Reklama

.

.

čtvrtek 11. května 2017

Olejnik o 9. květnu na Ukrajině: "Národ vystoupil a projevuje odpor"


11. 5. 2017        zdroj
V roce 2017 došlo v ukrajinské společnosti k zásadnímu zvratu, domnívá se exposlanec Nejvyšší rady. Hromadné akce u příležitosti Dne vítězství na Ukrajině svědčí o rostoucím odporu ukrajinské společnosti vůči kyjevské moci. 10. května to uvedl poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny 5.-7. funkčního období Vladimír Olejnik ve vysílání pořadu "Hlasovací právo" na TVC. "Mohla by být uvedena ještě nějaká událost na Ukrajině, která by byla v posledních třech letech početně stejně masová (podobně jako akce "Nesmrtelný pluk" 9. května - pozn. IA REGNUM )? Že by den narozenin Bandery? Nebo den ukrajinské armády? Den UPA? Nic takového ... V tomto roce nastal zásadní zvrat. Tři roky národ strádal. Už se rozhodli zabíjet i jeho paměť - ale (to znamená) zabít vzpomínku každého na otce a dědy. Lidé jsou unaveni a vyšlo jich víc než v roce 2016", řekl Olejnik.

Pokud jde o události, k nimž došlo na Ukrajině ... Počet je větší. Určitě dvakrát, třikrát. Za druhé, symbolů bylo více, rudé vlajky. Krivoj Rog - na T 34 rudá vlajka vítězství a nikdo jej nezastavil! V Žitomiru vyšli lidé s rudými vlajkami a nikdo je nezastavil", řekl Olejnik.

Bývalý poslanec zdůraznil, že proti účastníkům vzpomínkových akcí 9. května nevyšli "hromadně lidé jako alternativa", ale jen některé "malé skupiny nacistů", kteří se však střetli s vážným odporem, jak se to stalo během nepokojů v Dněpropetrovsku 9. května, po nichž ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov propustil vedení městské policie.

Olejnik rovněž připomněl, že ukrajinští námořníci v Oděse blahopřáli 9. května u příležitosti Dne vítězství plukovníkovi ve výslužbě Ivanu Kulibabovi, kterého válka zastihla 22.června, když sloužil u Černomořské flotily v Kerči.

V této souvislosti Olejnik považuje za zvláště příznačnou skutečnost, že dokonce i generálové OSU přinesli 9.května květiny k památníku osvoboditele Kyjeva od nacistické okupace generála Nikolaje Vatutina. "Co se stalo? Proč je tito generálové nepřinášeli v roce 2014, 2015, 2016? Generálové pochopili, že je třeba "se převlékat", konstatoval exposlanec.

Podle jeho názoru není na tomto pozadí náhodný ani odchod politika Borise Ložkina s postu poradce prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka.

"Část orgánů už pochopila. ... V tomto případě říkám znovu: chápou, že prohrávají. Ba co víc, není náhoda, že ruský prezident Vladimír Putin blahopřál ukrajinskému lidu a gruzínskému lidu, ale nepoblahopřál prezidentovi Porošenkovi ani prezidentovi Gruzie. Protože ti tento svátek neuznávají. Proč by jim měl blahopřát? Pro ně je tragédie, že ukrajinský lid vyšel a odporuje. Zaslouží si to. Odpor ukrajinského lidu je zřejmý. Bojte se ukrajinského lidu, protože dnes jste ho dovedli k poslednímu kapce trpělivosti", uzavřel Olejnik.

Poznamenejme, že akce "Nesmrtelný pluk" byla na Ukrajině nazvána "politickou provokací". Podle ředitele odboru komunikace ministerstva vnitra Ukrajiny Arťoma Ševčenk je samotná akce "určitou politickou technologií, jejichž autoři jsou v hlavním městě agresora".

