Reklama

pátek 19. května 2017

Kde je Visegrádská čtyřka?

J. Kovář
19. 5. 2017 České národní listy

Slavný Evropský parlament odhlasoval, pokud Maďarsko nezmění svůj vztah k migrantům, že EU zahájí, v souladu s příslušným ustanovením tzv. Lisabonské smlouvy, právní řízení proti tomuto státu.


Rovněž Polsko je pod velkým tlakem. Poláci jsou však známí tím, že si nedají diktovat a jdou i do konfliktů, které pro ně přináší značné nebezpečí. A tak v současnosti Polsko prohlásilo, že raději se nechá sankcionovat, než aby přijala migranty.

Slovensko též občas, ale viditelně slaběji, rebeluje. Takže občas známky solidarity s V4 jsou zřejmé.

Nejslabším článkem Višegradu je ČR. O tom snad nikdo nepochybuje. Ono to asi ani jiné nebude, pokud máme sobotkovskou vládu. Ta občas silně mluví, ale skutky zpravidla se nekonají. V současnosti se dušuje, že žádné migranty již nepřijme. Okamura však tvrdí, že migranti k nám přicházejí. Dokonce mají dostávat i byty. Nechme uběhnout ještě několik měsíců a po volbách uvidíme, jak se věci ve skutečnosti mají a hlavně, jak se budou vyvíjet.

Podstatné je, že by naše vláda, která je naší jen názvem, jak se domníváme, měla, křičet z plna hrdla, že je ubližováno Maďarsku a Polsku a měla by proto se postavit po jejich bok. Tak by sobotkovci demonstrovali skutečnou jednotu Visegrádu ve skutcích a nikoliv v pouhých prázdných slovech. K tomu, jak se oprávněně bojíme, s největší pravděpodobností nedojde.

Jak by také mohlo? „Naše vláda“ je, podle našeho názoru, proněmecká a prosudetoněmecká. Spěchá do náruče Německa, v rozporu s míněním většiny českého národa a dokonce i proti němu. Jak by tuto „slibnou cestu“, která zřejmě předpokládá, že z ČR se stane zemí, někteří mluví o tom, že budeme jednou ze zemí SRN, mohla opustit kvůli nějakému Visegrádu? Že existuje demokratický instrument, jak zjistit, co lidé si skutečně myslí, je jim jedno. O referendu jen mluví a mluví, ale žádné referendum neuspořádají, poněvadž by jejich politika byla na hlavu poražená. Oni by pak s ostudou museli odejít od válu a dokonce se živit nějakým občanským zaměstnáním. Jak by mohli? Někteří z nich jsou v politice od mladých let. Jak žijí občané ani netuší. Jak by se tedy mohli uplatnit mimo politiku? Kde by získávali, v jaké profesi, tolik peněz, co mají nyní? Proto někteří z nich udělají snad téměř vše, aby k tomuto pro ně katastrofickému scénáři nedošlo.

Máme před volbami do Poslanecké sněmovny PČR. Naše hlasovací lístky je mohou poslat na ošklivec, kde by, alespoň část z nich, měla již dávno sedět. Ať se nám dobré dílo podaří! Pak se staneme plnohodnotným a spolehlivým státem V 4, kromě dalšího.

28 komentářů :

 1. V4 by měl být projekt středoevropských států, umožňující jim lépe čelit globalizačním snahám o jejich rozvrat. Dokud však budeme mít vládu globalisticky zaměřenou, tak také projekt V4 bude skomírat. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud nebudeme přemýšlet jak si nedat volbami ukrást náš hlas a tedy i naši moc pak přemýšlejte nad heslem vlady

   Vaše bledě tváře ozari vám naše vám vnucena nukleární záře.

   Vymazat
 2. Nemohl by někdo přeložit knihu:
  Edward Bernays - Propaganda
  - vyšlo už v roce 1928, dále New York : Ig Publishing, c2005.
  - synovec Sigmunda Freuda.
  - jak manipulovat veřejným míněním v "demokracii".
  Z obsahu:
  Organizovat chaos, Nová propaganda, Noví propagandisté, Psychologie "public relations", Podnik a veřejnost, Propaganda politických autorit, Propaganda a ženská hnutí, Propaganda ve službách vzdělávání, Propaganda a sociální věci, Umění a věda, Mechanizmy propagandy.
  Abychom většinově prohlédli, že jim o člověka, o národ vůbec nejde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Jim" míněno euronacistům, globalistům, nadnárodním kupčíkům, banksterům, ...
   Uhlíř. D.- Brněnský pitaval(Mesiáš z Podolí a jeho následovníci)

   Vymazat
  2. To bych netvrdil , tady jde pouze o nastroje!!! na dosazeni cile.

