Reklama

.

.

úterý 9. května 2017

Jaderný útok, jenž zabije 100.000 nevinných schválím

9.5.2017  První zprávy

"Jaderný útok, jenž zabije 100.000 nevinných schválím".
Takovou odpověď dostal v červenci roku 2016 v britském parlamentu od nové ministerské předsedkyně na svou otázku poslanec za Skotskou národní stranu George Kerevan (The Guardian, 18.7.2016).

Theresa May ve svém prvním parlamentním vystoupení ve funkci britské premiérky, do níž byla jmenována krátce poté, kdy mírně nadpoloviční většina Britů v referendu o členství země v Evropské unii zaškrtla variantu „LEAVE“, prohlašuje, že použitím jaderných zbraní lze účinně strašit pouze tehdy, je-li nepříteli nepochybně jasné, že Británie svou hrozbu míní smrtelně vážně.

Zdá se, že válečnické parlamentní vystoupení Theresy May o použití jaderného útoku bez ohledu na stovky tisíc nevinných obětí nevzbudilo v létě roku 2016 takovou pozornost, jako když v dubnu 2017 britský ministr obrany Fallon zopakoval pro BBC Four odhodlání premiérky May použít balistické rakety Trident s jadernou hlavicí za „nejextrémnějších okolností“ i v případě, že Británie sama napadena nebude. Důvodem znepokojení mohlo být, že tato Fallonova slova rezonovala s nedávným americkým raketovým útokem na Sýrii, s krizí na Korejském poloostrově, nehledě na stálé napětí ve východní Evropě vyvolávané tvrzením o údajné přípravě ruského jaderného úderu v Pobaltí (mimochodem, Británie má velet vojákům NATO v Estonsku).
 
Neúspěšný test rakety Trident II

Vyjádření ministerské předsedkyně o britské připravenosti použít jaderné zbraně zaznělo v souvislosti s jednáním parlamentu o obnově jaderného arzenálu britského námořnictva, jenž byl v havarijním stavu. Krátce předtím byla z atomové ponorky britského Royal Navy cvičně vypálena raketa Trident II D5 (má osminásobnou destrukční kapacitu, než bomba svržená na Hirošimu). Test dopadl fiaskem, střela minula o několik tisíc kilometrů stanovený cvičný cíl. Vzhledem ke shodě raketových systémů tento neúspěšný britský test zpochybnil rovněž spolehlivost a odstrašující sílu amerických arzenálů. Prezident Obama proto britskou vládu nutil incident vzniklý na námořních manévrech utajit. I když by se daným problémem musel britský premiér zabývat kdykoli, přesto nebylo možno odhlédnout od toho, že k jeho projednávání došlo krátce po referendu, v němž Britové rozhodli o odchodu své země z Evropské unie.

Budeme-li schopni se na chvíli povznést nad laserovou show vyzdobenou sloganem „BRITOVÉ SI VZALI SVOU ZEMI ZPĚT“, jak brexit označil Donald Trump (samozřejmě, cosi podobného řekly další miliony lidí), nelze nepřipustit myšlenku, že aktivita k zajištění odchodu Spojeného království z EU nemusela pocházet například pouze od britských rybářů naštvaných na unijní, rybolov omezující kvóty stanovené Evropskou komisí.

Je známo, že kdekoli na světě vládnoucí elity považují za úspěch, pokud své záměry prosadí a přitom to napovrch líbivě vypadá, že se tak stalo pouze z vůle prostého lidu. Ještě lepšího efektu je dosaženo, jestliže je vzbuzen dojem, že si některé věci „mocný“ lidský dav přes „nesouhlas“ establishmentu vynutil. V té souvislosti se nabízí otázka. Co když byl brexit - oficiálně vyvolaný úmyslem navrátit zemi její ztracenou suverenitu - jen dalším řízeným krokem k přesunu jednoho ze světových center řízení z Británie jinam (třeba někam na druhý konec světa)?

