Reklama

.

.

pátek 26. května 2017

Připravuje se nová Sýrie. Nyní pro Čínu


Dmitrij Něrsesov
27. 5. 2017      zdroj
Události na Filipínách a v Indonésii, kde se znatelně aktivizovaly síly, spojené s DAEŠ , přesvědčují, že v jihovýchodní Asii se formuje další ohnisko mezinárodního terorismu. Jeho rozsah a destruktivní potenciál nemusí být o nic menší než ten, co je na Blízkém východě. Účinně čelit této hrozbě bude vyžadovat přímý zásah globálních mocností, zejména Číny. Uchvácení celého města na filipínském ostrově Mindanao teroristy a také dva výbuchy, které v téže době zazněly v indonéském hlavním městě Jakartě, velmi vypadá na začátek aktivní fáze operace k destabilizaci regionu. Zvláštní obavy pochopitelně vyvolává úspěch teroristů na Filipínách. Situace je tak vážná, že prezident této země Rodrigo Duterte zkrátil délku své návštěvy v Rusku a vrátil se domů, aby osobně vedl opatření proti banditům.

Podle všeho bude proti nim postupovat stejně rozhodně a tvrdě, jako před tím jednal proti drogové mafii. Dá se zcela logicky předpokládat, že by to mohlo vést k další eskalaci, která umožní Západu a zejména USA, obvinit Duterteho ze stejných hříchů jako prezidenta SAR Bašára Asada.

Jaké důsledky to s sebou přinese, není těžké uhodnout, tím spíš, že Duterte stihl veřejně urazit předchozího amerického prezidenta Baracka Obamu a že nepřestává prohlašovat, že se chystá odmítnout spolupráci s Amerikou a navázat úzké vztahy s Ruskem a Čínou. Jsou pravděpodobné sankce, mezinárodní kampaň proti krvavému režimu a podobně.

Není vyloučeno, že situace využijí i ty síly v arabských zemích, které doposud podporovaly DAEŠ a jí podobné skupiny. Nyní je od těchto sponzorů požadováno zastavení jejich činnosti. Zejména to od nich požadoval prezident USA Donald Trump během svého projevu v Rijádu. Nicméně uzavření a zákaz činnosti saúdských, katarských, emirátských fondů, které podporují DAEŠ, věští velké nepříjemnosti pro vládnoucí elity v těchto zemích. Problém spočívá v tom, že financování těchto fondů je v podstatě jakási cena za loajalitu, kterou vybírají vlivné místní klany z královských rodin a rodin emírů.

Proto je pro ně přijatelnější varianta, podle níž bude systém financování zachován, ale centrum zájmů DAEŠ bude přesunuto z Blízkého východu do jihovýchodní Asie.

Všechny tyto faktory dohromady tvoří situaci, při níž se stává téměř nevyhnutelným vznik nové Sýrie v jihovýchodní Asii.

Poznamenejme, že to plně odpovídá strategickým zájmům USA, které vidí v tomto regionu centrum svých perspektivních zájmů. Rozehrává se komplikovaná hra mezi Washingtonem a Pekingem, přičemž Amerika potřebuje záminku k posílení své vojenské přítomnosti právě zde, ale za podmínky, aby tato přítomnost nevypadala jako hrozba pro Čínu. A vznik nového ohniska teroristické hrozby tento důvod poskytuje.

Zároveň může filipínská Sýrie, která se nachází v bezprostřední blízkosti hranic Číny a v zóně, kterou Peking považuje za své strategické příhraniční území, přimět Číňany jít na přímé zasažení do situace, podle modelu ruského zásahu v Sýrii na Blízkém východě. Bude to znamenat prudký obrat v čínské politice, doposud založené na principech nepoužití vojenské síly v zahraničí. A to také může dát Washingtonu do rukou účinný mechanismus pro smlouvání s Pekingem i o dalších regionálních problémech: o sporných ostrovech, Tchaj-wanu, severokorejské otázce a také o obchodování.

