Reklama

středa 10. května 2017

Jak slavili Den Vítězství (pod hlavněmi samopalů agresora) v Sevastopolu?

Alena Bardovskaja s obyvatelem Sevastopolu

10. 5. 2017, Petr Ďoubalík, zdroj: Alena Bardovskaja - Krym, RF


Dnes publikovala Alena Bardovskaja video, které jí muselo dát obrovskou práci. Musela dopravit na okupovaný Krym, do Sevastopolu, obrovské množství komparzistů, se kterými sehrála nechutné divadlo: oslavy Dne Vítězství 9. května. Donutila je zpívat, tancovat, usmívat se, veselit se. Výsledek vypadá zdařile, ale nenechte se mýlit. Je to jen další z putinovských propagand!

Doufám, že naše oddělení pro boj s proruskou propagandou ministerstva pravdy a lásky zakročí. Abych "jandovcům" pomohl, udělal jsem alespoň titulky. Lidé v anektovaném Sevastopolu ve skutečnosti žijí ve strachu z ruského agresora, neustále se nacházejí pod hlavněmi kulometů a raději ven ani nevycházejí. Ve skrytu duše doufají, že i u nich brzy zvítězí ideály majdanu a poloostrov se bude kochat západními hodnotami. Třeba takovými, že z veteránů budou banderovští fašouni strhávat georgievké stužky a budou upalovat lidi v domech odborů, přepíší jim učebnice dějepisu, zablokují ruskou televizi, zavedou ten jediný správný úřední jazyk a místo zakázaných ruských filmů se jim dostane správná porce amerických seriálů. Konečně budou světoví, protože budou mít i Gay Pride, dostane se jim příděl migrantů, odvedou je bojovat s Donbasem... O údělu Krymu, těch lidí ve videu, přece rozhodujeme MY, ne? Kam by to došlo, kdyby právo národů na sebeurčení platilo pro všechny? Doporučuji si tuto myšlenku průběžně opakovat při sledování videa, výsledný pocit je rozhodně zajímavý.

Překlad a titulky pro NR: Ďouba
24 komentářů :

 1. ano, tak vypadá přirozená, spontánní a upřímná oslava. Přál bych si, aby i u nás něco takového proběhlo.
  děkuji za článek.

  OdpovědětSmazat
 2. Rusko slaví . My sedme u tv a čučíme . Hlavně nesmíme zapimenout kdo nás osvobodil .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nezapomeneme, Československo osvobodila přece hrdinná americká armáda, pouze proklatý Stalin zabránil tomu, aby Američané neosvobodili celou Evropu

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Anonym 21:19

   Věčná škoda že ty a tobě podobní neskončili v Osvětimy jako zápalné oběti .... alespoň na čas by jste posloužili k osvětlení ....

   Bohužel se to nestalo a proto jste stále jenom šiřiteli tmy a smrti ... a toto vás vše jednou pohltí .... každý budu jíst ovoce které sadil a kultivoval ...
   Vy kultivujete smrt a temnotu .... a tím budete pohlceni ....

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. to jsou strašné slinty co tu ten fašoun píše

   Smazat
  6. 21:49-Právě jste se dopustil trestného
   činu popírání holokaustu.Deklaruji,že
   na Vás podávám trestní oznámení za Vaše
   výše uvedené prohlášení,kterým popíráte
   holokaust.Židi už se postarají o to,co
   tady na ně plivete.
   Petr Majevský

   Smazat
  7. Jakasi forma !!! Holokostu existovala a to velice brutalni!!, nemyslim , ze je mozne pochybovat o tom pochybovat pochybovat, je to stejne jako ja = IDIOT.

   Ovsem vy by jste se mel ptat spise : jsem si jisty , ze me informace jsou presne.

   Neb dva odlisne bloky jsou zapletene ve hre , kdo vi jak to bylo???

   BroukPytlik

   Smazat
  8. Brouku, proč píšete tak zmateně, bez interpunkce a tím bez logiky. Proč nepíšete česky? Holokaust byl strašná skutečnost a fašista, který sem chodí provokovat, byl smazán. Omlouvám se, že ne ihned. Redakce je složena z lidí, kteří mají svá zaměstnání, web dělají ve svých volných chvílích a nemohou nad diskuzními příspěvky vysedávat nepřetržitě.

   Smazat
  9. Václav Dvořák děkuji horšího hajzla jsem ještě nepoznal

   Smazat
  10. Zkuste to ještě jednou s interpunkcí a bez nadávek. Takhle nevíme, co jste chtěl sdělit a vaše sdělení je na smazání.

   Smazat
 3. Těm krymským jejich oslavy přeji. Jsou součástí národa, který dobře ví, co oslavuje. A právem oslavuje!
  A jestli naši schwarzenbergové aj. kazatelé "pravdy a lásky" chodí na tento web (a třeba i jen šmírovat), třeba už (konečně) puknou i vzteky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano Ano oni si vytrpěli, oni ví co slaví, ... s úctou k padlým Honza

   Smazat
  2. Ja jsem asi prilis negativni brouk. Ja mam uctu pouze k faktum. Na vse jsou verse A a verse B. Muze mi nekdo rici jak najit fakta ???: Na priklad platil Stalin Americanum za dodavky zbrani , jidla druhe svetove???

