Reklama

pátek 5. května 2017

P.C.Roberts: Oč v severokorejské „krizi“ vlastně jde


5. 5. 2017      PaulCraig Robers
Tzv. severokorejská krize je typickým washingtonským výtvorem. Severní Korea byla ve válce naposledy v letech 1950-1953 a za 64 roků své existence nikoho nenapadla. Vůbec postrádá vojenskou sílu k napadení kterékoli země, včetně Jižní Koreje a Japonska, které chrání vojenská moc USA. A navíc: Čína by Severní Koreji nikdy nedovolila jakoukoli válku rozpoutat. Takže z jakého zdroje vzešla démonizace Severní Koreje, šířená v těchto dnech tak bouřlivě presstitutkami a Trumpovou vládou?


Ze stejného, z jakého vzešla démonizace Iránu. Též „ iránská hrozba“ byla washingtonským výtvorem, který byl použit jako fíkový list pro výstavbu základen antibalistických raket na hranicích Ruska. Tyto malé rakety, anglicky tzv. Anti Ballistic Missiles (ABM) mají zachycovat a ničit velké interkontinentální balistické rakety, anglicky Inter Continental Ballistic Missiles (ICBM) v průběhu jejich letu a tím jim zabránit, aby dosáhly svých cílů.

Washington v minulosti prohlašoval, že základny ABM zřizuje nikoliv proti možným útokům ICBM z Ruska, ale pro ochranu Evropy před útoky nukleárních ICBM z Iránu.

Možná takovému výkladu uvěřili naivní Američané, ale určitě ne Rusové, kteří dobře věděli, že Irán nemá ani interkontinentální balistické rakety, ani nukleární zbraň, kterou by do nich vložil. Takže jim bylo naprosto srozumitelné, že americké základny ABM na jejích hranicích mají jediný smysl: A to je zabránit ruské odvetě proti prvnímu tzv. preventivnímu americkému úderu.

Na hlavu padlá není ani vláda čínská. Rozumí totiž velmi dobře tomu, že skutečným důvodem právě probíhající severokorejské „show krize“ je poskytnout Washingtonu fíkový list, kterým se chystá přikrýt právě probíhající budování základen antiballistických raket poblíž čínských hranic.

Což samozřejmě neznamená nic jiného, než že Washington buduje proti nukleární odvetě jak z území Ruska, tak z území Číny, obranný štít pro případ amerického preventivního útoku proti oběma těmto zemím, který má být proveden současně.

Proti tomuto washingtonskému záměru vystoupila Čína ještě rázněji než Rusko, když se na americkou stranu obrátila s žádostí okamžitě ukončit rozmisťování antibalistických raket v Jižní Koreji.

Zde je třeba poznamenat, že v zájmu zmást americkou i světovou veřejnost označili Američané tyto antibalistické rakety pro Jižní Koreu nikoliv původním názvem ABM, ale názvem novým THAAD (Terminal High Altitude Area Defense), i když ve skutečnosti jde o starý a původní antibalistický raketový systém ABM. Tedy ten, který má zachycovat a ničit velké interkontinentální balistické rakety a zabránit jim tak v jejich dalším letu – a to i na další kontinenty.

Propánakrále, ale co s takovým sytémem v Jižní Koreji, který se tváří, že má být obranou proti možnému útoku z Koreje Severní? Vždyť Severní Korea hraničí s Koreou Jižní a nemůže tedy na svého souseda zaútočit interkontinentálními raketami – a to i kdyby je v operačním stavu k dispozici měla.

Takže vše je jasné. Raketový systém THAAD budovaný v těchto dnech v Jižní Koreji nemíří na Koreu Severní, ale na Čínu, a zde na nic jiného než na její schopnost odvety. Jedná se tedy o součást příprav USA rozpoutat nukleární válku jak proti Rusku, tak proti Číně – samozřejmě s tím, že Spojené státy samy se díky ABM a THAAAD odvetě vyhnou. Ale jen ony. Evropa propadne zkáze, protože jak ABM tak THAAD nejsou pro její obranu uzpůsobeny. Na Evropu by se totiž útočilo normálními raketami z lodí a letadel – a zde žádná obrana nefunguje a ani se s ní nepočítá.

