Reklama

.

.

sobota 20. května 2017

Lavrov: úder USA na syrské vládní síly je nelegitimní. Korotčenko: proč síly USA v Sýrii znovu provedly letecký úder


20. 5. 2017        zdroj
Úder USA na syrské vládní síly je nelegitimní, nezákonný a porušuje svrchovanost Sýrie, prohlásil ministr zahraničí RF Sergej Lavrov. "Ve skutečnosti to, co nyní vidíme v souvislosti s postojem Washingtonu k Sýrii, je podpora teroristů", poznamenal ministr zahraničí RF. Tento úder byl proveden proto, aby byla zajištěna bezpečnost amerických vojáků, konstatoval Korotčenko. Američané jednali a budou jednat tak, jak uznají za vhodné. Vždyť zásady mezinárodního práva jsou zde "obětovány" ve prospěch politiky Washingtonu.


Lavrov zdůraznil, že USA se snažily ospravedlnit útok na Sýrii tím, že "tyto vládní síly vytvořily hrozbu pro opozici, která spolupracuje s americkými vojáky z koalice, kterou vedou USA".

Podle něj je tento úder dalším hrubým porušením svrchovanosti Syrské arabské republiky.

Ministerstvo obrany Sýrie dříve oznámilo, že útok na pozice syrské armády byl uskutečněn v poušti, což vedlo "k obětem a materiálním škodám".

Kromě toho přijetí Sněmovnou reprezentantů USA zákona o potrestání za spolupráci se syrskou vládou odvádí od úkolu nedopustit, aby teroristé obsadili Sýrii, řekl Sergej Lavrov.

"Ve skutečnosti to, co nyní vidíme v souvislosti s postojem Washingtonu k Sýrii, je podpora teroristů", poznamenal ministr zahraničí RF.

Pravda.Ru požádala o komentář šéfredaktora časopisu Národní obrana známého vojenského experta Igora Korotčenka.    zdroj

K útoku došlo na pozadí probíhajících jednání mezi syrskou vládou a opozicí v Ženevě. Je pravděpodobné, že tyto akce budou mít negativní vliv na proces vyjednávání?

Nebudou mít žádný vliv. Úder zasadila americká koalice proto, aby ochránila své vojáky, kteří byli poblíž. USA zasadily preventivní úder v obavě z akcí syrských sil proti ozbrojené opozici na kontrolovaném území, na němž mohli pravděpodobně být američtí poradci nebo americké speciální síly. Tento úder byl proveden proto, aby byla zajištěna bezpečnost amerických vojáků. Samozřejmě, z hlediska mezinárodního práva by to mělo být interpretováno jako ozbrojená agrese. Ale toto rozhodnutí přijímali, patrně, na zemi, přímo američtí velitelé. Jedná se o porušení zásad mezinárodního práva, fakt agrese, bez povšimnutí nezůstane. Ale Američané jednali a budou jednat tak, jak uznají za vhodné. Vždyť zásady mezinárodního práva jsou zde "obětovány" ve prospěch politiky Washingtonu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. Typické učebnicové chování USA, dále není třeba dalekosáhle a složitě popisovat.Válčení, bombardování a udržování permanentního chaosu ve státech se strategickými surovinami a nepohodlnými režimy, bude neustále pokračovat a nebezpečně se vyvíjet, do stále agresívnějších poloh.Záleží na tom, jak rychlý vývoj na světovém ekonomickém, globálním a vojenském dění, se bude vyvíjet síla v přebírání vlivů velmocí od slábnoucích USA, směrem k sílícímu Rusku a Číně.Věřím tomu, že USA nepočítaly s ruskou účastí na syrském konfliktu.Tím se narušily americké plány se Sýrií.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA jsou největší pohromou lidstva žvaní o lidských právech které oni významně porušují stále jenom chtějí války s olupováním druhých států

   Vymazat
 2. Čím dřív zkrachují tím líp.

  OdpovědětVymazat
 3. USA jsou největší říše zla, zločinecké váleční štváči, mezinárodní teroristé a lháři v dějinách lidstva. Vyzbrojená vláda USA činí násilí a je nejzločinnější institucí, která kdy vládla na Zemi. USA stvořily terorismus požírající svět. Vypěstovaly většinu ze všech těch band, které dnes terorizují planetu. A jak se ukázalo, vše jen v zájmu USA.
  nezávislý pozorovatel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Termín USA je příliš široký. Ve skutečnosti má na neustálých konfliktech zájem jen několik odvětví jako : bankovnictví, zbrojní průmysl, farmaceutický průmysl, ropný průmysl, média včetně Hollywoodských studií . Všechna výše vyjmenovaná odvětví ovládá jedno etnikum, které ovládá i celou politiku USA, typickým představitelem je současný zeť prezidenta USA.

