Reklama

sobota 6. května 2017

Podpořme svého předsedu kdykoli hrozí puč, aneb Sobotka mluví vždy pravdu a Babiš stále lžeLuděk Prokop
6. 5. 2017
Puče jak přes kopírák a ČSSD se opět semkla kolem svého předsedy. Není těžké vybádat, že chronologie krizí ČSSD, nejen těch vrcholících pučem, je úzce závislá na volebních preferencích. Od tohoto ukazatele se odvíjí počty koryt a korýtek souvěrců věrných předsedovi. Při propadu volebních hlasů vůči předvolebním preferencím obvykle nastává zmatek, chaos a vyděšené kvokání před hrozbou pádu zodpovědného předsedy, mezi jeho věrnými v blízkém okolí. Pokud má předseda ego značně přerostlé přes jeho pud politické sebezáchovy, reaguje neadekvátně a teatrálně sekne s předsedováním, jako Paroubek. Pokud však v egu předsedy pud sebezáchovy dominuje natolik, že zcela utlumí a potlačí jakýkoli náznak hrdosti, má, co se předsedování týče, vystaráno na dlouhou dobu. Musí být mistrem, (ne-li velmistrem), ve lhaní a ve slibování slibů, které nehodlá plnit.

A když začne hořet koudel u zadku, měl by mít připravenou záchranou finesu. Ta finta spočívá v puči namířeném proti předsedovi. Takový puč má nejsilnější výhodu v tom, že pád předsedy sebou obvykle strhne jeho věrné blízké. A ti mají své věrné blízké. Ti i ti jsou zakotveni v pozicích ovládajících chod strany s jejími posty, přes které lze přešplhat výš. Tím se stává post předsedy prakticky neohrozitelný, pokud jeho ego nepřerůstá až nezdravě pud politické sebezáchovy, nebo pokud má tento pud sebezáchovy natolik silný, že potlačí i zbylou špetku normální, běžné lidské hrdosti. Takový předseda se dokáže vykroutit z jakékoli situace. A sice až do doby, než voliči s pudem sebezáchovy pochopí, že stranu s takovým předsedou nelze z řady důvodů volit.

V daném případě lze zmínit puč proti předsedovi, který před volbami, kdy preference byly velice slibné, se dušoval osobní zodpovědností za výsledek voleb. Výsledek byl propadem a z usnesení předsednictva strany o realizaci slibovaného převzetí osobní zodpovědnosti, byl vyroben puč proti předsedovi. Strana se semkla kolem svého předsedy a očistou od pučistů a opozičníků v pozicích vyšších úrovní, semkla se takřka totalitně.

Strana očištěná od opozičního vlivu pod jednotným vedením svého předsedy se lehčeji a snáze odchylovala od svých slibů i od svých idejí. Bez odporu pokračovala ve vleku ideových odpůrců, kdy v důsledku toho - svými postoji, jednáním a konáním, se zařadila mezi podporovatele ukrajinského fašismu, mezi odpůrce slovanské vzájemnosti, mezi odpůrce přímo voleného prezidenta, potažmo mezi odpůrce svých voličů. A sice jak ve věci církevních restitucí, tak ve věci akutního nebezpečí imigrantského zaplevelení Evropy, se vznikem stále rostoucího počtu nepřístupných zón v evropských vyspělých státech, proti kterému jsou tyto státy bezmocné a drze požadují, abychom se na jejich bezmoci podíleli.

Následoval značný propad a neúspěch ČSSD v krajských a senátních volbách. Výroba vnitrostranického puče už tady byla, takže musela přijít jiná finta s nastíněním ohrožení věrných blízkých, podobného typu, jako při svržení předsedy. Místo vnitrostranického puče premiér Bohuslav Sobotka sdělil spolustraníkům razantním dopisem pohrůžku s tím, že neúspěch ČSSD v krajských a senátních volbách se odrazí ve složení vedení strany i ministrů za ČSSD. Takže jak jinak? Opětovné semknutí kolem svého předsedy po značně neúspěšných volbách. Ani náznak ohledně jakékoli možnosti vnitrostranického puče. Odpovědnost předsedy jednoznačně přenesena na druhé.

Jak vidno, po průzkumu preferencí s 30 procenty Hnutí ANO a 12 procenty pro ČSSD se začaly dít věci. Vše nasvědčuje tomu, že přímo navazují na dění výše popisované, jsoucí s ním dokonale konzistentní.

Tentokrát je ale puč proti předsedovi vyráběn samotným předsedou, který veřejně ohlašuje, že podá ještě ten samý týden demisi vlády. Obrovský údiv je oprávněný, neboť to neočekával snad vůbec nikdo, s výjimkou znalců charakteru a myšlení páně Sobotky. Čili s výjimkou pana prezidenta, který lživému ohlášení demise vyšel dokonale vstříc, jakoby bylo vyřčeno zcela vážně. Demise vlády byla ohlášena bez vědomí této vlády, bez projednání s jejími členy, takže bez přijetí příslušného usnesení vlády. Jsem přesvědčen, že v takovém případě jakékoli hlubokomyslné úvahy o tom, že za těchto okolností jde o demisi celé vlády a nikoli pouze jejího předsedy, jsou mimo mísu a daleko za hranicemi jakékoli logiky. A pokud znalci ústavy nás přesvědčují, že demise předsedy vlády bez vědomí této vlády, bez projednání s jejími členy, takže bez přijetí příslušného usnesení vlády je proti ústavním zvyklostem, pak budiž.

