Reklama

čtvrtek 4. května 2017

Marná snaha sociální demokracie

Jiří Jírovec
4. 5. 2017    
"Musíš si věřit, Luďku. Když si věříš, všechno jde. Blbě, ale jde to." To říká Císler Nekudovi když mu představí myšlenku udělat show.
Zdá se, že tohle poradili Sobotkovi. Bohouši, když si budeš věřit, projde Ti, možná blbě, dvojfinta s odvoláním Babiše:
Přímo ho odvolat nemůžeš, protože by s tím muselo souhlasit ANO (když jste si tohle jednou dali do koaliční smlouvy) a možná by jeho odvolání president jen tak nepřijal.


Podáš demisi za celou vládu. Tím pošleš míč na Zemanovu polovinu kurtu. Můžeš dokonce nabídnout i svoji hlavu. Vládou bez tebe a bez Babiše ze sebe uděláš hrdinu, kdežto jeho můžeš dál napadat jako podvodníka a žábu na prameni.

Tahle finta má slabinu v tom, že by president musel pověřit sestavením nové vlády někoho z ČSSD a ANO by muselo být ochotné vzdát se svého zakladatele.

Když ANO nezůstane v koalici, musela by se ČSSD spojit se (zdánlivými) úhlavními nepřáteli, tedy s ODS, a TOP 09. Jisté náznaky smířlivosti již existují. Například v rétorice týkající se EET. Fiala a Kalousek si nenechají k diskreditaci ČSSD žádnou příležitost: rozhazovat umí každý, týráte drobné živnostníky a slibujete drahé sociální projekty a k tomu universální nepřítel Babiš.

Ze spojení s pravicí nemůže pro volební preference ČSSD vzejít nic dobrého. A o ty jde v první řadě. Vzhledem k tomu, že do české politiky vstoupily lidové výrazy, troufám si říct, že vše ostatní je politikům u prdele.

Poslední schůze Sněmovny (56.) projednávala mimo jiné zákon o sociálním bydlení, tedy jakousi vlajkovou loď ČSSD. Čekáte, že Sobotka na jeho obhajobu přednesl plamenný projev? Nikoli, schůze Sněmovny, která tak horlivě předstírá, že hájí zájmy občanů, skončila tím, že nebyla usnášení schopná.

Dovolím si ještě jednu hrubost: vyžírkové, známí pod kolektivním jménem poslanci, poslali během onoho jednacího dne 40 omluv. Ve Sněmovně jich tedy mělo být 160. To je jednoduchá aritmetika. Pro hlasování se jich sešlo nedostatečných 67. Nebylo dosaženo quorum.

Dojemné je, když tito lidé mistrují plebs ohledně obnovení pracovních návyků. Za připomenutí stojí, že poslanci z posledních šesti pátečních odpolední pracovali jen jedno. Pětkrát si napříč politickým spektrem odhlasovali, že půjdou po obědě domů.

President ale není hloupý, aby po Sobotkově návnadě skočil rybičkou. Dá si podat hůlku a šouráním za míčkem, zahraným s notnou dávkou falše, získá čas.

Může udělat několik věcí:

• Otcovsky Bohušovi naznačit, že doba není vhodná pro politické tahanice. Bude se předělávat EU a on, podle vlastního názoru nejúspěšnější premiér by měl pracovat pro vlast a připravovat českou strategii pro Brexit;

• Může mu připomenout, že podle často zmiňovaného pravidla "padni, komu padni" by mohla veřejnost požadovat, aby se i on sám zachoval jako chlap, protože se znovu v mediích diskutuje jeho byt koupený z poslaneckých náhrad, bytu, podíl na privatizaci OKD a na zacházení s byty OKD a ČEZu.

•Může mu připomenout, že zákon lze porušit, ale nelze zneužít. Jestliže Babiš koupil a nezdanil korunové dluhopisy, tak to udělal podle šlendriánsky připraveného zákona.

