Reklama

.

.

sobota 13. května 2017

Diskriminace Krymských Tatarů dosahuje nepředstavitelných rozměrů

Okupanti mučí krymské děti
na speciálních strojích
13. 5. 2017, Petr Ďoubalík, zdroj - Alena Bardovskaja, video 11:17, titulky

O utlačování Krymských Tatarů štěbetají především ukrajinští vrabci v OSN, ale ochotně je citují všichni západní presstituti. A ti přece nikdy nelžou. Pojďme se na to podívat téměř v přímém přenosu. Diskriminaci národnostních menšin v ruském Krymu zaznamenala na kameru "naše" krymská zpravodajka Alenka v sobotu 6. 5. 2017.


překlad a titulky pro NR: Ďouba

A. Bardovskaja: Jak žijí v Krymu Krymští Tataři? Svátek "Chydyrlez 2017"

Byl trochu problém se zvukem, všude hrála muzika, zpívali zpěváci a tancovaly soubory!
Turecký státní svátek Chydyrlez (Hydyrlez) označuje příchod léta a naději na dobrou úrodu. Nazývá se podle spojení jmen 2 muslimských svatých Chydyra a Iljase. Cílem svátku je zachování svébytnosti tradic a obyčejů Krymských Tatarů, podpora, rozvoj a popularizace národní tvořivosti, vytvoření podmínek pro vzájemné kulturní obohacení národů, žijících v Krymu.
Rozšiřující učivo pro zvídavé:
Raekce A. Bardovské na rezoluci OSN, video s titulky, Nová republika zde

Krymští Tataři na wikipedii zde
(zde také o tom, že až po "anexi" Krymu se Krymští Tataři dočkali uznání své mateřštiny jako úředního jazyka (celkem jsou nyní tři, ještě ruština a ukrajinština)

O jedlých specialitách, které se objevují ve videu
Pilaf (pilav) zde
Kubete zde

Informace o "Chydyrlez 2017" ve zprávách ruské TV

"Chydyrlez 2017 a rekordně velký čeburek, určitě se podívejte


48 komentářů :

 1. Ďoubalíku máte pravdu. Z 2,5 milionu Krymských tatarů žije na Krymu 25tisíc Krymsských tatarů. Ruské kukačky díky tovariště Stálina maji všetkorusko.Jasně Krym Krymčanům ale bez Krymčanú

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tataři za 2.sv. kolaborovali s Hitlerem , za vše se platí ! Spíš se věnujte dnešku !!

   Vymazat
  2. S Hitlerem jste kolaborovali i vy, komunisti. A vyhani vas nekdo?

   Vymazat
  3. 17:42 - já bych byl zase rád, kdyby to zde bylo be blbů. Bohužel moc nesplnitelné!

   Vymazat
  4. Ono to neumí česky, je to pravděpodobně někdo z Rádia Svoboda, pražský Hagibor, Havlovo nenávistné kukaččí vejce, zrazující svou vlast. Propagandista džihádu, kolaborant s Hitlerem, milovník upalování lidí v Oděse. Prostě prevít. Ale pobavil, že?! Ani nemusíme chodit do ZOO.

   Vymazat
  5. Tataři mohou být vděčni osudu, že Stalin je nechal pouze přestěhovat. Stejně jako Němci v Československu si zasluhovali mnohem horší trest. Spory o utlačování a podobně zní velice podezřele.

   Vymazat
  6. Mongolové,kteří kdys přijeli do Ruska(Rusové jim říkali Tataři..),tak ještě za Petra Velikého,kdy byla poražena Zlatá horda ve střední Rusi(zlatá díky kořisti pro níž cestovala i hodně daleko),tak vyráželi z Krymu,který okupovalo Turecko(Osmanská říše)a Tataři byli jejich "5. kolona",tak tito Mongolové resp.Tataři několikrát ročně vyráželi do celé Rusi,včetně dnešní Ukrajiny a části Polska,na tzv.sklízení stepí - odvlékání lidí do otroctví,na celý blízký východ(ročně statisíce až miliony).To ustalo až po porážce Tatarů(Turků) na Krymu.Tam také žilo mnoho nuceně konvertovaných lidí k islámu,kteří se poté navrátili k pravoslaví(většina).Takže počty těch nebo oněch nejsou relevantní. Karel z Plzně

   Vymazat
  7. Kosovo je plné Albánských kukaček . 17.42. máš dvojí metr jak top 09 a špiníš lidi jako Petr Majevský

   Vymazat
  8. Anonymní13. května 2017 17:58 napsal "S Hitlerem jste kolaborovali i vy, komunisti. A vyhani vas nekdo?" Dnes už je možné snad všecno! 17:58 ozvi se s informací, jaks' na to přišel.