Úspěchu v referendu, byť těsného, příznivci odchodu dosáhli. Je však patrné, že ne všichni byli o vítězství skálopevně přesvědčeni. Potvrdil to i jeden z klíčových brexiteers, předseda Strany nezávislosti Spojeného království Nigel Farage, jenž ještě těsně před vyhlášením výsledků o úspěchu kampaně LEAVE pochyboval. Poté, když se Farage dozvěděl opak, poeticky prohlásil: „Nyní si troufám snít o východu slunce nad nezávislým Spojeným královstvím." Přes toto patetické vyjádření se nechce věřit, že by Nigel Farage nevěděl, že slunce bude vycházet již nad zcela jiným královstvím, než byla ta říše královny Viktorie, nad níž slunce - pro její ohromnou geografickou rozlohu - nikdy nezapadalo. Mnoha Britům muselo být zřejmé, že brexit ke vzkříšení někdejší slávy britské říše automaticky nepovede.


Je otázkou, zda Theresa May, která se v britské vládě osvědčila při vyřizování administrativy rezortu vnitra (funkci ministra vnitra vykonávala od roku 2010) hodlá po jmenování premiérem pouze svědomitě realizovat potřebné právní úkony předepsané k dokončení výstupu Británie z EU nebo chce při tom usilovat o víc. Zejména o to, aby si Británie po odchodu z Unie nadále zachovala postavení velmoci a jednoho ze světových lídrů, které například formálně potvrzuje její post stálého člena Rady bezpečnosti OSN (kde se k britskému zástupci podle zpráv z poslední doby stále víc a víc drze chovají představitelé Číny a Ruska).

V červenci 2016, kdy britský parlament rozhodl o 40 miliardách liber na obnovu flotily čtyř atomových ponorek proto May usilovala nejen o vyřešení dezolátního stavu jaderného arzenálu britského Royal Navy, ale zejména o zachování monopolu Británie jako jaderné velmoci.

Podívejme se, jaká je Theresa May osobnost. Existuje snaha hovořit o její podobnosti s někdejší britskou premiérkou Margaret Thatcher. Z pokřiku „He leads a protest, I lead country” (On vede opozici, já vedu zemi), jímž May ješitně setřela opozičního labouristu Corbyna za to, že prudil s jakousi peticí občanů proti Trumpově návštěvě Británie, však podobu s ženou, jíž se říkalo Železná lady dovozovat nelze. Je známo, že premiérka Thatcher hned na počátku vzniklého sporu nikdy nebouchala do stolu zdůrazňujíc, že ona je tu pánem. Spíše říkala „miluji diskusi. Neočekávám od nikoho, že bude jen sedět a souhlasit se mnou.“ Nebo taky, „jsem mimořádně trpělivá, za předpokladu, že nakonec dosáhnu svého.
Právě proto, že současná britská premiérka není osobnost rozměru Margaret Thatcher, nelze vyloučit obavu, že ve snaze posluhovat své zemi a v rámci historicky známých „zvláštních vztahů“ posluhovat rovněž tak Spojeným státům, může Theresa May rozpoutat jakousi svou „falklandskou válku“. Podobně, jako posluhoval Spojeným státům v roce 2003 tehdejší britský premiér Blair, když na základě svých lží o jaderných zbraních v rukou Saddáma Husajna pomohl Američanům rozpoutat válku proti Iráku s nejméně jedním milionem obětí. Válku rozpoutanou Theresou May by však na rozdíl od války o Falklandy, kterou na obranu území Británie vedla roku 1982 proti Argentině Margaret Thatcher, zdobily gejzíry střel s jadernou hlavicí.