   Otazka je volba cile : jestli to je stastna budoucnost pro vsechny

   ci

   Urvat pro sebe.

   Bruno

   Vymazat
 3. Sankcionovat někoho, kdo dobrovolně a s nadějemi vstoupil do nějaké orgabizace? Už to je mi jaksi proti srsti. Nehledá se ani nějaký kompromis. Proč jsme tam lezli? Utopická myšlenka: odtrhnutí Visegrádu od Evropské unie a být jejím partnerem. Určitě by to neznmenalo odchod z Evropy. Ono je však otázkou, zda by jsme i v tom Visegrádu našli společnou řeč. Tak, že asi bude nejlepší být opět samostatným, svéprávným a suverenním státem.

  OdpovědětVymazat
 4. Co chtít od bezpáteřní nuly aby podpořila Maďary Poláky?

  OdpovědětVymazat
 5. Naší vládě 1000x hanba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sabotka je bakaláč, merkelpucflek a soroš kádes.

   Vymazat
 6. vždyť se jen opdívat, jak hlasovali v Europarlamentu naši vlastizrádci. ČSSD i ANO bylo defakto za potrestání Maďarska. A to jsem si myslel, že je Jan Keller celkem rozumnej. Za jidášův groš zvedne pazouru, i kdyby měli popravit jeho mámu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...Keller mě taky zklamal...měl jsem ho za
   slušnýho chlapa..

   Vymazat
 7. dneska si každý, i europoslanec, dělá to, co se mu zachce. Neexistuje koncepce, vize, respekt a zodpovědnost. Vládnou jen peníze a opojení mocí.
  Pak se nedivte, že si odhlasují cokoliv. Prachy, prachy, prachy

  OdpovědětVymazat
 8. To bychom se dostali do područí katolického Polska , které se považuje za vůdce !

  OdpovědětVymazat
 9. ČSSD , ANO ,KDU-ČSL STAN, ODS ,TOP 09 ,ZELENÉ , PIRÁTY , do PEKEL !!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klidně tam přidejte Okamouru a KSČM.

   Vymazat
  2. Přesně. A volit Alianci národních sil. www.aliancens.cz

   Vymazat
  3. ANS by musela mít rozum a přijmout Desatero voliče tedy Program voličů.To však nemá v plánu a nechce.Pro koho tedy vznikli než pro voliče doposud známo není.

   Vymazat
 10. Nedá se mluvit jen o ČR.Stejně se k Maďarsku
  chová i Slovensko.Silná slova a skutky proti
  existenci V4.V této sestavě se vůbec neměla
  objevit na světě.V podstatě na svém stojí jen
  Maďarsko.Poláci podrazili ostatní už dříve a
  ostatní jen čuměli.Vždyť se přece dohodli!V4
  je tak nesourodým uskupením,že je na dvě věci.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 11. pravě jsi to napsal.

  OdpovědětVymazat
 12. Náhodou je Merkelbába pašák. Heydrich nás chtěl vystěhovat do Patagonie a ona místo aby nás vystěhovala do Somálska nebo Afghánistánu, tak nám to ve všem pohodlí úslužně zařídí v české (?) kotlině.

  OdpovědětVymazat
 13. Okamura má zřejmě pravdu, když tvrdí, že migranti k nám již přicházejí. Jen stát jim říká jinak - prý azylanti a platí neziskovkám na začlenění. Pro Čecha je to jedno, zničí nás obojí. Jedině Orbán ty Maďary zdá se chrání.

  OdpovědětVymazat
 14. Jsi naivni, jestli nekdo neco zachrani tak mozna Trump a Spol!!!

  Madarsko samo nema nadeji prilis male , a to diky Polsku Cechum , Slovensku.

  Lidi jsou GUMY!!!

  Bruno

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aspoň jsou hrdi a vlastenci než Čeští zrádci . Čech se posere že , třeba vám to dojde když vám zabíjí rodinu ,třeba si řekne chtěl jsem se jích zbavit!!!

