Reklama

úterý 23. května 2017

Dopis, adresovaný Donaldu Trumpovi, na bruselský summit NATO

23. 5. 2017
Vážený pane prezidente,
obracím se na Vás z pověření Republikové Rady Asociace Vojáci proti válce, jehož jsem předsedou a které sdružuje zainteresované generály a důstojníky Československé armády a České armády ve službě i mimo službu, usilující na základě svých životních zkušeností a praktických odborných znalostí o řešení mezinárodních sporů mírovou cestou, odvrácení válek a upevnění světového míru v souladu s Chartou OSN.


White House
1600 Pennsylvania Ave NW
Washington, D.C. 20500
United States of America

Prezident Spojených Států Amerických
Pan
Donald TRUMP

Vážený pane prezidente,

obracím se na Vás z pověření Republikové Rady Asociace Vojáci proti válce, jehož jsem předsedou a které sdružuje zainteresované generály a důstojníky Československé armády a České armády ve službě i mimo službu, usilující na základě svých životních zkušeností a praktických odborných znalostí o řešení mezinárodních sporů mírovou cestou, odvrácení válek a upevnění světového míru v souladu s Chartou OSN.


Obracím se na Vás v naléhavé záležitosti, tj. ohrožení světového míru, stupňování mezinárodního napětí, nedůvěry a obnovení studené války v daleko širších a nebezpečnějších rozměrech a reálného nebezpečí vzniku válečného konfliktu s nedozírnými následky. Musím bohužel konstatovat, že toto ohrožení je důsledkem neprozíravé politiky zejména minulé administrativy USA. Takto byla praktikovaná již v podstatě od rozpadu bipolárního uspořádání světa. Musím bohužel opět konstatovat, že v některých podstatných směrech přetrvává dosud, i navzdory Vašim pozitivním prohlášením v nedávné minulosti. V tomto směru jsem ochoten vést i diskusi. Kritika této politiky se ozývá i u realisticky, demokraticky a lidsky uvažující části občanů a politiků USA, mezi něž si dovoluji zařadit i Vás. Proto si dovoluji obrátit se na Vás s tímto problémem.

Plnění priorit, přijatých na Summitu NATO ve Varšavě 2016, prakticky znamená přípravu na válku se všemi důsledky. Celá východní, severní i jižní Evropa se stává jedním obrovským vojenským táborem s neustále se přemisťujícími vojenskými jednotkami. Zvýšila se přítomnost vašich vojsk na evropském kontinentě. K hranicím Ruské federace jsou přisunovány mnohonárodní ozbrojené síly NATO, včetně těžké bojové techniky a raketových systémů. Obyvatelstvo je systematicky připravováno na válku. Jako hlavní nepřítel je označováno Rusko – váš hlavní spojenec v boji proti fašismu ve 2. světové vílce. To vše vzbuzuje obavy u vedení Ruské federace, eskaluje napětí a zvyšuje hrozbu vzniku konfliktu. Vzrůstají obavy z výsledků summitu NATO v Bruselu.

Dovoluji si Vaši pozornost obrátit k některým faktům:

- z celkového počtu cca 60 000 000 obětí za 2. světové války bylo 43 440 600 Evropanů a 418 000 občanů USA. Z evropských obětí bylo 23 200 000 z bývalého SSSR. (Chtějí snad jejich potomci rozpoutat zničující válku?);

- téměř 80% infrastruktury včetně kulturních a historických památek na území Ruska (ale i Německa) bylo zcela zničeno a země vrženy zpět do doby kamenné. (Chtějí snad tyto země opakovat historii v daleko vice zničující podobě?);

- je obcházena a hrubým způsobem porušována Charta OSN, Závěrečný akt Helsinské konference a také Zakládací smlouva NATO - “řešení mezinárodních sporů mírovými prostředky”, “zdržení se použití síly, nebo hrozby silou”, “nezasahování do vnitřních záležitostí jiných států”;

