Reklama

.

.

úterý 16. května 2017

Mainstreamové lhaní o Číně

J. Loudil
16. 5. 2017
Na Číně je dobře vidět, jak naše mainstreamová média dokáží "zpracovat" svými lživými reportážemi a články české občany - " k obrazu svému". Kdo se začte do internetových diskuzí čtenářů pod různými reportážemi z Číny, pak uvidí onu neinformovanost a neznalost problematiky Číny u velké části naší populace. Viníkem ovšem není sám náš občan, viníkem je náš mainstream, který má za úkol vytvářet za naše peníze měsíčně věnované provozu ČT a ČRo, lživý obraz - "nám nepohodlných států". 

Proto třeba v diskuzích pravidelně čteme tyto úvahy : " Kdo by chtěl dělat za hrstku rýže 14 hodin denně !! Nikdo. Blbí Číňané jenom dřou skoro zadarmo , nikdy nic svého mít nebudou, jenom samé kopie a šmejdy ! Zničili si životní prostředí , vymírají díky politice jednoho dítěte,.....atd . atd. Nic z toho ovšem není pravda, je tu jen problém se stavem životního prostředí , na jehož nápravě se dnes masívně pracuje. Zbylé nesmysly a lži "napumpoval našim lidem do mozků" náš mainstream.

Pár pravdivými čísly z Číny poopravím náš mainstream :

1. Roku 2015 vycestovalo z Číny do zahraničí 128 milionů lidí , kteří jako turisté utratili 292 miliard dolarů !! To je více , než druhé USA, třetí Německo a čtvrtá Anglie dohromady ! Číňané v hotelích a restauracích světa utratí čtvrtinu všech turistických globálních výdajů !!! Občané USA jen 9 %. Roční HDP ČR je 195 mld. USD , čínští turisté tak ročně utratí o 50 % více peněz na svých cestách, než činí HDP ČR !!

2. V Číně ročně přibývá na silnicích 28 milionů nových aut / v USA - 17 milionů/. Počet aut na čínských silnicích nedávno překročil 200 milionů a do tří let překoná počet v USA /250 mil./

3. Čína provozuje 22 000 km vysokorychlostní železnice , to je 60 % !! z celosvětové délky. Pro stovky milionů Číňanů je jízda rychlostí 250 až 350 km na kolejích zcela cenově dostupná . My v ČR jsme ovšem u vytržení z jízdy Pendolinem a 160 Km/h.

4. Průměrný čínský dělník ve fabrice ve městě má dnes 16 000 - 18 000 Kč hrubého. To je jenom o něco méně jak podobný dělník v ČR.

5. Na univerzitách v USA studuje 350 000 studentů z Číny. Každý třetí zahraniční vysokoškolák v USA je tak z Číny.

6. V Číně je dnes 750 milionů uživatelů internetu / více jak obyvatel Evropy/ a 1350 milionů uživatelů mobilů, = každý tam má mobil.

7. Lidé v Číně mají svobodu podnikání i cestování. Pokud by se někomu v Číně cokoli nelíbilo, má možnost zkusit to jinde a usadit se třeba v USA nebo Austrálii.

8. V Číně je dnes rozestavěno 21 nových atomových reaktorů, to je 36 % světového počtu.

P.S. Vládu v Pekingu dnes podporuje 80 % obyvatel. Není to nic divného. Jejich vláda nekecá , ale tvrdě koná ! Toho si ovšem náš mainstream jaksi nevšiml. On masíruje naše lidi třeba kecy o ubožácích z hnutí Falun gong, kteří tam prý : "hrozně trpí" za svou víru. A řada našich pomatených Sluníčkářů se na této vlně snaží zviditelnit , viz. odkaz. V Číně se ovšem nevede dobře jenom těm, co chtějí rozložit nejúspěšnější režim na světě zevnitř. Tedy se jim nevede dobře zcela po právu.

http://lpbh.org/koncert-svedomi-nelze-koupit/
https://www.youtube.com/watch?v=O3kL6nMap2s
https://www.youtube.com/watch?v=b-4ALvVO6SA

21 komentářů :

 1. Tak moc pěkný článek tady mají podporu 18% v evropě 29%.Pryč s nima.

  OdpovědětVymazat
 2. Čína ukazuje spojení podnikavosti a trhu s centrálně řízenou ekonomikou a společností. To, oč usilovali českoslovenští ekonomové a někteří komunističtí politici už od roku 1948 zkoušejí Číňané naostro. A zatím s úspěchem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebo chtěli v roce 1968 ale Sovětskému svazu se to nějak moc nelíbilo.

