Reklama

.

.

pondělí 22. května 2017

Pokus o restituci růžového tanku aneb Český Absurdistán se opět vyznamenává

Jiří Jaroš Nickelli
22. 5. 2017   České národní listy

Brno v Den muzeí 20. května 2017. Sama příroda se hněvá na pochod sudetů a kolaborantů z Pohořelic do Brna. Pořádně se zatáhlo a brněnskými ulicemi fučí studené větry. Nestačí ovšem vymést myšlenkové metaboláty z hlav brněnských uctívačů tzv."vyhnaných" a sudetských Němců a symbolu jejich zpupnosti - Německého domu. My, kteří jsme potomci a příbuzní obětí sudetoněmeckého řádění, jsme okřikováni, nadávají nám a posílají do horoucích pekel. A když už se zapředne jakási diskuse, tvrdí nám do očí - "Vaše oběti Osvětimi jsou Vaše osobní věc a netýkají se sudetů a Německého domu!" Pravdou ovšem je opak.


Nikdo si dnes netroufá tvrdit, že oběti Osvětimi a vyhlazovacích táborů smrti jsou osobní věcí našich židovských spolubratří! A ti, co tvrdí, že "holokaust anobrž šoa neexistoval" jsou a musejí být oprávněně trestáni za nebezpečnou společenskou lež. Takže naše oběti Osvětimi, které tam byly posílány brněnskými nacisty pobývajícími v tzv. Německém domě, se týkají celé společnosti a celého světa! A basta.

V Brně se toho dne konaly souběžně dvě akce. Jednak ono takzvané "Smíření" (s kým??) a jednak protest proti pochodu Pohořelice, Německému domu a nátěru tzv. růžového tanku. O smíření zde psát netřeba, protože se tím historicky znemožnili jak občané podporovatelé, tak brněnský magistrát natolik veřejně a mediálně, že to nemusíme rozebírat.

Akce Hraničářů, Klubu společenských věd, vlasteneckých organizací ČSBS, ČSOL, Sokolstva, Masarykovy akademie, Matice Čech a Moravy a dalších složek, počala u pomníku TGM u lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Ne náhodou jeden z řečníku pravil, že socha TGM se dívá vážně a téměř zasmušile na dění kolem,jakoby její pohled putoval od Ústavního soudu až za obzor k trubkovému monstru majícího upomínat na Německý dům. Nedivíme se tomuto přirovnání,protože vývoj v republice je na galaxie vzdálen vizím a záměrům TGM, Edvarda Beneše a Milana Rastislava Štefánika, zakladatelů státu. Pořadatelka akce Dr. Štofanová ve svém projevu zdůraznila, že akce obhájců sudetů a Německého domu poškozují jak památku bojovníků a obětí fašismu, tak vyvolávají nejistotu ohledně kolaborace státních představitelů, jak je pan Herman, který si představuje republiku začleněnou do Německa(!).

Sám jsem ve svém projevu za ČSOL Brno označil Německý dům za pangermánské a nacistické doupě, které bylo sídlem wehrmachtu, sídlem slučovacího sjezdu nacistů a henleinovců a místem pobytu nejhorších nacistických stvůr Brna, jako byli Czerny, Folta,Judex, Kopriva, vrah Koslowski, Ziffer a řada dalších. Do Německého domu chodily na sjezdy brněnské nacistky a Němky, které chodily i do Kounicových kolejí na popravy a braly na ně i své děti. Jak je to dnes?

Současní hanbáři naší politiky vedou republiku sebezáhubně od jednoho politického pankejtu ke druhému, bez ohledu na potřeby a zájmy našeho lidu. Média a novinářští šmokové oblbují masy neustálým štvaním proti osvobození republiky armádou SSSR, vykládají osvobození jen jako zásluhu západních spojenců. Neustálé útoky proti Ruské federaci, proti ruským památníkům osvobození korunují poslanci parlamentu jako madam Landšádlová, která v jednom ze svých záchvatů vyhlásila potřebu jaderné války s Ruskem. A madam místo aby se léčila v patřičném ústavu, dále vykonává poslaneckou funkci. Ixtoto je součástí dnešního Absurdistánu státu, který v Brně opět vyvrcholil zákazem restituce tzv. růžového tanku. Dnes je tank v péči Vojenského historického ústavu v Praze v expozici vojenské techniky v Lešanech. VHÚ již dříve údajně rozhodl o uvedení těžkého tanku řady KV do původního stavu.

