Reklama

.

.

úterý 9. května 2017

Na každého jednou dojde

Vladimír Čermák
9. 5. 2017  První zprávy

Každý jsme nějaký a nějak jsme zformovaní výchovou či jinými faktory. Máme své chyby a nedostatky, které bychom rádi skryli před sebou i okolním světem, ale v tomhle ohledu býváme zklamáni. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Vladimír Čermák
(viz foto).
Dřív či později chyby odhalíme před okolním světem a ukážeme mu co v nás je. V uplynulých dnech se to podařilo zcela ukázkově i prezidentovi a premiérovi ČR.

Dnes si nejspíše oba ještě namlouvají, že se to zapomene. Navzdory tomu, co jim jejich pomocníci a poradci tvrdí: jejich sebeodhalení (můžeme také říci charakterový striptýz) nebude zapomenuto. Prezident Zeman ukázal, jak umí být dětinsky směšný a mstivý, tedy takový jaký vždy byl a stále je. Premiér Sobotka ukázal zase, jak dokáže být ubohý a nejapný. Je lhostejno, zda původní příčinou debaklu Zemana byla výchova v neúplné rodině či u Sobotky relikty rigidního katolicismu. Oba nám předvedli v přímém přenosu z Trůnního sálu inscenaci hodnou Kanceláře Blaník. Ani Tonda Blaník by to lépe než Kancelář prezidenta na Hradě a Kancelář premiéra ve Strakovce nevystihl.

Nu tedy: pobavili jsme se a zasmáli se do sytosti. Hořkost v nás ovšem zůstala. Tihle lidé se považují za naše reprezentanty? Tyhle lidi máme zanedlouho znovu volit? Každý je ale nahraditelný, a oni si nic jiného nezaslouží než být odejiti ze svých pozic, tedy být vystřídáni v pozicích, na které zjevně nestačí. Zůstává zde ovšem Problém.Jeho těžištěm je fakt, že každý kdo by chtěl po nich převzít moc, by měl splňovat minimálně dvě podmínky.

Tou první je, že by měl být čestný, schopný a jinak připravený k tomu, aby vstoupil do vrcholové politiky, nebo-li starat se o veřejné záležitosti. Takových je mezi námi Čechy možná stále ještě dost, i když předchozí garnitury polistopadových politiků se hodně snažily, aby se to o nich nikdo nedověděl. Měly k tomu důvod: chtěly zůstat co nejdéle u lizu, který se jim u jejich koryt nabízel. Horší je to ale s druhou podmínkou: aby do politiky u nás byli tito lidé ochotni vstoupit a podrobit se tortuře spojené s držbou moci, aniž by byli mocí nějak významně deformováni.

Bez ohledu na to, jestli se kvalitní náhradníci Zemana a Sobotky i dalších jim blízkých osob najdou, stojíme tedy před úkolem, jak tomu napomoci. Po událostech uplynulého týdne je naprosto nepřijatelné, aby si lidé jako Sobotka, Zeman či jejich nohsledi i protivníci typu Babiše, Bělobrádka, Fialy, Kalouska či mnoha jiných, jim podobných dnešních prominentů, už nemohli nárokovat ústavou jim prý zaručené právo deformovat a kazit naše životy a vývoj české společnosti. Lidé s tak výrazně nízkým etickým či inteligenčním kvocientem - v některých případech s oběma deficity najednou – by se takovým právem neměli zaštiťovat, neboť se jim zjevně nedá svěřit tzv. ani řízení koloběžky.

To je dnes přece už jasné, stejně jako to, že se nedá spolehnout na rozumy všech těch politologů (bez výjimky), právníků (zvlášť těch údajně „ústavních“) či žurnalistů (nejen těch z MAFRA či z ČTV). Jedinou výraznou vlastností těchto lidí (dříve se jim říkalo oficiálně pacholci) je schopnost lézt svým nadřízeným permanentně do pozadí a dělat pro ně všechny ty špinavé věci, které s pojetím dnešní české politiky souvisejí. To oni zprostředkovávají veřejnosti takové divadlo, jako je třeba oficiální „scházení se“ na Hradě ke konzultacím (v době, kdy už dávno existují šifrované telefony) či aféry s tím, kdo koho odposlouchává. Nota bene v době, kdy americká NSA pracující pro lidi, kteří je z Washingtonu či odjinud řídí, odposlouchává všechny, i ty s těmi šifrovatelnými přístroji. To, co nám v českých médiích kolem těchto afér předvádějí, je jen hra pro blbečky, kteří jim na to naletí.

