Reklama

.

.

pátek 19. května 2017

Himmler zdraví "bojovníky za svobodu" z SS Galicia
- kou -
19. 5. 2017   První zprávy

Symbolika divize SS „Galicia“ (formace Ukrajinců, kteří bojovali na straně nacistického Německa) nespadá pod zákon „O odsouzení komunistických a nacistických režimů“ a nemůže být považována za symbol nacistického režimu.
Prohlásil to vedoucí Ústavu národní paměti Ukrajiny Volodymyr Vjatrovič na dotaz ukrajinského vydání „Strana.ua“."

Zákon vstoupil v platnost na Ukrajině v květnu 2015. V odstavci 5 části 1 článku 1 zákona obsahuje seznam toho, co přesně je míněno nacistickými symboly.

„V tomto seznamu symbolů 14. granátnicko divize Waffen SS“ Galicia „(1. ukrajinská divize UNA) chybí. S ohledem na tuto skutečnost, symbolika 14. granátnická divize Waffen SS“ Galicia „v souladu s platnou legislativou Ukrajiny není symbolem nacionálně socialistického (nacistického) totalitního režimu, jejichž šíření nebo veřejné používání je zakázáno na Ukrajině,“ uvedl v reakci na Vjatrovič suše naprosto šokující konstatování.

Předtím totiž redakce upozornila na žádost obyvatele Lvova Eduarda Dolinského, který se obrátil na prokuraturu, aby zakázala oslavy 72. výročí vzniku divize.

„SS divize „Galicia“ byl zahraniční vojenská jednotka složená z vojáků SS nacistického Německa. Ukrajinci dobrovolně působili v této divizi, přísahali věrnosti nacistickému Německu a Adolfu Hitlerovi, chopili se německých zbraní, měli uniformy nacistů a bojovali na straně nacistického Německa, a to nejen proti Sovětskému svazu, ale i proti silám Spojenců, včetně Spojených států a Velké Británie. SS byla prohlášena za zločineckou a odsouzen mezinárodním tribunálem v Norimberku,“ napsal obyvatel Lvova.

Jak „Strana.ua“ skepticky uzavírá, vycházeje z odpovědi Vjatroviče, že jen těžko bude žádost Dolinského uspokojena. Můžeme jen dodat, že i Jaroslaw Kaczynski se očividně mýlí, protože Ukrajině byl za její politiku odměnou poskytnut Evropskou unií bezvízový režim.

Na Ukrajině dlouhodobě, a nyní s posvěcením pomajdanovské vlády, dochází ke glorifikaci zločinného nacismu pod záminkou boje za svobodu a nezávislost Ukrajiny.


(kou, prvnizpravy.cz, strana.ua, foto: arch.)


Související článek: Jaroslaw Kaczyński: Ukrajina se s Banderou do Evropy nedostane!

30 komentářů :

 1. Z toho je jasné vidět,že se dá překroutit VSE a naše polit.trida Šmejdů půjde přes naše hlavy bezohledně dále.Spolecna Ústavy s centrálou čtvrté Říše,společný válečný rozpočet,vykrádání našich peněz viz 362 milionů požadovaných na naše vojáky kdesi vyslaných proti Rusku prý na obranu naši ČR to pokračuje.
  Ono se valce 1.2 nepodařilo zabranit.
  Bude tomu i při válce číslo 3 nebo se vzepreme a nedáme si vnutit heslo

  Vaše bledě tváře ozari vám nukleární záře.

  OdpovědětVymazat
 2. Ksindl mizernej banderovskej pidporovanej ussackejma agresorská!!!!!
  Je to k zblití!!!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Aspoň je vidět kdo nácky podporuje fašistická eu.

  OdpovědětVymazat
 4. Začneme přemýšlet jak si znovu nedáme ukrást volbami svůj hlas a tedy i naši moc občanů.
  Půjdeme k volbám a budeme MUSet odevzdat Neplatný hlas .V zhledrm k tomu,že polít.trida Šmejdů připravuje nepřetržitě vadné zakony prozatím nesmíme vyjít s návody jak.
  Přemýšlejte nad hnutími nás voličů a všimněte si a požadujte i po tomto webu propagaci Desatera voliče.

  OdpovědětVymazat
 5. Co oběti kapitalistických režimů ? Kdosi to spočetl na 950 milionů !!

  OdpovědětVymazat
 6. Nohu si neutrhnu.13:01 Co oběti komunistických režimů? Srp a kladivo= hákový kříž

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je pravda, bez hlavy nelze chápat symboly a tím spíše si těžko někdo může utrhnout nohu.

