Reklama

úterý 2. května 2017

Extázi teroristů vystřídalo zklamání: syrský pilot mistrovsky unikl řízené střele (VIDEO)

ea24
2.5.2017 Eurasia24
  
Teroristé v Sýrii ve velkém používají přenosné protiletadlové komplety s tepelným naváděním. Ruské i syrské letectvo mají vypracované taktiky umožňující nasazení letadel i v prostředí s výskytem těchto zbraní.

A někdy k zásahu letadla stačí skutečně jen velmi málo – jak ukazuje následující video z druhé poloviny letošního března, zachycující dramatický průběh bojového letu syrského stíhacího bombardéru Su-22 v provincii Idlib.

Teroristé proti stroji, který se nachází v poměrně malé výšce, vypálí řízenou střelu z přenosného protiletadlového kompletu, přičemž letoun po provedeném útoku zřejmě už nemá ve výmetnicích žádné infračervené klamné cíle.

Pilot namísto toho provede prudký manévr vlevo (čas 0:03), střela nezmění potřebným způsobem svoji trajektorii (0:08) a bojová hlavice exploduje (0:18), aniž jakkoliv ohrozí letoun, který po ostré zatáčce pokračuje bezpečně v letu:
18 komentářů :

 1. Slyším řvaní alah akbar a pokaždé žasnu nad neomezeným primitivismem muslimů. Náboženství je pro ovce, islám pak pro hloupé agresivní ovce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to jste se měl zúčastnit diskuse o několik dnů zpět, kdy jsme tupost věřících obecně rozebírali. Několik "taky věřících" mne ujišťovalo, že potřeba výkladu bible farářem není důkaz hlouposti jeho oveček. Na rozbor desatera musejí mít věřící svého profesora, protože termín "nepokradeš" zřejmě nejsou schopni pochopit pouze ze psaného textu.

   Smazat
  2. Tento agresívní primitivismus řízeně pohlcuje tzv. hrdý Západ-Titanic zítřka!Euroovce k tomu slastně a hlasitě bečí.

   Smazat
 2. Nutno dodat, že ty řízené střely jsou americké výroby.

  OdpovědětSmazat
 3. Nejsem muslim, ale považuji za zbytečné, když tomu nerozumím, muslimství zavrhovat. Stejně bych protestoval, kdyby podobně bylo líčeno křesťanství, potažmo katolicismus, o jehož temné minulosti, která si s islamismem nic nezadá, není pochyb. I my Češi víme své a nejen z doby Temna, kdy po Bílé Hoře se katolíci mohli ujásat, jak rvali česká národ a jeho státnost na kousky. Muslimů je snad stejně jako křesťanů, pokud každá z těchto stran v té druhé straně bude vidět jen to temné, nemá Svět lidí východisko, než se vzájemně vyhubit. Neeskalujme, lidé byli obdařeni myšlením a řečí - věřím v možnost dokonce oboustranně přínosného soužití. Problém nejsou vyznání, problémem jsou ti, kdo jich zneužívají ke svému panování, obohacování, loupení i vraždění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tisíc let probíhá nesmiřitelný boj mezi islámem a křesťanstvím. Proč si myslíte, že by to dnes mělo být jinak. Jiné už to je, protože křesťané vyměkli. Ale ze strany muslimů se začala tvrdit muzika. Za posledních cca padesát let narostl jejich počet, díky reprodukci cca 10 x. Díky uhlovodíkům přišli k penězům a díky vysoké porodnosti jim narostl počet a ego. Pokud se nám dostanou k tělu, vymažou nás ze světa.
   V technice udělalo lidstvo za posledních několik století obrovský skok. Létáme do vesmíru, máme auta a počítače, zbraně, kterými můžeme vymazat všechno živé. Co se ale svých zvířecích instinktů týká, jsme stále stejný dobytek. V tom jsme se neposunuli ani o milimetr vpřed. Jsme stále stejně závistiví a máme neustále choutky si někoho a něco podmaňovat.

   Smazat
  2. Jak nás učí praktická zkušenost s třicátými lety v Německu, jestliže není zastaveno veřejné šíření názoru, že určitá část lidí je méněcenná, dojde ke konfliktům a válečným hrůzám.

   Smazat
  3. K těm už dojde tak, jako tak. Věci došly příliš daleko. Křesťanství se šíření své víry násilím oficiálně vzdalo. Islám ještě ne.
   Když jsem si přečetl některé súry z koránu, došel jsem k názoru, že skuteční muslimové jsou ti pošuci, kteří střílejí a podřezávají jinověrce, nebo nevěřící. Ti ostatní se koránem plně neřídí a tudíž věří, tak nějak napůl. Vy víte, kdy začnou věřit zcela? Bude to, až je někdo vyhodí z práce? Nebo až je vyhodí ze školy?