Experimenty (jako ten s Babišem-miliardářem, který proklouzl až do nejvyšší politiky), potvrzují jen něco co už jsem i bez nich tušili. „Boháči“ (viz třeba ti jako Bárta z Věcí veřejných ve vládě Nečase), kteří se ke svým dnešním majetkům dostali vždy nějak podivným způsobem. Tedy nečistě. Ještě nedávno to byli přitom tzv. holé prdele jako naprostá většina z nás. Podvádění všeho druhu, korupce (také všelijaká) či tzv. ojebávání státu, jak to vyjádřil přiléhavě a po slovensky Andrej, by nemělo být osvědčeným způsobem k získání příležitosti jak ochutnat moc. Stejně tak jako utajování politické i jiné minulosti a tedy i důkazů o politických sklonech exkomunistů, o nichž se to dovídáme zásadně až ex post, když už vládu opustili (jako třeba úředničtí premiérové – a nejen oni - z posledního čtvrtstoletí).

Bohatými se z ničeho nic nestali jen lidé jako nebožtík Gross, na kterého to prasklo. Jiní z této kategorie byli „šikovnější“. Našli si své bílé koně mezi dnešními oligarchy spravujícími obrovská majetková konzorcia vlastníci peníze z kuponové privatizace a z jiných velkých i menších čachrů. Nemusí díky tomu nikde vysvětlovat, jak ke svému blahobytu přišli. Musí být jen trochu opatrní v komentování současné politické krize. Všimli jste si také, jak známý komentátor všeho možného- exprezident-profesor - byl tento týden zdrženlivý? Možná ale měl jen politickou chřipku.

Ti všichni a řada dalších nemají čisté ruce. Všichni dohromady jen lžou a předstírají, že lhaní a podvádění už patří k běžné profi-výbavě dnešních českých politiků. Obklopují se lidmi, kteří jim v tom pomáhají a spoléhají na to, že našinci budou reagovat tak, jak to obvykle bezmocní lidé u nás dělají. Např. nepůjdou k volbám. To, že přijde jen 5% voličů, už dávno ale nikomu z těch vládnoucích kruhů nevadí. Tak se přeci již dlouho volí v Česku senátoři. I několikaprocentní vítěz takových „voleb“ se stává váženým politikem rozhodujícím o druhých.

Za těchto okolností bychom se ale mohli inspirovat G. H. Chestertonem, který přišel téměř před stoletím v jednom svém románu s nápadem, jak situaci řešit poměrně jednoduchým způsobem. Konkrétně: nechat přední politiky vylosovat v lotérii. Tehdejší situace v Británii, která vedla nakonec k takové národní katastrofě, jako byl nástup tzv. Mnichovanů a pak k zahájení druhé světové války, musela být asi dost podobná situaci, která se teď začala projevovat i u nás. Princip náhody, s níž pracuje jako se základním principem loterie, by se dal využít. Rizika s tím spojená se dokonce dají nějak zmírnit. Horší než to, co právě tady je, to být už nemůže. Nebo myslíte, že ano, poté co Vám zdejší prezident a premiér - dva zdejší nejvyšší ústavní činitelé - v týdnu předvedli? Máte jiný, lepší nápad?

32 komentářů :

 1. ano na jejich západě politik sám odstoupí pro malichernost např nemanželský poměr a tady zloděje nezavřou a ještě ze sebe dělá chudáka a nechce odstoupit

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tato přežvýkaná mantra je už odpuzující!
   Na tzv. Západě sice politik, ale ne vždy(!) odstupuje, ale pak se vynoří v soukromé firmě,
   s 5x vyšším platem a min. 2x větším politicklým vlivem.
   Ale u nás jsou jen pobočky.

   Vymazat
  2. 21:52, to jsou žvásty. Všude je to stejné nebo ještě horší, jen se o tom nemluví jako u nás. Lidi si tam na všechno zvykli.