   Vymazat
 7. Historie se neuvěřitelně opakuje nejen na Ukrajině:

  "Česká liga proti bolševismu (ČLpB)
  Vznikla v prosince 1943 s cílem organizovat masové akce na protest proti uzavření smlouvy mezi ČSR a SSSR v Moskvě. Prezident Beneš byl prohlášen za zrádce. Liga byla řízena z ministerstva školství a osvěty E. Moravcem a podporována neformální skupinou aktivistických novinářů. Liga organizovala přednášky a každý referent dostal ihned zaplaceno 500 korun za realizovaný projev. Okupační moc se snažila do ligy zatáhnout přední české umělce, kulturní pracovníky, vědce a když se to nedařilo tak nátlakem školní a osvětové inspektory, ředitele středních odborných a základních škol s vlivem na veřejné mínění v místech svého působení. Liga vydávala časopis Denní korespodence, kde útočila na prezidenta Beneše, na parlamentní systém, používala se nacistická terminologie. Židobolševici bylo označení pro Židy, kteří údajně vládnou v SSSR a v USA a proto musí Německo bojovat proti oběma státům za udržení evropské civilizace. Nadávání na plutokraty mělo získávat dělníky protikapitalistickými výpady. Plutokraté byli američtí či jiní boháči. Liga se zaměřovala v podstatě proti těm silám, které nebyly pod bezprostřední kontrolou Berlína a měly svá ústředí mimo Německo. Byla snaha získat náboženské církve pro zápas s bolševiky za tak zvanou svobodnou Evropu. Představitelé Ligy spolupracovali s gestapem a bezpečnostní službou přinejmenším v otázkách výzkumu veřejného mínění."
  http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/protektoratni-kolaborantske-a-fasisticke-170320.htm

  OdpovědětVymazat
 8. Zachvátilitě zahyneš.Mám pocit,že to byl plakát s rudou rukou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:21 Ano, byl to rudý pařát nad Hradem, kde tehdy sídlil protektor. Ovšem občané na ten plakát připisovali: "My se nebojíme, my tam nebydlíme".

   Vymazat
 9. No bodejť by v tom banderistánu nedocházelo ke glorifikaci zločinného nacismu, a to i s oficiálním posvěcením pomajdanovské vlády! Vždyť ten režim sám je svou povahou nacistickým.
  To jen všichni EU rusofobové (vč. těch našich) předstírají, že banderistán je demokratickým.
  A přitom ve skrytu vítají jeho nepřátelskou podstatu, aby jej v jeho konfrontaci se samozvanými LLR/DLR, tedy i Ruskem samotným otevřeně podporovali.
  Zapadá to do jejich strategie (Divide et impera). Která má vést k oslabení, lépe k porážce Ruska. Strategie, která ukrajinským přisuzuje tu dobře známou roli.
  Užitečných idiotů, a kanonenfutru, co tak často končí pod travou.
  Se všemi poctami a fanfárami ...

  OdpovědětVymazat
 10. Kdyz vas zajimaji tyto veci tak predkladam k posouzeni a pobaveni !

  14-ta SS divize (Galizishe #1) - skladala se z 9 regimentu a batalionu. Mela 14 000 vojaku. Velitelem byl plukovnik Seaton. Ve znaku mela lva a tri kralovske koruny.

  Byla postavena a vytrenovana na Ukrajine v dubnu 1943. V breznu 1944 byla poslana do bojovych akci na strednim useku vychodni fronty. Dostala se do obkliceni (Brody-Tarnov.) Z obkliceni se probojovalo pouze 3000 vojaku.

  Pozustatek 14-te SS (3000 vojaku) byl poslan na Slovensko, potom do Nemecka na doplneni a na podzim 1944 divize znovu bojuje v Polsku .

  V roce 1945 ke konci valky byla zajata a zmasakrovana do posledniho muze. Jejim poslednim velitelem byl major general Fritz Fritag....(Dustojnici byli Nemci a Rakusane.)

  Napsat vam o 31-SS Divizi (cesko-moravske ) nemohu. Nemam chut zalovat na vase dedecky a fotry, vy KOROUHVICKY.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 31 ss divize, milej Honolulu, nikdy nesestávala z protektorátních Čechů či Moravanů, ale převážně z "Volksdeutche". Ostatně, když vezmeme její historii, kdopak by do ní z Protektorátu lez? Jen se znevěrohodňuješ.

