Reklama

.

.

čtvrtek 11. května 2017

Moskva 9. května 2017 – oslava porážky plánu „Barbarossa“. A Merkelová v Soči a plán „Barbarossa 2“. VIDEA

Pozorovatelka
11. 5. 2017 AE News
Odbitím 10. hodiny 9. května 2017 začala v Moskvě oslava 72. výročí vítězství Rudé armády nad fašismem. Je to každoroční oslava konce 2. světové války, v Rusku zvané Velká vlastenecká válka. A slovo „vlastenecká“ považuji za důležité zdůraznit, protože mnohým uniká, že Rusko vedlo válku obrannou (jako už mnohokrát ve své historii), a že to, co Rusko rok co rok slaví, není „pouze“ porážka fašismu, ale je to především oslava, že ruský národ – v té době zaostalý a těžce se vzpamatovávající z 1. světové války, z Říjnové revoluce a následné občanské války – dokázal svou zemi ubránit před nejvyspělejší armádou té doby! Ba dokonce to zaostalé Rusko bylo zemí, kde tato armáda utrpěla svou první porážku (Velká vlastenecká válka – Bitva o Moskvu). A jaká je to ta síla, nad kterou se nepodařilo zvítězit Švédům, Polákům, Osmanům, Napoleonovi ani Hitlerovi? Odpověď je v názvu právě té poslední války: VLASTENECKÁ!


  

A k pochopení toho, proč rok co rok tato oslava začíná úderem 10. hodiny, je nutné se vrátit do 10. hodiny 22. června 1941, kdy začala operace Barbarossa ampliónu zaznělo: „Pozor, pozor, hovoří Moskva. Občané a občanky Sovětského svazu, dnes 22. června 1941 německá vojska napadla naši zemi. Překročila naše hranice a začala bombardovat naše města…“ – viz autentický záznam (vlastenecká píseň „Vstavaj strana ogromnaja“ (název písně "Svatá válka" - pozn.NR), která poprvé zazněla hned 24. června, byla později označena za další ruskou zbraň):


Rok co rok se opakující vojenská přehlídka na Rudém náměstí je s postupem času západním světem stále více označována za ruskou propagandu, za symbol ruské rozpínavosti a dokonce za ukázku ruské agrese, před kterou je svět neustále varován a kvůli které preventivně stěhuje zbraně na ruské hranice – a nejlépe do zemí, které za pomoci různých Majdanů přesvědčil, že Rusko je nepřítel… Ruské zásluhy na porážce Hitlera jsou z roka na rok zlehčovány, dějiny přepisovány tak, že nebýt USA, vítězem by byl Hitler (co na tom, že to bylo Rusko, kdo fašisty hnal od Moskvy až do Berlína a dokonce ještě na druhé straně světa porazil Japonce v Číně (Velká vlastenecká válka – Válka s Japonskem).

Ale o co víc jsou ruské zásluhy a ruské oběti z roka na rok dehonestovány stejně, jako jejich každoroční připomínka 9. května (pozn.: nově už i Ukrajina přijala datum 8. květen a z 9. května chce učinit pracovní den a to přesto, že přehlídka na Rudém náměstí měla údajně být na Google nejvyhledávanějším heslem toho dne), o to víc ji každý slušný člověk bude uctívat. V Rusku totiž neexistuje rodina, která by ve válce někoho blízkého neztratila, nebyla válkou poznamenána jako žádný jiný národ a především – necítila hrdost nad takovou obranou své země, že ve světě jí není rovno! Rusko proto má nejen plné právo konec této války slavit a uctívat, ale má přímo povinnost děkovat a uctívat padlé a přeživší a povinnosti všem dalším pokolením připomínat, jak obrovskou věc ruský národ dokázal nejen pro svou zemi, ale i pro mnohé další, a kolik životů a utrpení to stálo! A z hlediska „vyššího principu mravního“ musí slušný člověk kdekoliv na zeměkouli u každé květnové přehlídky na Rudém náměstí vždy hluboce smeknout, a to tak, že s úctou a vděčností! A v prvé řadě a především pak před tím, co porazilo každého, kdo na Rusko táhl, byť měl sebelepší armádu – před tou silou vlastenectví. A to obzvláště v dnešní době, kdy vlastenectví (stejně jako rodina) má být už jen přežitkem… A vlastenectví, které z každé květnové přehlídky dosud přímo čiší

 

Součástí květnových oslav se od roku 2011 stala akce Nesmrtelný pluk, která se vyvinula v mezinárodní sociální hnutí k zachování osobních vzpomínek na generaci druhé světové války. Ulice měst a pochody jsou zaplněny fotografiemi blízkých – veteránů armády a námořnictva, partyzánů, bojovníků v zázemí, odbojářů, vězňů koncentračních táborů, obětí blokád, dětí války. Tato akce se z Ruska přenesla do celého světa, v Rusku se letošního pochodu zúčastnil i V. Putin


Bylo by nošením dříví do lesa psát, že po tom, co s Ruskem udělali M. Gorbačov a B. Jelcin, je to právě V. Putin, kdo má největší zásluhu, že ruský národ opět cítí hrdost (a čím více sankcí, tím je hrdost větší – přesně v duchu slov našeho Cyrila Svobody: „Rusko neudoláte, Rusko vydrží všechno“) a bylo by nošením dříví psát, že V. Putin za nejmocnější zdroj síly proti všemu, co svět proti Rusku opět (a vlastně neustále) vede (a nově opět chystá) považuje právě vlastenectví. A proto jej ze všech sil podporuje (aktuálně před týdnem opět vyzval ruský národ k jednotě zde) a není náhoda, že k letošnímu výročí konce války ruské Ministerstvo obrany představilo o Velké vlastenecké válce zcela nová videa.