Hovořím-li o pohrdání Theresy May nebo Tony Blaira lidskými obětmi, nějak se stane, že si vybavím z historie známý egoistický postoj vlády Spojeného království pokud jde o ochranu malých, pro Británii nevýznamných státečků. Jak je známo, tento postoj postihl v roce 1938 i naši zemi. Nyní však lze namítnout, že pokud nás dnes s Británií pevně spojuje příslušnost k Severoatlantické alianci, druhý „Mnichov“ je přece vyloučen. Ale je tomu doopravdy tak? Jak víme (nebo spíše, jak se chce, aby se nevědělo), článek 5 Severoatlantické smlouvy členským státům žádnou povinnost bránit napadeného spojence se zbraní v ruce neukládá. Členský stát má ohledně způsobu poskytnutí pomoci na výběr. Dle článku 5 má podniknout takovou akci, jakou sám považuje za nutnou (není tedy vyloučeno, že spojenci napadenému v zimním období zašle deky). Aniž bude Británie v rozporu s článkem 5, může jako členský stát NATO s klidem prohlásit - stejně jako to udělal na adresu Československa roku 1938 britský ministerský předseda Chamberlain –, že Britové nebudou prolévat krev, jen aby chránily něco, co samo o sobě pro ně není životně důležité (a dle čl. 5 Severoatlantické smlouvy podniknout v náš prospěch to, čím si v bojové vřavě rozhodně prsty nespálí).

Od premiéra, jenž je cynicky připraven dát své armádě povel zabít atomovou zbraní stovky tisíc nevinných mužů, žen a dětí nejspíš obětavou a nezištnou pomoc očekávat nelze (zejména, je-li napadený z hlediska výsostných zájmů impéria bezvýznamná myš).Jaroslav Hošek

40 komentářů :

 1. Cena za havlovy zapadni hodnoty bude smrt
  Uz ted je cena janduv buzerantismu

  OdpovědětVymazat
 2. Protoze jsem BroukPytlik nejsem!!!! obdivovatel dobyvacnych Britu i kdyz v mnoha oborech je obdivuji. Na priklad v Archeologii , ja delam diry pod zemi , ale Britove jako Archeologove ..jsou . cislo 1. Teda ne vse co delaji Britove je spatne!!!! Maji spatne vino, prkene zeny ale ja je mam stejne rad.

  Ale pan Hosek pise z clanek z hlediska netolerance, coz je chyba vsichni potrebujeme jistou davku pochopeni at to jsme my , Rusove, Nemci , Britove . Neb nikdy nevidime cely obrazek a situaci.
  Na priklad Hosek nemel vytrhnout vetu z kontextu jako : utok jadernou zbrani ktera zabije 100.000 nevinych schvalim, ukazuje JEHO!! slabou DUSEVNI SCHOPNOST MYSLET !!!!to je pana Hoska!!
  Kazde pouziti jaderne zbrane od kohokoliv Ciny, Ruska, USA, Indie.... prinasi strasne obeti , kde cislo 100.000 se mi zda minimalni temer jako nic. Kdyby na priklad pan Putin (cimz hrozil Turecku docela vazne!!) vypustil raketu typu Satan cela Francie je znicena, ne cela ale asi veskera mesta nad 50.000 obyvatel. Cimz by zahynulo mozna podle odhadu NEVINYCH 10.000.000 lidi. A tak musime merit podle stejneho metru. Britove byli docela tolerantni a slusni lidi poslednich 50 let. Poskytli pohostinstvi mnoha milionu uprchliku z mnoha zemi. Kdyz ted stoji na vlastnich nohou , musi se pocit vazne starat opet o vlastni vojenskou obranu, ktera pod liberaly velice utrpela.

  A otazka je stejna pro Cechy jako Brity : jak moc byt liberalni a hodny na okolni svet a u toho se neznicit!!! a nepustit si do sveho domu 'naplavu bez moralky'.
  A tak to vidim jako Ringo Cech: 'delat politiku blizko Britu a Francouzu'
  A tak premyslim ti Britove delaji dobre steaky, dobre::: pivo, da se s nima mluvit a ty jejich podzemni vyzkumy jsou excelentni.

