Reklama

.

.

neděle 7. května 2017

Marná snaha sociální demokracie II


Jiří Jírovec
7. 5. 2017
Klauni nejsou, ale šašků je… Jan Werich
Přijetí premiéra Sobotky presidentem Zemanem připomíná Werichův bonmot. Klaun používá vlastní mozek, kdežto šašek papouškuje naučené.
Sobotkovi poradci poradili: Protože podle koaliční dohody nemůže premiér vyhodit ministra z koaliční strany bez jejího souhlasu, udělá se to podle seriálu "Ano, pane ministře". Premiér naznačí, že jedná v zájmu lidu a že mu vlastně nejde o křeslo. Bude-li to zájem státu vyžadovat, je ochoten vzít tíhu odpovědnosti na vlastní bedra. Když padne celá vláda, v té další již Babiš nebude.


Krok s demisí se ale ukázal jako nejistý a tak byl obratem zrušen. Tím ovšem padla klíčová část argumentace proti přímému odvolání Babiše: aby z něj nebyl mučedník. To by mohlo snížit již tak mizerné volební preference ČSSD.

Sobotka tedy zruší vlastní demisi a ohlásí, že odvolá jen Babiše. To není zase není tak jednoduché, protože president může namítnout, že předseda koaliční strany ANO má nárok na pozici místopředsedy vlády. Stejně tak jako Bělobrádek, kterému dokonce zřídili úřad, aby nevypadalo blbě, že nemá co dělat. Zeman může projevit státnickou moudrost a prohlásit, že pro haštěření mezi ČSSD a ANO není zrovna nejlepší doba.

Je to tak zvaně z deště pod okap. Němci, když ještě byli okupanti a ne milí krajané, říkali, že "Češi jsou smějící se bestie". Podle medií to tak vypadá, protože byla vzpomenuta Pyšná princezna a král, který se ptá drahých rádců, co dělat, aby, skoro sobotkovsky, oddeklamoval větu" odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil".

Premiér pronesl před Zemanem universální řeč. Stačí zaměnit jméno Babiš za Sobotku a můžete se ptát, proč řečník nemá dostatek mužnosti aby odstoupil, když je spojen s mnoha skandály o nichž se v mediích a dokonce i ve Sněmovně tak často mluví.

Babišův morální profil byl tedy "vylepšen" nálepkou ohrožovatele demokracie. K tomu ale nestačí jen běžné varování. Takový výrok je třeba podpořit mediálním obrazem "Babiš zločinec".

To se nejlépe dosáhne výrokem typu: "Musel jsem se vážně zabývat obviněními a pochybnostmi, které se objevily v mediích." A jako mávnutím kouzelného proutku se náhle objeví nezávislá novinářka, kterou kdosi platí za minidetektivky na pokračování. Babiš v nich je kurva vychytrale bezcitná, která dohání lidi k pláči a možná i k sebevraždě.

K tomu se jako deus ex machina vynoří odposlechy. Kterou slušnou ženu by nenasraly výrazy jako "píča" a "kráva".

Znám jednu takovou, která to o sobě říkala, dokonce hlasitě a na veřejnosti. Tedy na tenisovém kurtu v Montreálu. Trénovala na něm Jana Novotná s trenérkou Hanou Mandlíkovou. "Krávy a píči" tam létaly po kurtu, kdykoli se míč nezdařil. Naše dámy si ovšem myslely, že jim nikdo v cizině nerozumí.

Cožpak silná slova, ta lid snese. Ne tak obvinění, že si sprostý podezřelý koupil media, aby mohl ohlupovat společnost. To nasere i slušňáka Sobotku, který zatím zná jen ojebávání.

S odposlechy se vynořila vzpomínka na Cimrmana. Ve hře Vražda v salónním kupé se mluví o "zbytečných otázkách" v kriminalistice. Ptát se sprostého podezřelého "zabil jste ho?" je ztráta času, protože vždy odpoví, že ne. Policejní praktikant Hlaváček si to zkusil a zjistil, že to je pravda.