Tank, jak známo, v devadesátých letech znehodnotil růžovým nátěrem exhibicionista a režimní aktivista pan Černý, zvaný některými umělec. Blábolilové jeho čin označují za "umělecké dílo"(!) Jeho konání stát strpěl, přestože de facto znamenalo velkou urážku památky ruských osvoboditelů a daru SSSR a jeho nástupníka Ruské federace. Pak mu pomohla v tomto konání i "skupina nedotknutelných" poslanců chráněných imunitou. (!) Dnes byl tank převezen do Brna v rámci exhibic smiřovaček a mítíngů, fedrovaných magistrátem. Vždyť jen celé monstrum na místě Německého domu údajně stálo magistrát kolem dvou milionů korun (!). Tyto peníze mohly být jistě využity plodněji - třeba na školy, bezdomovce, nemocnice apod. Nikoli však v Brně, jež politik Bělobrádek prohlásil za "politické Sudety"(!).

Skupina vlastenců Klubu vojenské historie Staroviček (kde se mimochodem nachází poslední ruský tank T-34 na Moravě na pietním místě!) přijela do Brna ve srozumění se současným majitelem tanku KV, vojenským muzeem VHÚ Lešany,aby provedla symbolickou restituci stavu tanku z nehistorické růžové barvy na repliku zelené barvy, užívané armádou SSSR. V žádném případě tudíž nešlo ani o "poškozování cizí věci" ani o "poškozování uměleckého díla" (!!). Toto jsme také vysvětloval jako emeritní muzejník se čtyřicetiletou praxí Policii ČR, která dorazila na místo časně po zahájení restituce. Jak se to Policie dozvěděla. Inu, jaká tradice panuje v našem Absurdistánu.

Přece udavačská! Pilní udavači nelenili. Tito dědicové mytického rakouského Bretschneidera, známého ze Švejka, ihned pracovali a udali orgánům akci našich vlastenců Klubu vojenské historie za tepla.

Dlužno říci, že proti udání vznikl na místě kolektivní odpor. Všech asi dvě stě účastníků shromáždění u tanku se na dotaz Policie ČR přihlásilo kolektivně k malování tanku nazeleno! Tím dali najevo naprostou solidaritu s celou akcí. Dlužno podotknout,že mladí příslušníci PČR brali celou věc vysoce profesionálně a taktně, a jeden z nich dokonce se vyjádřil na margo stavu společnosti, která v devadesátých letech netrestala malování tanku narůžovo a nyní má zasahovat proti malování nazeleno.

Policie byla ve složité situaci, zapříčiněné nesmyslným udavačstvím, ale řešila vše s klidem a k projednání pozvala velitele KVH Starovičky na stanici. Ruský jeep pak doprávázela čestná stráž PČR za potlesku celého shromáždění a jeho velitel odjel vykonat protokol.

Akce skončila klidným rozchodem účastníků a my legionáři i někteří účastníci jsme komentovali iniciativu udavačů stejně - jako absurdní stav naší společnosti. Brněnský magistrát a jeho služebníci, stejně jako množství obhájců Německého domu, se tak stali "užitečnými idioty" věci nepřátelské osvoboditelům, republice a presidentům Osvoboditeli a Budovateli.


Dr. Jiří Jaroš Nickelli, ČSOL Brno
autor je pozůstalý po oběti gestapa,příbuzný obětí Osvětimi


38 komentářů :

 1. Proč se neoddělili moravané o čecháčků. Protože brňáci jsou stejná žvachta jak ti pepíci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Primátor a kolaborant je představitel ANOfertu a Babišův poskok, kterému zdárně sekunduje sexuální úchyl z hnutí Žít Brno pan Hollan tito obhájci "statečných" gestapáků z řad sudeťáků nezapřou kam je srdce táhne ! Je otázkou, kdo tyto profláknuté politiky vůbec volil !!

   Vymazat
  2. Petr Herout souhlas.

   Vymazat
 2. " Umělec " David Černý neurazil přemalováním tanku jen padlé vojáky , ale i ČR ( močící sochy na mapu ČR u Kafkova muzea) , obrácená socha Sv. Václava v Lucerně, řadu států jako Bulharsko svou Entropou v Bruselu.
  Zato postavil pohybující se sochu Gustavu Kafkovi , který chodil na Německé gymnázium a Právnickou fakultu a nenapsal žádné dílo v Českém jazyce a později se odstěhoval do Rakouska kde i zemřel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebyl to náhodou Franz Kafka?