   Vymazat
  2. K 8:59 bych ještě dodal: chemický průmysl a Pentagon.

   Vymazat
 4. USA se cítí oprávněny k jakékoli agresi, není co dodat. Snad jen připomenout Marxovo přerůstání kapitalizmu do imperializmu a optimistické, že zbraně budou natolik zničující, až bude nemožné je použít ... To první je potvrzeno realitou, druhé, bohužel značně nejisté ...

  OdpovědětVymazat
 5. 8:59 Použiji komunistickou hantýrku aby to bylo lépe a rychleji srozumitelné. Hledání viníka je dle mého názoru osvědčený kapitalistický trik. Řekne se, že všemu jsou viní Židé - to již se tvrdilo před první světovou válkou a Židé byli obětním beránkem již ve středověku - Španělsko. Stejně to platí třeba o Němcích, Japoncích a bůh ví o jaké ještě jiné národnosti. Důvod je nasnadě. Nemůže se říci, že viníkem je kapitalistický systém vyznačující se neustálým závodem v hromadění majetku až do smrti svých členů. Skupiny lidí, kteří spravují větší majetek potom, stručně řečeno nadnárodní a v době imperialismu již nadnárodní korporace na mezinárodní úrovni potom působí války. Proto říci, že za všechno můžou Židé, není nic než /záměrné/ špatné vysvětlení přičiny zla v kapitalismu. Viníky vyřídí válka, na které bankéři /oni to jsou především, kterí působí ono kapitalistické zlo/ zbohatnou, po válce je krize a potom konjunktura, objeví se zase jiní viníci, které vyřidí nová válka, na které zase bankeří zbohatnou a jede se dal. A krutá ironie válek je v tom, že jsou financovany z daní oněch tvůrčích lidí, čili takříkajíc tito tvůrčí lidé jsou zabíjení za vlastní peníze. Bludný kruh - circulus vitiosus. Miliony zmařených životů, které představují to nejcennější, co lidé mají, bankéře nezajímají. Tito lidé patrně nemají žádnou empatii, jsou to psychopaté, podle doktora Koďouska jim chybí kus mozku. Žijí pro ten pocit moci, který dávají peníze, žijí tak jak všichni netvůrčí lidé, v závětří, prakticky žádné riziko nenesou kromě operací s imaginárními sumami. Nežijí tvůrčím způsobem, jako skuteční tvůrci hodnot - malíři, sochaři, spisovatele, ale také zedníci, truhlaři apod. Ti dostávají drobty z jejich bohatě prostřeného stolu, i když paradoxně tento stůl je zaplněn jejich každodenním úsilím /bankéři si přivlasňují stejně jako obecně kapitalisté - nadhodnotu - viz díla Karla Marxe/ a s jejich mlčenlivým souhlasem. To, že svět vypadá takhle, že platí, že všechno soukromé je /striktně - vždy, bezpodmínečně - i kdyby to bylo ukradené/ svaté, není nic než společenská dohoda. Pokud většina lidí, kteří po tomto světě kráči jako tvůrci si bude přát /a kde je chtění tam jsou i způsoby/ skoncovat s dosavadní společenskou dohodou, ona také s touto dohodou skoncuje.
  Vzkaz pro trolly: nepište, že si přeji návrat starých pořádků, že to tu již bylo, že Stalin zabil 50 milionů lidí. To již tu bylo. Já jsem vyjádřil jen nespokojenost s kapitalismem, jehož Trump je čelním přestavitelem. Nedělám si iluze o jeho obzorech. Co se mohl naučit během svého 70-letého života, když ho bezmála 50 let zajímaly pouze peníze? To mi chce říci Nick Honolulu, že četl filosofické traktáty jako Marek Aurelius?
  Nic jsem nepsal o způsobu nápravy kapitalismu. Nicméně nějaká forma komunismu to bude - dle mého názoru zestátnění korporací a ponechání kapitalismu poze v malém - služby, živnosti a malé továrny - obdoba NEPu sovětského Ruska - tehdy tento model fungoval. Reforma kapitalismu je nutná, táhne nas totiž do propasti - do jaderného holokaustu /místo aby se odzbrojovalo, jak si to myslel Gorbačov, tak se naopak zbrojí - USSA rekordní suma na zbrojení - 740 miliard dolarů. A 3 milardy lidí, žiji za 3 dolary denně/. Zase jsem napsal totéž. Pojímám stále rozhodnější předsevzetí, že zde komentáře psát nebudu, že to nemá cenu - např. k proposici toho NEPu - žádná reakce ze strany vážených komentátorů.
  Pokud člověk má stále tendenci zaujímat, dle mého názoru špatný postoj i přes přemíru důkazu, že jeho postoj je špatný, není s ním něco v pořádku. 80 procent našeho chování nemá uvědomělé přičiny - podle Freuda. Kdo to z populace ví?.
  Takže v takových případech snad může pomoci pouze netuctový psychiatr nebo psycholog velmi širokých obzorů /jestli dva dělají totéž, není to totéž/.
  Podpis: Snaživý nicméně naprostý diletant mnoha oborů. Diletant /lat. delecto - mít rád/ je amatér /amo lat. rovněž mít rád/.