- občané přestávají mít důvěru k sílící protiruské propagandě a to i na základě zkušeností z falešných, nepravdivých informací o příčinách vzniku a průběhu vašich válek v Jugoslávii, Afghanistanu, Iráku, Libyi, Sýrii a podílem na destabilizaci režimů jiných států - naposledy Ukrajiny;

- jakékoliv rozmístění cizích, včetně vašich vojenských jednotek, nebo vojenských základen ve Východní Evropě bude občany považováno za akt provokace a na území ČR za akt okupace (i když formálně posvěcený souhlasem stávající vlády ) a to i na základě historických zkušeností.

Připomínáme, že jakýkoliv “preventivní”úder, by vyvolal okamžitou silnou automaticky iniciovanou jadernou odvetu. Ukončení případné nové války, která je evropským státům stále silněji vnucována administrativou Spojených států, bude mít zcela odlišné parametry v počtu obětí i materiálních škodách. Výrazně bude zvýšen jejich objem a citelně se dotkne mimo Evropy také území a občanů Spojených států – pokud ovšem zůstane někdo, kdo bude moci tyto oběti a škody spočítat.

Vážený pane prezidente,

na základě Vašich nedávných prohlášení apeluji na Vás nejen jako na představitele světové velmoci, ale i jako reálně uvažujícího politika, který může vzhledem ke svému postavení a důvěře občanů své země, posunout myšlení rozhodujících sil směrem k nastolení důvěry mezi státy a zastavení realizace všech akcí, které vyvolávají nebezpečí vniku ozbrojeného konfliktu. Spojené státy by v mysli občanů měly zůstat osvoboditeli od fašizmu v roce 1945 a ne okupanty.

Praha  22. května 2017

Z pověření Republikové Rady  Asociace Vojáci proti válce,  e-mail: vojaci.protivalce@email.cz
Plukovník v.v. Jiří  Bureš - předseda VPV

Potvrzují členové Republikové Rady Vojáci proti válce:
Generál-poručík v.v., PhDr. Oskar Marek
Generál-major v.v., Ing. Michal Gondek
Plukovník v.v., Prof. Ing. Bohumil Svoboda, Dr.Sc.

K dopisu se dále připojují:
PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., České mírové fórum, e-mail: cmf@centrum.cz

Ing, Jaroslav Tichý, Aliance národních sil, e-mail: aliancens@centrum.cz

65 komentářů :

 1. Vsechno spravne. Jenom adresat je nespravnej. uSSackej prezident je loutka ktere je dovoleno lhat ve jmenu skutecnych vladcu - ten hajzl Obama a Bushove a Clintonove jsou tomu exemplarnim prikladem. Ale je nutnto skusit vsechno, to je fakt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechno špatně. Ti oficíři v.v. museli mít něco destilovaného vypito, protože takové bláboly nejsou hned k přečtení!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 22:23 vyjmenuj laskavě, v krátkosti, co v daném článku není pravda a proč.

   Smazat
  4. 22:23 ty máš zjevně vypito imrvére non-stop.

   Smazat
 2. To je to nejsmutnější, když vojáci odmítají válčit a stačí se prostě zeptat, proč jsou tedy vojáky a dokonce nejvyššími jejich veliteli. Fakt ostuda. Nechci hodnotit jejich pravdivost v tomto dopise i když je podle mého názoru zjevně a silně neobjektivní, jde mi o to, že mi nezbývá než plně pohrdat zbabělci, kteří vystupují veřejně jako vojáci pro mír a píší v tom smyslu apel nejvyššímu veliteli válečného uskupení, kterého jsou sami členy, budí to prostě obrovskou nedůvěru a pocit zmaru pro cokoliv v budoucnu, prostě jde o zradu, lidsky pojímáno. Vojáci mají válčit, o válce mají rozhodovat civilisté, ti nejlepší, zvolení k tomu svým lidem a jmenuje se to demokracie. Na ty své, se obraťte, když už a nedělejte Česku takovou strašnou ostudu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:51- a já se bláhově domníval, že vojáci jsou k obraně! Ve vašem pojetí jsou tedy "žoldáci". Platí to i o vojácích USA?