   Vymazat
  9. 17:58 - kdyby sis ty vole přečet knížku od Roberta C. Tuckera: Stalin na vrcholu moci- 1928-1941, http://www.databazeknih.cz/knihy/stalin-na-vrcholu-moci-1928-1941-76061 , tak bys nežvanil takový nesmysly! Stalin nebyl žádný komunista, ale fašista, který si chtěl s panem Hitlerem rozdělit svět. jenže nebyl Árijec a proto nemělo toto spojenectví perspektivu! Nemělo smysl pro naší rasu. Otázka roč pan Hitler uzavřel to marné spojenectví se žlutými skrčenci ponechávám nyní stranou ...

   Vymazat
  10. Je sranda jak rasista 8:19 cituje nenávistného Tuckera, prodejnou veš a ne historika. podívej se na dobové dokumenty a ne texty pomlouvačů. Ale tobě něco říka je asi stejně zbytečná. Jsi jen hnědé náckovské hovno u cesty. Leo

   Vymazat
  11. 8.19 podívej se hochu na seriál Olivera Stonea Neznámé dějiny Ameriky . To budeš valit bulvy jak pestrá je historie .A co mají USA na tričku . Bezkomkuremční vrazi .

   Vymazat
  12. 8:19, číst můžu to nebo ono, ale pokud nejsem jednoduchý a zcela neznalý primitiv, musím místo toho, co se mi třeba i líbí, použít rozum a další informace. Jednou věcí jsou mezinárodní smlouvy mezi státy, kdy důvody jedné i druhé strany mohou být různé, často leccos zakrývající, jiná je otázka „shody“ ideologií. Tady žádná taková shoda mezi Německou Říší a SSSR neexistovala, takže plácat cosi o kolaboraci je pustý nesmysl. Ostatně, co mají co mezistátní smlouvy tehdejšího SSSR třeba s evropskými komunisty? Ukazuješ, že z historie nevíš vůbec nic. Prostá otázka, mezistátní smlouvy mezi „západními“ státy a SSSR byly kolaborací koho s kým? Komunistů s kapitalismem nebo kapitalismu s komunisty? Nevím, proč musíš, místo logické argumentace, svého oponenta označovat za vola. Leda, že žádný lepší argument už nemáš. Nevzdělanče.

   Vymazat
 2. Pro 17:42... Na hlavu Vám spadlo něco v dětství? Nebo až v posledních letech.... ? Stalin byl Gruzínec a jak uměl zamávat Ruskem že? Tahání minulosti je silně zavádějící... To by se muselo řešit vyvražďování indiánů, vyvraždění Prusů Germány... Byl by to nekonečný příběh co tu melou všichni dokola... Stačí to novodobé vyvražďování pod různými záminkami v Iraqu, Sýrii, Lýbii, Jugoslávii... Tak už nekopejte kolem dokola a přemýšlejte... Bohužel úraz hlavy ani Boží vůle zřejmě nevyléčí.... Mia

  OdpovědětVymazat
 3. Ďoubalík aneb snaživý ruský propagandista.

  http://zpravy.idnes.cz/krym-tatari-rusko-unosy-08d-/zahranicni.aspx?c=A161212_114804_zahranicni_ale

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když vytáhneš iDěs jako hodnověrný pramen, tak se směji. iDěs, toď hovnověrný pramen!

   Vymazat
  2. 18:02 - ty jsi fakt na palici. Alena Beníšková, smělá to mladá redaktorská svazačka a aktivistka, jen opisuje protiruskou propagandu. Nic z vlastní "žurnalistické praxe", na Krymu nikdy nebyla, rusky ani turecky neumí, jen ochotně opisuje lži tatarských mudžahedinů v emigraci. A to má být nějaký zdroj o dnešním Krymu? Fakt jsi buď zaostalý nebo přímo průzračně hloupý. (Promiň, jsi-li jiného pohlaví, vždyť i ženy mají nárok na blbost.) Leo

   Vymazat
  3. 18:24 a 18:56

   http://www.aljazeera.com/indepth/opinion/2016/03/russia-continues-oppress-crimea-tatars-160308054208716.html

   https://www.nytimes.com/2016/05/20/opinion/russia-is-trying-to-wipe-out-crimeas-tatars.html?_r=0

   http://www.telegraph.co.uk/news/2016/07/07/special-report-crimea-tatars-endure-second-tragedy-under-russian/

   Arabové, Američané, Britové,... celý svět píše to samé a ti zdejší ruští užiteční idioti se nezmohou na víc než zpochybňovat nějakou Benešíkovou.