Ale což. Žádném impérium v dějinách se o osud svých vazalů nezajímalo a impérium washingtonské není v tomto směru výjimkou.

A tak jedinou otázkou zůstává tato: Chápou Rusko a Čína fakt že proti nim Washington skutečně připravuje preventivní nukleární útok, aby tak odstranil dvě poslední překážky, které mu k totální vládě nad Světem stojí v cestě?

Budou ty dvě země sedět a čekat, až na ně osudová rána padne?

Co byste udělali vy?

Překlad: Lubomír Man

46 komentářů :

 1. Tahle negativní kampaň stává se kontraproduktivní písničkou stále se opakující dokola,jen s jiným textem...
  Hezkou řádku let šíření lží o Putinovi z něho udělalo světového vládce.
  To samé platí pro Sobotku,
  jeho odborníci na volby tak dlouho šijí do Babiše až na to doplatili...
  Naši kolonizátoři dostali celosvětový strach*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A teď napiš, co tvé větičky znamenají! Jsou poněkud zmatené. Plácáš páté přes deváté, inteligente! Vzpamatuj se a vrať se do té své zvláštní školy!

   Smazat
  2. Nešlo by to sdělení nějak rozšifrovat?

   Smazat
 2. Idiot Roberts, který tu celý minulý rok opěvoval Trumpa jako největšího mírotvorce, bojovníka proti establišmentu, přítele Putina a spasitele ekonomiky, prorokoval atentát na něj jako na JFK, zase "analyzuje" :-D

  Robersi, dokázal jsi, že jsi úplný mimoň, nevíš nic, jen blábolíš. Jdi do prdele. A že tvým blábolům NR i přesto dává stále takový prostor svědčí o její úrovni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak JP, nezklamal jsi, jedině v tom, že jsem očekával že budeš první, ale 3. místo v nástupu není taky špatné. Ale nezklamal jsi co se týká "obsahu" tvého sdělení? Jsem rád, že alespoň ty máš úroveň. A propos, mohl bys vyvrátit třeba nějakým argumentem to, co PCR (ten idiot, který ti nesahá ani po paty) tvrdí? Ale beze vzteku, žluče, nadávek a jiných ukázek tvé neskonalé inteligence.

   Smazat
  2. 11:52

   Hele, psychouši, já ti nic vyvracet nebudu, protože konspirační blbosti už z jejich principu nija vyvrátit nelze. Když chceš věřit blábolům toho konspiračního hňupa tak si jim věř. Tak jako jsi mu věřil, že Trump bude bojovník proti establišmentu a mírotvorce, spasitel. Blbej jsi na to dost.

   Smazat
  3. agent, zde pracující, se opozdil a nebyl první, byl na cigárku, proto to zpoždění

   Smazat
  4. To 12:10
   "blbosti, hňup, konspirace" docela dobrý slovník, ale nemá to logiku a bez té nepřežiješ. Dnes kdy význam slov má obracený výklad je docela možné, že právě ty konspirace jsou označením skutečnosti a vykládána skutečnost je jen konspirací. Ale v podstatě , myslím si, že jsi takový Sobotka, co má problém si uspořádat své myšlenky do nějakého normálního sledu a budeš hovořit podle směru momentálního větru.

   Smazat
  5. 12:33
   Hele, logiku má brát vážně člověka jehož predikce a analýzy se zpětně ukázaly jako pravdivé nebo aspoň ne zcela mylné.
   Pokud ty to máš naopak tak hodně štěstí s takovou "logikou".
   A takoví "logici" jako ty se pak moc diví, že mají holé prdele a neustále s nimi všichni vyjebávají.
   Naopak logiku nemá brát vážně blbečka

   Smazat
  6. Re (11:39):
   "inteligente"!, P. C. Roberts neumí česky a snad ani netuší, že se jeho články objevují na těchto stránkách.
   Je proto zhola zbytečné adresovat mu zde ty přihlouplé komentáře, stejně jako buranské vulgarismy.
   Je to vlastně dobře, že to Roberts nečte!
   Protože by si o našem národě dobrý obrázek neudělal. A to si ten národ fakt nezaslouží ...