   Vymazat
 11. Ke ktere strane se ti Ukrajinci meli pridat, kdyz v roce 1929-1932 jich Soveti zabili 9 millionu, umele udelanym hladomorem ?
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:55 Ano, hladomor byl vyvolaný uměle. Jenže ne Stalinem, ale těmi, kdo v době zoufalé neúrody odmítli platbu zlatem za dříve dodané zboží, ale trvali na platbě obilím. Jestlipak víte, vy znalče historie, kdo takto obral obyvatele Ukrajiny i o poslední zrnko?

   Vymazat
 12. Znate pripad - John Demjanuk ? Na tom pripadu je videt jak velke tragedie valka v Rusku udelala a kolik znicila zivotu, jeste dlouho po valce...
  Posuzovani dejin tak kratce po valce, neni mozne, protoze nejde poznat, ktera strana byla horsi.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 13. Vite o tom, ze oblastni doplnovaci a odvodove centra mela co do poctu Rise 20 ! Okupovane Cesko a
  Polsko NEpatrilo do zadne z techto WEHKRIS (oblasti). Oni meli zvlastni status a 31-SS divize (Cesko-Moravska) se skladala z dobrovolniku. Bojovala na Balkane, na vychodni fronte a v Madarsku az do skonceni valky, v kvetnu 45.
  Zde mate jeji slozeni, protoze jste tam meli nekteri z vas fotra nebo dedu.
  78th SS Grenadir Regiment.
  79th SS " "
  80th SS " "
  31st SS Delostrelecky Regiment.
  31st SS Fusilier Battalion.
  31st SS Anti-tank Company.
  31st SS Zeniste.
  31st SS Signaliste.
  31st SS Protiletadlovci.
  (Ja jsem tam nebyl) !
  Tato divize SS, mela zajimavy znak !
  Byla to hlava jelena ve stitu. To asi proto, aby vas deda vedel, ze je parohac, kdyz slouzil na Balkane - z hrichu jste se vylihli vy - jako sexualni chyba.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:40 Malinko jste zapoměl, že v bývalém Československu žilo přes 3 milióny Němců. V posledních volbách před válkou byla sudetoněmecká strana druhou nejsilnější v parlamentu, jen těsně za agreárníky. Ti fotrovové a dědové z SS, o kterých mluvíte, jsou po právu odsunutí a dnes kámoší s ministrem Hermanem, ne s námi. Tomu byste to měl připomenout.

   Vymazat
  2. Honolulu, normálně lžeš. Pokus založit českou divizi SS dopadl totálně neslavně, protože se do ní přihlásilo jen něco kolem dvaceti "dobrovolníků" idiotů. Jedním z těch idiotů byl syn Emanuela Moravce.

   Vymazat
 14. Jak víte jakého jste Vy původu. Podle současných vědeckých výzkumů jsme všichni z jedné matky i ti Vámi nenávidění divoši v jižní Africe. Píšete že jste katolík tak jste jistě studoval bibli. Potom nechápu Vaše vyjadřování a nadávky. Píšete že Vás to baví nadávat no to je zralé na vyšetření. S úctou Váš polovzdělaný starý debil. Babička říkavala tak je chytrý až je z toho blbý.

  OdpovědětVymazat
 15. Pro hovnolulu - z Čechů a Moravanů se Němcům nikdy nepovedlo vytvořit jakoukoliv smysluplnou bojovou jednotku, která by vystoupila ve II. světové válce po jejich boku. Možná někde existovala nějaká jednotka na úrovni družstva, čety. Nic víc. To nám dává vyžrat celá Evropa, neboť jinak se s germánem smočil svou pověst každý národ Evropy.Naše Vládní vojsko museli odsunout pro nespolehlivost z protektorátu. Poslali je to Itálie, kde Vladaři dost pomohli místním partyzánům. K tý tvojí divizi SS:
  https://www.valka.cz/newdesign/v900/clanek_11635.html
  Blbečku.

  OdpovědětVymazat
 16. A zase me zde nadavate Hurvinci,
  jako bych ja za to mohl !
  JA ZA TO NEMUZU ! Ja jsem nevinnej ! Sudetaci se hlasili k Nemcum a sli do nemeckych divizi.

  Ja v te dobe nezil a vy vzdy verite pouze tomu co vam vyhovuje ! A nejvetsi sranda je, ze si myslite, ze jen vy, muzete nekomu nadavat....

  31 Divize SS byla dobrovolna a mela nazev. XXXI SS FRW GREN DIVISION 'BOHMEN-MAHREN' FREIWILLINGEN ..Ale ja nevim, co to znamena. Slozila zbrane v kvetnu 1945 a vyparila se. Asi vsichni vstoupili do KSC a udelali prevrat v unoru 48.

