Reklama

.

.

středa 24. května 2017

Pentagon podvádí Spojené státy. V USA praskl obrovský skandál


24. 5. 2017 zdroj

Washington - Deník Washington Post zveřejnil skandální informace o financování americké armády. Pentagon podle informací deníku podváděl armádu prodejem předražené ropy, výdělky následně investoval do špatných projektů, které na sebe nejsou schopny vydělat.


Americké ministerstvo obrany během uplynulých sedmi let vydělalo téměř šest miliard dolarů prodejem předraženého benzínu svým vlastním jednotkám. Deník to uvedl s odkazem na výsledky finančního hospodaření ministerstva.

Podle listu předražené pohonné látky podněcují v Pentagonu obvinění z černých fondů. Ministerstvo totiž nejenže prodávalo palivo za nadhodnocené ceny, ale vydělané peníze používalo a dodnes používá na podporu špatně hospodařících nebo podfinancováných vojenských programů.

"Od roku 2015 převedlo ministerstvo obrany z přebytkových palivových účtů 80 milionů na výcvik povstalců v Sýrii, 450 milionů na podporu programu léků pro vojáky a 1,4 miliardy na pokrytí mimořádných nákladů na válku v Afghánistánu," vyplývá podle listu z vojenských účetních záznamů.

Pentagon prodával svým ozbrojeným silám pohonné látky za mnohem vyšší cenu, než jakou platí komerční aerolinie za letecký benzín na volném trhu. Konkrétní cena měla být navýšena nejméně o jeden dolar za galon. Pentagon na podvodu vydělával nejvíce peněz od poloviny roku 2015 do začátku roku 2016.

Ministerstvo obrany se ale hájí a tvrdí, že za navýšení cen mohou klesající ceny benzínu. Podle vyjádření Pentagonu se totiž cena paliva pro vojenské jednotky nemění podle vyvíjejících se cen ropy, ale určuje se vždy na celý fiskální rok dopředu.

Ministerstvo obrany totiž nakupuje palivo centrálně a potom jej dále vyprodává jednotlivým složkám, tedy letectvu, námořnictvu, pěchotě apod. Tyto složky za palivo platí ze svých rozpočtů.

Americké ministerstvo obrany je obecně největším spotřebitelem paliva na světě. Každý rok nakoupí přibližně 100 milionů barelů paliva. "Praktika využívání výnosů z prodeje paliva na záplatování nesouvisejících děr v obranném rozpočtu eskalovala v uplynulých letech," doplnil deník.

List dále uvádí, že tyto machinace s penězi vyvolaly obvinění, že jsou tyto účty využívány jako černé fondy. Do skandálu má být kromě ministerstva zapojen i Kongres, který zmíněné záplatování vždy odsouhlasil.

Podle Washington Post má Pentagon i další fiskální problémy a skandály, například kauzu týkající se přemrštěných plateb pro dodavatelské firmy. Během posledních 25 let ministerstvo nedokázalo splnit příkaz Kongresu a vyčistit účetnictví natolik, aby mohlo projít auditem. Ten by zřejmě objevil i dalších pochybení.

- - -

11 komentářů :

 1. Tak se nezlob kamaráde,okradu aspoň tebe.
  lada

  OdpovědětVymazat
 2. V ceskonevolnikove se tohle deje imrvere
  Akorat se za to cenzor stydi a tak to mete pod koberec
  Ceskozodejsko

  OdpovědětVymazat
 3. Vivat Trump. Už se začínají zločinci, kteří terorizují a vedou do zkázy celý svět skrze USA odstavovat od řízení a zasahování do probíhajících společenských procesů. Pryč z parazity, s parazity do předčasného důchodu. Pozor Trump kope za hlavního parazita, ale ten je chytřejší nechce nás přímo zahubit, ale jenom využívat (hlavní parazit likviduje najaté a krycí parazity, kteří uvěřili ve vlastní výjimečnost a chtějí si hrát na hlavního parazita, on je hlavní parazit/ďábel/GP srovná).

  OdpovědětVymazat
 4. No - alespoň už je někde černé na bílém, že financujou všechny války, povstání, zabíjení, a další odporné zhovadilosti. Ohánějí se ze všech nejvíc lidskými právy -zrovna tihle hrdlořezové, darebáci, a gauneři nejhrubšího zrna, kteří nenechají svět na pokoji, neustále se rochní ve válkách - nějak se v tom vyžívají nebo co. Nějaká civilizační americká choroba, jinak to není možné. Proč se pořád vměšujou do cizích států? Proč si nehledí svého? Kdo jim k takovému jednání dal mandát? Jsou totéž jako ty jejich odporné filmy - jejich kultura je pakultura, vzděláním jsou omezenci - zakomplexovaní zmetci, světoví škůdci. Tuto zem by měl někdo srovnat se zemí a nasadit tam znova bizony - jedině tak by byl na celém světě klid a mír. To, co dělají oni, nedovolí si nikdo jiný - jak je toto možné, že to u nadnárodní justice prochází?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I kdyz si myslim ze se snazite poctive porozumet , nemate pravdu.

   Nechapete proc se dostala Amerika na tuto dolu cestu a proc ji CIA a FBI neochranila.!!!!?? na co jsou???

   Nechapete jake ma Pentagon Finance dneska a proc to dela.

   Nechapete co bylo 9/11.

   Nechapete socialni zivot v USA a dejiny za 200 let.

   Pokud umite anglicky pocnete vist Blogy z Ameriky a diskuse , nenechte do sebe cpat nesmysly z medii, jen se podivejte na Sobotku a Babise.
   Clovek musi dnes najit sve informace a necpat do sebe co je na taliri!!!

   BroukPytlik


   Vymazat
  2. Brouku Pytliku, nehonoluluj tady, na Honolulu nemas ani inteligenci ani prehled

   Vymazat
 5. Ale takových skandálů už bylo, nikdy se nic nestalo a jede se dál.

  OdpovědětVymazat
 6. On snad měl ten Babiš pravdu, "všechni kradnů"!

  OdpovědětVymazat
 7. Nebude to ten kapitalismus kdo nekrade okrádá rodinu.

  OdpovědětVymazat
 8. Jak víme USA rozpočet na armádu,jde i na výrobu a objednávku zbraní,které neprodává stát,ale buď zbrojařská firma,nebo MO,tak nebohatne stát,ale akcionáři a o tom to je.

  OdpovědětVymazat
 9. Z toho bych bůhvíco neodvozoval. V podstatě to je spíš metodický problém účetnictví. Jinak je mimo vší pochybnost, že celá ta mašinerie ozbrojených sil USA je olbřímý kolotoč peněz, ve kterém je stejně velký prostor na "legální" bohatnutí jako na podvoné rejdy. Existují k tomu i literární prameny nejméně od války Severu proti Jihu, pokud ne třeba od dob generála Custera ...

  OdpovědětVymazat