AA

Reklama

čtvrtek 4. května 2017

P.C.Roberts: Kroky mrtvého muže


4. 5. 2017    PaulCraigRoberts
Trumpův „výprodej“, jak se opouštění jak předvolebních slibů nového prezidenta, tak i voličů, kteří jeho slibům uvěřili, na Západě říká, vypovídá o politické praxi v USA víc, než hory analytických komentářů. Měli jsme demokratického prezidenta, který své voliče vyprodal, a máme dnes republikánského prezidenta, který činí totéž. Což představuje velmi zajímavý úkaz, jehož význam mnoha lidem uniká. Nikoliv však ruskému prezidentu V. Putinovi.. Na diskuzi Valdajského klubu definoval Putin současnou západní demokracii zhruba takto:

Na Západě nelze prostřednictvím voleb měnit základní politické uspořádání, protože vládnoucí elity řídí a kontrolují každého, kdo je zvolen. Volby vyvolávají představu demokracie, ale nemění nic na převládající politice, favorizující válku a elity. Z tohoto důvodu se vůle lidu stává impotentní. Lidé se přesvědčují o tom, že oni a jejich hlasy nemají na běh věcí žádný vliv, což v nich budí obavy, stress i zlost, čili kombinaci pro vládnoucí elitu nebezpečnou. A tak, jako odpověď na tuto hrozbu, upevňuje elita proti vlastním lidem sílu a moc státu i s využitím propagandy o hrozbě války.

Obama slíbil, že Amerika vycouvá buď z Afghánistánu či Iráku – a nejraději z obou zemí. Slíbil, že v pravý opak obrátí policejní stát, který z USA vytvořil Bush ml. Slíbil, že americké zdroje využije k řešení domácích problémů, takových, jakým je např. zdravotní péče.

Ale co udělal? Dosavadní války rozšířil a zažehl nové, zničil Libyi a pokusil se zničit Sýrii, kde jej však zastavila jak neúčast Britů, tak nesouhlas Ruska. Svrhl demokratické vlády v Hondurasu a na Ukrajině a moc amerického policejního státu ještě rozšířil. Začal démonizovat Rusko a Putina a zradil své spoluobčany, když soukromému pojišťovnictví umožnil sepsat plán zdravotní péče, známý jako Obamacare. Plán, který veřejné finance od zdravotní péče o občany nasměroval k ziskům pojišťovacích společností.

Ale tohle všechno bylo zapomenuto, když se objevil Trump – a to už dokonce jako zvolený prezident USA. Najednou to byl on, kdo byl rozpoznán jako největší nebezpečí pro stát a jeho lid, on byl ruským agentem, konspirujícím s Putinem na krádeži prezidentství z rukou Hillary Clintonové, a byl to samozřemě zase on, který učinil z Bílého domu rezidenci pro přeměnu Ruska v nové sovětské impérium.

Ten nesmysl dštil tak ostrým žárem, že mu Trump nedokázal vzdorovat. Obětoval tedy svého bezpečnostního poradce, podporujícího Trumpův slib normalizovat vztahy s Ruskem, a nahradil jej rusofobním idiotem, který se zřejmě nemůže dočkat, až nad městy západního světa vyrostou hřibům podobná atomová mračna.

A proč dva poslední američtí prezidenti tak věrolomně zradili lidi, kteří je volili?

Odpověď je jednoduchá. Prezidenti nejsou tak mocní, jak mocné jsou zájmové skupiny, které vynášejí nejdůležitější rozhodnutí.

Trump se chystal vycouvat nás ze Sýrie a namísto toho spáchal jednoznačný válečný zločin, když svévolně poslal na Sýrii rakety Tomahawk. Chystal se normalizovat vztahy s Ruskem a namísto toho jeho zahraniční ministr oznámil, že sankce proti Rusku neustanou, dokud Rusko nepředá svou krymskou námořní základnu v Černém moři Ukrajině.

Je ovšem obtížné normalizovat vztahy, když cena, kterou má jedna ze stran za normalizaci zaplatit, se rovná její národní sebevraždě.

Situace je tedy dnes takováto: Trump má ruce nahoře, ale presstituky do něj šijí dál.

Což přirozeně provokuje otázku: Proč oligrachie stále žene presstituky do útoků proti prezidentovi, který se už vzdal?