  BroukPytlik nyni mam pivni periodu , zacina byt horke leto!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Broučku, zbytek oslavy osmého, nebo "základ" oslavy devátého?

   A k Mayové: Kdo ochotně PRVNÍM ÚDEREM na nic netušící oběť svého imperialismu zavraždí třeba jenom 400000 nevinných, je TYRAN, masový vrah, válečný zločinec, ...

   Z HLEDISKA VYŠŠÍHO PRINCIPU MRAVNÍHO VRAŽDA NA TYRANU NENÍ ZLOČINEM! Profesor Málek - "Vyšší princip"

   Vymazat
  2. hele chrobáku nevadí že máš takové názory ale jak je vidno anglii jsi znal z devadesátek jo taky jsem tam jezdil rád ale mohu ti říci že za posledních deset let jsem tam ani nepáchnul a kolegové když tam mají jet na služebku tak se brání zuby nechty jo a o turecku pokud vím tak turecko napadlo úmyslně vojenské jednotky ruska a odpověd na útok je vždy na straně napadeného nebo si myslíš že se rus zeptá turka můžete mi říci jako co mám použít aby vás to nebolelo nakonec stačila jedna turistická sezona a turek je v prdeli a dočkáš se takového problému i u nás až rus dostaví plynovody a ropovody do číny a indie to bude průser ale to ty ze svého pohledu malého broučínka nevidíš tak si běž na pivo a tam si kecej

   Vymazat
  3. BroukuPytliku, kdyby něco, nezapomeň si zjistit přesné informace, abys byl včas v epicentru.

   Vymazat
  4. V epicentru mají přednostní právo havlobanderovský kurvy a milovníci ussackej agresorů!!!!!

   Vymazat
  5. Kdyby se jednalo o nějaký ty čínský psožrouty nebo jiný "nevinný" komouše, tak proč ne? I houšť! Miliardu a více! Země je přelidněná jek prase ... přemnožený negři zničej přírodu v Africe! Kdo si to zodpoví?

   Vymazat
  6. Brouku Pytlíku, že výrok Theresy May vytržen z kontextu ..., ten kontext prosím!

   Vymazat
  7. V tom případě schválím každý jaderný útok
   na Britanii,i kdyby sama na nikoho žádný
   útok neudělala.Preventivně,aby Britanie
   nemohla zabít 100000 nevinných.
   Petr Majevský

   Vymazat
 3. Jenom dalsi satanova bestie.

  OdpovědětVymazat
 4. ZPYTLOVANEJ BROUK OBDIVUJE...
  My taky..N
  Nebo mozna taky BROUK PYTLAK!!??
  Ani ne tak brouk , jako nenapadnej PYTLAK..
  A lovi.ZDE.
  Usa se musi zlepsit v kvalite svych propagandistu.
  Jsou daleko horsi nez nastenkovi agotatori bolseviku..
  Jinak vyhazuji zbuhdarma penize do kanalu..
  Informace ,ze v lete bude horko je k nezaplaceni...
  PAW

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty musis mit BROUKA NA MOZKU, ze tak mluvis z cesty. Argumentuj logicky a neplacej nesmysly.
   Ja jsem uvedl FAKTA ty jsi uvedl sve KECANI. S tebou diskutovat je jako tancit s posranym na bale ( lidove)
   S uctou BroukPytlik

   Vymazat
  2. Jestli Brouček PYTLAČÍ PŘEMNOŽENOU ČERNOU, nedokážu se na něho hněvat... i když trestný čin pytláctví samozřejmě neschvaluji (byl by to trestný čin, schvalování...)

