Reklama

.

.

pondělí 15. května 2017

Přes čáru

Luděk Prokop
15. 5. 2017
Náměstkyně Alena Schillerová, která by měla podle hnutí ANO nahradit Andreje Babiše v ministerském křesle, nemá podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) potřebné předpoklady pro dobrý výkon funkce. Sobotka v pondělí požádal ANO o urychlené předložení jiného návrhu.


Po té, co Babiš oznámil, že hodlá ukončit vládní krizi, odstoupit a na základě byť hrubě porušené, nicméně nevypovězené koaliční smlouvy, navrhnout nástupce (nástupkyni do uvolněné funkce), se dozvídáme, že Bohuš Sobotků v takřka siamsky bratrském souznění s nově zrozeným skvělým spojencem, bratrem Kalouskem, rozhodli pokračovat ve vládní krizi do úplného konce, tedy až do příštích voleb. Pokud ovšem pan prezident nevyslyší úpěnlivá volání po dodržování ústavy. Pokud je vyslyší, pak bude nucen neprodleně rozpustit vládu, evidentně a nesporně neschopnou plnit ve vzájemné shodě a řádně, proces vládnutí.

Cesta k logickému a konečnému poznání, že vláda není schopná vládnout je déletrvající a trnitá, závěrem provázená absurdními výstřelky, jinak skvělého premiéra, honosícího se permanentně, po dobu trvající více než tři roky, skvělými úspěchy a vynikajícím fungováním jeho koaliční vlády. Zvláště pak v oblasti finanční, kdy po řadě deficitních let státního rozpočtu, bylo dosaženo přebytku. S ohledem na tyto skutečnosti lze považovat zdůvodňování bratrského týmu Sobotka-Kalousek, proč je nutné odmítnout návrh na nástupkyni Babiše, za účelové, nejapné bláboly. Jak se zachová Sobotka, který je zřejmě ve vleku bývalého nepřítele, dnes přítele nejbližšího, razantnějšího, drzejšího a silnějšího, takřka obdivovaného dominantního bratra Kalouska, po kritickém sprdnutí ve znění: „Žádost premiéra, aby hnutí ANO nominovalo jinou osobu, postrádá smysl“, nelze při nenadálých, nečekaných i absurdních až cirkusáckých kotrmelcích premiéra nikterak předvídat. Očekávat lze cokoli. Cokoli nevybočující z proslulé submisivity premiéra dříve vůči Babišovi, dnes vůči Kalouskovi.

Cesta k logickému a konečnému poznání, že vláda není schopná vládnout, byla započata průzkumem volebních preferencí s 30 procenty pro „ANO“ a 12 procenty pro ČSSD a děním zahájeným bezprostředně po tomto průzkumu. Zmatečná panika páně Sobotky korunovaná veřejným vyhlášením, že do konce týdne jde podat demisi vlády, aniž by kohokoli, včetně nejbližšího vedení strany či dotčených členů vlády, s touto ukvapeností seznámil. Na hradě následoval šokový úlek, zmatené pobíhání a kvokání kokodák, dák, já jenom přišel říct, že jsem tu demisi nepřišel dát. Po nepatrném zmírnění šoku, následoval opakovaný příslib, že demisi přinese do poloviny května, včetně písemného provedení. Následně, kdy vyděšení Sobotky, z vlastní opovážlivě hrdinské odvahy opadlo i se zbytečky oné odvahy, oznámil další změnu. A sice, že žádnou demisi nepodá, pouze zasílá dopis prezidentovi s návrhem na odvolání Babiše. Na původní bláboly ohledně mučednictví Babiše zapomeňte.

Prezident ze staré školy, kdy se ještě učilo, že smlouvy se mají dodržovat, požádal o vypovězení koaliční smlouvy oficiálně, byť již jasně porušené. Strhla se lavina hýkání, cože si to ten náš prezident dovoluje a že musí dodržovat ústavu, (jakoby ústavu logickým požadavkem na dodržování etických zásad jakkoli narušoval). Dotčené strany ale nadále tvrdošíjně, ze záhadných důvodů trvají na odmítání koaliční smlouvu vypovědět.