   Vymazat
  2. U nás nikdo o nic neusiloval prosimtě. Vládla tady až do konce stará garda konzervativních komunistických gerontů která jakékoli reformy směrem k tržnímu hospodářství odmítala.

   Vymazat
 3. Co to je zase za oslavné ódy režimu ve kterém by ufňukaný, rozmazlený český komouš a stěžovatel nevydržel ani týden? Proč??? Zase vás pálí dobré bydlo?

  OdpovědětVymazat
 4. Tady je ano v akci už rozděluje uprchlíky:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Telicka-Jsme-ostruvek-demokracie-mezi-Polskem-a-Madarskem-Ale-pozor-ted-zacinaji-v-Bruselu-pochybovat-i-o-nas-487989

  OdpovědětVymazat
 5. Ono je zajímavé, jak jsem někde četl, že v Číně se zpracuje za rok víc stavebních hmot, než v USA za snad několik desítek (..?) let.
  Jinak vzestup Číny jsem předpovídal už v osmdesátých letech.

  Když shrnu některé svoje vlastní poznatky:
  -v katalogu Tesla Eltos v osmdesátých letech byly nabídky zahraničních el. součástek, figurovaly tam taky čínské.
  -v první polovině devadesátých let jsem prováděl kontroly zboží, kontejnerů při dovozu. V západních Čechách jsem se tam potkal s Číňany, byli v pohodě. A když jsem jednou za dva roky byl na druhé straně republiky na Moravě, vystoupili z auta dva Číňani a strašně se se mnou zdravili a připomínali se mi. Docela jsem žasnul, že mě po dvou letech takhle poznali.
  - a do třetice, co mě docela šokovalo... opět v první polovině devadesátých let, zase u jednoho kontejneru, něco bylo, přišel Číňan, ptal se, jestli může nějak pomoci s objasněním. Ten měřil docela ke dvěma metrům, mladej chlap, slušné vystupování. Vytáhl z kapsy mobilní telefon a jak se telefonovat, to tehdy nebyla běžná věc. Říkal nám, že volá do Šanghaje, ale asi to bude problém, protože tam je momentálně noc a nikdo to asi nezvedne. Nápadné nám bylo, že mluvil naprosto perfektně česky, byť s malým přízvukem, líp, než většina našinců. Tak jsme se ho slušně zeptali, jak je tohle možné..? A on nám povídal, že je skutečně z Číny, česky se naučil až tady a momentálně studuje na Karlově univerzitě. Podnikání má, aby byl soběstačný. Byla to pravda, nebo ne?
  -No a do "čtvrtice" ještě: u nás ve fabrice v jídelně jsou na výběr i čínská jídla, šéfkuchař/vedoucí toho úseku je rodilý Číňan. Nemluví tak dokonale, ale když jsme se bavili, říkal, že jeho syn měl na gymplu na vysvědčení 3 dvojky a dcera, že dobrý. Syn se musí příští rok trochu víc snažit. Tak jsme se naivně ptali, jestli děti mají nějaké úlevy nebo tak, když jsou zahraniční státní příslušníci. Říkal, že ne, že jsou na normální český škole a musejí se učit česky.

  Tak ať mi nikdo netvrdí, že Čína a její obyvatelé jsou zaostalí. Já takovým zprávám už skoro třicet let nevěřím!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Bojí se jiného systému, než toho zlodějského jako čert kříže. Když vidím to plkání pánů Pehe a spol. o jediné pravdě na CT24 dnes po 20:00 za peníze daňových poplatníků, jímá mě divný pocit o hranicích absurdnosti...

  OdpovědětVymazat
 7. Co porad nechapu , jak se dostala Cina do teto vynikajici posice a tak rychle!!! To neni snad normalne ani mozne . Kdyby to bylo normalni tak 3 generace , ale 30 let?? z negramotne zeme??A proc to udelali Cinane a ne Rusko??? ci Indie??

  Zajimave je ze lidi z okolnich malych zemi Cinany nemohou ani citit , pocinaje Kambodzou, Philiphinami, Vietnamem, Koreo, Japonskem ...?

  Pripada mi , ze neco tady nefunguje??? jasne

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Návod na pochopení:
   Čína již více jak deset let (pro cvičené opice z ČT je to dekáda) má růst DPH v průměru cca kolem 8% V takovém kolose výsledek příjmů musí být znát i na běžném životě!
   Kdo toto nebere v potaz, pak je zcela zjevně "nepřítel" Číny, z jakéhokoliv důvodu.
   Naše media takovýto vzestup samozřejmě "zkritizují" protože i pokles růstu byť o dvě desetiny prezentují jako NEÚSPĚCH čínského hospodářství. Pramálo záleží na tom že čtvrtinový růst v Německu se vydává za velký úspěch politiky Německa!
   Závěr je takový, že média určují kdo je úspěšný a dobrý, nebo neúspěšná a zlý. Ale to už jsi asi dávno vypozoroval sám.

