Reklama

.

.

úterý 9. května 2017

K výročí konce války

vlk
9.5.2017  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Republika si konec II. ww připomenula včera. Jako den kapitulace nacistického Německa. Ačkoli.. ačkoli srdce země svobodná ještě ani náhodou NEBYLO. Bojovalo a hlavně – umíralo se v něm. Přesto jsme z ideologických důvodů přesunuli oslavy konce války z 9. 5. o den dříve, abychom šli správně do té Evropy.


A začali dělat kejkle s dějinami, protože je přece nepřijatelné slavit něco podle bývalých komunistických not. Takže jsem se postupně dozvídal novou historii. Například, že tedy Prahu skutečně osvobodili Rusové – hrdinové, ale pozor, ne ti s rudou hvězdou, ale ti co měli na opascích proslulé ruské Gott mit uns! tedy Vlasovci z divize generála Buňačenka! To byli i ti praví hrdinové a osvoboditele, které bychom měli ctít a uctívat.

Dále to, že ti druzí Rusové, ti s tou rudou hvězdou žádní osvoboditelé nebyli, protože Praha už byla osvobozena těmi v polní šedi, takže to byli hlavně a jedině uchvatitelé, že Tomáši Klvaňo a další?

Nikoli překvapivě, už ZASE mi bylo vysvětlováno, což zní pikantně především u nás v Plzni, že není mrtvý spojenecký voják jako spojenecký voják. Že někteří jsou hrdinové, ale o těch jiných se zásadně mlčí. Už ZASE..

Přiznávám, nevěděl jsem , co k výročí konce války napsat. A kdy to napsat a vydat . 8. nebo 9.? A do toho ještě přišla naše vládní krize a francouzské volby. Takže jsem ani těžce nestíhal. Až mi dorazil mail z Totonta. Od paní Henriety.

Má jen pár slov a pár obrázků. Dám ho sem celý. A zařadil jsem jej úmyslně nikoli v den, kdy Němci podepsali v Remeši kapitulaci , ale v den, kdy byl skutečně a konečně zlomen jejich odpor v Praze.

Díky paní Henrieto z Toronta. Zachránila jste dnes Kosu.
Dobry den Vlcko,

pozdravujem Vas. Ja sama som sa s manzelom a kamaratkou zucastnila Nesmrtelneho pluku v Toronte a reprezentovala som ako hrda Slovenka nase krasne Slovensko. Tak bolo aj minuly rok. Z Vasej rodnej Ceskej republiky Bohuzial, ani jeden hrdy Cech/Ceska . Posielam niekolko fotografii z vitazneho pochodu.

Henrieta

  

  


 P.S.:

Všichni ti z nesmrtelných batalionů si zaslouží naši hlubokou úctu. Stejnou a stejně hlubokou. Bez ohledu jakou barvu měla hvězda na jejich tancích, nebo zda tam měli vůbec nějakou.

P.P.S.:

Paní Henrieto, dovolte starci nad hrobem, aby tu oficióznost dne trochu odlehčil. Protože nejspíš jste na posledním obrázku, konstatuji že

jste kočka, jste kočka,

perfektne urobená….


vlk

48 komentářů :

 1. Již několikráte zde zaznělo: Chceš-li porazit svého nepřítele, vychovávej jeho děti. To se stalo. Když se někoho takového vychovaného zeptám, proč má antipatie k Rusku tak vlastně neví. Čím ti ublížil konkrétně ruský národ -neví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak vypadá opravdová okupace nám dostatečně předvedli žoldáci USA v Afganistánu, Iráku nebo v Libyi se statisíci mrtvými !! "Okupace" podle štvavé vysílačky "Svobodná" Evropa v ČSSR byla proti tomu skutečně bratrská pomoc ! O cílech Pražského jara ve skutečnosti předvedl Alexander Dubček , když se v 89. spojil s agentem CIA Václavem Havlem a spol., aby u nás restaurovali zločinný kapitalismus a bídu !

   Vymazat
  2. Petře, máte pravdu. Tak to bylo a vůbec se o tom nepíše. MM

   Vymazat
 2. Navíc nás okupoval v r. 1968 Sovětský svaz vedený ukrajinskou klikou s Brežněvem v čele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ona není okupace jako okupace, víme?

