Reklama

.

.

čtvrtek 25. května 2017

Naprosto skandální: USA „ztratily“ v ​​Iráku zbraně za miliardu dolarů!

25.5. 2017   První zprávy
Mezinárodní nevládní organizace Amnesty International uvedla, že americká armáda neví, kde je část výzbroje dodané do Iráku a Kuvajtu. Celkové cena na „chybějících“ zbraní se odhaduje na jednu miliardu dolarůAktivisté za lidská práva se odkázali na výsledky auditu odtajněného Washingtonem v září 2016. Podle dokumentů, Pentagon „nemá přesné a čerstvé údaje o množství jednotek a umístění“ velkého množství zbraní a vybavení, které měly postoupit do výzbroje irácké armády a armády kurdských Pešmergů.

Především není určeno, kde se v současné době nacházejí desítky tisíc útočných pušek, jen ty v ceně přibližně 28 milionů dolarů, stovky minometných granátů a vojenských terénních vozidel Humvee.

AI: Urážka lidstva! Nemocnici v Jemenu rozsekaly bomby USA! 

Je to mimořádně smutná informace, s přihlédnutím k hlášení, že se americké zbraně již dlouhou dobu dostávají do rukou soupeřících v Iráku ozbrojených skupin, včetně skupiny, která se sama nazývá „Islámský stát“, a o nichž je známo, že se „dopouštějí válečných zločinů a dalších zvěrstev“, upozornila Amnesty International. Organizace rovněž upozornila, že americký zákon (Leahy Law) zakazuje dodávat zbraně policejním a vojenským jednotkám, bez záruky, že nebudou porušovat lidská práva.
„Zaslání zbraní v miliónech dolarů do černé díry není životaschopnou strategií boje proti terorismu. To je prostě bezohledné," řekl expert organizace v oblasti kontroly zbraní Patrick Wilcken.

Americké vojenské tažení v Iráku trvalo od března 2003 do prosince 2011.

8 komentářů :

 1. Stačí když se Trumpeta zeptá kámošů Saudů a Kataru kam to zašantročili. Také by se mohl zeptat Putina kolik toho zlikvidovali v Sýrii.Myslím, že by jim to řekl přesně.

  OdpovědětVymazat
 2. Tak takhle funguje ta vývozní debilokracie MADE IN USSA?!!!!!
  Tenhle hnus,filcky a bordel si ty ussácký agresoři můžou nechat na vítání vlastních prezidentů a podobný havěti ve Fuckingtownu,svět jim o to nestojí ani náhodou!!!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Myslím že vyzbrojil Albánce a Bosňany ?!!

  OdpovědětVymazat
 4. Americká armáda "neví"!!, zato to ví a vidí celý svět.
  Že to, co se jí (jakoby) poztrácelo, mají dnes v rukou všichni nájemní zmetci, a to i s výcvikem, jak ty cajky používat. Ti zmetci, kteří po světě bojují proti režimům nepohodlným pro USA.
  Lživost a pokrytectví těchto US hunů tak jde mediálním světem ruku v ruce. Po americku ...

  OdpovědětVymazat
 5. Trump dělá inventůru u vojáků.
  Ztráta zbraní vypadá líp než podpora teroristů.
  I za ztrátu zbraně by měl být postih, ne jen sorry.

  OdpovědětVymazat
 6. Že se už ani nedivím, že ty světová kurvítka USA opět mají průser! To jen svědčí o jejich bordelu a nekompetentnosti. A to chtějí být světovým četníkem a ovládat země.
  pozorovatel

  OdpovědětVymazat
 7. Hloupé je takovou hromadu zbraní "ztratit"-
  Hloupější je přiznat se k tomu!

  OdpovědětVymazat
 8. Víme kam jse ztratily k umírněným teroristům. Jako vybuchlá munice z Vrbětic.

  OdpovědětVymazat