Stručně řečeno to, co nyní vzniká na Filipínách (v Indonésii), může vést k další, velmi ostré krizi. A Rusko musí být na to připraveno.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

42 komentářů :

 1. Celý svět je usa strategický zájem. Tam nemají co dělat.

  OdpovědětVymazat
 2. Přesně tak,po tom,co Duterte označil Babráka Hnussejnoviče Ohambu "zkurvysynem",dopručil amíkům,aby se pakovali z Filipín a začal kamarádit s Ruskem,jsem tohle přesně čekal...V podstatě je to potvrzení,kdo IS velí a k čemu byl zorganizován.
  Nic nového,je to spíš jen takové prodloužení operace "Gladio",která se odbývala svého času v záp.Evropě...

  OdpovědětVymazat
 3. Děkujeme soudruhu Davidovi za další várku ruské propagandy. A kokoti v diskusi se zase jako na povel rozkvákali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. BLBE!!!!!!!

   Vymazat
  2. Ve 2,03 už ti myslí zadečkem a ne hlavou. jdi radši do postele!!!!!

   Vymazat
  3. 2:03 no my tobe nedekujeme za havlismus, vlastizradu, globalizaci a havlovani
   Smrade uhrovitej
   Ceskou televizi poslouchajici

   Vymazat
  4. 2;03 i ty budes vyparen az nato napadne RF tomu se neubranis nestastny blbe!!! jestli si myslis ze se zachranis na novem zelande tak tam ma rus take namirene atomovky a ponorky co dokazi znicit cely svet tech ma rus hodne. tak vzhuru do toho zacni zmrde.

   Vymazat
  5. 2:03.....máš službu pitomečku i v hluboké noci?Člověk,který nemá od narození nebo z fetu nemocný mozeček tak ve 2:03 spí!A vymačkej si uhříky puberťáku!

   zločas

   Vymazat
  6. 3:05 - 15.2.2013 jsme zasáhli Rusko Čeljabinským asteroidem a to protože 15.2.1991 byla založena Visegrádská čtyřka (tehdy ještě ČSFR, proto trojka). Nafilmovali jste na videa, že jsme ho při letu nad Čeljabinskem sestřelili a to diskem. Normálně myslící kdokoliv, musí tak s jistotou vědět, že žádná jaderná a ani jakákoliv jiná raketa Ruska nemá proti nám šanci ani proti našim pozemským spojencům. To, je spojenectví.
   A 15.2.2013 jsme pro vás překvapivě zaútočili ještě i druhým asteroidem, 2012 DA14, který proletěl rekordně blízko u Země a proťal dráhy geostacionárních družic (27.700 km), přičemž dráhy obou těchto asteroidů byly naprosto odlišné, a byl schován - utajen v zemském stínu. Můžeme takto udeřit kdykoliv a nic se nestane, respektive budete to považovat za náhodné vesmírné zničení třeba Moskvy. Píši to, protože skutečně, máme odlišný názor třeba od Vás a stojíme si za ním natolik. Máme už plné zuby ruských lží. Už to by nám bohatě stačilo na likvidaci Ruska.

   Vymazat
  7. 8:03 mame? Ty se vydavas za dva, uhrovita smazko havelska

   Vymazat
  8. 2:03
   Dnes jsi si už vydělal, tak zalez zpět do Jandovo zadku blbe.
   Václav

   Vymazat
  9. 8:40 - a po tobě kripliku komoušskej zas Duch pana Vaška aneb Veškrnovic Daška! Chycht!:)))

   Vymazat
  10. Chycht zase horakuje, at se neposeres jako horakova pod sibenici

   Vymazat
  11. Ty Onanovo hulibrku,zavři tlamu!!!!!!

   Vymazat
  12. 2:03 Víme že jsi kokůtek drž hubu a šoupej nohama když jse baví dospělý.

