Reklama

.

.

čtvrtek 11. května 2017

Den vítězství v Grozném. Tohle jsou opravdu záběry z Čečenska (VIDEO)

ea24
11. 5. 2017  Eurasia24
 
Čečensko, to je v tuzemském mediálním mainstreamu buďto „útlak kavkazských národů Ruskem“, nebo, obzvlášť v poslední době, „útlak tamních homosexuálů místními orgány“. Podívejte se, jak se tato převážně muslimská republika postavila k připomínce Dne vítězství letošního devátého května.


Novináři hlavního proudu by jistě z povinnosti napsali, že následující záběry jsou zinscenované, že oslavy Dne vítězství v Grozném byly „umělé“ nebo že všichni z tisíců slavících obyvatel čečenské metropole byli k účasti „přinuceni pod pohrůžkou represí a násilí“. Záběry jsou však vypovídající dostatečně. Uvidíte obrázek poněkud jiné islámské společnosti než v radikály okupovaných oblastech Sýrie nebo v demoralizovaných násilnických komunitách na okraji Paříže. Uvidíte výsledek pokorného, inteligentního, rovnovážného přístupu ruského vedení k etnickým a náboženským specifikům hrdé kavkazské autonomní země, součásti mnohonárodnostní federace.

Uvidíte pochodující vojáky, mladé muže, kteří nemají potřebu prchat do Evropy, protože jsou doma v Čečně – oddáni své republice a současně Rusku. Uvidíte klidné moderní město změněné díky Moskvě k nepoznání po krutých letech zvůle Západem podporovaných radikálních islamistů a následné totální válečné devastaci. Uvidíte mírové soužití etnik a vyznání, usmívající se lidi, ženy s pokrývkami hlavy i bez nich.

A co víc, uvidíte tisíce potomků čečenských účastníků Velké vlastenecké války pochodujících v Nesmrtelném pluku. „Cítím pocit hrdosti, že jsem vnukem takového pro mě velkého člověka, člověka, který zachránil pluk,“ řekl jeden z čečenských účastníků pochodu, třímající v ruce portrét svého dědečka ověšeného medailemi.

Letošní účast v pochodu Nesmrtelného pluku v Grozném byla rekordní – třídou Achmata Kadyrova pochodovalo nejméně deset tisíc lidí, průvod byl dlouhý bezmála kilometr.

Další dva tisíce účastníků z řad vojáků, příslušníků Národní gardy a jiných bezpečnostních složek měla vojenská přehlídka, jejíž součástí byl průjezd 124 obrněných vozidel jako BTR-82, Kamaz Vystrel, Gaz Tigr a dalších.

Čestná místa u tribuny dostali čečenští veteráni Velké vlastenecké války. K účastníkům promluvil prezident autonomní republiky Ramzan Kadyrov, který řekl: „V Den vítězství znovu a znovu vzpomínáme na miliony občanů Ruska hrdinně padlých v boji s hitlerovskými okupanty. Sláva hrdinům padlým za svobodu a nezávislost vlasti!“ Ramzan Kadyrov pak pochodoval v čele Nesmrtelného pluku:


21 komentářů :

 1. ano ještě že Rusko tam zlikvidovalo islámské fanatiky teď tam mohou v klidu žít

  OdpovědětVymazat
 2. https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/podrobeny-narod-aneb-jak-se-zmenil-zivot-v-cecensku/r~a3f8f30acbe011e4a788002590604f2e/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Typická pomluva, dva roky stará, fabrikované takovými lidmi, jako je Petra Procházková či Štětináč, šířená zaprodaným mainstreamem. .-D) Dost jste mne rozesmál/a.

   Vymazat
  2. 11:50
   A na základě čeho vy si dovolujete tvrdit, že je to pomluva nebo výmysl? Nežil jste tam před, nežijete tam ani po, nemáte na základě čeho srovnávat a cokoli tvrdit.
   Vy jen s chutí konzumujete ruskou propagandu bez jakéhokoli zamyšlení.

   Vymazat
  3. Stačí vědět, kdo je autorka, pak médium, které ty její nenávisti otiskuje a vaše reakce. Legrační? Omezení některých práv v Čečně a Dagestánu jsou způsobena občasnými invazemi bojovníků islámu do země, které musí policie a armáda likvidovat. Já vím, že vy, američtí paňácové, jste z toho na nervy. Vždyť na Kavkazu se v 90. letech málem podařilo rozjet dlouhou vyčerpávající válku. Ale RF změnila v Čečně způsob vedení války, vyhrála a vy jste i se svými louktovodiči v řiti, kašpaři. Zdá se , že v Sýrii také a že podobný konec se vám chystá i v Libyii.

   Vymazat
  4. Ano, RF změnila způsob vedení války. Srovnala města kobercovým bombardováním se zemí se 100 až 200 tisíci mrtvých civilů. A cynický hajzl jako vy se raduje a oslavuje Ruskem nastrčeného protektora. Že vás hanba nefackuje.

   Vymazat
  5. 12:38
   Musíš se víc snažit ty havlodebilní grafomane,takhle tě JandoPutna a lejnolahvárenský experti nepochválí a budeš muset chlatat vodu.....a to bys nepřežil!!!!!!:-)))

   Vymazat
  6. 12:38 bylo by možné brát tě vážně, pokud bys vzpomenul i irácký Mosul. Aktuálně. Co do mrtvých civilistů, najdi v těch událostech rozdíl ... Nevykládej nic o demokracii a lidských právech, když, tak uvaž mezinárodní právo s nezasahováním do vnitřních záležitostí států ... jako opory mírováho řešení sporů, tedy světového míru vůbec.

