Reklama

.

.

pondělí 15. května 2017

Média: v USA byl rozptýlen mýtus o druhé světové válce a politikům bylo doporučeno, aby jeli do Moskvy

15. 5. 2017    zdroj
Místo aby se zabývali podněcováním nenávisti mezi Moskvou a Washingtonem, měli by vůdci demokratické strany oslavit s Rusy Den vítězství a uctít památku milionů lidí, kteří zahynuli na východní frontě, konstatoval dopisovatel časopisu The Nation a historik Steven Cohen. Poznamenal, že v USA byla vytvořena mýtická představa o vítězství Američanů ve válce, i když ve skutečnosti to byl Sovětský svaz, který čelil od počátku Hitlerově invazi. A Státy se ještě dlouhou dobu neodvážily vstoupit vně Tichého oceánu do vojenské konfrontace.


"Devátého května uctil ruský lid památku 27 milionů osob, které zahynuly v boji proti fašismu. V téže době se americký establishment zabýval hledáním "loutek Kremlu" a pokračoval v kritice vedení ruského státu", píše Cohen.

Podle jeho názoru je podivné ignorovat skutečnost, že téměř 80% ztrát v bojových akcích německé armády patří bojům s Rudou armádou SSSR. A tím spíš nyní, kdy hrozba terorismu se stala jednou z největších na světě, Rusové jsou připraveni spojit se s Američany. Ale mnozí ve Washingtonu odmítají tuto pozici přijmout a nadále blokují jakékoliv sblížení mezi oběma státy.

"Udělali by nejlíp, kdyby se vypravili do Moskvy, aby tam oslavili Den vítězství nad nacistickým Německem", a nepostrkovali Rusko a USA k totální konfrontaci, uzavřel historik.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

31 komentářů :

 1. Cohen je evidentně rozumný chlap.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Roubicek je taky hodnej, ten zas prodaval knofliky z mosaze za zlate

   Vymazat
  2. PAW
   Zase neco pro cenzory, aby nezlenosili..
   Evidentni je ,ze autor clanku pozaduje nemoznosti. Klanet se a uctivat obeti fasimsu , obeti imperialismu , to BY USACI NEMOHLI DELAT UZ NIC JINEHO..A vetsina jich.
   Mimo to by museli potrestat vsechny zlocince a neni jich vubec malo.
   Nemoznosti a plane sny jsou dnes zalezitosti akademiku vseho druhu.....Nenavisti??? , to se snad autor clanku probudil z komatu, nebo z nejakeho soku. Nenavist proti vsem kteri stoji v ceste kolonizaci a zisku /kterej jim ale zadny stesti nikdy neprinesl/je hlavni napln systemu ,jiz strasne dlouho.. Akorat to ma jiny jmena...

   Vymazat
 2. Moc pěkný článek tak by to mělo být.

  OdpovědětVymazat
 3. Moudrá to slova!!
  Symbolem vítězství Sovětského svazu nad fašistickým Německem je ovšem georgijevská (svatojiřská) stužka, a nikoliv vlčí mák, jak je to na doprovodném obrázku ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten veterán drží tulipán....

   Vymazat
  2. Třeba je z Prahy"o))

   Vymazat
  3. 22:18 Byla to světová válka a vítězství nad národně sociálním Německem bylo vítězstvím 26 armád spojeneců.Chcete li si opět zopakovat "vítězství" s nástupcem Sovětskèho svazu připněte si také na klopu svatojiřskému stuhu.Normálně myslící lidé si připinají vlčí mák,symbol míru a odkaz válečných hrdinů.

   Vymazat
 4. Nevim jak vy, komunisti. Ale ja bych Rusaky za to ze spolecne s Hitlerem rozpoutali 2 svetovou valku a nakonec hnali sve bose, v hadrech oblecene vojaky proti nemeckym kulometum moc neoslavoval.
  Ono je spis za co se stydet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže podle vás bosí mužici v hadrech, hladoví a nevycvičení, spráskaly jako psy elitu germánské branné síly a hnali ji jako dobytek až do Berlína... To svým Němcům moc cti neprokazujete, vy genosse.

   Vymazat
  2. To 22:56 Probůh, proč se s tou žumpou zahazujete? Je to jen takové hovno podél cesty. Zasmradí, vyschne a vítr ho rozfouká. Prostě - nenechte si tím hovnem kazit den.

   Vymazat
  3. A proc myslis, ze tech muziku padlo o tolik vic nez Nemcu, komunisto?
   Bez materialni pomoci zapadnich Spojencu by prchali az k Beringovu mori.