   Smazat
  7. Opluštile, samozřejmě že vím že to Roberts nečte. Je to přes něj nepřímo adresováno vám, všem konspiračním idiotům. Ale je to marný. I když jste všichni zpětně jednoznačně usvědčeni z blábolení, tak blábolíte ty vaše nesmysli dál a ještě víc.

   Smazat
  8. Re (15:29):
   Ano, je to marné ...
   p.s. ... a píše se (ty) nesmysly ..., co však čekat od burana!

   Smazat
  9. 11:39, jako obvykle, není schopen platného argumentu, takže už jen kopíruje to stejné, co k předchozím analýzám PCR sesmolil za nesmysl kdysi dřív. Možná má i následníky, možná je s tou trapnou praxí sám. Že by se prásknul, nedoufám.

   Smazat
  10. 12:25, samozřejmě že místní chovancův homo-dement byl na cigárku u buzny Džandy, tam si dali cigárko. Je to jejich zaměstnanec, rád se označuje buznovským smajlíkem. Roberts má samozřejmě pravdu, to samé bylo i u nás s radarem v Brdech.

   Smazat
 3. P.C.Roberts má pravdu ví že rakety Ruska Číny KLDR míří na jeho zem a že je usa zničí jedním úderem je fantasmagorie

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I opice umí psát a formulovat myšlenky líp než ty, demente.

   Smazat
  2. 12:02 už Andrej Sacharov kdysi dávno pochopil, že rakety stačit nebudou a vypracoval pro Stalina plán na zničení nepřítele tektonickými zbraněmi . viz "Stalinův průliv". Není proto asi vůbec žádná náhoda, že právě tento týden se zase najednou objevila nějaká zmínka (ruského lampasáka na penzi) o tom, že Rusko zakopalo kolem USA jaderné nálože.

   Smazat
  3. Pussy 12:18, jediným dementem jsi tu ty a to dokazuješ tvými výblitky každým dnem, potrate.

   Smazat
  4. 12:18 jsi dement a usa poskok nazdar

   12:30 tomu nevěřím ale mají u svého pobřeží svoje ztracené:
   https://www.youtube.com/watch?v=Jt4cANNICis

   Smazat
  5. Světlonoši od 12:02: ještě více světla a také pro neinformované - řeč čísel - video Igora Jurečky - jen na úvod v korejské válce zahyanulo asi 3 miliony korejců v důsledku emerického bombardování. Jinak ještě poznámka na okraj: ten kdo používá cizí slova ani ten kdo nosí brýle ještě není intelektuál. "Fantasmagorie" do Vaši věty možná i patří ale je ona napsana tak zavile, že pro tak průměrného člověka, jako jsem já, tuto větu nebylo možné pochopit. Toto jsem zjistil, když jsem Vaši větu četl ještě jednou.
   Zde zmíněné video /stojí za to, je to pouhých 11,5 minuty/:
   https://www.youtube.com/watch?v=S7a0r0-UVJA

   Smazat
 4. Cile te uSSacke zvere jsou naprosto jasne. A Rusove a Cinane to vedi. Je take naprosto jasne ze v pripade takoveho utoku na Rusko a/nebo Cinu bude odveta zrejme asymetricka. Neco jako: Nase rakety budou odrazeny, takze stejne vypalime vse co mame a vse co jde (svetove oceany, atmosferu planety) otravime treba kobaltem. Ono totiz z pohledu obeti uSSackeho "preventivniho" uderu neni zadny duvod nechavat planetu jako takovou obyvatelnou. Technicky je dnes neco takoveho realizovatelne. Rusove dozajista poskytli uSSakum v tomto ohledu dostatecne zaruky.

  OdpovědětSmazat
 5. Roberts má jako téměř vždy střízlivý pohled na události kolem nás. Je s podivem, že ještě žije.

