Reklama

středa 31. května 2017

Daň z přidané hodnoty jako účinný antikoncepční prostředek... Dokonalá symbióza parazitů!


 Květa Pohlhammer Lauterbachová
31.5. 2017   E-republika
Pro nás, kterým se stav Evropy a světa nelíbí, nakonec platí: „Jste nahraditelní! Zástupy statisíců mladých mužů z Afriky čekají na svou příležitost u břehů Středozemního moře“. A příjemci sociálních dávek, kvůli kterým budou muset státy zvyšovat svou zadluženost, jsou přece také těmi, kteří budou přispívat k vyššímu inkasu DPH. Kruh se uzavírá: stát a bankéři solidárně na jedné lodi.

Pan Ing. Jaroslav Ungermann analyzuje v časopise Argument dopady EET do výběru daně z přidané hodnoty ZDE.

Jistě, fiskální represe zejména vůči malým a středním podnikatelům přinese své výsledky. Krácení tržeb bylo prostředkem, jak v prostředí nízkých mezd a vysokých odvodů umožnit udržet ceny, zejména v pohostinství, na takové úrovni, aby si lidé mohli dovolit občas do restaurace zajít. Nemluvím o Praze, zde je situace specifická.

Je v pořádku, že chceme vytvořit podnikatelské prostředí, ve kterém se bude hrát fair play. Jenomže pak by měl stát v daňové politice nastavit takové podmínky, aby dopady daňové zátěže nenesli na bedrech ti, které by stát měl v zájmu zachování existence národa chránit nejvíc – totiž rodiny s dětmi. Daňový mix tak, jak je nastaven, je především nespravedlivý a z dlouhodobého hlediska pro český národ likvidační.

Ilona Švihlíková rozebrala již kdysi dávno v článku Degresívní daně jako záchrana zbytku sociálního státu na Britských listech ZDE neblahé sociální důsledky růstu podílu daně z přidané hodnoty na celkovém koláči vybraných daní. Nebudu opakovat její argumenty, ale domnívám se, že by Jaroslav Ungerman se svým nadšením pro úspěchy pana ministra financí Babiše měl brzdit. Společnost řízená psychopaty a sociopaty nemá totiž šanci přežít. V české politice se zdá, že se už žádný průměrně charakterní typ politika nevyskytuje.

Každý kvalifikovaný učitel ekonomiky na střední škole studentům vysvětlí, proč je pro stát nejsnazší cestou, jak sebrat již jednou zdaněné peníze lidem, kteří už platí daň z příjmu a odvody na sociální a zdravotní pojištění, právě prostřednictvím DPH a spotřební daně. Zlatý středověk se svými desátky!

U spotřební daně jde především o pohonné hmoty. Bez cigaret a alkoholu se lze obejít. Bez jídla, bydlení a dopravy do práce nikoliv. Zatímco si podnikatel může snadno odečíst náklady na dopravu z nákladů a často odečíst i DPH z šikovně modifikovaného osobního auta, těm, kteří za prací musí dojíždět, a těchto lidí je většina, žádný odpočet jako u našich sousedů, tzv. „pendlovací paušál“, umožněn není.

Stát se stává největším ochráncem zájmů bohatých a organizuje proces, ve kterém se na ně chudí skládají.

Ti chudí, to jsou dnešní důchodci, rodiny s dětmi, ti, co pobírají sociální dávky, ale zejména „neodpovědné matky samoživitelky“, které si slovy některých politiků ZDE, neuměly vybrat správně chlapa. Protože to jsou především ony, které jsou za to, že mají děti, řádně potrestány.
Žádné děti, žádné starosti. Jak jednoduché, Watsone!

V roce 2015 se vybralo na DPH 331,8 miliard korun. Na spotřební dani to bylo 150,3 miliard. Celkový příjem do státního rozpočtu z vybraných daní činil 670,4 miliard bez spotřebních daní. Podíl DPH na vybraných daních činil 49,5 %, započítáme-li spotřební daň, pak činí podíl nepřímých daní 58 %.