   Vymazat
  3. Nespočívá zásadní problém v tom, že společnost založená na vykořisťování drtivé většiny, na lži a cenzuře v médiích a útočných koloniálních válkách to je kapitalismus je nemravný a zločinecký režim, který bez vlastní destrukce nepřipustí vládu jiných politiků než dnešních Klusů, Zemanů, Sobotků, Babišů a podobně vybrané společnosti !!

   Vymazat
  4. 23:53 v samé podstatě pravda. Pokud tedy některý z politiků přece jen chce běh věcí změnit, nezmůže nic bez mimikry. Když to ne, nezbývá, než nejít do vysoké politiky. Co tedy dál?

   Vymazat
  5. To je hodně naivní. Ve Francii měl snad každý prezident nemanželské dítě a nikdy neodstoupil. Tajili vážné nemoce a neodstoupili.

   Vymazat
  6. Je neuvěřitelné, že v době, kdy lidé mají možnost vědeckého poznání společenského pohybu na základě dialektického a historického materialismu, nejsou schopni vyhodnotit příčiny dnešní degenerace. Odhodili a označkovali Marxe jako nejhoršího zločince, aniž jakkoli kriticky překonali jeho učení. A davy bezmozků tomu tleskají. Rozpor mezi prací a kapitálem se bude zostřovat bez ohledu na snahu buržoazie o jeho otupování a povede buď k likvidaci kapitalismu, nebo k likvidaci lidské civilizace. I Albert Einstein to viděl stejně. T

   Vymazat
  7. Marx - to není učení, to je ekonomická věda. Odhalení nadhodnoty a jejího přivlastňování parazity v kapitalizmu je zásadní poznání. Škoda, že komouši z Marxe udělali modlu a na politicko-ekonomickou vědu nanesli mnoho nesmyslů a dogmat.

   Vymazat
 2. To jako prezident mněl sklopit ocas a prosit sobotku aby si rozmyslel jeho předvolební vrtochy?Co to je za politika odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil.Jenom dodám, ve funkci premiera ta moudrost není, v hlavě ji má premiér, či nemá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ocas a stání vlajka se stahují, ku . do

   Vymazat
  2. Škoda, že Čermák není prezident, ten by nám ukázal, jak se to má dělat. Zatím jenom poplivává a honí si triko.

   Vymazat
 3. Mnoho slov o ničem ... Autor článku nic z toho, co se nyní u nás a ve světě odehrává, zřejmě nepochopil.
  Jednání premiéra a jeho "příznivců" jen odráží jejich strach se změn, které ve světě probíhají.
  Zoufalí lidé jsou schopní čehokoliv ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. je snad ta zajordánská smečka tak nepoučitelná?
   národ staví šibenice a oni se hádají, kdo je větší zloděj a kdo může za genocidu Českého národa

   Vymazat
  2. Není pravda, že článek je o ničem. Třeba dočíst do konce. Je záhodno se zamyslit nad posledním odstavcem. Konečně se našel někdo další, kdo dává ke zvážení to, co Oskar Krejčí už skoro deset let zatím marně nadhazuje. Přitom by šlo o zásadní změnu rozhodovacích sil a o přímou účast občanů na řízení státu.
   KR

   Vymazat
  3. 1:41 KR
   Souhlasím, že nástup "Mnichovanů" je podobný současné situaci u nás i ve světě.

   Tehdy, i nyní, se ale jedná jen o část mocenské scény. I tehdy byli politici jako Winston Churchill, kteří měli "jasno". Bohužel, nebyla vůle, ani ze strany normálních občanů. Teprve až se přesvědčili, že je zle, změnili názor.

   "Nechat přední politiky vylosovat v lotérii" - nezlobte se, ale to je opravdu "naivní" názor.
   L.S.

   Vymazat
  4. Tak jsem si přečetl ten poslední odstaveček a zajímavé, to aby se losovalo už navrhuju minimálně 5 let, že to navrhoval i Oskar Krejčí, to mě potěšilo. Mohlo by se začít ve stranách. Vyvolit představenstvo a losovat předsedu. To by se ukázalo, kdo má koule a kdo jenom přikuluje.