   Smazat
  2. 21:59 Vojáci jsou potřeba i k útoku, nedělejte ze sebe hloupého.

   Smazat
  3. Pro 21:51: Kazdej kdo vystupuje aktivne proti valce je zapotrebi. A je jedno jestli je vojakem nebo ne. Protoze vyprovokovat utocnou valku je zlocin. Armada je na obranu pro slusne a civilizovane lidi. Armada pro utok je jenom pro kriminalniky. A ovsemze je naprosto nutne budit neduveru k "nejvyssimu veliteli" u ktereho je podezreni na vyprovokovani takoveho zlocinu jako je valka. Jinak receno: Prisahal jsem ze budu branit republiku proti jakemukoliv ohrozeni. Jestlize jsme soucasti spolku jako je NATO ktere me naprosto presvedcilo ze valku CHCE a udela vsechno pro jeji vyprovokovani, pak musim nutne branit republiku proti presne tomuhle zlocinnemu uskupeni. Neni na vyber.

   Smazat
  4. Opět jeden strachy podělaný anonym.Podle
   Vás jsou naši vojáci potřeba k útoku na
   civilní obyvatele Iráku či Afghanistánu?
   Pokud se domníváte,že ano,oblékněte si
   uniformu,vemte zbraň a můžete útočit,až
   se z Vás bude kouřit.Na to nemáte odvahu.
   Ta se u Vás projevuje hrdinstvím u PC.Tam
   jste naprostý hrdina.Dopis je lodle Vás
   neobjektivní,ale už nám nesdělíte,proč
   jste o tom přesvědčen.Sanozřejmě ty ruské
   zrůdy se pořád přibližují k základnám
   NATO.Jediným problémem je,že oni jsou¨stále uvnitř svých hranic,na rozdíl od žoldáků
   z různých evropských"demokratických"zemí.
   A teď babo raď.V čem je dopis neobjektivní?
   Vokáci jsou skutečně potřena i k útoku.
   Ovšem podle Vás k útoku na cizí zemi.To
   je poněkud v rozporu s Chartou NATO.
   Petr Majevský

   Smazat
  5. 22:21- máte pravdu, jen špatně adresujete. Vaše odpověď je pro 22:08!

   Smazat
  6. 21:15 Někdo hloupého dělá, někdo hloupý je. Vojáci jsou k tomu aby válčili, zabíjeli a byli zabíjeni. Lékaři jsou k tomu aby pitvali mrtvoly, policie aby rozdávala pokuty a zatýkala, řidiči aut a vlaků aby havarovali, řezníci aby zařízli vše živé, hasiči aby jenom hasili a když není co tak aby nebyli zbabělí a požáry si založili. A ty jsi co? Komu děláš ty ostudu? dělal bys jen sobě kdyby ses tu neschovával za anonyma. Kdyby tebe, ti vojáci co odmítají válčit znali, jistě by udělali aspoň jednu výjimku.
   Mik

   Smazat
  7. 22:21 Pokud jste vojákem, máte na výběr: 1) válčit a nebo 2) zradit vlastní lid. Každá armáda musí být schopna i útočit, protože jinak by nebyla ani schopna se ubránit, protože nepřítel by ji v klidu mohl nepřetržitě a podle své libosti napadat a nakonec zničit. Nepřednášejte nám tu o teorii boje, pokud nejste alespoň stratég a nebo někdo s válečnými zkušenostmi. Mluví z Vás zbabělost a strach ze střetu s nepřítelem. Například proti Zlu je potřeba a správné bojovat - útočit, čekat až zesílí natolik, že by už nebylo možné ho porazit, je morbidní a naprosto zcestné. To raději buďte muž a zastřelte se, aby Vás to tak moc nebolelo a především abyste neničil Vaší zbabělostí naději ostatních na čest.