   Vymazat
  2. 7:14
   Meleš úplný blbosti, vymýšlíš si věci které nikdo netvrdí a pak s nimi rozhořčeně polemizuješ. Navíc jsi vůbec neodpověděl tazateli na podstatu otázky. Jsi hlupák.

   Vymazat
 8. Žiji na ostrově Phuket už řadu let, za poslednich 6 let se tu zmenila turistika k nepoznání. Číňani mají velkou přesilovku nad rusama kterých je zde taky jako mravenců. Skupují hotely a nemovitosti. Utrácejí v restauracích a jezdí na výlety po ostrovech jak diví. Mam kamaráda který ma potapěčský byznis a většinou vozí jen číňany. Je vidět že peníze maji a nebojí se je utrácet.

  OdpovědětVymazat
 9. "V Číně se ovšem nevede dobře jenom těm, co chtějí rozložit nejúspěšnější režim na světě zevnitř. Tedy se jim nevede dobře zcela po právu."
  =================================
  Co to je za fanatického debila, ten Loudil, že si zcela vážně dovoluje tvrdit takové drzé a sprosté hlouposti? To je nějaký čínský aparátčík, či jejich užitečný idiot?

  OdpovědětVymazat
 10. V Číně jsem byl pracovně dvakrát a protože jsem požíval zvláštní status tak mě vozily v neděli kam jsem řekl, chtěl jsem také vidět vesnici a jak žijí důchodci. Při večeři na rozloučení při mé druhé návštěvě mi majitel továrny řek: U Vás se stále mluví o lidských právech ale vyděl jste tady někoho žebrat a jaká práva mají ti lidé u Vás pod mostem, vždyť to jsou spolumajitelé veškerého přírodního bohatství a majetku státu? Základním rozdílem je že stát vlastní těžbu a prodej surovin, výrobu rozvod a prodej energií a další pro rozvoj důležitá odvětví, takže pokud potřebuje na něco peníze lehko je získá. U nás neni na školství, zdravotnictví, opravy cest, důchody, armádu atd ještě že nás ta EU dottuje, jinak jsme v pr..li.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle toho jaký meleš hovna jsi byl leda tak v Chorvatsku, blbečku.

   Vymazat
  2. Podobně se chová třeba IRSKO.......česko je kolonie,kde se nežije většině špatně a ta většina nemá nějaké zvláštní nároky,třeba na potraviny,infrastrukturu,soudnictví,školství

   Vymazat
 11. Díky za něco čínských reálií, pane Loudile. Nebuďte ale prosím příště tak přísný s hodnocením českého mediálního mainstreamu. Jak je velmi dobře známo, jejich cílem již dávno není přinášet lidem pravdivý obraz události. Právě naopak. Není to tak dávno co jeden z televizních radních ČT prohlásil, že pokud jde televizní tvorbu, zpravodajství a publicistiku, mají v ČT stanoven "jeden úhel pohledu". Moc mi to připomnělo totalitní Rudé Právo a v jeho záhlaví "Tiskový orgán ÚV KSČ". Pokud dnes jiné seriozní alternativní medium uvede, že "ČSSD ovládá zhruba 75% medií a jen malé procento novinářů a analytiků plně chápe, že jsou nástroji toho co nazýváme ČSSD a.s." (http://www.fsfinalword.cz/), pak je ovšem zcela zřejmé, že jde o historickou podobnost zcela záměrnou. A vyvodit z toho pro sebe příslušné závěry. Výhodou pro ty kteří mají zájem dobrat se pravdy je, že už není třeba, jako dříve, "číst mezi řádky". Lze ji dohledat na medií podobných tomuto. Někdy to ale dá fušku. Přeji pěkný den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy žádnou skutečnou pravdu nehledáte. Vy "hledáte" jen potvrzení vaší předem dané pseudopravdy.
   Proč se nezeptáte Loudila kolik let v Číně žil, že se tu prezentuje jako její veleznalec?

   Ono ten chudák ani nebyl schopen předložit nějaký příklad a důkaz těch jeho blábolů, že se prej někde v mainstreamu píše, že Číňani otročí za misku rýže. Tak si pomohl výmyslem že se to prej píše v nějakých diskusích.

   Aneb, něco si od základu vymysled a pak s tím zuřivě polemizovat a odsuzovat to. Idioti této prapodivné činnosti říkají "hledání pravdy".

   Vymazat