Zahájení, nejspíš poslední fáze vývoje vládní krize, nastalo oznámením Babiše, že hodlá ukončit vládní krizi. Splní požadavek premiéra, odstoupí z funkce ministra a dle předchozích vyjádření premiéra i koaličních partnerů, na základě nevypovězené koaliční smlouvy, navrhne za sebe nástupce (nástupkyni do uvolněné funkce). A tu následuje další kotrmelec. Řešení dříve kvitované zúčastněnými, jako přijatelné a uspokojující, znenadání nevyhovuje. Krize vzdor vstřícnosti Babiše ve věci jejího ukončení a zásluhou věrolomnosti notoricky známých věrolomných individuí, pokračuje dál.

Takže s napětím můžeme očekávat, s jakými ústavními požadavky neoficiální vykladači ústavy, ještě za prezidentem přijdou. Laik, který zaslechl cosi o ústavní povinnosti prezidenta, odvolat vládu neschopnou vládnout, by nad takhle prostou a jasnou záležitostí dlouho nebádal. Po porušení koaliční smlouvy, kdy torzo vlády není ochotno dohodnout se s druhou nejsilnější stranou ve vládě ani po té, kdy druhá nejsilnější strana vyhověla vzneseným požadavkům a očekává naplnění příslibů daných a vztažených ke koaliční smlouvě, lze vzhledem k rostoucí drzosti vrchního poradce premiéra viz - „Žádost premiéra, aby hnutí ANO nominovalo jinou osobu, postrádá smysl“ očekávat cokoli.

Po opakovaném porušení jak koaliční smlouvy, tak souvisejících příslibů, vyvstává opětovně před prezidentem ústavní povinnost. Nikoli však taková, že prezident je povinen vyhovět všem stupňovaným požadavkům páně Kalouska a jeho nohsleda Sobotky. Nýbrž povinnost odvolat vládu neschopnou vládnout.

34 komentářů :

 1. Jo kraďousek sobotka fiala bělobrádek jedna havlistická strana.A ano vítačské a euhujerské.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Prezident ze staré školy, kdy se ještě učilo, že smlouvy se mají dodržovat..." --- pan prezident to dokonce umí latinsky!!! (Až jsem si z jeho sečtělosti sedl na prdel.) Mají, ale dodržují se? České KDO LŽE, TEN KRADE, platí nejen ve škole, nýbrž i v životě, na to přijde i nynější prezidentův favorit (tedy doufám). sck

   Vymazat
  2. Babišovci se na tomto serveru mobilizují. Když fakta je neodporují, tím hůřže pro fakta.

   Vymazat
 2. Odvolat všechny a předčasné volby. Horší než duo Sobotka - Kalousek nemůže být snad nikdo. Tfuj!

  OdpovědětVymazat
 3. souhlas s 23:07 i23:12 jedte pridejme picusa vyoralka a mame novy utok na MS v hokeji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "...jeste pridejme picusa vyoralka a mame novy utok..." --- Ten je v tom nevinně!!! Ony ty holky mu ji furt nastavujou, to on se, dobrák jeden, neudrží! Kór když to má u těhle holek, šetřílek jeden, "zadara".

   Vymazat
 4. Celá tato paráda je na pošpinění a odstranění pana prezidenta... Dneska přece těmto moralizujícím a čistým politikům nemůže nikdo soudný a slušný věřit. Který z nich byl alespoň trochu normální a zastal se ne prezidenta, ale našeho symbolu nad Hradem - standarty , za který umírali naši lidé? Kdo měl v té době pusu plnou ústavy a zákonů, dodržování pravidel? Kdo dnes něco ví o strýčkovi Bradym (naplánované frašce)?

  OdpovědětVymazat
 5. Havlismus si rozvracet nedame

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:32
   Samozřejmně, vždyť i ten idiot v brance si nechal na helmu namalovat vencu flašku-asi aby postrašil soupeře
   Václav

   Vymazat
  2. Rusko tím akorát povzbudil 3:0 do veškrní kebule.

   Vymazat
 6. Trapnost argumentů zdaleka nedosáhla vrcholu.

  Doufám, že to nedojde tak daleko, že se budou odsuzovat i lidé, kteří s Babišem chodili byť jeden rok do školy.Již dnes se jede podle hesla: "Babiš lže i když nic neříká". Když někdo pozdraví člena z hnutí ANO, tak je to nanejvýš podezřelé, Když však pozdraví přímo Babiše, pak už je to nad slunce jasné - ti dva spolu mají přinejmenším špinavé kšefty.