Letošní ruské oslavy byly neobvykle intenzivní


Tady se dostáváme k prvnímu ze tří článků, které v souvislosti s letošními oslavami pokládám za hodné pozornosti. První vyšel pod názvem „Prečo Rusi včera tak oslavovali Deň víťazstva? Čo to všetko znamená?“ a část z něj vkládám:  

„Na sociálnych sieťach a aj v komentároch ku článkom bolo niekoľko poznámok občanov, ktorí sa čudujú, prečo Rusi včera tak oslavovali Deň víťazstva – nestačilo to? Má to ešte nejaký význam po 72 rokoch?

Podrobná odpoveď na túto otázku by si vyžiadala napísanie celej knihy – nie obyčajného článku. Je tam toho veľmi veľa… Pokúsime sa však veľmi stručne, ale zrozumiteľne odpovedať na túto otázku… Rusko, ako aj mnohé iné štáty, zažilo vo svojej histórii obrovské množstvo vojen. Prečo si pripomína práve túto – spred 70 rokov? Prečo jej venuje najväčšiu pozornosť – ako žiaden iný štát? Ide iba o to, že to bola posledná veľká svetová vojna? Samozrejme, že nejde iba o to.

Predsa drvivá väčšina vojen boli dobyvateľské, alebo išlo o nejaké politické alebo aj iné záujmy. Druhá svetová vojna v tomto zmysle, a to hlavne pre Rusko (bývalý Sovietsky zväz), mala úplne iný rozmer. Bola to vojna likvidačná. Fašistickému Nemecku nešlo iba o víťazstvo nad ZSSR a dobytie jeho územia. Pripravovala sa totálna likvidácia celej krajiny ako aj ľudí mnohých národností – mali úplne zmiznúť z povrchu zeme.

Preto pre obyvateľov ZSSR-Ruska to nebol iba boj o slobodu, nezávislosť a svoju vlasť, ale bol to aj boj o prežitie, o to, aby aj naďalej existovali viaceré národnosti žijúce v tejto krajine, a aby aj naďalej existovala samotná táto krajina. Obyvateľom Ruska nejde iba o to, že zvíťazili v tejto strašnej vojne, ale aj o to, že vôbec prežili ich predkovia a teda dnes žijú aj súčasníci… Preto pre Rusov, ale aj pre Bielorusov, mnohých Ukrajincov a iných Deň víťazstva má „trochu“ iný význam, ako pre zvyšok sveta. A práve preto včera s takým citom a nadšením oslavovali výročie ukončenia vojny.
9, květen 2017 v Kyjevě:


Áno, každá dobyvačná vojna je čiastočne aj likvidačná. Je tu ale také malé „ale“… Ak si na sekundu predstavíme hroznú katastrofu a to, že by Hitler zvíťazil v tej strašnej vojne, môžeme sa domnievať, čo by sa stalo. Kolonizoval by celú Európu, povytváral by ďalšie protektoráty a otrocké štáty, zotročil by obyvateľstvo celého kontinentu a zničil by niekoľko etnických skupín obyvateľstva. Európania by sa premenili na otrokov, ale väčšina by prežila.

Sovietsky zväz a jeho obyvateľstvo čakal iný osud: celý štát mal úplne zmiznúť z mapy a desiatky miliónov ľudí rôznych národností malo byť zlikvidovaných. Teda prestala by existovať samotná krajina a takmer celé jej obyvateľstvo… Ak by sa to podarilo, dnes o Rusku a o Rusoch by nebolo ani počuť…“

„Takže sa nemusíme príliš čudovať a nechápavo krútiť hlavou, prečo Rusi aj po 72 rokoch tak oduševnene oslavujú Deň víťazstva. Jednou vetou – pre nich má „trochu iný“ význam, ako pre celý zvyšok sveta. A navyše je to pre nich veľmi silný symbol: pripomína im obdobie, keď sa celá krajina zomkla, bola na pokraji likvidácie a záhuby, ale bojovala v strašnej vojne, prekonala neuveriteľné ťažkosti a zvíťazila. História sa, aj keď v trochu inej forme, opakuje – a obyvatelia Ruska svojsky reagujú.

Dnes sa Rusko nachádza síce v trochu inej „vojne“, ale predsa… Pred takmer 80 rokmi malo jedného nepriateľa na Západe a jedného na východe. Teraz má viacerých nepriateľov, ktorí ho obkľúčili fakticky zo všetkých strán. Pred takmer 80 rokmi na hraniciach s Sovietskym zväzom sa nachádzali nemecké tanky a lietadla, v súčasnosti na hraniciach s Ruskom sú americké, nemecké, britské a iné tanky a lietadla a ako „bonus“ – rakety a jadrové zbrane… Politici a generalita najväčšieho „priateľa – nepriateľa“ stále omieľajú bláznivé plány o jadrovom útoku a z nepochopiteľných pre normálneho človeka dôvodov si myslia, že osud nadelil strýčkovi Samovi úlohou svetového žandára a všetci ho musia poslúchať…

Rusko sa ozaj nachádza v „trochu“ inej vojne, ale predsa je to vojna… Preto udalosti spred 70 rokov pre Rusov nezasypal prach, ale veľa vecí z toho obdobia je pre nich aktuálnych. Zasa Rusom ide o to, aby sa zomkol celý národ, bojoval a zvíťazil – aby prežil. Zasa Rusom ide fakt o prežitie. Máme sa potom čudovať, prečo Rusi včera tak oslavovali Deň víťazstva a prečo sa zasa zjednocuje celé ruské obyvateľstvo? Dokonca aj na hokeji…“ Celý článek zde

Slovanský holokaust, židovský holokaust a nekonečná válka USA a Britů proti Rusku


Tady jsme u druhého článku hodného pozornosti, který je o tom, co jsem nedávno zmiňovala pouze v diskusi, že totiž OSN nedávno odtajnila materiály, podle kterých Spojenci věděli o holokaustu od prosince 1942, tzn. o dva roky dříve, než se předpokládalo a přesto nekonali. Proč? Na to je kus odpovědi právě ve zmiňovaném článku, ze kterého rovněž část cituji:

„Odtajnené dokumenty odhalili, že západní spojenci (USA, Británia…) vedeli o nacistickom „konečnom riešení“ Židov a „menejcenných“ Slovanov.

