Reklama

.

.

středa 10. května 2017

Konečný účet ČNB - 2, 5 bilionu korun


Jiří Paroubek 10. 5. 2017   Vaše věc
 

Celkové výdaje za téměř 2,5 roku trvající intervence ČNB na oslabení české koruny dosáhly ke konci března částky cca 2,5 bilionu korun. Jenom za měsíc březen, tedy de facto za poslední ucelený měsíc „fungování intervencí“ vyházela ČNB na intervence neuvěřitelných 520 mld. korun.

V tuto chvíli má tedy ČNB nakoupeny devizové rezervy, tedy v zásadě eura, za celkem 2,5 bilionu korun. A velká část českých korun, které ČNB nechala na intervence tisknout, skončila v rukou mezinárodních spekulantů.

To je také důvod, proč se kurz české koruny ke vztahu k euru nějak příliš nezhodnocuje. Spekulanti v zásadě čekají, co bude dál. A čekají na vhodnou chvíli k prodeji svých pozic tak, aby vydělali co nejvíce.

Česká koruna je tak uměle podhodnocena, což ve svých důsledcích znamená, že české firmy, které chtějí modernizovat své vybavení, dovážejí moderní stroje a technologie za nějakých 12 – 15 % vyšší ceny než by tomu muselo být, pokud by intervence vůbec nebyly.

Je zajímavé, že se k diskuzi nad odpovědností za zbytečné vyházení 2,5 bilionu korun příliš nikdo nemá. Voda se zavřela.....Zapomeňte.

44 komentářů :

 1. celý státní dluh mohl být pryč a někdo jsi jen namastil kapsy nezapomeneme

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozumíš tomu jak kozel petrželi.

   Vymazat
  2. Je neuvěřitelné zajímave s jakou ignoranci zdajsi vedení webu zachází na priklad s Trestním oznámením na bankstery.To ty pláně řeči oiniciative v nadpisu mají být další lži či co?

   http://www.novarepublika.cz/2017/05/pokus-o-trestni-oznameni-na-cnb.html

   Vymazat
  3. 12:57 mám tomu zmatečnému textu rozumět tak, že "zdejší vedení webu", tedy redakce, se zavazuje podávat trestní oznámení na základě příspěvků, které zveřejňuje? Přispěješ na potřebné investigativní i právní služby a další náklady jakou částkou? Převezmeš s tím spojenou osobní odpovědnot jen tak, bezplatně? V odpovědi čekám , kde že se v preabuli NR k tak rozsáhlé činnosti zavazuje.

   Vymazat
  4. Němci probudili a v televizi hovoří o válce vedené Spojenými státy proti Evropě s cílem ji zmasakrovat. Ro musíte vidět: https://gloria.tv/video/oxNZQcPuAJ2447cv3p4TvFTXW

   Vymazat
  5. Státní dluh splatit zatím nelze, protože není doba splatnosti, ale stačilo by, kdyby teď virtuální bankocentle označované jako Euro a zakoupené ČNB byly vyměněny za zlato, stříbro a jiné trvalejší hodnoty. Kč by se okamžitě stala ceněnou měnou a její hodnota (i hodnota našich mezd) by šla nahoru. Pokud by stát potom podpořil malé a střední podnikání a ne cizácké montovny, tak by vzestup ČR byl otevřen. Je o to zájem?

   Vymazat
  6. Ignorantem 17.16 trestní oznámení je zdarma. a pokud se chceš přidat tak ho odtud opis a odešli a to ve vlastním zájmu a přestaň tu mlátit prázdnou slámu.

   Vymazat
 2. Existuje ještě jedno nebezpečí. Jelikož CK počne posilovat, Euro, které má v aktivech ČNB, tím oslabí. Tedy klesne hodnota aktiv centrální banky.

  V této situaci nalézáme stopu mezinárodního finančního židovstva!!

  Stačí se zamyslet nad tím, kdo centrální banku řídil a řídí!!!

