Reklama

.

.

čtvrtek 11. května 2017

Kusturica: Rusové zachránili svět před fašismem a Putin zachraňuje svět nyní


11. 5. 2017    zdroj
Srbský režisér Emir Kusturica ZDE blahopřál Vladimíru Putinovi u příležitosti Dne vítězství. Režisér napsal dopis prezidentovi Ruska, v němž konstatoval, že ve svém boji za záchranu světa Rusko pokračuje i dnes. "Blahopřeji vám, pane prezidente. Jste lídr národa, jehož zásluhou jsme všichni svobodní..." "Připadá mi směšné, když zejména USA mektají o své úloze v této válce. Kdyby nejprve nezahynulo 20 milionů Rusů a skutečně nezničilo nepřítele, vylodění v Normandii by nikdy nenastalo..."


"Kdyby nebylo odvahy a odhodlání ruského národa, z něhož velká část položila své životy ve druhé světové válce, je velká otázka, jak by svět vypadal dnes a kdo by jej řídil, píše Kusturica.

Podle režiséra přehodnocení výsledků bojů, na němž trvá Západ, je ve skutečnosti špatná politická hra, jejímž cílem je přiblížení se k hrdinství velkého národa, byť jen letmo.

"Připadá mi směšné, když zejména USA mektají o své úloze v této válce. Kdyby nejprve nezahynulo 20 milionů Rusů a skutečně nezničilo nepřítele, vylodění v Normandii by nikdy nenastalo. Nedávalo by to žádný smysl. Ale byla by to i hrůza", je přesvědčen Kusturica.

"Neokolonialismus a fašismus dnes tu a tam vznikají. Mají různou podobu a příznivce, ale podstata zůstává stejná. A jen Rusko, stejně jako dříve, navzdory všemu, zůstává věrné správné věci. Věci ochrany míru, konstatuje režisér.

Na konci dopisu Kusturica vyjádřil přesvědčení, že Moskva určitě nepřipustí revizi výsledků války a že Srbsko mu v tom pomůže.

"Blahopřeji vám, pane prezidente. Jste lídr národa, jehož zásluhou jsme všichni svobodní. Rusko je nyní obrovská síla v boji proti revizi historie. Jsem přesvědčen o tom, že Rusové, ale i jiné bratrské národy, to prostě nepřipustí".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

14 komentářů :

 1. Rusové ve 2. světové zvítězili a zachránili nás před genocidou a zničením! To jen kazisvětové USA se chválí cizím peřím! Fuj, že se nestydí!
  pozorovatel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle některých učitelek na ZŠ, USSA osvobodilo Evropu a Československo americká armáda!!!Na 140 000 chrabrých padlých vojáků Rudé armády, se účelově pozapomnělo!

   Vymazat
  2. Na DVTV v rozhovoru s moderátorkou ve službách sluníčkářů a ussáckkých Jenkijů, Emmou Smetana nebo jak se jmenuje, jí Kusturica dal na frak!!!

   Vymazat
  3. Nezapoměly jen učitelky některých škol, on zapomněl i "velký" premier ČR Sobotka. To je ostuda ČSSD a to nikdo nesmaže. Budou volby a ...