Odpovědí je, že skutečná moc Ameriky hodlá z Trumpa vytvořit příklad, varující každého budoucího uchazeče o prezidentský úřad, aby se k americkým lidem už nikdy neobracel jejich svědomí burcujícím způsonem, jak si to dovolil činit Trump.

Vybral a přeložil Lubomír Man

21 komentářů :

 1. nejlépe by Trump udělal, kdyby se obrátil s výzvou k Američanou, popsal situaci a podal demisi!!

  OdpovědětSmazat
 2. ve Francii měly elity řídit Fillona, ale budou se muset spokojit s Macronem, vždyť je to úplně jedno, jsou to jenom loutky, o všem podstatném rozhoduje stejně jenom tiskař dolarů s podtiskařem podřízeného eura (a v ČR s podpodtiskařem koruny)

  OdpovědětSmazat
 3. "Kroky mrtvého muže". Tento titulek jsem si špatně vysvětlil. Vypadalo to, že bude P.C.Roberts komentovat současnou situaci, váženého pana premiéra Bohuslava Sobotky.

  OdpovědětSmazat
 4. Roberts v tom nema jasno, zeptejte se radeji osvicence Honolulu.
  Za 20 let v JAR mezi opicemi jsem pochopil vse. At zije Trump , zachrance Ameriky a sveta .At zije sladka Francie a Le Pen.
  Uz aby stala jeho zed s Mexikem , Putin mu pomaha v Syrii jsou pratele,Putin byl na Floride asi pred mesicem 10 km ode mne co bydlim.

  At zije svetlonos Honolulu ,osviceny muz s rozhledem.  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:35 ... a k věci nic nemáš? V.J.Horák

   Smazat
  2. Nejsi ty ten moron z Austrálie?

   Smazat
  3. lulu co to hulíš za matroš? kupuj něco kvalitnějšího. Po tomhle dost blouzníš...

   S

   Smazat
  4. Pan Roberts má naprostou pravdu.

   Smazat
 5. kudrnáči z party oranžových strak se dali do houfu se strakami modrými, partou hajného a jeho pytláka, ohledávače mrtvol ze Suché loze a spalovači mrtvol z jižní Moravy. Všichni cítí mrtvolný pach, jako důsledek své bez mála třicetileté kariéry politiků bez politických stran, bez politických programů, bez morálních zásad!
  Jen osobní blaho a zotročení Českého národa!
  To drží po hromadě naše "národní hosty", jako je Klaus, Sobotka nebo Kalousek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:09 ano jedna havlistická partaj co jse jen pere o funkce a moc

   Smazat
 6. Nemůžu si pomoct: Roberts to tu píše vždy dobře. Pro eventuální trolly, kteří budou psát jak svého času chválil Trumpetu, bych chtěl říci, že si nic takového nevzpomínám. Vím jenom toliko, že v jednom svém článku napsal, že Emerika má poslední možnost volby /Trumpa/. Pokud Trump zklame, bude již jen jedno řešení - pouliční. To se zřejmě v Emerice stane. Jsou ale dobře připravení na tuto možnost - myslím elity emerické. Po celých USA mají tisíce koncentráků, mají sklady kde jsou tisíce plastových rakví - do kterých vejdou 3 mrtvoly /někteří říkají, že ty rakve jsou na atomovou válku/ a mají FEMA - orhanizace, která čítá 1 milion členů, kteří budou zachraňovat emerický stát v zájmu elit. Nabízí se jen otázka: kde to dotáhla Země Svobody? Ani Hitler neměl /ani/ stovky koncentráků. A myslím i Váš oblibený soudruh Stalin vedle kterého pravidelně dávate rovnítko s Hitlerem, též ve své zemi neměl tisíce gulagů. Anebo trollové to je zase komoušský žvást?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerika je na tom zle, ale Cesko jeste hur
   V Cesku se budou zavazet lomy primo tely bez rakvi

   Smazat
 7. Nový film o Trumpovi: Bezhlavý jezdec.