   Vymazat
 5. No je vidět, že Theresa May moc svým zbraním nevěří.
  Myslím, že při jaderném úderu z kterékoliv strany by následky byly asi stokrát horší. Pokud by nebyly úplně devestující.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja osobne to nikomu nepreji.
   Nemyslim ze 100 x horsi, ale velice spatne !!!pro GB , protoze je to mala zeme s vysokou hustotou a tudiz znacne straty obyvatelstva. Jaderny utok je uplne silenstvi!!! a zhovadilost ale mluvi o nem vsichni od Putina az po Trumpa( Budmez poctivy) . A lidem co preziji temer neni co zavidet!!!
   BroukPytlik

   Vymazat
  2. Nechte hmyza na pokoji dementi. A to jste všichni. Jen si čtěte pečlivě všechny články a k tomu ty dementní sračky na diskuzi - vsadím se, že to nečtete, a články hodně mizerně.Polovina z toho jsou vyfabulované slinty - jak nějakou skutečnost vidí ten nebo onen, co si myslí ten či ten, házejí na internet slinty, a následujou stovky dementních diskuzí. Normální lidi mají přes den jiné aktivity, na diskuze nemají čas a nelezou na internet. To jsou ti společnosti užiteční - to, co dřepí u počítače od rána do večera denně a čvaňhá všechny ty nesmysly, je pro společnost neužitečné. Je jedno co čvaňhá hmyz nebo ostatní chytrolíni -každej všemu rozumí jako koza petrželi. Asi jak se tak dřepí denně u počítače a čeká se na důchod, občas se k tomu něco sežere, a občas se jde na záchod, to hodně posiluje mozek.

   Vymazat
  3. tak co tu děláš uhříku

   Vymazat
 6. Ťiež jedna zďalších s pokrivenov chrbticov a charakterom čo sa neštíťia zdecimovať ľudstvo.Politika nie je pre slušných ľudí",tá je pre predátorov a Tereza je kedna s ních.Pamätajte že satan vládne západnej a južnej pologuli.

  OdpovědětVymazat
 7. Ve vesmíru žádná vyspělá inteligence neexistuje, není jí ani zdaleka lidstvo, poněvadž se vždy stačí včas navzájem vyhladit.

  OdpovědětVymazat
 8. Zeptal jsem se tu před nedávnem, co dělají pro mír levicové strany, které kdysi byly garantem míru. Co pro mír dělá naše vládnoucí ČSSD? Dostal jsem odpověď, že dnes žádné levicové strany neexistují. Pak jsme byli oba vymazáni...Za co, pane Bože, za co?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:13 sobotku podporuje top09 a ods vládnoucí strany jsou jedna havlistická strana kde jse jen perou o funkce a platí to i na ksčm jediná změna SPD

   Vymazat
  2. 9:02
   Velmi se pletete, to není podpora, to je jenom spolčení proti panu presidentovi. který napíná tětivu a jen není jasné zda to nepřepískne.
   Václav

   Vymazat
  3. Václave sobotka dělá jejich euhujerkou politiku co nemá s levicovou stranou nic společné ale souhlas že jse spolčují proti presidentovi

   Vymazat
 9. No podepsat může ta paní cokoliv. Vystřelit atomovku také mohou, když chtějí umřít. Zásadní otázka je jestli vůbec doletí. Nakonec to bude zaručeně to poslední co Británie udělá, jestli to udělá, protože pak bude úplně jedno jestli to bylo jen 100 000 životů nebo více, ale Británie pak už nikdy existovat nebude a prostě bude na hodně,ale hodně tisíc let neobyvatelnou. Nakonec mohou klidně i USA vyvolat světovou válku a proč ne i atomovou. Otázka je k čemu jim to pak bude a co pak získají, když to zlé Rusko bude zamořené, Evropa zdevastovaná, kdeco neobyvatelné a ekonomicky nevyužitelné. No a i kdyby na jejich úder nepřišla žádná reakce, tak jak zabrání šíření radiace po celé severní polokouli? Nebo ona radiace respektuje hranice? Že to nějak s Černobílem a Fukušimou nefungovalo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni by to neodnesli jen lidé, ale celá fauna a flora, změna klimatu. Snad jen miliardy krys, štírů a švábů. Ti to prý přežijí...

