Reklama

středa 3. května 2017

„Matka všech bomb“ je jen další Trumpův fake

Tereza Spencerová
3. 5. 2017  Literárky
Bezradnost Spojených států v Afghánistánu vnímají nejen regionální síly, které už mají války a nestability dost, ale podvod s obří bombou zřejmě otevřel oči i Tálibánu.


V noci na 7. dubna Spojené státy podnikly „kárný“ raketový útok na syrskou leteckou základnu v odvetě za chemický masakr v Chán Šajchúnu. Letecká základna byla už druhý den v provozu a americký ministr obchodu Wilbur Ross nyní o tehdejším raketovém útoku mluví jako jen o „zábavě po večeři“.

Nedlouho poté se západní média nechala propagandisticky zahltit „Matkou všech bomb“, údajně největší nejadernou bombou v americkém arzenálu, kterou Pentagon použil v boji vůbec poprvé a svrhl ji v Afghánistánu. Smyslem bylo zničit systém tunelů používaných teroristy z Islámského státu a současně vyslat i „vzkaz“ jiným zemím. Po pár týdnech bez informací už je tento „vzkaz“ o něco čitelnější. Na internetu se objevily první snímky z okolí výbuchu „matky“, na nichž nejsou vidět žádné větší škody, a co víc, místní obyvatelé citovaní BBC konstatují, že necelých sto metrů od epicentra výbuchu stromy stojí a žijí a tunely Daeše také nevykazují žádné větší poškození. „Byl to jen trik ve snaze ukázat světu, že se Američanům jejich mise daří. Ale tohle nebyl ten typ bomby, kterou ukazovali v médiích. Tahle bomba nic nenapáchala. Ať Američané shodí větší, tahle byla malá,“ shodují se místní vesničané, kteří jsou s to svými rádii odposlouchávat vysílačky ozbrojenců Daeše, kteří se navzájem ujišťovali, že se nikomu nic nestalo… Místní tím fakticky zpochybňují i tvrzení afghánské vlády, která bez jakéhokoli důkazu uváděla, že „matka všech bomb“ zabila nejméně 96 bojovníků Daeše – žádní mrtví na povrchu nalezeni nebyli, a když, tak to byli místní vesničané, tunely zůstaly nedotčené a odmítnutí Pentagonu ověřit zprávy o obětech pak už tuto realitu mělo nejspíš jen zakrýt. Suma sumárum, další propagandistický fake.


Může za to Putin!Už jen samotný fakt, že se Spojeným státům s pomocí řady spojeneckých zemí už 17. rokem nedaří ovládnout jednu z nejchudších zemí světa, napovídá, že se „mise na demokratizaci Afghánistánu“ eufemisticky řečeno zadrhla. Po explozi mediální „matky“ bojovníci Tálibánu zaútočili na základnu vládní armády v provincii Mazár-e Šaríf na severu země a zabili na 250 vojáků. Následoval sebevražedný útok na americkou základnu v provincii Chóst. Oba útoky přitom znamenaly tvrdý úder americké generalitě, která se každým rokem snaží ukazovat na své úspěchy v Afghánistánu, obzvláště při „budování“ tamní armády.

A tak Pentagon pocítil potřebu odpoutat pozornost od sebe a hledat viníky „dalšího těžkého roku, který ho v Afghánistánu čeká“. A volba padla na ... ... ...

(celý text ZDE)

16 komentářů :

 1. Pamatuji Afghanistán za vládnutí jejich krále, jako bohatou a úspěšnou zemi. Domy Kábúlu byly porostly bílýmy květy, krásné město. Naše zem tam v té době stavěla pivovary, cukrovary, rafinerie, silnice...Byl to dobrý obchodní partner, Vždy platil včas a dobře. Byli jsme považováni za jejich přátele. Od doby, kdy jsme museli podpořit agresy USA proti této zemi jsme považováni za jejich nepřátele a žádného mrtvého našeho voláka tam nikdo nelituje. Prostě všichni(!) Afghánci nás nenávidí. Nezáleží, jestli je křesťan nebo muslim. Američani si tam přišli pro nerostné bohatství, ale bez největší nejaderné bomby na světě je už stejně vlastní Číňané, kteří k tomu nepotřebovali jediný výstřel pistole... Amíci si tam alespoň zkouší nejmodernější zbraně a co z toho všeho máme my? Co nám přinese naše účast po boku Američanů pro náš stát v této zemi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Ale já s vámi souhlasím, proč ale ta poslední věta? Přečtěte si podrobně můj příspěvek. Chválím snad Rusy? Vy máte furt ty bolševiky ve skříni i v záchodě. Vy jste to dopracoval tak daleko, že i ten kdo vám neodporuje, je komouš, vy si ho prostě vytvoříte. Vy si tam tu hlavu raději nechte. Hezký večer.