   Vymazat
  2. Dnes svet okupuji globaliste

   Vymazat
 3. Český den Vítězství je 11.května 1945 . kdy utichly poslední zbraně vzdáním se jednotek SS v Milíně !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za Milínem se střílelo ještě 12.5.1945!!!

   Vymazat
  2. Wehrwolfove vrazdili jeste dlouho potom
   A wehrwllf Hermann a Havel a jini hitlerovci vrazdi dal
   Hilary zavrazdila 31000 lidi, hlavne starych

   Vymazat
 4. Breaking news -
  Washington state - Hanford atomová elektrárna v kolapsu .....

  :::::
  Po Černobylu to trvalo 3 roky ...... zbůsobem jakým tempem se světové události v tomto desetiletí vyvíjejí bych tomu nedával 3 roky ale tak 3 měsíce před kolapsem .... z 99 procent je to sabotáž ....

  Situace je nepřehledná ohledně nového finančního systému .... info se nedostávají ven .... hermeticky uzavřeny .... mnoho nepřátel co by vše mohli sabotovat ......
  Pád US je otázka KDY ..... měsíce ...... do 28 dubna US měli splatit pohledávky .... neměly čím.....

  KONEC IMPÉRIA .... tak jak ho známe..... v Sýrii jim není dovoleno létat ....

  Ten debil McCain chtěl no-fly and Sýrii - nakonec se to zrealizovalo ale no -fly zone pro Americké a israelské nácky.....

  OdpovědětVymazat
 5. Největší komik byl ten ferda, co v agitačním dokumentu ČT "Boj o rozhlas" vykládal, že šeříky, které se staly symbolem osvobození, údajně komunisti "ukradli" Plzni, protože v Praze prý "žádné šeříky Sovětům neházeli", že to byl "symbol osvobození Plzně":-D
  Ten ferda měl tak 30 let, takže "pamětník" jako vyšitý:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten "ferda" byl na tom stejně jako kněz žvanící o Kristu zemřelém milenia před jeho narozením... Něco jako "Svědci pravěku" z Nedělní školy.

   Vymazat
 6. 20:26 hele Ferdo,proč ty rozhlasáky,co dělali komentáře v té době(5-9.5 1945) komunisti po 48mim roce poslali do vězení? Ferdo řekni proč..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne všechny, hňupe - a ne za práci při povstání, hňupe!

   Vymazat
  2. 20:46
   Pepku, příspěvek 20:26, není o pražských rozhlasácích. Jsou tam zmíněny šeříky.
   A teď si vyndej kulmu z prdele a vyskoč, buzíku.

   Vymazat
  3. odpověď 20.46...rozhlasáky z 45 vyhazovali
   Ferdové r. 50 a dnes nás poučujou Ferdové89

   Vymazat
 7. Správné datum ukončení války je 11.května,jak
  uvedl satan.Mám ještě poznámku.Vlasovci skutečně
  bojovali v Praze proti Němcům.Ovšem ještě před ukončením bojů už uháněli do americké zóny.Oni
  se domnívali,že je Američané zachrání,ale ti je
  vydali do rukou sovětům.Jaký byl jejich konec
  není třeba uvádět.Vlastizrada má jen jediný trest
  a to je poprava.Kdo zradil jednou,zradí i podruhé.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 8. jojo, vlasovci se chtěli na poslední chvíli vykoupit z viny tím, že bojovali proti Němcům v Praze, ale díky i tak za jejich pomoc!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...děkuješ vrahům...kdyby nebyl Hitler kaput
   tak by Vlasovci Prahu s němci vyvraždili

   Vymazat
 9. Nejlepší osvobození ale bylo v Plzni, kdy Yanci vybombardovali Škodovku, ukradli stroje , výkresy a sklady s potravinami, obilím a textilem.....aby následně zakázali a zabránili Plzeňákům odjet pomoct Praze!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. satan jo a proto havloidi oslavují osvobození Plzně

   Vymazat
  2. Kdo tě platí za šíření takových kokotin?

   Vymazat
  3. 21:23 - jen si něco nastuduj z historie Plzně a pak teprve zkus diskutovat.

   Vymazat
  4. 21:23 havloblb kvinkul

   Vymazat
  5. ... asi kvíknul, že?!

