Reklama

.

.

úterý 16. května 2017

Na Ukrajině nabyl účinnosti mechanismus stažení ruských knih

16. 5. 2017      zdroj
Na území Ukrajiny vstoupil v platnost způsob stažení knih, vydaných v Rusku a dovezených do země bez povolení. Uvedl to portál Ukrajinské zprávy v neděli 14. května. Platnost mechanismu se týká soukromých podnikatelů a organizací, které přivážejí a distribuují zboží vyrobené v Rusku. Narušitelům hrozí administrativní a ekonomické tresty. 

Bylo uvedeno, že zákaz se nevztahuje na knihy, které občané provezou v příručním zavazadle, jejich počet však nesmí přesáhnout deset výtisků.

Stažením knih se bude zabývat Státní výbor pro televizi a rozhlas Ukrajiny. Knihy pak budou uloženy v příslušném rezortu.

V únoru bylo oznámeno, že vydavatelství země kritizovala iniciativu Kyjeva. Jak oznámil předseda Ukrajinské asociace vydavatelů a knihkupců Alexandr Afonin, zákaz povede k nedostatku zboží a vzniku nelegálních kanálů pro jeho realizaci.

V prosinci 2016 Nejvyšší rada odhlasovala rozhodnutí o omezení dovozu z Ruska do země tištěné produkce "antiukrajinského obsahu".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. 2sv začala stejně ještě je budou pálit mají v tom praxi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždyť také hitlerovská "technologie" se tehdy v Evropě nesmírně osvědčila... proč nevyzkoušet na UA modelu její inovovanou verzi? Vedení katolické inkvizice ve Španělsku, mimochodem židovského původu (např. otec Torquemada...) dokázalo terorem za 400 let z multikulturní směsky vytvořit dubiozně katolické Španěly...

   Vymazat
  2. Kdo se bojí knih, bojí se svého svědomí a ví, že dělá něco špatně, což by ty knihy mohly prozradit. U nás jsme se po revoluci bály dokonce uměleckých děl, plastik. Asi v pořádku, bylo odstraňování soch Gottwalda, Lenina, ale proč Švermy, J.Jabůrkové nebo holčičky vypuštějící holubici míru zhotovenou významným sochařem jenom proto, že ji postavili za komunistů? Kam odlétly Picassovi holubice míru, kdysi tak oblíbené po celém světě? Když múzi mlčí...Ti co tomuto světu vládnou, nejen ti Ukrajinci, toto dobře vědí a šlapou jim po krku. No když vidím ty naše dnešní české umělce umělce(Černý, Knižák, Hřebejk...) tak opravdu ať raději mlčí. Snad přežijem. M.R.

   Vymazat
  3. 23:51 četl jste ten článek?Nikdo nezakazuje čtení ruských knih a s politikou to nemá nic společného.Ukrajina měla od 1.1.2017 do 1.4.2017zákon o zákazu dovozu ruských knih.Po vydání celních předpisů legální dovoz od 1.4.2017 ruské literatury neni problém! Rozumíte li psanému textu,tak článek informuje o stažení pašovaných knih a pašerákům tak jak jinde ve světě hrozí postih.Toť vše. PS.bude li smazáno výhra má čini 300Kč.Sázelo se.Děkuji.

   Vymazat
  4. 10.00 Aby jste byl vymazán a vyhrál tak vás podpořím. Nekonformní příspěvky tu mizí. Slušnost příspěvku vás nezachrání.