   Vymazat
  5. Pro (9:05)
   Stačila by jedna komora parlamentu vylosovaná - byl by to skutečný odraz názorů obyvatel, protože volené výběry jsou nejen výsledkem toho, jací jsou občané, ale v daleko vyšší míře odrážejí širší volební systém od modelů stranických kariér a výběru kandidátů ve stranách přes mediální volební manipulace až po samotný volební akct a rozdělování mandátů. Dokonve by komora nemusela být tak na dlouho, aby lidé nevypadli z práce, dokonce by mohla býtkomora nalosována jen na konkrétní zákon. Pak by se do rozhodování o věcech veřejných zapojilo daleko více lidí, kteří by poznali, že je třeba si problém nastudovat, promyslet, prodiskutovat, rozhodnout a nést zodpovědnost (mimo jimé ho obhájit mezi hospodskými spolustolovníky). Rychlá rotace by patrně i zkomplikovalo poněkud práci lobbistům, kteří by tam neměli stále loutky, museli hledat znovu a znovu a vystavovat se riziku, že někdo čestný jejich snahu práskne.
   Losování vypadá sice poněkud ulítle, ale ono bylo praktikováno už ve starověkém Řecku a Římě (fungoval vlastně model losovaných představitelů pro dobu míru a volených vůdců pro čas války).
   Ještě dodám, že pokud by strany měly zájem, mohl by losovací zákon zavést, že na žádost dostatečně velké skupiny bude jeden nebo více zástupců vylosováno z koše obyvatel, které tato skupina navrhne. Strana (komunita) by měla jistotu, že bude mít svého zástupce mezi vylosonými, ale současně se obírá o možnost, resp. se vyhýbá riziku, že jich tam bude mít více, nebo méně (třeba i nikoho) podle toho. jak rozhodne náhoda.
   Určitě stojí losovaná parlamentní komora za zvážení. (A navíc se ušetří za organizaci voleb.)
   KR

   Vymazat
 4. Pravda je taková: Sobotka si začal.
  Babiš neměl být ve vládě už dávno, ale totéž platí pro Sobotku (podvody a nedodržení volebních slibů a zrádné přijetí kvót a Altner).
  Na místě prezidenta bych ho vypráskal. V čem je Zemanova mstivost? Že Bohouš nedrží slovo a neví, co chce se sebou, s vládou, s republikou? Mohu stokrát prezidenta kritizovat, ale tuhle ostudnou "krizi" nevyprovokoval. Možná ji nezarazil. No tak není bůh.

  OdpovědětVymazat
 5. Dobrý popis nejen současné "politiky" ale i t.zv. politiků. Jenže ouhá. Kde vzít někoho a nejednoho opravdu čestného a slušného, a i když náhodou, jedná či pár vlaštovek jaro neudělá.
  Politika je a vždy byla špinavost, a jako řemeslo na úrovní nájemného vraha. Těchto rolí různých zastupitelů, poslanců, stranických šéfů, ministrů, jejich poradců či dokonce prezidentů se většinou ujímají lidé dobrodružní, otrlí, s nízkou osobní morálkou. Většinou sice s čistými trestními rejstříky, které se v další činnosti většinou rychle zaplní špínou. Protože nejméně devadesát procent těchto adeptů jdou "do toho" s úmyslem napakovat se.
  Obyčejňák to řeší sázením do sportky a žije týden co týden nadějí. Adept na politika ví, že jistější to je ve "službě veřejnosti".
  No, takže můžeme si navzájem poplakat ale nic se na věci nezmění. Budeme dále hrát roli statistů, obecenstva, všech těch divadel či cirkusů. A jelikož buržoustská "demokracie" s těmi divadly a cirkusy počítá, nadělila nám sto stran a nevyhnutí, aby jsme se mohli tak hezky pobavit. Volební účast může být i jednoprocentní a vyhrají vždy prachy, někdy dokonce i koblihy.
  altman

  OdpovědětVymazat
 6. Pan Čermák patří k mainstreamovým kvákalům a našim politruckým pitomcům.
  Prezident se zachoval skvěle a Bohouš se zesměšnil zcela SÁM, jen SÁM.
  Avizoval, že na Hrad přijde s demisí. Nakonec otočil a prezident to jen okomentoval. Sobotka tam přišel jako idiot, do sebe zahleděný neschopný egoprd. A v sále zůstal stát jako tvrdé "Y" mezi prezidentem a mikrofonem a civěl jako mimoň. Tak mu musel prezident ukázat, kde má místo. A že se Zeman otočil a odešel? Prezident byl doma, Sobotka měl už slovo a prezident měl po právu mít slovo poslední, jako pan domácí a šéf státu. Že si Sobotka vůbec dovolil tam ještě něco kvákat dál, to jen zesměšnil ještě více sám sebe.
  KAŽDÝ inteligentní člověk to viděl.
  Jen pitomci NE, pane Čermáku.
  Mstivý jste vy sám.