   Vymazat
  6. 21:45
   Nemam diakritiku, ty garamaticky nacku

   Vymazat
  7. Diakritiku nech stranou a raději nepřehazuj písmenka. Pak to totiž nedává smysl, ani bez diakritiky a ani s ní, ty jazykový partyzáne.

   Vymazat
 10. To ako si vie Čt a spol uctiť pamatku osloboditeľov vidno na štruktúre visielaňia.Na jednom programe Katiň,na ďalšom Lída Bárová a Gobels,a na ostatný h Americké sračky a vivat sme v únijnom zasratom košiari.

  OdpovědětVymazat
 11. Pardon,aj na Slovenskich tv tie isté sračky za Sorošove kački.

  OdpovědětVymazat
 12. Americké bombardování Plzně 17. - 18.4. 1945, čtrnáct dnů po přijetí Košického vládního programu, americký velkokapitál, vojáci a zbrojaři vedení vztekem a nervozitou z toho, že uvedené centrum naší ekonomiky nebudou ovládat, přistoupili ke zničení závodů v Plzni.25. 4. 1945 se uskutečnilo poslední masové bombardování Škodovky. Bylo to současně poslední bombardování v Evropě. 500 bombardérů USA svrhlo na uvedený závod 5000 tříštivých, fosforových a zápalných bomb. 29 objektů Škodovky bylo totálně zničeno, 21 těžce poškozeno... nebyl elektrický proud, komunikační a celková infrastruktura byla zničena. Americký zločin - bombardování Plzně -neměl žádný strategický význam z hlediska dokončování válečné porážky fašistického Německa. Byl to cílený nepřátelský záměr proti nové osvobozené Československé republice, proti její vládě a proti strategické orientaci na SSSR v poválečném období. Američanům šlo o rozbití průmyslové a ekonomické základny ČSR. USA bombardovaly ještě Nové Zámky, Nitru, Pardubice, Zlín, ČKD-Praha 25. 3. 1945 a další místa. 17. 4.1945 bombardovaly dělnické čtvrti Škvrňany a Karlov. Bylo zabito 624 Čechů, 453 jich bylo zraněno. Američané zničili 505 budov a samotných vojáků US v Čechách zahynulo 140.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na konci dubna ještě hrdinní Amíci chtěli zabránit vojenské výrobě. Celou válku věděli o koncentrácích, ale rozbombardovat příjezdové trasy, to nebylo potřeba.

   Vymazat
  2. Jen připomínám ještě kladenskou Poldovku a okolí, zahynulo asi 50 civilistů. Kladeňík

   Vymazat
 13. Vlasovci zradili 7 kvetna tim ze opustili bojiste Prahu
  Tim ze prchli spoluspusobili nejvetsi vrazdeni a nejvyssi ztraty mezi opolcenci, tedy povstalci v Praze
  7. Kvetna meli prazane nejvyssi ztraty
  Kdyby se Vlasovci a nebo alespon nektere jejich jednotky vzbourili jejich velitelum a pokracovali v boji misto hanebneho a zradneho opusteni bojiste tak verim ze mnoho z nich by se castecne vykoupilo a naslo zastani od Cechu
  Ale hanebny utek a opusteni Prazanu byla od Vlasovcu dalsi zrada
  Takze tak
  Rikitan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono bylo trochu jinak! Velené pražského povstání jim nařídilo opustit Prahu

   Vymazat
  2. Hovno
   Ty si predstavujes povstani jao hru v sachy
   Neni tomu tak
   Zivelnost je velka cast povstani
   Takze znova, ti z Vasovcu co by odmitli poslechnout jejich velitele v rozkazu k odchodu nebo i smesne veleni povstani by mozna meli sanci na vykoupeni
   Ale nebylo tomu tak, Vlasovci poslechli rozkazy a opustili boj, zradili, nechali na pospas hitlerovcum bezbranne Prazany
   Propasli sanci na cest a vykoupeni
   Utekli z boje
   Byly nejlip vyzbrojeni ze vsech povstalcu
   Meli bojovat, branit Prahu, a pak by mozna meli sanci, aspon radovi vojaci kteri k Vlasovcum presli jako k jedine alternative k poprave hladem ktera jim realne hrozila od nemecke zvere
   Rikitan