   Vymazat
  4. Al Jazeera - katarská manipulativní stoka, která nenávidí usy, protože jí mordují Alláhovi bojovníky v Sýrii a na hranicích s Dagestanem a Čečnou..... NYT - přichyceni mnohokrát při žli, naposledy při volební kampani v USA aktivisticky stály na straně Clintonové. To není seriózní zdroj...... A britský Telegraf - to je zlý jazyk bývalého Impéria, nakloněný všem lumpárnám USA, co kdy kde po světě páchaly a páší. Nemohu si pomoci, ale vaše zdroje je jen ulhaná žumpa. Začněte konečně místo toho slabošského nadávání uvažovat. Aspoň to zkuste.

   Vymazat
  5. 19:06
   Ty tři jmenovaný jsou celej svět????
   No ty seš megauntermensch bez mozku,za to s ussackým hovnem v palici!!!!!

   Vymazat
  6. Z diskuse na tom odkazu:

   "Stejně nejlepší byli včera ty dvě babky. Pamatovaly už druhou světovou a říkaly ,že nejlepší byli Němci, ti jim všechno nechali. Když přišli Rusové všechno sebrali. Pak se celý život dřeli v Kolchoze a teď tohle. Baráčky jim rozbombardovali Rusové a tak museli utéct.

   V čem se politika a praktiky Ruska změnili od 19 století . ať mě to někdo zkusí vysvětlit. Krymští Tataři jsou jako Kurdové. Nemají šanci na sebeurčení a nikdo se za ně nepostaví. Voloďa se o to postará. Vyčistí Krym jako před 60lety a skončí někde na Kavkaze nebo na Sibiři."

   Vymazat
  7. Tatři mají v Ruské federaci svou republiku - Tatarstán, hlavní město Kazaň. Tak o jakém "sebeurčení" mluvíš. Na Krymu je již 250 let tatarský živel v menšině. Pro koho to "sebeurčení" ? Krym je autonomní republika se svými demokraticky volenými orgány. Referedndem se připojili k Ruské federaci když jim ze strany Ukrjainy hrozili pogromy, upalování, občanská válka a bída. Ta o čem to tu žvaníš? K těm babkám: přečti si ten svůj výtvor po sobě ještě jednou. To tě doma neučili logicky myslet?

   Vymazat
 4. 17;54 proč zase řešíš Indiány? Vždyť Stálin dělal větší prasárny než celá US mašunérie. V USA maji domurodci větší práva než Krymčani na Krymu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Si blbej nebo navedenej. Kdes na to přišel, hlupče?

   Vymazat
  2. 18:11
   Nějak ty ty magore uniklo,že ussacký agresoři vraždí právoplatný obyvatele Ameriky tj.Indiány na jejich vlastním území....ovšem demokraticky je střílí v rezervacích!!!!

   Vymazat
  3. Kdybys věděl jak si trapnej....!(18:11)

   Vymazat
 5. Jak se tak divam, zvrhlemu Doubalikovi by nic neudelalo vetsi radost, nez kdyby ho Rusaci nebo nacisti odstehovali stejne jako Krymske Tatary na Sibir.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě, že ses nepodepsal, mizero. Tebe za ty provokace stejně jednou stihne trest! MM

   Vymazat
  2. 18:19
   Jsi hulibrk a řiťopich a budeš naražen na kůl.
   Pěkně po tatarském způsobu.

   Vymazat
  3. Tomu kuřbuřtovi by se napichování na kůl moc líbilo. To pro něj není žádný trest, ale splněný sen.

   Vymazat
  4. 18:19 podatatné je, kdy a proč se tak stalo. Čili hrušky s jabkama, že?