   Vymazat
  2. uz by mel nekdo tomu Cernymu rozbit poradne drzku.Ja uz jsem starej ale dam treba 5000kc nekomu kdo tomu hnusovy rozbije hubu

   Vymazat
  3. 15.27 Franz samozřejmě! Ale z hlediska jeho vztahu k Českému národu je to u toho germanizujícího Žida jedno.

   A co se týče toho Černého, má bílou kůži zřejmě nedopatřením. "Myslí" jako Levantinec. Umělec který umí, tvoří. Třeba Rafael, nebo Michelangeelo či El Greco... Ovšem proti Černému byl geniálním umělcem a Mistrem i Adolf HITLER...

   Vymazat
  4. Nebezpečné jsou právě a leda jen šoa-bajky a jejich šiřitelé! Jejich odhalení by totiž neodvratně vedlo k definitivnímnu zhroucení jejich globální krakatice a osvobození všech národů z jejího sevření, proto tak štěkají o "společenské nebezpečnosti" směřování k pravdě ....

   Vymazat
  5. Hele nácku 18:23 - šoa byla skutečností a jestli byli zavražděny 4 miliony nebo o dva víc na skutečnosti té hrůzy nic nemění. Běž si skřehotat někam na hnědé weby, ale tady neorpuzuj!

   Vymazat
  6. 19:12 - táhni do hajzku, sionácku! Zamordovali jste 30 milionů Slovanů, o dalších stovkách milionů bílých lidí, který jste veštvali do válek během posledních 1300 let ani nehovoře! Za vaši smrdutost a špínu nikdo než vy sami nemůže! Dobře skutečnou příčinu tý hrůzy "holocaustu" holocaustu generál G. Patton! Tedy nikoliv nadbytek, nýbrž právě nedostatek insekticidů! - http://www.narodnisjednoceni.cz/knihovna/Varovani_generala_Pattona.pdf

   Vymazat
  7. oprava: hrůzy holocaustu popsal

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Přesně a krátce napsáno.Fasismus již vyprovokoval desítky, stovky milionů mrtvých a genocidu národů.Pokud se historie nyní opakuje, skončí to miliardami povražděných.

   Vymazat
 4. Černý není umělec,jenom patlal,stejně jako jeho
  předchůdce Hitler,který se také považoval za
  umělce.Hitlerovi napsal vídeňský profesor umění,
  že se má raději věnovat třeba politice.Představte
  si,že by totéž udělal mazal Černý,to by byla věc!
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy asi sedíte u toho internetu denně od rána do večera. Na webu rukojmí.cz žvatláte vaše rádoby moudrosti ( stařecké žvásty) denně taky, zde taky, a asi i na novinkách žvatláte pod nějakou přezdívkou. Žvatlání a čtení internetové publicistiky je asi vaše jediná aktivita -to vás to vážně tak bere? Asi jsou čeští starci nějak nemocní, když musí denně dřepět u počítače - asi když po šedesáti nebo kolika letech získaly bývalé lopaty a soudruzi teď počítač, musí si to jaksepatří užít vzhledem k blízké smrti - je to tak nějak? Vy jste fakt všude.

   Vymazat
  2. A ty ho sleduješ novodobý stbáku, že víš kde se vyjadřuje chovancův slouho? Jsi asi na netu ty sám vylepen, že někoho sleduješ lopatou.

   Vymazat
  3. Že nemáš takovou péči o geronta Hovnolulana a to hovado z Horní Dolní?!!!!
   Zřejmě tě baví číst ty proti český lži a ussackejm blábolům nesmírně fandíš kecale!!!!
   Pro 18:30

   Vymazat
  4. Co se s tím pablbem 18:30 bavíte. Podívejte se na ten jeho text - jen samé urážky a vztek. Žádný argument, žádné vychování, jen podsouvání a tupá omezenost autora toho skřeku.

   Vymazat
  5. 18:30
   Vždyť i ty budeš starý, tak se ne...r. Zdravím
   Václav

   Vymazat
  6. Urážet staré lidi tedy umíš, ale to neznamená, že ti nemohu říci: "jdi do prdele knechte". Omlouvám se za hrubý výraz, ale s takovým exotem nejde mluvit slušně. Starý dědek u PC V.J.Horák

   Vymazat
  7. studoval jsem Hitlerovy obrazy a musim rict ze mel nadani samy se kouknete a posudte. Kdyby ho vzaly na umeleckou skolu nemus valcit.