Tieto dva fakty patrili medzi hlavné dôvody, že bašty západnej demokracie a slobody slova v spolupráci s Nemeckom dokázali účinne 60-70 rokov brániť, aby táto pravda vyšla na povrch. Teraz, keď väčšina účastníkov 2. Sv. vojny už nie je medzi nami, uverejnenie týchto dokumentov je menej významné. A keď ešte zoberieme do úvahy, že takéto správy pre väčšinu profesionálne totalitných mienkotvorných médií sú zakázané, tak je vlastne jedno, čo OSN odtajuje pre <0,01% populácie. Opäť sa natíska otázka, že prečo USA a Británia nebombardovali infraštruktúru nemeckých koncentračných táborov, keď veľmi dobre vedeli, že tam usmrcujú Židov, Slovanov, Rómov…?
 
 

Odpoveď môže dať napríklad David Talbot v knihe The Devil’s Chessboard: Allen Dulles, the CIA and the Rise of America’s Secret Government (2015), https://www.harpercollins.com/9780062276162/the-devils-chessboard. Kniha dokumentuje intenzívne finančné transakcie medzi bankármi z „Wall Street“ v New Yorku a nemeckou Treťou ríšou niekoľko rokov pred rozpútaním 2. Svetovej vojny. Americké firmy, ako Ford, GM, ITT and Du Pont investovali do nemeckého priemyslu (aj do IG Farben, ktorá vyrábala plyn Zyklon B pre koncentračné tábory). Takto bol americký a britský kapitál integrovaný do nacistickej vojnovej mašinérie a využíval aj otrockú prácu v koncentračných táboroch a vojnových zajatcov, ktorí boli súčasťou „konečného riešenia“.

Prečo by spojenci bombardovali „pracovné sily“ z ktorých pravdepodobne mali zisk. Je aj možné, že nemali cit alebo ochotu sa starať o židovské, slovanské… obete. Ale pravdepodobnejší môže byť fakt, že významná časť západných vlád nebola ochotná obmedzovať nacistickú vojnovú mašinériu proti Sovietskemu zväzu, i napriek tomu, že boli oficiálni vojnoví spojenci Sovietskeho zväzu. http://www.bbc.co.uk/programmes/p04xd4pq

USA a Británia podporovali budovanie nacistickej Tretej ríše, ako hrádzu proti sovietskemu komunizmu. Vyhovovalo im, že Hitlerov antisemitizmus išiel ruka v ruke s jeho nenávisťou ku Marxizmu a ku „menejcenným“ Slovanom, ktorých bolo tiež potrebné odstrániť v „konečnom riešení“, a ktorom spojenci vedeli. Je pravdepodobné, že vytvorenie druhej fronty v Normandii západnými spojencami až koncom 2. Svetovej vojny (6.6.1944, 5 rokov po začiatku vojny) tiež prispelo, že bolo viac obetí Slovanov, Židov…

Z tohto všetkého vyplýva, že studená vojna západu ku Sovietskemu zväzu začala ďaleko pred rokom 1939, pred tým, ako začala 2. Svetová vojna, podporovaním nacistického Nemecka. Vojenský blok USA-západoeurópska koalícia – NATO je len pokračovaním geopolitiky USA-Británia s nacistickým Nemeckom. Táto koalícia po roku 1945 „bojovala“ proti komunistickému „impériu zla“ Sovietskemu zväzu.  V súčasnosti pokračuje sankciami proti pravoslávnemu kapitalistickému Rusku, pretože tam vládne zlý kapitalistický diktátor Putin, ktorý zločinne zasahuje do chodu západných demokracií, pretože ruskí športovci vyhrávajú len vďaka dopingu, pretože ruská armáda nechce podporovať teroristov proti demokraticky zvolenému prezidentovi Sýrie Assadovi, atď…

Dôvod: Anglo-americkí kapitalisti si zúrivo bráni vlastný unipolárny svet proti Rusku a komunistickej Číne, a spoja sa s kýmkoľvek, ako napríklad so svetovým terorizmom alebo ukrajinským neonacizmom, len aby ho ubránili.“ Celý článek zde

„Plán Barbarossa 2 – je tam i Váš podpis?“ Jak Putin v Soči zmrazil Merkelovou


Třetím článkem hodným pozornosti je článek o setkání Merkelové s Putinem v Soči na začátku května. Merkelová měla mimo tiskovou konferenci Putinovi říct, že blafuje, protože musí vědět, že s USA nemůže soupeřit, protože ruské rakety tam prostě nedoletí. Putin se měl údajně Merkelové dlouze zadívat do očí a asi po tříminutové pauze měl z aktovky vytáhnout plán vypracovaný Pentaqonem a schválený a podepsaný všemi členskými zeměmi NATO. Plán má název Barbarossa 2 a podle tohoto plánu má být Rusko rozděleno na konkrétní sféry vlivu a podle toho má být okupováno některými státy aliance.

A. Merkelová a V. Putin v Soči, 2. května 2017
„Je to Váš podpis?“, měl se zeptat V. Putin, načež měla zčervenalá Merkelová přikývnout. A Putin měl dopovědět:

„Takže si řekněme, že do USA rakety možná nedoletí, ale k základnám NATO na území Německa zcela jistě, za to Vám ručím. Jistě, může se stát, že se sem-tam něco zadrhne a netrefí, takže místo na základny rakety dopadnou na Mnichov nebo Frankfurt. Ale to už je „vis major“, měl dopovědět Putin a tím mělo být setkání v Soči ukončeno. Ruský zdroj zde, v slovenské verzi z jiného zdroje zde.

K této zprávě si připomeňme, že má jít o plán „SSSR 2.0“, o kterém jsem na těchto stránkách už mockrát psala a o kterém Rusko ví přinejmenším od nástupu Putina. A že tento plán je hlavním důvodem, proč Putin tolik posiluje vlastenectví a jednotu ruského národa a proč k příští ochraně Ruska (Slovanů) vsadil na vertikální systém vládnutí.