V českých mediích byla ministru vnitra položena hlaváčkovská otázka: "máte s odposlechy něco společného?" Odpověď - ztráta času.

Výborné je obvinění "von sbírá informace". Tedy Babiš. Možná si někdo vzpomene, že mezi Babišem a poslancem ČSSD Šinclem došlo ve Sněmovně ke konfliktu. Obvinil Babiše, že na něj má složku, tedy hromadí proti němu informace. Šlo o pozměňovací návrh, který Šincl upekl s politickým náměstkem za ČSSD Prosem (prý) za mimistrovým zády. Babiš tehdy přinesl do Sněmovny desky, na nichž byla nálepka Šincl a z ní přečetl několik informací, které měly objasňovat proč s poslanec s pozměňovákem přišel.

To že Sobotkovi lidé dali dohromady několik desítek stran informací o Babišovi, zjevně nikomu nevadí. Bylo v nich 22 otázek, které prý Babiš neodpověděl uspokojivě. V internetových mediích jsem nenašel Babišovy odpovědi ani Sobotkovu analýzu.

Druhou zajímavou událostí je údajné ovlivňování medií - v tomto případě Babišem. To je velmi úsměvné, když existují media ovládaná třeba Bakalou nebo údajně nezávislá ČT, která výrazně preferuje antizemanovskou a antibabišovskou linii.

Za povšimnutí stojí, že česká media se neobtěžovala vysvětlit, jak mohl Babiš ovlivnit "svoje media" když existuje hierarchie odpovědnosti za vydané materiály. Jaký dopad mohl mít rozhovor řadového redaktora s Babišem, kde mu sdělil, že má cosi na jeho nepřátele.

ČT mluvila dlouze o odposleších, ale nenamáhala se přijít s jediným příkladem, který by dokumentoval, jak Babišovy noviny byly svým majitelem ovlivněny.

Jako autor vím, že každé medium má svoji vlastní politickou linii a určité metody, jak potlačit nežádoucí názory a jak dát (třeba i finančně) najevo, co od autora očekává. Jedno z medií navrhlo člověku, kterého znám, že mu připlatí, ale že nesmí publikovat v Parlamentních listech.

Nezávislost medií je čistá iluze. Stačí se podívat na to, jak protizemanovsky byla zpracována situace po ukončení oficiální části Sobotkova přijetí na Hradě dne 5.5. 2017.

President ukončil setkání těmito slovy:
"A nyní mi dovolte, abych vás pozval na diskuzi, která mě zajímá, jako mě zajímalo včerejší stanovisko Andreje Babiše, a Milana Chovance a dnešní stanovisko kolegy Bělobrádka, protože jsem zastáncem toho, že vláda by měla dovládnout do řádných voleb, kam zbývá půl roku, na existujícím koaličním půdorysu. A zdá se, že i na tom se můžeme kupodivu shodnout. I když vaše resignace vytvořila krizi, kterou nikdo neočekával. Děkuji vám za účast."
V tomto momentu se president otočil a odešel směrem k místnosti, kde pak Sobotku přijal. Premiér, zjevně proti protokolu, ale zůstal u mikrofonu, aby si ještě trochu zašpinil.  ZDE čas13:50 .

V nyní již opravdu, ale opravdu nezávislých iDnes se popsal situaci tento titulek: "Ostuda na Hradě. Premiér mluvil, prezident Zeman se otočil a odešel"  ZDE

50 komentářů :

 1. No hysterie proti Zemanovi v ceskozlodejsku eskaluje

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Úžasné bylo, jak si notovali u Moravce komunisté s kalouskem a modré straky s oranžovými zloději. Třešničkou na dortu bylo pak moralistické mudrování zloděje z katolické církve.
   Jak zasedání náboženské obce vypadaly poslední Otázky Václava Moravce.