   Vymazat
  13. 2:03 je určitě Lojza Gregor uměleckým jménem Gregory

   Vymazat
  14. Pane Dvořáku - vy, který jste včera odstranil můj příspěvek s odůvodněním, že prý "mám zlý úmysl" - jak je možné, že připustíte tyhle odporné sprostoty, tyhle perverzní a úchylné nadávky a urážky? Jak můžete dopustit, aby zde opakovaně kdosi, kterýsi dobytek - kterési perverzní prase - zde opakovaně píše, že se.... "poserou jako Horáková pod šibenicí"... čímž je míněna Dr Horáková, popravena za totalitního režimu. Už stačila redakce NR zjistit,jaký hnusný dobytek si toto dovolí, a zde se zúčastňuje diskuzí? Jak si může ten deviant vyplachovat držku popravenou ženou a sprostě ji urážet? Potřeboval by nakopat do prdele tak mohutně, až by se posral, a prosil boha, aby ho vzal k sobě! Stáhnout zaživa z kůže a umučit - a ještě by to bylo pro takové prase málo. Když už jsme tak u těch perverzit, vypadají nějak takhle - ne? Líbí se vám to pane Dvořáku? Nebo zase odstraníte mne, za "zlý úmysl" což je pro vás víc, než tyto odporné sprostoty? A z čeho jste na "zlý úmysl" usoudil, jsem se nedozvěděl. Byl dán tím, že jsem napsal, že nejodpornější server jsou Novinky, jejich redaktoři jsou dobytek, píší sprostý bulvár, a nakrucují články tak, aby nachytali co nejvíce diskuzí na kterých vydělávají. A hned pod "publicistikou" tatáž redakce pod názvem Super.cz ukazuje rozkroky, nahé prdele, a vypadlá ňadra - tím vším se denně útočí na duševní mrzáky, kteří dřepí u internetu, a sprostými nadávkami zahánějí nudu. Tak - to byl ten můj zlý úmysl, pro který jsem musel z kola ven. Jak dlouho se zde bude exhibovat to prase s urážkami paní Horákové? Proč tomuto šmejdovi nezamezíte navždy přístup na NR? Zvažuji podání trestního oznámení na redakci NR, neboť nepostupujete podle vlastních pravidel, a necháváte tyto sprosté exhibice bez povšimnutí. Vaše sdělení, že "nemůžete" stále sledovat diskuze, neobstojí, protože jako administrátor blogu je sledovat musíte.Upozornění na příspěvek, který sprostě uráží Dr Horákovou, který je zde trpěn, bude stačit, aby měla NR vážné problémy. Nemůžeme si stále jen na něco hrát - ve svých článcích NR upozorňuje na hnusnou publicistiku, odporná media, lhaní a manipulace, a sama NR není o nic lepší. Jsem naprosto zděšen a zhnusen. Ten hajzl, který tady sprostě uráží, by měl být zjištěn, zajištěn a zavřen. Předejte to Policii ČR, neboť zde už přestává všechno.

   Vymazat
  15. Anonymní hrdina vyhrožuje.Jenže si to podat nedovolí.Musel by se podepsat a toho se
   bojí.Přijít o svou anonymitu?V nikdy!Tak
   si jen masíruje své ego.
   Petr Majevský

   Vymazat
  16. 17:13 Hale bonzáku sbal jse a vypadni z NR. Na takové jako jsi ty tu jsme zvědaví.

   Vymazat
  17. 17:13 podej trestnak
   Uz po tobe jdeme, za nebezpecne vyhrozovani vrazdenim lopatou
   To bude tak na deset let
   Budes se posravat jak Horakova, denne

   Vymazat
  18. 17:13 stahovat z kuze by se ti zachtelo
   Tak pruhy kuze ti budu ze zad opadavat, rvat budes bolesti nez chcipnes
   Ty svine
   Prerazenou celisti budes skemrat o smrt
   Vic nez posrana Horakova