Vývoj sazby daně po Velké sametové revoluci:

Období základní sazba snížená sazba druhá snížená sazba
1. 1. 1993 – 31. 12. 1994 23 % 5 % -
1. 1. 1995 – 30. 4. 2004 22% 5% -
1. 5. 2004 – 31. 12. 2007 19 % 5 % -
1. 1. 2008 – 31. 12. 2009 19 % 9 % -
1. 1. 2010 – 31. 12. 2011 20 % 10 % -
1. 1. 2012 – 31. 12. 2012 20 % 14 % -
1. 1. 2013 – 31. 12. 2014 21 % 15 % -
1. 1. 2015 – 21 % 15 % 10 %

Až do roku 2007 se vlády neodvážily sáhnout na nižší sazbu na základní životní potřeby, obsažené ve spotřebním koši. A to včetně vlády Václava Klause, jehož politiku rozhodně není možné hodnotit jako sociálně-tržní.

První výrazné navýšení snížené daně z přidané hodnoty se odehrálo za vlády Mirka Topolánka v čele s nejlepším ministrem financí Kalouskem (vládla 18 měsíců v letech 2007-2009), další za premiéra Nečase postupně až na 14 % a navýšení na 15 % sazby v roce 2013 můžeme přičíst na vrub sociálním demokratům, resp. Jiřímu Rusnokovi jako premiérovi úřednické vlády. Bohuslav Sobotka se svou pravicovou partou „BUDE LÍP“ a křesťanskými demokraty, kteří nemají s křesťanstvím nic společného, vůbec nic proti vyprazdňování kapes většiny českého obyvatelstva, neučinil. Doufám, že to voliči při volbách do sněmovny na podzim náležitě ocení.

Uvědomíme-li si navíc, že od roku 2013 ČNB svou destruktivní kurzovou politikou v neprospěch většiny obyvatel ČR způsobila podstatné zdražení potravin, poněvadž většina řetězců přiváží potraviny z eurozóny, napomohla ČNB zákonitě i vlivem těchto intervencí zaměřených proti posilování koruny k vyššímu výběru DPH.
Krátce z historie daně z přidané hodnoty (původně daň z obratu, než byla zavedena DPH)

Původní daň, nazývaná daň z obratu, byla zavedena v Německu v r. 1917 jako nutný příspěvek k financování války a činila 0,5 %. V roce 1935 byla zvýšena na 2 %, v roce 1946 na 3 % a v letech 1951-1967 se držela na 4% úrovni. Dnes je nízká sazba na základní potraviny 7 %, ve Velké Británii 5 %. Tabulka sazeb daně z přidané hodnoty v EU je ZDE.

Podívejme se na strukturu daní v Německu. Němci platí daně jako mourovatí. Také jim sice není co závidět, ale

Podíl daně z obratu (DPH) však činí 23,7 %. K ní patří ještě daň z obratu na dovozy ve výši 8,7 %. Takže celkem jde o třetinový podíl na vybraných daních.

Podíl vybrané daně z mezd, kde je ovšem minimální mzda trojnásobná proti české minimální mzdě, činí 24,8 %. Němci platí ještě solidární daň, přechod na zelené energie a spoustu dalších daní, které v Čechách vybrat neumíme, avšak stupeň asociálnosti české daňové politiky je do nebe volající. A tato politika je plně v rukou českých politiků a nelze se vymlouvat na zahraničí.
Co je druhou stranou mince?

Raketové zadlužování domácností. Už nikoliv jenom z titulu hypotečních úvěrů na bydlení, nýbrž i úvěrů na spotřebu, která byla dříve pokryta z úspor nebo mezd.

Poměrně velká část domácností nemá zdroje, aby mohla překrýt náhlou větší opravu, nebo si koupit novou pračku. Takže podíl spotřebitelských úvěrů na celkovém zadlužení stále roste. Jde o trend převzatý z USA, kde 40 % obyvatel není schopno pokrýt mimořádný výdaj ve výši 400 dolarů. Lidem zůstává zkrátka v peněženkách stále méně, spotřeba domácností sice roste, ale na dluh. Zadlužení domácností dosahuje již 1,4 bilionu korun.