   Smazat
  3. absolutne spravne popsani skutecnosti. Bylo mi receno pred 7 lety,ze Kabul uz neexistuje.

   Zatim mne nikdo nevysvetlil proc vlastne je Amerika v Afganistanu????? Stoji to penize !!!

   Pokud tam chteji mit zakladnu mohou si koupit od Afganu pozemek , a neplest se do Afganistanske politiky.

   Smazat
  4. 16:58- Tady se někdo velmi špatně informovaný, zato ideologicky velmi fundovaný domnívá, že krále v Afghánistánu svrhl SSSR.
   Není tomu tomu tak.

   Krále svrhl jeho bratranec. Pravda, pak se tam ostří ogaři mezi sebou postříleli, a vítězové se k marxizmu hlásili.

   Následná sekularizace a modernizace popudila muslimské patriarchy, kteří neunesli, že by se obyvatelstvo, zejména dívky, mělo učit číst. Zvedli proti vládě povstání, které pak opravdu přijeli hasit Sověti.
   A je známo, že se tam Brežněvovi velmi nechtělo.

   Z.Brzezinski se chlubí, že to byl on, ten chytrý, kdo poškodil Rusy tím, že je zatáhl do afghánské války.
   PB

   Smazat
  5. Američani vyzbrojovali taliban proti Rusům a to bylo podle kretena 16:58 v pořádku. Teď se karta obrátila a výše jmenovanému tečou nervy. Teď je ten chytrý někde jinde brzezinski zůstává tím nechytrým s tím co tenkrát upekl.

   Smazat
  6. Re (16:58):
   V roce 1973 byl svržen král Zahir Šáh. Vojenský převrat (vedl jej Záhirův švagr Muhammad Dáúd Chán) zapříčinil to, že se v zemi začaly střídat vlády a (až teprve) roku 1979 byla nastolena marxistická vláda ...
   Jinak dobrý, hurvínku!

   Smazat
  7. Hlupáka 16:58 jsem smlazal, protože jeho slovník se neslučoval s pravidly diskuze. Redakce NR bohužel nemá čas kontrolovat všechny diskusní příspěvky, ale texty napadající nadávkami diskutující či autory mazat budeme.

   Smazat
  8. Pane Dvořáku, ale potom všechny reakce na toho blba ztrácejí smysl. On byl reakcemi ostatních naprosto rozmetán. Někdy zamiřte, než budete střílet.

   Smazat
 2. agent (16:28) vždy na stráži musí zaútočit jako první, má za úkol odvést diskuzi tím jediným správným směrem, je to příklad zoufalství loutkáře i jeho loutek

  OdpovědětSmazat
 3. v Afghánistánu nevyhraje usa nevyhrály ani SSSR až okupanti odejdou bude tam vládnout taliban tou bombou jen chtěly vyhrožovat světu

  OdpovědětSmazat
 4. Putinovi agenti (včetně filipa, zemana, klause, olezlého robejška, vyvadila, bašty, kotrby, petránka, eichlera, kollera, haase, paroubka, žantovského, foldyny, schneidera, zbořila, krejčíka, jírovce, procházkové, spencerové, syrečka a mongoloida pitomia) a čecháčkovští sockovští a trolovští hňupi, reprezentovaní Parazitickými Listy, se poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Agentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné p-dele. Kdy už konečně začnou prchat do ráje SSSR ?
  Jak dlouho se ještě vydrží ruský car s čínským chánem na sebe usmívat ??? Co myslíte ?
  Chlastoslovanské barbarské Kartágo, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu bolševizmu. A stejně jako dříve francouzské třetí císařství, osmanská říše a německá třetí říše či japonské císařství. Čínský chanát přijde na řadu později. Řešení na konci příspěvku.
  Blbou Evropu budou muset zachraňovat opět USA, jako v obou světových válkách ?
  Čína bude jejich hlavním spojencem ? Blbí čecháčkové budou jenom čumět na drát.
  Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.
  Český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejkovští modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jako vůči Západu).
  Začal s tím úlisný agent a rozvraceč EU - kleptoman Klaus a jeho poskoci hájkové, zahradilové a insemínové. Zeman je jen ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald. Ten ale ještě nestihl lézt zároveň do řiti i Číńanům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:41 začalo vysílání z Bohnic.

   Smazat
  2. Re (08:49):
   Ten vyskoč (08:14) povečeřel hrachovou.
   Přetlak se pak utajit nedá ....

   Smazat
  3. Poznali jste se, komunisti? :-)

   Smazat
  4. 8:41 běž to vykládat chlapům do hospody a pak nám napiš jak jsi dopadl

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.