   Vymazat
  19. 17:13 vyhrozujes stazenim z kuze a umucenim
   Jsi nebezpecny pes a zabit te je ospravedlitelne zabiti
   I trhavou kulkou dum dum ci utnout ti hlavu lopatou
   Uz nejsi clovek, uz jsi jen lovna zver
   Jdi se priznat na policii ze jsi zlocinec co nebezpecne vyhrozuje
   Mas na vybranou, bud se nechat zavrit na deset let nebo byt zabit bolestive jako zvire
   Horakova pry doktorka taky vyhrozovala atomovkama na ceska mesta, jako ty, a pak se posrala pod sibenici
   Kracis v jejich hovnech
   I kdyz sibenice je pro tebe malo

   Vymazat
  20. Má plnou huby horákový ale střílet do lidí bez soudu začaly první špíny kapitalistický:

   http://pavelherman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=358299

   Vymazat
  21. Proto admin tak podivně reguluje, neboť novarepublica.cz je fiat-alternatíva. Takže nedivte se prosím....sorry jako...

   Vymazat
 4. Jak to všechno ladí dohromady, když to není pod naší kontrolou, tak tam začneme dělat chaos. To by v tom byl čert, aby se to nakonec nepovedlo. Ta schemata použitých principů jsopu velmi podobná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naopak,ten chaos "řízený chaos" je neklamným svědectvím vlivu USA a jeho snahy "svým" způsobem v duchu doktríny George Friedmana ze Stratforu o ovládnutí.Cituji Friedmana:"Hitler udělal chybu,když obsadil a okupoval Evropu,vojáci okupačních sil mu pak chyběli na východní frontě a proto prohrál válku a my ji chceme vyhrát.Proto Evropu nebudeme obsazovat,ale zavedeme v ní "řízený chaos",námi řízený a ten budeme jen malými silami udržovat...V New Yorku je 120.000 policistů a jsou schopni max.udržet pod kontrolou pouliční kriminalitu 8 mil.obyvatel a Evropa má těch milionů 500.Kolikpak bychom potřebovali vojáků k její okupaci a eliminaci případného odboje,kteý je něco úplně jiného,než kapsáři a prostitutky??!!
   Na to nemáme síly a proto to za nás budou dělat sami Evropané jejich elity,naši spojenci..."

   Takže se chystejte na ten "řízený chaos",jehož součástí je pauperizace,zhoršování soc.,zdrav.,škol.,systémů,imigrace,teror a zrada našich "elit"....viz.politika Emanuela Moravce-Sobotky a jeho aSoc.paDem.abtajlungu a Babiše,Hermana,Strupnického atd.atd....

   Vymazat
 5. Ovšem i ta podvratná operace proti Sýrii byla součástí US války (v zastoupení) proti Číně, resp. jejímu regionálnímu partneru - Íránu.
  Od září 2001 je boj "proti světovému terorismu" Spojenými státy využíván jako "bezva finta" k mediálnímu ospravedlnění agresí a podvracení nepohodlných režimů. Protože opodstatnit mezinárodním právem nelze.
  A čile tak napadají a rozvracejí státy těch zemí, jejichž představitelé si unipolárním světě dovolí pojmout za svou myšlenku multipolárního uspořádání světa, a orientovat poté svou politiku na Čínu, Rusko aj..
  ---
  Amerika ztělesňujíc dnes své nej.. tradice nikdy neotálí s poděkováním. A také exportem toho nejlepšího, co má.
  I zde proto vycítila tedy potřebu poděkovat Dutertemu za jeho "lichotivé" označení nositele nobelovy placky jako toho "čubčího". A když už byla u toho, tak musela také i po americku poděkovat za to, že si Duterte dovoluje ztrácet úctu k (vele)hybateli Země a Vesmíru, že mu hrozí dokonce vyhazovem z tamních základen i s jeho milit. harampádím, a že se zato bratříčkuje se Si Ťin-pchingem a Putinem!!
  A to už je na pováženou!
  Proto jako výraz "poděkování" mu tam (vele)hybatel exportuje nájemné džihádisty. Takové ty dobře motivované, vycvičené a odhodlané. Jakožto léty osvědčený kakonenfutr. K zabíjení. Ve jménu pokroku a těch našich "hodnot", co jsou (ýbrmenčovsky) nad jiné ...

