Reklama

úterý 2. května 2017

Grojsman se pochlubil růstem mzdy na Ukrajině, a snad ani neměl

2.5.2017  První zprávy

Průměrný plat na Ukrajině v březnu činil 255 dolarů, uvedl v pondělí premiér Vladimir Grojsman.
Dobrá zpráva. Podle státní statistické služby, průměrný plat zaměstnanců na plný úvazek na Ukrajině v březnu 2017 činil 6752 hřiven (255 dolarů),“ napsal Groisman na své stránce na Twitteru. 
 
Jenže pro řadu Ukrajinců to není „dobrá zpráva“, nýbrž provokativní rudý hadr před býkem.

Podle státního rozpočtu Ukrajiny pro rok 2017 se od 1. května životní náklady zvyšují na 1624 hřiven (asi 60 dolarů), a od prosince až na 1700 hřiven (62 dolarů).

Zvýšení sociálních standardů na Ukrajině k 1. lednu činí: životní minimum bylo zvýšeno na 1544 hřiven (57 dolarů), minimální mzda zvýšila o polovinu - až na 3.200 hřiven (118 dolarů). Tyto ukazatele jsou zahrnuty do státního rozpočtu Ukrajiny pro rok 2017.

Ještě loni činila průměrná mzda na Ukrajině, podle oficiální statistiky 6 000 hřiven (ovšem ani tehdy tomu Ukrajinci nevěřili).

Grojsman se však asi neměl chlubit. Ukrajinci se na sociálních sítích těmto číslům ihned vysmáli, v tom lepším případě. V dalších příspěvcích premiéra vyzvali, aby si přestal kreslit vlastní grafy, jiní ho nazvali lhářem a další polemizovali o tom, kdo jí zelí a kdo maso, nicméně statisticky oba jedí golubce (maso zabalené v zelném listu – pozn. red.).

Někteří upozornili, že ekonomika Ukrajiny je v katastrofálním stavu, krátí se sociální normy (na vytápění apod.), naopak se prudce zvyšují ceny komunálních služeb, elektřiny, vody a teplé vody a výdělky tomu neodpovídají. Ve své podstatě se shodli, že tzv. průměrná mzda na Ukrajině je mýtus, protože sociální rozdíly (kdo si vydělá více, a kdo méně) jsou na rozdíl od jiných evropských zemí propastné. A to nesrovnatelně.
 
 - - -
 
Související:

17 komentářů :

 1. Hezký. Teď ještě pro srovnání napsat kolik je průměrná mzda na Krymu, v Doněcku, Luhansku, na Kubě, v KLDR nebo třeba ve Venezuele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opět první a opět blbeček. Takže pro blbíška 14:59: většinu zemí, které jste uvedl, nejde srovnávat, protože v nich stát za relativně nízkou mzdu poskytuje sociální služby a zvýhodnění, a to v různém stupni. Na Ukrajině se o ničem takovém ale nedá vůbec mluvit. Takže chceš srovnávat nesrovnatelné. Už tomu rozumíš, ty jedno uhrovité nablblo?

   Smazat
  2. 15:08 - "...stát za relativně nízkou mzdu poskytuje sociální služby a zvýhodnění, a to v různém stupni." - Tohle se opravdu děje i na Krymu, v Luhansku a Doněcku?

   Smazat
  3. Na Krymu je průměrná mzda za rok 2016 o 17% vyšší než na Ukrajině. Doněck a Luhansk? Nevím? Ty ano?

   Smazat
  4. Jo, na Krymu je vyšší mzda, ale taky tam hezky podražilo. Jinak Kuba co jsem naposled viděl 25 dolarů.

   Smazat
  5. Ale na Kubě jsou právě poskytovány velké benefity prostřednictvím zaměstnavatele. Říkám - NESROVNATELNÉ.
   Na Krymu podražilo - ale na Ukrajině podstatně víc. Ono to srovnání Ukrajina- Rusko vám bude stále kulhat.

   Smazat
  6. 15:55

   Jaké benefity, člověče? Tím myslíte že tam mají celý rok léto a nemusí topit? Ale to fakt není díky zaměstnavateli. Byl jste někdy v příbytku průměrného Kubánce?

   Ne, vymýšlíte si nebo spíše lžete. Na Krymu logicky podražilo vše daleko víc protože vše se musí dovážet přes moře Z Ruska.

   Smazat
  7. Hehehe, marná snaha 16:09, žádná fakta, jen domněnky: "musí se dovážet po moři" - hehehe - Krečská úžina je moře! Hehehe. A co ta Kuba? Hehehe - argument(?): "byl jste někdy v příbytku...", hehehe. Byl jste někdy v příbytku průměrného Čecha? Dlouho jsem se tak nepobavil. Pepa Vyskoč Statistik iPhone Google se zase předvádí.

   Smazat
  8. Hehehe? To dělá které zvířátko? Komunistický oslík?

   Smazat
  9. No nevím, jak kdo. Ale já žiju raději jako průměrný Čech v příbytku průměrného Čecha, než v příbytku průměrného Kubánce s jeho platem.

   Smazat
  10. JP, jsi pořád stejný a pořád stejně tady šaškuješ a těmi tvými údaji. Kdybys, tam žil, vygume, tak by ses mohl zamyslet nad cenami zboží. Ale to je na tvůj mozek příliš, že Pepku Vyskoči Statistiku iPhone Google Oracle.

   Smazat
  11. 17:19
   Zmysli se ty. Třeba prdelí kdy máš v hlavě duto.
   http://www.mahalo.cz/kuba/informace-o-kube/orientacni-ceny-na-kube-a-informace-o-kubanske-mene-cuc-cup.html

   Smazat
  12. 17:26
   Nevím, JP Pepku IBM iPhone Google Oracle, co tady pořád dokazuješ, kromě toho, že jsi nemocný, ale mně je Kuba u pr.ele vánkem, stejně jako ty a tobě rovní z Jandovo pornokomanda.

   Smazat
  13. 17:46 on chce dokázat jak je kapitalismus nejlepší zřízení a libelární blbečci nejlepší vládci ale moc mu to nejde

   Smazat
  14. Je značně hloupé pokoušet se porovnávat životní úrovně prostřednictvím útržkovitých, nesouměřitelných, neověřených a nekomplexních informací, zcela bez ohledu na souvislosti historického vývoje a životní styly. Jediné co lze se značnou pravděpodobností předpokládat je, že na Ukrajině, od Majdanu, v důsledku známých událostí, většině obyvatel životní úroveň poklesla. Nejinak v Luhansku a Doněcku. Na Krymu bych to nepředpokládal, když Krym je prestižní záležitostí Ruské federace. Chladnou hlavu!

   Smazat
 2. Grojsman, takové ryze slovanské jméno.

  OdpovědětSmazat
 3. Opravdu jsem si v roce 1989 nemyslel, že v roce 2017 budou v jakýchkoli diskusích vesele prosperovat lidé s rozumovou a argumentační výbavou onoho stranického tajemníka z vtipů "ale vy zase bijete černochy".

  Ještě se intoš zapomněl zeptat na "komunistickou Čínu".

  Pane (2. května 2017 23:14), zbytečno vyzývat k zachování chladné hlavy někoho, který již disponuje toutéž dutou. Uznávám, že chladná dutá je asi pro trolla v létě komfort.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.