Pokud to však má být přímo protiústavní, pak je třeba zamyslet se nad takovým ústavním nelogickým paskvilem. Co napsat závěrem? Nejen Babiš je ten kdo stále lže, ale náš premiér nám předvedl několikeré lži v přímém přenosu. A na to bychom zapomínat neměli. Stejně tak nezapomínejme, že tahle strana - ČSSD, se vždy, po jakémkoli průšvihu, po jakékoli ostudě, semkne kolem svého předsedy. Ať se děje co se děje. Berme na vědomí, že tahle poslední ostuda není ostudou našeho prezidenta, (jakkoli se média usilovně pinoží, aby to tak vyznělo), nýbrž ostudou vzešlou ze lhaní našeho premiéra, a sice v přímém přenosu vícekrát opakovaném, než v „případě Hašek“.

21 komentářů :

 1. škoda pisma z podrazaka charakter nedostaneš i kdyby si ho zabil stejně jako omunistu či fašistu těžko předělaš na demokrata ovšem že čezko je světova vijimka a slovaci tomu řikaji špecifika

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Parlamentni listy
   "SOBOTKA, K.H., 3. 5. 2017
   SOBOTKA SPRÁVY ZE ZAHRANIČÍ O SOBOTKOVI O ČESKÉ STRANĚ STUPIDNÍCH DEMAGOGŮ ? . Co Sobotku najednou tolik rozhicovalo? Ukazuje se, že by to mohlo být zapálené uhlí. Oficiálním důvodem je nejistota ohledně Babišových dluhopisů osvobozených od daně, avšak v tomto ohledu nenastal za posledních devět měsíců žádný vývoj. Čerstvou událostí ale je, že se Babišovi v dubnu dočasně podařilo zablokovat prodej elektrárny Počerady firmě Czech Coal Pavla Tykače. Ještě důležitější jsou pak Babišovy náznaky, že by mohl přestat dbát nepsané dohody s ČSSD, která koaličnímu partnerovi rezervuje tři místa v dozorčí radě společnosti ČEZ. To by Babišovi poskytlo neomezený přístup do archivů ČEZu, včetně podrobností týkajících se jakéhokoli střetu zájmů ohledně amerických depozitních certifikátů (ADR), zakázky pro firmu CEEI na stavbu meziskladu vyhořelého jaderného paliva, dobrodružství ČEZu na Balkáně, a samozřejmě i samotného kšeftu s Počeradami. Není to dostatečný důvod Babiše vyrazit?"

   Smazat
 2. 22:29-Dovolím si Vás poněkud poopravit.Nemáte
  pravdu s tím předěláváním komunistů a fašistů
  na demokraty.Vemte si Filipa a jeho věrné!Ti
  se na demokraty změnili a vesele si pískají ve
  sněmovně a nikdo jim nemůže nic říct.Oni přece
  demokraticky zvedají ruce pro to,co vyhovuje
  všem partajím.Stejně tak fašisté Kalouska,který
  pod pláštíkem lidských práv klidně připraví o
  život dva lidi svou neschopností a kritizuje
  všechny okolo,jak jsou špatní.Podrazáci jsou
  všichni,kdo se dali na politiku!
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 3. Petr Majevský souhlas

  OdpovědětSmazat
 4. Tak si to uz hloupi cesi priznejte ze jste idiotsky nalitli Havlovi a ze za komunistu bylo lip. Ted uz bude jen hur a hur. Cinki cinki Havlovi
  Hu hu hu hu hu Brouk Pytlik vam tu zahouka

  OdpovědětSmazat
 5. Socdemáci vždy byli podvraťáci s bílými límečky. Své levicovost jen předstírali a vždy šli na ruce kapitalistům! K tomu sloužili socdemácké žluté odbory. Tak to bylo za 1. čs. republiky, tomu tak bylo i po havlovském kontrarevolučním převratu v XI/1989.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Největší zrůdy nejen české politiky jsou černoprdelníci.
   Václav

   Smazat
 6. Tato válka křiváků a velkozlodějů vede k jedinému rozumnému závěru: Dejte šanci a hlas SPD Okamura. Je to jediná naděje na změnu, jinak budou příští volby ty poslední, tak jako ve Švédsku.

  http://spd.cz/program/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen to moc nerozšiřujte,aby tenhle zmatek nebyl využit na odložení voleb.Pokud vyhraje Macron,tak je Merkelová na koni a volby se budou rušit ve všech státech EU.