  Ja jsem sectelej a mam encyklopedii, kazde Rimske legie a kazde Hitlerovske legie. Znaky , standarty a jmena velitelu, cisla, nazvy, atd. Vsech utvaru a jejich velitele.

  To proto, ze jsem hladal Atlantis a nasel vzdy neco uplne jineho, zatim co vy jste hledali svoje kulky kolibriku v trenkach.
  18:13 Motrok 21 stoleti...
  Ty pises takove blbosti, ze te odchovala literatura Ferdy Mravence...

  Jeste neco vam musim napsat.
  Me je to uplne jedno ! Nemcouri zabijeli nevinne lidi a komousi (Cesi) take.
  Kdybych v te dobe zil, tak utecu do Argentiny, protoze jsem sectely.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 17. Hurvinci protoze je u vas TRADICNE tvrda cenzura, tak vase nazory jsou indoktrinacni sracky, zalozene / marinovane primitivni predzvykanou propagandou.

  Musite cist vsechno ze vsech stran !
  Nekteri Evropane sli se Stalinem a jini s Hitlerem a dalsi s Churchillem a Cesi nebyli zadna vyjimka.

  19:27 mi napsal , ze lzu a ja ty knihy mam pred sebou.
  Kdyz vas zajima tato doba, tak ctete nazory vsech a z kazde strany.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 18. 19:02.. cetl jsem tvuj doporuceny odkaz ty polomozku !
  44th SS nikdy neexistovala.

  Existovala vsak 44th Infantery Division
  "HOCH UND DEUTSMEISTER", byla z Vidne a byla poslana do Italie...
  Nejvyssi cislo SS divize bylo
  38th SS PANZER GRENADIER DIVISION "NIBELUNGEN" byla z Bad Tolz. Bojovala na jihu Ruska..
  Kdyz se o neco takoveho zajimate, tak by jste to meli delat metodicky a zodpovedne. Prehazovat nazvy a cisla vas nikam neprivede.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 19. Motroku 18:13... Z Prahy ti jede vlak do Frankfurtu a tam mas prime spojeni do Johannesburgu... To znicene mesto je vsupni brana do Afriky. Z letiste na Hillbrow, neni vice nez 30 km.
  Bez se podivat jak vypada civilizace tech o kterych tvrdis, ze jsme vysli z nich. Dnes jsi vyhral titul nejhloupejsi prispevkar.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 20. Honolulu, čím dál častěji plácáš nesmysly. Navíc, krom válečných, emigranty opovrhuji, protože jejich důvody k emigraci byly většinou falešné, nectili dílo svých předků ani současníků a hledali výhody tam, kde se ani jejich předci, ani oni sami, o nic nepřičinili. Ostatně, jaké dílo, viděno současností, nám zanechali? Čest výjimkám.

  OdpovědětVymazat
 21. Presne tak ! Co se nehodi to smazte a lzete sami sobe do nekonecna. Zarucuje to zakrnely intelekt.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 22. Jeste chybi, aby vsechny knihy, ktere se nehodi byly SPALENY jako v kvetnu 1933 v Berline.
  A az ty knihy budou horet, tak si ve stejnou dobu stezujte na vsechny radikalni a nedemokraticke rezimy.
  To musi byt obrovska psychologicka zatez zit v Praze.
  Zacinam rozumet, proc je tam v mode skakat pod vlak.
  NESTASTNICI - jsem vase svetlo a prinos !
  Odpoved netreba, jdu se hadat jinam.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 23. Vidite pane Mistre ze vas nemazeme ,vase kraviny blekotajici vse starecka usta a tresouci se ruka z onanie plne nahrazuje hodnotne plky blbecku z Ceska kteri maji vzdelani ale ne VAS SVETOVY NADHLED JEZ JE OPRAVDU K POHLEDANI.Jsou jen nemohouci opicaci navic z papuanskych pralesu s cervenymi prdelemi a mozkem zakrnelym neznalosti problemu,jez se nam blbcu snazite marne vysvetlit.Proto vam pablbe doporucujenme tahnete zase nekam do te krabice mezi neegry a nebo na chat kde je jakysi Culik vul jako vy a navic asi lzid .Prijemnou cestu plnou sutru a lejn preji zdejsi ctenari kteri si preji aby laskave jste pane idiote sel do hajzlu

  OdpovědětVymazat
 24. Honolulu jsem starší než Vy a určitě jsem toho vytvořil víc než Vy a nevím proč bych měl jezdit do Johanessburku. To samé čekám od nich, proč mají jezdit sem, ať si tam žijí po svém. Problém zvrhlých parazitů je v jejich nenažranosti. Ráj na zemi můžete najít jen ve své rodině.

  OdpovědětVymazat