvihám!
   šuhaj Juro z Horného grúňa

   Vymazat
  2. 0:11 prestan s gramatickym terorem

   Vymazat
  3. 5:32 - Hej, nasral si ma, baťko, nasral. A na teba si už pripravujem budzogáň a varenú vodu. Nebudeš ty, panáčik, takto vyskakovať a hvízdať.
   rozčúlený šuhaj Juro z Horného grúňa

   Vymazat
 7. 1. Podle neoficiálních zdrojů je zde těchto nelegálních migrantů již minimálně 30-40.000 ! Takže o jakých 2.000 se tady bavíme ?

  2. Bylo vynalezeno nové záludné slovo ALOKACE. Vzbuzuje to dojem, že se jedná o něco legálního. Je to podobné, jako když se řekne ekonomický migrant. Ale přátelé, uvědomte si, že se jedná ve skutečnosti o ekonomické parazity a zaplacené diverzanty pro rozvracení evropských států, takže v policejní řeči se jedná jednoznačně o KZO - kriminálně závadové osoby !!!
  3. Europoslanci ANO a ČSSD jednomyslně schválili rezOluci proti Maďarsku, které se proviňuje tím, že odmítá nelegální migranty a Sorosovu univrezitu pro výchovu dalších rozvracečů národních států. Takovým lidem byste dali hlas ? Já tedy určitě ne.

  OdpovědětVymazat
 8. EU je snad už horší než RVHP, dokud se nerozpadne, tak bychom ji měli v některých nesmyslných nařízeních prostě ignorovat. Snad budeme mít politiky, kteří budou hájit naše zájmy a ne zájmý škůdců našeho národa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po 28 letech budu volit komunisty.

   Vymazat
  2. Aby byla jakákoli instrukce RVHP platná, musela být schvélena jednomyslně. Pravda, proto také RVHP příliš nefungovala, když např. všichni trvali na tom, že budou vyvíjet a vyrábět polovodiče, osobní automobily ...

   Vymazat
  3. 20:37 - Konečně jsi po 28 letech dostal rozum. Blahopřeji Ti! Jen tak dál.
   komunista

   Vymazat
 9. A co takhle aby všichni EU potentáti využili zbytkovou unijní sílu a zasadili se u (vele)vládců Země a Vesmíru o ukončení té zločinné agrese proti zemím Blízkého- a Středního východu. Aby jim zaplatili reparace a obnovili to, co tam zločinně rozvalili či nechali rozvalit pomocí svých nájemních zmetků.
  Zmizel by důvod pro migraci, a ty statisíce či miliony lidí by mohly být nasměřováni tam, odkud přicházejí. Do svých domovských krajin. A vůbec již neřešit otázku poturčování Evropy ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. František Opluštil22. května 2017 20:48
   Pane Opluštile, my nejbezvýznamnější z bez bezvýznamných, Vám to rádi odsouhlasíme. Ale bohužel, to „poturčování“ Evropy je cílem, proč se to vše děje. Takže nečekejme záchranu od těch, kteří jsou za realizaci onoho Kalergiho plánu hodnoceni a odměňováni. S nimi musíme pouze bojovat. P.K.

   Vymazat
  2. Opustil, jsi naivni
   Cilem migarace je genocida proti belochum

   Vymazat
 10. A ženy v pařížské čtvrti se bojí večer vycházet,
  V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 11. Stačí se podívat do Teplic,tam je na každým kroku vidět,kolik těch smradlavej arabskejch nepřizpůsobivejch kriplů dělá bordel a smrdí na kilometry daleko!!!!!!
  A to prej jsi lázeňský hosti?????

  OdpovědětVymazat
 12. To je neskutečný..kdyby to nebylo všechno tak tragické,bylo by to k smíchu.
  já nevím ,jedtli se mám smát nebo brečet..
  asi obojí
  j

  OdpovědětVymazat
 13. Já myslím, že tohle je bouda. Naše stávající vládnoucí "elita" potřebuje vylepšit pošramocené preference. Tak jim spřízněná bruselská vrchnost vyrobí žalobu, které naši vládci, v čele se sobotkou (babišem) budou hrdinně odolávat a sbírat body.
  DO VOLEB!!! Až jim lid bůhví pokolikáté nalítne a oni ve volbách slavně zvítězí, věc chytne úplně jiný spád. Hordy "běženců" (odporné to slovo) zaplaví českou kotlinu.
  Nevěřte a nevolte žádnou, takzvaně zavedenou politickou stranu. ČSSD, ODS, TOP09, KDU, i kdyby vam slibovali hory i s horákama...