  OdpovědětVymazat
 6. 8:03
  No to je fakt hustý, to už ti Jandové v Evropských hoňhotách začali fetovat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A vymackavat si uhry
   Ta zadelana klavesnice vypada

   Vymazat
 7. Lidi, jste hloupí? Ten Janda je jen nastrčená figurka, co jí byl dopředu dán punc homosexuálního pornoherce, co si natáčí, jak si honí brko. Je to cílený postup, Bůh ví, co na něj ještě mají. Všichni ti jejich týpci a týpkyně jsou nějak úchylní, zakomplexovaní, něčím vydíratelní. Je to takové panoptikum lidské lidského kalu, patologické sedliny. Najdete u nich snad celý seznam duševních chorob a poruch. Oni nejsou důležití, jsou vybraní rpávě proto, aby mohli být obětováni. Ti co za takovým kalem stjí, ti v zákulisí jsou důležití. Ty by měl někdo veřejně odhalit jejich vazby.Tím vyjadřováním se k Jandovi prostě jen plníte zadání, které bylo cílem jeho instalace. Vždyť jnak by to byl jen vcelku obyčejný hloupý kluk, co si honí péro a natáčí si to pro pány jako nabídku. Prostě prostitut.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Janda jako Havel

   Vymazat
  2. A koho zajímá nějakej Janda? Kdyby mu NR nedělala takový PR, tak by o něm nikdo nevěděl.

   Vymazat
  3. Když začal chrapět to svý "kde jsi", tak o žádný NR ještě nikdo nic neutušil, vole ....

   Vymazat
  4. 10:43 tak pokud jde o Jandu hurikana, tak to pak jo ...

   Vymazat
 8. A nepochybne je to výzva pre Čínu, aby sa rozhýbala. Už by to bolo za jej humnami. Mali by sa priučiť od Rusov, hoci komplikáciám by sa nevyhli ani tak.

  OdpovědětVymazat
 9. Já si myslím, že Duterte a tím méně Číňané se s teroristy ani jejich poradci odkudkoliv párat nebudou. Prostě je hromadně zlikvidují i za cenu spálené země a vyčistí svá teritoria tak, že po obdržení rozkazu Pojedeš na Filipíny nebo Pojedeš na Spratlyho ostrovy se Američanům i islamistům otevřou automaticky kloaky...

  OdpovědětVymazat
 10. Anonymní27. května 2017 18:05
  Trochu si to idealizujete. Řekl bych, že ti teroristé jsou americká speckomanda, se špičkovou výzbrojí, výcvikem a zpravodajským zajištěním. Jenom kolem sebe nabalí nějaké ručníkáře, pro televizi. Tak jako je nezvládnul Asad, tak také Duarte nebude mít šanci je zvládnout. Zvláště, když se do „boje“ proti nim zapojí Amerika. Což je krytí, pro jejich zásobování a doplňování stavu.
  Je to lekce vzpurnému Duartemu, šance zatáhnout Čínu do konfliktu a záminka americké vojenské přítomnosti v oblasti, na kterou si Čína dělala nárok. P.K.

  OdpovědětVymazat
 11. mohamedánov je tam 5%, to jest na každý kus pripadá 20 normálnych Filipíncov. Mali by ich holými rukami roztrhať, kým tam nenarobia bordel.

  OdpovědětVymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 13. Ziju na Filipinach poslednich 6 let a jsem si jist Duarte je sfoukne jako svicku do tydne. On se s nima srat nebude a pomoc ze zahranici nepotrebuje. jinak jihovychodni asie je oaza klidu, byla a bude.na Mindanau maj v par vesnicich problem takoveho razu uz od 2. svetove. ted se Duarte nasral do americanu tak se mu to snazi vratit takhle. ale tohle neni stredni nedo blizky vychod, tady neuspejou, to je jina mentalita. to evropa je v hajzlu, zatim ta zapadni.

  OdpovědětVymazat
 14. Ták dúfajme že to Filipínci zvládnu sami.

  OdpovědětVymazat