Reklama

středa 31. května 2017

Miloš Zeman - Projev v Lidicích 2017

31. 5. 2017
"Myslím si, že dnes bychom si měli uvědomit, že teroristické útoky v Evropě jsou právě dílem naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci. Česká republika se nemá za co stydět. Bojujeme proti islámskému terorismu v Afghánistánu, v Iráku, na Sinaji, v Mali i v jiných zemích. Ale co dělají ti ostatní? Před dvěma dny jsem se vrátil ze summitu Nato v Bruselu a na pracovní večeři, když všichni vyjadřovali kondolence britské premiérce, jsem říkal, já nechci na každém summitu Nato někomu kondolovat, protože se jednou může stát, že budete kondolovat mně. A aby k tomu nedošlo, potřebujeme dosáhnout toho, aby islámští radikálové, kteří jsou dnes viditelní na sociálních sítích, nebyli považování za zbloudilé ovečky evropské civilizace, ale naopak za nepřátele této civilizace, a aby byli deportováni, případně uvrženi do vězení. Vidíte na příkladech těch, kdo způsobili řadu evropských teroristických útoků, že je tajné služby měly v hledáčku po řadu měsíců, a nic s tím neudělaly. To je právě ta zbabělost maskovaná jako multikulturní tolerance."

23 komentářů :

 1. Projev prezidenta republiky při převzetí symbolického klíče od obce Lidice (celý !!)

  27. května 2017

  Vážená paní starostko, milí spoluobčané,

  rád jsem přijal pozvání do Lidic, protože právě zde si vzpomínáme na tragickou událost naší historie. Kdyby to byla jenom nostalgická vzpomínka, tak by to bylo málo, ale bohužel, jak říkal Santayana, lidé, kteří zapomněli na svoji minulost, jsou odsouzeni k tomu ji znovu prožít. A my prožíváme to, čemu se říká iluze déja-vu, iluze již jednou viděného, iluze, že se opět vrací mezinárodní terorismus. Ale ona to není iluze, ona je to, jak se kdysi říkalo po sovětské okupaci, tvrdá realita. V minulosti byl mezinárodní terorismus reprezentován především rasovou nenávistí, kterou ztělesňovalo nacistické Německo. Dnes je mezinárodní terorismus charakterizován náboženskou nenávistí islámského fundamentalismu, ale výsledky jsou v obou případech stejné.

  Dovolte mi, abych vzpomněl na svoji nedávnou návštěvu Číny, v jejímž závěru jsem se byl poklonit obětem takzvaného Nankingského masakru, kde zahynulo 300 000 civilních obyvatel v roce 1937. Řekl bych, že tehdy začala druhá světová válka, válka mezi Čínou a Japonskem. My jsme příliš europocentričtí a domníváme se, že druhá světová válka začala v září 1939, ale nebylo tomu tak.

  Chtěl bych připomenout, že v roce 1935, kdy Němci okupovali demilitarizovanou zónu v Porýní, bylo možné dosáhnout toho, že by britské a francouzské divize bez jediného výstřelu dokázaly německou okupační armádu porazit, protože ta neměla ve své výzbroji žádné ostré náboje a měla příkaz se stáhnout, jakmile narazí na odpor. A místo toho byly vydány některé prázdné protestní rezoluce proti porušení Versailleské smlouvy, třebaže tehdy v Německu byl německý generální štáb a jeho šéf, generál Halder, který pokládal Adolfa Hitlera za nebezpečného blázna, připraven právě na základě tohoto zásahu britských a francouzských ozbrojených sil Hitlera svrhnout. Kdyby k tomu došlo, nebyla by Mnichovská dohoda, nebyl by holocaust, nebyla by druhá světová válka, a tedy by ani nebyly Lidice. Jak málo tenkrát chybělo. Ale takzvané demokratické země měly tehdy v čele zbabělce. Nebyl tam ani Churchill ani de Gaulle, byl tam Chamberlain a byl tam Daladier, byli tam lidé, kteří v pohodě svých kanceláří se obávali tehdy pacifisticky naladěné většiny svých voličů, kteří se báli války. A protože se báli malé války, měli nakonec válku velkou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A tím chci závěrem svého vystoupení přejít k analogii se současno situací. I my jsme dnes zbabělci, a vím, že přihlouplí novináři mě budou za tuto kritiku kritizovat. Jsme zbabělci proto, protože často otevíráme náruč islámským radikálům, často mluvíme o toleranci vůči nim, často mluvíme o přizpůsobení se jejich kultuře, byť je tato kultura neslučitelná s evropskou kulturou, která zde vznikala a vyrůstala po mnohá a mnohá staletí.

