Reklama

.

.

pátek 12. května 2017

Hlavní město není celá republika! Analytik sráží nadšení demonstrujících z Václaváku a vytahuje zásadní události dneška

ROZHOVOR se Štěpánek Kortbou
12. 5. 2017  ParlamentníListy

„Sobotka se chová jako dítě, Babiš se Sobotkovi směje, partaje rozjely volební kampaně a ulicemi se nesou rozhořčené hlasy na obranu demokracie a znalců ústavy je zde tolik, jako znalců fotbalu. 


Ale demokracie v Česku existuje. Ústavu máme. Písemně. Bohužel také hejno vykladačů lajdácky psaného "revolučního" dokumentu. Parlament máme, i funkční a dělnou vládu se podařilo sestavit. Nezaměstnanost klesla, mzdy stoupají. Lidé získávají optimismus a utrácejí. Prezident podle ústavy koná a určitě i konat bude, přestože ukazuje premiérovi holí, kde má mikrofon. Politická jednání nejspíš budou pokračovat, než i poslednímu voliči dojde, kdo je viníkem této poťouchlé krize. Aneb každý se musí znemožnit sám,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz analytik a publicista Štěpán Kotrba.


Jak se u nás zase demonstrovalo. Veselá hesla, koordinace po celé republice, étos obrany demokracie před Zemanem a Babišem. Slušná účast. Mají středeční akce možnost nějak zahýbat veřejným míněním, či dokonce výzkumy veřejného mínění? Jak hodnotíte mediální pokrytí protestů? Kdybyste byl Zemanem a Babišem, bál byste se?

Výzkumy veřejného mínění by měly odrážet stav veřejného mínění. Měly. Vnímáte jistě ten rozdíl v podmiňovacím způsobu… Veselá hesla, ani zpola plný Václavák, kde bylo dle panoramatického snímku na 40 tisíc lidí (ne 10, ani 20), nemění nic na faktu, že Babiše nemusí polovina občanů země. Druhá polovina ho může, ale demonstrovat proto nepůjde. To je realita pouličních demonstrací, prokazujících politickou bezmocnost. Moc bezmocné menšiny si demokraticky zakřičet.

Rozzářená tvář Báry Štěpánové, herci na pódiu i v publiku, představitelé grantové občanské společnosti a spousta svedených a množstvím lidí omámených. Kulturní fronta, notoričtí petenti a kříšení zbytků Václava Havla. Pro řidiče traktoru kdesi v Holoubkově u Rokycan (víte, kde to je?) je to během všedního, pracovního týdne neodolatelný hlas demokracie a ústavnosti… Kde byl strýček Brady? Na demošce nebyl.

Ne, teď vážně…Poučka pro politické marketéry: Ulice či náměstí, ani zpola plný (a zpola prázdný) Václavák není celé město a hlavní město není celá republika, byť to tak očima médií vypadá. Havlova nepolitická politika není moje politika. To je dnes možná akorát Sobotkova politika. Ale Havlova ČSSD není moje ČSSD.

Do Česka proudí teplý vzduch, teploty v příštích dnech překročí dvacítku, hlásí dnes Babišovo iDnes a předjímá tím občanské starosti zítřka. Server Hospodářských bakalonovin iHNed má jako domácí úvodník, že Zeman na debatě v Doksech pravil, že hůlkou Sobotkovi jen ukazoval, kde je mikrofon. Chápete? Den poté. Dnešek, ne včerejšek. O včerejších dokonale zaranžovaných a technicky dokonale zabezpečených a mediálně pokrytých demonstracích proti Babišovi a Zemanovi ani slovo. Asi tam neřekl nikdo nic objevného. Nebo tam nebyli ti správní lidé. Zato tam byly podpisové archy obou konkurenčních prezidentských kandidátů.


Mezitím sezval Zeman do Liberce předsedy koaličních stran kromě Sobotky, který byl v Lucembursku. Opět se, dle informací tisku, vrací kruhem varianta ,,Babiš pryč z vlády, Sobotka pryč z vlády". Sobotka tuto variantu odmítá, možná nabuzen lidem v ulicích. Chytí se Milan Chovanec na udičku, že by premiérem mohl být on? To by asi potom byl i volebním lidrem ČSSD do voleb, že... Objevily se již názory, že pokud tuto kruhem se vracející variantu Sobotka odmítá, dává najevo, že mu v tuto chvíli jde již jen o jeho vlastní post.

Vládní krizi nevyřešila ani schůzka prezidenta Miloše Zemana, předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka a místopředsedy ČSSD Milana Chovance v Liberci. ANO výsměšně vrátilo míček Sobotkovi, řka, ať tedy vypoví koaliční dohodu, když nechce s Babišem vládnout. Sobotka odmítl. Na půdorysu stávající koalice by mělo být schváleno povíce zákonů, které jsou pro ČSSD klíčové. Minimální mzda například. Jediným programem ČSSD do voleb se tak stalo setrvání koalice se zlořečeným Babišem. Není nad principiální, čestné řešení. Dobrá tedy, pravilo ANO a ústy předsedy navrhlo pokračování vlády bez Babiše a bez Sobotky. Vylučovací metoda. A Sobotka opět odmítl, držíc se židle. Bělobrádek se jako již tradičně usmívá. ČSSD a KDU-ČSL trvají na odchodu ministra financí Andreje Babiše z vlády. "Trváme na tom, že problém je na straně hnutí ANO," řekl i Chovanec. Trvat může, vládnout musí, pravila by teta Kateřina ze Saturnina. Až do hořkého konce.