   Vymazat
  2. Už jsem to psal nejednou.KSČM je dnes už
   jen partaj podvodníků,kteří se vezou v
   systému a využívají ho pro svůj zisk.Teď
   to potvrdili v přímém přenosu,že zvolením
   Filipa do čela strany se nic nezmění.
   Petr Majevský

   Vymazat
  3. "Babiš v nich je kurva vychytrale bezcitná, která dohání lidi k pláči a možná i k sebevraždě"--- V této krásné větě je jedno slovo navíc. Je to slovo MOŽNÁ. V podobném duchu upravuje Jírovec skutečnost, aby mohl dehonestovat premiéra. Ve stejném duchu většina komentátorů přehlíží, že Bureš ve své činnosti prakticky každý den smlouvu vypovídá a "nechápe jako" a "odmítá to", proč se to smluvním partnerům nelíbí. O tom ŽÁDNÁ(!), že jsou za Babišem mrtví a v dalších případech často porušuje zákon. Situace už dospěla tak daleko, že byl donucen přiznat, že "to podělal".

   Vymazat
 2. Dluhoslav Kalousek prý v soukromém rozhovoru pochválil a velmi vysoko ocenil výsledky práce pana Sobotky (asi tajný agent TOP09), kterému se podařilo :
  - snížit volební preference ČSSD více něž o polovinu,
  - snížit členskou základnu ČSSD,
  - odstranit schopné členy z vedení ČSSD,
  - velmi snížit kredit ČSSD mezi občany a sympatizanty,
  - naopak velmi zvýšit neoblíbenost vedení ČSSD až do stadia odpornosti.
  Za tyto vynikající výsledky se mu prý postarají o nějaké teplé úřednické místečko v EU, či ECbance.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Globalisticke sily znici cesko

   Vymazat
  2. ve čtvrtek v noci mu volali od Jeana z Brusele, že na židli připravované pro Sobotku, sedí ještě nějakej Angličan a nechce se pustit, takže Slávek musí ještě chvíli počkat, proto ta páteční piruetka

   Vymazat
 3. Tohle je hezky
  odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil".
  Taky me to napadlo kdyz se trapne krouzil ten plesatej havlistickej sasek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Holt Sobotka nemá doma soukromou starou učitelku, jako Micron..ééé.. pardon, Macron, že? Mimo téma, poslední kroky v karieře jejího nejvěrnějšího a zcela vlastního žáka jí jistě udělaly obrovskou radost...

   Vymazat
 4. Každé zjevení Sobotky na tv obrazovce = připomenutí voličům o vedení nevolitelné strany. Pokud je zjevení Sobotky ze strany vtipné TV současně doplněno střihem na vystoupení Kalouska a jeho slovy o podpoře Sobotky = totální konec ČSSD v České kotlině. P.S.: Francie už také má prezidenta, který nepatří k žádné "tradiční" státostraně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve Francii vyhral globalisticky vlastizradny podvod

   Vymazat
  2. 21:21 omyl, ve Francii vyhrála prezidentské volby žena se jménem Merkelová

   Vymazat
  3. je fakt, že Makro ještě nebyl prezidentem a už vyhlašoval, jak nám sem bude tlačit imigranty

   Vymazat
  4. Prave doslo k sebevrazde evropy

   Vymazat
  5. Nastesti prave nedoslo

   Vymazat
  6. Nu což, brzy uvidíme, jestli Makron bude budlina, která vyletí nahoru anebo naopak rychle praskne. . .

   Vymazat
  7. Emánek Mikron nepatří žádné státostraně, ale paní učitelce Mikronové, a soudružce Makrelové a bude poskakovat, jak ony budou práskat bičíkem:-D

   Vymazat
  8. Panové tady jsme ještě neprohrály volby se blíží když budeme táhnout za jeden provaz v tv 82% občanů s tím nesouhlasí tak to musí být někde vidět jediná šance SPD
   emánek slíbil boj s terorismem tak mu na to skočily všichni víme že nejlepší ochrana je zavření hranic a nepouštět je sem

   Vymazat
  9. Panové Francie je na řadě ,to nebude po desítkách ani stovkách ale tisících ,zradcovsky národ bude první !!!!