Ale jednak je tady ještě jedna, a to dnešní, proto velmi aktuální zpráva, která rovněž souvisí a proto stojí za pozornost:

Vláda podpořila nasazení českých vojáků v Pobaltí


„Do Pobaltí v příštím roce vyšleme až 290 vojáků. Většina z nich bude působit v rámci německého uskupení v Litvě, do kterého kromě nás přispějí také Francouzi, Nizozemci nebo Chorvati,“ sdělil v úterý ČTK ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Minometná četa se pak zapojí pod kanadským velením v Lotyšsku. „Jde o náš jasný příspěvek v rámci kolektivní obrany aliance, na které je založena i naše vlastní bezpečnost,“ poznamenal ministr.

Loni na summitu NATO ve Varšavě se aliance domluvila, že kvůli posílení své schopnosti odstrašení a obrany pošle čtyři mnohonárodní bojová uskupení do Estonska, Litvy, Lotyšska a Polska. Důvodem je obava východních členů NATO z ruské politiky. V každé ze zmíněných zemí by mělo být rozmístěno více než 1000 spojeneckých vojáků. Praporu v Estonsku bude velet Velká Británie, v Litvě Německo, v Lotyšsku Kanada a v Polsku USA. Do praporů pak budou přispívat jednotlivé alianční země.

Konkrétně se Česko domluvilo na působení v kanadském a německém kontingentu. Do Litvy by tak měla odjet mechanizovaná rota s asi 250 vojáky. V Litvě by měli čeští vojáci působit od 1. května 2018 do 31. ledna 2019. „Minometná četa se zároveň zapojí do působení bojového uskupení vedeného Kanadou na území Lotyšska. Půjde o maximálně 40 osob na dobu od 1. ledna 2018 do 31. ledna 2019,“ řekl ČTK mluvčí ministerstva obrany Petr Medek.

Mechanizovaná rota bude mít kromě „demonstrace připravenosti bránit suverenitu spojenecké země “ za úkol na území Litvy i cvičení, a to i společně se spojenci. „Společné výcvikové aktivy a cvičení mohou probíhat na území všech pobaltských států a Polska,“ dodal Medek.

V Litvě již čeští vojáci působili na začátku letošního roku v rámci společného cvičení zemí Visegrádu (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) a Pobaltí. V minulosti také hlídali čeští piloti vzdušný prostor pobaltských zemí. České stíhačky by se do ochrany pobaltského nebe měly znovu zapojit v roce 2019.“ – citace článku zde

Tady se mi vybavila jiná mapka, která má být o německo-sovětských invazích v letech 1939-1940, tzn. v letech těsně před napadením SSSR.


Takže Pobaltí a k tomu Polsko a Ukrajina (a Bělorusko, které otáčí směrem k EU) – vším současnost jako by potvrzovala, že plán Barbarossa 2 se má zopakovat jako přes kopírák a že snad je na spadnutí… Budiž proto o to víc každoroční připomínka a oslava vlastenectví na Rudém náměstí, a bohužel, i oslava ruské vojenské techniky nadějí, že svět už se z tažení na Rusko poučil natolik, že Slovan prostě opravdu je vzpupný natolik, že raději zemře za svou zemi, než aby pomalu hynul tím, že svou zemi (a s ní své kořeny a tradice, základní to hodnoty duše) ztratil.

Sláva Rusku nejen s Dňom pobedy!

PS: V úvodním videu doporučuji čas cca 08:35 – ruské „URÁ“ , to totiž není jen nějaké žoldácké „Hurá“…

-Pozorovatelka- 11.05.2017

59 komentářů :

 1. A proto se EU snaží vlastenectví zcela vykořenit, dehonestovat a kriminalizovat. Protože národ, který přestane cítit vlastenectví lze snadno zotročit, rozdrobit a vykořenit. Už jednou to Čechy málem potkalo, kdy za Rakouska-Uherska téměř vymizeli vzdělaní lidé, mluvící/píšící/tvořící primárně česky, čeština se zachovala víceméně jen na venkově, jako jazyk poddaného lidu (nevolníků) a ve městech chudiny. Díky nemnoha českým a česky mluvícím vzdělancům došlo k národnímu obrození. Kdyby takový Jungmann, Havlíček či Palacký žili dnes a byli by veřejně činní, byli by kriminalizováni jako "xenofobové, rasisti, nacisti a extremisti".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:28 ano a pokud nebude Český národ dobře volit tak ho eu zničí

   Vymazat
  2. PAW
   Vypraveni o historii , ktera nema dejepisce.
   Kdyz se C.Powel dustojnik US armady navratil z Vietnamu , rozkazal prelozit navody na valky jisteho Clausewitze. Snuska hloupych prani a nesmyslu a pitomosti spisek obsahuje.
   Za genialni napad to byl povysen na nejvrchnejsiho generala a zavedl
   styl armad Wehrmachtu do USA.
   Jeste bylo potreba poridit taky preventivni valku a la Dolf.
   Vypovedel /Powel/pred OSN jak ma Saddam vsechny zbrane od atomovych pres biologicke a chemicke.
   A hodla zniicit cele USA...
   Pak uz zbyvalo jen zautocit na nej bez starosti , ze by neco z jeho plnych skladu pouzil , kdyz jemu slo o krk.
   Pres 20% dustojniku se zivi z Vietnamu, ale nevratili.
   Stali se obeti FRIGGING, coz bylo hazeni granatu , prevazne cernymi vojaky na shromazdeni dustojniku bilych. Snad pomohlo ze Powel nebyl bilej.
   PAW