  J.B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Neni podstatne, kdo ji ridi, ale kdo ji vlastni. Cesky stat to neni. CNB je t.zv. nezavisla, coz sice vypada, jako by ji vlatnil "nikdo", ale protoze je zapojena do mezinarodniho menoveho systemu, musi odvadet povinny "desatek" (slysel jsem kdysi cosi o 7%tech) do nej. Pak je ale otazka, komu slouzi mezinarodni blablabla... "Lidstvu" to nejspis nebude ;-)

   Vymazat
  3. 11.42

   "Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království nebeské."

   Jste duševně nemajetný sprosťák!!!

   J.B.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 11,42 můžou to být židi ?

   Vymazat
  6. 12:28 nesouhlasím s tebou. Fakta pan J.B. chápe velice přesně a správně domýšlí, co se bude dít dál. To ty nechápeš ani obsah článku, ani logická vyjádření, ani "rčení" pana J.B., které na tebe sedí. Jsi vzteklý, ale taky zlý tvor a tak si ani nezasloužíš soucitu. Dobře ti tak ;-)

   Vymazat
  7. 12.28

   Sprostý a nevzdělaný hulváte, přidám ještě jeden citát.

   Neházejte perly sviním, neboť ony je zadupou do země a obrátí se proti vám."

   Tento citát pochopíte??? :-)

   J.B.

   Vymazat
  8. Bohuzel pan Hladik ma pravdu , kdo nema kapacitu se slusne!! vyjadrit !!! nema ani kapacitu prinest zadne vaznejsi!!! INFORMACE!!! a mrha casem nas vsech!!

   BroukPytlik

   Vymazat
 3. Sexy mozku, ty se především starek kde vezmeš těch 140.000 měsíčně co po tobě chce ta tvoje coura.

  A od člověka který se v médiích prezentuje jako úspěšný burzián a spekulant je bědování nad tím kolik prý vydělají spekulanti opravdu dojemné.

  OdpovědětVymazat
 4. Já tvrdím vydržet,brzy to Macron spustí,jednotný Evropský stát,jednotná měna,nic se neděje nepředvídatelně.Takže EURA na výměnu,už jsou připravena.Proto i spadne kurz koruny,aby spekulanti prodělali,občané u výměny také.

  OdpovědětVymazat
 5. ...to co ovládá naší zemi se zjednodušeně může nazývat kriminální živel.
  Mají svoji církev, policii, soudnictví, média a dostatek prostředků k uplácení.
  Tady vtom koloniálním vyděračském prostředí nemá slušnost a pravda místo. Je to přímá cesta k zániku.
  A jak s toho ven Jiříku ?
  Začal bych založením Československé armády v Rusku*

  OdpovědětVymazat
 6. Co teď bude ČNB s těmi eury jako dělat? Co si za ně koupí nebo jak je zhodnotí? Eurosojuz sice výhrou Makarona posílil, ale i tak co bude ČNB s takovým objemem švindl papírků dělat? Jedině, že by je směnila za ještě větší švindl papírky zvané US dolar a pak je odevzdala našemu předrahému bratru USA jako povinnou dań za jeho ochranu a dojemnou péči o naší lumpenkavárnu na záchranujejich ekonomiky před bankrotem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Banksteri vše chtějí zasmelit anebo se stydí,že nakoupili bezcenné papíry,se kterými už nejde nic dělat jinak by je vyměnili za chujnany a na Šanghajské burze nakoupili zlato

   Vymazat
 7. Nová republiko, navrhuji aby byla zrušena možnost anonymních příspěvků. Vulgarnost projevu nekterých jistě uráží nejem mě ale i ostatní. Je přeci jednoduché ověřit existenci emailu Děkuji Hladík

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ..dovoluji si pozměňovací návrh,
   jak je u nás v kotlině již tradicí :)))

   Prosím redakci o zveřejnění každého kdo svým vyhrožováním,nenávistí proti jiné rase a neúnosnou neslušností porušuje zákon.
   --------------------------------------------
   p.s. ten kdo nepotírá zlo,sám je jeho služebníkem*

   Vymazat
  2. 14:11 pane Hladíku, pokud chcete, aby Vám někdo zařizoval, že nebudete urážen tím, co dobrovolně čtete, buď odejděte jinam, nebo si uvědomte, že každý takový filtr, který si přejete Vás připraví o informace o reálném světě. Samozřejmě v úzkém výseku dané optiky blogu NR. Malinko nadhledu, prosím