  OdpovědětSmazat
 6. No ale dementní smečce slézající se na diskuze k novinkám takové zvěsti lahodí. Mediím se podařilo rozpoutat v lidech řízenou nenávist ke KLDR jako takové ( Kim -prase bla bla bla) ačkoliv kdyby nebylo mediální štvanice, nevěděli by tito duševní mrzáci, že nějaká KLDR vůbec existuje. Začínám mít dojem, že lidé vyskytující se na diskuzích ( všude) jsou unisono duševně nemocní, až na některé výjimky, které ale diskuze opouštějí, jakmile zjistí tendence těchto vypláchnutých mozečků. Na diskuzích zůstávají jen ti, kteří dokazují zhoubné účinky každodenně aplikovaného mozkového klystýru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:50 zajímavá myšlenka, co s tím? Neopouštět, věcně argumentovat!

   Smazat
 7. Opet opakuji: Spojit voj.sily Ru+Ciny+Iran+Kldr a znicit tzv.americke zlo!! Vse co ohrozuje bezpecnost Ru, atd! Znicit hned!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USSA jako světový terorista, nyní přímo ohrožuje mír v Evropě, vyhrocující situací s Ruskem, nasouváním U.S. Yankeejů a vraždící techniky na ruské hranice.Nestačí rozmlácený Blízký východ a sever Afriky, s následkem intenzivní emigrace do Evropy.Nezbývá, než si myslet, že destabilizace Evropy a konflikt s Ruskem, pomůže tzv. papírový spojenec USSA dostat se k ruským přírodním zdrojům, které nutně potřebují a to vše, bez ztráty kytičky!America first!

   Smazat
 8. Vy v tom vsichni plavete jako salamandri v hovnech.
  Jak to vite ze je to pravda , kdyz nechapet A zakladni veci o USA a kdo tam drzi moc v rukou.
  Vite jen to co vam nejaky debil napise do novin.

  Jste proste Hotentotove , primitivni zver , ktera rve a chce vybit sve primitivni pudy. V Africe jsem videl mezi orangutany mnoho jako jste vy!!
  Trump to mysli dobre zabranit Severni Koreji rozsirovani Atomovek po svete. A Trump je hrdina zachranujici civilisaci.

  Je svetlonosem civilisace a ja HONOLULU jsem jeho bubenik. Proc by mel rad Cinu kdyz Cina ukradla z USA kapital.
  Vsichni Neoconi jsou v Cine a snazi se dobyt svet Cinskou Ekonomii vy kreteni, nedomrdkove.
  90% obyvatel Zimbabve ma o 20% vyssi IQ , vy jste proste lidsky odpad.

  Trump uz rikal 20 let , ze bude presidentem , bude li ho Amerika potrebovat.

  Roberts nechape situaci , jen opakuje demagogicke kecy. Amerika musi zastavit Cinsky tlak na Evropu a Asii , jinak cela Evropa bude muslimska a skonci to v krve proliti bez historicke obdoby,

  Vy Opice neadrtalske s dvema prdelemi na spatnem miste!!
  Ja jsem Honolulu vidici do budoucna a vy jste trpaslici depresivni opice .
  Nic nechapete, nic chapat nebudete i kdyz ja Honolulu svetlonos Trumpuv pracuji tak tvrde.

  HONOLULU the Great bojovnik za Budoucnost!!!

  Honolulu the Great

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tebe ty indiáne řídí taky?My akurát víme že ameryčané je národ buzerantů,hamburger žroutů,žijících na koka a kokakole.Divadlo kolem Koreje je jenom zástěrka aby ti buzoši mohli čmuchat a připravovat se na válku s Čínou a Ruskem.Jenom Rusko sváma zatočí, že ani hlava vás nebude bolet, proto že to nestihne,ta hlava.

   Smazat
  2. Ovsem spatne uniformace od NEOCONE jako normalne kretene s dvema prdelemi . Ja nosim hrde vlajku Trumpa a vysvetluji stekajicim psum s opicimi ksichty , ze musi myslet. Oni se na mne divaji s udivem co to je!!!
   Amerika na valku sere , Amerika chce vyhazet vsechny nezakone emigranty a postavit zed, a byt opet USA.