   Smazat
  4. Skoro vse, co se zachovalo z anticke literatury mame jen proto, ze to zachranili muslimove. Krestane vsechny svitky v Alexandrii spalili. Kdyz muslimove ovladli nynejsi Spanelsko, zili tam dohromady bez problemu se Zidy a krestany. Jen je katolici vyhanli, zacali byt Zide vyhaneni a vyhaneni, az skoncili v Osvetimi ci pres Ukrajinu v USA. Katolici tamenjsi si prosli inkvizici,ta ve Sp. upalila pres 176 tis. lidi. Od krizackych tazeni az do konce 2. svetove valky vsechny zabijarny (i Indiani by o tom mohli povypravet) organizovalo a provadelo krestanstvi. Po 2. svetove valce vladne suverenne USA, zodpovedny za smrt (dle americkych zdroju) 30 milionu lidi. To vse nestaci, je to stale malo.
   To proto, ze nejhorsi nabozenstvi je islam. Vrazdi. Otazka zni- KOHO? Martany ci Venusany?! Nezabili ani 1/1000 z toho co krestane. Ale jsou nejhrosi. I v Evrope zabiji par lidi, stovky ci vice jsou denne zabijeni v Syrii, vse ridi a financuji krestane. Holt, objektivni hodncoeni, zaklad vsech rozboru na svete.

   Smazat
  5. Ve jménu boha už křesťané nejméně sto let nevraždí. Oni vlastně nevraždili ani před tím. Důvod byl vždycky ten samý. Mamon. Za boha se to jenom schovalo.
   Nedělám si iluze ani o muslimech. Náboženství obecně sloužilo vždy jenom jako prostředek k ovládání masy hlupáků. Ne nadarmo se říká, že první náboženství vzniklo, když se poprvé setkal hlupák s vychcaným.

   Smazat
  6. Normálně fungující stát, může přijímat určitý počet lidí, které si prověří, zda za sebou nemají kriminální minulost, zda jsou zaměstnatelní, zda znají naši kulturu a zákonnost a mají vůli se začlenit. Osoby, které výše uvedené nesplňují, prostě nejsou přijaty. Takto fungují evropské státy po dlouhé desítky let. A mohly by fungovat i nadále, pokud by jejich/naši politici nebyli zaangažováni do kalergiho plánu. Něco o tom řekl Orbán, před budovou Maďarského národního muzea v Budapešti:
   „Je zakázáno říct, že Evropu ohrožuje stěhování národů, že imigrace přináší zločinnost a teror. Je zakázáno říct, že to vše se neděje náhodou, ale na základě dopředu naplánované a dobře řízené akce,“
   Není nutno studovat islám a jeho odnože, včetně zločinných saláfistů a wahábistů, neboť pro přijímání imigrantů známe, výše zmiňované mechanismy. Je však nutno řešit odtrženost našich politiků, od většinové populace. P.K.

   Smazat
  7. Každé náboženství je dobré jen k tomu aby zajistilo blahobytný život pro preláty,imámy,lámy i dalaj- a pod.Věřící člověk je nepotřebuje a stejně tak chrámy,katedrály synagogy nebo mešity.Víra a náboženství není totéž.

   Smazat
 4. Jasne, je tam napsano rok 2015 a ono je to z letoska...
  Koukejte, kdyz neco pisete :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mění to něco na myšlence?

   1) Disponují islamisté protiletadlovými raketami?

   2) Jde tato střela vymanévrovat?

   Tak o co jde?

   Smazat
 5. už aby Syřané tu teroristickou pakáž zlikvidovaly

  OdpovědětSmazat
 6. To jako vážně? Přes 2 roky stará novinka? A nějaký podobně aktuální úhybný manévr třeba z 2. světové války v archivu nemáte?

  OdpovědětSmazat
 7. Znalče 23:45, přenosné tepelně naváděné protiletecké komplexy jsou určeny k boji proti nízkoletícím cílům a účinné v podzvukových rychlostech při dosahu ani ne desítky kilometrů, kdy jejich použití vyžaduje jistou znalost možných a tedy účinných taktik. Zobrazovaný případ ukazuje útok na hranici dosahu zbraně, kde je zároveň důležité, že pilot atak zpozoroval. Těžko vizuálně, což naznačuje to nejdůležitější, že letoun byl vybaven zařízením, které raketový útok signalizuje. Pak je tato zbraň účinná pouze při útoku zblízka, kde jsou ovšem otázkou úhlové rychlosti cíle, takže jsou nebezpečné hlavnš vrtulníkům. Přenosné komplety vyšší generace nejsou zcela závislé na teplotních charakteristikách cíle.

  OdpovědětSmazat
 8. Mne to pripomína keď saláfisť pálili zo stingera ma Ruski vrtulník Mi-8 v Sýriji a bľačali kalách akbar a ten si ďalej letel akože sa nič nestalo,škoda že nemal zavesené raketi s-8 to bi paľbu opetoval.Nuž čo,kľudne letel ďalej.Ináč Sučká 22 vedia zatopiť.ud

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.