   Ale nejlepsi vec co jsem cetl kde si , ze po valce tesne dali Americani Stalinovi Atomovku, cemuz ja verim , neb vim , ze jsem to cetl v knice Dejiny Chladne Valky, perida od 1945 -1992.
   Taky jsem cetl diskuse vedcu , ze Stalin by na vyvoj atomovky technicky potreboval 5 let.

   A tak dejte mi fakta a vse je jasne, jinak vse jsou jen EMOCE v MLZE. Coz je smutne!!! Proc se nechat manipulovat. Musite mit metodu a kamose na debaty!!

   BroukPytlik

   Smazat
  3. 2:18 Milej zlatej jste na špatném webu.
   Zde kolikrát fakta ani nejsou žádoucí
   a redakce je hnedka smaže.Nadávky,
   sprostota jsou však tolerovány,vždyť je to jediný vomastek chudáků diskutujících.
   Nedivte se redakce složena z lidí,kteří
   TO dělaji ve volných chvílích,krom Ďoubalíka,ten to dělá furt. :-))
   po svém zaměstnání a ve volných chvílích

   Smazat
  4. Ano, pomluva může vypadat i takto - 7:58. Překrucování, závist, nenávist - to vše je v textu 7:58. Pro tohoto duševně vyšinutého tvora, ale především pro diskutující: redakce maže pouze výlevy sprostoty, rasismu, ódy na nacizmus a fašismu. Ať tu nikdo licoměrně nefňuká (7:58), že mu bylo ukřivděno! Nebylo.

   Smazat
  5. Pane Dvořák, nebavte se s tím blbečkem 7:58. Je to pod vaši úroveň. Děláte dobrou práci. Pozdravujte v redakci. Pavel P.

   Smazat
  6. 11:29 to jste hezky napsal p.Dvořáku.Jo jsem ten blbeček a duševně vyšinutej co chtěl nedavno si přečíst od Satana/9.5.21:35/jeho hodnocení náletů na česká města Litoměřice,Brandýs,Děčín,rozbombardování nejen automobilky Mladá Boleslav atd.dne 9.5.´45 letectvem RA,kdy v Praze už se křepčilo a slavil se konec války.Jestliže bombardování spojenců na Plzeň/v měsíci dubnu´45 ve dnech kdy začínala ofenzíva na Berlín/má za zločin Američanů,který neměl žádný strategický význam na porážku nacionálně socialistického Německa.Dík smazání jsem se nedověděl nic.Nefňukám a necítím se ukřivděný,nbebylo toto poprvé,
   jen jsem diskutujicímu negativnímu broukunapsal jak se věci mají.Špatně jste si to vyložil,žádné překrucování,závist či nenávist.Jen fakt.

   Smazat
  7. Podívám se do archivu, jestli se váš text zachoval. Pravděpodobně jste reagoval do vlákna na sprosťáka. Pak se smazáním sprosťáka mizí i reakce na něj. Proto doporučuji: na nevychovance nereagovat (a když, tak ne do vlákna).

   Smazat
 4. I my doma jsme slavili, první jsme k pomníku osvoboditelů zanesli kytičku a zapálili svíčku. Doma jsme otevřeli láhev sektu, k tomu trošičku ruského kaviáru a oslavili jsme 9. květen důstojně jak se na tento den sluší. A strčte si ten 8. květen někam.

  OdpovědětSmazat
 5. Jak bychom mohli slavit konec 2. světové války a nastolení míru, když naši Vůdcové netouží po ničem jiném, než po nových a nových válkách. Vůdcové ve službách oligarchů musí plnit jejich příkazy, jsou jejich loutkami a kapitál si nedovede vůbec představit, že by mohl přežít mír. On je živen válkami, zabíjením, pokud možno masovým vyhlazováním "darmojedů". Války = rozkvět kapitálu a záhuba lidstva, mír = rozkvět lidstva a zhouba kapitálu. A kdo řídí svět? Kapitál, tak se občané připravte na svoji záhubu. A nebo změňte světovládce. Jiná volba není.

  OdpovědětSmazat
 6. Byl jsem v Sevastopolu na oslavě Dne pobědy v letech 2012 - 2014 a musím říci, že to bylo stejné jako letos až na novou vojenskou techniku. I tehdy (před referendem) to bylo spontánní a dojemné - vždyť z každé rodiny tam někdo umřel. Byli hrdí na své otce a dědy a na samostatnost (tehdy v rámci UK).Moji přátelé a kolegové vzpomínali až do rána nad 100 g vodky na osobu jako tenkrát. PK2

  OdpovědětSmazat
 7. Je to strašné pomyšlení a představá, že takových Ďoubalíku je mezi mládeži většina.Když dospějí Ďoubalíkové, nasledujíci generace se z jejich ust dozví že 2 světovu válku začali sovieti,že koncetrační tábory byli ruské a že nás osvobodila slávna americká armáda.Za pár hamburgeru a pár láhví coca-coly,za mobilné telefony jsme schopní zradit svou historii a otočit ji o 180 stupňu

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.