   Vymazat
 2. Pan Olšer připomíná; s dovolením cituji z jeho blogu:
  1941 – 1945 – Zatímco sovětská vojska bojovala s nacistickou armádou, Američané a Britové dělali to, co dělají obvykle – teror. Systematicky ničili civilní obyvatelstvo Německa, čímž ukázali, že nejsou o nic lepší než nacisté. Toto bylo děláno ze vzduchu pomocí kobercového bombardování měst, která neměla nic společného s válkou a válečnou výrobou: Drážďany, Hamburk. V Drážďanech bylo během jedné noci zabito přibližně 120 000 – 250 000 civilistů, většina z nich byli uprchlíci. Stručně řečeno: 1) Pomáhat SSSR začali až v roce 1943, předtím byla podpora jen symbolická, 2) výše podpory byla malá a za obrovské ceny (stále se to splácí), zároveň je přitom špehovali a 3) současně Amerika tajně pomáhala nacistům, i když se o tom teď přímo nemluví . Obchod je obchod. Mimochodem, Bushův dědeček Prescott Bush se na tomto přímo podílel. Obecně zločiny Spojených států během druhé světové války jsou nevyčíslitelné. Například podporovali extrémně násilnické chorvatské fašisty, kteří se pak aktivně zapojili do protisovětského boje. Jakoby náhodně útočili na sovětské vojáky v naději zastrašit je svou palebnou silou. Dohodli se s Hitlerem, že maximální počet vojáků byl hozen do boje proti Sovětům a Američané pochodovali vítězně od města k městu, aniž by se setkali s jakýmkoliv odporem. Až pak nasnímali hrdinské filmy, kde si připisovali hrdinské činy sovětských vojáků. Jedním z nejstrašnějších zločinů je samozřejmě tajné sponzorování nelidských experimentů na lidech americkými fondy v nacistických koncentračních táborech. Kvůli finanční pomoci měla Amerika neomezený přístup k výsledkům výzkumu. Po válce byly všechny němečtí a japonští odborníci převezeni do Spojených států, kde pokračovali ve svém výzkumu na vězních, obyvatelích domovů pro seniory, přistěhovalcích, lidech v Latinské Americe atd.
  1945 – Dvě atomové bomby svržené na vyčerpané Japonsko , což mělo za následek smrt asi 200 tisíc (podle jiných zdrojů 0,5 milionu) lidí, většinou žen a dětí. Široce rozšířená domněnka o tom, že bomby byly shozeny pro záchranu životů Američanů není pravdivá. Bomby byly shozeny za účelem zastrašení nového nepřítele, Stalina, když Japonsko se již snažilo vyjednat kapitulaci. Vedoucí velitelé druhé světové války, včetně Dwighta D. Eisenhowera, Chestera Nimitze a Curtise Lemaye, všichni neschvalovali použití atomových bomb proti poraženému nepříteli. Kromě toho byly bomby shozeny navzdory zákazu Haagské úmluvy z roku 1907 – „neexistuje žádná omluva pro neomezené ničení nebo útoky na civilisty a civilní objekty jako takové“. Nagasaki byl námořní základnou … Po okupaci Japonska americkými vojsky zemřelo hladem 10 milionů lidí. Také, jako obvykle, Američané plně prokázali svou „civilizovanost“: dobrou tradicí bylo nošení „suvenýrů“, vytvořených z kostí a jiných částí těla mrtvých Japonců.
  1945 – 1991 – SSSR. Samozřejmě, že všechny protisovětské sabotáže, teroristické činy, provokace není možné uvést..
  ...promarnili správný okamžik k útoku a ještě mnohokrát chtěli zasadit preventivní úder později v 50. letech, ale byli po celou dobu zastaveni strachem z odpovědí. Podle CIA Amerika utratila na zničení SSSR celkem 13 bilionů dolarů.
  Co dodat...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miloslav Pivoňka o kosti kamikadze byl velký zájem

   Vymazat
 3. Jo, je to tak, Západ zradil nás, podporoval seč měl sil Hitlera a německý nacismus včetně protižidovských pogromů, dělal vše pro to, aby obrátil Hitler své tažení na Východ, byl to Západ, který odmítl SSSR navrhovanou protihitlerovskou koalici, aby pak byl zaskočen smlouvou Ribentrop-Molotov. Poláky, když byli napadeni, Západ přes smlouvu ponechal Hitlerovi na pospas a je to Západ, který nese odpovědnost za lidské ztráty nejen v této polské, ale celé 2. světové válce. Zřejmě politikům na západě se lehce žije i s vědomím, že jsou podílníky na vraždě 80 milionů lidí, podílníky na koncentračních táborech, "aktivech" Gestapa, hrdinských činech SS.
  Západ se na oko k válce proti Hitlerovi připojil sice v r. 1943, ale ve skutečnost odlehčení, aspoň sporé, pro sovětskou frontu přineslo až vylodění 10 měsíců před koncem války, kdy už i na Západě bylo jasné, že by jinak Rudá armáda skončila na březích Atlantiku. Druhá světová válka nebyla jen zločinem Německa, ale byla stejným dílem zločinem Francie, Anglie a USA. Taková je historická pravda. A nějaké ty švejkovské plzeňské oslavy vítězství USA nad Německem? Zřejmě Plzeňáci přebrali ve sklepích Prazdroje a švejkovina je jim blízká. Ostatně jsou asi poslední u nás, co mají zbytky humoru.