   Vymazat
 15. Odejít z EU a NATO - táhnou nás do jaderného holokaustu. Když to nepůjde neutrálně, tak hajdy k Rusku - pravděpodobnost války /a vymazaní Česka se jen zvětší, když bude USSA silné/. Rusko je 10x slabší než NATO - v klasických zbraních /vemte si jen výdaje na zbrojení - Rusko 80 miliard, NATO 800 miliard, jen USA myslím má schválený rozpočet na 740 miliárd, takže to je ještě větší číslo než 800 miliard./ Jen díky vlastnictví jaderných zbraní, se zatím udržuje jakás takás rovnováha. V roce 2022 ale mirové holubice z Emeriky budou mít více antibalistických raket než má Rusko balistických střel /proto také s touto strategii souvisí přibližování USSA k Moskvě - aby bylo snaze sestřelit balistické rakety, USSA se přibližuje všude, nejen v Evropě, svého času chtěli dokonce umístit rakety v Nepalu, ale Čina jim to znemožnila - Nepal obsadila/. To jsou ale všechno známé věci, protože se o tom psalo i na tomto blogu. USSA jsou říší zla. Nevolit žádnou vlastizradnou stranu/to jest ODS, TOP O9, KDU ČSL, ČSSD ale také ANO - s tím nás myslím si také nic dobrého nečeká/, to jest volit jen vlastitvorné strany - Okamura nebo komunisté /ano - prý dějiny jdou v kruzích, podle baby Vangy, zemřelé věštkyně z Bulharska, budeme v roce 2070 v Evropě mít komunismus opět - to jen na okraj. Jaký je můj názor na komunistické hnutí, zde nebudu rozvádět - stručně je třeba znacionalizovat /zestátnit/ nadnárodní korporace a ponechat kapitalismus v malém - obdoba NEPu z počátků sovětského Ruska. Ale na toto téma by se měl vyslovit někdo povolanější - to je můj diletantský názor. Kapitalismus je cesta do pekel /Jožo Ráž/. Jeví se mi, že ty mé komentáře postrádají smysl, asi je přestanu psát. Piši zde pořad totéž. Zatím se nikdo zasvěceněji k mým skvělým /ironie/ myšlenkám nevyjádřil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odpovím jednoduše Okamuru volit je menší zlo než co nám ukázaly co nám tady vládli , jen oni tady budou stále protože to je pod úroveň Čecháčku a neuvědomují si co přichází! Asi si položili otázku, mě se o netýká, mě to nezajímá ,mě se nemůže stát ale právě naopak ! Já jím říkám zvířata ! V Africe se jích tolik rodí ,že je ani nepohřbívají např. v Somálsku matka kopla děcko do příkopy samozřejmě mrtvé . A až přijdou k nám tak víte skončíte v příkopě !!!!

   Vymazat
 16. Hodnotím pozitivně, jenom pouhou existenci V4. Eurokomisařům, se jistě otevírá kudla v kapse, když o ní slyší. Jenom takto veřejně deklarovaná ochota, zastávat společné postoje, posiluje pozici těchto našich zemí v rámci EU. Navíc je to dobrým výchozím bodem, pro případné po-EU uspořádání.
  Rád bych věřil, že se nerozpadne, nýbrž se význam tohoto uskupení ještě zvýší. Např. spoluprací a vzájemnou podporou s dalšími středoevropskými státy, v odporu, proti extrémním návrhům EU. P.K.

  OdpovědětVymazat
 17. Mrknete se na film"Inside job" Je to o banksterech kteri si v dobe nejvetsiho pruseru 2007-2008 ktery zavinili rozdelovali stamilionove bonusy a kdo je kdo a z jakeho ze to plemene pejzateho.Vsichni ,sem tam nejaky pouzity poskok nastrceny aby v pripade problemu vse odskakal Nevim zda titulky
  Potom vas prejdou diskuse o volbach ci podobnych saskanach ktere si oni stejne manipuluji jak chteji . Nikdi neni za nic zodpovedny a ti co do toho strkali rypak jako prokurator z NY A TZV PRCACKAR Z FRANCIE na vsechny se podarilo nasit devky prostituci a je de facto znicit . Jedine co mne vcera potesilio ze Weiner kongresman za NY byl konecne odsouzen za pedofilii do basy . (poustel ptaka na internet ruznym zenstinam a detem)Take stoji za zhlednuti tanec svateho vita v Saudi Arabii se savlemi kde i Trump se potaci spolu s monarchou kteremu musi personalni slouha i zdvihat ruku .Klasika hnoje obecneho.Hlavne pomoc americkym chudym,prodej zbrani pro zacatek za 110 bilionu $ a do 10 let za 1 trilion Miru a zidu zdar

  OdpovědětVymazat
 18. Jak "asi ani jiné nebude, pokud máme sobotkovskou vládu" ?

  Mame tu 12 arabskych migrantu. Slovy DVANÁCT .

  Jakkoliv idioti a trollove nechapou strategii Sobotkovy vlady proti Bruselskym kvotam, byla zatim uspesna. Nevypada to, ze by mela byt neuspesna, dokud tady nezavladne gangster Bureš, ktery se snahami o prijimani levne pracovni sily ze zahranici netaji...

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.