   Vymazat
 5. Ta ministerska svoloc jako Zenkl a Ritka taky v 1948 podali demisi jako plesoun a pak se trasli ze jejich demise bude prijata

  OdpovědětVymazat
 6. ČT by měla uvést nějaký životopisný film o Sobotkovi a uvádět ho každý den v týdnu ve všech denních a nočních hodinách. Aby se voliči na jeho příkladu poučili, koho příště rozhodně nevolit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sobotka je velmi chytrá, ovšem také bezcharakterní figura, která s velkou pravděpodobností ještě vynikne v roli hrobaře sociální demokracie.

   Vymazat
  2. 22:08 - Sobotka a jeho stafáž si vystačí samy být hrobařem ČSSD. Na to nemusí být ani proletariát!

   Vymazat
 7. Nejezdete metrem pokud nechcete zemrit

  OdpovědětVymazat
 8. Bez Honolulu je tu pusto

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hovnolulu žije za Velikou Špinavou Louži na Floridě u potoka, kde krokodíly dávají dobrou noc a holky prcají na pláži. Zavolej mu!
   moudrý brouk Pytlík - světlo na konci tunelu

   Vymazat
 9. ZEMAN : SOBOTKO MÁŠ SOUHLAS LÍDRA ANO? POKUD NE TAK URYCHLENĚ ZKLIDNI HORMON V KLIDU ZAPLAŤ ALTNEROVÝM DĚDICŮM DLUH A DEJ DO POŘÁDKU OKD JINAK POLETÍŠ TY !!!! A UŽ SI ANI NEŠKTNEŠ TO TI SLIBUJI !!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Smlouvu se Zdeňkem Altnerem podepsal v roce 1997 tehdejší předseda ČSSD Miloš Zeman. Najdi si to v internetu, ať nejsi ÚB (úplně neinformovanej). Papíry k OKD má Bartoš, sdělil interpelovaný premiér panu poslanci Černochovi, ale ten se HO asi bál zeptatititi.

   Vymazat
 10. I když se Sobotka nepochlapil, ukázal alespoň, kdo komu kryje záda. Doufám, že na to Zeman a Babiš dojedou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, ukázalo se, že Sobotkovi kryje záda Kalousek a Fiala z ODS. Na zvracení ................

   Vymazat
 11. Už je to pěkná řádka let. Vzpomínám, jak mi u oběda v jednom krásném letním dni málem zaskočilo. To poté, co jsem se doslechl z rádia ( Hovory z Lán ) od největšího myslitele všech dob, že po dlouhém, pečlivém bádání zjistil, že politika není špinavá záležitost. Dosazením toho idiota na hrad začal skon této republiky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nehledejte v politice slušné lidí, skoro všichni tam jsou špíny. Voliči by měli hledat tzv, NEJMENŠÍ zlo. V porovnání se spícím Karlem a jeho názory na odsum němců lze pochopit, že většině národa se Zeman zdá být menším zle, ne ?

   Vymazat
  2. Myslíš tím dozajista největšího demokgata, dgamatugga, spisovatele, filozofa, kulisáka, režiséga, nedostudovaného ekonoma, monohonásobného držitele honorisů causů, spoluautora Chátry 77, toho co mu v USA postavili sněhuláka, humanitárního bombardéra, agenta CIA, toho co vůbec nikdy nechtěl být prezidentem, a když tak nejdřív jen na půl roku a pak jen proto, že ho všichni tak moc prosili. Toho, který rozbil Československo, samotného Václava Letiště Veškrnu Ruzyňského, toho, který své uctívače věčně živí.