   Vymazat
 14. Počínání Američanů v Plzni bylo podivné a vedlo k narůstání pochybností, o co jim vlastně jde. Po příchodu vojenských jednotek USA do Plzně zrušilo jejich velení Revoluční národní výbor v Plzni. Občané Plzně velmi tvrdě tento čin kritizovali a neuznali jej. Američané museli nakonec ustoupit, ale jejich počínání se nezměnilo. Všimněme si některých kroků, které americké vojenské velení v Plzni nařídilo a realizovalo: - Jen americký velitel má právo určovat strukturu města Plzně. - Ulice musí být vyklizeny, obyvatelé mohou do ulic jen v rozsahu dvou hodin za den. - Bylo zakázáno vydávat a rozšiřovat české noviny a české informační letáky. -Američané plzeňským bojovníkům proti německému fašismu zabavili vysílačky, zbraně, fotoaparáty, a dokonce zabavili i zbraně československým důstojníkům a policistům. - Veškerá písemná povolení, žádosti, stížnosti... prostě veškeré písemnosti musely být napsány v českém i anglickém jazyce. -Americké velení neustále opakovalo a kontrolovalo své nařízení, že německým důstojníkům se nesmí nic stát, protože jsou pod americkou kontrolou. - Občané Plzně se mohli vzdalovat z města jen do vzdálenosti šesti kilometrů... Americké velení zakazovalo činnost Národních výborů jako orgánů nové lidové moci. To omezovalo naši suverenitu a poškozovalo plnění Košického vládního programu,který byl schválen 5. 4. 1945. Americké pojetí svobody prozrazoval také politický obsah vyhlášky amerického velitelství ve Strakonicích ze dne 9. 5. 1945 (č.j. 6684). Okresní hejtmani » budou provádět všechna nařízení amerického vojska a to do té doby, dokud nová česká vláda nebude uznána vládou USA...«. Přitom vláda ČSR byla v Košicích 5. 4. 1945 uznána všemi antifašistickými velmocemi a dalšími zeměmi. Americké bombardování Plzně Tento nepřátelský akt nesmí být nikdy zapomenut.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On cely Von Brown hnus je kryti hitlerovskych svini
   Mesic za cenu kryti fasistu

   Vymazat
  2. Část stížností si pamatuji z vyprávění otce, který se dostal přes Rokycany do své rodné vesnice obsazené Američany. Zejména jejich urážlivé chování.

   Vymazat
  3. 21.36 prosim vás,odpovědnost za pořádek na obsazených územím měla vždy ta která armáda.Jak to dopadlo,když se okamžitě předala moc správě Národních výborů,si vygooglujte viz.Brněnský pochod smrti.O řádění Rudých Gard snad taky něco víte.né?

   Vymazat
  4. 9:48 - nemáš argumenty, tak si vymýšlíte, jako v tom sovětském vtipu:

   --- Američan Rusovi na peronu metra: "Vy jste říkal, že metro jezdí každých 5 minut a stojíme tu už půl hodiny a žádné nejelo." - A Rus (vy) odpovídá: "No co, vy zase bijete černochy!" ---

   Americká armáda v roce 1945 jako okupant bránila výkonu správy spojenecké (československé) administrativě, rabovala čsl.majetek, ničila hodnoty. Brno sem netahejte - bylo to německé hnízdo plné nácků. Za války místní gestapo a zfanatizovaní říšští Němci řádili, kradli a rabovali český majetek, popravovali a vyvražďovali, hnali lidi do koncentráků a vyhlazovacích táborů. Tak co se divíte Národním výborům, že postupovali tvrdě. Po celé osovobozené Evropě se proti náckům a kolaborantům postupovalo tvrdě - viz Holandsko, Belgie, Francie, Itálie, Norsko - když už mám jmenovat země na západ a sever od nás, které neosvobodili sověti.