Babiš na schůzce odmítl připustit, že by rezignoval. To ať mě raději zastřelí, vykřikl na facebooku odhodlaně, věda, že ostatní mají nabito pouze svými žaludy. Sobotka jel do Lucemburska přemýšlet, co provede tamní Nejvyšší soud s odvoláním proti prohrané arbitráži s krvavým Šťávou v kauze Diag Human a politickou krizi nechal za sebou. Politický život v zemi ustrnul. Až se Sobotka vrátí, odletí zase Zeman. A bude klid.

Nyní prezident podal určovací žalobu k Ústavnímu soudu, aby se dozvěděl, zda musí vždy odvolat ministra. Vtipný krok, který do rozhodnutí Ústavního soudu Babišovo odvolání oddálí. Nebo se o to pokusí. Štěch se zase pokusí s hejnem senátorů dát ústavní žalobu na Zemana. Čili bude veselo… Prezident ale stejně bude nucen po návratu z Číny rozhodnout, co bude s návrhem na Babišovo odvolání a demisí ministryně Valachové dělat. Nezávidím mu.

Sobotka se chová jako dítě, Babiš se Sobotkovi směje, partaje rozjely volební kampaně a ulicemi se nesou rozhořčené hlasy na obranu demokracie a znalců ústavy je zde tolik, jako znalců fotbalu. Ale demokracie v Česku existuje. Ústavu máme. Písemně. Bohužel také hejno vykladačů lajdácky psaného "revolučního" dokumentu. Parlament máme, i funkční a dělnou vládu se podařilo sestavit. Nezaměstnanost klesla, mzdy stoupají. Lidé získávají optimismus a utrácejí. Prezident podle ústavy koná a určitě i konat bude, přestože ukazuje premiérovi holí, kde má mikrofon. Politická jednání nejspíš budou pokračovat, než i poslednímu voliči dojde, kdo je viníkem této poťouchlé krize. Aneb každý se musí znemožnit sám.

Nemyslím si, že by to vše ve výsledku Zemanovi u jeho voličů uškodilo. Uškodí mu to pouze u jeho nevoličů. A u konglomerátu ČT a bakalomédií. Vzhledem k upadajícímu nákladu HN v podstatě o nic nejde. Babišomédia budou jen tak poštěkávat, aby se neřeklo. Což není špatný vývoj situace…

Předpokládám ale, že ani prezidentovi by se nelíbila jednobarevná většinová vláda Andreje Babiše a nyní nejspíše přemýšlí, jak zachránit ČSSD a potopit přitom Sobotku, který krizi otevřel svým kverulantským prohlášením o potřebě Babišovy demise půl roku před volbami. Mně samotnému je smutno z toho, že předseda vlády si vzal jako rukojmí sociální demokracii, poslední funkční a akceschopnou stranu na levici. Že ji nejdříve ochromil nesmyslnou agendou teplých záchodků, bezvýhradného eurounijního optimismu a poté vykostil jak kapra. 12% preferencí půl roku před volbami je výsledek, se kterým se chlubit nemůže žádný předseda nejsilnější vládní strany. Nutno dodat, že Babiš umí a Sobotka se teprve učí. Ti, co neumí a ani se nejsou schopni naučit, kibicují s kalhotami i procenty u kotníků.

Nicméně Slávek Sobotka slíbil národu veřejně, že 20. 5. podá demisi celá vláda a jeho ministryně fotbalového školství pravila, že ona podá demisi 31. 5., tak co se staráme o dílčí varianty?


ČSSD, jejíž všechny poslední sjezdy jste navštívil. Kdo, s kým, proti komu, za kolik? Co členská základna a mlčící většina? Stojí za Sobotkou? Naštval ji Zeman výstupem na Pražském hradě tak, že už ho má dost, když už i Foldyna s Humlem se těžko smiřují s tím, že Zeman ,,ukazuje holí" na jejich předsedu a ,,ohýbá ústavu", když nechce přijmout odvolání Babiše?

ČSSD je ve skutečnosti interní koalicí několika stran: zleva doprava – postkomunistické levice několika migračních vln, osmašedesátníky počínaje, postmohoritovským perestrojkovským křídlem konče. Pamětníci Demokratické levice, Levého bloku a DFK vědí. Imigrační vlny doplňují romantičtí národní socialisté ze sametově zaniklé národněfrontové Socialistické strany, konzervativní socialisté odborového hnutí, liberálně zelenající městští intelektuálové z humanitních fakult, neziskových organizací a komunitních spolků, většinou liberálně sociální manažeři komunální politiky - velvyslanci průmyslových skupin, pro které jsou progresivní daně sprostým slovem a veřejné zakázky pramenem v poušti kapitalismu, a masarykovské státní úřednictvo, loajální ke každé moci, které sociální demokracii zaplavilo jako houba dřevomorka. Většinu ve státostraně má ovšem mlčící většina prostých zaměstnanců a důchodců, která čeká, která ze skupinek vyhraje, aby ho přivítala jako "našeho" vítěze. Za těchto podmínek každý krok ČSSD připomíná tanec mezi vejci. Krok sem a zase zpět, krok tam a krok zpátky. Jen obtížně se nalézá shoda, o útočné bojové pozici už ani nemluvě.

Zeman toto rojení svými agresivními kroky proti Sobotkovi sjednotil. Na obranu Sobotky. Varianta Lánského puče. Tehdy to byl boj proti domnělým zrádcům, vlákaným do pasti, teď je to obrana osamělého, slabého, ale "slušného" předsedy. Když se mladí sociální demokraté pokoušeli zopakovat i podpůrnou demonstrací u sochy TGM na Hradčanském náměstí, přišlo jich čtyřicet.