  OdpovědětVymazat
 6. Ještě dodatek k předchozímu kometáři - 14:50, který se týkal reakce na to co napsal 8:59.
  Poslední věty, tedy od odstavce: Pokud člověk má stále tendenci zaujímat.... jsou určeny opět konkrétně komentátorovi 8:59.

  OdpovědětVymazat
 7. Už koncem 90tých let sdělil tehdejší náměstek Ministra obrany Paul Wolfowitz ( jeden z nejvlivnějších jestřábů -viz Wolfowitzova doktrína) čtyřhvězdičkovému generálu Wesley Clarkovi že USA do 5ti let napadnou 7 zemí a budou je čistiti od Sovětského vlivu. Byly to Irák, Libye, Libanon, Sýrie, Súdán, Somálsko a Irán.
  Řada z uvedených zemí už napadena USA byla , vyjímkou zůstává Irán ( jehož napadení není tak snadné vzhledem k tomu že má téměř 80 mil obyvatel a stojí za ním Čína a Rusko.
  Jinak si přečtěte kdo je to Wolfowitz , dále pozadí posledních 5 šéfů Americké centrální banky (FED) ,kdo za posledních 30 let sedí na pozici Ministra financí USA, Ministra Zahraničí a na dalších desítkách vitálně důležitých pozic. pak snad pochopíte kdo USA ve skutečnosti ovládá a provokuje ty neustálé konflikty, které rozhodně nejsou v zájmu Evropy, viz ta masivní imigrantská vlna ze zničených zemí.

  OdpovědětVymazat
 8. 18:46: Vaše insinuace - za všechno jsou odpovědní Židé. Zdravý selský rozum - toto je nesmysl. Za vše je odpovědný systém, nikoliv ten, kdo je na vrcholu rozhodovací pyramidy, čili rozhoduje celá společenská nebo jiná /armádní/ formace, v daném případě kapitalismus se svou dravostí. Kdyby zde nebylo one dravosti, nebylo by např. soukromého vlastnictví FEDU a dalších jevů spojených s kapitalismem /neustále válečné konflikty/ a o Židech včetně Herr Rotschilda a jiných jménech by se vůbec nemluvilo. Snad si nemyslíte, že přitákání té dravostí, možná v duchu sociálního darvinismu /pseudovědecká teorie, podobně jako další pseudovědecká teorie o meněcenných rasách, třeba černošské/ je něco správného a správnou myšlenkou by asi bylo vyhubit Židy, jak to chtěl Adolf Hitler? Hitler byl člověk možná velice inteligentní, velice ambiciozní ale bez rozhledu, bez empatie, byl to narcis a psychopat. Jinak dějinné příklady armad a vojevůdců, kteří do té naší polemiky vůbec nazapadají - jen poznámka na okraj: špatní vojevůdcové a dobrá armáda proti dobrému vojevůdci a dobré armádě, mnohonásobná /7x/ přesila první strany - Kanny, 216 p. n. l. Paullus a Varrus, římská armáda proti Hannibalovi a punické armádě. Další příklad: dobrá armáda, dobří dva vojevůdci proti špatné armádě a špatným dvěma velitelům - Marathon 490 p. n. l., řecká armáda proti perské armádě, 2-3 násobná převaha perské armády.

  OdpovědětVymazat
 9. ještě dodatek k 20:59: 18:46 a 8:59 se mi jeví jako stejná osoba. Chtěl jsem poznamenat, že ulpivavost Vaši mysli a podobných komentatorů na Židech mi bohužel v jistém smyslu připomíná tu písníčku Balíček karet od Rangers a ta písnička je napsana v duchu - Když se chce na psa najít hůl, tak se ji najde. Lidský mozek je obdivuhodná věc.

  OdpovědětVymazat