   Co je na tom tezke pochopit bily negre.
   Problem je kontrolovat Neocony a pidimuziky jako jsi ty s velkou dirou prdeli.
   At zije Trump, at zije Trump
   Honolulu the Great svetlonos civilisace!!!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 9. Pan Roberts se tady už mnohokrát ,,sekl" a někdy i velmi trapně, zejména co se Trumpa týkalo, ale i v jiných případech. Pravdu má v tom, že Severní Korea je vcelku neškodná. I kdyby měla deset milionů vojáků pochodujících na přehlídkách, co je to proti jedné jediné atomové bombě. Pěchota dnes války nerozhodne. S tím Robertsem bych byl zde opatrný, někdy tady plácá opravdové nesmysly. Budu vymazán?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Né budeš za blbce.

   Smazat
  2. To beru. Ale jak to tu čtu, uklidńuje mě, že tu nejsem zdaleka sám.

   Smazat
 10. http://www.novarepublika.cz/2017/01/pcroberts-to-bylo-trumpovo-vyhlaseni.html

  Ten internet a google je opravdu zázračná věc. Všechny ty vaše fanaticky Trumpa oslavující bláboly se dají snadno zpětně vyhledat a jednoznačně dokázat jaká jste banda debilů. Článek i diskuse stojí vážně zato.
  Jen pro zajímavost, 17:31 jsem já. Jediný prorok s kritickým myšlením mezi vámi, stádem debilů. :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymnímu 5. května 2017 20:04
   „Všechny ty vaše fanaticky Trumpa oslavující bláboly se dají snadno zpětně vyhledat a jednoznačně dokázat jaká jste banda debilů ... “ Toto tvrzení má hrubou chybu logiky. Trump sklidil podporu za to, co ve volební kampani rvrdil, je zcela něco jiného co může a realizuje. Takže, abychom si byli rovni debile, měla být volena Hillary, když se v reálu ukazovala horší variantou? Jak se tedy rozhodovat příště, v čem je opravdu ta chyba, chytrolíne?

   Smazat
  2. 17:31 zřejmě zmizelo, takže tvoji prozíravost, 20:04, nelze řádně ocenit. Pokud ovšem šla na podstatu věci. Je to samozřejmě škoda a důsledek nemoudré metody mazání příspěvků, kterému se,jak to vypadá, věnuje pan Dvořák. Škoda času, který, když už je vynakládán, mohl by být vynaložen účelněji. Možná a obávám se, je někomu těžké to vymyslet.

   Smazat
  3. 16:01
   Ale přesně o to jde ty debžo!
   O to, že si necháte od kohokoli cokoli nabulíkovat! A když vám daleko chytřejší a prozíravější lidi včetně mě psali, že Trump je svým chováním naprosto nepředvídatelný, že těžko bude bojovat nějaký miliardář proti korporacím, globalizaci, kapitalismu, establišmentu, že i Obama sliboval dobré vtahy s Ruskem a jak to dopadlo, atd atd, tak jste je jako sprostá hloupá lůza jen okřikovali.

   Smazat
 11. Robertsův vývod o THAADu v Jižní Koreji je naprosto pravdivý.
  Základna THAAD může být pouze pro preventivní útok proti Číně nebo Rusku.
  Američané dobře vědí, že by byla dávno kouřícím spáleništěm v případě preventivního útoku proti nim. Tedy nevyužitelná k obraně SSA.
  V současnosti je to bezvýznamný(?) nátlakový bod.

  OdpovědětSmazat
 12. P.C.Roberts: Oč v severokorejské „krizi“ vlastně jde?

  A je ta krize vůbec Severokorejská ?

  Není to zase jen násilné šíření západní demokracie ?

  Tam kde hýbe politikou katolická církev,
  tam vždy byli dobyvačné války...křížové výpravy*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jde o to, že zjevný psychopat mohutně vyvíjí jaderné zbraně a jejich nosiče a až vývoj dokončí tak bude zjevně ochotný je bez rozpaků použít. Ale ty nemáš takového hňupa za humny tak si myslíš, že se tě to netýká.

   Smazat
  2. 19:00 Saddám si chtěl pořídit zbraně hromadného ničení, Kadáfí taky. Asi věděli proč. Kde je jim konec? Starší Asad na to myslel taky, Izraelci mu to rozsekali a nenajít mladší Asad spojence s jaderkami, kde by mu byl konec?