   Vymazat
  4. Další příspěvek "yntelygenta", co nezná ani čárku z dějin a do diskusí kydá jako papoušek, co kde četl od nějakých manipulátorů... Již v roce 1935 zde byl uzavřen Polsko-Německý pakt a generál Pilsudsky navrhoval Německu v roce 1935 společný útok na SSSR. Onen politik to navrhoval i Francii, jejíž někteří politici nebyli proti. Po Mnichovské zradě pak v Evropském prostoru již definitivně přestaly platit jakékoli morální principy. Británie dokonce dala souhlas Bank of investments of settlemants v Basileji k vydání tam uloženého Československého zlata Hitlerovi po vzniku "Protentokrátu", vůči čemuž politici Británie a Francie neučinili nic, kromě nějakých planých protestů a odsuzování! V dubnu 1939 Polsko opět Německu předkládalo návrh na společné tažení na Moskvu! Hitler na nápad nepřistoupil z obav, že v případě vyhlášení války ze strany Francie a Británie Německu v momentě, kdy by ještě Wehrmacht bojoval s dodělávající Rudou armádou by měl mocnou polskou armádu v týlu, což by asi bylo fatální, neb Polsko cítilo větší spojenecké závazky vůči Francii a Británii... A že Hitler chce rozpoutat na východě Evropy velkou vyhlazovací válku věděl již od roku 1933 celý svět - viz. například kniha "Špion kterému nevěřili" od bývalého velitele ČS tajných služeb Františka Moravce, poprvé vydané v USA, kde emigroval před komunismem po roce 1945 i jiné zdroje. Buďte si jist, že kdyby za daných okolností v Moskvě neseděl Stalin, ale W.Churchil či Ch. De Gaule nebo Montgomery a jiní..., tak by jednali úplně stejně!

   Vymazat
  5. 0.07: Blbe, na východní frontě musíte rozlišovat ztráty vojenské a civilní. Sovětských vojáků padlo asi 9 milionů, hitlerovských vojáků a jejich pomahačů asi 7 milionů. Ti ovšem vyvraždili 17 milionů sovětských civilistů – nevojáků, včetně žen, dětí starců! Byla to vyhlazovací válka!! Ta „materiální pomoc“ západních spojenců činila asi 4% celkové válečné výroby SSSR.

   Vymazat
  6. 22:45 Stokrát opakovaná lež! Válku v Evropě rozpoutal pouze Hitler sám. Západ vyhlásil válku pouze Německu. Když Sověti vstoupili do tehdejšího Polska, byla již polská armáda rozdrcena. Odsunuli tak německá vojska dál od Moskvy, přičemž obsadili jen to území, které jim předtím Poláci zabrali (viz sovětsko-polská válka 1919-1921). Západ to za agresi vůbec nepovažoval! Takto obnovená východní hranice Polska platí dodnes. Nauč se dějiny (ty pravdivé) a teprve potom něco piš, hlupáku.

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  8. Anonymní 9:36: Bohužel, ani v tomto nemáte pravdu... 11-18 mil. (záleží na metodice výpočt, ale to už by na vás bylo moc složité...) SOVĚTSKÝCH (nešlo jen o Rusy) civilních obětí obětí měla skutečně na svědomí Hitlerovská koalice mezi roky 1941-1945. "Stalinovy oběti" mezi lety 1925-1953, kdy byl Stalin u moci, jsou rovněž sporné. Píše se, že šlo o 20 mil. obětí Stalinských represí - tedy dalších mrtvol nad to, co bylo za 2WW! Někteří historici ze Západu zpochybnili výpovědi A.Solženicina, když studovali v archivech. Dle všeho se podstatná část obětí, připisovaných Stalinovi, stala již za vlády Lenina, a ty vzniklé za vlády Stalina vznikly dle všeho na základě iniciativ ostatních soudruhů z polytbyra... Prý se prokázalo, že Stalinovy by přímo šlo "přišít" na 3 mil. zatčených a 970 tis. popravených. Pravda, i to je hrozné číslo, ale podstata je v tom, že dle všeho Stalin pak vraždil vrahy ve svém okolí, dá-li se to takto specifikovat. Ale obávám se, že to jej již na vás moc složité...

   Vymazat
  9. 9:36 Superblbe, krev civilních obětí v SSSR během 2. SV mají na svědomí pouze hitlerovci a jejich komplicové, kteří na tom byli ideologicky i mentálně úplně stejně jako vy. Vpadli do SSSR, aby vyhubili tamní „podlidi“, Židy a komunisty, „židobolševiky“. Papouškujete goebbelsovskou propagandu, která formovala německé veřejné mínění během války na východě, fašoune.