   Vymazat
  3. PAW
   Co se deje dnes delo se i kdysi.
   Jen opakovani je stara vesta a velmi spatne usita..
   Zbaveni Oligarchu se delo a bude dit jako zakonitost sveta a jeho behu.
   Jelcin a jeho bohaci, Rim okolo 133-80 pred Kr.,ale snad nejepsi priklad bude Nemecky fasismus-Nacismus.
   Po nezdarenem pokusu puc radili se fasisti a nevi se kdo prisel na napad
   SVRHNOUT DEMOKRACII POMOCI DEMOKRACIE.
   Goebbels kricel o ARSENALU DEMOKRACIE , kde je spousta zbrani na vyber...A spousta prostredku a posluhu , s kterymi se vse postupne zdarilo...
   Ale ani Goebels nebyl uplne presny.
   V Nemecku neyla nevladla demokracie, ale QLIGARCHIE.
   Vladli, Rotschildove ,Warburgove, Hugenegerove/media/ Kruppove, Thyssenove , I.G. Farben atd. Ti ovsem pomahali , hromadili bohatstvi,vykoristovali /v tom jsou jako plne zautomatizovani roboti/ a vyrobili si krizi a dalsi podminky pro Dolfa ,zkratka delali vse co se dalo i co se nedalo.
   Hitler je svrhnul, oddelil uzitecne od zbytecnych s kterymi zatocil s nimi rychle.
   Uzitecni pak slouzili a vyrabeli co bylo treba.
   Nakonec to vsechno bylo zniceno.
   Jako rimane nemci, podlehli nepratelum , ktere si v kratke dobe stacili vytvorit...
   PAW

   Vymazat
  4. PAW
   Svrhnout oligarchy neni tak tezke.
   Feminsmus, polit. korektnosti a kdejakej pederast to zvladne..Dnes.
   Kazdy den jde prikladem Oligarch Trump a dalsich 20 presidentu bylo pred nim, jak jeho trida je neskutecne uboha, absurdni, plna parasitickych skudcu, pitomosti a silenstvi bez nejakych zameru a kazdy den Tump dokazuje , jako Dolf svoji zurivost aplikovanou na reseni problemu $%&**^$$ a ukazuje vsem jak se
   VYTVARI PODMINKY K SVRZENI CELE OLIGARCHICKE VLADY. Vcetne treba krizi, dluhu, chaosu, anarchie ad.
   Je dnes mnoho v Pentagonu generalu a tech mocnych na nizsim stupni , kteri jsou svedky vsech hovadin,zlocinu atd. kteri si mysli a jsou presvedceni co umi Trump, ze umi daleko lepsi.
   Coz neni obzvlaste tezke, i male dite by si vedelo rady..
   Akorat jsou neschopni, hloupi, lini a zbabeli se zvednout se ze zidle v kancelari.
   Jako zrala svestka se system naklani k spadnuti do klina tech , kteri touzi po bohatstvi a moci.
   Bez pretvarky a zbytecnych byrokratu, ministru senatoru , organizaci a jinych sasku.
   Vysoce placenych a za co ? Vlastne.
   Milardy yvyhozene, ktere pak pripadnou hned na zacatku k obohaceni nove vlady generalu.
   Bez organizaci zbytecnych akademiku a profesoru vsi tupe blbosti , kteri opakuji ,co ti nad nimi chteji slyset.
   Nakonec se to musi stat.
   Protoze Pentagon a CIA, vojensky komplex korporacnich konglomeratu ,a posluhove jiz davno ovladli kongresy, senaty, administrativy , maji drtivou vetsinu moci, ovladaji informace, media i utajeni vseho, dostavaji triliony na zbrojeni, bez zodpovednosti a s tim ze , nemusi nic nikomu vyuctovat a ovladaji velkou cast sveta.
   Scena je pripravena.
   Ceka se na noveho vladce na podiu , ktereho by zase mohli v pokleku zboznovat..
   Vysoke vladni kruhy se pak zabyvaji narizenou nenavisti proti jinym narodum a kdo se projevi malo nenavistny je okamzite jimi vyhozen a odkopnut hodne daleko..
   Jako socialismus , ktery mel hlavni ukol spravnou a spravedlivou ekonomii statu,ktera socialismus znicila , dnes je v USA Pentagon hlavni sila ktera zase znici sama sebe , jak je zvykem naseho sveta..
   PAW

   Vymazat
 2. Sami jsme si to jako Slovani podělali. Stačilo aby byli Poláci bývali rozumní, ale od těch se to čekat nedá, ani tehdy, ani dnes, že? Kde už jsme mohli teď být? - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

  OdpovědětVymazat
 3. Stalin hlavně nebyl žádnej Slovan a neměl se slovanskými národy slitování. Měl rád Germány! Ti mu pomohli postavit nosatci zpustošenou Rus opět tak ňák na vlastní hnáty - https://globe24.cz/domov/31173-stalin-prahu-potreboval-jinak-by-ji-nechal-vykrvacet-tvrdi-historik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevzdelani by nemeli psat

   Vymazat
  2. 18:18 - dyk je to historik, vole! Spíš těmhle žvástům jako je tenhle článek už dneska nevěřej ani malý děti. A to dokonce ani v Rusku!:)))

   Vymazat
  3. Uznávaný historik pan Profesor Vladimír Machnač o tom píše např. také zde -
   https://www.facebook.com/notes/417372851716708


   Vymazat
  4. Jeho profil -
   https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%85%D0%BD%D0%B0%D1%87,_%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80_%D0%9B%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

   Vymazat
  5. Historik, který píše, "co by se stalo, kdyby ..." není žádný historik, ale beletrista. Žádný fakt, jen zaujatá fantazie. A kdo takové spekulace bere vážně, je hlupák.