  OdpovědětVymazat
 7. Opravdu ubohý článek. Co měl proboha prezident dělat? Sobotka oznámí hradu, že podá demisi. Prezident tedy připraví daný ceremoniál a očekává Sobotku s demisí. Jenže Sobotka demisi nepřináší, ale přišel si prezidentem popovídat. Prezident ho tedy pozve, aby šelo za ním do jeho komnat. Sobotka ale stojí jako pařez a chce si povídat s novináři. Demisi prý pošle do poloviny května. Další den oznámí, že demisi nepodá. Pak zase oznámí, že chce odvolat Babiše, ačkoliv mu to jím dobrovolně uzavřená koaliční smlouva neumožňuje. Rozhodně si nemyslím, že by pan prezident někde pochybil. Ale co s bláznem, který každý den prohlásí něco jiného a pak ''prezidente hoď sebou, ať mi vyhovíš''.
  Ivana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím , ale prezident by měl nakonec postupovat dle ústavy ( a na koaliční smlouvu se neohlížet - to at si vyřídí mezi sebou), zatím může ty naše chytráky natahovat na skřipec.

   Vymazat
 8. Buďme rádi za to co se nyní děje.Lumpové odkryli karty a už velmi těžko vymluví lidem, že nejsou političtí gauneři a lidé by jim to měli u voleb spočítat.Pokud Babiš vyhraje volby pomstí se jak ODS a TOP09 ale hlavně Socanům. Takže nás Babiš nakonec zbaví všech těch proradných lumpů a zlodějů, docela se na to těším.

  OdpovědětVymazat
 9. Panu Čermákovi, který se zaujetím a zajisté rád plody svých úvah, kde jen to jde, publikuje, zajisté ví, jak je občan Zeman, prezident, alergický na hloupost. Pravda, tentokrát (a zase) neudržel dekórum majestátu. Dál, řekl bych, že se snaží o racionální řešení tak, aby byly šetřeny státní zájmy. Současní poštěkávači, ať už mezi "vysokými" politiky, všelijací ti titulovaní i netitulovaní ".....lozi", komentátoři a novináři buď postrádají, nebo nepotřebují mít odpovídající nadhled. My obyčejní se tím buď prokousáváme, nebo na to s.re.e. Světlo na konci tunelu stejně nevidět. Pan Čermák tam lucernu nenese. Kdyby on byl prezidentem?

  OdpovědětVymazat
 10. celou dobu to chci hodit Okamurovi. Najednou koukám koukám, že mnohem důležitější figura je Babiš. Mydlí mu schody jedinci, kteří mají na rováši takové hříchy, že Andy je proti nim hotový andílek. Tomio promiň. Svůj drahocený hlas Ti dám až příště !

  OdpovědětVymazat
 11. Autor nechápe globální politiku...přihřívá si regionální polívčičku a nechápe, o co ve skutečnosti jde, kdo a proč útočí na prezidenta. Takoví slušní, přihlouplí intoši jsou k pláči. A že takových je!

  OdpovědětVymazat
 12. Sobotkova a Kalouskova krize

  Od J.O. , v kategorii Novinky - 8.5.2017 .

  Tak tu máme další kampaň proti panu prezidentovi.

  Bohuslav Sobotka a Miroslav Kalousek, jejichž strany se potácí v obřích problémech, ruku v ruce vyvolali politickou a vládní krizi.

  Snaží se přitom veřejnosti namluvit, že tu jde jen a jen o Andreje Babiše. Nejde.

  Hlavním terčem bezskrupulózní kampaně je pan prezident. Ano, Sobotka s Kalouskem udělají doslova vše, aby nebyl Miloš Zeman znovuzvolen. Z takové představy mají kopřivku!

  Zní dokonce vyhrožování ústavními žalobami a sesazením z funkce. Lidmi zvolený prezident prostě těmto dvěma politickým spojencům vadí. Proč?