Foldyna by rád padl někomu do náruči, ale nemá komu. Cítí, že se strana řítí do propasti i s ním, ale nechce ji frakčně rozdělovat. Byť by jako člen levicové frakce mohl. Zejména ji nechce frakčně rozdělovat proto, že je na kandidátce, Sobotka mu slíbil, že tam zůstane a mohl by na odpor doplatit sám. Nezávidím mu. Na Ústecku má ale výraznou komunální agendu, která mu vystačí, celostátně mu pomáhá proruská a prosrbská angažovanost, trefné a surově pravdivé komentování v médiích.

Huml to má jako právník těžké. Myslí příliš racionálně, jako právník zvyklý zákon hájit. Neví, že v otázkách ústavního práva jde o jemné umění alchymie zájmů čarodějů v pozadí. Na kandidátce už není. Možná pro svou plachou slušnost.

Z ostatních, kteří by se mohli a měli Sobotkovi postavit a zvednout prapor ČSSD z bláta bezvýznamnosti, už byly Sobotkou a jeho věrnými vytvořeny politické mrtvoly. A tak se čeká.

Všichni ostatní váhající buď mlčí, a nebo plní strachu, demonstrativně vykřikují, že tentokrát to Miloš přehnal a Slávek se zachoval mužně. Ti nejservilnější praví, že jako státník. Ale do prezidentských voleb je dál než do parlamentních. Čili předvídat, zda a nakolik se změnil postoj členů i voličů ČSSD k Zemanovi, je krajně předčasné. Vnímejme, že počet voličů ČSSD klesá a klesat dál bude. Podporovatelů Zemana je stále dost a počet stoupá. Počkejme si, zda po parlamentních volbách ještě nějaká sociální demokracie bude a jaká vůbec zbude. V Polsku už není. V Maďarsku je k smíchu. Ve Francii je v rozkladu.


Produkce Miloše Zemana v posledních dvou týdnech. Co zahrál dobře, co přepískl a co by měl dělat teď?

Už se ustavila Národní fronta? Ne? Vznikl Liberecký vládní program? Také ne? Tak je to prozatím dobré.

Zeman hraje složitou simultánku na několika šachovnicích. V první řadě ví, že Babiš nejspíš bude po volbách předsedou vlády. Teda pokud ho dříve nezavřou jak Sládka před poslední volbou Havla. Je ale stále nejasné, zda to bude vláda většinová jednobarevná, menšinová jednobarevná nebo koaliční. To bude záviset na tom, zda křesťanská koalice se starosty dosáhne 10% nebo ne. A zda se do parlamentu dostane TOP 09 nebo ne. Zda komunisté umřou ještě před příchodem k urnám nebo těsně poté. Zda Piráti ukořistí mladé nebo ne. O Zelených nemluvě, neb ti jsou porostlí mechem, čekají na zázrak a pokud dostanou vysněná tři procenta nutná pro státní podporu, budou mluvit o štěstí. Všichni ostatní tlučhubové nejspíš skončí.

Nevím, zda úmyslně nebo náhodně Zeman ponížil Sobotku tou holí tak moc, až projevil stmelující soucit u členské základny jeho strany. Mohla to být hra v zákulisí domluvená i emocionální krok ze strany prezidenta. Sobotku v posledním tažení tím ale resuscitoval. Vrátil ho do hry, jako protivníka. Může ho mučit dál. Teď ale není zřejmé, zda chce Sobotkovi, či spíše sociální demokracii pomoci, nebo naopak. Nejhusarštější kousek by byl pomoci ČSSD a zničit Sobotku zároveň.

V druhém roce dal do hry podmínky demise Andreje Babiše, které se na ústavním rámci tohoto kroku nezakládají. Tím si dle mého názoru hodně uškodil.

Dva ze tří prezidentových protiargumentů vůči Sobotkovým krokům jsou mimoprávní a pro odvolání ministra financí Andreje Babiše irelevantní.

Koaliční smlouva není právní dokument, ale deklarace. Její vypovězení nebo nevypovězení není nijak navázáno na ústavní kroky prezidenta. Stejně tak není na provedení demise závislé, zda premiér někoho současně jmenuje nebo ne. Ústavě je houby po tom, zda existuje nějaká koaliční smlouva nebo ne, zda je vypovězena nebo ne. Dle ústavy demisi ministra navrhuje předseda vlády. Prezident provádí, bez jakýchkoliv podmínek. Ministerstvo osiřelé nezůstane. V každém případě jej do jmenování nového ministra povede statutární zástupce ministra - první náměstek.

Navrhnout ke jmenování nového ministra je pravomocí a zodpovědností premiéra. Odpovědný prezident ovšem není automat, ze kterého by vypadl krok demisi potvrzující. Musí vědět, co se stane pak. Čili musí znát názory zbytku politických stran. Musí se snažit o stabilitu vlády, ne ji bezhlavě rozkomíhat neuváženým přijetím demise.

Prezident se nicméně pustil na tenký led, na jehož konci může (a nakonec čistě formálně už po právu) čekat odvolání pro velezradu či nakonec při eskalaci konfliktu své znovunezvolení. Ústava opravdu není cár papíru a úřad prezidenta není pískoviště pro starší a pokročilé. Tohle byl v řeči královské hry šach.Jak se Vám líbí líčení některých českých novinářů, že Zeman je už v podstatě jen, s prominutím, starý dement, který se uchyluje k dětinským pomstám, ztrácí nadhled, je fyzicky limitován a v jeho okolí jsou samí blbci?