  OdpovědětSmazat
 8. D. J. Trump se v životě už dvakrát ocitl v náramné bryndě a vyhrabal se z toho. Toto je sice jiné kafe, přímo smrťák, ale ještě není dopito. DJT určitě ani zdaleka neuskuteční své volební sliby. Jeho protiestablishmentový obraz je barvotiskový plakátek z barev, co rychle vyblednou, ale pár drobných věcí ho nechají udělat. Bez toho by padla iluze demokracie a vzrostla role zbraní v držení očanů. Strategickou iniciativu ztratil DJT hned prvním pokusem o omezení přistěhovalectví a od té doby se otřesen motá po ringu. Potřeboval by chvilku klidu, ohlédnout se po prvních měsících vlády a po troskách slibů a vymyslit, jak sice už neběhat po celém ringu, jen na krok od svého koutku, ale zato tam mít krytá záda a nedal už šanci na údery hrozící k. o. Nabyde význam ne toho, co může, ale toho, co nemusí. Každopádně ale potřebuje partnera, spojence, aby se necítil zcela opuštěn a měl ho "na telefon".
  DJT není zázrak, není koněm pro systémovou změnu, byl a je jen menším zlem, takže nezapomínejme na to zlo větší.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump toho nasliboval a napařoval se jako starý krocan. Je to lhář a chlap bez koulí! Co na to jeho samozvaný advokát HOVNOLULU?!

   Smazat
  2. K tomu není co dodat,Roberts má pravdu jako vždy. Trump je plně pod kontrolou neokonú a svého zeťáčka, musì šlapat lajnu nebo je s ním konec.

   Smazat
  3. K tomu není co dodat,Roberts má pravdu jako vždy. Trump je plně pod kontrolou neokonú a svého zeťáčka, musì šlapat lajnu nebo je s ním konec.

   Smazat
 9. Chlapeckove honi se vam v hlave meluzina a v koulich mate srazene mleko.
  Nemuzete pochopit HONOLULU svetlonose a bojovnika za Trumpa.
  Ucte se od Ameriky vy primitivni mozkovy Pygmejove, trpaslici z LIMPOPO.
  Aby Trump otocil Ameriku musi mit podoporu 80% Americanu , aby vyhral proti neocanum!!

  Kolik davate podpory Zemanovi vy zasrany slepici mozky kdakajici, 50% Cechu mozna. jaka to ostuda!!

  Kez by Trump vse udelal jak chtel , spal bych lepe ve vlahem vanku kvetoucich pomerancu na Floride.

  Aspon Trump dal zpatky moc Evangelikum , coz uspech vy neobrezany pacholci bezbozni!!! Ne penize , ale politickou MOC kapish???

  AT ZIJE Trump , jeho vlajkonos HONOLULU hlasatel pravdy. !!!
  HONOLULU the Great!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A uz je zase tady hovnocuc

   Smazat
  2. Honolulu the Great je me jmeno a tvoje hovnocuc!!! Velice vtipne jako :'Prochazka na moste' coz byl Franc Josef.jinak : Stary Prochazka. Kdyz mluvis o svem jmene pis to jako Hovnocuc.
   Ale problem je , ze jsi nevzdelatelny!!! primitiv trpaslici Pygmejovske velikosti se slepicim mozkem.
   Chytre lidi poznam , ze se na neco ptaji, ale ty se neptas na nic. To jsi zdegenerovany od narozeni ci nejaky URAZ??
   Jak na tom byl tvuj otec a matka?? Byli zdravy ??

   Ovsem Trump bojuje za civilisaci a ty to nechapes.
   Jinak by jsi se ptal , kde najit to ci ono??
   jinak jsi kreten pochodujici s kreteny v zastupu jako debil. Bud rve , nebo nenavidi , ale kazdopadne nemysli!!

   Opice slysi , Opice vidi => Opice dela!!!
   Ale opice nemysli!!!

   Ty potrebujes narodni obroditele.... Precti Dejiny Naroda Ceskeho od paleckeho dvakrat, vem si acylpirin, a kdyz se to nezlepsi volej mne rano.
   Dr Honolulu genius a svetlonosic pomahajici pochopit skutenost!!

   At zije Trump , at zije LePen, at zije Zeman, at zije Putin !!!
   Jak tezke je byt Bohem takovym volum.
   Trumpuv Bubenik HONOLULU the Great.

   Ucte se od Ameriky a z jeji zivotni zkusenosti a nenechte se manipulovat loutkovodici!!!

   Smazat
  3. 6:42 - Hele HOVNOLULU, já jsem opravdový moudrý brouk Pytlík (aneb Pytlíček). Všude jsem byl, všechno viděl, všechno vím a všechno vykecám. Umím na všechno odpovědět, např. na to, kde mají ženy mystický bod G! Prosím, ptej se!
   moudrý brouk Pytlík - světlo na konci tunelu

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.