   Vymazat
 5. Videa / Vratimovský odborný seminář 2017

  http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/zpravodajstvi/videa---vratimovsky-odborny-seminar-2017.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je zajímavé porovnat Vratimovský seminář 2017 a 2015. Až na pár výjimek (Staněk, Kavan) to bylo letos zcela o něčem jiném. Z jasných ideových pozic se sklouzlo k politikaření (a jak si udržet "vydobyté" pozice). Seminář byl podle mého ukraden "bafuňáři" a rozmělněn do předvolební moučky. PK2

   Vymazat
 6. Nelíbí se mi účelové vymývání mozků . nyní už od malých dětí.... Jen otázka. jak by se zachovali Američané, pokud by se zkreslovali úmrtí jejich lidí? Třeba i v takové Francii máte pomníčky v každé vsi. A je to třeba pomník těm, kteří zemřeli v koloniích... Dodnes je adorují. Možná každý, kdo se snaží měnit dějiny, by měl být nějaký čas v koncentráku nebo na jiném srovnatelném místě. Jak by se kdo zachoval při ztrátě nejbližších. Myslím, že pokud by Sovětská vojska osvobodila je, plakali by štěstím a vždy je považovali za osvoboditele. tedy pokud by byli normální a slušní...

  OdpovědětVymazat
 7. Symbolem amerického osvobození Československé republiky ne bombardování do konci války které způsobilo větší ztráty na nevinném obyvatelstvu než bylo padlých us bojovníků za svobodu.

  OdpovědětVymazat
 8. Historie je spletí údajů, ze které se konstruuje pro potřeby toho či onoho bájesloví. 2 světovou válku rozpoutal sice Hitler, ale s výraznou politickou podporou nejen Musoliniho Itálie, ale také a především Anglie a Francie. Anglie se od r. 1917 všemi způsoby snažila, aby padl SSSR - také vojenskou intervencí. Když pak pohrozili Němci s Hitlerem byla to Anglie která podporovala ideologii nutného boje proti židobolševismu: Anglie nese plnou spoluodpovědnost za genocidu židů. Jenže Hitler pro tažení proti SSSR potřeboval území nacistického Polska a tak navzdory smlouvě mezi nacistickým Německem a nacistickým Polskem, Polsko padlo. Pak proti SSSR potřeboval Hitler zbrojnici tzv. západních "demokracií", které se celkem ochotně poddaly a mnohé se do koalice s Hitlerem přidaly! A tak se stalo, že nakonec stál proti Hitlerovi , podporovanému vojáky (různé ty modré či jiné divize) i zbrojovkami Západu, již jen SSSR. Druhá fronta byla otevřena vyloděním v Normandii 10 měsíců před koncem války. K vylodění nedošlo proto, aby byla završena porážka Německa, ale proto, aby bylo zabráněno postupu Rudé armády až na břehy Atlantiku, což reálně hrozilo, Francií a Itálií tehdy v nemalé míře ovládaly komunistické strany. Západ tedy nese společně s Hitlerem vinu na všech obětech 2. světové války, která byla důsledkem jejich snah o zničení SSSR, snah společných s Hitlerem a nacistickým Německem. To je realita, která se táhne od vzniku SSSR - za každou cenu a bez ohledu na lidské oběti a ku prospěchu diktatury kapitálu zničit SSSR. V tom se jeví odpornost tehdejších západních politiků a proto to tehdejší jejich mnichovanství. Tak jako odpovědnost za počínání Hitlera nesl německýnacismus, tak i zase za podporu Hitlera, nacismu,rozpoutání 2. světové války a všechny její oběti nesou odpovědnost i Francouzi a Britové.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, máte pravdu ve všem. Nyní se ukazuje, že nešlo ani o žádný ideologický střet mezi "demokraciemi" a "bolševickou totalitou", ale o geopolitické cíle Anglosaského světa o nadvládu nad světem a ty jsou stejné dodnes. V Rusku dávno řádí tvrdý kapitalizmus, ale štvaní proti Putinovi je stejné jako proti Stalinovi nebo Brežněvovi. Blbeček, co tu stále čtenářům Nové republiky nadává do komunistů, je jednou z mnoha nemyslících obětí vymývání mozků propagandou.