   Vymazat
  7. 12:38 - kde berete ty "informace" o tolika mrtvých? Co to je za protiruský a protičečenský islamistický fejk? To jste, vy imperiální trubko, jistě referovala i o hrdinném bombardování Cchinvali slavnou gruzínskou armádou pod velením prezidenta, co se živí pojídánímkravat, že?!

   Vymazat
 3. 9:56 to opravdu číst nebudu propaganda eu vede k válce v evropě

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je jen na tobě. Mě osobně se chce zvracet nad těmito odpornými výblitky

   "Uvidíte výsledek pokorného, inteligentního, rovnovážného přístupu ruského vedení k etnickým a náboženským specifikům hrdé kavkazské autonomní země, součásti mnohonárodnostní federace."

   Což v praxi znamenalo doslova vybití cca 15% Čečenské populace ve dvou čečenských válkách Ruskem a její následné porobení pod tvrdou rukou dosazeného diktátora.

   Vymazat
  2. Obnovení Grozného, výstavba, zamšstnanost, demokratické rozhodování o věcech, dotýkajících se života, fungování státu a životního prostředí,tvrdý odpor proti islamistům, největší nová mešita, 1milion lidí v ulicích při modlitbě, to je ta tvoje "neskončená válka" v Čečně? Ty jsi ale hlupák/hlupčka. Nepíšeš to náhodou ty, Petro Prochajdo? Tobě by to bylo podobné.

   Vymazat
  3. Čečenské oddíly v Sýrii bojují proti čečenským a dalším ilsamistům v Sýrii. Tam se vede ta zatím neskončená válka.

   Vymazat
  4. 11:56

   Vy jste opravdový hlupák. 150 až 200 tisíc Rusy pobitých Čečenských většinou civilů z milionového národa vám nestačí?

   Československo by se po válce "obnovovalo" úplně stejně, kdyby Němci vyhráli válku a vybili přitom 2 milony Čechů a Slováků. A kolaboranti jako vy by pak oslavovali vůdce.
   Že vám není hanba.

   Vymazat
  5. Pro 12.4 : Hlupák jste spíš vy !!

   Vymazat
  6. Kde jste sehnal/a ta čísla. Zase Procházková Petra nebo chytrý Štětina- europoslanec? To jako chcete říct, že ony veřejné modlitby či pochodu Nesmrtelného pluku v Čečně jsou dílem diktatury? Fakt blbej/blbá...

   Vymazat
  7. 12:04 Porovnejte si současný stav Čečenska se stavem Iráku a dalších zemí, kde USA a EU prosazují svobodu, demokracii a dodržování lidských práv. Porovnejte počty mrtvých a výsledky. Dejte sem tedy srovnatelné záběry z oněch zemí, jako jsou v článku a pak vám uvěřím, že Rusko a Kadyrov to dělají špatně a Západ správně. Je to prostá srovnávací metoda, kterou ignoruje jen naprostý idiot.

   Vymazat
 4. Neviem koľko bude pobitých bielich Europanov po zvolení Makrona v zmanipulovaných voľbách vo Francúzku a koľko po voľbách v Nemecku a ostatnych protektorátoch Euroislámskej únie a Osmánskeho chalifátu vedeného Merkelovov a Erdoganom,samozrejme príslužiacim vzdoro pápežom Františkom Argentínskim,Avigňon sa môže schovať,to bol len odvar toho čo akí pekáč na nás globalisti fašisti richtujú.

  OdpovědětVymazat
 5. Jedna zajímavost k debatě.Obviňovatel Ruska se
  hájí tím,že ten,kdo se ho zastává tam nebyl.Ale
  uvedený člověk tam také nebyl a uvádí fakta JPP.
  Mám za to,že tento člověk,pokud to je člověk,by
  obhajoval útoky čečenských islamistů na nemocnoci
  či školu v Breslanu.Jen škola v Breslanu vyšla
  na 468 mrtvých a z toho 247 dětí,které proti
  nikomu nebojovaly.Jen se šly učit.Co Vy na to,
  pane či paní rusofobe(ko)?
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 6. Nejsou čečenci autoktoní? Proč by neměli vlastní stát?

  OdpovědětVymazat
 7. Určitý nadhled 17:49, poněkud méně jednostrannému jedinci řekne, že rozsah autonomie Čečenska v rámci Ruské Federace je a může být vyšší, než reálně možný rozsah milionového státečku v rámci světových mocenských her. Srovnání je k dispozici dost a dost. Tvrdím, že byvší ČSSR měla v rámci tehdejšího politickomocenského bloku daleko širší politický a ekonomický prostor, než má ČR v rámci světa a zejména EU dnes. Na příklad: V RVHP platila zásada jednomyslnosti. Ekonomika, finance, rozpočet, byly výhradní záležitostí ČSSR, bez objektivního tlaku cizích vlastníků a světového finančního kapitálu. Náklady na obranu byly vázány na vojenské pokrytí teritoria srovnatelně mezi všemi státy Varšavského paktu s podmínkou kompatibility systému. Chcete tvrdit, že alespoň tak by obstálo Čečensko? Je na tom tak Kosovo nebo například Černá Hora ...? Povídejte něco o ekonomickém či technickém rozvoji, ale i o sociální situaci a diferenciaci. Aby se ukázalo, co jste zač doopravdy. Jestli jen neznalý, nebo asociál.

  OdpovědětVymazat