9.května proběhly v Dněpropetrovsku během oslav Dne vítězství srážky, podle oficiálních údajů bylo zraněno 14 osob, včetně šesti policistů a účastníků ATO. Rvačky začaly v souvislosti s tím, že účastníci akcí použili kopie praporu Vítězství a sovětské vlajky. Ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov dal potom výpověď vedení policie v Dněpropetrovsku a Dněpropetrovské oblasti a také jejich zástupcům pro zajištění bezpečnosti veřejnosti.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

25 komentářů :

 1. Dobrá zpráva. Doufejme, že lidé na Ukrajině pochopí, jak to bylo, jak se nechali obelhat a zmanipulovat západním kapitálem a darebáky neštítícími se ničeho, co chtěli z jejich země udělat další montovnu, zdroj surovin a odpadiště pro své hnusné výrobky. Snad budou mít větší koule se tomu postavit a vypráskat je než my tady v ČR, co si necháme stále kakat na hlavu EU a našimi zaprodanými politiky z čssd a kdu ... aj. (schválně píšu malá písmena, protože velká si ta havěť nezaslouží).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosím nezapomínejte na STBáka Babiše a jeho soukromou družinu ANOfert, ti jsou rovněž odpovědni za nasazení našich žoldáků v Pobaltí a za přípravu války !! Babiš tu svou soukromou družinu ANO stvořil z provařených politiků ODS, TOP, KDU nebo ČSSD a sestavil z nich sbor kariéristů, které má pod svým přímým vedením !!

   Vymazat
  2. 18:28 Petr Herout souhlas

   Vymazat
  3. Docela by mne zajímalo, kdo s Vámi souhlasí Petře!(21:24 je kdo?)

   Vymazat
  4. Já s ním tedy nesouhlasím,protože je úlně mimo;píše jako člen pražské kavárny!

   Vymazat
  5. Miroslav Povolny proč vás to tak zajímá?

   Vymazat
 2. Co na to Česká Televize?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Česká televize MLČÍ tak jako vždycky když se jedná o zprávy z východu.Kdyby v americe vojenské auto bouralo třeba s jelenem, tak nám to budou opakovat celý týden.

   Vymazat
  2. 18:28,že vraj čo na to Česká televízia?Nič moc,náhodov som prepnul dnes na obed na Čt2 a dávali na tom programe život muhamada,ale nie toho slávneho bokxeristu ale proroka mohameda.Už nás pomali a isto pripravujú na predkrm aláhovi.

   Vymazat
  3. EUfalmerUSAhujer11. května 2017 20:03
   Ten pořad o Mohamedovi jsem viděl rovněž, má několik dílů. Pokud máš zájem najdeš ho i na youtube. Není to žádná příprava na přechod od křesťanství k islámu, ale historický živitopisný popřad. Musíš trochu rozlišovat co je co.

   Vymazat
 3. O Evropě a Americe se lživě říká, že jde o demokracie, i když ve skutečnosti nám vlastně vládne oligarchie peněz, privilegií a cizorodých věrností. Všechny průzkumy veřejného mínění v evropských zemích dokazují, že velká většina lidí je proti současné imigrační politice, ale vlády přesto nedělají nic, aby zastavily tu zdvíhající se vlnu tmavé imigrační tsunami a řešily problém odlišných počtů novorozenců u domácích a nově příchozích, v důsledku čehož nám hrozí vyhlazení. Média tvrdí, že multirasovost nám přináší jen požehnání. Zvyšování zločinnosti, skupinové znásilňování, hemžící se ghetta, plná nenávisti a barbarské výtržnosti, to jsou skutečná „požehnání“ imigrace – požehnání, která jsou pouze kletbami pro všechny decentní impulsy naší civilizace. Pouze ti, co mají mrtvý mozek, nevidí krvavý a temný horizont etnických čistek, probíhajících v Evropě a Americe rovnou před našima očima. Vyhlazují nás v našich vlastních domovinách.