Řeknu bez vztahu k tomuto konfliktu velmi diplomaticky, že být Zemanem, bych si vybral jiného kancléře i šéfa protokolu. Ale mám štěstí, Zemanem nejsem.

Nepřátelské komentátory bych chtěl varovat slovy čínského mudrce a vojevůdce Sun´c:

... chceme-li vést útok, musíme vypadat neschopně; pokud chceme použít síly, musíme vypadat nečinně; pokud jsme blízko, musí to vypadat, že jsme daleko; pokud jsme daleko, má nepřítel věřit, že jsme blízko.
A Sun´c podmínky války specifikoval:
Je-li nepřítel prchlivý, provokuj jej. Předstírej slabost a vzbuď v něm domýšlivost. Pokud chce načerpat síly, nedej mu příležitost. Pokud jsou jeho síly koncentrované, odděl je. Útoč, když je nepřipraven, objev se, když jsi nečekán.

Největším uměním je zlomit nepřátelský odpor bez boje. Nejlepší styl boje je znemožnit realizaci nepřítelova plánu. Druhý nejlepší styl je vyhnout se přímému střetnutí, izolovat jej od spojenců.

To se Zemanovi daří, navzdory neschopnosti části jeho týlu (čest výjimce - neúnavnému Ovčáčkovi). Kdo z vojevůdců cizích armád půjde do koalice s někým, kdo ho podrazí těsně před vítězstvím?


.... ..... ....
 

Následují další poučení čínského stratéga Sun'c, o odposleších Marka Přibila, jak Babiš ztratil ostražitost, u únicích z českých tajných služeb a z Mosadu, o tom, jak Babiš nebyl vycvičen na politiku, o hlasovém vzorku a softwaru Lyrebird, programu SoundForge a falšování zvukových nahrávek, jak se potápějí politici, o českém hlubokém státu a kauzách Pět na stole v českých, PromoPro, Pandury, Kalouskovy padáky, pád vlády Topolánka a Nečasovu milenkomanželku a její kabelky, o kauze Rathova vína a další zneklidňující informace a názory Štěpána Kotrby najdete v pokračování rozhovoru ZDE.

 

65 komentářů :

 1. Jo ty samý lidé jako v kauze brady.Určitě tam bylo hodně placených demonstrantů.Stačí volební výsledky že je národ nepodporuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. barevná revoluce pod duhovou vlajkou se opět neková. Sjednotili se opravdu všichni, od Filipa až po Kalouska. Vám slibují, co vše pro vás udělají, jaké zázraky vás čekají, až je zvolíte. A když je zvolíte, tak vám k důchodu přidají 39 Kč a sobě 8000 Kč, osvobodí všechny lumpy a zloděje z miliardářského gengu, kteří jim už třicet roků vyplácejí výpalné, aby mohli drancovat Českou zemi a zotročovat Český národ.
   Oni vědí, že končí, že půjdou od koryt. A tak kolem sebe kopou jak dodělávající kobyla. V čele se Sobotkou, Kalouskem a Bělobrádkem.

   Vymazat
  2. Pan Zeman zase tolik hlasů nedostal protože spousta lidí nevěří na " menší" zlo, tak nešla ve II. kole volit ! Zeman urputným bráněním oligarchy Babiše rozšířil svůj volební slogan " Budu presidentem dolních 10 milionů a jednoho slovenského miliardáře! To musí lidem připomínat jeho předvolební sliby v čele ČSSD " Do NATA jedině na základě celostátního referenda, konec zlodějským restitucím ODS, aby rozdal oddlužené státní komerční banky svým zahraničním kamarádům a pod. "

   Vymazat
  3. tak to ma byt tupim vovcim se předhodi bezvyznamna ohlodana kostička zatimco se dal vesele krade od hradu přes parlament až po posledniho peltu a pravdomluvnou geblsovu bedinku na čete

   Vymazat
 2. Studenti dostávali prý 50 Euro za účast na demonstraci. A taková B.Štěpánová se potřebovala zviditelnit,přece stárne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš špatné informace. Nejen studenti - ale i dospělí občané dostávali peníze. A ne 50 eur ale 150 !!!
   To je zaručená zpráva - psali to v ruských médiích.
   Stejně jako psali, že demonstrace byla proti vládě.
   Takže to je určitě pravda.

   Vymazat
  2. 13:38 Nebude pro vás jistě těžké sdělit nám zdroj, na kterém jste se tyto informace dozvěděl ...

   Vymazat
  3. Na PL byla zpráva, že redaktoři Č. rozhlasu
   na fotkách z Václaváku napočítali cca 8300
   lidí, kdy odpočítáme nedemonstrující, dostaneme se možná až k 5000 tisícům kusů.
   To je v podstatě 0,5 promile populace. Když bylo na staromáku v devadasátých letech 70 000 demonstrujících, vykládaly Kikinovy podržtašky, že to nic neznamená. A teď z toho dělaj kavárenští vokurci zázrak.