   Vymazat
  3. 22:13 Asi si nerozumíme, tím totálním blbem jsem myslel HAVLA !

   Vymazat
  4. Politika je správa vnitřních i vnějších věcí veškerých lidských společenství realizovaná jako výslednice střetu zájmů. Rozdílnost zájmů je přirozeným atributem lidství. Individuální i skupinové zájmy nikdy nezanikají, jen se neustále proměňují. Politiku nelze ničím nahradit. Co se kdy ve světě lidí stalo, do určité míry vždy bylo, je a bude důsledkem politiky, budoucnost lidí vzejde z politiky. Moudré je pokoušet se vysledovat zájmy, ne jejich dosazené nositele. V ideální dokonale fungující demokracii (nikdy nikde tento ideál jako typická utopie nebyl realizován) by tzv. politik byl zosobněním zájmu, k jehož prosazování byl volbou povolán. Ve hře na demokracii, provozované od počátků osvícenství, je politik loutka, dosazená v kostýmu zvaném volební program. Doslova. Jako v pimprlovém divadle. Politik je na drátkách odkudsi shora veden a řízen. Tak si dál nadávejte čertům, fanděte Honzovi, smějte se s kašpárkem, ale všem, kdo politiku nazývají svinstvem, připomínám, že nadávají světu, v němž jim je dáno nějaký čas žít.

   Vymazat
  5. Vy luzo národa nechte nás žít ,nás horní 10000 !!!

   Vymazat
 12. Kobliháři všech zemí spojte se , za Babiše bojujte až do roztrhání
  囧囧

  OdpovědětVymazat
 13. S pohledem autora Jírovce na akci "anti-babiš" souhlasím.
  Pokud se ale týče prezidentova (předčasného) odchodu z toho hradního sálu, pak přece jen mohl zvolit i jinou variantu.
  Totiž, např. posečkat tu chvilku, než se "Bohuš nedemise" vypovídá, a poté s ním pokračovat v jednání, ke kterému jej pozval.
  Na velikosti jeho majestátu by mu to nic neubralo, a médiím by vzal velkou část její dehonestující munice.
  ---
  Ostatně, myslím, že to voliči vnímají a partaji toho "nedemise" spočítají. A snad i těm místním kalouskům, kteří v dojemné shodě tlačí Bohuša před sebou jako živý štít, aby se zbavili těžkého konkurenčního kalibru.
  Který jim přebral voliče, tedy koryta. Ta při penězovodech. A právě toto oni neodpouští ...

  OdpovědětVymazat
 14. Sobotka je ukázka bezchrbtových kostí, jak praví bratia Slováci.
  Milouš s ním na Hradě vytřel podlahu tak, jak to umí jen on:-D

  OdpovědětVymazat
 15. ...je to pořád dokola.
  Není to tak dávno co podobná mediální kampaň byla proti Zemanovi ještě jako členu Čssd,
  pak přišel na řadu Paroubek a dneska máme Babiše.
  Jestliže společnost a zákony umožňují veřejné šíření lží, nikam se nepohneme*

  OdpovědětVymazat
 16. Nemohl by někdo uvést, jakou finanční škodu utrpěla z Babišovy viny Česká republika a kolik škod napáchal České republice a jejímu lidu Sobotka. Je škoda v důsledku zašantročeni OKD a příslušných bytů srovnatelná s Babišovým Agrofertem? Babiš by mohl podat trestní oznámení na Sobotku.

  Je to u nás prča!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...prča by to byla kdyby jsme neměli hladové školáky,
   kdyby jsme nepřicházeli o územní celistvost a kdyby prokletá církev s rozkvětem fašizmu sama nebujela*

   Vymazat
 17. Sobotka je jaceňukovský klon. Počkejte, jak se vytratí jako pára, samosebou na lepší! Fujtajblovej nicka.Poslušný hadrový panák.Bledá TASEMNICE!--Pan prezident Zeman se mi s tou holí děsně líbil, bylo to nesmrtelné a přímo na Sobotkovu komoru. Bravo, budu opět zemana volit. Musíte vydržet, pane prezidente, ať se amíci vztekem pose------rou.