• Může přijmout jeho osobní demisi a tím zachovat vládu. Tedy i s Babišem, protože bude dál platit koaliční dohoda a propustit ministra nebude možné bez souhlasu jeho strany. řeba klid na práci aje i podle vlastního mínění nejlepší ministerský předseda;

• Může jmenovat úřednickou vládu. Může udělat cokoli, ale to z ČSSD nesejme podezření, že současné rozbouření české politické scény je účelový a vrcholně trapný pokus manipulovat veřejné mínění ve prospěch ČSSD.

Vraťme se ještě k EET. To, co o ní říká opozice a s ní do jisté míry i ČSSD a KDU-ČSL, je naprostá lež.

Tyto strany tvrdí, že když se krade v malém tak to je OK. Opomíjejí, že smyslem EET je odstranit zatajování příjmů a krádeži již vybrané DPH.

Babiš prostřednictvím EET obsadil určitý politický prostor. Pro ostatní strany zbyly příliš velké ryby. Například daňové úniky z ČR nebo obchod s chudobou. Do toho se jim nechtělo a tak nula od nuly pošla.

Premiérovo manévrování kolem demise vlády je jen vyvrcholením miskalkulace stratégů ČSSD, jak řešit problémy této strany.

Když se podíváme zpět, zjistíme, že ČSSD dlouhodobě vsadila na kartu postupného oslabování (nebo spíš pomlouvání) ANO. ČSSD mělo nižší preference než ANO a tak se jméno Babiš začalo objevovat v projevech. Dokonce tak často, že se to potenciálním voličům zprotivilo a preference strany ještě víc klesly.

Najednou nejde jen o Sobotku, ale o ČSSD. Předseda vyhrál poslední volby do Sněmovny jen chabě a čekatelé na chybu (čti: na moc) začali s vnitrostranickými manévry. Sešli se i s presidentem na tak zvané Lánské schůzce.

Tato schůzka měla pro ČSSD katastrofální důsledek, protože na jejím základě začal Sobotka upevňovat svoje postavení uvnitř ČSSD. To je sebezáchovný instinkt, který ale může ohrozit samotnou existenci strany.

Ve straně postupně ztratili vliv Škromach, Hašek, Zimola a posledně i Tejc. Zůstal jen Chovanec, který "práskl", že schůzka se Zemanem opravdu byla. Za odměnu se dostal na druhé místo ve vedení ČSSD a ve vládě získal ministerstvo vnitra.

Jenže každá politická strana potřebuje vnitřní opozici. Ne kvůli demokracii, ale z čistě pragmatických důvodů. Musí mít v záloze "nové" lidi, kteří jsou připraveni vystoupit s plánem B, tedy se slibem, že společnost povedou k zářným zítřkům.

Než budete politikům věřit byť jen pozdrav, kterým začínají svoje tiskové konference, připomeňte si současné preference jednotlivých stran:

ANO 30, ČSSD a ODS 12, TOP 09 asi 9 a KDL-ČSL se Starosty na hranici zvolení. To je oč tu běží. Nic víc, nic míň.

44 komentářů :

 1. Docela by mne zajímalo zda Sobotka těm svým bludům typu "nechci z Babiše dělat mučedníka" zda těm svým bludům stvořeným ze zoufalství, zda jim sám věří. Dělat z Babiše mučedníka nechce ale položí celou vládu s podmínkou, že v té další nesmí být Babiš. No není to k popukání?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Diverzant Sabotka by měl povinně sledovat záběry z Makedonie - náš vzor. Ruce pryč od Babiše !!!

   Smazat
  2. O TÉ KOALIČNÍ SMLOUVĚ. Všichni se ohánějí údajným souhlasem NÁČELNÍKA LŽIVÁ HUBA se svým vyhazovem, dosvědčeným podpisem krví v té smlouvě. I ZEMAN SE NA NI (NA TU KOALSMLOUVU) ODVOLÁVÁ - POVAŽTE !!!. Tak jsem si ten text vygůglil (né, že bych panu prezidentovi neujéřil, ale máme svý zkzušenosti, ještě z Letenský Pláně (i od jinud). I nastojte, co na mě ten G. vychrlil: Na str. 31 -
   Smluvní strany respektují ústavní právo předsedy vlády navrhovat prezidentu republiky jmenování
   a odvolání členů vlády. Pro každý takový krok musí předseda vlády hledat podporu příslušné
   koaliční strany. "MUSÍ HLEDAT" NENÍ TOTOŽNÉ S "MUSÍ NALÉZT", jak podstrkuje pohádkář z HRADU

   Smazat
  3. A čo také ste našiel vo vašom vyhľadávači pod termínom MUSÍ HLEDAT ? Sobotka hledal? Nehledal, ani u ostatních a dokonce prý ani vlastních členů vlády v otázce demise vlády.Opožděná puberta ?