   Vymazat
  3. ...uráží jen chudoduchý,
   tito lidé nejsou z reálného světa,
   jeden blbec zhatí celý názorový proud.
   Proto opakuji, kdo souhlasí s psanou agresí, sám je agresorem...
   Zveřejnění těchto idiotů si každý udělá obrázek kolik lidí takto smýšlí*

   Vymazat
  4. ..a nebo je to úmyslné ?*

   Vymazat
  5. Hladik má rád cenzuru a možná je i islamista,ty uráží i vánoční stromky.Hladiku stan se členem hnuti Rabise ten propaguje cenzuru přes jeho ministerstvo ČSSD .
   Bože který máš rád slaboduche zavolej jeho k sobě.

   Vymazat
  6. Hladik odkud vís,ze tady někoho neco uráží kromě tebe i ostatní,ty tvoje cenzurni manýry si nechej pro vepřové kastraty z tisku politické třídy SMrejdu,která je komplet nevolitelna

   Vymazat
 8. Hlavní problém bude asi v tom, že ČNB nenakopupila Eura, ale dluhopisy nominované v Eurech, což za určitých okolností může být dost podstatná vada.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jinak řečeno banksteri za porušování zákona o ČNB nakoupili šrot dluhy EU toho Draghiho a pokud je neudame budou škodit dále.Kdyby seje podařilo dostat před kadino tak ten si vyžádá posudky proč je pro jejich spoluobčany výhodné jim vykrádat kapsy

   Vymazat
 9. Jane Petře 14:20, zlem je i hloupost. Jednoduchá řešení složitostí světa neexistují. Je to jako s moderní medicínou. Když neví jak, překryje nepříjemné příznaky choroby. Ta si bují dál, až hostitele umoří. „ten kdo nepotírá zlo, sám je jeho služebníkem“ říkáte. Malinko bych to upravil: Ten kdo PŘEHLÍŽÍ A NEPOTÍRÁ PŘÍČINY ZLA, sám je jeho služebníkem. To co navrhujete, tudy cesta nevede. Máte málo příkladů kolem sebe a v historii?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ..založení Československého pluku je učení z dějin našich rodičů.
   Moderní medicína se klidně dá opravdu přirovnat k politice.
   Až vás sežehne choroba jako každého nežijícího v pravdě,
   moderní lékař vám naordinuje doživotně zobání.
   Pokud se z pamatujete,
   vyléčím vás třeba i z rakoviny a uvidíte jak jednoduše*

   Vymazat
  2. Jane Petře 18:56, nehodlám popírat nebo Vám brát víru. Sám dávám přednost přesvědčení. Nevím, co rozumíte slovy „žít v pravdě“, když je nebetyčnou arogancí tvrdit, že jakákoli absolutní pravda může být známa lidské bytosti ... Prosil jste redakci NR, aby oznamovala ... vzato zcela důsledně podle zákona možná, co tím ovšem v případě blogu NR dosáhnete? To jsem se Vám 10.5.17, 18:35 snažil naznačit. Nechápete?
   PS Nesuďte a nebudete souzeni, nezavrhujte a nebudete zavrženi ... (nikoli bez výhrady)

   Vymazat
  3. Anonyme,
   nemám víru.Jsem obdařený věděním.
   Ano debata s lidmi co nevědí co je žít v pravdě je lichá.
   Snažíte se omlouvat sprosťárny ?
   Bravo vy bojovníku.
   Já zase sprosťárny nesnáším
   Proto chce li být na mě někdo sprostý,
   jediný kdo mu to umožňuje je redakce podobných co vědí kde je ta norma *

   Vymazat
  4. ...pisatele hrdinu co pod anonymem
   vyhrožuje a nebo se jinak chová proti zákonu,
   zveřejněním umírníte.Nebo dokonce ten kdo je napadený, může i osobně poděkovat.
   Nezveřejněním těchto psychopatů jim dáváte živnou půdu pro jejich další agresi.
   Jestli tohle nechápete a nebo s úmyslem podporujete si udělá obrázek každý sám za sebe, jak je vůbec možné zveřejňovat
   občasné excesy*

   Vymazat
  5. Jane Petře 11.05.17, 4:19, když už jste obdařen věděním, nemá smysl diskutovat, já totiž takto obdarován nejsem. Usilovat o zřízení jakési mravnostní policie s pomocníky mezi občany a jejich povinnou podporou, nehodlám. Mějte se, nadpozemšťane či Apoštole , když zdálo se, že Jan je málo, tak přidán je i sám Petr.