   Smazat
  8. Opravuji. Ne pro 21:15, ale pro 21:51

   Smazat
  9. 22:21-omlouvám se, omyl je na mé straně, zamžené brýle.

   Smazat
  10. 22:33-víte, že něco podobného říkal i Hitler?

   Smazat
  11. 21:51 takové blouznění je naprosto k neuvěření. Je ten člověk vůbec schopen logické úvahy? Má alespoň to nejmenší tušení o světě, o smyslu věcí? Vypadá to na nezletilce, přinejmenším mentálního.

   Smazat
  12. Pro 22:33: A co v situaci ve ktere se prave nachazime? Kdy bojovat proti "Zlu" (cili proti NATO a uSSa) je mozne jenom a jedine tak ze (jak rikate) "zradim svuj lid"? Vas problem je v tom ze NATO povazujete za "lid". Ale tomu tak neni. A ano, samozrejme ze nejsem strateg - jenom jsem uprimne napsal co zarucene udelam az dojde k nejhorsimu, cili: Budu branit svij lid proti Zlu, cili proti NATO a uSSa.

   Smazat
  13. 21.51 něco tak stupidního jsem už dlouho nečetl. Ignorance nejhoršího rázu. Vojáci mají válčit a civilisté rozhodovat. Tak ty zasraný civile, tě povoláme do zbraně a půjdeš do války. Doufám, že chcípneš i s celou rodinou, ne hned milosrdnou kulkou, ale pomalu, s utrpením, které milionům civilních obětí války I a II. světové přinesli kreténi jako jsi ty.

   Smazat
  14. 23. května 2017 22:33 - to jako vyprovokovat válku ve které nejspíš umřou tisíce a miliony lidí má něco společného se ctí, tak to jsme dopadli....... dej se léčit, a jen tak mimochodem, naprosto sdílím přesvědčení 22:21 o tom že nato chce rozpoutat válku a je tím pádem přesně tím zlem které je potřeba zlikvidovat.

   Smazat
  15. voják má chránit svoji zemi a ne bojovat za zájmy druhých potom to je žoldnéř který napomáhá k brakování napadené země a rozkrádání přírodního bohatství

   Smazat
 3. T.j. dobry napad poslat Presidentu Trumpovi dopis, ale on jich dostava 300-600 denne a je velka pravdepodobnost, ze je nebude mit moznoat a cas cist.

  Poslete dopis Stephenu Bannovi - ten cte vsechno a je velmi chytry strateg.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. To 21:52 - Takže, hovnoluláčku, spakuj si ti své pingle a neprodleně nastartuj do sekretariátu Trumpa! Emerika (a Florida) tě potřebuje, jinak to nezvládne! A abych nezapomněl, pozdravuj nadržané holky z pláže!

   Smazat
 4. To zase bude řevu od trollů, s dopisem i textem souhlasím byť nečekám reakci odpovědných.

  OdpovědětSmazat
 5. T.j. v poradku, ze vojaci odmitaji bojovat pro zajmy, ktere nejsou jejich a nejsou zajmy narodni.

  Valky se stejne dockate a kdo jiny vam to vysvetli, nez ja honolulu

  Drivejsi velci nepratele, Saudska Arabie a Israel, jsou ted pratele a chystaji se na IRAN.

  A predstavte si, ze Iranu se to libi !

  Iran je rasa Arijska a nabozenstvi Shite !
  Arabie je rasa Semitska a nabozenstvi Sunni !

  Dejte je dohromady a mate ohnostroj !

  Po strance nabozenske se nesnasi od roku 632 A.D.
  Po strance geneticke se nasnasi od roku 1250 B.C.