Takže byla vláda Bohuslava Sobotky a ministra financí Babiše opravdu tak úspěšná, jak se v souvislosti se současnou vládní krizí tvrdí zejména v zahraničí?

Úspěšná byla, ale jak pro koho. Občané ČR opět zchudli, přestože ekonomika vykazovala růst. K čemu je hospodářský růst, když z něho profituje zahraničí?

Koho dotují občané České republiky, je jasně vidět ze struktury zdanění právnických osob
Závěr

V Německu činí podíl DPH v r. 2013 z celkových daní 31,3 %. V ČR v témže roce 41,9 %. V roce 2015 to bylo již 49,5 %. Německý daňový mix je na rozdíl od českého poměrně složitý.

Stručně řečeno: To, co se u nás nevybere na daních korporací a dalších přímých daních, jako je zdanění kapitálových výnosů, si vybere stát efektivněji a rychleji tam, kde není možné si DPH odečíst z výdajů jako u většiny podnikatelů – plátců DPH.

Poněvadž výchova dětí není pro stát „investicí“ a stát se stává největším parazitem na příjmech rodin prostřednictvím nepřímých daní, není racionální důvod děti v Česku vůbec mít.

Nakonec nám to nový pan ministr financí pan Pilný pěkně vysvětlil: Žádné důchody nebudou, proto také není ani důvod investovat do potomků, ale soustředit veškerou energii na zabezpečení své existence v době, kdy už síly prostě stačit nebudou.

Když budeme hodní, tak nám po odstranění hotovostních peněz dají poukaz na nákup potravin na měsíc a sekačku do ruky. Po nás potopa!

Je neuvěřitelné, jaké kreatury se dostávají k moci. Vlády v Evropě se zmocnili - a v současné době tento trend sílí, jak vidíme i v současném Rakousku, bezdětní politici. A často lidé velmi mladí a nezkušení, o to více ctižádostiví, snadno zneužitelní pro špinavou práci dle zadání globalistů.

Pro nás, kterým se stav Evropy a světa nelíbí, nakonec platí: „Jste nahraditelní! Zástupy statisíců mladých mužů z Afriky čekají na svou příležitost u břehů Středozemního moře“. A příjemci sociálních dávek, kvůli kterým budou muset státy zvyšovat svou zadluženost, jsou přece také těmi, kteří budou přispívat k vyššímu inkasu DPH.

Kruh se uzavírá: stát a bankéři solidárně na jedné lodi. Dokonalá symbióza parazitů!

22 komentářů :

 1. Paní Květo.
  Perfektní článek.
  Každopádně se muselo projevit ve výběru DPH nákup EET pokladen.Pak jak i uvádíte zdražení všeho zboží,také nárůst DPH.Letošní zima a výborné podmínky zimních sportů,také se muselo projevit v ubytování,stravování i ze vstupného-jízdného.Další negativa EET se neuvádí,třeba nárůst nezaměstnanosti,ale i snížení výroby,odbytu.Ještě jsem slyšel,že stát bude obcím dotovat,obnovit prodejny potravin,nebo snad i hospod,asi lukrativní džob pro zasvěcené.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PANI KVĚTO NEBOJTE SE NAPSAT CO BUDE

   a to PROSAZOVÁNÍ Sociálního státu do prvního bodu Ústavy,kde ho vyrabovali a nyní instalovali system karnevalu korporativní fašisticke tyranie srbených hřbetů a nízkých platu.

   Dokud plati jako v RUSKU
   ŽE KORPORACE PODLÉHAJI POLITICKE MOCI A JEJICH STRATEGII SPOLUURČUJE STÁT A MÁ MOŽNOST DOSÁHNOUT NA JEJCH MNOHDY NEOPRÁVNĚNÉ ZISKY PAK JSME V KORPORATIVNIM KAPITALISMU.

   pokud si však korporace plati volby ukradou jimi voličům jejich hlasy a tedy i jejich moc,vybiraji si svoje kandidáty typu Praseči chlup a neplati prakticky žádné daně v daném státě,pak jsme v modellu

   KORPORATIVNÍHO FAŠISMU A OLIGARCHICKÉ TYRANIE ZASTUPCŮ NENAŽRANÝCH BOHÁČŮ - NWO.