  OdpovědětVymazat
 4. lidi jsou holt lidi, pokud se to - ten svrab - nedotkne kazdeho, tak nikdo neuveri....kazdej si rika ... me se to netyka, me se to nedotkne...ale az ho vyhodi z prace, az ho prepadnou, az dostane do drzky, az bude vyhozen pro dluhy z bytu....atd., teprve pak to s nim hne...mame se dobre, hoodne dobre, vetsina, kdyz mas praci, pak je to v pohode,
  ale az ji nebudes mit....pak budes na dne. A tohle je nejen pro Babise = cim vic delas pro lidi, tim hur se ti odveci!!! Babisi, chovej se jak kapitalista! Kdo neni s tebou a neakceptuje to co chces jako treba ted nejakej Telicka...vyhod ho a to same udelej ve SVYCH podnicich natoz pak v politice. Obklop se loajalnimi lidmi!!!!Proste se s karieristy nemazli. Ti co jsou ted proti to taky tak delaji.V pristich volbach vsad na politiku proti multikulti a vyhrajes. To TED v techto volbach BUDE rozhodujici moment pro vetsinu lidi jako duvod te volit!!! Jinak co se socany??? Odkup jejich dluh po Altnerovi a posli na ne exekutory, to bude dostacujici.

  OdpovědětVymazat
 5. Všude se zúčastnilo mnoho lidí,ať to bylo v Rusku,
  na Ukrajině či Německu a USA.Jenom hloupí Češi se
  většinou dívali skrz záclony.Přišlo jich jen pár.
  (tisíc).Ostatní neměli čas kvůli psaní na netu.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 6. Když postavíte vedle sebe tento článek, to, co se událo na Ukrajině 9. května, přehlídku v Lugansku a Doněcku, jakož i jak se lídři Západu začínají chovat k Porošenkově bandě, tak je to přesně to, o čem několikrát mluvil V. V. Pjakin, poprvé před více než rokem. "Donbas je základem nové ukrajinské státnosti."
  Mik

  OdpovědětVymazat
 7. klamstvo do času - pravda na veky

  OdpovědětVymazat
 8. Tohle nikdy nepochopím. Myslím tím ,,vztah" Rusko versus Ukrajina. ( Nebo to mělo být napsáno v opačném gardu? ) Když jsme se rozdělovali se Slováky tak se přiznám, že jsme brečeli. Češi, Slováci. Slavili jsme Silvestra na PDA ve Stříbře. Představte si vojáky, kteří něčím prošli a... brečící. Zahráli o půl noci z rozhlasu ten pahýl, který nám zbyl z naší československé hymny. Ten slovenský ,,kypeť" (pahýl) jsme spontánně dozpívali. Někdo šel na Slovensko. Češi, kteří tam měli rodinné vazby. Naopak Slováci ze stejného důvodu zůstali tady. Myslím, že dnes už po letech bych těžko dal dohromady kdo jak mluvil. Konečně... jsem Čech narozený na Slovensku maďarskému tátovi mámě Moravačce.
  Ale zpět. Na akademii jsem měl spolužáka Vasila ( Prosím, pro případné kritiky... Mám i vojenské vzdělání ve Francii. To jen, aby mne někdo nenapadl, že jsem bolševická struktura). Tak Vasil byl sovětský kapitán. Afghančik, jak se jim říkalo. A...Ukrajinec. Tehdy se to nerozlišovalo. Pak tam byli další. Rusové, Uzbeci. Něco je spojovalo. Ano. Třeba u nás se mluvilo samozřejmě česky. Ale taky slovensky nebo maďarsky. Tam se mluvilo rusky a doma jistě ukrajinsky. Myslím u Vasila. Já vážně nemám představu jak dnes můžou stát ti kluci...pardon chlapi proti sobě. Nemám představu, že bych dnes stál se samopalem proti Milanovi z Zemplínské Teplice, když jsme spolu byli x semestrů na pokoji. Společně chlastali, připravovali se na zkoušky, honili holky...
  Kde! V čem je ta síla, která takovéto lidi dokáže postavit proti sobě?
  Omlouvám se. Není to tak úplně k tématu článku, ale mám pocit, že se někde někomu musím z tohoto ,,vyblejt."