   Smazat
  4. "..našiel som vo vyhľadávači.." ještě toto: 7.
   "Členové vlády budou v personální politice svých ministerstev respektovat zásadu vysoké odbornosti a MORÁLNÍ BEZÚHONNOSTI" -- A teraz mi Kefalalín povedzte, čo vy si predstavujete pod takým termín MORÁLNA BEZÚHONNOST? Jako Babiš, který lže vždy, když otevře hubu? LEŽ JAKO PRACOVNÍ METODU vyvinul již CHROBÁČIK VLADO a ANDREJKO kráčí v jeho 100pách.

   Smazat
 2. jen at jse havloidi řežou kdyby skončily v lochu oba já budu rád

  OdpovědětSmazat
 3. Pán jaksi zapoměěl na volební preference komunistů , tedy asi 12 % !!

  OdpovědětSmazat
 4. Skvělé, výstižně a logicky popsáno o co tady jde.Bohužel Bohuš nemá na to aby některé věci pochopil a jeho rádci se mu za zády stejně smějí a ještě více mu podkuřují.Inu kdo chce kam, pomozme mu tam.Pamatujete, že Zeman to kdysi prorokoval jak Bohuš dopadne ?

  OdpovědětSmazat
 5. Kde by ODS vzala 12%?:-D
  Bohouš si celý svůj politický život myslel, že je vyvolený. Šlo mu jen o osobní moc, jako ostatně každému politrukovi. Ale Bohouš si tu moc neumí držet. Všechno dělal napůl. Takže ho logicky polovičatost dohnala a odhalila se nyní v plné nahotě.
  Hrobař strany, Nečasův klon.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ve své zahleděnosti do sebe jaksi opomenul na OKD a jiné jeho prohřešky a OKD je těžké finanční poškození česka on není chlap takže jeho postoj k tomuto problému asi nemůžem očekávat a to by mohlo být důvodem jeho odvolání z funkce !!!!!

   Smazat
  2. "Bohouš si .... myslel, že je vyvolený." --- ---Nebudete mi to věřit, ale pan Sobotka JE(!) VYVOLENÝ! Volil jsem ho já a další voliči ČSSD Kdyby nás nebylo, tak tu byly ukrajinské poměry, pod vedením státu jako podniku oligarchy Babiše. sck

   Smazat
 6. Tak nám prezident ZEMAN opět zabodoval a přijal Sobotkovu demisi dříve, než ten stačil ohlásit, že si to rozmyslel. To Sobotkovo kvokání poplašené slepice bylo fantastické, to jeho ko ko ko dák, já jsem nepřišel demisi dát, pořad dokola, mělo doufám veliký úspěch. Myslím si, že největší radost z jeho konce mají jeho spolustraníci, kteří neměli odvahu se ho zbavit. Jo a že to je jeho konec nepochybujte.
  P.S.To závěrečné prezidentovo mávnutí holí ve smyslu vypadni už tě mám dost nemělo chybu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "To závěrečné prezidentovo mávnutí holí ve smyslu vypadni už tě mám dost nemělo chybu." - -- Chyba záleží na tom, kolik svých potencionálních voličů svým arogantním jednáním a slovy o nočních hodinách kolem sedmé ráno NASRAL!!! Mě tedy jo. (Původní nevýstižné NAŠTVAL, jsem musel opravit.) sck

   Smazat
 7. Pokud by takto dopadly volby, asi by se nesestavila ani vláda. Současná koalice by neslepila nadpoloviční většinu pro vyslovení důvěry. Motala by se někde mezi 45 a 50 %. Pak by bylo zajímavé, koho by musela přibrat do party, nebo komu a za co by si řekla o tichou podporu.
  Něco mi napovídá, že nás po příštích volbách čeká období kotrmelců, úřednických vlád a předčasných voleb. No, počkáme si.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ODS ČSSD KDU TOP09 jsou nevolitelné strany a je potřeba přepřahat jmenované strany totálně rozkradli česko a nemají tudíž ani právo se účastnit se voleb !!!!!

