Reklama

.

.

úterý 9. května 2017

Francouzské volby a my: Cesta k zásadní změně

Radim Valenčík
9.5.2017 blog autora

Macron, nebo Le-Pen?
Merkel, nebo Schultz?
Babiš, nebo Sobotka?


Francouzské prezidentské volby zaznamenaly několik rekordů. Zmíním dva:


- Doposud nikdy nedošlo k takovému masakru tradičních stran, jako tomu bylo v prvním kole. Tím byla odstartována zásadní proměna politického spektra ve Francii. Uvidíme, jak dopadnou červnové volby do Národního shromáždění.

- Byl vhozen rekordní počet bílých (tj. záměrně neplatných) lístků jako vyjádření protestní volby: 9,4 % ze všech oprávněných voličů, tj. 11,2 % voličů, kteří se voleb zúčastnili. A to aniž by akce "bílé lístky" byla organizována.

Na evropskou politickou scénu tak vstoupila další významná strana. Strana bílých lístků. Právě ona je svým způsobem vítězem prezidentských voleb. Je to strana, která odmítá hru globální moci. Globální moci, která se snaží zmařit volání občanů po nápravě nastrčením nevolitelných kandidátů.
 
Macron, nebo Le-Pen?
Merkel, nebo Schultz?
Babiš, nebo Sobotka?


Atd. Atd.

Přitom žádný kandidát nevychází z kvalifikovaného rozboru příčin současných (a stále rychleji se hromadících) problémů, žádný kandidát nemá komplexní program, který by orientoval na řešení těchto problémů, žádný kandidát není schopen prezentovat realistickou cestu k fungující ekonomice.

Nelze se proto divit voličům, kterým dochází, o co jde, že odmítají hrát hru na menší zlo. Menší zlo se totiž tímto způsobem stává větším zlem, resp. tím nejhorším zlem, protože rozeštvává občany. V podstatě je to chytře vymyšleno. Nastrčí si dva či více kandidátů (v parlamentních volbách pak politických stran), z nichž žádný (žádná) není volitelný (volitelná). Naivní a zmanipulovaný občan, který je vtažen do hry na menší zlo, chtě nechtě postupně propadá zvrácenému vidění realitu: Vidí nedostatky jen u protivníka, přehlíží nedostatky vlastního favorita.

A hlavně: Podstata toho, o co jde, mu uniká. Přitom právě to je cílem zvrácenosti, ve kterou se změnily současné volby.

Co s tím?

Nepodléhejme iluzi, že přijde někdo "shora" a vyřeší problémy za nás. Nespoléhejme na nastrčené politiky, kteří se nás svými konflikty snaží přesvědčit, že jeden z nich je lepší než druhý a vtáhnout do jejich her. Na skutečné politiky si musíme počkat, resp. musíme si je doslova vydřít kvalifikovanou podporou lidí, kteří každodenně dělají to, co je v politice nejdůležitější. Vysvětlují druhým, o co jde, co dělat, jak se bránit zlu, jaké jsou příčiny zla a jak zlo funguje. Ti, co jsou schopni uskutečnit skutečně změny a skutečné reformy nepadají z nebe. Z "nebe" spadají z vůle mocných jen ti nastrčení. Tak je nechejme padnout až na dno.

- - -


  


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4548-francouzske-volby-a-my-cesta-k-zasadni-zmene.html

41 komentářů :

 1. Výborný postřeh, že "tímto způsobem se menší zlo stává tím nejhorším zlem, protože rozeštvává občany".

  Pro většinu lokajů a podržtašků loutkovodičů to asi nebylo a není vědomým cílem, ale o to je tahle metoda zákeřnější a asi i účinnější.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas s Vámi i s doc. Valenčíkem. Je třeba volit toho, kdo má komplexní program změny a nápravy poměrů a to je jen Aliance národních si. Navíc vychází ze spodu, od obyčejných lidí, kteří nejen že nechtějí dál pokračovat se současnými stranami, ale aktivně se sami zapojují do jejich odstavení od moci a hledají řešení a východiska ze současného marasmu. A že se jim to daří - viz jejich program na www.aliancens.cz.

   Vymazat
  2. Nemohl by nám voličům pan Valenčík napsat,jak i my máme odevzdat neplatné hlasy a nedat si je ukrást znovu volbami a s nimi i naši moc?
   Žádná strana ani hnuti není duveryhoodna.
   A pane Valenčík koho budete volit vy když víte že existuje jen politická třída Smejdu?