   Vymazat
  6. 17:51 věru primitivní úvaha. Pravda, Stalin nebyl Slovan, ale zarytý komunista, který považoval SSSR jak za svoji vlast, která vybuduje socialismus a postupně napomůže tomu, aby se prosadil v celém světě. Jestli to byl záměr v konečném cíli humánní nebo naopak je co by kdyby ... S útokem Německa na SSSR byl tím, kdo nakonec zvládnul vedení vítězné války tak, že se SSSR stal druhým nejmocnějším státem světa. Kdo, jak a co či proč byla tato pozice prohospodařena, zkouší analyzovat kdejaký neumětel nebo propagandista i když a zase, jde o co kdyby. Faktem je, že onen kolosální pokus byl konán v té historicky hospodářsky méně rozvinuté části světa s centrem v prostoru zaostalého carského Ruska, ke všemu prostoru nejvíc poškozeném druhou světovou válko nejen na hospodářství, ale na nejvíc práceschopné části populace. A tak, jak byl vykonáván tlak ke škodě SSSR, tak, možná ještě intenzivněji je stupňován tlak na Ruskou Federaci, se srozumitelným cílem: Zmocnit se tam ležícího bohatství jako zdroje zisků. Kdo to nechápe nebo chápat nechce, tento pokus o loupež dokonce podporuje, není člověk hodný sebemenší přízně. Jde o postoj buď nemravný nebo mravný. Tím je dáno, na které, byť značně slabší straně, stojím. Proberte se!

   Vymazat
 4. Tohle je dobrá kniha Psala to Pavličenková, ta co podnikal propagandistickou výpravu do USA za účelem zmanipulování veřejnosti pro otevření druhý fronty -
  https://lib.rus.ec/b/622979/read

  Skvělý počteníčko! Sám Stalin si jí vybral a vyškolil - dl jí svou osobní učebnici angličtiny a po návratu jí vyzpovídal ve stylu "tak co, jací to jsou lidé?". On z nich byl hotovej. Koukal prakticky jen na barevný americký muzikály (a lidi nechal čumět na černobáílý píčoviny o falešném dobývání Zimního paláce nebo o kolektivizaci vesnice, huli americký cigára - tu fajfku měl jen na oficiálních foto, stavěl Moskvu podle vzoru New Yorku a Chicaga - chěl jejich mrakodrapy ještě překonat a auta chtěl dělat po vzoru amerických limuzín!). Ta holka byla sice chytrá, vzdělaná, ale fanatička! Ona věřila v ideály komunismu! Na návštěvě Fordovy fabriky v detroitu tam na hale přes varování vedoucího začala cosi vykřikovat o solidaritě proletariátu a lidi znechuceně odešli. Ona to nedokázala pochopit - v SSSR by jí mocně tleskali. Eleanor Roosveltová jí v autě vysvětlila že u Forda maj dělníci takový prachy že jim nestojí za to, ohrozit svoje místo posloucháním nějaký komoušskcýh žvástů:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty to mas takovy nevzdelany
   O USA nic nevis

   Vymazat
  2. Uz to ze Ford potlacoval ustavni prava by ti melo byt divny, jenze ti ti v tvy jednoduchosti nedochazi

   Vymazat
  3. oprava: holka (Pavličenková) Jinak tu je její profil - https://cs.wikipedia.org/wiki/Ljudmila_Pavli%C4%8Denkov%C3%A1

   Vymazat
  4. 17:59 to se nenajde ani v románech pro ženy a dívky (genderáci promiňte), snad ani v Blesku! Kde to bereš? V té "literatuře" co drancuje peníze za cenu jakékoli, rádoby čtivé blbosti a ty, ty to jednoducháči, žereš?

   Vymazat
  5. 17:59 je čistý nácek. O Fordovi a jeho robotárně píše jen proto, že Ford byl velkým obdivovatelem a propagátorem nacismu v USA. To je vzor i tohohle českého nácka. Už to, že napíše "komoušský žvást" je typické.

   Vymazat
 5. Tak si nech ty havlobanderovský pindy o milovníkovi Hitlera(Fordovi) na tematickej večer při dýmce míru u JandoPutnovo"Starý bukvice":-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bez Forda by byl celej Stalin totálně v prdeli! To chtěl trockisti. jen zdržovali vyjednávání. Kontrakt na stavbu první ruský automobilky začal už v roce 1937, ale srali se do toho nosatý šíbři z Wallstreetu co spolýhali že ji Bronstein přinese Rusko na zlatým podnosu a Forda nesnášeli že jim nakouk do kuchyně a napsal vo tom bestseller. Až když ho Stalin vypakoval za hranice, tak se to podařilo uzavřít - tedy v roce 1932! To už běžela dávno pětiletka, který se taky říkalo "fordizace SSSR".

   Vymazat
  2. 18:12

   To nebyly jen závody na výrobu automobilů, traktorů a buldozerů či hydroelektrárny jako Dněprogess, ale i takové provozy jako jsou jatka, který musely Rusákům na žádost Stalina postavit američtí technici a inžové!
   „Hlavním předmětem výroby ovšem byly vitamínové a hormonální přípravky. A k tomu cílevědomý Hitlerův osobní lékař, který uměl z nacistického teroru obchodně profitovat, potřeboval nepřetržité zásobování,“ doplňuje Ohler.
   To si tehdy šestapadesátiletý Morell zařídil na nacisty okupované Ukrajině. Ve zlatý důl se pro něj proměnila obrovská jatka ve městě Vinnycja. Krátce před válkou je postavila americká firma Swift.
   „Vybavila je nejmodernějšími technologiemi. Zde se měly soustřeďovat veškeré porážky z celé Ukrajiny. Vše fungovalo automaticky, včetně zachycování velkého množství krve. Morell byl ohromen. Něco takového neměli ani v Německu,“ líčí Ohler.
   Zdroj: http://olomouc.idnes.cz/olomouc-adolf-hitler-drogy-hormony-vitaminy-theodor-morell-milo-adolf-heikorn-ukrajina-char-ich-/olomouc-zpravy.aspx?c=A170306_2310406_olomouc-zpravy_mip

   Vymazat
  3. Jasně, veškerý těžký průmysl a zárodky infrastruktury Rusku postavili Britové a Američané v průběhu let 1862- 1938 (pak přešel Stalin na stranu Německa, které spolupracovalo v oblasti vojentví od Rapalla 1922), jenže klíčový bylo i zásobování pracovní síly SSSR - tzv. myší a krys v roce 1941! - https://www.valka.cz/13334-Ekonomicka-situace-SSSR-v-prubehu-1941-42-a-spojenecka-pomoc-Lend-Lease-dil-2-?utm_source=valka_cz&utm_medium=article&utm_campaign=serial