  Heřman Vidlák

  OdpovědětVymazat
 14. V rámci V4, bychom měli držet pospolu. Tak budeme i zajímaví, pro případné další spojence. Naše vláda příliš lavíruje a chytračí. Něco jiného vládní strany říkají a jinak v EU hlasují.
  EU musí projít rekonstrukcí svých pravomocí. Ale nejdříve musí odstoupit Juncker a další eurokomisaři, kteří prosazovali nesmyslný systém kvót. Ti již musí vypadnout a ne vymýšlet další hovadiny. To bychom jako V4, měli požadovat. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Okamžitě z EU.Kráva Merkel si je zvala ,ať si je taky živí.Volte SPD jinak budeme v prdeli na samém dně.

   Vymazat
 15. Říkáme, že tato země je naše, no tak se podle toho chovejme. Odvaha prostě bolí. Nemám strach ani z Merkelové, ani z Macrona, mám strach z naší vlády a z našich poslanců.

  OdpovědětVymazat
 16. Poláci řekly když jim budou vyhrožovat tak odejdou z eu a nepřijmou nikoho. Naši eu poskoci těm nevěřím. Je to na českém národu u voleb 82% lidí to nechce je třeba volit SPD a odejít z toho hnoje.

  OdpovědětVymazat
 17. Rozhodně pryč z ďáblova spolku.Nevěstí nic dobrého!

  OdpovědětVymazat
 18. LIDÉ BDĚTE A NEBLBNETE !
  NE nelegální migraci!
  MRÁZ přichází z Bruselu!
  S EU do pekla!
  S USA na věčné časy do věčných lovišť!
  S RUSKEM na věčné mírové časy!
  S KAPITALISMEM do prdele!
  DNEŠNÍ VLÁDA - vláda národní zrady!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Defenestraci
   A tank z ruzova na zeleno

   Vymazat
 19. To si cesi nabehli havlismem
  Ted prijdou budouci vrazi cechu

  OdpovědětVymazat
 20. Kto volil Junkera a tu jeho slsvnu komisiu? Akym pravom si otvaraju zobaky?! Treba mu- im to vysvetlit, demokratovi!!

  OdpovědětVymazat
 21. EU,potažmo Evropská komise nenaplňuje mnoho svých základních zákonů,například ochranu vnějších hranic(shengen.prostoru),tedy za prvé a za druhé naše republika snad zatím nepozbyla práva především chránit ekonomické a bezpečnostní zájmy ČR,jak nařizuje naše ústava všem vládním i zákonodárným činitelům,ato včetně předsedy vlády (t.č. Sobotky).Jelikož dle nedávného zjištění a usnesení OSN se vydalo a vydává na cestu do Evropy(dnes jsou vyzvedáváni již v i Libyjských teritoriálních vodách Frontexem,tj.evropskou "pohraniční stráží"),jen 3% uprchlíků a ostatní, 97% jsou ekonomičtí migranti,kteří chtějí nejen parazitovat,ale i vésti džihád jako všude kam na světě přišli, na zdejším pro ně velmi štědrém sociálním systému,štědřejším než pro vlastní občany,kteří zde pracovali celý život(neuvěřitelná dekadence),tak v Evropě hrozí velké ekonomické a bezpečnostní rizika za pouhého dívání a nicnedělání jejích ústavních představitelů. Bůh s námi a našimi dětmi. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To vsetko oni vedia, ale musia plnit rozkazy svojich Sionchazarskych paaaniskooov a spolurodnych na znicenie Gojimov, o tom to cele je...

   Vymazat
 22. 21:02 souhlasím s vámi, do voleb bude Sobotka (Chovanec) předstírat odolnost, po vítězných volbách se stavidla naplno otevřou a to nejenom pro muslimy, ale díky bezvízovému styku i pro milióny Ukrajinců. Jestli se někdo domnívá, že je zastaví 90ti denní limit, tak by se měl dát vyšetřit. V EU to bude jako v USA s jejich desítkami miliónů nelegálů. Amerika je přece náš vzor!

  OdpovědětVymazat
 23. Jediná obrana proti muslimskému teroru je žádný muslim v naší zemi.Naši politici nebudou zatím ,před volbami,žádné muslimy přijmat.Bude -li u vlády Sobotka počítejme s tím ,že tu máme tisíce muslimů.Kterým politikům věřit ,že nás nezradí a ty můžeme volit ?Přestat podporovat nacistickou Ukrajinu

  OdpovědětVymazat