   Vymazat
 6. Nějak se přehlédlo, že prvním a hlavním cílem německých nacistů pod vedením Vůdce bylo vyhlazení židobolševiků. První do koncentráků putovali komunisté a židé. Tak nevím o jaké spolupráci komunistů s Hitlerem je řeč. Byli jsme spolu se Srby jediní, kteří v Evropě zůstali proti Hitlerovi a jeho ideologii v opozici. První byli Poláci s panem maršálem Pilsudskim, kteří uzavřeli pakt s Hitlerem, s nacismem se pak ztotožnil již vzkvétající fašismus v Itálii, Španělsku, Portugalsku, Chorvatsku, na Slovensku v Maďarsku, Norsku, Finsku.... A NA UKRAJINĚ A TAKÉ V RUSKU, KDE PODPOROVATELI HITLERA BYLI KRYMŠTÍ TATAŘI. A SAMOZŘEJMĚ VE VELKÉM OBĚTÍ S HITLEREM BYLA VELKÁ BRITANIE A FRANCIE.S Hitlerem koketovalo i Švédsko, snad ne Dánsko a Holandsko.
  Všichni tito podporovatelé Hitlera nedělali nic jiného, než ho směřovali do války proti SSSR, Británie dokonce odmítla uzavřít smlouvu se SSSR o vzájemné pomoci v případě napadení Hitlerem. A tak přišla těsně před vypuknutím 2. světové na stůl smlouva Ribbentrop-Molotov. A další historie už se až tak nefalšuje, třeba na lžihistorii cs. vysílané ČÉTÉ. Válku prohráli nejen Němci, ale také Západ, který nechal SSSR vykrvácet až do dna, když do války vstoupil fakticky pár měsíců před koncem války svým vyloděním v Normandii. Do té doby západní hrdinové jen v teroristických náletech vraždili civilní obyvatelstvo Říše a také české obyvatelstvo protektorátu Böhmen und Mähren, třeba Brna a Prahy. To jen pár dnů před koncem války rozbombardovali američtí "hrdinové" plzeňskou škodovku, aby zničili i průmyslové základy pro obrodu poválečného Československa. Taková je pravda, vím, že mnohé bolí a raději si zacpávají uši a zavírají oči.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobře napsáno, ale trollíci jsou duševně omezení svazáci. Nic nevědí, nic nepochopí, nic pochopit nechtějí. Je jich málo, ale jsou slyšet. Já to beru, jako pobavení.

   Vymazat
  2. 18:24 Napsal jste to dobře.Západ na poslední chvíli zachraňoval kapitalismus v západní Evropě.

   Vymazat
  3. Ono to koncem války neskončilo. Pozdní otevření fronty na západě měl pro všechny zúčastněné ještě i jiné dopady.
   Rusům tím bylo de fakto umožněno obsadit celou východní a střední Evropu. Tím byla určena nejenom demarkační linie postupu armád, ale i poválečný vývoj.
   Oni to trollové neradi slyší, ale vítězství komunismu, nejenom u nás, umožnil západ. A to hned dvěma důvody. Za prvé nechali vyrůst Hitlera, za druhé nechali dojít Stalina až tam, kam došel. Když už dopustili to první, mohli Američané otevřít druhou frontu o rok, nebo dva dřív. Došli by pak mnohem dál na východ a o poválečné politice, nejenom u nás, mohli rozhodovat oni.
   Zdání samostatnosti je pouhou iluzí. Východ i západ na svém "písečku" jednoznačně určoval politiku v té, které zemi. My jsme museli budovat socialismus, stejně jako komunisticky naladění Řekové a Italové museli budovat kapitalismus. V Itálii dosáhli Američané změny názoru penězi, v Řecku musely přijít ke slovu zbraně.

   Vymazat
  4. 18:28 - koho "je pár", ty blbe Dvořákovic? Vás je pár! Uslintanejch komoušskejch strejců a tet! Když se ptali Gábiny Partyšový na to co se stalo v roce 48, tak řela že skončila WWII. A když se jí ptali kdo "osvobodil Prahu" tak řekla že Masaryk přeci! A pak dodala, proč se jí ptaj na takový blbostio, kdyby se radši zeptali na nějakou pleťovou bázi, tak by jim toho řekla víc! A tento její pohled a znalosti dnes u nás totálně v populaci převažují! Rozhodně tedy té mladé, komoušskými cancy již nedotčené ....

   Vymazat
  5. Milý anonymmí idiote, tvoje hlava je plná blbin, jako je Partyšová a podobné sereblity. Koho považuješ za "komoušské strejce"? Ubožáku. Dvořák, kterému nadáváš, byl vedoucím vysílání Občanského fóra v Čs.televizi. idiote, vzpamatuj se!