   Vymazat
 2. Ekonomové jsou zvláštní lidé,kteří trpí nemocí,
  jež se nazývá profesní deformací.Proto je mnoho
  jejich rozhodnutí poněkud zvláštní.Z pohledu
  jejich profese se nějak ztratil člověk.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 3. "Krácení tržeb bylo prostředkem, jak v prostředí nízkých mezd a vysokých odvodů umožnit udržet ceny, zejména v pohostinství, na takové úrovni, aby si lidé mohli dovolit občas do restaurace zajít."

  Jestlipak by si autorka dovolila takovou "lidumilnou" větu obhajovat v Rakousku či v Německu?
  Stát táhne s bohatými (je parazit!) - takže teď budeme brojit proti státu? Podařené kecy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. KOPECKY STAT JE BUD OBČANŮ VOLIČU

   nebo brzy bude patřit neomarxistům a jejich nove doktrině diktatury humanistů,která má přejit PLYNULE v diktaturu islamistů.

   Touto diktaturou, pokud se nebudeme bránitNAS budou,přesvědcovat Šmejdi z nevolitelné třidy už nyní, politickych nebožtíků,že jejicch menšina je většina.
   Tak si trenujte břicho,aby naši vládní teroriste ho dali přejet ukradenymi autobusy IS samopalniků podle návodu v KA-KA RÁMU.

   Vymazat
  2. Kopecky nebud ignorant a napiš,že se ti nelibí vykrádání Střední neorganizovane třidy,ktera bude vykradena na plech a pujde na socialku.

   To neviš,že každá firma je podezřelá a proto ji musi být udelena za to pokUta?

   VÍŠ JAK SE K TOMU POUŽIVÁ ZAJIŠTOVACÍ PŘIKAZY?
   Jen za nepodáni kontrolního hlašeni vykradl stát malym podnikatelöm zakeřně
   89 milionu.Ono ten Rabu3 u6 je myslim Čtvrty financmajster v Evrope co šel za to do prdele.

   Vymazat
  3. Pane Kopecky v NĚMECKU je Socíalní stát OD R.49 kdy se v ruinach tamních měst pohyboval zbytek mužu a vyměnovali vajička za cigarety.
   V dusledku toho tam vznikla mohutná střední vrstva,která se nevejde do tlustých mercedesů.
   To jenom chudáci jako vy se dělají hloupí,že neví jak zabunkrovali naši banksteři 2 000 000 000 000 ukradených peněz jenom proto,že podlý financmajsr na ne nepodal trestní oznámení a vy který tu představuje prázdnou vyvakuovanou nádobu mezi ušima by jste chtel byl zdá se první v řadě, schopen takových zlodějen typu všetci kradnů,ale přece na sebe podávat trestní oznámení nemohu, anebo něco podobného.
   Tak tu radši hrajte mrtveho Brouka než vám od toho vakua dostane hlava trhlinu.

   Vymazat
  4. 18:24

   "Tradiční evropské státy - Rakousko-Uhersko, Německo- padly v první světové válce, když stály proti těm, kteří bojovali pod praporem liberalismu, a po krátké přestávce v průběhu druhé světové války bylo o budoucnosti Evropy definitivně rozhodnuto. Mezitím globalismu už podkopal velké státy v Asii. Rusko, Japonsko, Čína a Indie se zdánlivě držely tradicionalismu, ale pouze na povrchu, pod kterým v hlubinách jejich prohnilých společností již hlodá červ neoliberalismu. Známky vnitřního rozkladu jsou zřejmé a je jen otázkou času, než vřed bude jednoznačně viditelným. Z tohoto pohledu Africa nemá žádnou moc; Austrálie a Jižní Amerika trpí zmateným identity přetížené společnosti. Vzhledem k tomu všemu, je tu jen jedna kultura, která se snaží zachovat své tradice: je to islámský svět. A samozřejmě nejsem stoupencem sebevražedných atentátníků a kruté války, ale zároveň prohlašuji, že pro dnešní lidstvo je poslední zbývající baštou tradiční kultury v každodenním životě i v transcedenci - Islám. Říkám to jako římský katolík. Jestliže islám selže, naděje zcela zhasne. Už nic nebude stát v cestě temnotě globalismu. Poté historie dojde ke svému skutečnému konci, a to rozhodně nebude šťastný konec ...". Konec citace.