   Vymazat
  3. ANS je opravdu výborná, co se týče programu a asi i lidí, kteří za tímto projektem stojí.
   V některých dalších věcech zatím zaostává.

   Vymazat
  4. Nelzi člověče.ANS stejně jako všechny strany a hnutí odmítá dialog s Občanským společnosti voličů a nechce uskutečnit jejich body Desatera voliiice.ktere do svého tzv.Programu nechce a úmyslně tam chybí ačkoli o nich ví.

   Vymazat
  5. Odmítli to, asi vědí proč.

   Vymazat
  6. To tzv.vítězství se dalo čekat i když to bylo celý podvod.Tento deviant byl velice podržený penězi a medii sionistů a pedofilů.Kdo nevěří ,může se přesvědčit ...https://oddr.ovh/site/french-pedogate-les-liens-entre-macron-et-le-reseau-pedocriminel-americain/---------------------------

   Vymazat
 2. Bílá Evropa nemá budoucnost !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (17:22):
   Souhlaím s vámi. Ani aktivní (protestní) neúčast nic neřeší.
   Jen završuje neschopnost artikulovat své zájmy a pro jejich prosazení v demokratické společnosti zorganizovat dostatečnou politickou sílu lidí, kteří se s tím mohou ztotožnit.
   ---
   A pokud se týče těch autorem vytažených "králíků z klobouku", tak žádného z nich!
   Ti totiž nezastupují ani nevyjadřují naše bytostné zájmy, jen zájmy své nebo svých loutkovodičů.

   Vymazat
  2. Máte pravdu - Evropa budoucnost nemá, ale VENEJA ANO!

   Vymazat
 3. Pan Valenčík měl na mysli zajisté Mikrona.
  Emana Mikrona, za kterého bude Francii vládnout jedna z jeho domin, tedy paní Mikronová nebo Makrelová.
  Pokud jde o nás, tak ani Babiš a ani Sobotka.

  OdpovědětVymazat
 4. A nyní něco Z RUSKA...Ti uporně pravicující..BACHA na ideologickou diverzi https://www.youtube.com/watch?v=reDijQxpLoY

  OdpovědětVymazat
 5. Babišem jsem nevolil a ani volit nechystal. Když vezmu v úvahu morální bídu, panující na naší politické scéně a vzácnou shodu všech provařených partají zleva doprava, začínám své původní rozhodnutí přehodnocovat. Pokud Jsou proti Babišovi Kalousek i Sobotka, Fiala s Filipem, asi nebude ten Babiš takový lotr, jak jsem si myslel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (17:50):
   Vladimíre!, ty Babišovy oponenty bych rozhodně neházel do jednoho pytle!
   Například Filip má ke svému oponentství zcela jiné důvody než ti zbývající "konoupci", co se tak vyznají v tlačenici při penězovodech ...

   Vymazat
  2. Františku,
   Filip má u mne slovíno až na bahno. Nejdřív se zastal Dolejše. Potom se naopak nezastal Ransdorfa a dorazil to svou křečí, s jakou se držel před rokem své židle a Skálu odsunul do bezvýznamné funkce ideologa. Komunisté jsou parta prospěchářů, kterým volební a povolební matematika umožňuje se dlouhodobě zakopat v dobytých pozicích a využívajíc nadstandardních informací vesele podnikají. Dvacet let mají vyrovnané výsledky a téměř nezměněné personální obsazení. Dolejš v některých televizních debatách vypadal spíš jako předseda fun klubu TOP 09, než poslanec levicové opozice.
   V současném obsazení a po nechutném loňském sjezdu jsou pro mne nevolitelní.