   Vymazat
  8. 18:59 ani jednomu z nich nesahas ani po kotniky, cesky nevolniku

   Vymazat
 5. Je pozoruhodné, že ti samí s "vyhnanými" Němci tak cítící lidé, nepořádají pochody po trasách "pochodů smrti", kudy byly hnány vězni koncentračních táborů při jejich "evakuaci", že nepořádají pochody po trasách, kudy táhly zbytky německých rodin, hnány Velkoněmeckou říší při jejich "evakuaci" před postupující Rudou armádou na východní frontě. Zejména těch, kteří se jako kolonisté usídlovali na "dobytých" územích Polska, Běloruska a Ukrajiny. Možná, že mnozí v Brně tak hloupě demonstrující o těchto událostech ani nic nevědí. Ostatně, od toho máme politickou korektnost a naše skvělá sdělovadla. Čest výjimkám.

  OdpovědětVymazat
 6. V Brně platilo za protektorátu Böhmen und Mähren: český poněmčenec byl horší nacista než brněnský Němec a ten zase o hodně horší - hlavně jako udavač - než Němec z říše. Den před dobytím Brna nacisté v Brně "vesele" popravovali desítky Čechů, aby pak SS jednotky v tomto "bohulibém díle" pokračovali i na ústupu po celé Vysočině. Kdo vzpomene, nevinné české oběti války? 2. světová války nebyla dílem našim, ale Němců s podporou Západu - a to je fakt. Kdo vzpomene nějakým pochodem popraviště v Kaunicových kolejích? Brno se dodnes z 2. světové války nevzpamatovalo, stále jsou vidět proluky po teroristických náletech na civilní zástavbu hrdinnými angloamerickými letci! Navíc je patrné, že 2. světová válka zanechala i značné stopy na schopnosti myslet u současné brněnské politické skvadry - a to nechci poukazovat na nově postavená "umělecká díla", která jsou výsměchem či nepovedeným vtipem za peníze poplatníků.
  Většina vyhnaných byli do Brna na konci války přistěhovalí Němci z vybombardované Vídně a pod., kteří ovšem žili tehdy na úkor Čechů. Ty miliony nevinných mrtvých za 2. světové války, na kterých nesou vinu i brněnští němečtí nacisté, si zaslouží snad více úcty, než jejich vrazi - nebo to u nás neplatí???

  OdpovědětVymazat
 7. Kdo si pamatuje "Německý dům" na Lažanského nám. (dnes Moravské), ví, že to byla echt erušácká neogotická těžkopádná cihlová architektura, spíše archikreatura. To rozstřílela postupující Rudá armáda na cimpr campr a pohled na tu hromadu sutin byl pro aspoň české antinacisty úlevou. Němci s volebním právem v předválečné ČSR se v 92 % hlásili k nacismu, oni také nesou spoluvinu se svými soukmenovci v 3. Říši za 2. světovou válku a desítky milionů povražděných nevinných. Je ostudou dnes oslavovat vrahy a hlásit se k nacismu. I takové je dnešní Brno, které se přitom samo ještě nevzpamatovalo z rozvalin, které zde německá válka zanechala. A nikdy se již ani nevzpamatuje, aspoň ne s tím současným vedením politikářů všeho kalibru a hlavně žadatelů korupného. Již za protektorátu se říkalo že poturčenec horší Turka - a zřejmě to platí v Brně dosud.

  OdpovědětVymazat
 8. Trochu to shazuje fakt, že autor článku neví o jaký tank se jedná. Není to KV ale IS2.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Autorovi nešlo o typ, ale o neúctu k historii V.J,Horák

   Vymazat
 9. Brněnská kavárna stejně jako ta pražská melou stále o chudácích Němcích, o jejich utrpení. Brněnští idioti navíc pořádají pochod Němců nazpět z Pohořelic. Najde se profesní historik, který uvede na pravou míru lži o "divokém" odsunu?
  Stydím se za Brno...je to takový inferiorní Kocourkov. Muzejní noc , nic proti tomu, ale připomínala jarmark s malováním po obličeji a podobnými aktivitami, jako hold Marii Terezii / proč hold ??/ a ten lid - jak by z něj dělali stále větší blbečky v této hluše vyznívající akci. ---Jsem ráda, že se v tomto našem městě našli odvážlivci, kteří se pokusili zprzněný tank obnovit a vrátit mu smysl, o který ho David Černý beztrestně připravil..