   Vymazat
  4. Je evidentní,že dotyčný vůbec nemá ponětí
   o historii 2.světové války.Dokud byl SSSR
   závislý na dodávkách z USA a Britanie,tak
   se nemohl s měřit s německou armádou.Když
   se jim podařilo rozjet výrobu v továrnách,
   které urychleně stačili evakuovat,situace
   se obrátila.V těch"továrnách",které neměli
   střechu ani zdi,se začalo vyrábět všechno,
   co armáda potřebovala.Ty střechy a zdi se
   stavěly za provozu.Jenže tyto informace
   se dotyčný na těch jeho servrech nedoví.
   Proto tady kouzlí z historií války jak se
   mu to hodí.Doplňovat tomu individuu jeho
   znalosti je zbytečné.Buď je natolik blb,
   že to nepochopí,nebo jen papouškuje to,
   co mu jeho páníček nařídí.
   Petr Majevský

   Vymazat
  5. Pane Majevský, "ten dotyčný" (18:12, 18:15, 18:23) je obdivovatel fašismu, nacisty Forda a Hitlera. Proto je tak náchylný k překrucování historie. Dopouští se stejného podcenění SSSR, jako jeho vzor Hitler a jeho následovníci v NATO. Tihle lidé zadělávají na další totální válku. Jejich zvrhlé romantické duše odtržené od reality touží po "válečném dobrodružství", o rozkazování "podlidem" apod. Jedním slovem - nevzdělaný a nebezpečný ubožák.

   Vymazat
  6. 21:58 Dobrý den pane Majevský.Nezloběj se,ale větší nesmysl k historii 2.svět.války,tak jak jste jej napsal,jsem jaktěživo nečetl.A to jsem stár jak vy.Historie je plná faktů i událostí a ta jasně říká,pomoc spojenců/r.1941-45/od knoflíků,razítek,surovin na výrobu letadel,tanků,střelného prachu,potravin, voj.materiálu,ošacení,zdrav.potřeb,bot,bavny,ropných produktů dodávek aut,letadel,lokomotiv atd. za 160 miliard dolarů.Bez pomoci neexistoval by Sov.svaz
   a marně by jste dnes hledal Rusko na mapách!Válečné vítězství bylo dílem všech Spojeneckých armád.Pravdu máte v tom,že i po 72 letech se s historií kouzlí,viz pozorovatelka a vaše-Dokud byl SSSR závislý na dodávkách z USA a Británie,tak se nemohls měřit s německo armádou.

   Vymazat
  7. 10:44 Oprava:pomoc SSSR byla 11 miliard dolarů.Uvedených 161 miliard je v dnešní ceně.

   Vymazat
 6. Jando, zapadni buzerhodnoto

  OdpovědětVymazat
 7. Bůh:
  Ta píča co si říká Pozorovatelka si hraje na Boha. Místo svého ksichtu má jako profilový obrázek hvězdy na nebi a místo normálního jména je "Pozorovatelka". Tak já si budu říkat Bůh! A nikoho do toho nic není!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, prosím tě, neměň své pravé jméno BLB.

   Vymazat
  2. Anonymní 11. května 2017 18:35

   takovejch jako ty co si říkaj bůh,jsou plný blázince v celým světě a každý je má u zadele

   Vymazat
 8. V každém případě západním kapitalistům museli Sověti vše draze zaplatit !! Nelze také zapomenout , že Hitler se vyzbrojil za peníze od západu !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zaplatili jen co museli, to na papíře sepsaný,jenže americký program půjčky a pronájmu nadto umožnil Rusům se za války volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím (z retrospektivy se tento krok jeví jako silně naivní a idealistický). V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století.

   Vymazat
  2. Väčšie dristy som V živote nečítal!

   Vymazat
  3. Väčšie dristy som V živote nečítal!

   Vymazat
  4. To je typické podceňování Rusů, kterého se dopustilo mnoho pitomů před tím (Napoleon, Hilter atd.)

   Vymazat
  5. 18:54 kopíruj to pořád dokola, když nic lepšího nemáš. Faktem je, že odjakživa nižší kultury čerpají z kultur vyšších,rozvinutějších. Např. USA svého času z Evropy. Někteří v předchozích komentech žasnou, že stejně ne, že se chovalo carské rusko a SSSR, pouze zcela stejně jako kdekoli jinde v histotii, to probíhalo i v tomto prostoru. Tedy do té míry, jak mocenské zájmy umožnily. Mimo jiné, H.Ford meziválečné doby byl obdivovatelem nacizmu podobně, jako mnozí význační ve Velké Britanii i jinde. Nebýt takové té podpory a lidské hlouposti, Hitler by se neprosadil. Dost podobně pitomých vidím i tady.

   Vymazat
  6. 18:37 draze zaplatit? Googlujte Lend-Lease a poté se omluvte jste li slušný člověk!

   Vymazat
 9. Problém byl v tom že se z nich nestaly podporovatelé parazitického kapitalismu ale využily své získané znalosti pro dobro mnoha lidí. To je to co Vás s..e. Ve své podstatě jste nemorální a zvrhlí lidé, kteří mají snahu se dostat do p....e ještě zvrhlejším lidem protože tam bude ještě na čem parazitovat. Slovanskou duši nepochopíte.

  OdpovědětVymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 11. zajima mne či je tam podpis za českou republiku

  OdpovědětVymazat
 12. Ano, to je velmi důležité připomenout. Pro Rusy (Sověty) začala WW2 až operací Barbarossa v roce 1941. Do té doby byli s náckama největší kámoši, v dodatcích paktu M-R si rozdělili Evropu, společně zaútočili na Polsko atd.

  Kdyby Sověty Hitler nepodrazil, nepřecenil svoje síly a na SSSR nezaútočil, tak by zřejmě válku vyhrál a spolu se Sověty by spokojeně vládli svým částem Evropy dodnes.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:13-meleš kokotiny !!!

   Vymazat
  2. 23:13
   Dokonči si základní školu, nevzdělaný ignorante.