   Myslím si, že dnes bychom si měli uvědomit, že teroristické útoky v Evropě jsou právě dílem naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci. Česká republika se nemá za co stydět. Bojujeme proti islámskému terorismu v Afghánistánu, v Iráku, na Sinaji, v Mali i v jiných zemích. Ale co dělají ti ostatní? Před dvěma dny jsem se vrátil ze summitu NATO v Bruselu a na pracovní večeři, když všichni vyjadřovali kondolence britské premiérce, jsem říkal, já nechci na každém summitu NATO někomu kondolovat, protože se jednou může stát, že budete kondolovat mně. A aby k tomu nedošlo, potřebujeme dosáhnout toho, aby islámští radikálové, kteří jsou dnes viditelní na sociálních sítích, nebyli považování za zbloudilé ovečky evropské civilizace, ale naopak za nepřátele této civilizace, a aby byli deportováni, případně uvrženi do vězení. Vidíte na příkladech těch, kdo způsobili řadu evropských teroristických útoků, že je tajné služby měly v hledáčku po řadu měsíců, a nic s tím neudělaly. To je právě ta zbabělost maskovaná jako multikulturní tolerance.

   A tak přeji všem Evropanům, a nejen jim, aby našli odvahu. Odvaha je těžká, zbabělost je levná, ale díky zbabělosti zde můžeme mít nové a nové Lidice. Mějme proto odvahu.

   Děkuji vám za vaši pozornost.   Miloš Zeman, prezident republiky, Lidice, 27. května 2017
   https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/projev-prezidenta-republiky-pri-prevzeti-symbolickeho-klice-od-obce-lidice-13409#from-list

   Smazat
  2. Tak to je sila
   A Zeman ma pravdu
   Horni Dolni

   Smazat
  3. Když už pan prezident probíral v souvislosti s Německem různá "kdyby", tak zapomněl na to nejpodstatnější. Kdyby totiž německá sociální demokracie spolupracovala s komunisty, tak se NSDAP nikdy k moci nedostala. Na to zapomíná jak Zeman, tak Sobotka. A vede to ke stejným koncům.

   Smazat
 2. Škoda že nemůže říct pravdu, ať už proto, že ji nezná, nebo se jí diplomaticky straní, aby neskončil jako Kaddáfí po projevu v OSN. Není to zbabělost maskovaná tolerancí, je to cílený útok na "dolních 7 miliard". Nebyl to islám který bombardoval "nepřátelské režimy". Nepřátelské, protože sociálně a společensky úspěšnější něž neoliberální totalita, maskovaná vyprázdněným slovem "demokracie". Ano, za vstřícností evropských "elit" vůči imigraci není pomoc potřebným, ale pomoc rozvracečům vlastních zemí kterým se nepovedla jejich "sametová" revoluce. Ochrana sorosovy bandy. Proto ta nesmyslnost a zdánlivě idiotský postup, jak ve válkách, tak v imigrační politice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Znát pravdu může být velmi ošidná věc, o jejím sdělení ostatním ani nemluvě. Pro pravdu se lidé zlobí a mnozí ji z řady důvodů ani nechtějí slyšet.

   Panu prezidentu není rozhodně co závidět, určitě bych ho nepodezíral, že ji nezná nebo se jí diplomaticky straní. Reakce na jeho jednání a vystoupení jsou ze strany jeho nepřátel hysterické a urážející.
   L.S.

   Smazat
 3. Zeman má sice pravdu,ale je osamocený.Vzpomeňte
  na provokaci,kdy byl na výročí likvidace Lidic
  pozván německý prezident Gauch.Do dneška se nám
  Němci neomluvili za zločiny,které zde spáchali.
  Naši politici jim hromadně lezou do p-ozadí.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mýlíte se, prezident Zeman není osamocený, podporují ho miliony našich občanů, i přes snahu "šmejdů" mezi politiky, novináři, umělci apod. L.S.