   Smazat
 7. Ptala se mně jedna starší paní, nevím koho volit. Tak jsem ji radil volte SPD,odpověděla,když oni dostanou málo hlasů.Když je nebudete volit dostanou málo hlasů.Tak volte komunisty řekl sem ji,je to nejmenší zlo v naší politice.Ti co byli ve straně z prospěchu, tak zvaní členové strany, ti už jsou v jiných stranách, to jsou všichni za tak zvaného totáče vystudovaní např. pravičák Klaus,Kalousek a všicni kdo tvoří dnešní vládu a poslaneckou sněmovnu.Tak volte SPD přinejhorším komunisty.
  lada

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SPD - ticho po pěšině, proto se tím nesmíme nechat odradit a už vůbec ne tím, že dostanou málo hlasů.

   Smazat
  2. Když je nebudeme voli protože "bodou mít málo hlasů" tak za to můžeme my! Proto VŠICHNI VOLIT SPD, bezpodmínečně.

   Smazat
  3. Když je nebudeme voli protože "bodou mít málo hlasů" tak za to můžeme my! Proto VŠICHNI VOLIT SPD, bezpodmínečně.

   Smazat
 8. Nejsem si jist zda právě Okamura je ten správný, ono vesměs všichni politici se tváří jako beránci a spasitelé a až jsou ve funkcích se najednou změní.V současné době máme jak politické tak i ekonomické neurovnané prostředí, stejné zákony platí nestejně pro různé lidi. To chtěl Babiš odstranit, dejme mu šanci ať tu práci vykoná, Babiš není žádný demokrat, ale podnikatel. Babiš je schopen odstavit různé politické mafie od mnoha korýtek a těch mafií tu máme tolik, že už nikdo není schopen , která pracuje pro koho. Vaše namitka, že Babiš všechny odstaví a sám se uvelebí je správná, jenže bude tím pádem snadno rozeznatelná jedna mafie, kterou lze už demokratickými prostředky (stejně jako komunisty v roce 89) odstranit z veřejného prostoru.Pak by měl přijít do čela státu demokrat. Takže zatím co Babiš bude pracovat, hledejme nové demokraty, prozatím je nevidím, ty co známe jsou jen chapadla různých chobotnic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní7. května 2017 9:33
   „Nejsem si jist zda právě Okamura je ten správný …“
   „… stejné zákony platí nestejně pro různé lidi. To chtěl Babiš odstranit, dejme mu šanci ať tu práci vykoná, …“
   Vy snad žijete v jiném světě. Okamura se snaží zavést prvky přímé demokracie. Aby občané kromě sledování počínání politiků s ústy dokořán, mohli také kterémukoliv z nich říci, ne, Tebe tu už dál nechceme. Zatímco Babiš již předvedl na tolika aférách, jak umí ohýbat zákony ve svůj prospěch, že Vaše doporučení, počkat si, že právě on se zasadí o to, aby zákony platily pro všechny stejně, je od Vás hodně nepovedený vtip.
   Okamura je ten jediný, na kterého lze ještě vůbec spoléhat. P.K.

   Smazat
  2. Dostal se do sněmovny ale od slibů před volbami se neodchýlil, podrazácké nabídky odmítal a z toho vznikly jiné podrazy, vznik SPD s odtržením od Úsvitu.

   Smazat
 9. "Pražský zastupitel Karel Březina, který figuruje v kauze dotací na sport, si jako poradce na ministerstvu školství vydělal od loňského léta 212 tisíc korun. O jeho práci na úřadě ale neexistuje žádný záznam, služby prý poskytoval formou ústní konzultace, informoval server iRozhlas.cz. Ministerstvo nyní s Březinou ukončilo dohodu o pracovní činnosti."
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/karel-brezina-ministerstvo-skolstvi-dwz-/domaci.aspx?c=A170505_100804_domaci_amu

  Na MŠMT už jeho rady nebudou potřebovat? Zajímavé...

  OdpovědětSmazat
 10. Postačí se podívat na mocenské struktury jiným pohledem. Konzistentní mafiánská pseudorealita nám předložila svůj pohled na Pravdu a Lež. Se lží a přetvářkou máme zkušenosti již dlouhých 27 let. Dosti dlouhá doba na to, aby Lež ovládla trůn a přivlastnila si čisté roucho a korunu Pravdy. Bez skrupulí sobě vlastní tvrdí, že ona je tou vyvolenou Pravdou a jen jí náleží pocta a úcta poddaných chudých duchem. Skutečná Pravda umazaná od sazí je vyhozena na smetiště dějin a předurčena k zapomenutí. V kruhu kolem ohně mlčky sedí nezaujatí a nepředpojatí mudrci, kteří dobře vědí že čisté pravdy se nikdy nedobereš.

  OdpovědětSmazat
 11. Jsou to všechno stejné bestie, takže jejich bratrovražedný boj je sice zábavný, ale bohužel pouze předstíraný. TV se sice nadává, ale pokud se nebojíte, že se pozvracíte, kde jinde by to bylo k vidění ?

  OdpovědětSmazat
 12. Sobotka je jen jeden z mnoha zmrdů,kteří nám po roce 1989 vládli a patří postavit ke zdi a zavelet pal.

  OdpovědětSmazat
 13. Sobotka je slaný nemastný, ode zdi ke zdi, lže jako Bohouš, o volbách ČSSD dostane max. 6-7 procent, do žní ......

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.