   Vymazat
  4. Počítal jsem na Václaváku a jinde desítky, možná stovky demošek, happeningů apod. Když jsem spetřil v ČT pár švenků přes celek, bylo mi jasné, že bylo na Václaváku tak okolo 10 000 lidí. Žádná polovička Václaváku, neboť roztroušené skupinky končily nad Jaltou a ta rozhodně v polovině Václaváku není. Ani dav pod koněm, nad Opletalkou nebyl tak kompaktní, hustý, jako bývalo na odborářských demonstracích. Určitě ale nelze odpočítat 2300 lidí na kolemjdoucí, takové číslo je projevem nenávisti, nikoli seriozního, objektivního pohledu. Snižování, případně zveličování čísel je projevem mravní a intelektuální malosti, dvojího metru. Nepomáhá to, naopak škodí, protože ze lživých údajů nelze zformulovat pravdivé, správné závěry. Objektivní počet účastníků zmíněné demošky lze odhadnout na 8000 lidí.
   KR

   Vymazat
  5. Václavák zaplnily hlavně hutčí huhle a báří kozy.

   Vymazat
  6. 21:24 To máš fuk - pět tisíc sem, pět tisíc tam -
   stačila by malá Breivikova dodávka a hned by jich bylo čtyřikrát tolik:)

   Vymazat
  7. Zdroj neexistuje,to jen osel dělá vtipného.

   Vymazat
 3. Koaliční smlouva není právní dokument, ale deklarace. Její vypovězení nebo nevypovězení není nijak navázáno na ústavní kroky prezidenta.Takže koaliční smlouva je na úrovni toaletního papíru a její dodržování či porušování nikterak nesouvisí s morálními aspekty, stejně jako ústava?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.rukojmi.cz/clanky/3891-nekolik-poznamek-k-soucasnemu-sporu-o-odvolani-ministra-a-babise-aneb-ohlasy-z-ustavniho-trziste

   Vymazat
  2. 12:21 to je zajímavé, vždyť Sobotka nedávno tvrdil, že nemůže odvolat Hermana právě kvůli koaliční smlouvě

   Vymazat
 4. Vzpomínám, že za panování Nečase a nejlepšího ministra financí na světě Kalouska se odehrála protivládní demonsrace a to v podstatně větším počtu protestujících. Bylo nám oznámeno, že " lůzy " se sešlo okolo 200 000. Co je oproti tomu, tato hrstka zoufalců. O Brně snad ani nemá cenu se zmiňovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zo číslo (200 000) byl naprostý blábol. Stejně tak jako čísla, která uváděla tehdy ČR (80 000), policie či sami organizátoři (120 až 150 000).
   Napočítal jsem tehdy z Domu módy asi 30 000 lidí. Později, myslím že na Neviditelném psu, někdo podle fotky z vrtulníků napočítal asi 33 000 lidí. Dav tehdy končil zhruba kousek pod Jaltou. Dav byl ovšem našlapaný. Mezi domy stálo pod koněm (pod ohrádkou, která byl vytvořena pod podiem) takřka 100 lidí. To je maximum, které se tam nahňahňá. Nad Opletalkou stálo asi 11 či 12 tisíc lidí (ohrada s pódiem zabrala dost místa).
   Odpovídalo to o počtům lidí, které prošli po nájezdové rampě od Bulhara na magistrálu. To, kolik lidí projde kupř. v desetistupu za hodinu přes nějakou čáru, spočítá žáček 3. třídy ZDŠ. Podobně spočítá, kolik lidí stojí ve čtverci či třeba půlkruhu, když na jedné straně jich je dejme tomu 80 a na k tomu kolmé 15. Kupodivu, pořadatelé takových akcí, kteří často chtějí řídit tuto republiku (ať již odboráři či pravdoláskaři nebo někdo jiný), "napočítají" běžně dvakrát nebo třikrát více. (To, že policie "napočítá" také hausnumera, ponechám nyní bokem.)
   KR

   Vymazat
 5. Prý 20.000 lidí na Václaváku!? To jsou 2% obyvatel Prahy a 2 promile obyvatel Česka. Prý tam bylo mnoho turistů a čumilů. Dobře ať 20.000, tyto 2 promile chtějí zasahovat do politiky našeho státu, odstraňovat prezidenta? Mohou proč ne! Ale demokratických volbách. Tedy, že bych opět naletěl Panoptiku Města prážského(Hutka, Štěpánová, Kraus Horáček, Halík...) to opravdu ne! Maně vzpomínám jak tito všichni drželi ústa, když na nás Havel po revoluci pustil z věznic stovky vrahů a zločinců z humanitárních důvodů a jak dnes spílají dnešnímu prezidentovi za jednoho zloducha. No a Klaus? Naše herecká a kulturní šmíra zřejmě nebude již po krachu se Schwarzenbergem podporovat žádného prezidentského kandidáta, pouze se zaměří na nezvolení Zemana. A ktomu jim dopomůže pravidelný dodavatel červených karet kousek od Malostranského náměstí. Jen dodám, má cenu mluvit o počtu prortestujících v některých městech?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to jsou všichni kudrnatí

   Vymazat
 6. Tihle demonstranti zkurvenci by potřebovali přes držku.Jakým právem za mě mluví nějaká zrzavá kráva Štěpánová,co má tak akorát na to hrát v Ordinaci....Takovej póvl a budou tihle ksindlové mluvit jako hlas lidu.Tady mají můj hlas lidu,ať táhnou opruzovat do prdele a nechají naši zemi na pokoji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No třeba zase na druhé straně, kdyby nebylo této masivní demonstrace, tak jsem žil v domění že pan Hutka spočíva někde na hřbitově. No a vida jak on se má k světu, umělec jeden...

   Vymazat
  2. Doufám, že je kapsáři po zásluze řádně prolustrovali, i když v báří kapse by našli jen dluhy a jinak prd.