  A ted do toho pridame Israel jako tresnicku na dorticek !
  Cenzori by mi tu tresnicku smazali, tak musim drzet
  hubu !
  Vam zarucuji , ze 95 % z vas tento vztach nedokaze analyzovat.
  To jsem zvedav jak to nove "pratelstvi" VYSVETLITE.
  Budeme ted mit estradu.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je jednoduchá vědecká úvaha - analýza, Honolulu, totiž jako u homosexuality, která podle vědců není nemocí a to jen protože dospěli k názoru, že ji není možné léčit, takže je povolená a když lidstvo vymře, protože každý už bude homosexuál, tak to tedy asi bude zdravé.

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. 21:51... Lide jako jsi TY byli popravovani v Norimbergu v roce 46-47 !
  Vojaci jsou na obranu jejich zeme.
  Jejich zeme NENI Rusko !

  O jakou jinou valku zde jde ? Uslo mi neco ?

  Vojaci ! Uslechtila ceska krev nesmi byt prolita za zajmy male skupiny lidi usilujici o vladu nad svetem.

  President Trump jasne rekl, ze chce s Ruskem mir a rekl to nekolikrat !

  Vojaci ja vam NELZU ! Ujistuji vas , ze anglictina (vlastne americtina) je pro me tak snadna jako cestina.
  Ruzumim Trumpovi nejen jazykove, ale i psychologicky na 100 %.
  Poslete Berlin nebo Brusel do prdele ! Stujte za presidentem Trumpem a Bannonem ! On se nemuze vyzut z toho co rekl - narodu nekolikrat !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, Vy jste přece známý Vaší zbabělostí, která ovládá Vaši mysl i úvahu.

   Smazat
  2. Tohohle exota ovládá především velká nenávist k českemu lidu, potvrzuje to neustále svymi odpornými nadávkami.
   Ubohý frustrát, je mi ho líto.

   Smazat
 8. 22:25... Ty hnojometniku neposilej nikoho za Obamou, ten nikdy nicemu jinemu nerozumel nez preferovani barevnych na ukor bilych.

  Obamova zahranicni politika byla neprijatelna pro zajmy zame, ale do urcite doby vyhovovala globalistum.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 10. 22:41...To neni zbabelost t.j. inteligence. Ti odvazni jsou v hrobe a ja se utapim v radostech a pozitcich.
  Krome toho si vymyslite za ucelem primitivniho manipulovani.
  Kdych byl ceskym vojakem na ceste k Uralu, tak vas odvazne stihnu zasterelit.

  22:45... ZMIZ ty dobytku, zde je Forum Romanum pro inteligenci ! Hovezi kastrati, jako jsi ty, zde nemaji co delat ! Vzdyt ani nevis o cem je rec - zahovene hovado.
  nick honolulu - mirotvurce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Projevem inteligence je čelit zlu, Honolulu. Když je to nezbytné, tak i válečně.

   Smazat
  2. 23:08-kromě inteligence, Vám jistě vlastní nám odvážně také jistě sdělíte, na kterého nepřítele Vás budeme následovat. Nepochybuji, že půjdete v první ředě!

   Smazat
  3. 23:23 Vy mne budete následovat?

   Smazat
  4. 23:36- proč ne, budu Vás jistit se samopalem abyste nezdrhl.

   Smazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 12. Saudska Arabie je v ohrozene pozici a proto
  nakupuje zbrane. Israel je v ohrozene pozici uz davno a proto se spojil s Arabii.
  Duvod je v tom , ze Shite stale rostou !
  Iran uz ma 95 %,
  Afganistan 15 %,
  Irak 70 %,
  Pakistan 15 %,
  Indie 15 %,
  Libanon 55 %,
  Syria 20%,
  Azerbaidzan 70 %,
  Jemen 40 % a je tam valka.
  atd. atd.
  Takze fackovacka bude a ceska zeme potrebuje jeji vojaky na rainy days. (Dny destive.) A ne pro strategicke zajmy cizich manipulatoru. (Coffee break.)

  (T.j. krasnej pocit vam nachcat do politickeho piskoviste na vase babovecky slepene z vasich mentalnich vykalu.
  Cesi pridejte se k presidentu Trumpovi a strategu Bannonovi ! jina cesta neni.)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud je Bible pravdivá, už brzy bude na Tu trubku troubit nějaký mimozemšťan. To nám fakt radíte toho Trumpeta? Honolulu, možná jste se ještě úplně nezbláznil a podvědomě sdělujete pravdu.

   Smazat
 13. 23:09... Moje prdnuti ma vetsi hodnotu nez cela tvoje osobnost ty obuty vykale ! Krome toho ty jsi Slovak, tak tahni do prdele primitivni drateniku a nevtirej se !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:29 - Neurážaj! Si iba sráč, ktorý utiekol do cudziny, pretože sa Ti nechcelo makať, len sa poflakovať. Nestojíš ani za 1 groš, chňupe!

   Smazat
  2. Hlavne prestan opruzovat s Trumpem bude to horsi asshole nezli biosexual Onana . Nikdo ho jiz nezere ,v zastupu za nim s vycenenymi tesaky jeho cera Yael Kushner a s ni nehlavnejsi poradce syn znameho zlodeje z realestatu ktereho poslal Christie do basy . Staci se podivat jak narcisista se koleba dulezite a ani nevi kdy sedet kdy se jak tvarit spise vypada asi jako ty pablbe.Neotravuj vis hlavne o vsem hovno mimo nekolika vyctenych pitomosti jez na internetu neni nijak tezke dohledat .Je to kratce jen dalsi slouha zidu . Nebudu zde psat odkazy ,ale dohledat lze vse na utube a jinde Tahni do hajzlu zmetku jiz jen nekolik stejne blbych muze cist tve blaboly ,cesi cervene prdele na tebe vole nejsou vubec zvedavi pomocna silo

   Smazat
  3. 3:51
   Tump už je horší asshole než Obumba, alespoň Obumba nelízal zeď nářků s jarmulkou na hlavě a nepodlézal hnusným arabům jako otlemená Prehazovacka. A nebyl takovým židovským slouhou jako votlemburk Trump.
   Židovská chátra která Trumpovi poroučí si žádný mir nepřeje, právě naopak, chystá se na Irán, NK a na Rusko.
   Trump mírotvůrce? What a fucking joke.

   Smazat
  4. A divejte se na jeho zenu jak se od nej distancuje asi netusila co je to za blbecka ted s tou radiovkou a s temi sasku z beduinske prdele to dorazil si myslim obecne . Vypada jako vul a kdo tak vypada je vul jak rika Lavrov .Ovsem je to nebezpecny sasek nikdo netusi kdy "rozhodne " znicit Putina ktereho nedavno obdivoval .je to jen pouzity kaspar jako ostatne ti ostatni hrdinove ,polobuzna Onana mel aspon gatz srat na Natahni hnatu tenhle mu podlejza jako buk,aby se zavdecil tem vsem co ho tak nenavidi ,ale v brzke dobe ho potka osud hrdiny co to hral podobne ,Nixona ,taky ho lzid zametl za to co o nich na tapech rikal byl to taky velikas a vul a taky tak dopadl

   Smazat
 14. 2:50... CHNUP ? T.j. chlup ? Pis cesky ty Ficko z Cachticke pani - nerozumim ani slovo ! A radej si me nevsimej, nebo na tebe zavolam Madary !

  Pamatuji si velmi dobre, jak jste 1990-92, chteli byt co nejrychle pryc z rebuliky a ted je vas v Cesku jako kobylek.

  To mate spolecneho s cernochy v Africe ! Porad nesnaseli belochy a kdyz belosi odesli, tak se za nema - za belochy derou po tisicich.

  Kde jsi vzal predstavu, ze ve svete se muzes poflakovat ?
  Budes makat jak vcelicka - somaru jeden !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hľa, chňupe (blbe), choď do hája zeleného! Je zbytočné sa s Tebou baviť, nestojíš ani za tú maďarskú kedveš. Ale už sa na Teba voda varí, aj budzogáň si už hotovím!
   detvianský šohaj z Horného grúňa

   Smazat
 15. 23:08 - Napsal jste ! "Projevem inteligence je celit zlu" !
  T.j. sice pravda, ale co ti Cesi maji delat, kdyz za zlo povazuji vas.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 16. Hurvinci ! Pres veskerou denne dokazovanou slabomyslnost - nezapomente oslavit 50-te vyroci prichodu
  Prazskeho JARA !
  Ono to JARO prislo v listopadu a prosinci 1967.

  V unoru 1968 se nekolik potentatu zasevrazidilo a v srpnu prisel Leonid Breznev !
  Ten (Breznev) me inspiroval k uteku.
  Kdyby neprisel, tak me by nenapadlo uteci a byl bych jeden z vas.
  Takovy osud by byl jeste horsi nez byt tim Fickem z Cachticke pani !
  Timto komlimentem koncim na tomto clanku a zitra vas sprdnu na jinem.
  nick honolulu - ZARIVA HVEZDA ceske emigrace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsi sam takovych volu jsem zde potkal bezpocet hejno pripitomelych tzv"politickych" drive svazaku pionyru a hasicu dobrovolnych .Proto jak mile jsem zjistil co za chatru uteklo v 68 okamzite jsem s nimi prerusil styky Ale preci jen pozde ,nekolik mne jich stacilo obrat o par tisic $. Ale s jakou drzosti jakoby to byli ti uhliri s tou obracenou vahou ,proste klasa . Takze se moc nechlub vzdyt ani nechtel nikdo emigranty po 90 tem pustit zpet vedeli co za luzu vyemigrovalo za temi pecenymi holubi co litaji do huby Takze jeste jednou tahni do hajzlu pablbe

   Smazat
 17. 5:11... Neplakej blbecku ! VOLOVE Te obrali
  o par $ tisic ?
  Tak copak jsi, asi, za vola ty ? Ze jsi se obrat nechal o tech par tisic ?

  To jsou normalni ceske vztahy, tak si nestezuj !

  Uceni pani doktori rikaji, ze individualni BLBOST je zapricinena nedostatkem vitaminu.

  V seznamu je 63 znamych vitaminu. Kdyz ti 62 z nich chybi, tak ti nejaky "uhlir" vyluxuje penezenku.
  Pane uhlir vratte se volovy sebrat jeste ponozky.

  Pustit zpet ? Nikdy jsem o to nezadal ! Mit za souseda vola, jako jsi ty, tak chcipnu na depresi.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 18. Slabomyslni HURVINCI ! Kdyz se porad utapite v zavisti, zasti a nenavisti, tak se vam to z vesmiru vrati, jako ko-ko-ko-ko-koktavost, slitavost nebo kulhavost.
  Spiritualiste tomu rikaji KARMA.
  Mate potom nejakou predstavu o mem zlomyslnem smichu ?
  NEMATE, protoze vam chybi ty zminene vitaminy !

  Aby jste vedeli, ze mam kamaradskou povahu, tak vam poradim neco na zlepseni vaseho neuteseneho mentalniho stavu !

  ASPARAGINE, zesiluje a dodava energii pro praci vaseho mozku !
  CHLOROPHYL, ten zase to, co vymyslite - ve forme vykalu,
  rycle odstrani z vaseho tela. T.zn., ze nedostanete zacpu z te hruzy, co se vam v hlave lihne.
  WITCHDOCTOR HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty idiote vzdyt na Floride je jiz pulnoc a ty si misto sve denni onanie onanujes tady??Zablokujte toho vola prosime

   Smazat
  2. Ten starej kretén už ani neví co tady zvrací,ale co chtít po zdegenerovaný dementní geneticky upravený čokovopici???!!!!
   Ať se dlouho netrápí!!!!!:-D