   Vymazat
  6. 8,36 považuje "komoušskou nedotčeností" dutou palici. Pokud Partyšová, a zdaleka nejenom ona, vykazuje absolutní neznalost základních historických skutečností, tak nás bůh ochraňuj před kapitalistickou dotčeností.
   Nemusím být pyšný na všechny historické skutečnosti svého národa, ale pokud je nechci opakovat, měl bych je znát. A pokud je někdo nezná, ale přesto vyplňuje kolonku nějakého dosaženého vzdělání, měli by jsme se bez rozdílu politické orientace zamyslet, jestli to naše amerikanizované školství je skutečně to pravé, ořechové.

   Vymazat
 7. zabudol si na český Protektorát - ten rád, s nadšením a vo veľkých množstvách , v dobrej kvalite dodával zbrane Wermachtu,do posledných dní Reichu, až to musel ukončiť Patton - kým Slováci bojovali - a statočne - proti Nemecku aj doma

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:05- trochu plytké ale nebudu to rozpitvávat!

   Vymazat
  2. 19:05-zabudol si se zmínit o těch dvou "rychlých divizích" pod vedením gen.Čatloše.
   Ty sice bojovali (pokud se to dá tak nazvat) v Rusku,ale na straně Hitlera....sice ne všichni,někteří zběhli k partyzánům,jako např. kpt.Nálepka,v civilu učitel,ale spousta z Slováků byli náckové k pohledání...a někteří jsou dodnes...
   No a co se týče toho boje Slováků doma proti Němcům,tak to bylo "za pět minut dvanáct" až v SNP,jehož úkolem bylo s divizí dislokovanou na vých. Slovensku pod vedením gen.Viesta a Goliána vpadnout Němcům do zad a tím umožnit rychlý přechod Sov.armády přes Karpaty a to Slováci posrali tak,že z toho všeho sešlo a muselo se to všechno odložit a pracně prokousávat přes Duklu...
   Co se týče voj.umění Slovenské armády a schopností jejích velitelů za Slovenského štátu,tak to byla dost bída,musel to pak napravovat Husák v SNP,aby jste nebyli stavěni do jedné řady s Německem mezi poražené státy a abyste neplatili vál.reparace spojencům...Jestli někdo může Čechům něco vyčítat ohledně 2.sv.války,tak to rozhodně nejsou Slováci,ti by se měli držet za nos a to ještě hodně dlouho...

   Vymazat
  3. No konečně to někdo napsal. Díky. Doufám, že odtěď dá bratr Slovák s těmi svými vyčítavými blbinami pokoj.

   Vymazat
  4. 19:05 já se cítil a do určité míry se stále cítím Čechoslovákem a takové to vzájemné známkování považuji za hloupé, když historické zvraty stavěly jeden i druhý nevelký národ do obtížných situací, které jen blbec nechce nebo neumí pochopit. Já vím, co to znamenalo za Protektorátu pro Reich nepracovat, nebo výrobu sabotovat. Vím co to znamenalo sebeméně Reichu škodit a vím, že nás takových bylo značně víc, než polovina národa. Samozřejmě nemůžu vědět, jak tomu bylo na Slovensku, vím ovšem jak v roce 1938 a později bratři Slováci Čehúny ze Slovenska hnali, a na vlastní kůži můžu srovnávat, jak "hnali" Nšmci Čechy ze Sudet. Nevidím až tak velký rozdíl.

   Vymazat
 8. 19:05
  Oni ti Slováci nejdříve bojovali spolu s Hitlerem proti Rusům. Až když Hitler začal dostávat na prdel, tak otočili a bojovali proti němu. Jako ti z USA až když bylo jasno, že Hitler prohraje.

  OdpovědětVymazat
 9. Nehádejte se s idiotem.Tento tvor nemyslí a pořád
  se snaží prosadit názory svého páníčka.Už uváděný
  počet krymských Tatarů z jeho zpráv je vycucaný z
  prstu.Protože neumí myslet,mele pořád dokola to,
  co má předepsáno.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. „Tenhle troll je divnej tvor, křivá držka co šíří mor.
   V makovici místo mozku má jen asi z hoven kostku.
   Co tu plodí, samé sračky, bere za to asi kačky (dolary?).
   A hrdlem je prolije a tady se poblije.“ :-)

   Vymazat
  2. Peter Majevský . Neber moji rodinu a moje jméno do huby . Pomlouváš a špiníš lidi které neznáš . Marcel

   Vymazat
 10. Ať si ty "chudáky" vezme Merkelová jako ostatní čmoudíky.

  OdpovědětVymazat