   To nenapsal žádný "neomarxista", nýbrž vůdce ultrakonzervativního Jobbiku Gábor Vona!

   Vymazat
  5. Anonymní 7:42
   Islám je jen odnož Judaismu.
   Měl byste si zjistit,že naprosto stejně se chovají židé,jako Islamisté,jen už ne v tak krvelačném prosazování svého náboženství.Na špinavou práci mají židé Islámisti.

   Vymazat
  6. 7.42 Nemavejtee tu citáty usmolenych fasistu napište,že jste četl Korán a znáte Surý jimiž budete likvidován a požadujete po politické třídě Šmejdů,aby prosazovala jejich reformu a na hranici by měli být ti potencionální vrahové pokřtění,jinak ať si je Merklové strčí do prdele

   Vymazat
  7. Pane Kopecký, buď Vám nerozumím, nebo nechápete podstatu toho co autorka článku z daňových poměrů v ČR a jejich vývoje, včetně opatření jako je EET, vyvozuje. Nebude to tím, že patříte k podporovatelům EET jen proto, že poslední rádobypodnikatel nepřiznal každou tržbu?? Že je to poněkud složitější, správně ukazuje diskutovaný článek.

   Vymazat
  8. 20:14

   --- Možná by stačilo se pro začátek shodnout se na tom, že

   a) platit daně je normální, a

   b) evidence tržeb je ve většině zemí běžná záležitost, nad niž se nikdo nepozastaví

   (to, jestli v denní praxi zákazník účtenku vyžaduje nebo ne, s tím nemá co dělat; v Rakousku jsem se za 35 let nesetkal s jediným případem, že by mi řemeslník nebo hospodský účtenku sám od sebe nedal).

   Když např. vidím, jak v ČT dávají redaktoři a jejich hosté do souvislosti zákaz kouření se "svobodou" - mám dojem, že jsem spadl s měsíce. Když v Itálii zakázali v barech a pod. kouřit, chodili i nezaměstnaní nebo důchodci bez pitomých řečí na ulici, ať si třeba pršelo. (To jen jako připomínka pro ty, kdo se trápí otázkou, zda "patříme na Západ"!)

   Podobnou pomateností kombinovanou s ignorantstvím a buranskou zarytostí se na NR setkáváme nepřetržitě. (Ne, nejsem příznivcem BL.)

   Nechci tvrdit, a netvrdím, že za tuto "českou" idiocii může jen Klaus a jemu podobní hajzlové Kalouskové; že se na tom se všemi Kočárníky, Dlouhými a Ježky spolupodepsali, o tom není nejmenších pochyb.

   --- V čem se - asi? - neshodneme, je, že normální slušný člověk se podepisuje.

   Vymazat
  9. 21:02 Normální slušný a prozíravý člověk se dnes nikde neregistruje a bez souhlasu blízkých sólo nevystupuje (jakou prosím máte záruku, k čemu bude ta nebo ona "registrace" použita?). Mimochodem, nedošlo Vám, že máte i jmenovce? Ostatně, jde snad o názory, nebo jde o to, KDO jaké má a vyslovuje? Slušný člověče, hledejte podstatné.

   Vymazat
  10. Kopecký ignorant nepřestane lhát a provokovat.Jmenujte tu většinu zemi jednu po druhé a zeptejte se proč tam byli vyoperovali jejich financmajstri za blbost.
   Zaleze do svediry v zahraničí a podepisuje se.Vam nehrozí,že se pod oknem zastaví ČSSD cenzura a vybere vám počítač a zaveze k výslechu.