  Protože pan prezident nehledí na přání stranických sekretariátů a neposlouchá jejich příkazy.

  Pan prezident prostě nejedná a nebude jednat v zájmu Slávka, Mirka nebo Andreje. Občany byl zvolen a jen jim se zodpovídá!

  Vím, že pan prezident brutální kampani Slávka a Mirka nepodlehne. Není Edvard Beneš verze 1948. Bude jednat ústavně odpovědně. Tedy jednat, jednat a jednat!

  Republika se v žádném případě nesmí stát hračkou v rukou těch, kteří už dávno svým sobectvím prohospodařili důvěru lidí.

  Držme si palce!

  OdpovědětVymazat
 13. Sobotkova a Kalouskova krize -SUHLAS , jde o to ,zbavit stávajícího presidenta ůřadu ....až bude v Číně ,tak začně čina i tady....psi se porvu o kost ,o dobro ČR nikomu z nich nejde ,jak to krásně potvrdil u moravce ten pán ,co hned po volbách odjel do USA pro rozumy,,,předčasne volby nám nevhovují,,...,,nám,, myslel svou bandu v triku ..tím dokázal ,že mu jde jen o moc ,parchant jeden ..a ted budu na presidenta štěkat ,at nejede do Číny ...a hlavně at se nesetkává s tím Putinem ....o to jde ....Čína přebírá hlavní roli ve světovém ekomickém prostoru a my ,jako kreteni tam nepojedem ...toto je vizitka tych tupců a zadluženych zufalců z ČSSD TOP ...my Prahu nedáme ,radši ji zbouráme ...volně přeloženo ,,my radši zničíme svou zem ,než bychom spolu pracovali na přeměně světa v ten lepší.......hepší......defestrace .nic jineho...o tv ani nemluvím ,ta jde první ligu v propagandě západu a v útočení na presidenta ....Marieza.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ČR a EU zůstane pod přísnou kuratelou zkrachovalých USSA!

   Vymazat
 14. A takový Daniel Kroupa, manipulátor, učí mladé lidi "politologii"...

  OdpovědětVymazat
 15. Čím dál je v mých očích směšnější každý člobrdík, který se vydává za analytika, politologa a jiné stvoření píšící o politice. Stále je těžší a těžší najít text opravdové vědecké analýzy společenských, či politických událostí. Naprosto všichni, kdo se v současnosti veřejně producírují v debatách o politice, jsou totiž stoupenci nějaké ideologie, která předem určuje, jak budou hodnotit fakta. Ovšem nejhorší vůbec je dneska to, že každý, kdo se angažuje v hodnocení činů a slov politiků, umí myslet jen ve „dvojkové soustavě. “Buď“ a „nebo“. Pro Zemana – proti Zemanovi, pro Trumpa – proti Trumpovi, Pro Putina – proti Putinovi. Pro Babiše – proti Babišovi. Každý fakt o dané osobě pak všichni ti ideologičtí zaslepenci interpretují jen a pouze podle toho, zda jsou členy fanklubu dané osobnosti, či nejsou. Dokonce i když se snaží tvářit, že jsou nad věcí, jako třeba autor, tak nakonec vždycky ono ideologická čertovo kopyto se z onoho pytle vyklube. Je zbytečné proto všechny ty texty číst a je pouze zapotřebí zjistit si co nejvíc opravdových faktů a následně myslet vlastní hlavou.

  OdpovědětVymazat
 16. Ještě jeden dodatek
  Úplnou katastrofou pak je, když „hodnotitel“ činů či slov politiků se vydá na cestu posuzování jejich morálky, mravů či dokonce charakterů. Tady se už nikdy nedokáže ubránit tomu, aby soudil jiné podle sebe. .Je-li autor sám mstivý, tak si Zemanovy činy vykládá jako mstivost. Dokáže-li být závistivý, tak podezírá z toho každý čin, který se podobným motivem dá vysvětlit. Kdo převléká kabáty, přisuzuje to i jiným, slaboch vidí jiné stejnými brýlemi a taky třeba lenoch. A co teprve člověk, zvyklý podvádět, ten v každém činu i slově hledá v prvé řadě lež a podraz. Jinými slovy, většina textů, ne-li všechny vypovídají víc o autorovi, než o hodnoceném.

  OdpovědětVymazat