   Vymazat
  3. Jak vidno z fotky, Bára je taky už pěkně vykouřená trafika, a kozy jí asi notně hučej,kolo by člověk o ni neopřel ani píchlou ukrajinu.

   Vymazat
 7. Vrchol herecké kariéry pseudoherečky Štěpánové bylo vždy a všude ukazovat svoje kozy....To je mi panečku hlas lidu.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nesouhlasím. Oddělil bych. Myslím, že Štěpánová není špatná herečka, Je to stejné jako u Čáslavské. Vynikající sportovkyně, zasloužilý mistr sportu ale jako člověk 0!

   Vymazat
  2. Štěpánová že není špatná herečka? Taková profláknutá kráva! Blbá disidentka. Rada takových krav lezla Havlovi do zadku, nevím co to dělalo na Hradě - takovej póvl, ale tahle kráva tam údajně jezdila po chodbách na koloběžce. Jestli tehdy byla mladej póvl, přibývající léta ji toho nezbavily - dnes je to starej póvl. Ta už nemá nárok být slušná.Ano, je to stejné jako u Čáslavské, která alespoň "byla" vynikající sportovkyně, a pak teprve se zvrhla, když se začala srát do politiky, a to, jak se zametlo s kauzou toho jejího hnusnýho syna, otcovraha - snad byl Odložil taky vynikající sportovec a zabil ho vlastní spratek. Proč zrovna ona cítila potřebu plivat na minulý režim, který dal tolik příležitostí vyniknout, nepochopím nikdy.Že by kvůli tomu mrňavýmu, zrzavýmu, ráčkujícímu kulisákovi? Každej, kdo se sere do politiky, nakonec se ukazuje, že je špína. Slušní lidi se od politické špíny distancujou, protože změnit se na tom nedá nic.

   Vymazat
  3. 17:22 Mluvíte mi z duše, napsal bych to naprosto stejně.

   Vymazat
  4. dobrý herec se pozná podle toho, že dokáže rozesmát i rozplakat. Umí tohle ta vaše Štěpánová? Vždyť je to jen figurkářka a takových a bez škol jsou desetitisíce!

   Vymazat
 8. Je to marné je to marné. Je potřeba informovat všecny své známé a oni zase své známé, že je potřeba jít k volbám a dát hlas těm co mají v programu řízení všech složek státu POMOCÍ referend. Trestní odpovědnost a odvolatelnost politiků. Vítěz sestaví vládu a ne nějaké koaliční smlouvy které nemají oporu v zákoně a rozhodují o všem. Pokud nechcete dát hlas nikomu vhoďte prázdnou obálku ať z Vašeho hlasu nedostane nikdo příspěvek. Nikdy jsem se o politiku nestaral ale tohle je totální hnus.Sláva Havlovy.

  OdpovědětVymazat
 9. A nejlepší bylo, jak "manifestanty" pod vocasem štengrovala sexuální poradkyně Vency Flašky. Za kolik to tentokrát bylo? Nojo, když hrozí exekuce, tak se každý placený kšeft hodí.
  A to jemné připomenutí Vasila M. Ten si vzpomněl na své předky a tak teď pracuje jako dobrovolník v izraelské armádě. To jsou paradoxy!

  OdpovědětVymazat
 10. věřit čete a jejich nezaujate eurogebls propagandě zpravodajstvi muže jen tvor rozumu mdleho a vydatně zaostaly v počtech o češtině nemluvě což zas až tak moc nevadi to jsou jeji nejlepši platiči nepřemyšli nevidi a nesliši o to radostněji plati a veřejně se čete postavit si dnes už nedovli ani obecni blazen svazak dvořak ajeho sebranka dokaži udělat z každeho znas vraha amezinarodniho zločince i cirkav svata ji žehna v jeji zaslužne praci v propagaci nam vnucovanem klerofašismu ala doba si to žada a čete šla pokažde z dobou i s režimem anikdy jinak

  OdpovědětVymazat
 11. Zemanovou chybou je, že nemá žádnou svou stranu. Byli zde SPD - Zemanovci, od těch se odstřihl, nevím proč a nyní stojí opřen jen o ty své voliče. protistrana má struktury /na svolání demonstrací např./, Zeman takové struktury nemá...Jinak doufám, že voliči soc.dem.zrádcovské strany přehodnotí své hlasy... Správně je Kotrba definuje jako masarykovské úřednictvo.

  OdpovědětVymazat
 12. Jestli ČSSD chce, aby jí zůstali nějací voliči, tak by měla Sobotkovi zakázat vystupovat v médiích. Jeho útoky proti Zemanovi mu už jeho tajtrlíkování neodpářou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sobotka je bakaláč a merkelpucflek, čssd je vidkuní mrencárna.

   Vymazat
 13. Majdan ala Pražská kavárna.
  "Výkvět" národa: Štěpánová, Huťka, velký prezidentský kandidát Horáček a všude přítomný opatrovatel ducha z břicha páter Halík.
  ... a takové zjevy podporuje tzv levicový kandidát tajtrlík Sobotka a socani!
  Jsem zvědav jak se jim to vyplatí u voleb.
  Doufám, že nedostanou ani 10% hlasů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta politická mrtvola už v rozkladu si jede do Lucemburku,což nám jistě velice moc pomůže,na konci své vlády,která je ekonomicky úspěšná,ale jen díky ministrovi financí,který přes ubíjející snahu ministrů za soc.dem.vytvořil přebytkový rozpočet,se snaží právě tohoto jediného úspěšného ministra vyrazit.EU se snaží mrtvolu stále oživovat,protože mají dobrý nápad,jak využít přebytky našeho rozpočtu - na muslimskou invazi také u nás a na posílení policie a armády a pod.,což bude díky tomu potřeba.A mrtvola se svým prázdným pohledem a s jedinou zombí snahou,zalíbit se v Moskvě,pardon v Buselu anebo mama Merkel,se k tomu náramě hodí. Karel z Plzně

   Vymazat
 14. Já si myslím, že by mněla být podádna žaloba za ukradení loga ( ČSSD). Ti co sedí Lidovém domě jsou zloději!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 15. Není co dodat,vše řečeno!!!

