Reklama

.

.

sobota 20. května 2017

Operace Račak byla legitimní a bezchybná, říká velitel

Goran „Guri“ Radosavljevič

18.5.2017  messin

Vysloužilý generál srbského ministerstva vnitra (MUP), bývalý velitel četnictva Goran „Guri“ Radosavljevič řekl deníku Večernje Novosti, že v Račaku proběhla legitimní policejní operace. Radosavljevič zdůraznil, že operace z 15. ledna 1999 bylo provedena „bezchybně“ a že by za ní od NATO dostal „zlatou medaili.“

„Nebyl to masakr, ani nic jiného, co by se odchylovalo od zvyklostí války. Potvrzuje to skutečnost, že v učebnicích NATO pro speciální operace je tato akce srbské policie uvedena jako příklad toho, jak zasahovat proti teroristům. Tato operace byla provedena členy zvláštní policejní jednotky (PJP), které jsem velel, policisty z Uroševace a armádou. Byla včas oznámena mezinárodní monitorovací misi a ta celou operaci sledovala,“ říká Radosavljevič.

Dodal, že ji na pozvání policie monitorovali také pozorovatelé OBSE, stejně jako reportéři několika zahraničních médií, kteří směli filmovat obklíčení a obsazení tohoto důležitého opevnění UČK („Kosovské osvobozenecké armády“).

Radosavljevič řekl, že rozhodující zúčtování s teroristy bylo naplánováno a provedeno po zabití čtyř srbských policistů.

„Když jsme se blížili k Račaku, skupina teroristů na nás zahájila palbu ze samotné obce, ze zákopů, bunkrů a dalších opevnění, za použití automatických zbraní, RPG a minometů, ale policie je dokázala rozbít. Měli jsme jednoho raněného, policistu Gorana Vučičeviče. Teroristé měli mnohem větší počet obětí,“ řekl Radosavljevič.
Strouha ze obcí Račak. V noci do ní umístili bojovníci UČK těla svých zabitých druhů převlečená do civilních šatů. O další se postaral americký "diplomat" William Walker.

Podle něj mezi oběťmi nebyli žádní civilisté – pouze uniformovaní a ozbrojení muži s nášivkami UČK, kteří zahájili palbu na policii.

Jenomže Srbsko bylo místo toho obviněno ze zabití civilistů, nikoliv ozbrojených teroristů v této kosovské obci a případ je vnímán jako podnět k bombardování země aliancí NATO, které bylo zahájeno v březnu 1999.

Kauza je nyní opět v centru pozornosti ve světle nedávných prohlášení učiněných Američanem Williamem Walkerem, který v té době stál v čele ověřovací mise OBSE v Kosovu.

Hovoříme-li o Walkerovi, ten prohlásil, že v minulosti podporoval nezávislost Kosova a nyní pracuje na projektu „sjednocení Albánců“ – a srbský premiér a nově zvolený prezident Alexander Vučič ho začátkem minulého týdne označil jako „lobbistu za Velkou Albánii.“

William Walker vytvořil kauzu Račak
Později ve čtvrtek řekl Vučič v rozhovoru pro RTS, že Walker byl bývalý agent CIA, který byl udělán vedoucím mise OBSE a jehož zpráva o Račaku před osmnácti lety způsobila Srbsku vážné škody.

„Lidé zapomínají, že přímé rozhodnutí o zahájení agrese (NATO) a útoku na Federální republiku Jugoslávii (Srbsko a Černou Horu), především Srbsko, v menší míře i Černou Horu, bylo provedeno na základě jeho zprávy (Walker). A následkem výsledné agrese uznal v roce 2008 větší počet zemí takzvanou „nezávislost Kosova“. Jedná se o dva strašlivé následky, které jsou výsledkem práce Williama Walkera,“ řekl Vučič.

Překlad Messin

Zdroj

9 komentářů :

 1. Co chtít po šmejdský cia a natu.

  OdpovědětVymazat
 2. Uloupené Kosovo:
  www.youtube.com/watch?v=Fgk0rAF9eD8

  OdpovědětVymazat
 3. Vážím si Srbů jako statečného národa. USA a jejich nohsledy považuji za nepřátele lidstva, jejich představitele za osobní nepřátele. Jiné možnosti nemám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen ta krvavá Madlenka kolik zprivatizovala... Dneska už nikdo neřeší jak strašným podfukem kníže uznal Kosovo za celou republiku... Z vrahů se stávají premiéři a z vlastenců a hrdinů dělají to nejhorší... Hanba v jaké době to žijeme... Z pravdy lež ze lži pravda..

   Vymazat
  2. PAW
   Co se tyce Lidic nestacilo zmasakrovani vsech ale zvlastni oddily pracovaly cele mesice potom , aby odstranily vsechny stopy zivota a dokonce i hroby vykopavaly a odstranovaly mrtve !!

   Vymazat
 4. Americká prasata v akci, jak jinak.

  OdpovědětVymazat
 5. USA jsou jenom pokračovatelé britské koloniální
  politiky.USA si to ještě pojistily vytvořením
  prý mezinárodního soudu v Haagu pro Srbsko.To
  pro Srbsku píšu schválně,neboť ještě před tím
  zahájením náletů na civilní objekty v Srbsku byli
  Srbové označeni za viníky.Hlavní viníci však byly
  země NATO a USA s podporou členů EU.Divím se proto
  snaze Srbska dostat se do organizace EU,když v ní
  se soustřeďují jejich nepřátelé.Ale kdo chce kam
  ať jde.Nespokojení budou zase Srbové.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 6. Do Srbska by ho v žiadnom prípade nemali vpustiť, hoc je v čele medzinárodnej delegácie.

  OdpovědětVymazat
 7. To je právě ta klasika: co jedni považují za terorismus, to druzí prohlašují za hrdinství. Ale to není nic nového, přece pro Němce atentát na Heydricha byl terorismus a pro nás hrdinství (s tisíci pak nevinných dalších českých obětí). Takže holt ty dva metry.
  (Třeba pro ODS a TOP 09 neplatiči daní jsou hrdinové a zastánci EET jsou teroristé.)
  No a že se české politické loutky vydaly na cestu podpory teroristů v Kyjevě či Kosovu, vždyť jsou pro to zkorumpovány! Volíme si je, neb jsme pro to také asi v nadpoloviční většině zkorumpováni. Jinak je to těžké vysvětlit. Asi se nadpoloviční většině voličů líbí jak výkon loutkovodičů, tak politických loutek - a neuvědomují si, že za ten tyátr + volební guláš musí si přitom přehodně zaplatit!

  OdpovědětVymazat