   Vymazat
  11. Po Hricaku i je Kopecký další hňup.Vubec není informován co se v ubohé ČR děje,proč chybí v Ústavě Sociální stát.Ono odpovědí je,že musí být zlikvidována Střední třída a její majetek má přejít k oligarchicke fašistům pomocí vadných exekučních zákonů které vznikly je proto,že to jedno slovo v Ústavě chybí.
   Ten blbec nevi,že ČR bude vykradený tak hluboce,že tu budou pouze naemazrani oligarchové a úplní chudáci pokud se nebudeme bránit.Napis nám ty spratku radši jak se máme bránit a ne takové sracky ,kterým Rakušané hovno rozumí.

   Vymazat
  12. Kopecký,nemohl by jste vysvětlit jak je v Rakouskou podáváno kontrolu hlášení a jak nadšeně přijímají ti vaší podnikatele zajišťovací příkazy a proč tam není každá firma podezřelá,že krade jako u nas a proto musí preventivně být těmi příkazy rabovana?

   Vymazat
  13. Kopecký by mohl doporučit aby se drobní podnikatelé a živnostníci začali organizovat a požadovat aby do prvního článku naši Ústavy bylo stranami dodáno jedno ta úmyslně chybějící slovo SOCIALNI stát,jinak budou brzy po smrti.To on však nemůže protože vůbec neví o co jde a tak jeho komentáře budou jediné makulatury

   Vymazat
 4. Mne spise zajma slovni obrat "dan z pridane hodnoty " Jelikoz jiz doma neziji zadal jsem kamarada o vysvetleni tohoto Tuzkarova blabolu jez prosel u naroda bez povsimnuti . Neni snad spravnejsi nazev -taxa ci cesky dan?? Zna nekdo spravny vyklad tohoto slovniho slozeni ? Kdyby se jednalo o dan z pridane hodnoty tak to preci nemuze byt 15 ci 20 % z ceny prodavaneho productu ! Dekuji za eventuelni vysvetleni ,ale prosim, ne pro economa pouze pro prostou dusi Dekuji

  OdpovědětVymazat
 5. DPH zvedl naposledy "král" ministrů financí Kalousek. S odůvodněním finanční krize. V současnosti máme již několik let konjunkturu a hranice DPH se nemění.
  Nemám nic proti EET. Spíš naopak, ale nejdříve se mělo pohnout s DPH. Kdysi bylo DPH 5 a 19%. Když jsem si tenkrát kupoval nový kotel,stál bez daně 20 a s daní 25 tisíc. Když jsem oslovil topenářskou firmu, ta ho koupila bez DPH, dovezla mi ho, namontovala a kotel, dopravu i montáž zdanila pěti procenty. Výsledek? 25 tisíc vč. DPH. Proč bych obcházel daňové zákony a hledal meloucháře, který mi ho namontuje bez "papíru"?
  Kdyby se sazby DPH narovnaly, nikdo rozumný by se placení daní nevyhýbal. A především, kdyby naši politici nekradli a nerozhazovali.

  OdpovědětVymazat
 6. Pane Hricaku držte se pera a nestřílejte nos do věcí kterým nerozumite.
  Nízké platy,každá firma je podezřelá,napište tu radši,jak jsou likvidování podnikatele pomocí zajišťovacích příkazu a taky proč nevíte,že hlavně velké firmy neplatí daně a ne drobní a střední podnikatele

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:31 máte blízko k pravdě. Pan Hricák, v tom co říká, ne že nerozumí. On netuší o co vůbec jde.

   Vymazat
 7. JE ČESKÁ VLÁDA DOBRÝM HOSPODÁŘEM? MÁ NA MYSLI DOBRO NÁS VŠECH? KONÁ V NAŠEM ZÁJMU? PÁR ÚVAH NA DANÉ TÉMA
  15.3.2017 RAGAUIAN

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.