  OdpovědětVymazat
 16. Jenom taková perlička z náměstí v Doksech včera. Jedna nejmenovaná kavárna tady byla vyzdobená červenejma trenclema a nápisem "je suis Bohouš ". Smát se nebo brečet ?

  OdpovědětVymazat
 17. 14:28
  Pouze citujete s programu SPD Okamura.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava "z programu" pochopitelně.

   Vymazat
 18. Praha není na štěstí celé česko, takže nám polibte prdel,my si zvolíme koho budeme chtít,dementi

  OdpovědětVymazat
 19. Dovolím si poznamenat chybné umístění takových
  akcí jako názor Prahy.Já jsem z Prahy,v Praze
  narozený a nejsem přívrženec této spodiny.Lidé,
  které znám(a že jich je),ani jeden tuto lůzu
  nepodporuje.Zvláště komedianti se rádi vydávají
  za Pražáky a přito jich většina přišla z venku.
  Nejvíc komediantů v Praze je z Moravy.Pořádají
  své akce v Praze,protože je lépe může natáčet
  televize.Jejich výkřiky o podpoře Pražáků jsou
  pouhou lží,která je ale účinná.Stačí sledovat,
  jak Praha je špatná.Jen proto,že méně zdatní si
  nedovedou představit,že by jim jejich krajané
  lhali.Je jednodušší tvrdit,že Praha není celý
  stát.Pokud bychom vytěsnili z Prahy ty náplavy
  z různých koutů republiky,účast na těchto akcích
  by byla maximálně 10% těch,co se tam vyskytli
  v poslední době.Jsou tam i lidé,kteří jsou do
  Prahy sváženi autobusy,aby byla aspoň nějaká
  účast.Ale klidně si dál na Prahu nadávejte.Těm
  cvokům se to náramně hodí,když se lidi hádají.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Majevský, Vy jste vážně "Mimoň". V Praze je "vás pražských" promile a Vy hájíte tedy co? Že za každého režimu se sešlo k jeho podpoře sto tisíc "Pražáků"? Nebo ti Moravané převažují v Praze již od "Bílé hory"?

   Vymazat
  2. MP 0:34

   "Moravané" na Bílé hoře byli v Maďarsku naverbovaní žoldnéři.

   Vymazat
  3. Pane Povolný,mimoň jste Vy.Moravané žádní
   nejsou.Jenom Moraváci a to ještě tvrdí jen
   menší procento lidí z Moravy.Že jste ten
   nechápavý je vina Vaše,ne moje.Pokud by
   se Z prahy vyhnaly všechny náplavy z jiných
   krajů,ti moravští komedianti a rádoby
   politici by se museli obejít bez podpory.
   1989 také sváželi lidi do Prahy.Takoví,
   jako jste Vy to budou popírat,protože jim
   jde o počet.Když se Vám v ČR nelíbí,tak
   se oddělte,což jste měli udělat v 1992
   spolu se Slováky.Praha by nebyla zamořena
   lidmi z Moravy.Stejně tak byla Praha plná
   Slováků a po rozdělení odešli.Vy byste
   teď také seděli na Moravě a možná byste
   se měli lépe.Ta pražská kavárna je plná
   Moraváků.Tak si nehrajte na něco,co nejste.
   Petr Majevský

   Vymazat
  4. Pane Majevský, Jak "hluboko" v pokolení jste "Pražák"? Mé děti se také narodily v Praze.

   Vymazat
  5. 6:39-žoldnéře jsem nemínil ale velikány z Moravy včetně "řeči" obrozenců převzatou ze střední Moravy,která nahradila pražskou němčinu.

   Vymazat
  6. TO JE PARÁDA, KDYŽ SE DVA DEBILOVÉ - MAJEVSKÝ A POVOLNÝ DO SEBE PUSTÍ. Chtělo by to zpracovat jako televizní seriál.

   Vymazat
  7. 22:19- dejte se do toho, máte na to!

   Vymazat
  8. PS.pochopitelně v intencích ČT.

   Vymazat
 20. Tady Kotrba jenom kecá:
  "... Mně samotnému je smutno z toho, že předseda vlády si vzal jako rukojmí sociální demokracii, poslední funkční a akceschopnou stranu na levici. ..."
  Sociální demokracie na levici vůbec není. Buduje aktivně vykořisťovatelský kapitalismus a aktivní, resp. akceschopná je tehdy, když jde o něco lidem sebrat a sypat jim drobty ze svého bohatého stolu nebo dna koryt, u kterých tito primitivové sedí a žerou.
  Byl jsem jako Kotrba komunistou a jako on jsem ze strany utekl. On si našel jiného sponzora. Zůstat jsem ve straně nemohl, protože bych se stal obětí perzekuce a posmívali by se mi. Moje výhoda spočívá v tom, že se nemusím jako Kotrba za nic stydět z období po převratu a ani před nim.