   Vymazat
  3. vladimír hricák souhlas

   Vymazat
 6. V každém případě největším zlem v Česku je sluhovství Subotky a soc. dem, Klouska a ŤOP 09, lidovců a Bělozadka mezinárodní oligarchii. Jsou to šašci, maňásci v rukou nejtvrdšího jádra kapitálu, který nás žene do válek, který nás chce kolonizovat pro ně lacinější pracovní sílou, KTERÝ NÁS ROČNĚ OKRÁDÁ O STOVKY MILIARD KČ a který cíleně hubí český národ a stát. Vládnou nám velezrádci, sice nepřímo přes své komorníky, šafáře, bachaře, premiéry, sekundéry i terciéry. V tomto směru je pak milejší oligarcha Babiš, který si nehraje na záškodníka, který rozvrací stát z "poza buku" jako teroristé, jemu je vidět do talíře i do pusy.
  Samozřejmě v tom kolaborantství velkokapitálu sehrávají významnou roli medializátoři - otevřete si televizi a z ČÉTÉ se line souvislá lživá protizemanovská a protibabišovská kampań, řízená velkokapitálem. Ano, vítězství diktatury kapitálu u nás musí být dovršeno a to podle ústavy kapitálu NEODKLADNĚ. Jsou to velké štáby "myslitelů", které organizují štvanice na Zemana a Babiše, které fabulují jejich hříchy a které by je nejraději viděli za mřížemi či na šibenici! Nic nového! Občany Česka je nezbytné zbavit jejich přirozených vůdců, je nutné je nahradit kapitálu poslušnými loutkami, které nebudou koukat doleva-doprava, a budou věrně, jako kopie Emanuela Moravce z dob vlády nacismu, plnit soudobá nařízení euroatlantických nacistů.
  VOLBY SE BLÍŽÍ, NEVOLTE ZRÁDCE NÁRODA, NEDEJTE NA JEJICH DOJEMNÉ SE DOVOLÁVÁNÍ ÚSTAVY, KTEROU ROZCUPOVALI, SOTVA DOSEDLI DO KŘESEL MOCIPÁNŮ. TI ŽVANILOVÉ Z ČÉTÉ JSOU PŘEDOBŘE PLACENI KAPITÁLEM. KAPITÁL JE VINEN VAŠIM SOCIÁLNÍM POSTAVENÍM, NEZAMĚSTNANOSTÍ, CHUDOBINCI, VYMÍRÁNÍM ČESKÉHO NÁRODA - JE TO JEJICH NENASYTNOST A NUTNOST PLATIT VYSOKÉ KORUPNÉ SVÝM SLUHŮM. A TITO BY VÁM RÁDI VNUTILI JAKO PREZIDENTY, MINISTRY, SOUDCE SVÉ LOUTKY - DOST! VOLTE OBČANY, KTEŘÍ BUDOU PRACOVAT PRO NÁROD A STÁT A NE POHUNKY KAPITÁLU, KTERÉ PROPAGUJÍ TOTÁLNĚ ZKORUMPOVANÁ MEDIA VČETNĚ TĚCH, KTERÝM PATŘÍ OZNAČENÍ "VEŘEJNOBEZPRÁVNÍ".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobra dobrá a koho máme tedy volit když všichni víme,že existují Jen zmetci tzv.politicke třídy Smejdu,kteří nebyli schopni zajistit za celé čtvrtstoletí ani jeden použitelný zákon o rerferendu

   Vymazat
  2. Jenže někdo ty šašky do jejich funkcí
   musel dosadit.Tím,kdo je tam dosadil byl
   jeden činitel-český volič.Tentýž český
   volič 4 roky nadává na ty šašky a potom
   je při dalších volbách zvolí znovu.Tak
   kdo je viník?Ti šašci,kterým dali voliči
   právo o nich rozhodovat,nebo hloupý český
   volič,který volí za své zástupce pořád
   stejné šašky?Pan Kopecký asi bude uražen,
   že jsem opět použil termín hloupý volič,
   ale on je doopravdy hloupý.Nebo by se
   spíše dalo říci,že český volič je vlastně
   světovým přeborníkem ve skoku na špek.Tím
   špekem jsou předvolební sliby,na které
   český volič pokaždé skočí!Snad nebude pan
   Kopecký pohoršen a uzná,že většina těch
   českých voličů je skutečně hloupá.
   Petr Majevský

   Vymazat
 7. Osobně to cítím jako podobný podvrh s Českým slavíkem.
  Média v této hudebně populární soutěži přesvědčují národ že nejčastějším korespondentem je holohlavý
  blb se zvednutou pravicí...
  Podobně je to s Francií a mentalitou většiny lidí.
  Nikdo mně nepřesvědčí že Francie většinově hlasovala pro fašizmus*

  OdpovědětVymazat
 8. Skoda ze u nas neexistuje status bileho listku ... to by se asi ukazalo , ze vetsina techto smejdu co se zove politiky je neakceptovatelna