   Smazat
  2. 12:58 zapomněl jsi na ANO ? Babiš jde přes mrtvoly , když mu někdo stoji v cestě !!! Ať jdou všichni do pekel komedianti !!!

   Smazat
 8. Bacha na lidovce. Tyto pijavice se přisají na kohokoliv, jen aby se drželi u koryta. I Babiš má krev.

  OdpovědětSmazat
 9. Zatím se tu neprobírala varianta, že S.albotka tu demisi oficiálně vůbec nepodá. Teď (snad) jen zjistil, jak to podělal (on tu šaškárnu samozřejmě nevymyslel, na to nemá) a bude se snažit nějak se z toho vykroutit, i když už má z ostudy kabát. Důvodů se dá najít víc. Např.vláda tu demisi vůbec neprojednávala, (natož aby o ní hlasovala) a S. může předstírat, že tu šlo jen o "průzkum bojem" - co by se stalo kdyby...

  OdpovědětSmazat
 10. Sr.botka se odvolá do své rodné strany a bude se sooudit v Hagu. Jako rozmazlené dítě .Já Já Já chci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za OKD a Bakalu by se měl soudit v Uherském Hradišti, volím KSČM, kroužkuju Grebeníčka, Semelovou, Vondrušku a Skálu.

   Smazat
 11. Když tzv. demokratické strany nadávaly svorně na komunisty, dobře spolupracovaly. Teď se ukazuje, že jsou jako správci země mnohem horší než byli komunisté, a proto se tyto gangsterská sdružení začaly hádat.

  OdpovědětSmazat
 12. Je to znát,že tady není Shapiro,aby poradil Bohoušovi.
  Sobotka vystavil ČSSD nepříjemné situaci,teď už nic nemá v rukávu,jen odstoupení všech ministrů za ČSSD.Zřejmě proto byl odložen termín podání demise.Ono už to bude stejně bezvládí,jen malá domů.

  OdpovědětSmazat
 13. A to máme v PS ještě jednoho borce typu premiera, jmenuje se Marek Benda. Nic neumí, co dělá to nefunguje ... Co s ním?
  emeritné kapitán

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Nic neumí, .... Co s ním?" --- Rychlostudenta z Plzně Bendu tedy rozhodně "nemusím", ale kvůli tomu nemusím ztrácet zdravý úsudek. Něco na těch Právech asi pochytil, když ve sněmovně diriguje celou pravici, jak má hlasovat. Váš způsob uvažování vystihuje krásné slovenské přísloví ČO SA BABE ZACHCELO, TO SA BABE SNÍVALO.

   Smazat
 14. Takových je tam více.

  OdpovědětSmazat
 15. Sobotka je velký vojevůdce a jeho premiérskou pozici nesmírně posiluje nejenom mediální agentura s americkými poradci, ale třeba i TV Nova. Protože včera si nešlo nevšimnout, jak rozdílně (oproti pravdomluvné ČT) ve zprávách podala fakta o schůzce na hradě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sobotka je velký kormidelník na lodi s názvem Titanic. A je úplně jedno, jestli ten Titanic představuje ČR nebo ČSSD.

   Smazat
 16. Když v nějakém výrobním závodu nestačí plnit objednávky, pracuje se v sobotu, v neděli, v mimořádných směnách, jen aby se zakázky splnily. Naši zákonodárci však ve sněmovně často chybí, odjíždějí domů v pátek v poledne, o mimořádných zasedáních v sobotu či v neděli ani nemluvě. Pak zůstává spousta zákonů neprojednána. Asi jsou špatně placeni, že?