   Vymazat
 2. podobnost čistě náhodná
  Běžte se podívat do největší veřejné knihovny v Čechách. Tam kudrnatí zločinci z tisíců knih vytvořili sloup pod záminkou, že se jedná o umělecké dílo. Další miliony knih zničili při likvidací knihoven po celé naší vlasti tvrdíc, že jde o závadnou komunistickou propagandu. Přitom mezi těmito knihami byly jak předváleční autoři, tak dětská beletrie nebo literatura faktu.
  Dnes jsou knihovny plné braku nemajícího ani uměleckou ani historickou hodnotu. Navíc, pokud se jedná o fakta, kdejaký blb se snaž dle své "kreativity" překrucovat historii a dokonce i nezvratné skutečnosti. Vynikají v tom právě naši národní hosté. Zástup jmen je téměř nekonečný a tak se v antikvariátech setkáte s "věhlasnými" autory část po dvou třech měsících od vydání knihy. Hodně barev, hodně obrázků a nulová hodnota díla.

  OdpovědětVymazat
 3. Mezi vyřazenými knihami jsem si koupil za pětikorunu knihu Jak myslí Topolánek (vydalo CEVRO). Za celou dobu si ji nikdo nepůjčil, tak jsem ji otevřel jako první (a zase zavřel). Vyřazuje se kromě Romaina Rollanda a Aloise Jiráska i Pavel Tigrid (Politická emigrace v atomovém věku, Dnešek je váš, zítřek je náš a další).
  Ve skutečnosti knihovny mají málo čtenářů. V některých městech zavedli akci Kniha do vlaku. Uvnitř knihy, kterou si volně můžete vzít z police v hale nádraží, najdete výzvu, abyste dali knihovně vědět, kam s vámi kniha docestovala. Těch stanic je asi třicet (viděl jsem Přerov a Most). Knihbudka je i ve Vlastivědném muzeu v Plzni na Náměstí Republiky a v Ostravě u Nové Karolíny.
  Ruská literatura u nás zatím zakázána není, v oddělení cizojazyčné literatury jsem si půjčil Annu Kareninu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Půjde li to takhle u nás dál, i na Annu Kareninovou dojde...

   Vymazat
 4. Dnešní děti sice znají písmena ale neumí číst a pochopit myšlenku. Škola je tomu "náhodou" nenaučila. Je to důsledek poklesu úrovně školství (jako i některých jiných parametrů společnosti).

  OdpovědětVymazat
 5. Konec banderostánu se neodvratně blíží. Ještě, že EU zavedlo právě včas bezvízový styk, ti nejlepší banderostánci budou svoji kulturu (nejenom tu knižní) šířit po celé Evropě. Ale Evropa si ani nic jiného nezaslouží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. milióny přizpůsobivých Ukrajinců jsou vítány, pomohou bojovat s milióny nepřizpůsobivých muslimů - zítra se to bude mydliti v Evropě všude :-)

   Vymazat
  2. Jenom abyste se nemýlil. Když v sedmdesátých dovezli do H. Králové Vietnamce, aby se ve fabrice naučili práci, přes jazykovou barieru byli do týdne jedna ruka s Cikány...

   Nakonec se budeme dřít, pod EU biči, na Afronebílé i na banderonácky...

   Vymazat
  3. 11:39 nespletl jste to trochu ? To přece nebyli Vietnamci, ale to byli Kubánci. A moc dobře si vzpomínám, že Kubánci jasně tehdy říkali, že nejlepší Češi jsou ti tmavší Češi (= romové), protože ti se s nima veselili po směně od večera až do rána, zatímco bílí Češi šli domů a spali a žádnou noční družbu s Kubánci nepěstovali :-)

   Vymazat
 6. Ale vždyť je účel,vymýt mozek hlavně mládeži,zpřetrhat historii,rozvrátit rodiny,státní ideje,společenskou příslušnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jasným cílem je vytvořit i v Evropě (nejenom na Ukrajině) takovou malou Ameriku se vším všudy

   Vymazat
 7. Jo, je to takový "mile nevinný" zvyk všech koniášů, nacistů aj. mccarthyů světa ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jistě, vždyť volná četba bere lidem KLID I ČAS NA PRÁCI. A už Tomáš Baťa říkal ve svých večerních školách práce, že DEN JE NA PRÁCI a večer na učení..

   A kdo nespí v noci, ten spí ve dne! Schwarzenberg to rád potvrdí...

   Vymazat