   Smazat
  3. Tak to jo, to je hrůza...
   ...tam kde se nebojuje, vyhrávají války strachem*

   Smazat
 13. Igor Jurečka o bludech mainstreamové propagandy v KLDR - hladomoru apod.:https://www.youtube.com/watch?v=Kq8Dn2ZgB64

  OdpovědětSmazat
 14. Státní centrální banky byly v roce 2000: Irak, Lybie, Afganistan, Jemen, Sudan, KLDR, Kuba. Nyní zbyly ještě 4 země toho počtu /ze 7 zemí původně/. Jinak pro zajimavost, snad někdo to neví, o co přišli v Lybii díky vývozu "demokracie" do této zemi:


  Zvláštní poděkování NATO a Obamovi !!!

  Šestnáct věcí, které Libyjci už nikdy neuvidí. Jinými slovy, co smrtí Kaddáfího pozbyli:

  1. Občané v Libyi neplatili za elektrickou energii. Ta byla pro všechny zadarmo.

  2. Půjčky z banky neměly žádný úrok. Všechny banky v Libyi byly státem

  vlastněny a veškeré půjčky byly poskytovány na 0% úrok.

  3. Vlastnit svůj dům bylo považováno za právo každého občana v Libyi.

  4. Všichni novomanželé obdrželi 60.000 dinárů (1.230.000 Kč) od vlády, aby si mohli pořídit svůj první byt a založit rodinu.

  5. Vzdělání a lékařská péče byly v Libyi zdarma. Před Kaddáfím umělo

  pouze 25% Libyjců číst a psát. Dnes umí číst a psát 83% všech lidí.

  6. Libyjci, kteří chtěli pracovat v zemědělství, dostali zadarmo pozemky, dům a jiné stavby, vybavení, osivo a dobytek, aby mohli jednodušeji začít hospodařit.

  7. Jestliže Libyjci se nemohli ve své zemi vzdělávat nebo nemohli najít potřebnou lékařskou pomoc, vláda jim toto nejen že platila v zahraničí, ale ještě obdrželi $2.300 (56.300 Kč) kapesného za měsíc na ubytování a provoz auta.

  8. Když si Libyjec koupil auto, vláda mu přispěla 50% ceny.

  9. Cena benzinu v Libyi byla $0,14 (3,43 Kč) za litr.

  10. Libye neměla vnější dluh a její finanční zásoby, čítající $150 miliard (3.670.000.000.000 Kč) jsou zmraženy po celém světě.

  11. Jestliže libyjský občan/občanka nenašel zaměstnání poté, co vychodil

  školu, stát mu platil průměrný plat, který se v jeho oboru vyskytoval až do doby, než sehnal(a) místo.

  12. Část každého prodeje libyjského oleje šla automaticky na bankovní účty libyjských občanů.

  13. Matka, která porodila dítě, dostala $5,000 (122.300 Kč).

  14. 40 bochníků chleba stálo v Libyi $0,15 (3,67 Kč).

  15. 25% všech Libyjců mělo univerzitní vzdělání.

  16. Kaddáfí uskutečnil největší světový zavlažovací projekt, známý pod jménem „Manmade River“ (Umělá řeka), který přivedl vodu do pouštních oblastí země.  K tomu zbývá ještě dodat, že Kaddáfí úspěšně odrážel celé hordy běženců, které se neustále zkoušely dostat do Evropy. Je zcela možné, že toto byl hlavní důvod jeho smrti.  A další důvod zavraždění Kaddáfího bylo zřejmě to, že Libye v té době neměla Centrální banku, vlastněnou soukromými osobami cizího původu, jako ji v současné době má skoro celý zbytek světa. V r. 2000 existovalo pouze 7 zemí na celém světě, které neměly Centrální banku vlastněnou soukromými osobami cizího původu: Afghánistán, Irák, Súdán, Libye, Kuba, Severní Korea a Irán.  A závěr textu taky něco napovídá o zájmech a aktivitách finančních kruhů USA !

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.