Reklama

úterý 2. května 2017

Přijďte na vzpomínkové shromáždění k 3. výročí masakru v Oděse

2. 5. 2017
2. května 2017 v 16.00 hodin si na Hradčanském náměstí v Praze nejenom připomeneme oděsské oběti. Před rokem se odehrála v Oděse tragédie . Zapomenout na ní by znamenalo rezignovat na lidskost. My, kteří odmítáme být lhostejní k tomu, co se odehrává na Ukrajině, mlčet nebudeme.


K akci, konané dne 2. května těmi, kterým není lhostejná situace na Ukrajině, se připojuje i Okresní výbor KSČM v Domažlicích, který apeluje nejen na občany Plzeňského kraje, aby v Praze vyjádřili solidaritu s oběťmi z Oděsy.
Na závěr bude přečtena výzva vládě České republiky a Evropské unii, aby bezpodmínečně požadovaly po Ukrajině vyšetření masakrů v Oděse, na Majdanu, ale i vraždy opozičních politiků a novinářů a potrestání viníků. Na tomto shromáždění promluví lidé, kteří mají na toto téma co říci.

Bude to Marek Obrtel, bývalý vojenský lékař, který vrátil vyznamenání, získané v misích NATO. Dále vystoupí mladá žena, původem z Donbasu, která hovořila na závěr pořadu „Máte slovo“, na téma, zda poskytnout Ukrajině zbraně. Také vystoupí očitý svědek masakru v Oděse, při kterém bylo povražděno v „Domě odborů“ 46 lidí. Součástí shromáždění bude přečtení jmen všech obětí. Promluví krátce také docent Giuseppe Maiello a další velmi zajímaví lidé.

7 komentářů :

 1. Škoda, že je všechno v Praze. Kdybych nemusel být v práci, a kdybych byl z Prahy, už teď bych šel na místo shromáždění. Kdybych nemusel být v práci, už bych šel na vlak, a jel bych do Prahy. Snad jsou i jiné možnosti, jak vyjádřit občanský protest proti podobným zhovadilostem, a docílit, aby se vyšetřilo přesně,kdo je aktérem této zhovadilosti,kdo za to zodpovídá, a aby byl za to někdo potrestán. Pokud možno co nejpřísněji - už kvůli pozůstalým po obětech této příšernosti. Kdybych to byl já, pátral bych sám, a nějakou chvíli by se media začala plnit články o podivných vraždách, ke kterým začalo docházet v politických a vlivných kruzích na Ukrajině, než by mně odstřelili, nebo než bych se odstřelil sám. Já bych s tím žít nedokázal, přál bych si zemřít, než žít v takové zemi plné zvlčilých lidských hovad, ale nepřál bych si zemřít dřív, než své mrtvé pomstím. Myslím, že takové smýšlení není vyšinuté a také si myslím, že zhovadilost, ke které došlo v Oděse v DOBĚ SOUČASNÉ - tedy žádná zhovadilost dávnověku, nýbrž dnes, v době internetů, počítačů, televize, a řízené inteligence - že nemá obdoby. Omluvitelné to není nijak a ničím.

  OdpovědětSmazat
 2. škoda že nejsem z Prahy šel bych tam

  OdpovědětSmazat
 3. Cožeee??? K 1. výročí? V roce 2015? Jste už úplní dementi nebo si jen drze děláte z lidí prdel?

  OdpovědětSmazat
 4. No abyste se neposrali, przniči diskuzí 13.14 a 13.24 - překlep a co? K tomu masakru došlo jak je uvedeno správně, a protestovat proti takové zhovadilosti by se mělo každý rok, dokud to nebude vyšetřeno, a řádně potrestáno.Už jsem na různých serverech narazil na řadu překlepů, ale žádné posrané smečce diskutérů to nevadilo - vadí jim jen to, co se jim hodí do jejich ubohýho vymaštěnýho krámu. Když se ti nelíbí demonstrace, tak tam nelez ubožáku praštěnej, dřepíš ve svým doupěti u počítače celé dny, dřep tam dál, a prskej svoje plivance. Nikomu tam chybět nebudeš, psích hoven je okolo jistě dost. Jo - strašná ostuda ty blbej demente, jo opravdu nejde o vymožení důsledného vyšetření odporné zhovadilosti na civilistech, k čemuž se nikdo ze všech těch posraných plkačů v politických kruzích nemá - jistě že jde o demonstraci proti NATO a tvojí Americe ty blbý psí hovno. A že v tý Americe ještě nejsi - proč smrdíš tady, a všeho, čeho se můžeš chytit, abys dokázal jakej si šmejd, se chytíš jak hovno košile? Proč nejsi v Americe? Protože tam bys se svým důchodem chcípl hlady ty prašivino?

  OdpovědětSmazat
 5. Dementní cenzore Dvořáku, snaha byla, opravil jsi si sice datum, ale stále to máš špatně. Opravdu to není 1. výročí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonyme 14:57 - podívej se, kdo článek vystavil! Pak nadávej, hňupe! Pavel P.

   Smazat
  2. Pavel P co chtít po podporovately fašismu a banderovců

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.