   Vymazat
 15. Pohled do jednoho policejního hlášení Pod č.j.400 pres./1945 bylo uváděno mj. toto: »Po obsazení Plzně americkou armádou vznikla řada nesnází, které se postupem času vyvinuly v problémy. Vojáci obsazují samovolně opuštěné byty bez ohledu na jejich zajištění, vnikají do nich i násilím... na otevřených táborech německého vojska v okolí Ejpovic naskýtá se týž obraz. Zde byly národnímu hospodářství způsobeny milionové škody, hlavně na motorových vozidlech, na kterých se přijela vzdát německá armáda, ustupující od Prahy. Američané velkou část vozidel zničili.« A pokračuje se dále: - U Ejpovic Američané zničili velké zásoby prádla a potravin. - Za starou hrnčírnou v Plzni do obrovské jámy svážela americká nákladní auta velké zásoby potravin, konzerv, nábytku... to polévali benzínem a zapalovali... - V Chebu zničili Američané velké sklady látek, psacích strojů, radiopřijímačů, konzerv a automobilů... - V Kraslicích zničili vojáci USA sklady hudebních nástrojů. - Na zámku Pozorka u Kladrub bylo velké skladiště hlídáno československými hlídkami.Američané hrozící zbraněmi naše hlídky vytlačili, skladiště polili benzínem a zapálili. - Z Aše bylo do Mnichova uneseno pět odborníků na výrobu technického porcelánu. - Z tachovského muzea zmizely cenné památky - olejomalby, staré zbraně vykládané stříbrem. S tím vším zmizel také major armády USA Hoower. - Ve Stodě se americké vojenské velitelství zmocnilo násilím 40 vagonů látek, zabavených Němcům, tyto zásoby Američané spálili. - Národní výbor v Chebu 14. 5. 1945 oznámil, že americké vojenské velitelství nařídil oodvézt 45 vagonů obilí do Německa... Fakta a některé údaje jsou použity z textů K. Bartošky a K. Pichlíka »Pokus o hospodářskou kolonizaci ČSR«, Praha 1969, str. 11 a další.

  OdpovědětVymazat
 16. A ted vam posilam melodii na oslavu zivota ...
  Remino Rossi - Sierra Madre del Sur.

  Protoze nerozumite nicemu nez propagande, tak je to o lidech v horach Sierri, kteri vitaji rozbrezk a vecerni cervanky kazdeho dne, (ale vy zase nevite kde je Sierra), takze vse je marne.

  Hurvinci, kdyz uz bez tech Bolseviku a Nacistu nemuzete vydrzet, tak vas bude asi zajimat, ze Hitler zemrel v Argentine nekdy v 60-tych letech u Svateho Karla. (San Carlos de Bariloche), daleko na zapad od Buenos Aires.
  A vite videnske adresy Lenina , Stalina, Hitlera, Trockeho, atd., aby jste mohli sahnou na kliku u vrat na kterou sahali oni ?
  Adresy NEVITE, takze dejiny nestudujete a v kavarne kam chodil vrah Trocky jste nikdy nebyli, i kdyz to mate pred vasim nosem.
  A ta stuzka patri ARCHANDELOVI ! A vy jste atheisti, tak tomu take nerozumite.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 17. ale vieme kam chodil Bronstein a s kým hrával šachy ty pablb múdri

  OdpovědětVymazat
 18. pardon - múdry -

  OdpovědětVymazat
 19. 6:20... Bez do predele drateniku, nebo na tebe zavolam Madary !
  Jediny
  Slovak s kterym se bavim je zupan Marian Kotleba z
  Bystrice.

  Kazdy tyden zde na me vyleze nejake nove exoticke strasido. Bud je to ze Zululandu, nebo ze Slovenska.
  Krome toho ja Slovensky nerozumim. Co to je SOMAR ?
  Neni to nahodou doktor ze Ziliny ?
  Lichotky na me neplati, lizej prdel Kiskovi, tak nejak se jmenuje.
  JA JSEM SECTELY ! Ja jsem precetl Solzenicina ! Ja vim co se v Rusku delo.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 20. Víš kulový ty retardovaný geronte syfilitický kurvy!!!!!

  OdpovědětVymazat
 21. Kdyz smaznete to, co se vam nehodi, tak kazda diskuze je na hovno !
  Casto zde nadavate na Americany ale jste daleko, daleko horsi nez oni !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 22. 12:44... to bych musel byt tvuj bratr ty nedomrdku !
  nick honolulu
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Vlku ze Sumavy, ty tloustiku ! Kdyz uz mas zjev jako starej Cicero, tak se chovej jako Cicero, na Forum Romanum...
  Ja, prozretelnosti osviceny honolulu jsem stal na ROSTRUM a ten lump cenzor (agent Caliguli) me zkopl dolu a ja nemohu mluvit...
  Tak udelej poradek ty tloustiku Cicero (Vlku) nebo bez radej do lesa zbirat hriky pod papirem.... Stejne jsi zradce Libora Stejskala.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat