Reklama

.

.

čtvrtek 25. května 2017

DWN: „Tureckému proudu“ stojí v cestě nepříjemná překvapení USA!


- kou -
 25.5.2017 PrvníZprávy

Země, které si přejí účastnit se společného plynového projektu „Turkish Stream“ mezi Moskvou a Ankarou, byly náhle konfrontovány s „vážnými problémy“, napsal Deutsche Wirtschafts Nachrichten.Podle německé verze je jisté: Stojí za tím Washington, který nemůže dopustit, aby se objevil další plynovod z Ruska do Evropy, tím více, že obchází Ukrajinu.

Na evropském kontinentu má kromě Bulharska a Řecka na výstavbě plynovodu také zájem Srbsko a Maďarsko, uvedlo německé vydání. Srbští odborníci se však domnívají, že na realizaci projektu Moskvy a Ankary číhá nebezpečí. Podle srbského analytika Alexandra Paviće se opět bude hrát „albánskou kartou“ a události v Makedonii jsou dobrým příkladem.

„Jakmile si (bývalý premiér Makedonie) Grujevski uvědomil, že ruský plynovod přes Makedonii je dobrou příležitost pro rozvoj země, a že by se Makedonie měla podílet na“ „Turkish Streamu“, okamžitě začal proces s jeho svržením. V Kumanovo došlo ke střetům albánských extremistů s policií. Na druhé straně opozice obdržela velkou finanční podporu, kdy se úroveň popularity Zajeva přiblížila ke Grujevského ukazatelům. A to i přes skutečnost, že právě v poslední době Makedonci sotva podporovali opozici,“ sdělil srbský expert Dragomir Andjelković.

Analytici se shodují, že něco podobného se bude dít i v Srbsku, poukazuje Deutsche Wirtschafts Nachrichten. „Spojené státy se snaží zasahovat do snahy Ruska vybudovat „Turkish Stream“ a „Nord Stream – 2“ a obcházející Ukrajinu jako tranzitní zemi. Spojené státy chtějí dodávat svůj vlastní břidlicový plyn na evropský trh. Kvůli konkurenci jsou další dodávky ruského plynu do Evropy tudíž nepřijatelné. Kromě toho, v případě, že plyn bude proudit přes Ukrajinu, měly by Spojené státy možnost sledovat ruský plynovod,“ uvedla publikace.

Podle Deutsche Wirtschafts Nachrichten mohou také vzniknout problémy při stavbě „tureckého proudu“ kvůli napjatým řecko-tureckým vztahům. Atény nejen poskytly úkryt účastníkům nedávného pokusu o převrat proti tureckému prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganovi, ale také si ponechávají možnost vyprovokovat tureckou armádu v Egejském moři, poukazuje německý deník.

(kou, prvnizpravy.cz, deutsche-wortschafts-nachrichten.de, foto: arch.)

- - -


Související článek:

DWN: Polsko a USA spolu sabotují energetickou osu Rusko-Německo

17 komentářů :

 1. Peníze jsou peníze.Když sousedovi chcípne koza,to je radosti.Ovšem běda sousedovi,sousedům,když se zadaří.To taky mohou dostat přes hubu.Navíc co je dovoleno bohovi,to přeci není dovoleno volovi....Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Máš můj obdiv, perfektně jsi to vystihl"! Odteď Ti po zásluze povoluji používat nick: Blbý Brouk Pytlíček - balvan na konci cesty.
   Toť zatím vše!

   Vymazat
  2. Zato ty jsi bezcenné hovno a z toho se nevyspíš, hňupe.

   Vymazat
 2. Obyvatelstvo slovanských zemí musí začít být aktivní v odporu proti americkému imperiálnímu teroru! Bez toho to nepůjde. Pokud se před američanama budeme stále ohýbat jako hadice, nikdy z amerického otroctví nevybředneme!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V každém národu se najde určité procento Jidášů. Ty slovanské nevyjímaje. Bohužel, čím dál na západ toto procento stoupá.

   Vymazat
  2. Je tu těch jidášů dost v ČR.

   Vymazat
  3. ... Judášů ...

   Vymazat
 3. A jako vždy se amik sere a sere do všeho protože nemá profit,tak čemu se divíme.Je potřeba mu useknout ruku a ty sionistické sviňské elity ,které likvidují i svůj lid je nutné utratit.USA zlo světa.Izrael zlo středního vývhodu.Učitelé gramatiky polibte si.

  OdpovědětVymazat
 4. To o čem se zde hovoří je určitá forma neokolonialismu, dějiny jsou "sviňa" stále se opakují a kdo je zná ví co přijde.

  OdpovědětVymazat
 5. USA jsou největší říše zla, zločinecké váleční štváči, mezinárodní teroristé a lháři v dějinách lidstva. A teď USA jako největší světové kurvítka opět zaúřadovaly!
  pozorovatel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ešte pred cca 30 rokmi sme Reaganovi verili, keď on nazval Sojuz / Rusko ríšou zla. To sme ešte ani trošičku netušili, do čoho onedlho stúpneme a aká je pravda. O miešaní rás ani nehovoriac. Des, des, nekonečný des.

   Vymazat
 6. Cenzor Vaclav Dvorak cinkal Havlovi
  To je jeden z tech vlastizradcu, korouhvicek
  Dokavad cesi nedokazi zaplatit vlastizradcum tak bude hur

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jediným kolaborantem se tu ukazuješ ty jandův hulubrku. Dvořákovi nesaháš ani po kotníky, tak šlupej nohama šulinova lopato.

   Vymazat
  2. Obávám se, že zdejší pan Dvořák skutečně patřil mezi ony naivní bourače vedoucí úlohy KSČ, zřejmě ale netušil, o co větší svinstvo vlastně podporuje. To ovšem nehraje žádnou roli, protože žádní zdejší dizidenti ten režim nezbourali. Všimněte si, že tehdejší KSČ to sama zabalila, protože měla dostatek informací o tom, že opora, SSSR, na které to celé stálo, padá. Za dané situace, správné rozhodnutí. Kdo chce kam, pomozme mu tam!

   Vymazat
 7. Domnívám se,že to nejsou USA,kdo stojí za těmito
  akcemi proti plynovodu přes Turecko.Ty by z toho
  neměly ani zisk ani ztrátu.Podle mne je to EU bez
  Německa,které bude mít severní proud.Jsou to státy
  Blízkého východu,jako je SA,SAE nebo Kuvajt,které
  by chtěly dodávat do Evropy.Možná mají nějakou tu
  podporu z USA,ale hlavní zájem je z toho Blízkého
  východu.Napovídá tomu i zvýšení aktivity muslimů
  tj.Albánců na území Makedonie.Je to jen můj
  vlastní názor.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 8. Byla to Merklová, která zasáhla v Bulharsku proti Southstreemu, aby neměli konkurenci ke svému Nordstreemu. Takže Němci i USA jsou jeden za 18 a druhý bez dvou za dvacet.

  OdpovědětVymazat
 9. Státy se chovají jako lidé. Lze v dravčím systému jako je kapitalismus čekat od nejsilnějšího evropského státu něco jiného?

  OdpovědětVymazat