   Vymazat
  2. ...a Kalousek.

   Vymazat
 10. na štváče z anglie stačí jedna atomovka umístěná do středu ostrova

  OdpovědětVymazat
 11. Možnože Tereza námesačná nevidela apokalipticki film Threads(Vlákna),ten film bi si mal pozrieť každý blbec čo má pri sebe jadroví kufrík a rozjímať o tom,to nie je počitačová hra DEFCON!

  OdpovědětVymazat
 12. Mám pár dnů volna - to se zase potěším s dementními slinty na diskuzích. Na novinkách budou mít díky šaškárně se Sobotkou miliardovej vejvar. Nadávky na prezidenta a ministra financí na denním pořádku diskuzí, stejné články denně přikrmované novými odstavci - jeden takovej má dnes devět set diskuzí, a jedna sračka za druhou, jak se ty neužitečný starý štěnice, co dřepěj u počítače celý dni, mezi sebou haštěřej a hádaj. Kdyby je tak viděly jejich děti a vnuci - tyhle fuj smečky. Zlatí komunisti, tehdy byli dědečkové a babičky úplně o něčem jiném. Dnes vřískají kraviny u internetu, zatímco vnoučkové šišlají, neumějí mluvit, do školy je nechtějí brát, a tvoří kilometrové fronty u logopedů - všichni ti malí pitomečkové, dyslektici, dysgrafici, leváčkové, šišlálkové - to je výsledek deformace společnosti,přesně jak je to naplánováno, a co dosahují media na jedničku. Zpotvořit myšlení lidí, a už to jede sešupem až dolů - zlatá doba bez elektronických hraček sraček.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:33 "jak se ty neužitečný starý štěnice, co dřepěj u počítače celý dni, mezi sebou haštěřej a hádaj" ... až Tobě se bude třásti ruka, koryto Ti synek udělá ..., jestli ti to něco říka. Díky dnes už "neužitečným", máš možnost být užitečným. Rozumem ani mravností příliš naděje neboskytuješ.

   Vymazat
  2. 11:33 chtělo by se říct blbec a dobytek. Nechápete, že lidé jsou produktem prostředí, ve kterém žijí, že starší generace zůstává do značné míry konzervativní a tak je jistou historickou pamětí i brzdou překotných změn? Váš nesmyslnou nenávistí poznamenaný výrok „jak se ty neužitečný starý štěnice, co dřepěj u počítače celý dni“ vypovídá nejen o vaší zvrácenosti, ale i chabém intelektu. Ty „štěnice“ si osvojily techniku s možnostmi internetu a zcela oprávněně informují o svých názorech. Škodí, nebo prospívá to společnosti, ty odborníku? Jak můžeš vědět, zda a jak se věnují potomkům, jakou k tomu mají nebo nemají možnost. Hádal bych, že na internetu aktivní prarodič může být vnoučatům větším přínosem, než od reality odtržený důchodce či důchodkyně. Nakonec, nebýt těch „neužitečných starých štěnic“, nejspíš bys tady ani nebyl. Nebo si myslíš, že existující míru civilizace vytvořili jen a jen tví pokrevní předci? Styď se!

   Vymazat
  3. BroukPytlik:

   Ja jen aby lidi se naucili cist informace a neplacali emoce nesmysly a propagandu.
   Prava vitezi!!! vytrhane vety z textu bez pozadi::

   toto je clanek ze skotskych novin ne prilis pratelskych k Prime Minister May
   EAST Lothian's MP has asked the Prime Minister whether she would be prepared to kill thousands of "innocent" people during a heated debate on the UK's nucelar weapons system.

   MPs are currently debating whether to renew Trident, the UK's nuclear weapons programme, which is based at Faslane.

   During the debate at the House of Commons, George Kerevan, SNP MP for East Lothian, >>>asked Prime Minister Theresa May: "Is she personally prepared to authorise a nuclear strike that could kill 100,000 innocent men, women and children?"