  Tak asi nějak uvažuje největší ochránce Ústavy, lidských práv a demokracie soudruh KALOUSEK.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen tak na okraj, Babiš je odporná zlodějská kreatura z STB

   Vymazat
  2. 6:58 blahoslavení chudí duchem, neboť jejich jest království nebeské

   Vymazat
  3. "...chudí duchem,..." --- co když to znamená pravý opak významu, kterým je vykládán? Chudí DUCHEM znamená chudí SKRZ ducha jako protiklad bezDUCHého hromadění majetku.

   Vymazat
 7. Sobotka v praxi prokázal, že nemá žádné předpoklady pro premiérování a musí být odvolán

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sobotka má předpoklady pro premiérování, protože se jedná o velmi dobře řiditelnou loutku, úředníčka třetí kategorie. Já být Merkelovou, nebo Junckerem, tak si nemohu přát v Česku nikoho vhodnějšího pro plnění domácích úkolů.

   Vymazat
  2. "Já být Merkelovou, nebo Junckerem..." --- Tak o tom se Ti zdá? Toho se drž a pomni, že malý ten, kdo malé cíle má! Z Tebe budou mít rodiče jednou radost, Ty se´s jim povedl, chudáci doktoři.

   Vymazat
 8. Nejúspěšnějšího porevolučního ministra financí těžko někdo nahradí. Mělo by se vzít na misku vah, co pro zem udělal a co ji ,,ukradl". Babiš je zástupcem bezuzdného velkokapitálu. Tudíž jeho praktiky nemusí být zrovna někomu košér. Zejména při shánění růzých dotací, kde chce být upřednostňován. Babiš má peněz dost, na dovolenou u Mácháče bude mít vždy. On shání peníze pro své firmy aby mu fungovaly aby se rozvíjely. Tím bude více pracovních příležitostí pro lidi. Asi to slíznu, ale já osobně bych Babiše při získávání financí a státních zakázek spíše upřednostňoval, než mu házel klacky pod nohy.Že se mu vše nezdaří? To je riziko podnikání. To vám potvrdí poslední živnostník.A stále je mi bližší než např. Ind Mital. Bohužel, dnes nikoli stát, ale Babišové nás živí a dávají práci. A ti nám přece před revolucí tolik chyběli. Cililink, a zazvonily klíče a...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doporučuji si najít pevnou a velkou zeď!! A prudce se rpoti ní rozběhnout! A hlavně, hlavně nezastavovat!!

   Vymazat
  2. Z vašeho příspěvku lze vydedukovat, že VY jste běžel plnou silou... ale co jste trefil? Vrata od kavárny, nebo od některé z Havlových oblíbených hospod?

   Vymazat
  3. 8.29 Nedoporučujte, neztrapňujte, diskutujte, argumentujte. To je trochu složitější, že? To už je na vás moc.

   Vymazat
 9. Babiš má smůlu obrovskou,podařilo se mu popudit proti sobě všechny zloděje v této zemi.
  lada

  OdpovědětVymazat
 10. O Babišovi jsem se vyjádřil dávno a nemusím ho ale co nakradl je z větší části v ČR a slouží rozvoji. Přeci krást v mezích zákona je kapitalizmus a to většina chtěla. Tady je problém v tom že když se znelíbíte tak na Vás něco najdou a možná i zlikvidují. Tak to ovšem je v kapitalismu po celý čas protože převládly peníze morálku. Je potřeba začít agitaci na volby.

  OdpovědětVymazat
 11. Sobotka sám potřebuje řídit ministerstvo financí, protože potřebuje někde schrastit 300 miliónů na kauzu Altner a alespoň 200 miliónů na parlamentní volby. Takovou částku mu neodkloní žádný adept za hnutí ANO, proto žádný návrh nepřijme.