  OdpovědětSmazat
 17. Diskuze? Antibabiš smečka v akci! Tento hon na člověka odtroubila media - a hurá, už se to žene! Kdysi nedávno přesně stejným způsobem byl odtrouben hon na Paroubka, na Vítka Bártu - na každého, po němž se ženou media, žene se vzápětí smečka dementních trapáků. Česká scéna potřebuje do čela státu někoho, na koho se žádná smečka neodváží. Nějakého katana. Za každé štvavé slovo - provaz! To, co tady bylo v padesátých letech, protože to, co je tady dnes za hnusnou žumpu, odporný hnůj, už dávno předčilo padesátá léta. Takový hnůj tady nebyl určitě ani za okupace - na to, jak jsme usraná mrňavá země ( méně obyvatel než má město Chicago) jsme odpornější stoka než celá USA, protože česká senkrůvna je mnohem menší, a je doslova přecpaná hnojem.Smrdí do celého světa, který z nás má švandu. Česká páchnoucí reality šou na programu - to bude zase zábava!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:52 o ostatních státech a jejich vnitřní politice nevíš nic, o skutečných ozvách na českou vnitřní politiku jak by smet, ale převzít blbé hanění svého státu třeba i od Sudeťáků, na to jsi zamindrákovaný borec bez vlastního úsudku. Ubožáku!

   Smazat
  2. 10:52 má jen a jen pravdu v parlamentní žumpě se válí banda darmošlapů kteří nesnesou větrání v místnosti a dělají neustálý bordel v české politice včetně ignorování názoru voličů !!!!!!

   Smazat
  3. Proč by mě měla zajímat politika nějakých jiných států 12.46? Mně otravuje i to každodenní vřeštění o válce a všechny spekulace o islámu a terorizmu. Nevím co tady žvaníš o Sudeťácích ty hnojomete - co že jsem od nich převzal? Co to požíráš - Metadon? Tak si vyliž prdel se svým napadáním - jak jsi na to přišel? Z toho, že jsem napsal, že z českých politiků je mi na blití, což je mi už 27 let? Ano, jsme usraná malá země, přesto tady musíme živit tisíce státních byrokratů a politických trapáků, zatímco devítimilionovému Chicagu stačí jedna vláda ve Washingtonu, která vládne i pro ostatních 90 milionů lidí, jedenáctimilionovému Tokiu totéž, jen my máme více zlodějských parazitů, než pracujících. Jak bys chtěl, abychom měli nějakou úroveň? Světu jsme pro smích, proto taky z té naší české stoky uprostřed Evropy si s dovolením našich vlád udělali smetiště, transit pro kamiony, a naši půdu zabrali na sklady. Kdy seberou naši žumpu celou? A víš, kdybych věděl, že vyhází tím pádem všechnu politickou a na ni navazující vyžeráckou a zbohatlickou sebranku někam do hnoje, kam to patří, že bych to i bral? Ale žvanit o Sudeťácích.. ty už máš dost. Už to nežer.

   Smazat
  4. 14:28 jestli už porovnáváš naši vnitřní politiku se situací v jiných státech, měl bys ji znát a o ní se zajímat. Jinak vedeš nezasvěcené řeči. K těm Sudeťákům. To co produkuješ je blízké jejich propagandě. Může to být i tím, že jseš v jejich žoldu.

   Smazat
 18. Proč místo demise vlády nedal B. Sobotka posoudit odpovědi A. Babiše a jeho audit na vznesená obvinění, a to několika nezávislými daňovými poradci, auditory aj.? Veřejnost by zajímalo, aby vyjádření A. Babiše bylo ještě i dodatečně odborně posouzeno místo neodborného a zaujatého pohledu poslance. Vyšetřování nespadá do pravomocí a činnosti Poslanecké sněmovny. Pokud byl porušen zákon, tak měla být především doměřena daň jako u každého jiného. Pokud by šlo o podezření z kriminálního činu, potom měla být podána žaloba a soudy rozhodnou o tom, zda byl porušen zákon. Nyní už nepůjde o to, kdo má pravdu, ale o to, kdo má více kompromitujících materiálů k vydírání a ovlivňování veřejného mínění. Tak se změnila podoba politické soutěže už i ve světě. Nerozhodují politické programy a ideje, ale médii vybraná či vyrobená obvinění, svědectví, odposlechy, nahrávky, e-maily apod.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:55 konečně věcný pohled. Dík