  OdpovědětVymazat
 4. Nutno to ovšem také doplnit, že to byl partyzánský boj, kteří vedli Jugoslávci - s převahou Srbové - proti Německu, který, až do vylodění v Normandii vázal více německých vojsk než kvazi boje v Africe a v Itálii. Byli to Chorvati - Ustašovci, kteří se přidali na stranu Hitlera (tak jako ukrajinští banderovci, slovenští luďáci, Horthyho Maďaři, Rumuni, Musoliniho Itálie, Frankovo Španělsko, Peténovská Francie, Quislingovo Norsko, fašistické Finsko - ale bylo by nesprávné opomenout první kamarádšoft Hitlerův, který byl s nacistickým Polskem maršála Pilsudského)... Takže kdo bojoval na Evropském kontinentě proti Hitlerovi po celou válku a nepodlehl, byla Rudá armáda a převážně srbští partyzáni, byť Tito nebyl Srb. Proto čest a sláva i Srbům!

  OdpovědětVymazat
 5. Je strašně zajímavé to, že údajně Filipínci nesnášejí Japonce za to, jaká zvěrstva se děla za druhé světové- Manila byla druhé nejzdevastovanější hlavní město v této válce.Pak, USA svrhnou atomovky, Japonsko kapituluje, dostane se do područí USA a už 60 let je poníženým vazalem, který tancuje jak pán píská- obyčejní Japonci jsou jakoby mimo, nebo nezájem o historii?Co předcházelo útoku na Pearl Harbour,jaká byla politická situace koncem 30tých let?Asi ano. To samé Poláci.Křesťané, že větších není, a kde je ta druhá tvář, ten chleba, to odpuštění - tak křesťanské -vůči Rusku? Ha?Nakonec si z Oswietimi udělají zástupný problém, který se jich týkal jen, že to bylo na jejich území, hlavně že máme Katyni, nově Smolensk, Sereme na Jagella, na Sobieského, my máme Koscziuszka! Ten přece bojoval proti těm nejhorším zrůdám. UUUFFF to se mi ulevilo

  OdpovědětVymazat
 6. Rusové osvobodili Evropu od nacismu a fašismu,to snad, krom několika našich učitelek Z.Š. ví každý dospělák.Mají na triku však rok 1956 a 1968 a dokonce nepřímo desítky životů.Bohužel.USA mají na triku ty zbývající roky do teď a přímo miliony životů a nepřímo mnoho desítek milionů.Bohužel. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč se dívat tak daleko do minulosti, když chrabří američti melodyboys zdemokratizovali nedávno třeba Irák a Afghanistán k obrazu svému. Vždyť je v těchto zemích doslova zemský ráj, příklad pro další země světa. Určitě ty Rusy předčí ve všech směrech. Akorát z té české prasovize musíme poslouchat pravý opak.

   Vymazat
  2. Pro 19:15
   Maďarsko 1956 byl první pokus o destabilizaci (barevnou revoluci) v sovětské sféře vlivu. Byl krvavě potlačen. Následovala Karibská krize, když Chruščov se rozhodl umístit rakety na Kubě jako protipól amerických raket v Evropě a na Dálném východě.
   Rok 1968 byl Brežněvem považován za 2.pokus o destabilizaci v Evropě. Skončilo to umístěním sov.vojsk v ČSR a následnou normalizací. 3. pokus po roce 1988 díky Gorbačevovi vyšel.
   Ivana

   Vymazat
  3. 22:55 rakety na Kubě odpovědí spíš na americké v Turecku, odkud byly také recipročně staženy. Rudá armáda v ČSSR - byl zájem sov. generality už za Novotného, který obstruoval a tak ztratil podporu SSSR a padnul. Brežněv samotnou intervenci příliš nepodporoval, tlak vynucovali Honecker a Gomulka se sov. generalitou, která se prosadila především zájmem o trvalé umístění vojsk SSSR. Maximum, které umírněnějším vývojem Pražského jara bylo možné dosáhnout nebyla ani Finlandizace, natož neutralita.

   Vymazat