   Vymazat
  6. a jaké je tvé jméno když nadáváš do apoštolů*

   Vymazat
  7. ..tak kde je tvé jméno drahý rádce ?
   Jak tě mám brát za autoritu ?
   Kdo je ten propletenec katolických báchorek ?
   Kdo se tady zastává psané agrese ?

   Stydíš se a nebo bojíš, nebo je tvá taktika natolik podlá že se podepsat nemůžeš ???
   Jsi nic *

   Vymazat
  8. ...odpovím si sám,
   abys věděl že vím.
   Tvé jméno je natolik pokřivené že nelze veřejně vyslovit.
   Prosím zanechme agrese a upřimně děkuji i za tvoji debatu.
   přeci jen nás něco pořád spojuje.
   Jsme krajané a je nutné v dobách zlí zanechat pří a navzájem se podporovat a pomáhat si. Jinak nemáme šanci.
   Na shledanou a snad už s opravdovým člověkem *

   Vymazat
  9. Jane Petře. 18:48 slibný záblesk rozumu. S tím jménem. Při troše předvídavosti nehodlám svým pravým jménem, se svýmy názory spojovat jmenovce, své blízké ani firmu se společníky. Lze to pochopit i pro případ, že použiji vymyšlené jméno, což nelze při možnostech techniky vyloučit žádným, ani důmyslným opatřením blogu. "Apoštol" není nadávkou, může být označením stavu mysli. Věřícím nejsem, křesťanem, pouze ve smyslu morálky se cítím. Nějakou tu znalost Bible považujim za součást alespoň evropského kulturníh pensa. Nemám co bych dodal, zdravím.

   Vymazat
 10. Celá akce byla na podporu eura.Vývozci vlastně
  nic nevydělali,protože dostali v poměru úplně
  stejně,jako před intervencemi.Mimo jiné dalším
  účelem akce bylo znehodnotit úspory občanů a
  donutit je k nákupům.Peníze uložené v bance
  nemají pro stát význam.Z těch těží jen ta banka.
  Hlavně si v ČNB mnou ruce,že se nastavila jimi
  požadovaná inflace a ceny rostou.Zkrátka si občané
  cinkáním pomohli k údajné svobodě,ale teď budou
  na to doplácet.Pokud ČNB a politici prosadí euro
  místo koruny,budete moci platit dluhy za jiné
  státy,ať je to Řecko,Itálie a další.ANO,bude líp.
  Jak pro koho už nikdo neřekne.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Majevsky, svym tvrzenim ,ze::
   mit penize v bance nema smysl z hlediska statu.

   Ukazujete se ale ABSOLUTNE NECHAPAJICI CLOVEK ekonomie!!!
   JAK SE DELAJI INVESTICE: ty penize na Investice musi nekde byt a musi jich byt presne tolik a tolik Milionu EURO, CK.

   To byl nejvice NESMYSLNY TVRZENI o ekonmii co jsem v zivote cetl!!!
   Prosim vysvetlete mi PROC PENIZE NEMUSI BYT V BANCE??????

   Vas BroukPytlik

   Vymazat
  2. Pytlíku, Pytlíku, proč, vy jeden odborníku, chtějí dneska banky od vkladatelů poplatky za to, že ukládají své peníze. Proč je tím trestají? Proč se platí záporný úrok? Samozřejmě že stát potřebuje, aby se peníze otáčely, protože z uložených peněz, které neobíhají, nemůže vybírat daně! MM

   Vymazat
  3. Proboha zaslapnete někdo toho pitomého Brouka,který nechápe.ze za uložení peněz do banky se musí ještě platit.
   Ono piča je dobrá věc ale nesmí to být chlap

   Vymazat