  OdpovědětVymazat
 9. Evropa končí. A nyní nemám na mysli EU, ale celý kontinent. Většina si to ještě neuvědomuje, ale právě narozené děti čeká budoucnost bojů a vlastní identitu a dost silně pravděpodobně, i o vlastní život.
  Začne to v zemích, které mají demograficky nakročeno nejvíc k islamizaci. Francie, Holandsko, Německo a ještě některé další. Z nich se bude muslimská vlna postupně přelévat do okolních zemí. Při stávající porodnosti etnických evropanů a naopak muslimské, zatím, menšiny je to matematická jistota. Celý proces bude urychlen bruselskou a probruselskou pakáží. Osobně očekávám silný tlak na sjednocení sociálních dávek pro imigranty v rámci celé EU. Tím se převálcuje odpor proti kvótám. A že se to nebude líbit? Kolik podobného už Brusel prosadil?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Perfektní, sdílím tentýž názor s vámi a říkám to těm lidem, co mají malé děti.Je to smutné, ale vize je taková, jakou popisujete Vy.Tyto děti si budou muset, pokud nepřijmou zločineckou víru a nepřizpůsobí se středověku dle práva, musí si vydobýt své místo na slunci, se zbraní v ruce.Do cca 70-100 let je Evropa zcela islamizovaná!17.22 píše, že bílá Evropa nemá budoucnost.Zeptám se opačně.Má tedy ČERNA Evropa budoucnost a ponese záruku míru a demokracie???

   Vymazat
  2. Sjednocené dávky nepřizpůsobivým primitivům, které sem nikdo nezval, mají mít za euroválení na kavalcích, s halal stravou zdarma, terorizování a vraždění původního obyvatelstva cca 2x tolik, co si pracující sami vydělají?Tohle jestli schválí, tak to bude euromela!

   Vymazat
  3. 20,41
   Bude hovno, a ne euromela!
   Něco vám řeknu. Já si ještě dost dobře pamatuji na listopad 89 i na roky těsně po něm. I na sliby tehdejších lumpů, vč. Havla. Ne Letenské pláni se v lednu 1990 sešlo cca 250 000 lidí. Kdyby tento dav měl možnost procestovat časem do dnešní reality a mohl si v ní prožít jeden, jediný rok, jsem bytostně přesvědčený, že by ten samý dav Havla a spol. zadupal do země. Potom by šel odprosit Jakeše a na ramenou by ho donesl zpět do jeho úřadu.
   Čas pracuje pro lumpy. Kdyby lidem utáhli u huby naráz, mohli by se cukat. Když jim ale smyčku utahují postupně a ještě jim to správně zdůvodní, nechají si i nasrat na hlavu.

   Vymazat
 10. Jít k volbám a vhodit bílý lístek, svědčí podle mého názoru o absenci zdravého rozumu u těch, kteří tak činí. Nečekal jsem že takových Frantíků bude tolik. Z mého pohledu je lepší jít na vycházku nebo na návštěvu přátel. Rozhodlo se v prvním kole a 4 vyrovnaní kandidáti svědčí o platnosti osvědčeného "Rozděl a panuj". Také u nás se nedokážeme dohodnout a všichni musí být jediní správní.

  OdpovědětVymazat
 11. ještě snad k tomu Bruselu a dotacím.
  Nejsem sportovec co sleduje fotbal ale neuniklo mně
  že Číňané nejen koupili klub,
  ale dokonce vedou ligu !!!
  Myslím dostatečný důvod pro likvidaci tohoto sportu*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je pravda , jako dnes ve vsem!!!

   Otazka dne je : jak zastavit Cinsky tlak nez prevalcuje Evropu a ktery politik je schopny a vi jak zastavit Cinu pred tim ,nez vse ovladne!!!

   Kdo to muze z politiku v Evrope a Cechach zvladnout??? Ja nevidim zadnou silnou osobnost.

   BroukPytlik

   Vymazat
  2. ...chudák paní Valachová,
   je jako Johanka,
   sama se postaví Čínskému draku a vezme ostatním dotace*

   Vymazat
 12. Věc je jednoduchá. Cesta k humanizaci každé společnosti spočívá v její kolektivizaci - demokratizaci. Jednodušeji a pregnantněji to snad už vyjádřit ani nelze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohuzel podivam li se zpet na 20 stoleti ...nikdy to nebylo jednoche spise krvave.

   Jak by jste chteli kolektivisovat a kdo by mel mit MOC V RUKOU A JAK???
   Kdy by jsi Stepane se vyjadril,zatim to byla vzdy katastrofa.