  OdpovědětVymazat
 18. Je třeba si uvědomit, že ten zmrd Sobotka si za hradní extempore mohl jen sám.
  Je to přesně ten typ ctižádostivého zakomplexovaného prasete, které se bude koryta držet za každou cenu.
  Když přišli do sálu, místo aby šel k mikrofonu, stál tam jak imbecil, až ho Milouš musel na místo nasměrovat.
  A protože je Sobotka sebestředný blb, nebyl si schopný ani mikrofon upravit, čurák.
  Milouš je DRAK:-)

  OdpovědětVymazat
 19. Vůbec nechápu proč tak obsažný článek, normálně myslícímu člověku musí být jasné, že vůl zůstane volem i když je premierem. 1. napřed S. podal veřejně nikým nenucen demisi vlády. (tu vládu o tom zapomněl informovat.
  2. při blábolu na hradě prohlásil demisi podá až v polovině měsíce.
  3. nepodá demisi ale podá návrh na odvolání ministra.
  No není to blbec. A jen blcům může blbec vládnout.
  Proto doufám, že bude odvolána celá ta strana blců a umístněna na střeženého objektu s karanténou protože ta blbost je prevděpodobně přenosná soudím tak dle vyjádření k tomuto případu politiky ODS a našeho dvorního šaška KALOUSKA.

  OdpovědětVymazat
 20. Sobotka = HROBAŘ ČSSD.

  OdpovědětVymazat
 21. Sobotka, předseda levicové strany, je hrdinou mezi pravičáky :-)

  OdpovědětVymazat
 22. Neměli by se soc,demokrati zamyslet v čem je zakopaný pes, když je chválí jejich nepřítel, V,J,Horák

  OdpovědětVymazat
 23. Člověk by si myslel, že se 50. léta, hony na čarodejnice nemohou opakovat. Případ Babiš je však jejich připomínkou i dnes. Opět se najdou podobní jako v 50. letech Kohout, Ruml aj novináři ochotní rozvířit jakoukoliv špínu v zájmu někoho jiného - dnes v zájmu tradičních stran především ČSSD, globalizace a EU.

  OdpovědětVymazat
 24. Zeman "nemohl" přijít na oslavu státního svátku 8.května, ale sejít se s Babišem nebyl problém. Zároveň prezident vymýšlí obstrukce a opět svévolně vykládá základní zákon státu tak, aby z něj dělal rozhodujícího arbitra tam, kde má být pouhým vykonavatelem záměru premiéra.

  Všechny uvedené námitky proti Babišovu odvolání jsou směšné. Námitka koaliční smlouvou je nesmyslná, protože ústava a z ní vyplývající povinnosti prezidenta mají přednost před dokumentem s nejasným právním statutem a závazností. Námitka neobsazením ministerstva je také k ničemu, protože je na premiérovi, jak vyřeší řízení ministerstva - zda jej bude například přechodně řídit sám. A konečně námitka lhůtou je bezpředmětná z toho důvodu, že záměrem autorů ústavy bylo, aby prezident v podobných případech vyhověl žádosti premiéra neprodleně.

  Zatímco je tedy Babiš v podezření, že spáchal trestný čin, Zeman se dostává do podezření rovněž - v jeho případě z toho, že záměrným zdržováním odvolání ministra trestný čin pomáhá krýt.

  Je zřejmé, že nadešel čas k podání ústavní žaloby na prezidenta, který si (a zdaleka ne poprvé) uzurpuje pravomoci nad rámec ústavy a nyní je dokonce v podezření, že napomáhá trestnému činu.

  OdpovědětVymazat