   Smazat
  2. Doposud nezaplatili válečné reparace.

   Smazat
  3. Ještě:
   Prof. Dr. George E. Gios J.S.D. (Yale)
   http://www.lidice.cz/obec/historie/komentar.html

   Smazat
  4. Nemci jsou svine

   Smazat
  5. Pane Majevský,
   dnešní Němci nejsou zodpovědní za zvěrstva, která dělala jiná generace. Oni neměli možnost situaci ovlivnit ani zvrátit. Němci se za své předchůdce velice stydí a pořád je v nich ta hanba (vizte například německé volby).

   Smazat
  6. Ano, máte pravdu, dnes se noví Němci co nemají s nacizmem svých otců a dědů již nic společného nejen za předchozí generaci stydí, ale jdou tak daleko, že se bojí i jakkoli ozvat proti sociálnímu inženýrství Frau Merkel a mlčky snášejí nájezd kobylek ilegální migrace aniž by se ozvali proti. Je to s nimi jako s námi - ode zdi ke zdi. Dřív chtěli za Hitlera rasově čisté Německo, nyní ho chtějí rychle a uměle "zašpinit". Oboje vede k násilí a zbídačení Německa a jeho okolí.

   Smazat
 4. Pan prezident je vzdělaný, má přehled o místní i zahraniční situaci, hovoří spatra, bez papíru.Navrhovaní kandidáti na prezidenta na něho nemají. Pan prof. Drahoš je špičkový odborník ve svém oboru, měl by se mu dál věnovat, než se stát loutkou Brusle a globalistů a přivést tuto zemi do nekritické poslušnosti Brusle a definitivnímu vyrabování a osídlení prchlými Afričany bez vzdělání. Ty vzdělané si Německo vyselektuje.

  OdpovědětSmazat
 5. Bohužel je prof. Drahoš především politikem, který zajišťuje dotace Akademii. Věda je velice významná, ale ekonomický prospěch z ní se uskutečňuje přes vzdělání. A v ČR je financování vědy na univerzitách proti akademii pořádně bito. jogín

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať se pan prof. Drahoš i nadále zasazuje o rozkvět české vědy.
   Také ať z toho, co se vyzkoumá v ČR, má užitek na 1. místě ČR a pak celý svět a nikoliv obráceně, obyvatelé ČR až na posledním místě. Oligarchové zkupují výzkumná střediska.

   Smazat
 6. Matko je zle, vašemu synovi Fendrychovi došla kapacita mozku:
  https://nazory.aktualne.cz/komentare/tvrdak-chovanec-ani-migranta-radsi-dam-demisi-zle-maticko-zl/r~002701a645e411e791210025900fea04/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&redirected=1496265907

  OdpovědětSmazat
 7. Obávám se, že nezanedbatelná část nenávisti Arabů (a dalších)vůči bílým není vyvolána a stupňována pouze náboženskou vírou. My bílí, jsme se v jejich zemích příliš zdvořile také nechovali. Poslední dobou čeho jsme také svědky? Sice chápu, proč pan prezident i tu sebemeší zmínku o této skutečnosti raději vynechal, ale i tak, škoda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:54 Kdo mi Češi né. Za všechnu bídu a utrpení můžou anglosaské země. Mezi ty hajzly jse nepočítám.

   Smazat
  2. ... a Francouzi s Itali!!!

   Smazat
 8. Češi, Slováci, Poláci, Srbové, Chorvati, Slovinci, Makedonci, Bulhaři ... měli kdy kolonie? Byli otrokáři?
  My žádnou zodpovědnost za drancování Afriky, Asie, Jižní Ameriky, Střední Ameriky neneseme.
  Nerozpoutali jsme jako Německo dvě světové války.

  OdpovědětSmazat
 9. ad 11:42
  Přesně tak, co si západoevropské národy nadrobily, ať si to vyžerou. Nás východoevropské národy považují za národy II. kategorie, viz nízké platy, jedovaté potraviny, povýšenost aj. Už toho bylo dost. Ony by si měly první si zpytovat svědomí a kázat o morálce svým
  lidem, viz Opiové vojny v Číně, genocida v Belgickém Kongu, WW I. + II. díky Germánii, kterou tak milují páni Hermanové, Bělobrádci a jim podobné figury z temnot.
  Morave

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.