  Pepo Milan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 7:25: Mate samozrejme pravdu. Ale kdyz mate vojenske vzdelani tak zrejmne Vam neni treba vysvetlovat ze rozkaz je rozkaz. Taky tak trochu vim o cem mluvim. V takove situaci jako je na Ukrajine si ale musi doopravdy kazdy vojak pro sebe rozhodnout co pro nej znamena prisaha. Nekdo rika ze to jsou jenom slova, ale vime ze tomu tak neni, ze jo. Dozajista zadny vojak neprisahal a nic nesliboval ilegalni fasisticke chunte ktera ted likviduje Ukrajinu a nuti armadu vrazdit lidi ktere maji chranit, a to chranit taky proti chunte a jejich hrdlorezum.

   Vymazat
 9. Ukrajina musí být spojníkem, nikoli rozdělovníkem mezi EU a Ruskem.

  Těm, kteří režírovali převrat na Ukrajině, se podařilo z Ukrajiny na nějaký čas z ní udělat k velké újmě Ukrajinců rozdělovník. Nicméně velká újma se nedá snášet dlouho.

  Admirál

  OdpovědětVymazat
 10. Jako voják jsem přísahal věrnost socialistické vlasti a pracujícímu lidu. Když jsem nebyl tuto přísahu plnit - z armády jsem odešel - i za cenu toho , že se v civilu nebudu mít tak dobře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:41 naprosto správně, já zas, když přišel čas, odmítnul odevzdat vojenskou knížku, když, tak jen reprezentaci ve shodě s přísahou. Tak mi zaslali jakýsi "propuštěcí" papír poštou.

   Vymazat
  2. Také jsem přísahal socialistické vlasti. Pak ještě federativnímu Československu. Přísahat tomu co z něho zbylo už na mě bylo moc a tak jsem se se suknem zeleným rozloučil. Dnes vím, že to bylo právě včas. S tím paskvilem co z naší armády zbyl nechci mít nic společného i když jsem v armádě prožil půlku svého profesního života. V armádě může být člověk z přesvědčení, nebo jako všehoschopný žoldák pro peníze.

   Vymazat
 11. 22:11 Češi to maj nacvičené, přidají se k tomu, kdo bude nejsilnější, kdo zvítězí a převezme otěže (k loutkám ve vedení) v České kotlině a pak budou kolaborovat, až se budou hory zelenat

  OdpovědětVymazat
 12. Všechno souvisí se vším. Proto není vůbec žádná náhoda, že EU zavede právě nyní bezvízový styk s Ukrajinou. Na Ukrajině se bude uklízet a zametat, proto se banderovci a sebranka všeho druhu bude moci přesunout do bezpečí. Na těch bohatých vydělají v EU zase jenom evropské elity, na těch chudých banditech budou prodělávat (kriminalitou) zase ti evropští chudí. Tomu říkám koloběh života.

  OdpovědětVymazat
 13. Souhlasím.Ukrajina je zářný příklad toho,jak se dají ovčané zblbnout.Majdan,který se zrovna nyní snaží vyprovokovat v Makedonii podobní idioti, jako u nás pimprlata na Václaváku a celá ta pražská kavárna podporovaná Sörösem
  a "vlastenci" jako je Herman nejsou schopni dohlédnout
  na důsledky.Demokracie jim nic neříká. Snaží se zlikvidovat Babiše protože si to přejí všechny strany ,které se propadají a ANO jdou preference nahoru.Sobotka
  je v ryti a ČSSD má 12%.Tedy míň než komančové.Na jednu stranu tragédie a na tu druhou obrázek toho,jak tady vládly ODS,TOP a ČSSD většinou s Lidovci. Nyní mají strach,že poékud by vládl Babiš,tak by jim mohl nařídit,že nyní podají všichni daňová přiznání zpětně za 10 let a v případě nesrovnalostí půjdou do tepláků.Hrůza.
  Musíme odstranit Babiše a protože Zeman překáží,tak pro
  jistotu i jeho.Tím máme možnost zalézt EU ještě více do zadele a migranti můžou k nám. Nakonec dobroserové a pražská kavárna je ráda uvítá a předá ovčanům aby je živili. Zajímavé je,že oligarcha Porošenko EU ani těm dobroserům nevadí.A že vraždí? Hlavně že je to v souladu s přáním západu.

  OdpovědětVymazat