  OdpovědětVymazat
 10. VOROŠILOV NEBO STALIN...NENÍ TO v tomhle kontextu úplně jedno?

  OdpovědětVymazat
 11. Brněnská kavárna stejně jako ta pražská melou stále o chudácích Němcích, o jejich utrpení. Brněnští idioti navíc pořádají pochod Němců nazpět z Pohořelic. Najde se profesní historik, který uvede na pravou míru lži o "divokém" odsunu?
  Stydím se za Brno...je to takový inferiorní Kocourkov. Muzejní noc , nic proti tomu, ale připomínala jarmark s malováním po obličeji a podobnými aktivitami, jako hold Marii Terezii / proč hold ??/ a ten lid - jak by z něj dělali stále větší blbečky v této hluše vyznívající akci. ---Jsem ráda, že se v tomto našem městě našli odvážlivci, kteří se pokusili zprzněný tank obnovit a vrátit mu smysl, o který ho David Černý beztrestně připravil..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omluva za dvojité publikování příspěvku.

   Vymazat
 12. 20:38 Ano, jde o typ IS-2.
  Těžký tank Iosif Stalin, zkonstruovaný na bázi tanku KV(Kliment Vorošilov).
  IS-2 stál taky v Kroměříži nebo v Trutnově.

  OdpovědětVymazat
 13. 18:30
  Nechte pana Majevského na pokoji.Píše k věci a neprudí.Je tu od začátku jako i dalších pár webových maskotů..tak co
  j

  OdpovědětVymazat
 14. Vokřál! Stačí uvést toto jediné jméno. Babišův poskok na brněnské radnici, který se nestyděl omlouvat se brněnským Němcům za odsun a podíl na rozbití ČSR. Primátor města, ve kterém jsou Kounicovy koleje, v nichž nacisté vraždili české vlastence.

  OdpovědětVymazat
 15. Něco k 21:22 Za „divoký odsun” Němců je často vydáván pohyb kolon zbytků německých rodin evakuovaných ještě Velkoněmeckou říší ze svých, často i zprvu dobytých východních oblastí, před postupující Rudou armádou. Jsem přímým svědkem takových kolon označovaných za „Nárorodní hosty” procházejících po okreskách, nejhustěji od března a ještě v červnu 1945. Do konce války se s nimi tak po 50 až 100 metrech pohyboval pastarší voják Wehrmachtu ozbrojený puškou. Na noc, kdy se pohyb kolony zastavoval vyjednával některý z nich, obvykle poddůstojník, o nějaké ubytování a pomoc se starosty. Co vím, nebyla nijak zásadně odmítána, protože téměř vždy šlo o ženy s dětmi a staré lidi se všemožnými povozy hnanými vesměs lidskou silou, s tím nejnutnějším. Konec června 1945, Krkonoše - kdosi za pozdního večera buší na okno, že na hranicích je taková kolona, kterou Poláci ženou do Čech ale, že je tam tyfus. Vím, že nikdo z Čechů požádaných o pomoc, včetně mého otce i matky, neodmítnul. Byla zajištěna lékařská pomoc a potraviny, transport autobusy do zdravotní internace, přístřeší a strava ... Z oné kolony 52 zemřelých, čtyři z pomáhajících nakaženi tyfem, vyléčeni. Ve vesnici kde jsem se narodil, odkud jsem šest let byl utečencem, se žádný divoký odsun nekonal. Ovšem, při návratu 18. května 1945 byla místní, vesměs NSDAP elita, už dávno v Reichu. S lepší a přepravitelnou částí majetku se „odsunuli” sami. Docela dobrý nápad. Co vy na to, tak spravedliví Brňáci?

  OdpovědětVymazat
 16. K 2:37 Děkuji za příspěvek pamětníka. Čeští lidé měli opravdu jinou povahu, než Němci, kteří by v opačné situaci zkrátka nepomohli nikomu. Vždyť snili o tom, jak nás vyhladí, jak budou mít v každé rodině slovanské otroky, tam, na Východě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 185:41 Byly ovšem i vyjímky. Například ikona dnešních bojovníků za pravdu a lásku, Milada Horáková, burcovala v parlamentu se stejným zápalem jako dnes Langšádlová nebo Němcová, že se německým dětem nesmí dávat mléko. Že si to ty bestie nezaslouží.

   Vymazat
 17. To, že Praha je žumpa špatností je známo, co se děje v Brně to je nacistický hnus. Co na to páni ze státních orgánů, komu a čemu sloužíte? Morave

  OdpovědětVymazat