Reklama

.

.

pondělí 22. května 2017

Místopředseda Státní dumy: Slova Transparency o Poklonské jsou vydírání a hrozba

22. 5. 2017   zdroj
Vladimír Vasiljev učinil jednoznačné varování vůči ruské pobočce Transparency International. Místopředseda Státní dumy, vedoucí frakce Jednotné Rusko Vladimír Vasiljev se domnívá, že výrok zástupce generálního ředitele ruské pobočky mezinárodní protikorupční organizace Transparency International Ilji Šumanova na adresu poslankyně Státní dumy Natalji Poklonské (Jednotné Rusko) je vydírání a hrozba.
Jak dříve informovala agentura Regnum, bývalá státní zástupkyně Krymu, nyní poslankyně Státní dumy Poklonská, která stojí v čele komise Státní dumy pro kontrolu hodnověrnosti údajů o příjmech, majetku a závazcích majetkové povahy, předkládaných poslanci, v jednom ze svých rozhovorů navrhla zkontrolovat ve věci korupce Fond boje proti korupci (FBK) opozičního bloggera Alexeje Navalného a ruskou pobočku Transparency International.

V reakci na prohlášení Poklonské zástupce generálního ředitele ruské pobočky Transparency International Ilja Šumanov napsal na své stránce na Facebooku, že "si chtěl trochu odpočinout, ale místo toho bude muset dávat dohromady vyšetřování madam exprokurátorky".

Na oplátku Vasiljev prohlásil, že výrok Šumanova lze považovat za hrozbu a vydírání.

"Takové výroky na adresu představitelky moci, která plní svůj mandát, jsou naprosto nepřípustné a je možné to hodnotit jako vydírání", konstatoval předseda frakce Jednotné Rusko.

Zdůraznil, že u poslanců mohou vzniknout otázky ohledně činnosti té či oné organizace a že volení zástupci mají právo iniciovat šetření, protože je to jejich povinnost a ruská legislativa jim k tomu poskytuje příslušné pravomoci.

"A zástupci zahraničních organizací by udělali dobře, kdyby si nejprve prostudovali ruskou legislativu a chovali se k ní uctivě. Taková prohlášení lze považovat za hrozbu vůči politikovi", zdůraznil Vasiljev.

6 komentářů :

 1. Ja som z týchto pánskych huncústiev akosi nejak zmagorený! A kde je ten Žiška, čo mi sľúbil automat ra-ta-ta-bum?!
  major Terazky - zelený lampasák

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přeci v nějaké cizinecké legii...

   Vymazat
 2. Asi by opravdu neškodilo jim trošku zkontrolovat účetnictví. Možná by se zjistili zajímnavé věci. Jako třeba, že financují bojovníky za "svobodu" a podobné jako Pussy Raiot. Jinak by nevyhrožovali a kontrola by jim nevadila. No a když se zjistí křivárny tak šup s nimi do chládku a pak vyhazov ze země. To by bylo kvíkotu o totalitě a podobných žvástů.

  OdpovědětVymazat
 3. Trans-Parency, asi zase nějaká barevně-sexuální Pride úchylka.

  OdpovědětVymazat
 4. Tyto"neziskovky",které financované neznámo kým
  samy mají ulité majetky,se vždy ozvou,když jim
  z nějakého důvodu začne téct do bot.Důkazy ke
  svému tvrzení nemají,ale není třeba dokazovat,
  ale pošpinit.Vůbec si neuvědomují,že vlastně
  špiní samy sebe a bezděky prozrazují zdroj těch
  svých financí.Podle evropského práva se musí
  dokázat vina toho,kdo je takto napaden.Podle
  práva v Britanii a USA můžete obvinit kohokoliv
  a ten musí dokazovat svoji nevinu.Stejně tak
  tyto neziskovky postupují proti každému,kdo se
  jim znelíbí.Jsou přesvědčeny,že napadení musí
  svou nevinu dokázat.Tady platí presimpce neviny,
  což "neziskovkám" řízeným a placeným z USA např.
  maďarskou sviní Sorosem,nedochází.Je to křivé
  obvinění a ten,kdo s tím přišel,buď dokáže,že je
  to pravda,nebo bude stíhán za křivé obvinění!
  Stačí jeden takový případ a bude po "neziskovkách".
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano - posledním diskuzním žvástem jako obvykle Majevského poezie. Připadáte si hodně důležitý při všem tom svém žvanění na všech publicistických serverech, kde je žvaniti možné? Jste nemocný závislý chudák. Internet máte jako player má hrací automat. Měl byste se léčit - jako první - zákaz přístupu k internetu. Nevydržel byste ani dva dny a zhroutil byste se? Bez čtení těch stále stejných emocionálních žvástů a psaní svých vlastních žvástů by váš život neměl cenu?

   Vymazat