  Kotrba se angažováním u socanů mnohokrát mýlil. Ani teď věci nejsou tak horké, jak píše. Nechme socdem tiše pojít. Kotrba přestoupí k Pirátům.

  OdpovědětVymazat
 21. A ty "demonstranty" prej přepočítali v ČRo. A napočítali jich ne 40tisíc, ani 20tisíc, ale 8300. Není to sice podstatné, ale o něčem shnilém v mediích to taky svědčí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ti shnilí jsou kteří?
   Pořadatelé akce, kteří dali čísla médiím, nebo ti novináři z ČRo (to je veřejnoprávní medium), kteří neodhadovali, ale počítali?
   KR

   Vymazat
 22. Ty Pražské kurvy v roce 1948 na staromáku podporovali Gotvalda a provedli jako lidové milice státní převrat . Hytlerovy lezli do prdele . Teď lezou do řiti Merkel a amikum . Putny ovladli vysoké školy . Tak neříkejte že jste celá republika . Smrt fašismu a majdanu . Marcel

  OdpovědětVymazat
 23. ČSSD,ODS,TOP09,KDU-ČSL,JSOU ABSOLUTNĚ NEVOLITELNÉ STRANY I KDYBY SE POSRALI TAK KONČÍ ZA BORDEL KTERÝ TADY ZA 26 LET SPÁCHALI BUDOU PADAT TRESTY NE TY OFICIÁLNÍ ALE LYNČOVACÍ !!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane, nejsme na Balkáně, ani Blízkém východě. Češi byli, jsou a budou připosraní. Proto s námi také naši politici tolik cvičí. Oni vědí, že se jim nic nestane.
   Kalousek toho provedl tolik, že by to stačilo na několik doživotních kriminálů. A co? A kdyby to byl jenom Kalousek.
   Za pár let si na něj nikdo ani nevzpomene. Většina lidí je ztrápená vlastními existenčními starostmi. Jedině hlad a skutečná bída by lidi vyhnaly do ulic konat radikální akce. Ale ty, chvála bohu, ještě nenastaly. A pokud někdy nastanou, budou Kalouskové za horami a dav si zgustne na malých rybách.
   Svým způsobem to dokreslují i akce po roce 48. Baťové utekli a lidové soudy si vybíjely vztek na malých ševcích - kapitalistech.

   Vymazat
  2. Marcel patří do rodiny,která udávala
   gestapu a potom STB.Teď ze sebe dělá
   hrdinu a v hlavě toho moc nemá.
   Petr Majevský

   Vymazat
  3. Máš pravdu akurát jeden děda byl v Slovenské armádě na Ukrajině jako zásobovač na letišti . Druhý likvidoval benderovce , taka je žizň . Marcel

   Vymazat
 24. Všichni zloději , zločinci , podvodníci a zrádci na děreš .

  OdpovědětVymazat
 25. I já si myslím, že Zemanovo obstrukce s odvoláním Babiše jsou už za čarou. I kdyby se odvolával na nebezpečí rozpadu vlády po případném vypovězení koaliční smlouvy, ještě stále měl a má v patrontašce řešení úřednické vlády.Zeman měl Sobotkovi vyhovět a Babiše odvolat. V případě vypovězení koaliční smlouvy a následného rozpadu koalice, potažmo vlády, mohl jmenovat do vlády úředníky. V tom má ostatně již praktickou zkušenost. Babišovi by tato akce výrazně neublížila, ale Sobotku by poslala na politický hřbitov. Po volbách by pravděpodobně následovala patová situace, kdy by nebylo možné složit průchodnou vládu a volby by se musely (několikrát ?) opakovat. Tak že Zemanem jmenovaní úředníci by vládli dost silně pravděpodobně, několik roků.
  Nebo má Zeman informace, které nejsou veřejné a které by vysvětlovaly jeho kroky.
  Zeman je ješitný a stárne. Přesto se zdráhám uvěřit, že by za jeho nelogickými kroky byla jenom ješitnost, nebo stařecká demence.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:35 Zda Andrej Babiš bude či nebude ve vládě je zřejmě pouze zástupný problém ...

   Slovy M.Z.(volně): "Šachista, který uvažuje jen dva tahy dopředu, je mizerný šachista".

   Vymazat
 26. Do roka a do dne bude po Cesku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty a hovnolukuku,vy jste ussacký věšti,kteří ovšem vědí velké hovno!!!!!!

   Vymazat
 27. Určitě to bylo velké vítezství pro Sobotku a soc. dem., když na jeho podporu a "socanů" svolali na Václavák demonstraci Kalousek za TOP 09 a za ODS Fiala. Nakolik to byl polibek zemřelému, či snad k ožití Šípkové Růženky, to se ukiáže. Ale už to, jak se statečně pravice + ultrapravice bije za cosi, co dávno už jen názvem je spojeno se sociální spravedlností a demokracií, je pro nezaujaté úsměvné a velkou nahrávkou na smeč skečařům, pokud by u nás ovšem nějací byli. Nevím, jestli ten pokus TOP 09 a ODS o záchranu Sobotky, Zakurválka et all. bude i pro Kalouse a Fialku přínosný, zda vlastně korumpování pro socany na Václaváku nebudou vyhozené peníze, které by byly efektivněji využity ve volebním guláši a pivu, to ukáže čas.
  Tak zdar a sílu voličům při rozhodování mezi pravdou a trenýrkovým symbolem pražské zesenilněné "omladiny".

  OdpovědětVymazat