   BroukPytlik

   Vymazat
  2. Kolektivizovali (demokratizovali) by aktivní občané, ne nějaká vyvolená strana a moc by byla v rukou všech obyvatel daného teritoria. K tomu je zapotřebí změnit vnímání státu jako garanta demokracie. Ten vždy byl, je a bude nástrojem k nepřipuštění demokracie. Skutečného garanta demokracie je potřeba spatřovat v obcích a městech. Do nich je potřeba přenést moc, protože jen v nich a z nich je demokracie uskutečnitelná.
   Demokratizační manuál zpracovávám. Až bude hotov pošlu ho do NR.

   Vymazat
 13. Ve Francii se již v den voleb vědělo, že byly zasílány lístky lidem s LePen znehodnocené,ale nesmělo se o tom mluvit. 5 volebních lístků na Macrona v jedné obálce, vhazování volebních lístků neoznačených, ale platných jen s \Macronovým jménem.Lidé, kteří se nezúčastnili voleb bylo cca 30%.Volby byly zmanipulované, takže Francie má falešného poresidenta.

  OdpovědětVymazat
 14. A pane Valenčík koho budete volit vy když víte že existuje jen politická třída Smejdu?

  OdpovědětVymazat
 15. Nevolili? Zvolili se sami.
  V ČR jim ke zvolení stačí rodinní příslušníci, kamarádíčci. Masivní volbou mimoparlamentních stran se tomu dá, u nás na podzim, zabránit. Takže ten, kdo nebude volit, nemá později, když to nevyjde podle jeho představ, nárok si na nic stěžovat, a dobře mu tak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A které to jsou mimoparlamentní strany, které nám doporučujete volit? Potřebuji poradit. Pro mne je jasná volba pan Babiš, všichni zloději v jednom šiku, jdou proti němu. Čtu jeho názory a až bude ve funkci premiéra jsem zvědavý, kdo jsou třeba ti anonymní majitelé akcií solárních elektráren, na které platíme miliardy z práce lidí, kteří skutečně pracují.

   Vymazat
  2. Anonymní9. května 2017 23:18
   „.. jsem zvědavý, kdo jsou třeba ti anonymní majitelé akcií solárních elektráren ..“
   Kdo by to tak mohl být? ČEZ, PPF, Agrofert, … P.K.

   Vymazat
  3. 23:18
   Jistěže máte právo volit Slováka, kterému jistě bude záležet na vašem osudu a osudu ČR více, než na jeho vlastním. Chce přece řídit stát, jako firmu, samozřejmě jako svou vlastní. Vy tedy nechcete být jeho zaměstnavatelem, ale zaměstnancem. Stejné názory, jako vy, má mnoho lidí, kteří dobře vědí, jakým způsobem přišel k svému majetku(zpráva BIS je na webu), ale protože jsou podobné nátury, vidí v tom jeho přednost :-/ A které jsou ty mimoparlamentní strany vám, jako uživateli internetu jistě nejsou neznámé, natolik vás nebudu vás podceňovat. Vkládat však naděje do žumpy, která ČR dovedla od rozvinuté země k rozvojové může jen ten, kdo z toho profituje.

   Vymazat
 16. FRANCOUZSKÉ VOLBY BYLY ZMANIPULOVÁNY, TÝM MARINE LE PEN PŘINÁŠÍ DŮKAZY
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10331-francouzske-volby-le-pen-dukazy

  OdpovědětVymazat
 17. 21:14 není důležité, jak kdo volil, ale kdo sčítá hlasy (to je prý citát Stalina)

  OdpovědětVymazat
 18. To, že byly volby zfalšovány, je celkem očekávatelné. Avšak zvláštní je jiná věc. Že LePenka ještě před ukončením voleb, přijala a vyhlásila svou prohru. Podobně se zachoval rakouský presidentský kandidát Hofer od Svobodných. Také přijal svou prohru a až za nějaký týden někdo zjistil, že byly zfalšované. A potom se myslím konaly nové.
  Pjakin tyto situace vysvětluje tím, že loutkaři záměrně vytvářejí výbušné situace. Buď těsné výsledky, které zavdávají podezření, že těch 49/51 bylo naopak anebo podezření, na jiné manipulace. Zřejmě proto, aby se mohlo po celé Evropě vyhlásit stanné právo a ukončit ty přežilé spekulace o tom, co je demokratické a co ne. P.K.

  OdpovědětVymazat