  OdpovědětVymazat
 12. Celá tzv. vládní krize je krizí volební. Byla vyvolána partajemi s předpovědí hrozivého propadu u voleb a tak je nabíledni, že musely tyto partaje vykonstruovat Kubiceho zprávu proti ANO a nejúčinnější se jim jevilo vyjevit svá podezření proti Babišovi a tato podezření pak udělat středobodem své volební kampaně. Ano, to je české politické hnojiště a na něm odrbaný kohout Sobotka, všimněte si té podoby kokrhajícího kohouta s kývajícím Sobakou při jeho "státnických" projevech. Je zajímavé, že ani osel, když hýká, tak hlavou tak nekývá, když na druhé svůj hnůj kydá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "...odrbaný kohout Sobotka..." --- "...kohouti Babiš a Sobotka..." --- že Vy citujete hlavního KAPOUNA!?

   Vymazat
 13. Navíc včera Babiš předložil dvě jména, jedno byla ta náměstkyně a druhé tuším ministr Brabec. Oba byli fuj. Takže asi nakonec to dojde až ke Kalouskovi a ten bude přijat.

  OdpovědětVymazat
 14. Bylo to uz zarizeno = cast penez z dotace fotbalu (640 milionu)melo byt presmerovano socanum. Pritel Sobotky pan B. to domluvil s sefem fotbaloveho svazu...ALE..prislo nenadale vysetrovani a vazba sefa fotbalu a pana B. Vsechno se panu Sobotkovi najednou zhroutilo a jeste hrozi, ze budou mluvit...vsimnete si, ze je ve sdelovacich prostredcich jak vysetrovani pokracuje zvlastni ticho ticho ... jo socani ted potrebuji prachy, na zaplaceni dluhu, volebni kampan...to byl ten hlavni spoustec socanu potazmo Sobotky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "...zvlastni ticho ticho ... jo socani..." --- To ticho zařídila ta paní, co má "prsa po tatínkovi" a to tak, že PROTIPRÁVNĚ. Ta u socanů asi není. Čili LŽEŠ! K jejímu stanovisku se připojil i Pospíšilův favorit na nejvyšším postu OTŘ už jenom z principu přisvojování si pravomocí na které nemají nárok. Jako Mečiar, "keď si zobral moc, ktorá ležala na ulici".

   Vymazat
 15. Sobotka sám potřebuje řídit ministerstvo financí, protože potřebuje někde schrastit 300 miliónů na kauzu Altner a alespoň 200 miliónů na parlamentní volby. Takovou částku mu neodkloní žádný adept za hnutí ANO, proto žádný návrh nepřijme.

  OdpovědětVymazat
 16. Přemetové paradoxy Sobotky.
  Sobotka dříve:neodvolávám Babiše abych z něho neudělal mučedníka,
  Sobotka nyní: pokud Babiš po jeho odvolání ze sebe bude dělat mučedníka, bude to falešné.

  OdpovědětVymazat
 17. Dostali jsme se do situace,že Sobotka,který nemá
  předpoklady být premiérem,tuto funkci vykonává.
  Že špatně,víme všichni.Ovšem jeho neschopnost mu
  nebrání posuzovat schopnosti jiných.Neschopný má
  samozřejmě všechny za neschopné.Inu podle sebe
  soudím tebe.To mu jde nejlépe.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale křivej, prolhanej a podrazáckej je na to dost.

   Vymazat
 18. Premiér Sobotka už úplně zhypnotizovaný a zpitomělý kámošem Kalouskem, stále kolem dokola opakuje jako nějakou mantru, prezident musí dodržovat ústavu,když nebude konat, budu konat já. Jako nějaký autista, bez ohledu na to, že prezident oznámil, že konat bude a ústavu dodrží. Bohuš, který svá lží smrdutá prohlášení mění jako smradlavé ponožky, se chová jako podle úsloví - podle sebe soudím tebe. Již se opakovaně totálně znemožnil v přímém přenosu a jakoby mu to bylo málo. Fakt, že místo opovržení a pořádného vyhubování, sklidil chválu za hrdinství a podporu semknutého vedení semknuté strany, jej zaslepil docela, takže ve vzedmutí choré mysli, pokračuje statečně ve šlapání a zadupávání zbývajícího torza koaliční smlouvy. Chová se Kalouskovsky drze, s nadále rostoucí drzostí, netušíc, že dva takové kamarády drzouny, naše, byť prohnilá politická scéna nejspíš neunese. Jak tohle může dopadnout?��

  OdpovědětVymazat