   Vymazat
  2. Toto je napsáno skvěle.... Máte naprostou pravdu.
   Kde jsou dnes kritiky fašistických diktatur Itálie, Španělska, Portugalska? Nevím proč my jako národ, který byl vždy zrazen a v područí Němců (odtud Žalář národů) trpíme sebemrskačstvím. Kdo z našich lidí se vždy nechá zaprodat na ponížení a likvidaci vlastního národa? Vždyť čí jsme dnes opět kolonie?

   Vymazat
  3. Tak na takovými žvásty jsem pořádně rozchechtal, skutečně.

   Vymazat
  4. Nevím, jak jste vzdělán a kolik zemí jste navštívil... Pokud jste zcestovalý, tak jistě víte něco o národní hrdosti . I když Vy asi ne, Vy se chechtáte, tak asi nevíte o čem je řeč....

   Vymazat
 9. Údaje o obětech Stalinových (a Leninových a carských a intervenčních vojsk, včetně třeba britské armády a občanské války) jsou zcela fiktivní, nepochybně to byla doba krutá ze všech stran, i těch, kteří na území tehdejšího SSSR vtrhli. A pak i z dob pozdějších, kdy se SSSR začal připravovat na válku Západu proti sobě. Že se do čela postavilo Německo, s Hitlerem, bylo logické. S tím souzněly tzv. Stalinovy čistky, které měly oprostit armádní velení SSSR od "náklonnosti" k Hitlerovi a Západu. SSSR vědělo, že koordinované úsilí Západu ke zničení SSSR těžko odolá a zvolilo tedy postup, který dával "jakés takés" šance. A toto řešení vyšlo, prohrál nejen německý nacismus, ale na dlouhá léta prohrávala i diktatura kapitálu na Západě. Jenže kapitál přišel na velmi dobrý trik: je nutno korumpovat určitou část občanů a tak je s diktaturou kapitálu spojit: vznikla nám "střední vrstva", kojená nadějí, že za málo práce bude dost peněz či moci a ta se stala věrným sluhou svých pánů kapitalistů proti zbytku - lidskému "póvlu" v očích těch "vyvolených". Jak dlouho tento systém korumpování části občanů a vytváření sympatizantů kapitalismu vydrží, těžko říci. Světová oligarchie celkem nehraje ty šachy s občany zatím špatně, lidem Západu zatím moc nevadí terorismus a vraždění lidí ve prospěch jejich kapitálu ve vzdálených zemích, možná, až to budou mít doma - zatím mají odplatu ve formě teroristické (partyzánské) války - že změní názor.
  Jakkoliv byl socialismus pomýlený, pak nepochybně byla sympatická, oproti kapitalismu, jeho nechuť k vyvolávání válek pro obohacování. Obohacování se je naopak základním motem vládců dnešního světa, to je pro ně existenční nutnost.

  OdpovědětVymazat
 10. Ano píšete to dobře a správně. Socialismus nebyl zcela jistě dokonalý, ale k obyčejným pracujícím lidem byl spravedlivý. Vymývači neví nebo nechtějí vědět, že komunismus nikde zatím nebyl - neexistoval. Nejblíž k němu mají paradoxně v Izraeli, ve svých Kibucích. Ano, západu a jeho demokracii nevadí ani roky vyjímečného stavu (Fr.) nebo zákaz třeba nože (Ang), korektnost mluvy (Něm)

  OdpovědětVymazat
 11. Čistky,které nechal Stalin v armádě provést,tak
  zachránily SSSR.Podle odvolaných velitelů měla
  být armáda soustředěna na hranicích.V takovém
  případě by armáda byla zlikvidována hned z kraje
  války a Hitler by měl všechno na talíři.Stalin
  to věděl a proto se těchto velitelů zbavil a
  obranu rozdělil na pásma zadržení,což se nakonec
  plně osvědčilo.Armáda SSSR byla hůře vyzbrojena
  a horší bylo i týlové zabezpečení.Po porážce pod
  Moskvou a další obrovské porážce u Stalingradu
  už Němci neměli šanci změnit konec války.Takže
  ty Stalinovy čistky SSSR zachránily a tím také
  porobené národy Evropy.Což je na druhou stranu
  docela škoda,protože by se tu nevyskytovala ta
  pochybná idividua s protiruskou rétorikou.Oni
  by totiž vůbec nebyli na světě.(což neví).
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud vim cistky provadel Jagoda (nebyl navic zid) a byl za cistky popraven na primy rozkaz Stalina jez mu duveroval naplno avsak po zverejneni materialu okolo Jagody jej nechal okamzite popravit .To byla ta hlavni svine.

   Vymazat