   Vymazat
  3. 22:13, nechápeš, že tomu Stalinovi nic jiného nezbylo, že získával čas a záborem části Finska i Polska rozšiřoval předpolí? Nechápeš prvotní příčiny válek? I tenkrát bylo to Rusko (SSSR), ten slabší. Docvakne ti něco?

   Vymazat
  4. Překrucování historie je dnes na veřejnosti a ve školách větší než za komárů. Výsledkem je nemyslící, neinformovaný a přesto diskutující 22:13.

   Vymazat
  5. Hitler Sověty nepodrazil.Viz.denník Pravda/KSSS/8.5.1991k výročí německé kapitulace napsal-Barbarossa-byl vedendo právě probíhajících příprav na ofenzivní pochod na Západ.Útok 21.6.1941 na SSSR byl preventivním úderem.Tolik historie a fakta vydavatele KSSS.

   Vymazat
  6. Tuhle lež napsal za Jelcina jen jeden blb. A ty, další blb, to po něm opakuješ. Ve zdůvodnění plánu Barbarossa Hitler ani nikdo z jeho generálů-plánovačů nic podobného neuvádí ani nezmiňuje. Žádný dobový komentář na německé/nacistické straně to nezmiňuje. Proč šíříš neověřené blbiny? Zato Britové chtěli SSSR napadnout už v roce 1935 útokem na Černém moři a na Baku. To je ověřený fakt, trubko.

   Vymazat
  7. 12.24 blb a trubka hmm.Tak jinak za Jelcina to psal jen jeden blb,podle vás neověřená blbina.To chcete říci,že všichni historici jenž se dostali po roce´90 do archivů SSSR než opět došlo k jejich uzavření a publikovali nebo psali v knihách blbiny a jsou blbci?Dokument z 11.6.´41 podepsaný Žukovem a Timošenkem-
   od 4.7.do 10.7´41 zahájí německá vojska bojové akce proti Anglii..štábům okruhů,
   frontů a sborovým štábům se přikazuje být od 1.července připraveni k vedení útočných operací.Noc z 21.6 na 22.6.´41
   vydán zápis s tajné schůze maršál Timošenko změnil číslování svých rozkazů a tak nejútočnější armáda DRRA byla uvedena do válečného stavu.Jenže 22.6.´41 preventivně zaútočila německá armáda a plány a předstvy se musely odložit ad acta.Když si vygooglujete jméno historika Igora Buniče nebo přečtete jeho knihy tak jistě budeteo 2.WW vědět víc.

   Vymazat
 13. Neslovanské krysy zde mají sraz nenávisti. Historii překrucují v hysterii, skutečné dějiny, které jsou v článku popsány neznajíce. Plivanec do ksichtů by považovali za déšť, stud neznají, svědomí nemají, a přitom by bez lidských obětí Rudé armády ani neexistovali.

  OdpovědětVymazat
 14. 22:25 Lidské blbost je neporazitelná, aby nezvítězila, nezbývá než s ní do úmoru bojovat. Tak nějak tuším Werich ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 12. května 2017 5:01

   ty se ani radši nekoukej do zrcadla,srazil by ses tam se stejným blbcem jako jsi ty,ten pan Werich by to rčení použil na tebe hnido

   Vymazat
 15. Docela pěkný rozbor, který se dá docela dobře rozvést až do nedávno minulých a současných poměrů.
  Západ, silně pravděpodobně právě proto, že doufal v porážku SSSR, odkládal otevření druhé fronty. I když ho o to Stalin žádal opakovaně od samého počátku války na východě. K invazi došlo až v červnu 1944 a proto došli Američané jenom tam, kam došli. Kdyby jí zahájili o rok, nebo dva dříve, mohli dojít mnohem dál na východ. Mohli to být oni a ne SSSR, kdo by osvobodil většinu, když ne celou Evropu a při jednáních na Jaltě a Postupimi mohli tahat za ten delší konec provazu.
  Je vcelku logické, že napadená velmoc udělá po vítězné válce vše proto, aby nebyla znovu napadena. To znamená, že se bude snažit udržet svůj vliv na území, které dobyla a posune pomyslnou čáru svého ohrožení co nejdál od svých hranic. Francouzi a Britové po první světové válce také odzbrojili Německo. A že nám naordinovali socialismus? S trochou nadsázky můžeme být rádi, že v oné době nebylo v Rusku otrokářství.
  To jsou věci, které dnes spousta lidí nechce vidět. Viníky naší socialistické anabáze není SSSR, ale naši západní "spojenci". Ti nás dvakrát zradili. Poprvé v roce 1938 v Mnichově a podruhé, když svým vypočítavým způsobem umožnili osvobození východní a střední Evropy Sovětskému svazu.

  OdpovědětVymazat
 16. Je to směšná argumentace. USA měly užitek z války na obou stranách do posledního dne. Jenom pozdě zareagovaly na postup armády CCCP. Saudská Arábie je pro euroatlantickou civilizaci vzor. To by si měli uvědomit ti malý paraziti.

  OdpovědětVymazat
 17. A. Merkelová a V. Putin v Soči, 2. května 2017...
  Inu - je vidět, jak se "demokratičtí cenzorové" snaží, Historie se opakuje, i když pouze ve spirálách...

  OdpovědětVymazat
 18. BARBAROSA 2,tento dokument museli podepsat všechny členské státy NATO.Opravdu,moc by mne a myslím,že i všechny občany zajímalo kdo tento hanebný dokument podepsal za Českou republiku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19.21 tak víme,že byla podepsána BARBAROOSA 2 a vy víte,že plán je hanebný.Co se asi dozvíme za cca 50let o druhé straně?Když nedávno bylo teprve dáno ve známost,že v r.´40,tři měsíce před podepsáním plánu Barbarossa byl na druhé straně podepsán dokument s nejvyšší tajností č.103202/06 tj.plán MP-41/mobilizační plán/.No zkušenost je taková,že ti co připravují válku mají nejvíc řečí o ochraně míru,že?

   Vymazat