   Smazat
  2. Proč to Sobotka neudělá 10.55?... A jak že to vyšla Kubiceho zpráva? Vyšla do prdele. Potvrdilo se obvinění V.Bárty přes všechen ten hnusnej humbuk?... NE! Už byl odsouzen Dr Rath přes ještě odpornější humbuk?... NE! Byl obviněn a odsouzen policejní ředitel Lessy přes všechen humbuk?...NE! A co Topolánek a Nečas - byl někdo obviněn? Ne - nikdo! Jenom si ta psiska skáčou navzájem po krku,a plivou kolem sebe sliny, jako zasaženi vzteklinou - teď třeba proto, že Babiš dokázal to, co předtím ani jeden z nich, z těch šašků. A to není vyučený politik, jako jsou oni všichni. Oni nikoho nenechají zlepšit českou politiku - oni nikoho nenechají vykydat hnůj. Ten hnus, co vyhrabali na Bártu s pomocí té svině Kočí a dalších - co to bylo? A jak vypadaly tehdy k tomu diskuze vypláchnutých vřešťounů u počítačů? Všichni přáli Bártovi pomalu smrt - co jsou diskuze plné vyklystýrovaných blbců a dementů? A když se nic z toho nepotvrdilo - kde zůstala omluva Bártovi? Co o tom napsali diskuzní dementi pak? Zas hovno - vyšumělo to do ztracena.Jak by mohl ten hajzl vyučený politik Sobotka obvinit Babiše? Z čeho asi tak? Tak jenom štvou - a vychází jim to hajzlům, s vydatnou pomocí mediálních kurev a lidských šášulů.

   Smazat
 19. Za minulé vlády jsem se naivně domníval, že snad není možné mít za premiéra takového pitomce, jako je Nečas. Mýlil jsem se. U nás je opravdu možné všecko.

  OdpovědětSmazat
 20. Nějak jste si nevšimli, že "sralbotka" udělal opět "nový veletoč".
  A teď nám chce "premiér" z prosté svévole, bez jakýchkoliv důkazů o vině, porušit Koaliční smlouvu a odvolat po 3 a půl letech ministra Babiše!!!
  Dá se to ještě nějak jinak komentovat, než že z nás všech si vůbec nic nedělají?!! A že nás používají jen k vytírání si vlastních zadků?! ..
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:06 Nemáte pravdu, každý trochu myslící tvor musí vidět tu sebranku gaunerů, kterým jde pouze o vlastní blaho a zcela viditelně mají národ naprosto na háku.

   Smazat
 21. Za starých zlatých časů si mafiáni v Chicagu tříbili své rozdílné názory střelbou v ulicích města. Pokrok nezastavíš, dnes se to u nás řeší na "diplomatické" úrovni. Zaplať Pámbů !
  My, plebejci, z toho lacinější chleba mít nebudem.
  MZ se aspoň částečně vyléčil objímáním stromů na Vysočině. Bohuš měl s terapií začít už dávno, třeba by ho to zachránilo. Takhle mi ČSSD od samého založení připadá jako klub politických sebevrahů.
  Váš typický troll Jířa.

  OdpovědětSmazat
 22. A ten třetí v zadu (Lidovci) si mne ruce a čeká, že sklidí bohatou úrodu. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 23. SOBOTKA MELE O BABIŠOVI ALE KDE JSOU DŮKAZY ??? V ÚROVNI PODEZŘENÍ BÝT PREZIDENTEM TAK POŠLU TOHO ZMRDA TAM KAM PATŘÍ PŘED SOUD ZA OKD !!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mnozí milionáři začínali tak, že přišli do
   města s pětákem v kapse.
   Kdybych nebyl propil svůj pěták v jedné
   předměstské hospodě, tak by si dnes vyšel
   na pěkných pár milónů.

   Smazat
 24. POZOR NA PRODAVAČE ILUZÍ POZOR NA PODVODNÍKY !
  VŠAK STOKRÁT POZOR NA POLITIKY !!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.