Reklama

.

.

pondělí 15. května 2017

Lavrov po jednání s Trumpem a Tillersonem: bezpečnostní zóny budou rozšířeny na celé území Sýrie


15. 5. 2017      zdroj
Ministr zahraničí RF Sergej Lavrov oznámil, že Moskva a Washington se domlouvají na rozšíření bezpečnostních zón na celém území Sýrie, tedy ne pouze ve čtyřech oblastech. Donald Trump také zastává názor, že tyto zóny budou určeny pro civilní obyvatelstvo a že je třeba odtamtud vyhnat teroristy, informuje internetová stránka rezortu. Sergej Lavrov sdělil, že spolu s Donaldem Trumpem a Rexem Tillersonem hledají způsoby spolupráce mezi Ruskem a USA na mezinárodní scéně. "Potvrdilo se, že i přes všechny známé potíže mohou naše země a musí společně pomáhat řešit klíčové problémy, které jsou na pořadu dne v rámci mezinárodních vztahů"


Bylo to hlavním tématem setkání s americkým ministrem zahraničí Rexem Tillersonem a prezidentem USA Trumpem 10. května.

"Na rozvinutí této iniciativy jsme se dohodli s Tureckem a Íránem, s režimem prezidenta Asada a s ozbrojenou opozicí v memorandu při setkání v Astaně před několika dny, jež tyto zóny zřizuje pro začátek ve čtyřech oblastech Sýrie s ohledem na to, že posléze bude tato praxe rozšířena na zbývající území SAR", řekl Lavrov.

Ale dohodnout se na tom je snadnější, než to realizovat v praxi, "když vezmeme v úvahu, že v Sýrii je příliš mnoho hráčů, především samotné syrské strany, samozřejmě, DAEŠ a Džabhat an-Nusra (v RF zakázané teroristické skupiny), také ti, kteří s nimi spolupracují".

"Jde o to, že každá z našich zemí spolu s dalšími významnými hráči na Blízkém východě, jako je Turecko, Írán, státy Perského zálivu, působila ve prospěch různých syrských stran, nabádala je, aby se zodpovědně stavěly k plnění rezoluce Rady bezpečnosti OSN, která požadovala jednání, zpracování nové ústavy, přípravu voleb", uvedl šéf diplomatického rezortu. Na tiskové konferenci k výsledkům jednání Sergej Lavrov sdělil, že spolu s Donaldem Trumpem a Rexem Tillersonem hledají způsoby spolupráce mezi Ruskem a USA na mezinárodní scéně. "Potvrdilo se, že i přes všechny známé potíže mohou naše země a musí společně pomáhat řešit klíčové problémy, které jsou na pořadu dne v rámci mezinárodních vztahů", poznamenal ministr zahraničí Ruska.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. Je v našem zájmu, aby se domluvili. Potom nebudeme tlačeni do nepřátelských postojů, vůči některé ze stran, jenom z důvodů nějaké loajality, vůči druhé.
  Ale spíš bych věřil tomu, že jde o nějaké přechodné taktické postoje, vynucené americkou nespokojeností, že se v nějakém Kazachstánu jedná o Sýrii bez nich. P.K.

  OdpovědětVymazat
 2. Tak snad USA jednou dodrží své slovo--LM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z historie je objektivně známo, že USA nikdy nedodržely své slovo! Proč by to teď mělo být jiné?!

   Vymazat
  2. 15:00
   A kdo tomu věří je.....

   Vymazat
  3. USA je zlo samo!

   Vymazat
 3. Jediná cesta , je obnovit vládu Asada nad celou Syrií , jinak je to zase zakonzervování starých problémů !? Co opozice chce , aby USA a Katar mohly stavět plynovod přes Syrii ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To víte, že Rus to hlídá, co mu síly stačí. Jde o jeho peníze.

   Vymazat
  2. 16:46
   Souhlasím, ostatní je jenom oddalování řešení problému. Něco jako Sobotkovo abdigace neabdigace.

   Vymazat
 4. Že by jse blýskalo na lepší časy?

  OdpovědětVymazat
 5. Ono to s tim Trumpem není moc růžové. Jeho příznivci se od něho odvracejí, po A Jonesovi, Paulu Watsonovi je i Ann Coulter velmi zklamana z Trumpových akcí.
  Trump se chystá vyhodit Priebuse, Bannona i Spicera.
  Je zuřivý na každého a chová se jako rozmazlenej spratek. Mrkněte na rense.com, je tam toho plno z různých zdrojů.
  Je rozjeta velká akce na odstranění Trumpa a nahradit ho Pencem, mam dojem že Doník nevydrží do švestek.
  Za této situace si z něho bude Putin dělat srandičky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za této situace nezůstává nic jiného, než vyměnit Doníka a nasadit za něho českoamíckeho šprýmaře Hovnolula z Floridy. Když už nic jiného, aspoň bude srandy kopec.
   nick Hovnolul 1 - balvan na konci cesty

   Vymazat
  2. http://www.zerohedge.com/news/2017-05-14/hes-angry-everyone-trump-said-plan-huge-reboot-priebus-bannon-spicer-could-may-be-fi

   Vymazat