   Mrs May replied: "Yes."

   She went on to say that the "whole point of a deterrent" was the willingness to use it.

   >>>
   MPs will vote on the issue later on today.

   It is expected that the Conservative Government - which backs renewing Trident - will comfortably win the vote, with the opposition Labour Party split on the issue
   Mr Kerevan and his SNP colleagues oppose renewing Trident.

   ::>> Co rekla bylo to receno v debate a s vysvetlenim , ze se jedna o odstrasujici obranu( nemuzes mit atomovky a slibovat ze je nikdy nepouzijes) u ktere jsou 100.000 nevinych lidi zabito.
   Tak je to vzdy pri pouziti Atomovych zbrani , at je pouzije kdokoliv.

   Faktem je ze Putin vyhrozuje pouzitim rakety jmenem Satan nesouci nevim kolik atomovek a schopna znicit uzemi jako Francie.To je ze jedna raketa typu Satan je schopna zabit 10.000.000 nevinych muzu , zena deti.
   Ja nejsem proti Putinovy ci May. Ja rikam , ze z hlediska mrtvych lidi je jedno jestli atomovka byla sdelana v Rusku ci made in Britain.
   A Putin vyhrozoval skutecnym !!! pouzitim atomvek proti Turecku mnohem vice nez kdykoliv Theresa May P.M. . Ja netvrdim ze Theresa May je andel, ale clovek musi cist informace presne a nepsat NESMYSLY jako pan Hosek a vydavat to NR. To nemate lepsi prispevky redakce NR

   BroukPytlik

   Vymazat
 13. Tři soudružky na "M", které budou řídit Evropu (do zkázy): May + Merkel + Macron.

  OdpovědětVymazat
 14. Tie tri M tam sedia,multi+medialny+maidan"tristo píč horúcich!tím Sorošovim kurvam zas všetko vichádza,dúfam že to nebude trvať večne.

  OdpovědětVymazat
 15. M.Polreich: Washingtonskou smlouvu citujeme, ale neznáme

  Severoatlantická smlouvy NATO se snad až úmyslně nepropaguje. O NATO se vydávají desítky publikací, ale sama smlouva se jaksi nepropaguje. Kdo ale nečetl text Severoatlantické smlouvy NATO (o rozsahu jedné strany A4), tak jí ani nemůže rozumět. Jedná se ale o nanejvýš závažnou, alarmující skutečnost. Jsou snad příslušníci armády úmyslně drženi v nevědomosti? Nebo dokonce politicky manipulováni vlastní generalitou (kdo je hlavní nepřítel apod.)?

  Kdo má zájem porozumět, jistě si už vyhledal a nastudoval, kolik lží většina politiků v duchu špatné (leckdy úmyslně) interpretace již pronášela.

  OdpovědětVymazat
 16. Ta stará čarodějnice je klon čarodějnice tečrovky. Stejný děszjev, stejné kecy a mimika. To operetní království je opravdu k smíchu.

  OdpovědětVymazat
 17. Pokud ten úder jadernými zbraněmi bude mít humanitární charakter, tak proč ne. Jen je to potřeba lidem politicky vysvětlit. Humanitární bombardování, humanitární jaderné údery, humanitární vraždění. A lidé to pochopí.

  OdpovědětVymazat
 18. Paní premiérka by ráda bombardovala atomovkami?
  - Vždyť by z Great Britain zůstaly jen ty skály
  u Doveru. Paní královna to ví a proto prý uvažuje
  o přesídlení do Austrálie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spravna myslenka , co rekla premierka bylo vytrzeno z kontextu. Tady neslo o preventivni utok , spise o obranu.

   Vymazat
 19. Každý státník, který veřejně prohlásí, že je ochoten použít jadernou zbraň jako první, by měl být na místě zastřelen všudypřítomnou tajnou policií.

  OdpovědětVymazat