   Smazat
 19. Ti dva BLBCI 3:57 & 5:56, co kritizuji presidenta Trumpa ho kritizovali jeste dlouho pred jeho zvolenim. Tlakum se vsech stran, kterym Trump musi odolavat, zadni dva idioti jako jsou ti dva (3:57 & 5:56) nikdy nemohou rozumet a informace NEMAJI ZADNE !
  Jeden z tech dvou pitomcu je obzvaste citlivy na jakoukoliv informaci, ktera mu unikla - coz je 90 %, vseho, co je hodnotne.
  Vul ma strach, aby byl potrebny.
  Vyrid sefovi, ze je marnotratnikem. Ja Bych te vyrazil na hodinu, ty domyslive nemehlo !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 20. 6:09.. Blokovani mi neublizi a tebe beze me, privede na level opice , kdyz dnes jsi pouze poloopice.

  Na Floride je 1/2 jedne a George Noori mluvi az v 1 hod.
  Takze s velkou radosti ti budu lopatovat sracky do ksichtu orangutana, jeste 1/2 hod.
  nick honolulu - osvetar.

  OdpovědětSmazat
 21. Tak se to zase jevi, ze propadate zoufalstvi a chcete me umlcet, jako mistra Jana Husa, vy degenerati - inkvizitori, kteri se vylihli ze vztahu vaseho dedy s vasi matkou.

  Nikdo vam neumi tak mistrne nakopnout vase myslici ustroji (prdel), jako ja nick honolulu.
  To je tim, ze ja vas nemam rad, vy primitivni opice s monopolem na "pravdu".
  Vy opravdu mate mozky a chovani jako opice na Limpopu !
  Myslite stadovite ! Pistite stadovite ! Individualita zadna, ani v mysleni, ani v jednani a zoufale se snazite byt cleny vaseho opiciho stada.

  Rad bych vam jeste nadaval, ale bude mluvit George Noori, tak koncim pozdravem - polibte mi prdel vy opice z Limpopa. HONOLULU ODCHAZI. Svetlo pohasina a vase tupost spousti zaclonu nad vasimi mozecky kolibriku.
  (Zitra vecer se vratim, pripravte se na narez !)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Psychouš zase vede monology, jak trapné. Von se mu ten jeho zázrak 21ho století nejak nevyvedl a on se stim nemůže vyrovnat. Jak to vypada tak se z toho zbláznil.
   Trumpova žena ho nenávidí a nikdo se jí nemúže divit. Žít s narcisistickym buranem a židovským poskokem musí být peklo

   Smazat
 22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 23. Nejdůležitější bude, aby si to vojáci uvědomili na východní hranici a v pravý okamžik přešli se vztyčeným praporem na druhou stranu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na rozdíl od předchozích válek na tohle nebudou mít čas!

   Smazat
 24. Vojaci, kdyby jste nebyli hlupaci a nemazali me, tak bych vam rekl, co se stalo v Israeli mezi Trumpem a tamejsi vladou.
  Mazete me, tak se divejte do lavoru s vodou jako Nostradamus. Treba se vam zjevi Sybila.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 25. Potřeboval bych vysvětlit, proč si lidé v padesátých letech 20. století dovedli, když se cítili ohroženi válkou, vytvořit mírové hnutí, které dokázalo dotlačit válkychtivé k jednacímu stolu a ke zklidnění ve Světě. Proč v současnosti, kdy válečnými hrátkami tu či onde se zabíjí "pro potěšení" mocných, lidé takovou aktivitu, jako mírové hnutí, nejsou schopni organizovat. Je to tím, že kulturní a vědecká fronta, která sehrávala v mírovém hnutí významnou roli, byla kapitálem převedena v obojku k výživným korýtkům a osud plebejců je jim lhostejný? Co se stalo se světovou avantgardou? Byla roztavena nebo dokonce přetavena pro potřeby kapitálu a proti zájmům lidstva? Jedna, dvě generace a jak se charakter lidí dovede propadnout, vyprodat, zaprodat! Kde jsou dnes Chaplinové, Joliot Curie ....???

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.